La Liga - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Getafe : Granada - 29. ledna 2024   21:00

Getafe
21' Greenwood (J. Iglesias) • 36' Mayoral
2:0
(2:0)
Getafe
Soria – J. Iglesias, Dakonam (C), Alderete, Rico – Greenwood, Yellu (81. G. Álvarez), Maksimović, Jor. Martín (71. Angileri) – Mayoral (71. Aleñá), Mata (63. Ünal).
Fuzato – D. Duarte, Latasa, Mitrović, Ó. Rodríguez.
Verdura – Mateo, Julián
Estadio Coliseum (Getafe)
10 382 diváků
Granada
Batalla – R. Sánchez, Bru. Méndez, Miquel, Neva (C) (88. Maouassa) – S. Ruiz, G. Villar, Gumbau (59. Melendo) – Zaragoza, Arezo, Uzuni (88. Puertas).
A. López, M. Martínez – Bello, Callejón, Piątkowski, Rubio, Sangare, Torrente.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 0:8. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 4:5. Fauly: 17:11.
Getafe vybojovalo první ligovou výhru od 16. prosince. Upevnilo si desáté místo a s jedním zápasem k dobru má na dosah Las Palmas i osmou Valencii. To Granadě se zhoršila zápasová bilance na 2-5-15 a se skóre 22:44 disponuje na předposledním místě LaLigy šestibodovou ztrátou na záchranu.
Granada před dneškem získala z deseti venkovních zápasů jediný bod a možná i tato tristní bilance zapříčinila v první půli její ustrašený výkon. Getafe zúročilo aktivitu ve 21. minutě tečovanou střelou Greenwooda a o čtvrthodinu později díky svému presinku skórovala podruhé. Konkrétně to byl Mayoral, jenž se tímto 14. gólem v sezoně dotáhl na čelo tabulky střelců k Dovbykovi a Bellinghamovi. Se změnou stran se otočily i role obou mužstev. „Azulones“ se rozhodli svůj náskok bránit a to se jim povedlo i přes nařízenou penaltu za ruku Martína. Albánský útočník Uzuni trefil jenom tyč a gólem nakonec neskončila ani největší hostující šance ze hry v podání střídajícího Melenda.
90+7'
90+7'
Carles Aleñá příkladně přepl do obrany a v křídelním prostoru se obětavě vrhl do centru Maouassy. Granada bude naposledy vhazovat.
90+6'
Maouassa rychle vrátil míč do pohybu potom, co jej fauloval Ünal. Granada zaútočila přes pravou stranu a Soria byl přinucen k zákroku slabou hlavičkou Villara.
90+5'
V době nákopu z oblasti středového kruhu vystával Enes Ünal v ofsajdu. Jen co na hranici vápna míč přebral, ozval se hvizd. Totéž se stalo na protější straně u Zaragozy.
90+4'
Od nástupu Gastóna Álvareze se domácí kapitán Djené Dakonam přestěhoval z pozice stopera doprostřed zálohy. Nyní to byl právě Álvarez, který s přehledem odmítl centr Zaragozy.
90+3'
V dresu Granady debutující Maouassa centroval z levé strany. Od nabíhajících spoluhráčů vypadl míč do druhé vlny, jenže další volný hráč v červenobílém všechno zadrbal přihrávkou do území nikoho.
90+2'
Puertas to nemyslel zle se svým obloučkem do vápna. Jeho parťáci s podobným řešením ale nepočítali a míč skončil v moci Sorii.
90'
Mason Greenwood obdržel za řeči žlutou kartu. Asi se mu nelíbilo, že Vendura v předešlé akci nepískl faul na drženého Aleñu.
88'
Střídání v týmu Granada CF:
ze hřiště odchází Myrto Uzuni, přichází Antonio Puertas.
88'
ze hřiště odchází Carlos Neva, přichází Faitout Maouassa.
87'
Bryan Zaragoza dal přihrávku mimo dosah Villara. Náznak protiútoku Getafe byl rázně zastaven žlutým faulem Méndeze na otáčejícího se Ünala.
86'
Zaragoza mohl roztáhnou hru doleva k Nevovi. Místo toho si balon navedl na střed a křížným pokusem provětral nachystané Soriovy rukavice.
