La Liga - 30. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Girona : Real Betis - 31. března 2024   16:15

Girona
36' Dovbyk  • 65' Dovbyk (Portu) • 90+2' Stuani
3:2
(1:1)
Real Betis
45+4' José   • 76' José
Girona
Gazzaniga – E. García, Da. López (82. Stuani), Blind – Couto, I. Martín (90+7. Juanpe), A. García (C), Gutiérrez – Cygankov (82. Y. Herrera), Portu (82. Torre) – Dovbyk.
Carlos, Fuidias – J. García, Solís, V. Fernández, A. Martínez, B. García.
Gil – Nevado, Martínez
Estadi Municipal de Montilivi (Girona)
Real Betis
R. Silva – Ruibal, Pezzella, Riad (46. Papastathopoulos), Abner (77. Miranda) – G. Rodríguez, Isco – Fornals, Fekir (C) (62. Carvalho), A. Pérez (62. Ávila, 84. Rodri) – José.
Vieites, Bravo – Cardoso, Ezalzúlí, S. Altimira, Bellerín, Diao.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 0:2. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 13:14.
Fotbalisté Girony vítězí nad Betisem 3:2 a udělali další velký krok k postupu do Ligy mistrů! V tabulce jsou třetí a v tuto chvíli drží devítibodový náskok na čtvrté Bilbao a desetibodový na páté Atlético.

Domácí nakonec nemusejí mrzet ani dvě hrubky Davida Lópeze, který se podepsal pod oba inkasované góly. Katalánci vedli od 36. minuty proměněnou penaltou Artěma Dovbyka, ovšem v nastavení první půle přišel první Lópezův zkrat. Ten totiž namazal míč Willianovi Josému, který z dálky přehodil vyběhnutého Gazzanigu. V 65. minutě se podruhé v utkání prosadil Artěm Dovbyk, který zakončil krásně sehraný protiútok. Čtvrthodinu před koncem se však dočkal druhého zásahu také Willian José, jenž využil další chybu Lópeze. Ten netrefil centr Fornalse a José tak na penaltě pohodlně zakončoval. V závěru se však usmálo na Gironu štěstí. Již v nastaveném čase dotlačil balón do brány střídající Cristhian Stuani. Jeho postavení pak ještě zkoumal VAR, ovšem v ofsajdu nakonec Uruguayec nebyl.
90+8'
90+7'
Střídání v týmu Girona FC:
ze hřiště odchází Iván Martín, přichází Juanpe.
90+6'
Také Pablo Fornals si prohlédl žlutou kartu.
90+5'
Žlutou kartou je potrestán domácí Yangel Herrera.
90+4'
Gól platí! Girona vede 3:2!
90+2'
Girona právě vstřelila branku!
Domácí gól platí! Miláček fanoušků Girony CRISTHIAN STUANI se stává hrdinou zápasu. Centr Miguela Gutiérreze z levé strany si v pokutovém území zpracoval Artěm Dovbyk. Ten pak balón posunul za obranu na Stuaniho, jenž ho nadvakrát dotlačil za záda Ruie Silvy – 3:2.
90+2'
V ochozech Estadi Municipal de Montilivi vypukla obrovská euforie, když veterán Cristhian Stuani dotlačil míč za záda brankáře Ruie Silvy. Bylo to ale na hraně ofsajdu a ještě se bude u VARu rýsovat...
90+2'
Pablo Fornals se ocitl v jasném ofsajdu. Domácí brankář Gazzaniga se zlobí, že se nepískalo hned a rozhodčí ho před tím nechali vyběhnout z brány a odkopnout balón před protihráčem.
89'
Hosté se po rohu ubránili a směřovali do protiútoku. Pablo Torre ho přerušil stažením Rodriho za dres. Žlutá karta.
88'
Gutiérrez našel hezkou průnikovkou Yangela Herreru. Ten z ostrého úhlu napaloval míč na bránu. Stelu, možná střílený centr, vyrazil na roh Rui Silva!
