La Liga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Las Palmas : Cádiz - 17. prosince 2023   18:30

Las Palmas
6' Pejiño (J. Muñoz)
1:1
(1:0)
Cádiz
83' C. Ramos  (Navarro)
Las Palmas
Valles – Araujo, Coco, Mármol, Sinkgraven – Pejiño (66. B. Ramírez), J. Muñoz, Perrone (90+1. Loiodice), K. Rodríguez (C), Moleiro (46. Park) – al-Haddádí (80. C. Herrera).
Escandell, González – Á. Suárez, Mfulu, M. Cardona, S. Ramírez, Curbelo, Kaba.
Muñiz – Fernándezová, Blanco
Estadio de Gran Canaria
Cádiz
Ledesma – Carcelén (C), Fali, Chust (82. Guardiola), Pires – Alejo (82. Machís), Alcaraz, Á. Fernández (62. Kouamé), Sobrino (62. Navarro) – C. Ramos, Martí (32. Ma. Gómez).
Aznar – San Emeterio, Mbaye, Negredo, Ocampo, J. Hernández, Zaldúa.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 64 % : 36 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 5:5. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 3:5. Fauly: 9:12.
Fotbalisté Las Palmas se rozešli s Cádizem nerozhodně 1:1. Viděli jsme dva rozdílné poločasy. V tom prvním poslal domácí do vedení v 6. minutě Pejiño a byly tam i další příležitosti nováčka soutěže. Po změně stran však hosté začali postupně vystrkovat růžky, s blížícím se koncem stupňovali tlak a v 83. minutě srovnali hlavičkou Christophera Ramose po rohovém kopu. Můžeme tak mluvit o asi zasloužené remíze.
90+8'
90+6'
Konec avizovaného nastavení se blíží. Sudí ale určitě něco přidá za průtahy s Vallesovým obutím.
90+5'
Álvaro Valles si stahoval centr před nabíhajícím Ramosem, který ho atakoval. Domácí brankář si napůl vyzul kopačku a potřebuje asistenci spoluhráče s jejím zavázáním.
90+4'
Kirian Rodríguez přerušil hostující akci taktickým faulem a dostal žlutou kartu.
90+1'
Střídání v týmu UD Las Palmas:
ze hřiště odchází Máximo Perrone, přichází Enzo Loiodice.
87'
Co nám asi přinesou závěrečné minuty? Zkusí si domácí vzít vedení zpět, nebo půjde povzbuzená Cádiz za obratem?
85'
Rohový kop pro domácí. Cádiz se ubránil bez větších starostí.
83'
Cádiz právě vstřelil branku!
Domácí si zahrávali tak dlouho, až vyrovnávací gól skutečně dostali! Navarro poslal do šestnáctky další povedený centr, tentokrát od rohového praporku. Svůj náběh výtečně načasoval CHRISTOPHER RAMOS, který balón hlavou zatloukl jako kladivem do sítě. To už bylo nechytatelné – 1:1.
82'
Střídání v týmu Cádiz CF:
ze hřiště odchází Iván Alejo, přichází Darwin Machís,
ze hřiště odchází Víctor Chust, přichází Sergi Guardiola.
82'
Vynikající Álvaro Valles! Výborný centr Roberta Navarra z levé strany před ním lízl Maxi Gómez. Balón směřoval k levé tyči, ovšem Valles ho tygřím skokem vytáhl na roh!
81'
Domácí jsou pod velkým tlakem. Araujo nyní odvrátil míč na roh.
80'
ze hřiště odchází Munír al-Haddádí, přichází Cristian Herrera.
78'
Hostující nápor sílí! Hlavičku Maxiho Gómeze k levé tyči vyrazil pohotovým zákrokem Álvaro Valles!
77'
Zpoza šestnáctky to zkoušel Maxi Gómez. Jeho přízemní rána minula domácí bránu.
75'
Z pravé strany odcentroval Iván Alejo. Míč propadl k Christopherovi Ramosovi, který akrobaticky zakončil kousek nad břevno!