85'
Ünal podnikl rychlý brejk společně s Greenwoodem. Ten už Turkovi balon nevrátil a zprava vypustil na Batallu ryze propagační zakončení.
84'
Čerstvý Gastón Álvarez přikryl Areza během Nevovy přihrávky z levého křídla. Uruguayský útočník je z vývoje zápasu hodně frustrovaný.
83'
Andalusané podpořili souvislou převahu o svůj třetí roh. Rozehrávka na krátko se ukázala být jako kontraproduktivní, po bídném centru zacouval Neva až k Batallovi.
82'
Granada podává ve druhé půli opravdu sympatický výkon. V součtu neproměněné a penalty a nedávné šance Melenda může být Getafe rádo, že stále vede o dva góly.
81'
Střídání v týmu Getafe CF:
ze hřiště odchází Yellu, přichází Gastón Álvarez.
80'
Villarův střílený centr opět skončil u Sorii. Ukvapený návrat míče do pokutového území měl za následek jeho odlet do autu.
79'
Uzuni sklepl přetaženou diagonálu Nevy pod sebe. Z toho profitoval střídající Melendo, ovšem Soria nebezpečnou křížnou střelu skvělým zákrokem vytáhl na roh.
78'
Gonzalo Villar přenášel hru k pravé lajně, kde ale neměl dostupného ani jednoho spoluhráče. Darovaný aut provede očividně zdravý Diego Rico.
77'
O něco delší mezihru „Azulones“ znegoval velmi nepřesný nákop. Po banálním zákroku Batally je míč zpět u hostů.
76'
Dnešní utkání sleduje 10 382 diváků (kapacita 16 500).
75'
Carles Aleñá byl zezadu držen Villarem, ovšem Verdura k velké nelibosti domácích fanoušků standardní situaci nenařídil.
74'
Prodleva spojená s ošetřováním Diega Rica se teď Getafe docela hodí, protože s postupujícím časem se musí stále více bránit.
73'
Matías Arezo ošklivě zajel do Rica, když se snažil dostat k odražené střele Ricarda Sáncheze. Kmenový hráč Realu Sociedad bude potřebovat ošetřit.
72'
Arezo měl opět těžkou úlohu, když k němu letěl nákop z hloubi pole. Míč mu vzal Soria, který vyběhl na samotný okraj pokutového území.
71'
ze hřiště odchází Jordi Martín, přichází Fabrizio Angileri.
71'
ze hřiště odchází Borja Mayoral, přichází Carles Aleñá.
69'
Uzuni obdržel přihrávku na hrot do kleští mezi dva protihráče a balon se z tohoto souboje odrazil k Soriovi, který ho radši odpálil do zámezí.
68'
Enes Ünal vedl míč v situaci tři na tři. Jako další obránce ho dostoupil Villar a při defenzivním zákroku byl balonem trefen do ruky. Bude s tím VAR něco dělat? Zatím to tak nevypadá.
67'
Ruiz spatřil na pravé straně zapomenutého Sáncheze, nicméně tomu se mimořádně důležitý centr nevydařil podle hostujících představ.
66'
Ve srovnání s první půlkou je Granada mnohem aktivnější. Gólová odměna však nepřišla ani s ranou Zaragozy, jež byla opět zablokována.
65'
Ricard Sánchez podnikl nebojácný výpad po pravé straně. Ve vápně se nezalekl velké přesily a předložil míč Villarovi, jehož ránu defenziva Getafe pohltila ještě před Soriou.
64'
Kolize mezi Uzunim a Ricem byla Verdurou vyhodnocena jako faul na domácího fotbalistu. Greenwoodovi se nařízená standardka moc nepovedla, míč byl odražen k Alderetemu do osfajdu.
63'
ze hřiště odchází Jaime Mata, přichází Enes Ünal.
62'
Augusto Batalla vyrazil padající oblouček z levé části pokutového území. Na protějším konci hřiště z dlouhého nákopu netrefil bránu Arezo.
61'
Rico vytloukl Sánchezovy bloky a sám pro sebe získal aut. Současně už je připraven nastoupit Enes Ünal.
60'
Bryan Zaragoza svým centrem minul nabíhajícího spoluhráče a toho mohl využít třicetiletý brankář David Soria.
