La Liga - 21. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Granada : Atlético - 22. ledna 2024   21:00

0:1
(0:0)
Atlético
54' Morata  (Griezmann)
Granada
Batalla – R. Sánchez (85. Puertas), Bru. Méndez, Miquel, Neva (C) – S. Ruiz, Gumbau (80. Melendo) – Zaragoza (80. Callejón), G. Villar, Uzuni (67. Arezo) – Boyé.
A. López, Ferreira – Rubio, Torrente, Sáenz, Sangare.
J. Martínez – M. Martínez, Cerezo
Estadio Nuevo Los Cármenes, Granada
18 704 diváků
Atlético
Oblak (C) – Savić, Witsel, Hermoso – Molina, Llorente (46. de Paul), Saúl (76. Koke), Barrios (80. Giménez), Riquelme (46. Lino) – Morata (76. Correa), Griezmann.
Gomis, Grbić – M. Moreno, Depay, Söyüncü, Galán.

Utkání je u konce a hosté si odváží všechny body. Druhý poločas už byl rozhodně fotbalovější, přibylo šancí a také padl jeden regulérní gól. O ten se v 54. minutě po Griezmannově centru postaral Álvaro Morata, ovšem z úspěchu se mohl radovat až po dlouhém zkoumání u videa, zda se nejednalo o ofsajd. Hlavou pak o pár minut později skóroval i Saúl, ten už ovšem zakončoval z nedovoleného postavení. V závěru se Granada snažila o srovnání, tlak ovšem ovoce nepřinesl a nevyšla ani reklamace, že hrál Giménez v pokutovém území rukou. Zápas tak skončil výsledkem 0:1, Granada je po této porážce na 19. místě s 11 body, Atlético je čtvrté se 41 body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 9:4. Rohy: 6:2. Ofsajdy: 0:6. Fauly: 11:16.
90+8'
90+8'
Na standardku si naběhl i gólman Batalla, k ohrožení Oblakovy branky však nepřispěl a už se musí bleskově vracet zpátky.
90+7'
Zákrok na Méndeze v šestnáctce na penaltu dle sudího nebyl, Granada má rohový kop.
90+6'
Žlutou kartu obdržel i domácí trenér Alexander Medina.
90+5'
Ještě jedna žlutá karta na straně domácích, za řeči si ji prohlédl Augusto Batalla.
90+4'
Correův jasný ofsajd, jeho následná přihrávka na Griezmanna a střela do prázdné branky, to vše tak bylo zbytečné.
90+3'
Hlasité protesty domácí lavičky odnesl jeden z členů rovnou červenou kartou a musí do útrob stadionu.
90+3'
Granada finišuje s tlakem a reklamovala Giménezovu ruku v šestnáctce. Míč mu zřejmě opravdu škrtl o prsty, penalta se ale nepískala.
90+2'
Do vápna Atlétika přilétl centr, hlavičkoval Arezo, Oblak zasahovat nemusel, neboť míč letěl kus vedle jeho pravé tyče.
90+1'
Hostující Lino mohl být rád, že za bránění v rozehrávce přímého kopu, kdy dokonce vzal míč, nedostal žlutou kartu.
89'
Centr končí u Oblaka, ten míč zalehl a s rozehrávkou nebude rozhodně pospíchat.
88'
Granada pospíchá kupředu, už je v tom ale dost křeč.
87'
Šance hostů na navýšení náskoku! Nejprve Griezmann trefil levou Batallovu tyč a Correa pak z dorážky trefil právě gólmana Granady!
86'
Hraje se daleko od Oblakovy branky, tohle bude hostům rozhodně stačit.
85'
Střídání v týmu Granada CF:
ze hřiště odchází Ricard Sánchez, přichází Antonio Puertas.
84'
Na centr z levé strany si naskakoval Arezo, hlavičkoval ale poměrně velký kus vedle Oblakovy branky.
83'
Utkání sleduje 18 704 diváků.
82'
Ke Callejónovi se odrazil míč, sám vyrazil kupředu, nicméně vše pokazil nepřesným pasem na útočnou polovinu.
81'
Atlético brání svou vlastní polovinu, dopředu se vůbec nežene.
80'
Střídání v týmu Atlético Madrid:
ze hřiště odchází Pablo Barrios, přichází José Giménez.
80'
ze hřiště odchází Bryan Zaragoza, přichází José María Callejón.
80'
ze hřiště odchází Gerard Gumbau, přichází Óscar Melendo.
79'
Střídat se bude i na domácí straně a i zde to bude hned dvakrát.
77'
Důležitý obranný zákrok ve vlastní šestnáctce předvedl hostující Witsel, když svým tělem zastavil střelu. Kontrolovalo se i video, zda nezasáhl míč rukou, už se ale pokračuje rozehrávkou madridských.
76'
ze hřiště odchází Álvaro Morata, přichází Ángel Correa.
76'
ze hřiště odchází Saúl, přichází Koke.
75'
... a také hostující Stefan Savić.
75'
Za strkanici u pomezní čáry byli žlutou kartou potrestáni domácí Lucas Boyé...