73'
Další dlouhý nákop spíše na náhodu. Míč opět končí až u Vallese.
72'
Nakopnutý míč skončil až u domácího brankáře Álvara Vallese. Ten si s ním pohrál a teprve, když proti němu vyběhl hráč soupeře, chytil ho do rukavic a následně rozehrál.
71'
Začala už závěrečná dvacetiminutovka řádné hrací doby. Stále je rozdílový gól, který vstřelil už v 6. minutě Pejiño.
69'
Centr Lucase Pirese byl odvrácen do zámezí. Hosté tak zahrávali rohový kop. Ani ten nepřinesl vyrovnání.
67'
Střely na bránu – 2:1
66'
ze hřiště odchází Pejiño, přichází Benito Ramírez.
64'
Kirian Rodríguez prostrčil krásným pasem míč na zleva nabíhajícího Pejiña. Ten svou druhou trefu v zápase nepřidal. Ve snaze o zakončení na zadní tyč balón netrefil do vymezeného území.
62'
ze hřiště odchází Álex Fernández, přichází Rominigue Kouamé,
ze hřiště odchází Rubén Sobrino, přichází Robert Navarro.
61'
Za námi je hodina zápasu. Domácí drží těsné vedení, ale rozhodně není nic zdaleka jasné.
60'
Taktickým faulem na půlce byl zastaven domácí Pejiño. Kanárský celek zůstane u míče.
59'
Přes zeď to zkoušel Saúl Coco. Ten poslal balón nad bránu soupeře.
58'
Kirian Rodríguez byl faulován Alcarazem před pokutovým územím. Dobrá pozice pro přímý kop. Domácí však především doufají, že bude jejich záložník v pořádku.
56'
Roh domácího týmu. Centrovaný míč odvrátil Álex Fernández.
54'
Mohlo být srovnáno! Po přihrávce Maxima Gómeze se míč dostal k Rubénovi Sobrinovi, který střílel z hranice šestnáctky. Nesedlo mu to však podle představ a zamířil mimo.
52'
Domácí brankář Valles vyběhl mimo šestnáctku, aby odhlavičkoval míč. Odehrál ho však pouze k protihráči. Hosté z toho nedokázali následně nijak těžit.
51'
Ramos neustál souboj s Perronem. Pískáno proti domácím.
49'
Domácí zahrávali rohový kop. Zvolili variantu nakrátko.
47'
Marvin Park se okamžitě zapojil do hry. Ze strany posílal do pokutového území nepříjemný centr.
46'
Domácí museli střídat. Odstoupil Alberto Moleiro, který měl problém s ramenem, případně klíční kostí, po souboji Alejem. Nahradil jej Marvin Park.
46'
Po prvním poločase vede Las Palmas mad Cádizem 1:0. Gól padl už v 6. minutě, kdy se střelou zpoza šestnáctky prosadil Pejiño. Domácí pak mohli vedení i navýšit, ovšem al-Haddádí nejprve po Moleirově nabídce přestřelil a po půlhodině hry trefil Maročan z přímého kopu břevno. Za hosty mohl naopak srovnat Ramos, který z úniku nepřekonal brankáře Vallese.
45+6'
45+6'
Ještě náznak protiútoku žlutomodrých. Munír al-Haddádí měl nalevo nabíhajícího Alberta Moleira. Nechtěl ale riskovat a tak se s míčem otočil a nahrál ho dozadu.
45+5'
Nastavení se nese zatím v opatrném duchu. Ani jeden z týmů nikam nepospíchá.
45+3'
Hosté drží míč ve středu hřiště. Kombinují hodně rozvážně.
45'
Munír al-Haddádí skončil na zemi na hraně pokutového území. Tam ho kontaktoval Maxi Gómez. Domácí fanoušci si žádají odpískání penalty, hra ale pokračuje.
