La Liga - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Getafe : Celta Vigo - 11. února 2024   14:00

Getafe
41' Mayoral  • 45+3' Mata  • 89' Mata (Greenwood)
3:2
(2:0)
Celta Vigo
71' Strand Larsen  (Manquillo) • 85' Allende  (Aspas)
Getafe
Soria – Dakonam (C), Alderete, Rico – J. Iglesias, Maksimović (86. Moriba), Milla, Jor. Martín (75. Aleñá) – Greenwood, Mayoral, Mata.
Fuzato – D. Duarte, Ó. Rodríguez, Latasa, Carmona, Santiago, Herranz.
Hernández – Naranjo, De Mendiola
Estadio Coliseum (Getafe)
11 502 diváků
Celta Vigo
Guaita – Tapia (C) (80. Douvikas), Núñez, C. Domínguez – Manquillo, Jailson (55. Aspas), Beltrán, Ristić – Mingueza (55. Allende), Strand Larsen (80. Sotelo), de la Torre.
I. Villar, J. Carrillo – Starfelt, C. Pérez, Cervi, K. Vázquez, M. Sánchez, M. Rodríguez.

To je pro dnešek úplně vše. Užijte si zbytek víkendu a u dalších přenosů naviděnou.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 4:3. Rohy: 0:4. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 16:13.
Utkání 24.kola LaLigy mezi Getafe a Celtou Vigo je u svého konce. Z těsného vítězství se radují domácí hráči. Ti se k němu nejvíce přiblížili ke konci první půle, kdy během pár minut skórovali do prázdné branky Mayoral a Mata. Do druhého poločasu nastoupila jiná Celta a také byla odměněna vyrovnáním zásluhou Larsena a Allendeho. Jenže v 89.minutě přišla velká chyba defenzivy, kterou potrestal domácí Mata. Proto zápas končí poměrem 3:2.
90+7'
90+7'
Getafe mělo ještě k dispozici standardní situaci. Tu si vzal na starost Omar Alderete a vyslal nadějnou střelu, která nakonec míjí branku.
90+6'
Po centru Mihaila Ristiće se dostal k zakončení hostující Unai Núñez. Pro jeho smůlu byl v záklonu a míří vysoko nad.
90+5'
S důrazem to přehnal také Carles Aleñá, jenž může být rád, že neinkasoval žlutou kartu.
90+4'
Luis Milla si pomohl v souboji až moc důrazně a nabídl soupeři standardní situaci.
90+3'
Velký pozor si musel dávat David Soria, když likvidoval dalekonosnou střelu doprostřed svatyně.
90+2'
Na Coliseum už domácí fanoušci oslavují, jenomže do útoku zrovna míří Vigo.
90+1'
Po dobré práci byl Ilaix Moriba faulován na pravé straně a to je pro Getafe to nejlepší, co se mohlo stát.
90'
Rozhodčí celou situaci ještě komunikoval s VARem. Branka platí.
89'
Getafe právě vstřelilo branku!
Neuvěřitelné, domácí jdou opět do vedení! Obrovská chyba v rozehrávce Celty se dostala až na kopačky Masona Greenwooda. Ten si připravil pozici k centru levou nohou, tím našel JAIMEHO MATU, který vyskočil výše než jeho strážce a padavým pokusem překonal pod břevno Guaitu. – 3:2.
88'
Celta odhadla přihrávku do ofenzivy a její stopeři budou moc kombinovat v zadní fázi hry.
87'
Getafe se nadále dostává do útoku a snaží se něco se zápasem udělat.
86'
Střídání v týmu Getafe CF:
ze hřiště odchází Nemanja Maksimović, přichází Ilaix Moriba.
85'
Celta Vigo právě vstřelila branku!
Hostům se to podařilo, je vyrovnáno! Zkušený Iago Aspas si převzal míč před vápnem a vymyslel nádhernou průnikovku za obranu. Na ní si naběhl střídající TADEO ALLENDE, který po zpracování v pokutovém území dokázal prostřelit vyběhnutého Soriu. – 2:2.
84'
Obrovská možnost na vyrovnání! Po přesném přízemním centru se dostal k zakončení střídající Tasos Douvikas. Řecký útočník mířil na přední tyč, kde skvěle zasáhl Soria.
84'
Další ohrožení hostující svatyně se konat nebude. Vicente Guaita dokázal vyřešit dlouhý centr.
83'
Standardka se domácím nepovedla, ale mrzet je to nemusí, protože de la Torre také fauloval.
82'
