La Liga - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Las Palmas : Almeria - 17. března 2024   16:15

0:1
(0:1)
Almeria
14' Baptistão  (Ramazani)
Las Palmas
Valles – Araujo (87. Pejiño), Á. Suárez, Mármol, S. Cardona (70. B. Ramírez) – al-Haddádí (46. Park), J. Muñoz (61. M. Cardona), Perrone (46. Loiodice), K. Rodríguez (C), Moleiro – S. Ramírez.
Escandell – Curbelo, Kaba, Fa. González, Lemos, Campaña, Mfulu.
García – Méndez, Santaursula
Estadio de Gran Canaria
Almeria
Maximiano – Pubill, Montes, Radovanović (46. Chumi), Centelles – M. Peña (59. Melero), Robertone (C) – Ramazani (80. Langa), Viera (66. Baba), Embarba – Baptistão (59. Milovanović).
Mariño, F. Martínez – Arribas, L. Romero, Lozano, A. Pozo.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 65 % : 35 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 9:0. Rohy: 11:3. Ofsajdy: 3:3. Fauly: 9:16.
Je to tady! Almería ve 29. kole La Ligy poprvé v sezóně zažívá radost z ligové výhry! Zlomit nelichotivou sérii, která je již nejdelší v historii soutěže, dokázala pod vedením nového trenéra Pepeho Mela.

