La Liga - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Las Palmas : Celta Vigo - 2. října 2023   21:00

Las Palmas
84' Viera  • 90+7' M. Cardona (Viera)
2:1
(0:0)
Celta Vigo
67' Douvikas  (Bamba)
Las Palmas
Valles – Araujo (32. Lemos), Á. Suárez, Mármol, S. Cardona – al-Haddádí, J. Muñoz (63. Viera), K. Rodríguez (C), Loiodice (77. Perrone), Pejiño (77. M. Cardona) – Kaba (63. Marvin).
Escandell, Gorin – Coco, Curbelo, C. Herrera, Sinkgraven.
Alberola – Rodríguez, Sobrino
Estadio de Gran Canaria
22 472 diváků
Celta Vigo
I. Villar – Mingueza, Aidoo, Starfelt (C), Núñez, M. Sánchez – Larsen (88. Swedberg), Beltrán (88. Sotelo), Dotor, Bamba – Douvikas (69. Aspas).
Guaita, Marchesín – Cervi, Domínguez, C. Pérez, Ristić, M. Rodríguez, Tapia, K. Vázquez.

Držení míče: 73 % : 27 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 4:5. Rohy: 4:5. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 13:14.
Utkání mezi Las Palmas a Celtou Vigu nabídlo strhující podívanou do posledních vteřin, přičemž vítězství pro sebe nakonec urvalo domácí mužstvo těsným výsledkem 2:1.

Regulérní góly padaly až ve druhé půli, trefa Larsena v úvodním dějství neplatila pro faul spoluhráče. Vedení strhnul na hostující stranu Tasos Douvikas, jenž v 67. minutě dostal za obranu nahrávku od Bamby a brankáře prostřelil pod tělem. Po většinu času aktivnější domácí fotbalisté se dočkali zaslouženého srovnání v 84. minutě, kdy po faulu Starfelta proměnil penaltu Jonathan Viera. Když už se zdálo, že zápas skončí nerozhodně, tak v poslední nastavené sedmé minutě Jonathan Viera sklepl centr zprava na připraveného Marca Cardonu, který po povedeném prvním doteku propálil brankáře tvrdou ránou nártem a spustil obrovskou vlnu euforie v domácím táboře.

Svěřenci trenéra Garcíi Pimienty díky vítězství vyskočili pryč ze sestupového pásma a s osmi body se momentálně nachází na třinácté příčce. Na úkor Las Palmas do zóny ohrožení spadla právě Celta Vigo, jež je osmnáctá se ziskem pěti bodů.
90+9'
90+7'
Las Palmas právě vstřelilo branku!
Estadio de Gran Canaria explodovalo nadšením, domácí si v poslední nastavené minutě zajistili zisk tří bodů! Centr do vápna od pravé lajny Viera perfektně sklepl pro MARCA CARDONU, jenž si prvním dotekem udržel míč ve vzduchu a nártem ho potom poslal do sítě nechytatelně podél pravé nohy padajícího brankáře.
90+6'
Za obranu pravou lajnou zabíhal Iago Aspas, avšak nákop na jeho osobu přišel příliš pozdě, pomezní španělskému hráči odmával ofsajd.
90+5'
Fotbalisté ve žlutých dresech kopali další přímý kop. Centrovaný balón směřoval na hranici velkého vápna, kde Unai Núñez nepustil k zakončení žádného z konkurentů.
90+4'
Brejk zase rozjelo pro změnu domácí mužstvo. Munír al-Haddádí si měl v pánu narazit s Kirianem Rodríguezem, Carl Starfelt zpětný pas na dlouhou nohu zachytil.
90+3'
Na druhé straně Iago Aspas při protiútoku hledal nadějným pasem Jonathana Bambu, jehož rána z voleje skončila na bránícím Sergi Cardonovi.
90+2'
Přetažený centr nebyl dobrou volbou. Unai Núñez výborně odcouval a hrací předmět prodloužil pryč z velkého vápna.
90+1'
Volný přímý kop pro Las Palmas. U pravé lajny si velmi dobře pokryl balón Máximo Perrone, zezadu ho nekompromisně poslal k zemi Carlos Dotor.
89'
Jonathan Viera poslal přihrávku k pravé lajně na Muníra al-Haddádího, přizemní pas do vnitra pokutového území pohlídal Oscar Mingueza.
88'
Střídání v týmu Celta de Vigo:
ze hřiště odchází Jörgen Larsen, přichází Williot Swedberg.
88'
ze hřiště odchází Fran Beltrán, přichází Hugo Sotelo.
87'
Hosté jsou evidentně spokojení i s remízovým výsledkem. Fran Beltrán musí střídat z důvodu svalového zranění a za postranní čáru míří hodně pomalým krokem.