Mihailo Ristić si pomohl v souboji moc okatě rukama a vidí za své počínání žlutou kartu.
81'
Luca de la Torre nepočítal s přihrávkou na své paty, proto Celta nezamíří do rychlého brejku.
80'
Střídání v týmu Celta de Vigo:
ze hřiště odchází Jørgen Strand Larsen, přichází Hugo Sotelo,
ze hřiště odchází Renato Tapia, přichází Tasos Douvikas.
79'
Juan Iglesias dokázal včas reagovat na dlouhý míč za obranu a hlavou ho odvrací do bezpečí.
78'
Domácí dokázali ušetřit dalších pár sekund kombinací ve středu pole.
77'
Fran Beltrán si poradil proti dvěma obráncům, jenomže poté pokazil přihrávku a Celta o míč přichází.
76'
Unai Núñez si dával pozor na dlouhý míč za svá záda a získal ho pro své mužstvo.
75'
ze hřiště odchází Jordi Martín, přichází Carles Aleñá.
74'
Omar Alderete dnes zvládá souboje jeden na jednoho, to potvrdil i v tento moment.
73'
Iago Aspas to už moc v ofenzivě překombinoval, když na malém vápně ještě nahrával nepřesně.
72'
Domácí se budou pokoušet dostávat míč daleko od své branky, což se podařilo dlouhým odkopem.
71'
Po zásluze hosté snižují! Dlouhé obehrávání velkého čtverce skončilo přesným centrem Javiera Manquilla z pravé strany. Načechraný míč našel ve vápně kanonýra JØRGENA STRAND LARSENA, který nastavil hlavu a překonal marně natahujícího se Soriu. – 2:1.
70'
Mihailo Ristić se proháčkoval k centru z levé strany, ten končí pouze u domácích hráčů.
69'
David Soria si musel dávat pozor na dlouhou přihrávku za obranu, se kterou si poradil a zdrží pár sekund.
68'
Celta Vigo si vybojovala nabídku rohového kopu a to díky zblokovanému centru Aspase.
67'
Jaime Mata dostal dlouhou přihrávku za obranu a mohl se hnát do slibné šance. To se nakonec nebude konat kvůli ofsajdu.
66'
Tato akce je přerušena, protože Mason Greenwood nedokázal individuálně projít přes několik obránců.
65'
Getafe se podařilo uklidnit otěže tohoto duelu, když získává sérii autů na útočné polovině.
64'
Po dobré přihrávce pod sebe se dostal k zakončení v pokutovém území Iago Aspas. Jeho pokus letěl pouze do bloku obránců.
63'
Ve hře se pokračuje, konkrétně do útoku zamíří hostující celek.
62'
Hra je na malou chvilku přerušena. Mason Greenwood fauloval de la Torreho, jenž napálil do domácího kouče, který je ošetřován. Domácí záložník uvidí také žlutou kartu.
61'
Nebezpečný náběh za obranu podnikl Jørgen Strand Larsen. Zradil ho druhý dotek, proto si balón včas vyběhl David Soria.
60'
Getafe po zisku míče mířilo do rychlého brejku. Ten byl zakončen centrem Jaimeho Maty, na který včas zareagoval Guaita.
59'
Na centrovaný balón si naskočil Renato Tapia. Pozici měl velice těžkou, a tak míří o několik metrů vedle branky.
58'
Vigo si zkusí také rozehrávku rohového kopu. Zásluhu na tom má Larsen.
57'
Nutno podotknout, že se Celta v druhém poločase zvedla, jenže do žádné vážnější šance se zatím nedostává.
56'
Šťastný odraz si v pokutovém území našel Javier Manquillo. Pravou nohou ovšem zamířil mimo branku.
55'
ze hřiště odchází Oscar Mingueza, přichází Tadeo Allende,
ze hřiště odchází Jailson, přichází Iago Aspas.
54'
K dalekonosnému pokusu se dostal hostující Jailson. Prudká rána letěla pouze do připraveného Sorii.
53'
Tu si vzal na starost Carlos Domínguez, jenže jeho pobídka skončila na hlavách soupeře.
52'
Stále se hosté drží na míči a dokonce si vybojovali nadějnou standardní situaci.
51'
Vigo se v druhé půli drží více na balónu, ale k ničemu jim to není, protože přichází další ztráta.
50'
První žlutá karta v dnešním zápase. Za loktem v hlavičkovém souboji ji vidí hostující Renato Tapia.
