La Liga - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Getafe : Real - 1. února 2024   21:00

0:2
(0:1)
Real
14' Joselu  (L. Vázquez) • 57' Joselu  (Vinícius Júnior)
Getafe
Soria – Dakonam (C) (46. Rico), D. Duarte (46. Latasa), Alderete – D. Suárez, Milla, Maksimović (88. Yellu), G. Álvarez – Carmona (46. Benito), Mayoral (88. Mata), Greenwood.
Fuzato – Aleñá, Angileri, J. Iglesias, Ó. Rodríguez.
R. Bengoetxea
Estadio Coliseum (Getafe)
Real
Lunin – L. Vázquez, Rüdiger (46. Camavinga), N. Fernández (C), F. Mendy – Valverde, Tchouaméni, Modrić – Joselu (88. B. Díaz), Bellingham (88. Carvajal), Vinícius Júnior (75. Rodrygo).
Arrizabalaga, Fr. González – Ceballos, F. García, Güler, Kroos.

Každopádně nám skončil dohrávaný zápas 20. kola LaLigy mezi Getafe a Realem Madrid. Hosté z Madridu to zvládli, vyhráli 2:0 a v tabulce nejvyšší španělské ligy se posunuli na první místo tabulky. Aktuálně mají dvoubodový náskok na druhou Gironu. Domácí zůstávají desátí.
Až nezvykle hodně vzteklý byl nyní Carlo Ancelotti, který dokonce dostal ještě žlutou kartu.
Hosté se ale i po závěrečném hvizdu hodně zlobí na rozhodčího. Je pravdou, že zákrok na Brahima Díaze z poslední minuty normální hrací doby byl skutečně penaltový.
90+3'
90+3'
Teď se již nic nestane a hosté zápas v poklidu dohrávají.
90+1'
Po rohu Getafe se míč odrazil daleko za vápno ke Greenwoodovi, ten ale dalekonosným pokusem zamířil asi metr vedle.
90+1'
Real alespoň kopal roh, po něm ale bránu soupeře nijak neohrozil.
90'
Brahim Díaz byl nyní ve vápně Getafe poslaný k zemi Gastónem Álvarezem. I když se hosté dožadovali (asi oprávněně) penalty, rozhodčí zůstal v klidu.
88'
Střídání v týmu Real Madrid:
ze hřiště odchází Joselu, přichází Brahim Díaz,
ze hřiště odchází Jude Bellingham, přichází Dani Carvajal.
88'
Střídání v týmu Getafe CF:
ze hřiště odchází Borja Mayoral, přichází Jaime Mata,
ze hřiště odchází Nemanja Maksimović, přichází Yellu.
86'
Další centr z levé strany opět v poklidu stáhl do rukavic Andrij Lunin.
85'
Závěr zápasu se pomalu blíží a vypadá to, že hosté si výhru v pohodě pohlídají.
84'
Na druhé straně po centru z levé strany hlavičkoval Juan Latasa, brankář Lunin měl trochu více práce než Soria před chvilkou, přesto si ale také v pohodě poradil.
82'
Po rohu Modriče hlavičkoval z velmi zajímavé pozice Bellingham, jenže míč poslal jen do míst, kde stál David Soria.
81'
Hosté teď navíc vybojovali rohový kop.
79'
Hosté mají závěr zápasu pod kontrolou a nevypadá to, že bychom se měli dočkat nějakého dramatu.
77'
Míč na střelu si chystal Rodrygo, jenže si to připravoval tak dlouho, až se dostal z ideální střelecké pozice. V záklonu pak poslal balon nad bránu.
75'
ze hřiště odchází Vinícius Júnior, přichází Rodrygo.
73'
Z ničeho nic mohl snížit Borja Mayoral, jeho ránu z vnitřku vápna ale zastavila za překonaným Luninem tyč!
71'
V defenzivní činnosti teď lehce zaváhali Eduardo Camavinga a následně i Aurélien Tchouaméni. Domácí jejich chybičky ale potrestat nedokázali.
69'
A další velká šance Viníciuse Júniora. Brazilský rychlík utíkal domácí defenzivě a už to vypadalo, že se konečně dočká gólu. Jenže i další jeho zakončení skvěle vystál gólman David Soria. Vinícius ho trefil jen do prsou a gól z toho opět není.
67'
Do šance se už už dostával Nemanja Maksimović, jenže včas mu pod nohy skočil ve vápně Aurélien Tchouaméni a Maksimović zakončil mimo.
66'
Přesně teď šli hosté opět do přečíslení, jenže celou akci zcela překombinovali a nakonec nezakončili.
65'
Domácí začínají svou defenzivu hodně otevírat a hráči Realu se poměrně snadno dostávají do zajímavých pozic.
63'
Vinícius měl nyní obrovskou šanci zvýšit na 3:0! Hosté šli dva na jednoho a i když mohl Joselu střílet, zcela nezištně přihrál Viníciovi, který se obhodil Soriu a už to vypadalo, že zakončí do odkryté brány. Kde se vzala, tu se vzala ale rukavice domácího gólmana, který Viníciusův oblouček vyrazil.
61'
Po centru Auréliena Tchouaméniho se pokoušel hattrick hlavou dokonat Joselu, jenže zamířil mimo a navíc byl v ofsajdu.
59'
Gól na 2:0 nyní pomohl právě Realu, který se poměrně snadno dostává až k vápnu soupeře.
57'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Bílý balet nyní po krásné akci zvyšuje již na 2:0! Stačily dvě přesné přihrávky a následný exkluzivní pas Viníciuse Juniora. JOSELU si při zpracování poslal míč do protipohybu obránce a následně zamířil přesně do míst, kam neměl gólman David Soria šanci dosáhnout.
56'
Hráči Realu svého soupeře doslova uspávají. Getafe je sice na balonu, jenže zcela neškodné.
54'
Domácí jsou přeci jen o něco aktivnější než jejich soupeř. Hosté ale zatím dobře brání a kromě střely Masona Greenwooda soupeře do zakončení nepouštějí.
52'
Domácí byli velmi blízko ke gólu. Z ničeho nic vypálil z hranice vápna Mason Greenwood a jeho pokus se otřel o tyč!
51'
Úvod druhého poločasu je ze strany Realu opět velmi opatrný. Hosté se nikam neženou a soustředí se na to, aby si Aurélien Tchouaméni Aurélien Tchouaméni zvykl na pozici stopera.
