La Liga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Granada : Bilbao - 11. prosince 2023   21:00

Granada
55' de Galarreta(vl.)
1:1
(0:1)
Bilbao
6' I. Williams  (Lekue)
Granada
Ferreira – Torrente, S. Ruiz (90+1. Puertas), Miquel – R. Sánchez, G. Villar (79. Petrović), Gumbau, Neva (C) – Zaragoza, Boyé (79. Callejón), Uzuni.
A. López, Tristán – Fernandez, Diédhiou, V. Díaz, Manafá, Melendo, Weissman, Rubio.
Ortiz – Garrido, Santiago
Estadio Nuevo Los Cármenes, Granada
18 324 diváků
Bilbao
Simón – de Marcos (C) (67. Berchiche), Vivian, Paredes, Lekue – de Galarreta (80. A. Herrera), Prados (88. Nolaskoain) – I. Williams (80. Berenguer), Sancet, N. Williams – Guruzeta (67. Villalibre).
Agirrezabala – U. Gómez, de Albéniz, Muniain, Raúl García, Jauregizar, Olabarrieta.

Utkání je u konce a i když byli hosté střelecky jasně aktivnější, tak si tři body neodváží. Ve druhé půli padla jedna branka a i když ji dal hráč Bilbaa, tak z ní radost určitě neměl, neboť Iñigo Ruiz de Galarreta si dal vlastence a tím uzavřel skóre na 1:1. Po této remíze je Granada na 19. místě s osmi body, Bilbau patří páté místo s 29 body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 18 324 diváků.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 4:4. Střely mimo: 3:12. Rohy: 1:8. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 9:11.
90+4'
90+1'
Střídání v týmu Granada CF:
ze hřiště odchází Sergio Ruiz, přichází Antonio Puertas.
90'
Ještě jedna žlutá karta na straně Bilbaa, prohlédl si ji Yuri Berchiche.
88'
Střídání v týmu Athletic Bilbao:
ze hřiště odchází Beňat Prados, přichází Peru Nolaskoain.
80'
ze hřiště odchází Iñaki Williams, přichází Álex Berenguer.
80'
ze hřiště odchází Iñigo Ruiz de Galarreta, přichází Ander Herrera.
79'
ze hřiště odchází Lucas Boyé, přichází José María Callejón.
79'
ze hřiště odchází Gonzalo Villar, přichází Njegoš Petrović.
78'
Žlutá karta na straně Bilbaa, potrestán byl Nico WIlliams.
74'
Bilbao pokračuje v náporu, chce všechny body. I. Williams ale zakončil zase vedle.
67'
ze hřiště odchází Gorka Guruzeta, přichází Asier Villalibre.
67'
ze hřiště odchází Óscar de Marcos, přichází Yuri Berchiche.
63'
Z těžkého úhlu vystřelil hostující Guruzeta, jeho rána ale letěla nad břevno Ferreirovy branky.
58'
Hosté chtějí náskok zpět, Lekue ovšem ranou z hranice pokutového území o kousíček minul.
55'
Granada právě vstřelila branku!
Máme srovnáno a tohle se hostům nepovedlo. Ti si totiž dali vlastní gól a nešťastníkem byl IÑIGO RUIZ DE GALARRETA.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 21:46.
Je za námi první poločas dohrávaného utkání. Ve zbytku první půle měli více ze hry hosté, kteří zapsali dvě velké šance. Pradosovu střelu ale zkrotil Ferreira a I. Williams na konci půle trefil dokonce tyč. Branka však nepadla a tak se do kabin odešlo za stavu 0:1.
45+3'
43'
Další šance Bilbaa, I. Williams dokonce ranou z hranice vápna trefil Ferreirovu tyč!
35'
Po kombinaci křídlem střílel hostující Prados, Ferreira si připsal úspěšný zákrok.
28'
Úvodní minuty obnoveného duelu se nesou v tvrdším duchu, rozhodčí už odpískal několik nedovolených zákroků.
23'
Utkání již pokračuje a jelikož z daného duelu není obrazový přenos, přineseme vám změny stavu.
Po smutné události z pondělního večera se duel bude dohrávat dnes od 21:00, takže si udělejte čas a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
UTKÁNÍ SE DNES DOHRÁVAT NEBUDE!