86'
Strhující obrat chtěl dokonat Kirian Rodríguez, technickou střelu z půlkruhu za šestnáctkou zakroutil pravačkou příliš vysoko.
84'
Vyrovnáno! Exekuci pokutového kopu obstaral v průběhu zápasu střídající JONATHAN VIERA, jenž volil přízemní střelu po své levé ruce. Villar správně tipnul směr střely, ale mimo tři tyče balón nevytěsnil.
83'
Bude se kopat penalta! Střílený centr zprava si ve vápně pokryl Marc Cardona, jemuž vzápětí Carl Starfelt přišlápl pravou nohu, za tento zákrok si vykoledoval navíc i kartónek žluté barvy.
82'
Až příliš si věřil Iago Aspas. Osobního strážce sice obelstil, jenže pak nabíral rychlost z nuly a Marvin si s konkurentem hravě poradil.
81'
Jonathan Viera na pravé lajně prvním dotekem prodlužoval balón za sebe do prostoru, kam nabíhal Máximo Perrone, ten si pomohl faulem proti Unaiovi Núñezovi.
80'
Přímo z centru nebezpečí nepřišlo, nicméně zmatky v pokutovém území pokračovaly, nakonec Munír al-Haddádí z bezprostřední blízkosti napálil dobře stojícího Starfelta.
79'
Domácí fotbalisté velmi dobře vykombinovali akci středem hřiště, v jejím finále Kirian Rodríguez pálil z hranice vápna a po bloku Unaie Núñeze uvidíme rohový kop.
78'
Las Palmas má obrovské problémy s průchodem skrze zahuštěnou obrannou řadu soupeře, jak vidno, hosté se rozhodli zuby nehty bránit těsný náskok, případně jsou připraveni zahrozit z protiútoku, pokud se naskytne možnost.
77'
Střídání v týmu UD Las Palmas:
ze hřiště odchází Pejiño, přichází Marc Cardona.
77'
ze hřiště odchází Enzo Loiodice, přichází Máximo Perrone.
76'
Následoval rohový kop Celty Vigo a i po něm úřadoval Álvaro Valles, jenž vystartoval z brankové čáry a pravačkou míč vyboxoval pryč z vápna.
75'
Volný přímý kop jako stvořený pro levonohého Iaga Aspase, který kroutil balón na přední tyč, Álvaro Valles s touto volbou zakončení počítal a předvedl výborný zákrok rukama.
74'
První žlutou kartu střetnutí obdržel Mika Mármol, když nezachytil pohyb Larsena a kousek za velkým vápnem jej zezadu stáhl k zemi.
73'
Zdvojený Jörgen Larsen si počínal zřejmě nejlépe, jak mohl. Sám tušil, že kličkovaná nebude tou správnou volbou, proto nastřelil Lemose a získal rohový kop.
72'
Ze střední vzdálenosti vypálil ostrý projektil Enzo Loiodice, avšak Iván Villar mohl zůstat v klidu, protože hrací předmět zamířil vysoko nad bránu.
71'
Kolem osobního strážce si Munír al-Haddádí na pravém křídle udělal prostor ke střele, avšak na dobře myšlený centr Jonathan Viera nedosáhl.
70'
Přenesení doleva Sergi Cardona zpracoval bez problémů, jenže do vápna neměl na koho centrovat, proto hrál do středu ke stoperovi Suárezovi.
69'
ze hřiště odchází Tasos Douvikas, přichází Iago Aspas.
67'
Celta de Vigo právě vstřelilo branku!
Tenhle gól už bude platit, hosté se ujímají vedení! Bamba se uvolnil a v situaci dvou proti dvěma posléze v pravý čas přihrál za obránce TASOSI DOUVIKASOVI, jehož přízemní střela k levé tyči byla zvolená velmi dobře, protože vyběhnuvší Valles při zakončení soka lehce nadskočil a míč tedy zastavit nedokázal.
66'
Technické dovednosti ukázal Kirian Rodríguez, když patičkou šikovně prodloužil míč na Vieru, u zpětného pasu nicméně nemohl být včas.
65'
Mezi nejaktivnější hráče patří mezi domácími Sergi Cardona. Bek nabral rychlost po lajně, Oscar Mingueza ho zastavil jen za cenu nedovolených prostředků.
64'
Průnik pravou lajnou vyzkoušel Fran Beltrán, ovšem rychlostně nepředčil Enza Loiodiceho, který navíc protihráče odstavil tělem.
63'
ze hřiště odchází Javi Muñoz, přichází Jonathan Viera.
63'
ze hřiště odchází Sory Kaba, přichází Marvin.