49'
Celta rozehrávala přímý volný kop, jenže ten dopadl tragicky. Carlos Domínguez ho kopl do zámezí.
48'
Mihailo Ristić se mohl dostat po lajně k centrovanému míči, jenomže byl zastaven nedovoleným zákrokem.
47'
Úvod druhého dějství se nese v několika nepřesnostech. Zatím se do delší kombinace dostalo Getafe.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 15:09.
Úvodní dějství duelu mezi Getafe a Celtou Vigo je u svého konce. Do kabin jde spokojenější domácí mužstvo, které vede o dvě trefy. Celkově první půle nepřinesla moc velkých šancí, ale ve 41.minutě přišel zlom, když do prázdné branky dorážel pohotový Mayoral. Následně v nastavení téměř v totožné situaci zvyšoval Mata. Celta si do útoku nic vážnější nevymyslela a zaslouženě prohrává 0:2.
45+6'
45+5'
Znovu se k autu dostane domácí mužstvo. Djené Dakonam hází dlouhý aut do lajny, jenže zde je Greenwood neúspěšný.
45+4'
Celta se snaží ještě na závěr půle se zápasem něco udělat, ale zatím se to nedaří.
45+3'
V nastavení první půle domácí zvyšují! Skvělou individuální akci vzal na sebe Mason Greenwood, který si vymíchal Domíngueze. Následně zaměstnal Guaitu pokusem na zadní tyč.. Brankář Celty vyrazil balón pouze k volnému JAIMEMU MATOVI, jenž se do odkryté branky nemohl v žádném případě mýlit. – 2:0.
45+2'
Do obranné činnosti se dokázal vrátit Omar Alderete a postupně rozjíždí další akce svého mužstva.
45+1'
Opět se k centru na levé straně dostal Diego Rico. Jeho pobídka skončila na kopačkách soupeře.
45'
Renato Tapia vyslal do lajny Manquilla, jenž se hnal za obráncem domácích, které ho podkopl a píská se jasný faul.
44'
Jordi Martín si úspěšně pokryl balón ve středu pole a zastaven byl nadále rukama. Přímý volný kop pro domácí.
43'
Mason Greenwood neuspěl proti hostujícímu obránci, proto se autového vhazování ujme Celta.
42'
Nadále se do útoku hrne domácí mužstvo, konkrétně dlouhým nákopem do pravé strany.
41'
Domácí jdou po nádherné kombinaci do vedení! Postupná souhra se dostala na levou stranu, kde centroval Diego Rico do náběhu na Martína, jenž trefil pouze břevno. Jenomže míč se odrazil před branku, kam si naběhl BORJA MAYORAL a zcela osamocen hlavou do prázdné branky otevírá skóre duelu. – 1:0.
40'
Od branky bude po nepřesné kombinaci domácích odkopávat brankář Vicente Guaita.
39'
Getafe se tímto momentem může nakopnout, jelikož pokračuje v útočném snažení.
38'
Penalta se nebude zahrávat! Video prokázalo, že Carlos Domínguez zblokoval střelu svou hlavou nikoliv rukou.
37'
S penaltou to tak jasné není. Sudí se jde podívat na monitor a vypadá to, že se pokutový kop nebude konat.
36'
Pokutový kop pro domácí! Po přihrávce Maty se dostal ke střele levou nohou Mason Greenwood, jenže do jeho střely skočil jeden z obránců. A zakončení zřejmě zastavil rukou.
35'
Skákavý centr do vápna si pod svou kontrolu chtěl získat Jaime Mata. Pozorná obrana ho ovšem odstavila od všeho nebezpečí.
34'
A na balón si znovu šáhne David Soria, když bude muset použít nohy v rozehrávce od branky.
33'
Opět se dostáváme do nepřesností na polovině hřiště, zatím z nich těží hosté.
32'
Po delší době se znovu do souvislé kombinace dostává Getafe. Přes hluboký obranný blok cesta ovšem nevede.
31'
Po přímém kopu přišlo menší nebezpečí pro domácí. Unai Núñez ještě hledal hlavou na zadní tyči v náběhu Larsena, jenomže ten nedokázal na míč nedosáhnout.
30'
Do rychlého přečíslení se hnal hostující Mihailo Ristić. Zastaven byl za polovinou hřiště a Vigo má k dispozici standardní situaci.
29'