87'
Domácí jeví větší snahu strhnout výhru na svou stranu. Betis by byl s bodem asi spokojen.
85'
Domácí nezužitkovali dva rohové kopy. Poté přišel útočný faul Herrery na Germána Pezzellu.
84'
Střídání v týmu Real Betis:
ze hřiště odchází Ezequiel Ávila, přichází Rodri.
83'
Ezequiel Ávila nepospíchal po ošetření ze hřiště. Místo, aby si vybral nejbližší cestu, zamířil si to k pro něho vzdálenější postranní čáře. Sudí mu za to ukázal žlutou kartu.
82'
ze hřiště odchází Viktor Cygankov, přichází Yangel Herrera,
ze hřiště odchází David López, přichází Cristhian Stuani,
ze hřiště odchází Portu, přichází Pablo Torre.
81'
Ezequielovi Ávilovi zřejmě ruplo ve stehenním svalu. Zdá se, že hostující fotbalista bude muset střídat.
79'
Viktor Cygankov mohl poslat domácí potřetí do vedení! Jeho střela z pravého rohu šestnáctky těsně minula vzdálenější tyč i s přispěním teče bránícího Pezzelly. Ten možná zabránil gólu!
77'
ze hřiště odchází Abner, přichází Juan Miranda.
76'
Real Betis právě vstřelil branku!
Hosté vyrovnávají! Druhým dvougólovým střelcem zápasu je WILLIAN JOSÉ. Aitor Ruibal našel na pravém křídle rozběhnutého Pabla Fornalse. Ten balón nahrál do šestnáctky, kde dnes již podruhé fatálně chyboval David López. Ten balón na penaltě netrefil a z toho těžil Willian José, jenž nedal Gazzanigovi šanci střelou po jeho levé ruce – 2:2.
75'
Střely na bránu – 3:3
74'
Na půlící čáře získal míč Daley Blind, který pak uklidnil hru přihrávkou dozadu.
73'
Proti nabíhajícímu Cygankovovi rychle vystartoval Rui Silva, který před domácím fotbalistou chytil míč.
71'
Hosté zahrávali rohový kop. Centr Isca směřoval do prostoru vzdálenější tyče, kde se dostal k hlavičce Ezequiel Ávila. Ten ale mířil jen do středu brány a Gazzaniga byl připraven.
70'
Ávila našel Pabla Fornalse, který v nadějné pozici na levé straně šestnáctky podklouzl. Zdálo se, že tím nebezpečí pro domácí pominulo, ovšem Eric García chyboval, když nepochopitelně nechal míč Ezequielovi Ávilovi. Ten se ho snažil poslat před bránu, ovšem nahrávka byla zablokována a následně se neprosadil ani Isco.
69'
Domácí by se v případě výhry zase více přiblížili vysněné Lize mistrů. Betis má ale ještě poměrně dost času.
67'
Ožilo publikum, které žene Gironu dopředu.
65'
Domácí strhávají vedení na svou stranu! Parádně jim vyšla přímočará akce! Kolmice Viktora Cygankova našla Portua, jenž dokázal balón v pádu posunout na ARTĚMA DOVBYKA. Ten už utíkal sám na brankáře Ruie Silvu a zakončil z jeho pohledu k levé tyči. Dovbyk zaznamenává už 16. gól v sezóně a dotáhl se na čelo tabulky střelců La Ligy.
64'
Ezequiel Ávila se dral za dlouhým nákopem, ale byl strážen Ericem Garcíou. Míč pak propadl až k Davidovi Lópezovi, jenž ho odehrál.
62'
ze hřiště odchází Ayoze Pérez, přichází Ezequiel Ávila,
ze hřiště odchází Nabil Fekir, přichází William Carvalho.
61'
Iván Martín hledal zajímavým pasem nabíhajícího Portua. Ten však na balón těsně nedosáhl a tak ho mohl lapit brankář Silva.
61'
Po hodině hry nám stále platí nerozhodný stav. Uvidíme, s čím oba celky ještě přijdou.