62'
Celta Vigo pokračovala rohovým kopem. Vysoký míč zamířil do nejzahuštěnějšího prostoru, z nějž vyšel jako vítěz bránící Álex Suárez.
61'
Střílený centr měl velmi dobré parametry. Balón propadl až na zadní tyč, kde Unai Núñez na míč těsně nedoskočil.
60'
Nedovoleně si počínal Sergi Cardona, který nezachytil pohyb Douvikase a soka mírně, ovšem viditelně potáhl za dres.
59'
Jörgenu Larsenovi dnes evidentně není přáno! Na jedničku si pohlídal náběh za obranu, potom naběhl pravou stranou do vápna a křižnou střelu usměrnil mimo dosah Vallese, toho od inkasované branky zachránila pravá tyč.
58'
Vysoký pas za obranu zkoušel Javi Muñoz. Oscar Mingueza se stáhl společně se Sorym Kabou a hrací předmět k němu nepustil.
57'
Okamžitě po verdiktu, kdy Alberola oznámil, že se penalta skutečně kopat nebude, domácí fotbalista bleskově rozehrál a trefil prázdnou bránu. Rozhodčí pro tuto situaci neměl pochopení a nařídil opakování rozehrávky.
56'
Střílený centr z levé strany velkého vápna vyprodukoval Pejiño. Protihráče ostře dohrál Unai Núñez, Alberola zatím penaltu nepíská.
55'
Malou domů Iván Villar zvládl, byť na něj z nebezpečné blízkosti dotíral Munír al-Haddádí, brankář sebevědomě nahrál doleva Sánchezovi.
54'
Příliš blízko bráně poslal Pejiño centr z levého křídla, Sory Kaba ani nezkoušel podstoupit souboj s gólmanem Villarem.
53'
Dalekonosným projektilem chtěl otevřít střeleckou listinu zápasu Javi Muñoz, jenže mířil doprostřed brány, Iván Villar zakročil bez problémů.
52'
Na trávníku zůstal ležet Pejiño po střetu s Manu Sánchezem. Arbitr Alberola odpískal hostujícímu obránci faul, kartu pro tento případ nechal v kapse.
51'
Také hostující celek vyzkoušel štěstí vzduchem. Centroval Carlos Dotor, přičemž Álex Suárez udržel za sebou dotírajícího Larsena.
50'
Od pravé lajny centroval do pokutového území Pejiño. Hledal Sory Kabu, ještě před ním zvládl nebezpečí zažehnat vysoko vyskočivší Unai Núñez.
49'
Na hraně ofsajdu dostal nahrávku za obranu Jörgen Larsen, který si dobrým prvním dotekem připravil slibnou palebnou pozici, zleva však vyslal hodně nepřesnou křižnou střelu.
48'
Na polovině hřiště vybojoval faul na svou osobu Joseph Aidoo, proti němuž se nedovoleným způsobem provinil Álex Suárez.
47'
Ani jeden z trenérů neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu v sestavě. Jediným střídáním tak zůstává stažení zraněného Arauja, na místo pravého beka Las Palmas se místo něj postavil Álvaro Lemos.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:07.
První poločas zápasu mezi Las Palmas a Celtou Vigo přinesl jeden gól, ale neregulérní, skóre střetnutí tedy zůstává bezbrankové. Více ze hry mají domácí, ovšem největší příležitosti si vytvořili paradoxně hosté. Ve 29. minutě Bamba neuspěl tváří v tvář brankáři a dorážející Larsen napálil břevno, načež o sedm minut později hodně viditelný Larsen už rozvlnil síť, ale jeho trefa neplatila pro faul jeho spoluhráče Douvikase. Zápas zatím rozhodně nenudí, chybí mu snad jen branka z kategorie regulérní.
45+5'
45+4'
Závěr prvního poločasu se dohrává v klidném duchu. Zajímavou příležitost si ještě zkoušel vytvořit Jörgen Larsen, jenže fauloval Mármola.
45+3'
Defenzivní povinnosti si Unai Núñez splnil na jedničku, udržel na zádech Muníra al-Haddádího až do doby, dokud balón neopustil hrací plochu.
45+2'
Oba fotbalisté si vyžádali ošetření přímo na hrací ploše, naštěstí to vypadá, že zranění nebude nutné ani v jednom případě.
45+1'
Odvážně z brankové čáry vystartoval Iván Villar proti centru zprava, kdy se míč kroutil směrem od brány. Balón dokázal vyboxovat, přitom se však nebezpečně srazil s Kabou.
44'
Nohama si zahrál i Álvaro Valles, ten měl o poznání více času na rozehrávku, přesto i on nakopával do zámezí.
43'
S těžkou malou domů si Iván Villar nelámal hlavu, z první balón napálil nekompromisně za pravou lajnu. Aut pro Las Palmas.