74'
Neuspěl ani Arezo, Oblak jeho slabou střelu po zemi bez potíží kryl.
74'
Po centru z pravé strany trkl do míče domácí Gumbau, tohle ale šlo o velký kus vedle.
73'
Duo nových hráčů hostujícího celku už netrpělivě přešlapuje za postranní čárou, stále nebyl pro střídání vhodný okamžik.
72'
Je tu vůbec první žlutá karta utkání, za ostrý skluz byl potrestán hostující Saúl.
70'
Na lavičce Atlétika se chystá další dvojnásobné střídání.
68'
Griezmann rozehrál roh na malé vápno, zase musela úřadovat obrana, aby nedošlo k ohrožení Batallovy branky.
67'
Už je po standardní situaci, domácí zvládli táhlý centr dostat ven z šestnáctky.
67'
ze hřiště odchází Myrto Uzuni, přichází Matías Arezo.
66'
Faul na Moratu, Atlético má k dispozici přímý kop.
64'
Na malou chvíli se nám hra přesunula k Oblakovi, hosté však jeho území dokázali uhlídat a nepřipustit střelu.
62'
Další těsný okamžik při akcí hostů, na Molinův centr si naskakoval Saúl, hlavičkou překonal Batallu, jenže gól nebyl uznán pro opravdu centimetrový ofsajd.
61'
V šestnaćtce Atlétika se k míči dral Méndez, jenže v přehuštěném prostoru nenašel místečko, odkud by překonal obranu.
59'
Další úspěch mohl po akci levou stranou přidat Lino, po kličkách i vystřelil, jenže kousek nad břevno a navív to bylo vše z ofsajdu.
57'
Gól je definitivně uznán, hosté tak vedou!
56'
Ještě se kontroluje video, zda autor nezakončoval z ofsajdu, trvá to už ale docela dlouho.
54'
Atlético právě vstřelilo branku!
Hosté jdou do vedení! K vidění vyla akce pravou stranou, odkud odcentroval Griezmann, našel skvěle si nabíhajícího ÁLVARA MORATU a ten svou hlavičku uklidil k tyči, zcela mimo Batallův dosah – 0:1.
53'
Krátký tlak v šestnáctce Atlétika, vše skončilo nepřesným pokusem Villara.
53'
Hra se přesunula na opačnou stranu, Granada má rohový kop.
52'
Kontrola byla velice rychlá, o hru rukou se nejednalo, Atlético tak penaltu mít nebude.
51'
Hosté reklamovali hru rukou v pokutovém území, provinit se měl Miquel, sudí si nechává vše zkontrolovat na videu.
49'
Na levé straně se na malou chvíli uvolnil čerstvý Lino, svou střelou ale trefil jen povyběhnutého Batallu.
48'
Úvod druhé půle patří hostům, ti se hned usadili na útočné polovině.
46'
ze hřiště odchází Rodrigo Riquelme, přichází Samuel Lino.
46'
ze hřiště odchází Marcos Llorente, přichází Rodrigo de Paul.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:01.
Je za námi první poločas, který nepřinesl zrovna povedený fotbal. Hodně se bojovalo, chybovalo a střela byla opravdu vzácným kořením. Na domácí poslal ránu na branku pouze Riquelme, za Granadu se o střelu pokoušel Gumbau, Oblakovu bránu ale minul. Gól nepadl, do šaten se odešlo za stavu 0:0.
45'
45'
Po Oblakově nepovedeném odkopu měli domácí další rohový kop, ale ani tentokrát to k ohrožení branky nevedlo.
44'
Nevyšlo to ani domácím při rohovém kopu, Zaragoza byl odstaven od míče důrazným Barriosem.
43'
Blíží se nám konec první půle a v těchto chvílích to nevypadá, že bychom se měli dočkat větších šancí.
41'
Granada u míče, má teď ale docela problém setřást dotírající hosty, kteří by se rádi dostali do rychlého kontru.
39'
Další nepřidal ani domácí Gumbau, ten vystřelil zpoza šestnáctky a Oblak vše jen jistil svým pohledem.
38'
Hodně se bojuje, to vše na úkor fotbalovosti. A tak jsme stále viděli jen jednu střelu na branku.
37'
Madridský klub přidává na tempu, před Batallu létá jeden centr za druhým. Obrana Granady má co dělat, aby vše zvládala odvracet.
35'
Centr z levé strany prošel až k zadní tyči na Moratu, ten hlavičkoval kousek vedle Batallovy branky. V případě gólu by ale VAR zřejmě odhalil jeho těsné ofsajdové postavení.
34'
Atlético pokračuje v tlaku. Na levé straně se o centr pokoušel Riquelme, trefil jen obránce před ním.
32'
Griezmann sice po krátkém tlaku trefil svou bombou z vápna břevno Batallovy branky, jenže i kdyby to byl gól, tak by neplatil, neboť v úvodu celé akce trefil Llorente rukou do brady Carlose Nevu.