Hostům trefil tři body ve 14. minutě Léo Baptistão, který využil přízemní centr Ramazaniho. V první půli měli Rojiblancos i několik příležitostí navýšit své vedení, po změně stran se už naopak v podstatě jen bránili. Tlaku soupeře však odolali jednak s přispěním ofenzivní neschopnosti Las Palmas, ale také díky několika zákrokům brankáře Luíse Maximiana, který spoluhráče podržel velmi jistým výkonem. Záchrana je však stále velmi daleko. Na tu Almería aktuálně ztrácí 13 bodů.
90+5'
90+5'
Domácí zkusili signál. Přihrávku však přečetl Langa, který míč odpálil na půlku. Tam ještě spěchá s rozehrávkou brankář Valles...
90+4'
Tak ještě poslední standardka pro Las Palmas. Ta bude zahrána z pravé strany. Žlutou kartu vyfasoval Bruno Langa.
90+4'
Almería je už jen krůček od toho, aby ukončila historicky nejdelší sérii v La Lize bez výhry.
90+2'
Další střelecký pokus Pejiña. Ten letěl tentokrát vysoko nad.
90+1'
Pejiño si navedl míč z pravého křídla na levačku a vystřelil. Trefil jen protihráče v červenobílém.
90'
Držení míče – 65 % : 35 %
89'
Hosté se už jen brání. Ani do brejků již téměř nevyrážejí.
87'
Střídání v týmu UD Las Palmas:
ze hřiště odchází Julián Araujo, přichází Pejiño.
87'
Na zákroky brankářů proti přímým střelám je to 6:0 pro Luíse Maximiana. Gólman hostů své spoluhráče několikrát podržel.
86'
Alberto Moleiro se prokličkoval na hranici šestnáctky, odkud vypálil. Prudkou střelu vyboxoval Maximiano. Následné snahy o dorážky už byly zbytečné, protože pomezní tam správně viděl ofsajd.
85'
Sandro Ramírez kličkoval poblíž šestnáctky soupeře. Pak za sebou zřejmě vytušil spoluhráče, který tam ale nebyl a patičkou odevzdal balón hostujícímu Babovi.
84'
Žlutou kartu za rozzlobenou reakci dostal domácí trenér García Pimienta.
82'
Zhruba z 20 metrů vypálil Benito Ramírez. Jeho projektil vyráží dnes výborný Luís Maximiano!
80'
Střídání v týmu UD Almería:
ze hřiště odchází Largie Ramazani, přichází Bruno Langa.
80'
Na pravé straně postupoval dopředu Marvin Park. V souboji s bránícím Álexem Centellesem si ale pomohl rukama. Spíše za následné protesty pak dostal žlutou kartu.
78'
Milovanović byl přistrčen Mármolem a hosté budou rozehrávat z vlastní poloviny.
76'
A také další roh Sandra Ramíreze zůstal bez efektu. Almeríu dělí čtvrthodina + nastavení od první výhry v sezóně!
76'
Loiodice narazil u pokutového území míč Sandrovi Ramírezovi, který z kroku vypálil na bližší tyč. Brankář Maximiano balón vytěsnil na roh!
74'
Teď už zase tlačí domácí. Sandro rozehrával už jejich devátý roh. Centr na přední tyč byl však pokryt obránci.
72'
Na levé strany se prodral až před bránu Marko Milovanović. Ten trefil nohy Álexe Vallese a dobíhající Ramazani se nedostal k balónu včas!
71'
Pro centr Sandra Ramíreze si došel Luís Maximiano, který dnes chytá velmi dobrý zápas.
70'
Ošetřován je hostující Adrián Embarba. Domácí fanoušci pískají a sudí signalizuje, že tuto prodlevu promítne do nastaveného času.
70'
ze hřiště odchází Sergi Cardona, přichází Benito Ramírez.
69'
Rohový kop Sandra Ramíreze odvrací César Montes. Ten je siný v hlavičkových soubojích.
67'
Rána Marvina Parka zpoza šestnáctky nebyla vůbec marná. Scházely ji decimetry.
66'
Hřiště opouští bývalý kapitán Las Palmas Jonathan Viera, který dnes přijel na Estadio de Gran Canaria už jako hráč Almeríe. Domácí fanoušci mu tleskají. Nahrazuje ho Iddrisu Baba.
65'
Další domácí snaha začíná od brankáře Vallese, kterému adresoval malou domů Sergi Cardona.
63'
Domácí jsou ve druhém poločase aktivnějším týmem a snaží se o vyrovnání. Zatím jim ale ve finále vždy něco schází.
61'
ze hřiště odchází Javi Muñoz, přichází Marc Cardona.
61'
Ani z další rozehrávky od rohového praporku domácí nevytěžili vyrovnání.
60'
Domácí Kirian Rodríguez to dobře zkusil zpoza šestnáctky. Luís Maximiano však předvedl tygří skok ke své levé tyči a vyrazil míč na roh!
59'
ze hřiště odchází Marcos Peña, přichází Gonzalo Melero,
ze hřiště odchází Léo Baptistão, přichází Marko Milovanović.
58'
Ramazaniho špatnou přihrávku dozadu vystihl Alberto Moleiro a utíkal sám na bránu. Zřejmě se však lekl vybíhajícího Luíse Maximiana, který se k němu rychle dostal a šanci domácího útočníka zlikvidoval!
57'
Opět Sandro Ramírez. Ten se dostal do pokutového území z levé strany. Tam však vymyslel něco mezi střelou a centrem, což vede jen k odkopu od brány.
56'
Adrián Embarba fauloval v hlavičkovém souboji Álexe Suáreze. Míč pro domácí.
55'
Sandro Ramírez se snaží. Tentokrát to zkoušel ze střední vzdálenosti. Jeho rána letěla nad bránu.
53'
Centr Marvina Parka z pravé strany se stal opět kořistí obrany Almeríe.
50'
Hosté neproměnili další dobrou šanci! Ramazani poslal krásnou přihrávku za obranu na Léa Baptistãa, který však před vybíhajícím Állexem Vallesem nedokázal balón dostat pod kontrolu a gólman soupeře mu ho sebral.
49'
Po střetu s Cardonou zůstal ležet na hřišti Largie Ramazani. Nakonec se ale zvedl před tím, než k němu rozhodčí povolal zdravotnický tým. Pak by totiž musel také za postranní čáru.
48'
Rohový kop Las Palmas. Centr Sandra Ramíreze však odvrátila defenziva.
46'
Tak to byl rychlý začátek druhé půle. Sandro Ramírez se dostal do samostatného úniku a překonal brankáře Luíse Maximiana. Radost však domácím dlouho nevydržela. Pomezní totiž odmával ofsajd!
46'
ze hřiště odchází Aleksandar Radovanović, přichází Chumi.
