La Liga - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Getafe : Real Sociedad - 21. dubna 2024   14:00

Getafe
29' Latasa (Greenwood)
1:1
(1:1)
Real Sociedad
13' Barrenetxea  (Becker)
Getafe
Soria – Carmona (88. Álvarez), Dakonam /C/ (90+1. Martín), Alderete, Rico – Milla, Santiago (67. Moriba), Maksimović – Greenwood, Rodríguez (88. Talál), Latasa (67. Mata).
Fuzato – Angileri, López, Risco.
García – Villaseñor, Álvarez
Coliseum, Madrid-Getafe
12 228 diváků
Remiro – Traoré (46. Odriozola), Pacheco, Le Normand (84. Tierney), Galán – Zacharjan (68. Elustondo), Turrientes, Merino, Barrenetxea (46. Kubo) – Becker (68. Sadiq), Oyarzabal /C/.
Ayesa, Marrero – González, Olasagasti, Silva.

Držení míče: 40 % : 60 %.
Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 2:3. Rohy: 0:4. Ofsajdy: 6:2. Fauly: 12:18.
Tvrdý a dost nečistě vedený souboj mezi desátým Getafe a šestým San Sebastianem končí zaslouženě remízou 1:1, když oba góly padly ještě před přestávkou po hlavičkách z malého vápna. Největším smolařem zápasu je Óscar Rodríguez, jehož dorážku v první půli vytahoval brankář Remiro patrně již za brankovou čarou, což se nakonec neřešilo pro následný gól Latasy, a po přestávce odrazil míč z trestného kopu opět o brankovou čáru.
90+6'
90+6'
Hosté dlouhý míč do své šestnáctky odhlavičkovali a v souboji o odrazku zahrál Mata rukou.
90+5'
Aritz Elustondo (Real Sociedad) stáhl kolem pasu Greenwooda, vysloužil si žlutou kartu a nabízí domácím poslední standardku.
90+5'
V jedné z posledních příležitostí dostal míč na levé křídlo do běhu Oyarzabal, jeho slabý nákop si ale snadno stáhl ze vzduchu Soria.
90+3'
Debutant Talál se snažil prodrat do šance, jenže jeho přidržení Galána za dres se nesetkalo s pochopením u rozhodčího.
90+1'
Nucenou změnu provádí v závěru zápasu také Getafe:
zraněný Djené Dakonam odkulhal a nahradí jej Jordi Martín.
89'
Útočný faul je pískán v náběhu Matovi, zatímco na opačné straně hřiště zůstal při akci ležet kapitán Getafe Dakonam, který si zřejmě při přišlápnutí míče natáhl sval.
88'
Střídání v týmu Getafe CF:
ze hřiště odchází José Ángel Carmona, přichází Gastón Álvarez,
odchází také Óscar Rodríguez a premiéru v La Lize si odbyde devatenáctiletý Maročan Jásín Talál.
86'
Vzápětí si míč zpracoval na prsou Mata, zbavil se obránce, jenže střela halfvolejem mu vyletěla vysoko nad břevno.
86'
Domácí vybojovali míč důrazným napadáním, Greenwoodovu ránu však hosté stačili zblokovat.
84'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian:
hřiště opouští zraněný Robin Le Normand, přichází Kieran Tierney.
83'
Po trávníku kulhá hostující Le Normand a na laviče San Sebastianu se rychle chystá střídání.
81'
Rohový kop nedokázal Real Sociedad využít a hra se stěhuje doprostřed hřiště.
80'
Beñat Turrientes vyslal z plného běhu výstavní ránu z 20 metrů pod břevno a David Soria ji s námahou konečky prstů vyškrábl na roh.
78'
Kubo si krásně na koncové čáře oběhl dva hráče a vyzval zpětnou přihrávkou Sadiqa, který z otočky opět nezamířil mezi tři tyče a zlostně bouchl dlaní o trávník.
75'
Ofsajd si při náběhu nepohlídal Mata.
74'
Třetí roh Real Sociedadu domácí obrana s přehledem odvrací. Getafe stále nekopalo žádný.
73'
Oyarzabal přepustil míč ve vápně Sadiqovi, kterému však nevyšla střela a jen dloubl míč bodlem vedle domácí brány.
71'
Další z náhradníků Jaime Mata prováhal velkou šanci a nechal si míč sebrat od nohy brankářem Remirem. Gól by ovšem stejně nemohl pro metrový ofsajd platit.
70'
Střídající Ilaix Moriba vysunul na křídlo Josého Carmonu, jenže tomu se centr ani trochu nepovedl.
68'
ze hřiště odchází Sheraldo Becker, přichází Umar Sadiq,
ze hřiště odchází Arsen Zacharjan, přichází Aritz Elustondo.
68'
Při dalším trestném kopu Getafe vystartovali domácí hráči předčasně a pomezní zvedá praporek.
67'
ze hřiště odchází Juan Latasa, přichází Jaime Mata,
ze hřiště odchází Yellu Santiago, přichází Ilaix Moriba.
66'
Na hřišti dost přitvrzuje, Greenwooda si vzal zezadu do parády Kubo.
64'
Merino zachytil míč a vyrazil do kontru, hned v zárodku ho však poslal nedovoleně na zem Latasa.
63'
Dnešní utkání sleduje 12 228 diváků.
62'
Na křížný pas nabíhal do vápna Latasa a upadl ze souboje s Pachecem, pokutový kop si tím však nevymodlil.
61'
Zpětný centr Takefusa Kuba odrazil Dakonam ve skluzu dost krkolomně do těla vlastního brankáře Sorii, který šel rovněž po míči na zem.
60'
Nákop přes půl hřiště přistál v náruči hostujícího brankáře Remira.
59'
Přetažený centr sklepával na dlouhou nohu zpět do pokutového území Rodríguez, ale ani jeden ze tří nabíhajících hráčů Getafe míč nezasáhl.
55'
Čekalo se ještě na vyjádření VAR, ale verdikt domácí příznivce nepotěšil. Rodríguez má opravdu nehoráznou smůlu.
54'
Óscar Rodríguez trefil trestný kop o tyč na brankovou čáru, kde dvakrát poskočil a Robin Le Normand ho dokázal odkopnout ještě dříve, než ji přešel celým objemem!