30'
Střela na branku v podání hostů, Riquelmeho rána přes obránce Batallu nepřekvapila.
30'
Granada se sice umí dostat k vápnu, tam pak ale domácí celek hoří na přesnosti finálních přihrávek.
29'
Za obranu Granady se dostával Morata, jeho následné zakončení ale vyrazil skvěle připravený Batalla a navíc se stejně mával ofsajd.
28'
Za byla zakončena z pravé strany, střílel Zaragoza. Jeho tvrdá rána letěla několik metrů nad Oblakovu branku.
28'
Barrios hledal na pravé straně Molinu, přihrávce chyběla přesnost. Obrana Granady už zaládá protiakci.
27'
Atlético kombinuje na středu hrací ploše, trpělivě hledají cestičky k šestnáctce domácích.
26'
Akce se nevydařila ani hostům, až moc dlouhý centr zcela minul Nahuela Molinu.
24'
Zleva to zkoušel Villar, dokonce se dostával i přes obránce, zakončoval levačkou, jenže nepříliš prudce. Oblak nemusel řešit váźnou situaci.
22'
Rychlá akce domácích z levé strany na tu pravou, finální pas po zemi šel ale do míst, kde dosáhl brankář Oblak.
21'
Po delší době se do akce dostala i Granada, centroval Sánchez, vše hasil dobře postavený Witsel.
19'
Přes obránce nacentroval Griezmann, hledal Moratu, jenže gólman Batalla včas vystartoval a míč si schoval v rukavicích.
18'
Hodně prudký pas od Hermosa, míč skončil u Batally. Ten v poklidu rozehrává na svou obrannou řadu.
17'
Molina neprošel pravou stranou, čistým způsobem jej obehrál Gonzalo Villar.
15'
Zatím nesledujeme zrovna vzrušující zápas, do šance se nedostal ani hostující Griezmann.
13'
Přímý kop Granady, centr z pravé strany se ale zatočil přesně do Oblakových rukavic.
12'
Hostující Riquelme se prodíral přes obránce, byl ale zastaven a už se zase vše otáčí druhým směrem.
10'
Molina mohl znova centrovat, jeho pokus byl ovšem sražen. Granada si pak vybojovala autove vhazování.
9'
No a tak stále čekáme na úvodní střelecký pokus zápasu, gólmani jsou zatím v klidu.
8'
Hrajeme teď ve středu hrací plochy, ani jeden z celků nechce udělat chybu jako první.
7'
Molinův centr z pravé strany skončil u obrany Granady, ta odvrátila z šestnáctky.
6'
Tlak na rozehrávku předvedlo i Atlético, Sergio Ruiz však nakonec na hranici vlastního vápna míč udržel a vyhrabal se z nejhoršího.
5'
Zprava teď centroval Ricard Sánchez, hledal Nevu, opět tomu ale scházela potřevná přesnost.
4'
Domácí Gumbau rozehrál první rohový kop zapasu, jeho centr ale pouze prolétl prostorem a skončil mimo dosah hráčů Granady.
3'
Domácího Villara chtěl o míč připravit Riquelme, hráč Granady se ale nenechal rozhodit a v poklidu posunul na spoluhráče.
2'
Hosté byli zatlačeni na svou polovinu a byli donuceni rychle kombinovat po zemi, aby se zbavili dotírajících protivníků.
1'
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Estadio Nuevo Los Cármenes začne ve 21:00, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Juan Martínez, kterému budou na pomezí asistovat Miguel Martínez a Antonio Cerezo.
Granada CF

Domácí celek je v tuto chvíli na 19. místě tabulky s pouhými 11 body, což znamená už pětibodovou ztrátu na nesestupové pozice. Granada se v posledním ligovém utkání představila na trávníku Realu Betis a o osudu zápasu rozhodla jediná branka domácího Isca. Hosté tak nedokázali navázat na předchozí domácí výhru 2:0 proti Cádizu.

Atlético Madrid

Hosté jsou na tom lépe, na pátém místě mají 38 bodů a na čtvrté Bilbao ztrácí tři body. Atlético má za sebou výlet do Rijádu na španělský Superpohár, ve kterém prohrálo v semifinálovém derby s Realem 3:5. Oba celky si pak souboj zopakovaly v rámci Copa del Rey a tentokrát Atlético po prodloužení vyhrálo 4:2. V lize Atlético hrálo naposledy 3. ledna a prohrálo v Gironě 3:4.
Dobrý večer u španělské LaLigy. Společně se podíváme na utkání 21. kola mezi týmy Granada CF a Atlético Madrid.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.