46'
ze hřiště odchází Máximo Perrone, přichází Enzo Loiodice,
ze hřiště odchází Munír al-Haddádí, přichází Marvin Park.
46'
Almería vede po prvním poločase na hřišti Las Palmas 1:0. Skóre zápasu otevřel ve 14. minutě Léo Baptistão, kterému adresoval přesný přízemní centr Ramazani. Domácí mohli vyrovnat zejména díky aktivitě Sandra Ramíreze, který v prvním případě donutil k velmi dobrému zákroku brankáře Maximiana a později po jeho standardní situaci balón propadl těsně vedle brány. Před přestávkou pak naopak nebyli daleko od navýšení skóre Rojiblancos. Nejprve Ramazani v situaci dvou hráčů proti gólmanovi nepřihrál přesně Embarbovi a o chvíli později nebyl uznán Embarbův gól pro předchozí útočný faul Viery.
45+3'
45+3'
Hosté dohrávají poločas daleko od své brány.
45+1'
Brejk Rojiblancos vypadal zajímavě. Embarba však dal Ramazanimu hodně prudkou přihrávku a hostující křídelník balón jen složitě krotil. Mezi tím se domácí vrátili v dostatečném počtu.
45'
Alberto Moleiro měl míč na levé straně šestnáctky. Nakonec volil zpětnou přihrávku, kterou pokryl do defenzivy vrátivší se Ramazani.
43'
Rohový kop Sandra Ramíreze hosté ubránili.
42'
Alberto Moleiro posílal míč před bránu, kam si nabíhal Kirian Rodríguez. Před ním balón odpálil na roh Montes!
41'
Tentokrát hosté dostali míč do sítě, ale gól neplatí pro útočný faul! Jonathan Viera v souboji přetlačil Cardonu a posunul balón na Adriána Embarbu, který to tentokrát měl před odkrytou bránou snadné. Sudí však posoudil Vierovo počínání vůči Cardonovi jako nedovolené!
38'
Hosté neproměnili obrovskou šanci! Jonathan Viera vysunul krásnou přihrávkou Largieho Ramazaniho. Ten utíkal už sám na brankáře Vallese, takže mohl zakončovat i sám. Ještě ho však doplnil Adrián Embarba, jemuž chtěl Ramazani nesobecky přihrávat před prázdnou bránu, bohužel pro hosty však přihrávku pokazil!
38'
Z levé strany centroval Sergi Cardona. Našel připraveného Montese v obraně Almeríe.
36'
Perrone nyní vysunul Javiho Muñoze, který běžel na hostující bránu z pravé strany. Jeho přízemní zakončení těsně minulo vzdálenější tyč!
35'
Na straně domácích Los Amarillos se snaží něco se zápasem udělat především Sandro Ramírez. Ten je opravdu velmi aktivní.
34'
Hosté zahrávali rohový kop. Zvolili variantu nakrátko, ze které nic velkého nevytěžili.
32'
Aktivní Sandro Ramírez se tentokrát snažil vysunout Muníra al-Haddádího. Těsně před ním míč zachytil brankář Luís Maximiano a marocký útočník ho pak ještě nepříjemně dohrál. Maximiano si chvíli poležel na trávníku, ošetření však nebude třeba.
30'
Po standardní situaci Sandra Ramíreze domácím mnoho nechybělo k vyrovnání! Ostrý centr směřoval na zadní tyč. Cestou míč lízl bránící César Montes, a hlavně proto ho nabíhající fotbalista ve žlutém nedokázal nasměrovat za brankovou čáru. Hrací předmět nakonec propadl decimetry vedle brány!
28'
Robertone byl delší dobu v péči lékařů. Už se ale postavil a snad to ještě rozběhá.
26'
Máximo Perrone dostal žlutou kartu za šlapák na Lucase Robertoneho. Tomu se zatím nechce vstávat ze země.
24'
Sandro Ramírez se dostal do první velké šance Las Palmas. Dostal míč na levé křídlo a z této pozice se natlačil až do šestnáctky. Jeho nízkou střelu na vzdálenější tyč vykopl nohou brankář Luís Maximiano!
23'
Sandro Ramírez si narážel míč s Cardonou. Ten mu ho vracel nepřesně. Respektive do autu.
22'
Ten zahrával sám Ramírez. Jeho centr odvrátil mexický stoper César Montes.
22'
Sandro Ramírez si z levé strany naváděl míč na střelu. Po tečovaném pokusu z toho bude roh pro domácí.
19'
Ani VAR neintervenoval. Pokračuje se tedy nadále za stavu 0:1.
18'
Hosté se domáhali penalty! Léo Baptistão skončil na zemi poté, co mu překřížil cestu jeden z bránících hráčů soupeře. Rozhodčí ale nechává hru pokračovat.
16'
Almería tedy pod novým koučem vykročila do zápasu dobře. Že by dnes byl ten čas, kdy konečně zlomí čekání na vítězství?
14'
Almería právě vstřelila branku!
Hosté se ujímají vedení! Largie Ramazani převzal míč na pravém křídle. Následně na nic nečekal a poslal ho po zemi před bránu, kam si naběhl LÉO BAPTISTÃO, jehož domácí defenziva nedokázala zachytit, a brazilský útočník zblízka překonal Vallese.
12'
Jonathan Viera si drze obhodil napadajícího Moleira. Fanoušci Las Palmas se dožadovali odpískání ruky, ovšem hra pokračuje.
11'
Sandro Ramírez převzal míč na hranici ofsajdu, praporek ale zůstal dole. Následně zkoušel přešlapovačky na levé straně šestnáctky, ale do zakončení se neprosadil.
9'
Standardní situaci zahrával Sergi Cardona. Balón však nabíhající hráče přelétla skončil v zámezí.
8'
Álex Centelles si nyní špatně zpracoval míč, který mu odskočil a následně tak musel faulovat Juliána Arauja. Za svůj zákrok dokonce dostal žlutou kartu.
6'
Rohový kop domácích nevedl k ničemu zajímavějšímu.
5'
Jenže přišlo podklouznutí obránce Álexe Centellese, které darovalo střeleckou pozici Javimu Muñozovi. Jeho střela byla sražena nad bránu.
4'
Úvod napovídá, že hosté pod novým koučem Pepem Melem nepřijeli jen bránit. Budou chtít hrát kombinačně a také presovat.
2'
Domácí fanoušci spustili lehký pískot na bývalého kapitána Las Palmas Jonathana Vieru. Ten od února působí v Almeríi. Z kanárských ostrovů odešel kvůli neshodám s trenérem Garcíou Pimientou.
1'
První akci domácích zastavil ofsajd.
1'
Úvodní výkop měla k dispozici hostující Almería.
1'