54'
Yellu Santiago si obhazoval Arsena Zacharjana, jemuž se míč otřel o paži a rozhodčí píská trestný kop pro Getafe přímo z pokutového oblouku.
53'
Santiago přispěchal na pomoc Dakonamovi do souboje s napadajícím Oyarzabalem a skluzem mu míč odebral.
51'
Galán si pohlídal skákavý míč, kope se od brány hostů ze San Sebastianu.
48'
Latasa ve vápně upadl, když při kličce narazil o nohu hostujícího Pacheca. Rozhodčí García krátce komunikoval s VAR, ale penalta z toho nebude.
47'
Javi Galán zezadu podrazil dost nešetrně Masona Greenwooda.
46'
ze hřiště odchází Ander Barrenetxea, přichází Takefusa Kubo,
ze hřiště odchází Hamari Traoré, přichází Álvaro Odriozola.
46'
Za Real Sociedad otevřel skóre hlavičkou Andera Barrenetxea po skvělém centru Sheralda Beckera, ovšem i domácí udeřili ze vzduchu, když Greenwoodův centr hlavou zavěsil Juan Latasa. I kdyby tento gól nepadl, musel by VAR dodatečně upozornit na předchozí situaci, kdy Remiro vyrážel Rodríguezovu střelu už za brankovou čarou. Po poločase tak platí skóre 1:1.
Statistiky první půle:
Držení míče 38% – 62%, střely na bránu 3:2, střely mimo 1:1, rohy 0:2, ofsajdy 3:1, fauly 5:9.
45+3'
45+3'
Nastavení se hrálo většinou opatrně, ale v jeho závěru si na pokutovém oblouku Zacharjan skvěle obhodil Aldereteho a vřítil se do velké šance. Zakončení tváří v tvář ovšem Soria reflexivně vykopává.
44'
Vzápětí Le Normand dostoupil zezadu Greenwooda a tentokrát už je 30 metrů od brány pískáno.
42'
Le Normand předvedl hraniční zákrok, který k nelibosti fanoušků rozhodčí nepíská. Faulů už mají v příslušné kolonce fotbalisté z Baskicka i tak dost.
41'
Luis Milla zkusil střelecké štěstí z uctivé vzdálenosti, přízemní pokus však umístil daleko vedle.
40'
Dlouhý pas do brejku udržel v hlavičkovém souboji Oyarzabal, přihrál na pravé křídlo Beckerovi, ale jeho centr se stáčí daleko za bránu.
40'
K dlouhému autu Getafe se neprotlačil v šestnáctce Rodríguez.
39'
Mikel Merino (Real Sociedad) přišlápl patu Latasovi a dostává první žlutou kartu zápasu.
37'
A vzápětí zastavil Bordalásovy svěřence další nepohlídaný ofsajd a v něm Maksimović.
36'
Real Sociedad to zkoušel nákopy za obranu, ale dva pokusy domácí obrana odvrací.
35'
Rodríguez fauloval na půlící čáře, po rychlém rozehrání budou borci v bílém pouze vhazovat.
33'
Latasa sklepával hlavou vysoký míč po náběhu mezi beky z postavení mimo hru.
32'
Zacharjanův centr domácí odvracejí, další nebezpečí jim připravil ze stejného prostoru Barrenetxea, ovšem míč končí za bránou.
31'
Na pravém křídle hostů si pohlídal Becker skákavý tečovaný míč, který jim přinesl roh.
29'
Getafe právě vstřelilo branku!
Domácí fakticky skórovali dvakrát během několika vteřin! Podle opakovaného záznamu je jasné, že po centru Diega Rica a hlaviče Nemanji Maksimoviće, kterou Remiro vyškrábl z brankové čáry, skončila za jeho zády už dorážka Óscara Rodrígueze. Gólman ji vyškrábl zjevně za čarou, nicméně hrálo se dál a teprve další centr Masona Greenwooda uklidil hlavou do sítě JUAN LATASA.
29'
Zleva centroval Rico, brankář Remiro zázračně vyškrábl na čáře nejprve Maksimovićovu hlavičku a pak i dorážku Óscara Rodrígueze.
27'
Dlouhý míč do vápna směřoval na Beckera, toho však odclonil tělem Dakonam a balon si stahuje ze vzduchu do rukavic Soria.
26'
Santiago vzal zezadu přes kotníky v souboji dvaadvacítek Turrientese, hosté to ale mají takových 38 metrů od brány.
23'
Uprostřed poločasu se opět hraje pěšky vyčkávací fotbal uprostřed hřiště.
20'
Přetažený centr však v záklonu odhlavičkoval Merino a následně Becker odpálil míč na tribunu.
19'
Greenwood byl podražen mezi postranní čarou a velkým vápnem, zajímavá standardka se naskýtá domácím.
18'
Rodríguez prostrkával míč z osy hřiště do šestnáctky, ale defenzíva San Sebastianu jeho pokus zachytila.
16'
Domácí zarazili průnik tandemu Traoré, Becker, ale nakopávaný míč přes půl hřiště posílají jen k brankáři Remirovi.
13'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Ukázková akce přes celé hřiště přináší hostům vedení. Sheraldo Becker si naběhl na kolmici po pravém křídle a vyslal naprosto dokonalý centr přes domácího brankáře, který uklízí rybičkou z malého vápna do odkryté brány ANDER BARRENETXEA.
11'
Zatím se hraje opatrný fotbal bez šancí, hosté se na útočné polovině provinili faulem na Latasu.
7'
Rohový kop přizvednul hlavou domácí Latasa a za ním číhající Pacheco už nestačil v předklonu svou hlavičku lépe usměrnit.
7'
San Sebastian vybojoval na pravém křídle první roh.
4'
Po odehrání míče dostal od domácího Santiaga záhlavec snad z pomsty Merino.
2'
Mikel Merino v hlavičkovém souboji nedovoleně narazil domácího kapitána Djeného Dakonama a na hřiště brzy míří zdravotníci z lavičky Getafe.
1'
Domácí hrají v modrých dresech, hosté v bílých.
1'