49'
Faulu se dopustil nyní také další domácí hrát Juan Latasa. Hosté tak pokračují s balonem na kopačkách.
48'
Na vlastní polovině byl faulovaný Modrič a rozehrávat tak budou hosté.
46'
ze hřiště odchází Domingos Duarte, přichází Juan Latasa,
ze hřiště odchází Djené Dakonam, přichází Diego Rico,
ze hřiště odchází José Ángel Carmona, přichází Jorge Benito.
46'
ze hřiště odchází Antonio Rüdiger, přichází Eduardo Camavinga.
46'
Skončil nám první poločas zápasu mezi Getafe a Realem Madrid. Hosté si přijeli pro jakékoliv vítězství a zatím jsou mu blíže než soupeř. Za bílý balet se totiž ve 14. minutě prosadil Joselu a v dalších minutách si hosté náskok bez větších problémů hlídali. Také domácí ale mají velkou touhu uspět a ve druhém poločase nás určitě čeká zajímavá podívaná.
45+3'
45+3'
Hosté poločas dohrávají na polovině soupeře. Domácím se nedaří využít zdravotní indispozice Rüdigera.
45+1'
Antonio Rüdiger se opět do vápna na roh ani nevydal. To znamená, že Real bránu soupeře při rohovém kopu vůbec neohrozil.
45'
Po akci Vinícia budou hosté v závěru poločasu kopat rohový kop.
44'
Rozhodčí Bengoetxea jako již pravidelně nechává hru hodně plynout a často nepíská ani zjevné fauly. Teď se zlobí hosté, když byl do hlavy zasažený Joselu a rozhodčí hru vůbec nepřerušil, i když hostující útočník ležel na trávě.
43'
Rozcvičovat se začal Eduardo Camavinga. Antonio Rüdiger se sice vrátil na zem, ale stále jen kulhá.
42'
Problém pro bílý balet. Trenér Carlo Ancelotti totiž nyní nemá k dispozici již žádného stopera. Hned dva klíčoví stopeři (Militao a Alaba) jsou totiž dlouhodobě zranění.
41'
Stoper Realu Antonio Rüdiger zůstal na trávníku a je to jeho konec v dnešním zápase.
40'
Real kopal roh a Rüdiger vůbec nešel do vápna. Je vidět, že nebude moci pokračovat.
38'
Antonio Rüdiger pokračuje ve hře, ale nepohybuje se moc lehce.
37'
Teď má vrásky na čele hostující trenér. Při jednom ze soubojů se zranil Antonio Rüdiger a nevypadá to s ním úplně dobře.
35'
Hosté se soustředí hlavně na defenzivu. Je vidět, že si váží rychle nabytého vedení a nechtějí udělat v defenzivě dnes chybu.
33'
Valverde si chystal balon na střelu, ale poté ho obloučkem poslal jen k Viníciovi. Ten ale také nevystřelil a vše tak skončilo znovu u Valverdeho, který zpoza vápna pálil nad bránu.
32'
Až nyní se hosté dostali k balonu na delší čas. Je ale vidět, že rozhodně nikam nespěchají.
31'
Následný centr do pokutového území opět nebezpečí pro bránu Lunina neznamenal.
30'
U postranní čáry nyní fauloval Ferland Mendy a také on dostává žlutou kartu.
28'
Domácí se postupným útokem blíží k bráně soupeře. Stále se ale k ohrožení brány Lunina nedostávají.
27'
Hosté kopali rohový kop. Po rozehrávce nakrátko se pokoušel překvapivě z úhlu zakončit Modrič, bránu soupeře ale netrefil.
26'
Žlutou kartu za faul uviděl nyní Djene.
25'
Další centr z pravé strany posílal do vápna opět Lucas. Před Joseluem ale dobře zasáhl gólman David Soria.
24'
Hosté se teď hodně zlobí, protože José Ángel Carmona ve středu pole loktem srazil Joselua. Rozhodčí ale zůstává klidný.
23'
Domácí se sice hodně snaží, jenže na dostřel brány soupeře se zatím nedostávají.
21'
Obraz hry se po gólu na 0:1 výrazně změnil. Teď jsou to hosté, kdo jsou zatažení a brání se náporu.
20'
Centr do pokutového území ale nebyl nebezpečný, hosté se v klidu ubránili.
19'
Teď ale trochu zaváhal Jude Bellingham, který soupeři doslova daroval rohový kop.
18'
Stále se hraje spíše na polovině Realu. Gólman Lunin může být ale zatím v klidu.
16'
Domácí se až nyní dostali k balonu na delší čas a tlačí se na polovinu soupeře.
14'
Hosté svůj tlak přetavují v gól na 1:0! Po centru Lucase Vázqueze z pravé strany se snadno hlavou prosadil JOSELU.
12'
Do gólové šance se nyní dostal Vinícius, který šel od poloviny hřiště sám na brankáře. Domácí gólman David Soria ho ale skvěle vychytal.
10'
Hosté jsou v úvodu zápasu jasně lepší. Domácí jsou pod velkým tlakem a nemohou se dostat za půlící čáru.
8'
Modrič nyní poslal do vápna dobrý centr na Joselua, který zamířil do břevna. Vzrušení bylo ale zbytečné, protože Joselu byl v ofsajdu.
6'
Omar Alderete objal oběma rukama Joselua a je z toho faul. Míč pro Real.
5'
Valverde poslal balon do vápna na Joselua, ten ale ve složité pozici nedokázal balon usměrnit mezi tři tyče.
4'
Po následném protiútoku domácích lehce zaváhal Lunin, své pochybení ale dokázal včas napravit a domácí se do šance nedostali.
3'
José Ángel Carmona ve vlastním vápně lehce přistrčil Viníciuse a může být docela rád, že hlavní rozhodčí neviděl penaltový zákrok.
2'
Lucas poslal z pravé strany balon na Modriče, ten byl ale v ofsajdu.
1'
Malé madridské derby začali s míčem na kopačkách hosté.
1'
Domácí budou jako tradičně v modrém, hosté pochopitelně celí v bílém.
Hráči jsou na trávníku. Malinký stadionek v Getafe je zaplněný do posledního místa a dá se očekávat skvělá atmosféra.