59'
ze hřiště odchází Gerard Gumbau, přichází Óscar Melendo.
59'
Myrto Uzuni měl náramnou možnost na snížení, jenže prudkou ránu ze značky pokutového kopu mu zastavila krajní tyč!
57'
Zásah míče do loktu Jordiho Martína skutečně přináší penaltu pro Granadu!
56'
Víctor García Verdura komunikuje s kolegy u videa kvůli možné ruce Jordiho Martína vevnitř pokutového území. Granada doufá, že bude nařízená penalta.
55'
Zaragozův přetažený centr byl dvakrát sklepnut. Ricard Sánchez měl kolem sebe dost prostoru, ale křížnou střelou minul bránu hned o několik metrů.
54'
Mata použil nedovolené prostředky k zastavení Sergia Ruize a Andalusané budou kopat standardní situaci poblíž levé autové čáry.
53'
Ignasi Miquel odvádí na stoperské pozici Granady velmi solidní výkon. Nyní si řekl o faul a získal míč pro své barvy.
51'
Iglesiasův centr se od hlavy Miquela vrátil mimo pokutové území. Mezitím se ze země nezvedá Djené Dakonam. Kapitán Getafe si ublížil v souboji s Arezem.
50'
Na druhé straně nečekaně snadno vznikl únik Areza, jenž byl zakončen těsně vedle vzdálenější tyče. Až potom bylo zjištěno, že uruguayský útočník startoval z ofsajdu.
49'
Díky jednoduchému sklepnutí uprostřed hřiště upaloval vpřed Greenwood, jenže přes Ruize se k možnosti zakončit nedostal.
48'
Zaragoza dával ladný pas do kapsy za obranu. Uzuni z něj byl sám překvapený a nechal si balon proletět těsně kolem kopaček.
47'
Jaime Mata se přetahoval s Miquelem a hloubková přihrávka na jeho osobu tak docestovala až k brankáři Batallovi.
46'
Poločasový stav 2:0 koresponduje s tím, co fanoušci na Estadio Coliseum mohli sledovat. Getafe od prvních minut určovalo tempo a celoplošným presinkem prakticky nepouštělo hosty do hry. Na gól se čekalo do 21. minuty, kdy si Miquel smolně ztečoval do sítě střelu Greenwooda. V případě druhého gólu mělo vliv zmiňované napadání. Batalla při vynucené malé domů podklouzl a daroval Mayoralovi čtrnáctou trefu v sezoně.
45+3'
45+2'
Jaime Mata startoval za dlouhým nákopem brankáře Sorii. Na starost ho měl Ignasi Miquel a ten v důležitém souboji nepodcenil obrannou hlavičku.
45+1'
Jordi Martín si vynutil faul, když si kryl míč v přehuštěném středu hřiště. Alderete bude nakopávat z klidu.
44'
Hosté už zjednodušili přechodovou fázi a častěji sází na dlouhé míče vpřed. Z jednoho takového nyní vzešel osfajd Zaragozy.
43'
David Soria si ve vzduchu našel padající lob od jeho vlastního spoluhráče. Balon ukryl v rukavicích a hráči Granady hned začali orodovat za nařízení nepřímého volného kopu.
41'
Zezadu naremplovaný Mata se dlouho nezvedal z trávníku a donutil sudího Verduru přerušit hru. Sergio Ruiz unikl odpískání faulu.
40'
Rohový kop Andalusanů byl prodloužen do předbrankového prostoru. Pral se v něm dosud neviditelný Uzuni, ale pod vlivem těsného bránění Soriu nevyzkoušel.
39'
Greenwood to přehnal s razancí centru z pravé strany. Mata i všichni ostatní nemohli nic změnit na cestě balonu do zámezí.
38'
Ricard Sánchez měl být v těsném ofsajdu, když si šel pro nákop z obrany. Granada se vůbec nemůže dostat do hry.
36'
Getafe právě vstřelilo branku!
Nebezpečné hrátky v rozehrávce Granady měly v tomto případě fatální následky! Augusto Batalla podklouzl, když k němu směřovala vynucená malá domů. Napadající BORJA MAYORAL si u něj balon vzal a z okraje malého trestného území pohodlně zvýšil na 2:0.
35'
Maksimović si neproklestil cestu přes vícero červenobílých dresů. Granada bude rozehrávat od brankáře Batally.