Vůbec k prvnímu zakončení se dostalo Getafe. Mason Greenwood si navedl míč na svou levou nohu, ale jeho střela mu sjela a míří nad branku.
28'
Na pomalejší centr z levé strany si musel dávat pozor domácí David Soria. Byl pohotový a chytá míč do svých rukavic.
27'
Skvělý náběh podnikl za obranu Luca de la Torre, dlouhý míč dokonce i stihl, proto jeho mužstvo bude v klidu kombinovat.
26'
Hosté jsou opět marní v nějaké útočné akci. Dlouhý nákop končí pouze v rukavicích nachystaného Sorii.
25'
Hra se začíná kouskovat. Útočným faulem si pomohl Jaime Mata a rozehrávat bude na krátkou vzdálenost Celta.
24'
Opět se nehraje. Na hrací ploše zůstal ležet Oscar Mingueza, jenže po chvilce se zvedá a dnes rozhodně bude pokračovat.
23'
Celta se pouze na pár sekund dostává do nějaké souvislé kombinace. Další končí ztrátou de la Torreho.
22'
Poprvé se mohl v duelu ukázat Jaime Mata. K zakončení se nedostane, protože byl nachytán v ofsajdu.
21'
Diego Rico bude vhazovat v rohu hřiště a to po dobré práci svého spoluhráče, který byl proti přesile úspěšnější.
20'
Na polovině podnikl nedovolený zákrok jeden z hostujících hráčů. Do útok míří domácí.
19'
Jørgen Strand Larsen to má dnes v útoku těžké, jelikož je hodně atakován, proto znovu bude na míči domácí celek.
18'
V ofenzivě byl opět neúspěšný Mayoral, protože byl tvrdě, ale čistě zastaven defenzivou.
17'
Do hry se také dostal brankář David Soria, jenomže jeho přihrávka vzduchem končí v autu.
16'
Do těžké pozice se dostal Borja Mayoral, když byl proti přesile v rohu hřiště. Odkop od branky si vybojovala Celta.
15'
Na malý moment se dostal Vigo k míči, jenže Larsen si nenaběhl ideálně na přihrávku do lajny.
14'
Přízemní hra zatím nejvíce svědčí domácímu mužstvu, to si teď vyměňuje otěže v defenzivní části.
13'
Hra se nám na malý moment uklidnila, když si obě mužstva vyměňují balón ve středu pole.
12'
Omar Alderete se dokázal včas vrátit do defenzivní činnosti a získal pro domácí barvy kulatý nesmysl.
11'
Z rohového kopu nedokázali hosté nic vytěžit, a tak se do kombinační hry dostává domácí Getafe.
10'
Přímý kop si z dobré palebné pozice vzal na starost Mihailo Ristić. Chtěl tvrdou ranou překonat Soriu na jeho stranu, jenže zeď dokázala pokus zablokovat na roh.
9'
Po okamžitém autu budou hosté rozehrávat nadějnou standardní situaci. Tu vybojoval chytrým předskočením Fran Beltrán.
8'
Javier Manquillo se zvedá po ošetření z hrací plochy a vypadá to, že by mohl být v pořádku a pokračovat v zápase.
7'
Hra je na malý moment přerušena. Na hrací ploše zůstal ležet po střetu hlavami hostující Manquillo.
6'
Po několika odrazech se snažil do vápna dostat de la Torre, jenomže jeho klička byla moc přetažená.
5'
Výbornou obrannou práci odvedl Luis Milla, jenže do útoku nemohl pokračovat, jelikož byl zastaven nedovoleně.
4'
Autu se ujme hostující Javier Manquillo. Celta proto podnikne nadějnou souhru v útočné fázi hry.
3'
Hosté podnikli velice nadějný přechod do útoku. Ten je zastaven faulem na středopolaře Jailsona.
2'
Getafe se hned na úvod duelu dostává do kombinace v ofenzivě. Momentálně kličkuje na lajně Mason Greenwood, jenže dalším centrem nachází rukavice hostující gólmana.
1'
O úvodní výkop tohoto střetnutí se postaral hostující celek z Viga. Jeho úvodní nákop letí pouze na kopačky soupeře.
1'
Oba kapitáni mají za sebou los o míč a stranu. Za pár okamžiků jdeme do akce.
Všichni aktéři dnešního střetnutí právě nastupují na hrací plochu.
Hráči obou týmů mají za sebou předzápasové rozcvičení. Momentálně míří do kabin se naposledy připravit na start utkání.