43'
Iván Alejo, který už má žlutou kartu, šel skluzem do míče a u toho sundal Alberta Moleira. Ten si zřejmě přilehl ruku, což odneslo rameno. Alejo má štěstí, že zasáhl míč. Na druhou žlutou kartu to tak zatím nebylo.
42'
Christopher Ramos si při zpracování míče pomohl rukou. Rozehrávat budou domácí.
40'
Iván Alejo spadl v pokutovém území po kontaktu s Mikou Mármolem. Podle rozhodčího se však domácí obránce ničím neprovinil.
38'
Další dobrá možnost hostí. Maxi Gómez už byl ale v poměrně ostrém úhlu a střílel do boční sítě.
36'
Mohlo být srovnáno! Míč za obranu dostal Christopher Ramos. Ten postupoval sám na domácí bránu, ovšem neprosadil se proti vybíhajícímu Álvarovi Vallesovi! Ramosovo zakončení totiž neprošlo přes nohy gólmana Las Palmas.
35'
Z přímého kopu to zkoušel Pejiño. Z poměrně velké dálky mířil k bližší pravé tyči z pohledu Ledesmy, který vyráží na roh!
33'
Hostující Fali zajel do Máxima Perroneho a dostal tak žlutou kartu.
32'
ze hřiště odchází Roger Martí, přichází Maxi Gómez.
32'
Přímý kop zahrával sám Munír al-Haddádí. Jeho velmi dobrá střela skončila na břevně brány Cádizu!
31'
Roger Martí opouští dějiště zápasu v doprovodu lékařů. Nebude moci pokračovat a Cádiz tak bude muset střídat.
30'
Lucas Pires je za zákrok na Muníra al-Haddádího potrestán žlutou kartou.
30'
Rohový kop Cádizu zahrával Álex Fernández. Domácí se ubránili a do protiútoku se pak řítil Munír al-Haddádí. Ten si došel pro faul v už docela nebezpečném prostoru.
29'
Už se opět hraje. Hosté zatím pokračují v deseti hráčích.
27'
Na polovině hřiště byl atakován Roger Martí, který bude potřebovat ošetření.
24'
Žlutou kartu obdržel hostující Iván Alejo.
24'
Hosté začínají hrozit. Po centru od postranní čáry hlavičkoval Roger Martí. Útočník Cádizu však netrefil prostor mezi tyčemi.
22'
Christopher Ramos šel do souboje se Saúlem Cocoem. Ten mu nechal v cestě tělo a hostující útočník, který běžel jako tank, ho porazil. Pískán útočný faul.
21'
Balón nyní drží na kopačkách hosté. Ti zapojují do hry i brankáře Ledesmu.
20'
Přihrávku na Rogera Martího pokryl Araujo a domácí vyráží do otevřenější obrany soupeře.
18'
Domácí působí jako kombinačně zdatnější tým. Cádiz spoléhá spíše na brejky.
17'
Málem problémy pro hosty! Brankář Jeremías Ledesma totiž při odkopu nastřelil napadajícího Javiho Muñoze. Od něho se však balón odrazil do autu.
13'
Velká šance Las Palmas na navýšení náskoku! Alberto Moleiro poslal z levé strany před bránu krásný míč, který nalezl nabíhajícího Muníra al-Haddádího. Ten zblízka zamířil nad břevno!
12'
Hlavní rozhodčí si ještě nechal vše potvrdit kolegy u VAR. Ofsajd to opravdu byl.
11'
Hosté skórovali! Po trefě Ivána Aleja však vylétl do vzduchu ofsajdový praporek.
9'
Domácí tedy začali zápas dobře a naznačili, že také dnes si půjdou za příznivým výsledkem.
6'
Las Palmas právě vstřelilo branku!
Domácí se ujímají vedení! Právě Víctor Chust odehrál míč u pokutového území jen k soupeři. Javi Muñoz s ním prošel k pokutovému území, obehrál právě Chusta a posunul hrací předmět na PEJIÑA. Ten vystřelil a aby Chust dovršil svou nešťastnou desetivteřinovku, balón mu prošel mezi nohama a zapadl k levé tyči Ledesmovy brány.