60'
Útočná akce Sevilly končí faulem na Isca.
58'
Rozehrával Aleix García. S jeho centrem si poradila defenziva soupeře.
57'
Guido Rodríguez u brankové čáry sestřelil Viktora Cygankova. Bude z toho standardka v podobě takového zkráceného rohu.
56'
Tempo hry se postupně zvyšuje a akce se přelévají ze strany na stranu.
54'
Domácí se tímto rozvážným přístupem prokombinovali až do šance. Přihrávku na pravé křídlo dostal Viktor Cygankov. Ten balón předložil před bránu Artěmovi Dovbykovi, který zblízka zakončil do nohou Ruie Silvy. Případný gól by však uznán nebyl, Dovbyk se totiž nacházel v těsném ofsajdu.
54'
Daley Blind velmi rozvážně vyvážel míč od vlastní šestnáctky. Na míči se v podstatě zastavil a čekal, až ho budou protihráči napadat.
52'
Willian José vyzkoušel přízemní střelou z dálky pozornost Paula Gazzanigy. Domácí brankář se překvapit nenechal a míč chytá do rukavic.
51'
Na levém křídle bojoval Portu. Za soupeře měl jiného hráče s dresem číslo 24 Aitora Ruibala. Ten byl úspěšnější a tak se bude kopat od brány Betisu.
50'
Úvod druhého poločasu je zatím opatrnější. Míč nyní drží hostující tým.
48'
Do druhého poločasu už nenastoupil hostující obránce Chadi Riad. Ten zavinil penaltu a také měl na kontě žlutou kartu.
46'
ze hřiště odchází Chadi Riad, přichází Sokratis Papastathopoulos.
46'
Po prvním poločase hraje Girona s Betisem nerozhodně 1:1. Po oťukávací úvodní půlhodině dostali domácí možnost zahrávat penaltu, když Dovbykovu hlavičku tečoval rukou bránící Riad a rozhodčí Gil ukázal na puntík po intervenci VAR. Artěm Dovbyk se nemýlil a poslal Katalánce do vedení. Hostům však již v nastavení pomohla obrovská minela Davida Lópeze, který míč namazal Willianovi Josému a ten z dálky přehodil vyběhnutého brankáře Gazzanigu.
45+4'
45+4'
Obrovská chyba Davida Lópeze darovala Betisu vyrovnání v samotném závěru první půle! Domácí stoper trestuhodně rozehrál přímo na nohu napadajícího WILLIANA JOSÉHO. Ten využil toho, že brankář Gazzaniga se v tu chvíli nacházel daleko od své brány a tak ho z nějakých 30 metrů přehodil.
45+3'
Do centru Aleixe Garcíi od rohového praporku se snažil jít Eric García. Situaci však z pohledu hostí řeší Rui Silva.
45+2'
Tu zahrával Cygankov na zadní tyč. Tam balón přizvedl Guido Rodríguez a díky jeho zákroku se nedostal k hlavičce Eric García. Je z toho pouze roh.
45+1'
Žlutou kartu dostává hostující Chadi Riad. Navíc standardka pro Gironu.
45'
Základní hrací doba první půle spěje ke svému konci. Uvidíme, kolik času se bude nastavovat. Byla tam nějaká prodleva kvůli VAR při penaltové situaci.
44'
Nabil Fekir si nabíhal na kolmou přihrávku za obranu. Míč ve skluzu blokoval Blind, ale moc nescházelo, aby ho zpracoval právě pro Fekira. Ten však však zůstal vzniklou situací možná překvapen, chvíli zaváhal a to Blindovi stačilo, aby balón odehrál.
42'
S následnou standardkou Isca si domácí poradili. Míč odvrátil Daley Blind.
41'
Domácí Iván Martín stáhl Fornalse a dostal za to žlutou kartu.
39'
Po rohovém kopu se míč odrazil k Davidovi Lópezovi, který trefil jen protihráče. Další střela Yana Couta už prošla, ale mířila jen do brankáře Silvy.