Getafe CF: Soria – Dakonam (C), D. Duarte, Alderete – D. Suárez, Milla, Maksimović, G. Álvarez – Carmona, Mayoral, Greenwood.
Náhradníci: Benito, Fuzato – Aleñá, Angileri, J. Iglesias, Latasa, Mata, Rico, Ó. Rodríguez, Yellu.
Trenér: Pepe Bordalas

Real Madrid: Lunin – L. Vázquez, Rüdiger, N. Fernández (C), F. Mendy – Valverde, Tchouaméni, Modrić – Joselu, Bellingham, Vinícius Júnior.
Náhradníci: Arrizabalaga, Fr. González – Camavinga, Carvajal, Ceballos, B. Díaz, F. García, Güler, Kroos, Rodrygo.
Trenér: Carlo Ancelotti

Rozhodčí: R. Bengoetxea.
Los Blancos dnes nastoupí proti týmu Getafe, který je v aktuálně probíhajícím ročníku LaLigy na desátém místě. O víkendu Getafe vyhrálo doma nad Granadou a přerušilo tak dvouzápasovou sérii porážek. Je jasné, že na domácím stadionu bude chtít tým vedený trenérem Jose Bordalasem uspět a vyhrát.
Hezký večer všem fanouškům španělského fotbalu při sledování online reportáže ze zápasu 20. kola LaLigy mezi domácím Getafe a hostujícím Realem Madrid. Bílý balet dnes čeká dohrávané utkání nejvyšší španělské ligy a týmu trenéra Carla Ancelottiho půjde o jedno – vyhrát a posunout se zpět do čela ligové tabulky. Real je totiž s jednobodovou ztrátou aktuálně druhý za Gironou a pokud v dnešní dohrávce uspěje, posune se do čela soutěže.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.