5'
První nebezpečnější útok domácích. Julián Araujo posílal od brankové čáry míč před bránu. Do bezpečí odkopává Víctor Chust.
2'
Hostující tým měl k dispozici první rohový kop. Nic z toho ale nebylo.
1'
Utkání rozehrál v zeleném nastoupivší Cádiz. Las Palmas má žluté dresy a modré trenky.
1'
Fotbalisté už nastupují na hrací plochu. Utkání za malou chvíli začne.

UD Las Palmas: Valles – Araujo, Coco, Mármol, Sinkgraven – Pejiño, J. Muñoz, Perrone, K. Rodríguez (C), Moleiro – al-Haddádí.
Náhradníci: Escandell, González – Á. Suárez, B. Ramírez, Mfulu, M. Cardona, S. Ramírez, Curbelo, C. Herrera, Kaba, Loiodice, Park.
Trenér: García Pimienta

Cádiz CF: Ledesma – Carcelén (C), Fali, Chust, Pires – Alejo, Alcaraz, Á. Fernández, Sobrino – C. Ramos, Martí.
Náhradníci: Aznar – San Emeterio, Ma. Gómez, Guardiola, Kouamé, Mbaye, Negredo, Ocampo, J. Hernández, Navarro, Zaldúa, Machís.
Trenér: Sergio

Rozhodčí: Muñiz – Fernándezová, Blanco.
UD Las Palmas (8. místo, 7 – 3 – 6, skóre 14:13, 24 bodů)
Nováček soutěže se mezi elitou osmělil a v tabulce postupně vystoupal na osmé místo. Celku z Kanárských ostrovů funguje především defenzivní hry. Se třinácti obdrženými góly je v tomto ohledu druhým nejlepším týmem La Ligy hned po Realu Madrid. Hráči Las Palmas dokázali naplno uspět v posledních dvou ligových duelech. Doma přehráli 2:0 Getafe a pak zvítězili 1:0 v Alavésu. Mezitím navíc zvládli pohárový duel na Tudelanu, které udolali 2:1 v prodloužení. Kouč García Pimienta postrádá klasického střelce. Kirianovi Rodríguezovi stačí na pozici nejlepšího ligového kanonýra mužstva tři zásahy.

Posledních 5 zápasů Las Palmas:
Osasuna – Las Palmas 1:1
Betis – Las Palmas 1:0
Las Palmas – Getafe 2:0
Tudelano – Las Palmas 1:2 po prodl.
Alavés – Las Palmas 0:1
Cádiz CF (17. místo, 2 – 7 – 7, skóre 13:23, 13 bodů)
Cádiz se nachází těsně nad pásmem sestupu. Na osmnáctou Celtu má k dobru tři body. Celek z Andalusie dosud vyhrál dva zápasy. Problémy má hlavně se střílením gólů, kterých v 16 duelech zaznamenal 13. V posledních třech utkáních v rámci La Ligy svěřenci Sergia Gonzáleze vždy remizovali 1:1. Naposledy doma s Osasunou. Mezi tím vcelku ostudně vypadli ve 2. kole Copy del Rey na půdě Arandiny ze čtvrté nejvyšší soutěže, když prohráli 1:2. Nejlepším střelcem mužstva je se čtyřmi zásahy Christopher Ramos.

Posledních 5 zápasů Cádizu:
Cádiz – Real Madrid 0:3
Mallorca – Cádiz 1:1
Celta – Cádiz 1:1
Arandina – Cádiz 2:1 (Copa del Rey)
Cádiz – Osasuna 1:1
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! V neděli v podvečer se odehraje zápas 17. kola La Ligy mezi nováčkem z Las Palmas a Cádizem. Domácí celek z Kanárských ostrovů těží z velmi kvalitní defenzivy a v tabulce se nachází na pěkném osmém místě. Cádiz je sedmnáctý, tedy těsně nad pásmem sestupu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.