La Liga - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Getafe : Girona - 16. března 2024   18:30

Getafe
34' Santiago (Moriba)
1:0
(1:0)
Getafe
Soria – Iglesias (90+1. Duarte), Dakonam /C/, Alderete, Álvarez (57. Rico) – Santiago (68. Mata) – Greenwood, Moriba (68. Aleñá), Milla, Maksimović – Rodríguez (90+1. Carmona).
Fuzato – Angileri, J. Martín, Latasa.
Munuera – Prieto, Martínez
Estadio Coliseum (Getafe)
12 912 diváků
Girona
Gazzaniga – Couto, E. García, Ramírez /C/, Blind – A. García (54. Solís), I. Martín – Portugués (77. Stuani), Torre (77. J. García), Sávio – Dovbyk.
Fuidias, Carlos – Martínez, Fernández, Yaakobishvili.

Držení míče: 41 % : 59 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 5:9. Rohy: 2:5. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 16:13.
Real Madrid může pomalu začít chladit šampaňské či cavu na oslavy mistrovského titulu. Jeho náskok na druhou Gironu narostl po dnešku na deset bodů, když Katalánci utrpěli nečekanou, ale zaslouženou porážku na půdě průměrného Getafe.
V bojovném utkání s minimem brankových příležitostí udeřili domácí hned z té první ve 34. minutě a k ničemu výraznému už favorita snad až na jednu hlavičku nepustili.
90+9'
90+9'
A zřejmě je pro hosty po nadějích. Do rohového kopu vletěl rybičkou Cristhian Stuani a hlavičkoval metr vedle bližší tyče.
90+9'
A právě Jastin García sraženým centrem vybojoval pro druhý celek tabulky roh poslední naděje.
90+8'
S ovázanou hlavou se gironský náhradník vrací na hřiště.
90+7'
Trenér Girony Míchel Sánchez dostává za protesty žlutou kartu, ovšem to je spíše výraz frustrace z nevydařeného představení jeho svěřenců.
90+6'
Djené Dakonam nakopl prudce do hlavy Jastina Garcíu, domácí kapitán je v tom ovšem zcela nevinně, jeho soupeř uklouzl a do odkopu mu hlavou doslova vletěl.
90+5'
Pro Stuaniho byl Ramírezův nákop příliš dlouhý, kope se od brány Getafe.
90+4'
José Ángel Carmona (Getafe) dostává žlutou kartu za překážení v rozehrávce.
90+4'
Zoufalý nápor Girony nevede k zakončení. Hosté útočí bez nápadu do plných.
90+2'
Domácí nachytali soupeře do ofsajdové pasti, dlouhý výkop z velkého vápna posílá vpřed Soria.
90+1'
Střídání v týmu Getafe CF:
ze hřiště odchází Óscar Rodríguez, přichází José Ángel Carmona,
ze hřiště odchází Juan Iglesias, přichází Domingos Duarte.
90'
Óscar Rodríguez (Getafe) dostal žlutou kartu za útočný faul.
89'
Druhý rohový kop Getafe nevyužilo.
86'
Cristhian Stuani (Girona) je napomenut žlutou kartou za faul po odpískání.
86'
Na trávníku leží zraněný Alderete a s tváří zkřivenou bolestí bouchá pěstí do země.
85'
Na centr Sávia Oliveiry naskočil Artěm Dovbyk a hlavičkoval nebezpečným koníčkem k tyči, který David Soria vyškrábl jednou rukou na roh.
84'
Juanpe Ramírez ve vzduchu oběma rukama atakoval nedovoleně Jaimeho Matu.
83'
Getafe rozehrávalo vůbec první roh v celém zápase, centrovaný míč si našel Óscar Rodríguez a pálí vysoko nad.
80'
Hosté okamžitě otáčejí hru, centr Jastina Garcíi hlavičkuje v záklonu vedle brány Artěm Dovbyk.
80'
Po hrubce gironského Solíse vyslal Rodríguez do obrovské šance Jaimeho Matu, jehož střelu k pravé tyči Paulo Gazzaniga skvěle zneškodnil.
79'
Maksimović nabídl na levé křídlo míč Ricovi, který ho vrací před bránu nepřesným centrem, končícím v zámezí.
78'
Mata naskakoval na okraji šestnáctky do brankáře Gazzanigy, čekajícího na vysoký nakopávaný míč, a fauloval.
77'
Střídání v týmu Girona FC:
ze hřiště odchází Cristian Portugués, přichází Cristhian Stuani,
ze hřiště odchází Pablo Torre, přichází Jastin García.
76'
I vleže na zádech dokázal Iglesias vystihnout skákavý míč a odkopnout před Sáviem.
74'
Dlouhý nákop z půlky hřiště sklepl hlavou do šestnáctky Omar Alderete, avšak domácí fotbalisté cestu k zakončení nenašli.
72'