Getafe CF: Soria – Carmona, Dakonam (C), Alderete, Rico – Milla, Santiago, Maksimović – Greenwood, Rodríguez, Latasa.
Náhradníci: Fuzato – Angileri, Moriba, López, Martín, Mata, Risco, Talál.
Trenér: Bordalás

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Traoré, Pacheco, Le Normand, Galán – Zacharjan, Turrientes, Merino, Barrenetxea – Becker, Oyarzabal (C).
Náhradníci: Ayesa, Marrero – Odriozola, Elustondo, Tierney, González, Olasagasti, Kubo, Sadiq, Silva.
Trenér: Alguacil

Rozhodčí: García – Villaseñor, Álvarez.
Podzimní vzájemný zápas v San Sebastianu přinesl atraktivní přestřelku se dvěma zvraty a nakonec výhru domácího Real Sociedadu 4:3 (1:2). Getafe vyhrálo jen jeden z posledních sedmi zápasů, a to v loňském ročníku La Ligy doma 2:1.
Real Sociedad San Sebastian
Letošní účastník Ligy mistrů má na nejlepší pětku už zřejmě nedostižnou ztrátu a hájí spíše šestou příčku, znamenající Evropskou ligu, před Valencií a Betisem. Po třech výhrách nad soupeři ze spodku tabulky San Sebastian doma pouze remízoval s poslední Almerií 2:2, když o čtvrté vítězství v řadě přišel z penaltou v 88. minutě.

Střelci: 14 – Oyarzabal, 7 – Merino, Méndez, Kubo.

Absence: Méndez, Fernández, Muñoz (zranění).
Getafe CF
Madridský klub je desátý a dohrává závěr ročníku bez starostí v klidném středu tabulky, což je docela příjemná změna po třech patnáctých místech v řadě. Po domácí přestřelce 3:3 s Las Palmas padly v posledních čtyřech zápasech Getafe celkem pouhé tři góly (1-1-2, 1:2), když se projevuje absence nejlepšího střelce Borji Mayorala, pro něhož skončila sezóna zraněním menisku předčasně.

Střelci: 17 – Mayoral, 8 – Greenwood, 5 – Latasa, Mata.

Absence: Mayoral, Arambarri (zranění).
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.