UD Las Palmas: Valles – Araujo, Á. Suárez, Mármol, S. Cardona – al-Haddádí, J. Muñoz, Perrone, K. Rodríguez (C), Moleiro – S. Ramírez.
Náhradníci: Escandell – Curbelo, Kaba, Park, Fa. González, M. Cardona, Loiodice, Pejiño, Lemos, Campaña, Mfulu, B. Ramírez.
Trenér: García Pimienta

UD Almería: Maximiano – Pubill, Montes, Radovanović, Centelles – M. Peña, Robertone (C) – Ramazani, Viera, Embarba – Baptistão.
Náhradníci: Mariño, F. Martínez – Baba, Arribas, Milovanović, Langa, Chumi, Melero, L. Romero, Lozano, A. Pozo.
Trenér: Pepe Mel

Rozhodčí: García – Méndez, Santaursula.
UD Las Palmas (9. místo, 10 – 7 – 11, skóre 27:31, 37 bodů)
Fotbalisté Las Palmas prožívají jako nováček slušnou sezónu. Nacházejí se ve středu tabulky daleko od sestupových pozic. Tým se dlouho prezentoval opatrnějším fotbalem, kdy moc gólů nedával, ale také jich mnoho neinkasoval. To v posledních kolech už úplně neplatí. Mezi výsledky totiž najdeme třeba remízu 3:3 v Getafe a nebo také porážku 0:5 na Atléticu. Naposledy celek z Kanárských ostrovů podlehl doma 0:2 Bilbau a proti poslednímu celku tabulky tak bude chtít své příznivce potěšit. Nejlepším střelcem týmu je se šesti góly Kirian Rodríguez.

Posledních 5 zápasů Las Palmas:
Las Palmas – Valencia 2:0
Atlético M. – Las Palmas 5:0
Las Palmas – Osasuna 1:1
Getafe – Las Palmas 3:3
Las Palmas – Bilbao 0:2
UD Almería (20. místo, 0 – 10 – 18, skóre 27:57, 10 bodů)
Almería letos vyniká statistikou, kterou se ale žádný tým pyšnit nechce. Za 28 ligových kol totiž nedokázala ani jednou vyhrát a to je mimochodem nový negativní rekord La Ligy. Bodovala jen deseti remízami a v tabulce je tak beznadějně poslední se čtrnáctibodovou ztrátou na záchranu. Do závěru ročníku půjde andaluský tým s již třetím trenérem. Po poslední domácí plichtě v lokálním derby 2:2 se Sevillou byl totiž odvolán Gaizka Garitano, pod jehož vedením hrál tým někdy solidní fotbal, ale body chyběly. Garitana nahradil Pepe Mel. Ten se tedy ve zbytku sezóny pokusí doslova o zázrak.

Právě poslední utkání se Sevillou bylo jedním z typických příkladů, proč ještě Rojiblancos nezvítězili. V utkání dlouho vedli, jenže v závěrečné desetiminutovce hosté otočili stav. Porážku Almeríe pak odvrátil v 5. minutě nastavení Marko Milovanović, který svému týmu zajistil čtvrtou remízu z posledních pěti případů, ovšem ani to už na záchranu pozice kouče Garitana nestačilo. Nejlepším střelcem týmu v La Lize je se šesti zásahy Sergio Arribas.

Posledních 5 zápasů Almeríe:
Almería – Bilbao 0:0
Granada – Almería 1:1
Almería – Atlético M. 2:2
Vigo – Almería 1:0
Almería – Sevilla 2:2
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! Ve 29. kole španělské La Ligy přivítá nováček z Las Palmas beznadějně poslední Almeríi. Domácí tak budou jasným favoritem zápasu. Andaluský klub je totiž nadále jediným týmem z evropských Top soutěží, který si v tomto ročníku ještě nepřipsal jediné ligové vítězství.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.