Mata poslal míč do vápna Girony, kde se trochu nešťastně odrazil od nohy Ivána Martína, ten ale stačil uklidit, co si nadrobil.
71'
Sávio Oliveira v pádu centruje z levého křídla jen do rukavic brankáře Sorii.
68'
Rozběhnutého Couta připravuje čistým skluzem o míč za cenu autového vhazování Rico.
68'
ze hřiště odchází Ilaix Moriba, přichází Carles Aleñá,
ze hřiště odchází Yellu Santiago, přichází Jaime Mata.
65'
K přízemnímu centru Sávia Oliveiry se na malém vápně marně natahoval Pablo Torre, po doklouznutí po trávníku se ještě srazil se Soriou, který měl míč pevně ve své moci.
64'
David Soria s jistotou chytá na čáře tvrdou přízemní střelu Artěma Dovbyka.
63'
Iglesias se vyšrouboval do vzduchu a odhlavičkoval nebezpečný centr, poté zarazil i Solisovu střelu. Z levého křídla nakonec centroval Sávio, ale míč se definitivně odráží před brankáře Soriu.
61'
Rico poslal z první krásně načechraný centr Moribovi, který hlavičkoval těsně vedle pravé tyče.
61'
Dnešní utkání sleduje 12 912 diváků.
59'
Torreho centr domácí odvrátili a rozhodčí přerušuje hru, když na malém vápně leží Dakonam a také Rico, kterého do spoluhráče naremploval jeden z naskakujících fotbalistů Girony.
59'
Coutův centr srazil Maksimović ve skluzu na roh.
58'
Moriba motal hlavy několika protihráčům, nakonec místo dalšího postupu přistrčil míč pod sebe a Milla z druhé vlny posílá prudký projektil vysoko na tribunu.
57'
ze hřiště odchází zraněný Gastón Álvarez, přichází Diego Rico.
57'
Rodríguez namířil přímý kop přes zeď doprostřed brány, Gazzanigovi stačilo nastavit náruč.
56'
Po nedovoleném zákroku na Maksimoviće budou domácí kopat přímák ze zhruba 25 metrů.
54'
ze hřiště odchází Aleix García, přichází Jhon Solís.
52'
Couto se prosadil k centru přes Álvareze a našel naskakujícího Pabla Torreho, který umístil hlavičku takové dva metry vedle zadní tyče.
51'
Luis Milla (Getafe) je napomínán žlutou kartou za šlapák na Portuguése.
47'
Gazzaniga rozehrává skoro ve skluzu po těžké malé domů precizně, Coutův protiútok po křídle však zastavuje domácí Álvarez čistě, přestože se Brazilec ještě svíjí na trávníku.
46'
Statistické okénko:
Držení míče 44% – 56%, střely na bránu 1:0, střely mimo 1:5, rohy 0:1, ofsajdy 1:0, fauly 7:7.
První poločas přinášel dlouho dosti nezáživný fotbal bez šancí, pak udeřili ve 34. minutě z první možnosti domácí zásluhou spolupráce Moriby se Santiagem, v závěru se přece jen trochu otevřela stavidla útočné hry a snad druhá půle nabídne na předměstí Madridu trochu zábavnější podívanou.
45+5'
45+3'
Trestný kop odhlavičkoval Dakonam, do míče se ještě z druhé vlny opřel Portugués, ovšem byl to velice nepřesný střelecký pokus.
45+3'
Na pravém křídle Girony si kličkou kolem Gastóna Álvareze došel pro faul Yan Couto.
45+1'
Na prudký střílený centr před bránou Getafe těsně nedosáhl Sávio Oliveira.
43'
První zakončení a šance Girony. Portugués skvěle uvolnil Artěma Dovbyka, který po zemi jen o vlásek minul domácí levou tyč.
43'
Rodríguez vrazil v souboji o skákavý míč nedovoleně do zad hostujícího Couta.
41'
Óscar Rodríguez hledal kolmicí rozběhnutého Greenwooda, míč však sbírá ze země včas Gazzaniga.
38'
Žlutou kartu si za bezohledný faul bez míče vysloužil Cristian Portugués (Girona).
34'
Getafe právě vstřelilo branku!
Ilaix Moriba využil uklouznutí Aleixe Garcíi a dloubl míč z velkého vápna krásně za obranu, YELLU SANTIAGO nezaváhal a překonal brankáře křížnou střelou.
30'
Před pokutovým obloukem si udělal v obklíčení Mason Greenwood prostor ke střele na levačku, zamířil však metr vedle šibenice gironské brány.
27'
První roh zápasu rozehrála Girona, dobře postavený Juan Iglesias však odkopává míč do bezpečí.
26'
Rodríguez dostal míč na pokutový oblouk, ale nastřelil jen nejbližšího protihráče.
25'
Průběžné statistiky:

Držení míče 44% – 56%
Střely na bránu 0:0
Střely mimo 0:0
Rohy 0:0
24'
David Soria si zatím nezachytal, teď vypomohl v roli falešného libera s rozehrávkou Getafe.
21'
Aleix García ztratil míč v souboji se Santiagem, po kterém se poté nedovoleně ohnal.
18'
V ofsajdu byl přistižen domácí Rodríguez.
15'
Aleix García (Girona) dostává žlutou kartu za faul.
14'
Ve hře byla dokonce červená, rozhodčí dlouho prohlížel celou situaci na obrazovce, kam si ho přivolal VAR, ale nakonec zůstalo u původní barvy.
11'
Omar Alderete (Getafe) dostává žlutou kartu za faul na Portuguése.
9'
Sávio de Oliveira (Girona) vidí žlutou kartu za řeči.
5'
Moribova střela z dálky byla zblokovaná.
4'
Domácí mají zatím mírnou převahu, ale hraje se pouze uprostřed hřiště bez šancí a bez střelby.
1'
Getafe hraje v modrých dresech, Girona v bílých.

Getafe CF: Soria – Iglesias, Dakonam (C), Álvarez, Alderete, Santiago – Maksimović, Moriba, Milla, Rodríguez – Greenwood.
Náhradníci: Fuzato – Angileri, Duarte, Rico, J. Martín, Aleñá, Carmona, Mata, Latasa.
Trenér: Bordalas

Girona FC: Gazzaniga – Couto, E. García, Ramírez (C), Blind – A. García, I. Martín – Portugués, Torre, Sávio – Dovbyk.
Náhradníci: Fuidias, Carlos – Martínez, Fernández, Yaakobishvili, Solís, Stuani, J. García.
Trenér: M. Sánchez

Rozhodčí: Munuera – Prieto, Martínez.
Poslední čtyři vzájemné zápasy Getafe s Gironou skončily vždy vítězstvím domácích. Letos se oba celky utkaly již ve druhém kole a Girona potvrdila trend jasnou výhrou 3:0.
Girona FC několik týdnů senzačně vedla ligovou tabulku, od začátku února ale prohrála tři venkovní zápasy v řadě a na Real Madrid ztrácí i po poslední domácí výhře 2:0 nad Osasunou sedm bodů, jen jeden má k dobru na dalšího giganta Barcelonu. Nicméně i postup do Ligy mistrů by pro klub, jehož nejlepším umístěním v historii bylo dosud desáté místo, znamenal obrovský úspěch.
Střelcům Girony vévodí Artěm Dovbyk se 14 góly, o dva zpět je Cristhian Stuani.
Getafe CF čtyři zápasy po sobě nezvítězilo, když ze tří zápasů venku vytěžilo celkem jen bod stejně jako za domácí remízu 3:3 s Las Palmas po ztrátě dvougólového náskoku z prvního poločasu. Madridskému klubu se tak vzdaluje boj o pohárovou Evropu, ovšem ztráta ještě není nedostižná, momentálně Getafe uzavírá vyrovnanou skupinu od šestého po dvanácté místo.
Velkou komplikací je poraněný meniskus jasně nejlepšího střelce mužstva, sedmnáctigólového Borji Mayorala.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.