Fanoušek na tribuně svůj boj o život bohužel prohrál a zástupci obou klubů se dohodli, že v zápasu dnes nebudou pokračovat.
Zápas je stále přerušen, dle dostupných informací měl jeden z fanoušků srdeční příhodu.
V zákulisí stadionu se jedná o předčasném ukončení zápasu.
Hráči obou celků odchází do kabin, zápas je tedy oficiálně přerušen. Co bude dál, na to si musíme počkat.
Debaty se už přesunuly do roviny hlavního rozhodčího s hlavním pořadatelem, zatím nemáme další informace, co se bude dít.
No tak jisté to ještě není. Lékaři nyní debatují s hlavním sudím, vypadá to dokonce, že by hráči byli odvoláni do kabin.
Lékaři obou celků se už vrací z výpomoci na tribuně, už to skutečně vypadá, že budeme opět hrát.
Tak ještě ne, někteří hráči se ale už začínají rozcvičovat a rozběhávat, další spolu vesele diskutují.
22'
Z hlediště se ozývá potlesk, zřejmě se zásah zdravotníků vydařil a zápas bude za chvíli pokračovat.
20'
Hráči obou celků jsou u svých střídaček, pauzy využívají k občerstvení a trenéři zase k předání několika taktických pokynů.
18'
Máme tu pauzu, neboť na tribuně zřejmě některého z diváků postihly zdravotní problémy a čeká se na zákrok lékařského týmu.
16'
Další rohový kop pro Bilbao, tentokrát letěl centr k zadní tyči, kde následovala jen slaboučká hlavička.
14'
Centr z pravé strany našel Nica Williamse, ten hlavičkoval z plného běhu a toto překvapivé zakončení prolétlo jen kousek vedle Ferreirovy branky.
13'
Domácí publikum už začíná pískat, není spokojeno s průběhem utkání, které se odehrává zhusta jen na polovině Granady.
11'
Samotný centr nebyl pro branku Granady nebezpečný, hosté ale i nadále pokračují ve snaze posílat před Ferreiru nepříjemné míče.
10'
Tlak Athleticu pokračuje, Nico Williams nyní sraženým centrem vybojoval pro hosty rohový kop.
9'
Granada pouze odkopla od své branky, míč skončil v zámezí. Bilbao vhazuje.
8'
Na rozehrávku si nabíhal Paredes, nepředvedl však přesnou a ani prudkou hlavičku.
7'
Bilbao pokračuje v náporu, vedoucí branka hosty hodně nakopla a je tu přímý kop.
6'
Bilbao právě vstřelilo branku!
Hosté jdou do vedení! Akce na levé straně pokračovala, po narážečce přišel Lekueho centr na naskakujícího IÑAKIHO WILLIAMSE, jehož hlavička nebyla úplně prudká, nicméně gólmana Ferreiru překvapila odskokem před brankovou čárou a skončila v síti – 0:1!
6'
Nico Williams nenašel na levé straně prostor pro střelu, ani pro centr. Rozehrál tedy směrem dozadu.
5'
Bilbao u míče, nyní kombinuje na útočné polovině a snaží se najít okénko v dobře rozestavěné obraně Granady.
4'
Zatím sledujeme hodně aktivní úvod zápasu, hra se nám přelévá ze strany na stranu.
3'
Hostům byl odpískán nedovolený zákrok, do ostrého skluzu šel Beňat Prados.
2'
Na opačné straně se do šance dostal N. Williams, jeho střela z vápna byla zastavena stínícím obráncem.
1'
Hned v úvodní minutě byli domácí v obrovské šanci, když se za obranu dostal Uzuni, jenže v akci z očí do očí brankáři Simónovi neuspěl. Tem mu střeli po zemi vyrazil!
1'

Granada CF: Ferreira – Torrente, S. Ruiz, Miquel – R. Sánchez, G. Villar, Gumbau, Neva (C) – Zaragoza, Boyé, Uzuni.
Náhradníci: A. López, Tristán – Fernandez, Diédhiou, V. Díaz, Manafá, Melendo, Puertas, Petrović, Weissman, Callejón, Rubio.
Trenér: Alexander Medina

Athletic Bilbao: Simón – de Marcos (C), Vivian, Paredes, Lekue – de Galarreta, Prados – I. Williams, Sancet, N. Williams – Guruzeta.
Náhradníci: Agirrezabala – Berchiche, Villalibre, U. Gómez, Berenguer, de Albéniz, Muniain, Nolaskoain, A. Herrera, Raúl García, Jauregizar, Olabarrieta.
Trenér: Ernesto Valverde

Rozhodčí: Ortiz – Garrido, Santiago.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Estadio Nuevo Los Cármenes začne v 16:15, takže si na odpoledne nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Miguel Ortiz, kterému budou na pomezí asistovat José Garrido a Guillermo Santiago.
Granada CF

Domácí tým je v tuto chvíli na předposledním místě tabulky s pouhými sedmi body a tady se dá říci, že se už bojuje o záchranu. Granada už dvanáct kol čeká na výhru a v této nelichotivé sérii vybojovala pouze čtyři remízy! Naposledy se mužstvo představilo na trávníku Realu Madrid, neskórovalo a naopak po gólech Brahima Díaze a Rodryga padlo 0:2.

Athletic Bilbao

Hosté jsou na tom o mnoho lépe a na pátém místě s 28 body dýchají na záda Atlétiku Madrid. V lize tým bodoval už pětkrát v řadě a naposledy doma rozbilo Rayo Vallecao po brankách Guruzety, vlastenci Espina a po jedné trefě od bratrů Williamsových Bilbao vyhrálo 4:0. Dařilo se i v domácím poháru, v něm Bilbao vyhrálo 3:0 na půdě Cayónu.
Dobré odpoledne u španělské LaLigy. Společně se podíváme na utkání 16. kola mezi týmy Granada CF a Athletic Bilbao.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.