38'
Aleix García se dostal k míči na levé straně šestnáctky. Našel Miguela Gutiérreze, jehož nebezpečnou ránu zablokoval Rodríguez!
36'
Domácí jdou do vedení! Pokutový kop proměnil ARTĚM DOVBYK, který si počkal na pohyb brankáře Ruie Silvy a po zemi balón poslal na opačnou stranu, než kam Silva skočil.
35'
Je tomu tak! Girona bude zahrávat pokutový kop za ruku Riada.
34'
Chadi Riad se však dotkl míče lehce rukou, která nebyla v úplně přirozené pozici. Sudí Gil se jde podívat na monitor a ve hře je penalta pro Gironu!
33'
Portu pravačkou výborně odcentroval na hlavu Artěma Dovbyka, který přehlavičkoval Riada a zamířil těsně vedle pravé tyče z pohledu brankáře Silvy! To byla velká šance Girony.
31'
Isco zatáhl za záchrannou brzdu faulem na Cygankova a dostal žlutou kartu. Pokud by ale k Iscově zákroku nedošlo, byl by z toho protiútok do otevřené obrany.
30'
Domácí reklamovali ruku Pabla Fornalse. Ten se ale proti pravidlům neprovinil a hra tak může pokračovat.
29'
Domácí táhli protiútok na levém křídle. Tam byl u míče nejprve Miguel Gutiérrez, který ho předal Portuovi. Pak už katalánský celek celou akci přibrzdil.
27'
Hosté nyní drží delší dobu míč na své útočné polovině. Před tím přitom byla aktivnější Girona.
26'
Isco získal ve středu hřiště míč a nadějnou akci vyřešil přihrávkou doleva na Ayozeho Péreze. Ten si balón srovnal na střelu pravačkou, kterou namířil vedle vzdálenějšího horního rohu brány domácích.
25'
Z rohového kopu Isca ale nebylo nic velkého.
24'
Centr Pabla Fornalse se dostal až do prostoru, kde byl Ayoze Pérez, ale toho ubránil Eric García. Následně se Fornals ještě jednou dostal k balónu a získal roh.
23'
Hostující brankář Rui Silva si troufl na kličku vůči napadajícímu Dovbykovi.
21'
Viktor Cygankov si šel příliš okatě pro nedovolený zákrok od Abnera. Ten ho kontaktoval ramenem a Ukrajinec teatrálně padal. Kope se od brány andaluského celku.
19'
Hosté se vymanili a sami to zkoušejí. Pablo Fornals nejprve zkoušel centrovat, ale našel jen hlavu Davida Garcíí. Poté se k němu míč vrátil. Fornals však nenašel prostor na střelu zpoza šestnáctky a tak roztáhl hru doleva na Abnera.
17'
Domácí se teď usadili u pokutového území soupeře a alespoň pro tuto pasáž zápasu utahují šrouby.
16'
Hosté se prokombinovali až k šestnáctce soupeře. Tam si však zapomněl balón za sebou Nabil Fekir a domácí Cygankov se vzápětí nechal faulovat.
14'
Rui Silva bude v pořádku. Po krátkém ošetření se může pokračovat.
13'
Zajímavá akce domácích. Přihrávka Viktora Cygankova za obranu hledala Portua. Tomu šel pod nohy vybíhající Rui Silva, který balón lapil. Také ale schytal od Portua ránu kopačkou do hlavy a bude muset být ošetřen. Nutno říci, že to od křídelníka Girony nebyl úmysl.
12'
Sklepnutí do levého křídla mělo oslovit Portua. Ten však prudký balón nedostihl a Betis bude vhazovat.
9'
Exekuce se ujal Couto. Pro jeho centr si skočil brankář Rui Silva.
8'
Ve středu hřiště byl faulován Yan Couto, který se ocitl v souboji s Guidem Rodríguezem. Standardka pro Gironu.