34'
Juan Iglesias zprava postupoval do rozhozené obrany, jenže slibně vypadající akci vysloveně zadrbal přihrávkou do stopera Ignasiho Miquela.
33'
Ignasi Miquel si zbytečně nekomplikoval život a v reakci na další centr Jordiho Martína rezolutně odpálil balon za pomezní čáru.
32'
Greenwood elegantně otočil hru k pravé lajně. Matův centr se zastavil o první překážku, ale míč stejně dál patří domácím. Do kombinace se zapojují i stoperi Dakonam s Alderetem.
31'
Omar Alderete přizvedl roh na střechu brány. Vzhledem k teči se standardka opakovala a jejím výsledkem byla zablokovaná rána z dálky od Iglesiase.
30'
Opět měli hosté plné ruce a nohy práce s presinkem. Starosti měl hlavně Gonzalo Villar, který po ztrátě míče zastavil Yellua za cenu rohového kopu.
29'
Juan Iglesias dvakrát za sebou jednoduše ubránil Zaragozu. O malou chvíli později Villar poslal na zem Greenwoda a míč zase patří Getafe.
28'
Ale ne dlouho, protože tentokrát bylo pískáno ve prospěch Sergia Ruize, jenž se stal obětí Mayoralova nedovoleného zákroku.
27'
Jordi Martín byl faulován Gumbauem. Jednoznačná územní převaze klubu z jižního předměstí Madridu může směle pokračovat.
26'
Ricard Sánchez hlavou zahrál malou domů na Batallu, když odvracel neadresnou diagonálu z přehuštěného středu.
24'
Rozhodčí nepískli fauly na Zaragozu ani na Matu, kteří nezávisle na sobě skončili v kotrmelcích. Pokračuje se odkopem Sorii.
23'
První náznak šance od Granady měl na svědomí Zaragoza. Budoucí posila Bayernu Mnichov se zastavila na hranici vápna a jen o kousek minula ze svého pohledu pravou tyč.
22'
Greenwood se znovu individuálně vydal do pokutového území, ale Martín na jeho přihrávku do druhé vlny nedosáhl.
21'
Azulones jdou do vedení! Veškerou pozornost na sebe strhl MASON GREENWOOD. Kmenový hráč Manchesteru United se z vlastní poloviny přemístil do pokutového území. Technickou střelu otřel o záda Miquela a Batalla už se nestihl přemístit ke své levé tyči.
19'
Augusto Batalla si našel cestu za Iglesiasovým centrem z pravé strany. Argentinský brankář už má za sebou hodně setkání s balonem. U jeho spoluhráčů z pole se to tvrdit nedá, Getafe má velký tlak.
18'
Jaime Mata neměl nárok převzít centrovaný balón. Postavil se před něj Miquel, kterého si neodpustil faulovat.
17'
Zezadu postrčený Rico faulován nebyl. Uzuni si podle názoru sudího Verdury nepočínal v rozporu s pravidly.
16'
Augusto Batalla má v oblibě poněkud riskantní způsob rozehrávky. Tato přihrávka do autu ho dlouho mrzet nemusela, protože domácí mu balon vrátili neadresným nákopem.
15'
Omar Alderete skvěle zvládl rychlostní souboj s Arezem a nebojácným skluzem poslal míč za pomezní čáru.
14'
Nákop z hloubi pole byl určen pro Bruna Méndeze. Uruguayský stoper byl ale obtěžován soupeřem a nedostal šanci na sklepnutí míče před branku.
13'
Diego Rico je prvním majitelem žluté karty. Může za to jeho taktický faul ve středovém kruhu na nastartovaného Zaragozu.
12'
Getafe se promptně vykombinovalo středem hřiště, ale pak její plány zhatil nepovedený centr z dílny Jordiho Martína.
11'
Ignasi Miquel obdržel od Batally přihrávku do svízelné situace. Míče se zbavil odkopem do autu, nicméně z vhazování Iglesiase vzešel jen faul Maty na Nevu.
10'
Matías Arezo vybíhal za nákopem z obranné poloviny z ofsajdu. Na druhé straně poslal skvělý míč do ohně Martín a Batalla se musel blýsknout zákrokem pravou nohou proti hlavičce Mayorala!