Getafe CF: Soria – Dakonam (C), Alderete, Rico – J. Iglesias, Maksimović, Milla, Jor. Martín – Greenwood, Mayoral, Mata.
Náhradníci: Fuzato – D. Duarte, Ó. Rodríguez, Aleñá, Latasa, Carmona, Moriba, Santiago, Herranz.
Trenér: Jose Bordalas

Celta de Vigo: Guaita – Tapia (C), Núñez, C. Domínguez – Manquillo, Jailson, Beltrán, Ristić – Mingueza, Strand Larsen, de la Torre.
Náhradníci: I. Villar, J. Carrillo – Starfelt, C. Pérez, Allende, Aspas, Cervi, Douvikas, K. Vázquez, M. Sánchez, M. Rodríguez, Sotelo.
Trenér: Rafael Benitez

Rozhodčí: Hernández – Naranjo, De Mendiola.

GETAFE CF

Mužstvo z předměstí Madridu může být se svou sezónou zatím relativně spokojeno. Po 23 kolech se nachází na klidné desáté pozici s 30 body a záporným skóre 29:31. Na sestupové příčky má náskok 13 bodů a podobné to je i s pohárovým umístění, tam to ale není rozhodně nereálné.

Aktuální forma Getafe lítá nahorů a dolů. Od nového roku sehrálo v LaLize pět střetnutí, ve kterých poznalo všechny průběhy. Porážky přišly doma s Vallecanem, Realem Madrid a v Osasuně. Tři body se podařilo získat na své půdě výsledkem 2:0 s Granadou. Naposledy jejich duel skončil remízou 1:1 a to na place nepříjemného Realu Betis, kde se moc dobře nehraje.

Průměr španělské elity se ukazuje i co se týče domácích duelů. V Coliseum dokázalo CF získat 21 bodů z 33 možných a v této statistice se nachází na osmé pozici. Poslední střetnutí se doma nezdařilo, když v derby s Realem přišla jasná porážka 0:2.

Klíčovou postavou tohoto kádru je Španěl Borja Mayoral. Šestadvacetiletý forvard v letošním ročníku nastřílel 14 branek a přidal k nim jednu asistenci. Logicky je nejlepším střelcem mužsta a v tabulce všech hráčů LaLigy je třetí.

Dokáže Getafe napravit poslední domácí zaváhání?

CELTA DE VIGO

Svěřenci trenéra Rafaela Beníteze nemohou být s dosavadním účinkováním v LaLize spokojeni. Po 23 duelech se nachází na 16.místě s pouhými 20 body a negativním skóre 24:32. Na pozice sestupu žádný velký náskok není, jsou to totiž pouhé tři bodíky.

Forma Celty v novém roce je na podobné bázi jako u Getafe. Výkony jsou nahorů a dolů, když se v domácí soutěži podařilo porazit Betis a naposledy senzačně 3:0 Osasunu. Jenže prohry přišly s Gironou a Realem Sociedad a zatím jediná remíza v roce ma hřišti Mallorcy.

Na venkovních hřištích to Vigu moc nešlape. Dokázalo letos urvat pouze deset bodů, jenže v posledních dvou duelech vybojovalo hned čtyři. To nejprve zmiňovanou remízou 1:1 s Mallorcou a naposledy po dominantním výkonu výhra 3:0 na horké půdě Osasuny.

Ústředním mužem v tomto kádru je Nor Jorgen Strand Larsen. Čtyřiadvacetiletý útočník je s osmi trefami nejlepším střelcem mužstva. Naposledy zářil i při výhře s Osasunou, kde se prosadil jednou.

Dokáže Celta Vigo bodovat i ve třetím venkovním zápase v řadě?
Krásné nedělní odpoledne z Estadia Coliseum! Od 14:00 je zde na programu zajímavý duel 24.kola LaLigy. Ve středu tabulky umístěné Getafe CF přivítá na svém trávníku trápící se Celtu de Vigo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.