7'
Aitor Ruibal zahrál tělem proti nabíhajícímu Portuovi. Ten rozkládá rukama a reklamuje, že byl faulován. Sudí Gil ale nechává hru pokračovat.
6'
Aleix García táhl další akci Girony. S míčem se přiblížil k pokutovému území, ale prováhal ideální chvíli na přihrávku a pak byl odzbrojen.
5'
Aleix García nedokázal ve středu hřiště nasadit jesličky protihráči. Poté hledal Portu Dovbyka, který ale vybíhal z ofsajdu.
3'
Ukrajinská spolupráce mezi Artěmem Dovbykem a Viktorem Cygankovem nevyšla. Balón sebral brankář hostí Rui Silva.
2'
Yan Couto se protáhl dopředu na pravé straně a zvládl i odcentrovat. V pokutovém území ale zasáhla obrana Betisu.
1'
Utkání odstartovali úvodním výkopem hosté.
1'

Girona FC: Gazzaniga – E. García, Da. López, Blind – Couto, I. Martín, A. García (C), Gutiérrez – Cygankov, Portu – Dovbyk.
Náhradníci: Carlos, Fuidias – J. García, Y. Herrera, Solís, Torre, Stuani, V. Fernández, A. Martínez, Juanpe, B. García.
Trenér: Míchel

Real Betis: R. Silva – Ruibal, Pezzella, Riad, Abner – G. Rodríguez, Isco – Fornals, Fekir (C), A. Pérez – José.
Náhradníci: Vieites, Bravo – Cardoso, Carvalho, Miranda, Ezalzúlí, Ávila, S. Altimira, Bellerín, Papastathopoulos, Diao, Rodri.
Trenér: Manuel Pellegrini

Rozhodčí: Gil – Nevado, Martínez.
Girona FC (3. místo, 19 – 5 – 5, skóre 59:34, 62 bodů)
Girona je největším překvapením tohoto ročníku La Ligy. Ještě relativně nedávno to dokonce vypadalo, že by mohla vyzvat Real Madrid v boji o titul. V poslední době však malému klubu z Katalánska už přeci jen trochu dochází dech a hlavním cílem tak bude udržet alespoň současné třetí, či v nejhorším čtvrté místo, což jsou ještě pozice, které by znamenaly účast v Lize mistrů. I to by byl pro Gironu velký úspěch. Svěřencům kouče Míchela se momentálně nedaří venku a body sbírají pouze doma. Před svými fanoušky nedávno přehráli 3:0 Rayo Vallecano a 2:0 Osasunu. Naposledy podlehli před reprezentační pauzou 0:1 na půdě Getafe. 14 gólů má na kontě nejlepší ligový střelec týmu Artěm Dovbyk.

Posledních 5 zápasů Girony:
Bilbao – Girona 3:2
Girona – R. Vallecano 3:0
Mallorca – Girona 1:0
Girona – Osasuna 2:0
Gefafe – Girona 1:0
Real Betis (7. místo, 10 – 12, 7, skóre 34:33,42 bodů)
Betis momentálně nemá dobrou formu. Sevillský celek prohrál poslední tři zápasy. Naposledy padl 0:2 na půdě Raya Vallecana a ztrácí čtyři body na šestý Real Sociedad. Právě alespoň na šestou příčku svěřenci Manuela Pellegriniho cílí, protože ta zaručuje účast v Konferenční lize. Nejlepším střelcem Antalusanů je s osmi zásahy Willian José.

Posledních 5 zápasů Betisu:
D. Záhřeb – Betis 1:1 (KL)
Betis – Bilbao 3:1
Atlético – Betis 2:1
Betis – Villarreal 2:3
R. Vallecano – Betis 2:0
Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu! V rámci 30. kola španělské La Ligy se utkají také Girona s Betisem. Domácí celek je v tabulce třetí, ale v posledních týdnech mu přeci jen dochází dech. Betis drží sedmou příčku i přes tři po sobě jdoucí porážky. Oba týmy si tak budou chtít vylepšit náladu a sebevědomí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.