9'
Neva couval před Masonem Greenwoodem tak dlouho, až se zrodila tečovaná střela tohoto Angličana. Následný roh pohodlně vyřešil Batalla.
8'
Hosté se zkusili prosadit vzduchem, ale Matías Arezo neměl v hlavičkovém souboji žádnou šanci. Granada pak definitivně ztratila míč nepřesným pasem do křídla na Ricarda Sáncheze.
7'
Greenwoodův roh do malého vápna Granada ubránila. Jordi Martín vracel míč do vápna do ofsajdu Maty.
6'
První roh bude Getafe zahrávat v oslabení. Juan Iglesias musí jít po ošetření pravého ramena do zámezí.
5'
Juan Iglesias zůstal v nefotbalové pozici poté, co absolvoval vzdušný souboj. Rozhodčí nechali hru běžet a Jordi Martín vybojoval pro Getafe rohový kop.
4'
Ricův centr zleva neprošel. Alderete už balon do vápna propasíroval, ale tam si ho nerušeně sebral brankář Batalla.
3'
Jaime Mata byl srovnán se zemí, když běžel za nákopem Djeného Dakonama. Hned ve třetí minutě je hra na chvíli přerušena.
2'
První útočné akce obou týmů měly nemlich stejnou podobu i výsledek. Nízké centry z pravých stran spolehlivě likvidovali stopeři.
1'
Zahajovací výkop provedla Granada, která nastupuje v červenobílých dresech. Getafe hraje v modrém.
1'

Getafe CF: Soria – J. Iglesias, Dakonam (C), Alderete, Rico – Greenwood, Yellu, Maksimović, Jor. Martín – Mayoral, Mata.
Náhradníci: Fuzato – Aleñá, G. Álvarez, Angileri, D. Duarte, Latasa, Mitrović, Ó. Rodríguez, Ünal.
Trenér: José Bordalás

Granada CF: Batalla – R. Sánchez, Bru. Méndez, Miquel, Neva (C) – S. Ruiz, G. Villar, Gumbau – Zaragoza, Arezo, Uzuni.
Náhradníci: A. López, Martínez – Bello, Callejón, Maouassa, Melendo, Piątkowski, Puertas, Rubio, Sangare, Torrente.

Granada CF

Andalusané v první polovině sezony moc důvodů ke spokojenosti neměli. Úřadující šampion druhé nejvyšší soutěže získal mezi elitou pouze dvě výhry, přičemž od konce srpna porazil jen Cádiz. Celkem má na kontě 11 bodů a na záchranu mu jich chybí dalších pět. V předchozích dvou duelech Granada v srdnatě vzdorovala favoritům. Na hřišti Betisu padla 0:1 gólem Isca a stejným výsledkem skončilo i domácí měření sil s Atléticem Madrid. Hlavními tahouny útočných vozeb jsou Myrto Uzuni a Bryan Zaragoza. Oba dali dohromady 12 branek, zatímco všichni ostatní členové týmu jen deset. Kouči Medinovi dnes nemůže sloužit vykartovaný Lucas Boyé. Zraněn je zkušený gólman Raúl Fernández a spolu s ním i obránce Vallejo.
Getafe CF

Klubu z jižního předměstí Madridu se v této sezoně vyhýbají sestupové starosti, byť na ligový triumf čeká od 16. prosince. S bilancí šesti výher, osmi remíz a šesti porážek je na desátém místě a kromě dnešní dohrávky má většinu soupeřů ještě další zápas k dobru. Za předchozí tři kola bralo Getafe jenom bod za remízu z Atléticem Madrid, kdežto s Vallecanem doma padlo 0:2 a v Osasuně 2:3. Další prohra přišla v rámci osmifinále Copa del Rey v zápase se Sevillou (1:3). Hlavní hvězdou a současně lídrem produktivity je v Getafe třináctigólový Borja Mayoral. José Bordalás nemá k dispozici zraněného Arambarriho. Ilaix Moriba aktuálně hraje na africkém šampionátu a kvůli kartám stojí trio Damian Suárez, Luis Milla a José Ángel Carmona.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu z posledního zápasu dvaadvacátého kola španělské LaLigy. Od jednadvaceti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Getafe a Granadou!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.