42'
Na malém prostoru si na jedničku počínal Jonathan Bamba, jenž nejprve využil špatného prvního doteku Javiho Muñoze, tímtéž hráčem se poté nechal zfaulovat.
41'
Na levé straně velkého vápna si vytvořil slibnou palebnou pozici Sergi Cardona, přes blokujícího Starfelta balón proletěl nad břevnem.
40'
Tasos Douvikas se zvládl odpoutat od Sergiho Cardony, ovšem ztratil potřebnou rychlost, čehož využil k vyběhnutí Álvaro Valles a u míče byl jako první.
39'
Psychická výhoda je teď bezpochyby na straně Las Palmas, které už se začínalo smiřovat s faktem, že prohrává o jeden gól. Ale týmy zůstávají na stejné úrovni.
38'
Jörgen Larsen nespokojeně kroutí hlavou, ovšem kdyby sám viděl opakované záběry, tak by musel uznat, že si jeho kolega Douvikas proti Mármolovi opravdu počínal nedovoleně. Gól neplatí, přetrvává bezbrankové skóre!
37'
Hlavní rozhodčí si jde celou situaci sám přezkoumat na obrazovku.
36'
Tak pozor! Arbitr Alberola ještě řeší celou situaci s videorozhodčím. Je dosti pravděpodobné, že branka nebude platit z důvodu faulu Douvikase na Mármola.
34'
Důležitý vedoucí gól střílí hosté, kteří přitom doposud rozhodně nebyli lepším týmem. Nahrávku za obranu vyslal Mingueza, Douvikas spoluhráči odstavil Mármola a střelec JÖRGEN LARSEN udělal brankáři kličku na pravou ruku, z ostrého úhlu potom zvládl balón nasměrovat do prázdné brány.
34'
Jonathan Bamba si všiml, že Álvaro Valles se nachází poměrně daleko z brány, ovšem nákop z poloviny hřiště mu vůbec nevyšel, míč poslal k rohovému praporku.
33'
Nezáviděníhodná situace pro Álvara Lemose, jenž nepočítal se skutečností, že se do hry kvůli zranění spoluhráče zapojí už v prvním poločase. Pikantnější je jeho příchod na trávník o to víc, že do Las Palmas přestoupil právě ze Celty Vigo.
32'
ze hřiště odchází Julián Araujo, přichází Álvaro Lemos.
31'
Také útok zprava hostující defenziva zvládla ubránit. Joseph Aidoo očekával centr na hranici malého vápna, balón přizvedl mimo dosah číhajícího Pejiña.
30'
Domácí okamžitě otočili hru na druhou polovinu hřiště. Do přehuštěného vápna Celty nakopával Javi Muñoz, Carl Starfelt na zádech pokryl Kabu.
29'
Tahle akce si gól zasloužila! Jonathan Bamba si parádně narazil s Jörgenem Larsenem a tváří v tvář nastřelil vyběhnuvšího brankáře. Odražený balón si našel Larsen, jehož střela o zem se od břevna odrazila nad bránu.
28'
Výbornou přihrávku do sprintu obdržel Tasos Douvikas, ale nic moc z ní nevytěžil, stříleným pasem pod sebe napálil dobíhajícího Suáreze.
27'
Standardka v podobě rohového kopu nebezpečí nepřinesla, kroucený centr přímo do brány Álvaro Valles za čáru nepustil.
26'
Poprvé zajímavějším způsobem zahrozili hosté. Stříleným centrem z levého křídla se prezentoval Manu Sánchez, skluzující Mika Mármol přizvedl míč na roh mimo dosah konkurentů.
25'
Jeden na jednoho si Pejiño nevěřil, proto volil vysoký pas na Kabu, který jenom prodlužoval v záklonu do rukavic Villara.
24'
Centr Enza Loiodiceho měl oči. Vysoko naskakoval Sory Kaba, ovšem protihráče Oscar Mingueza k zakončení nepustil.
23'
Nákop za obranu si bez větších problémů pohlídal Álex Suárez, po jeho daleké hlavičce si míč pro sebe zpracoval spoluhráč Javi Muñoz.
22'
Tělem si výborně pokryl balón Carlos Dotor, který se nechal Javim Muñozem dohnat a vzápětí i nedovoleně atakovat.
21'
Opět se domácí rozhodli pokusit štěstí po levé lajně, avšak Sergi Cardona přecenil rychlostní schopnosti Pejiña, výsledkem je odkop od brány.
20'
Nezpochybnitelně aktivnějším týmem je domácí mužstvo. Zleva centroval do pokutového území Sergi Cardona, vzdušnému prostoru kraloval Oscar Mingueza.
19'
Brejk i na druhé straně. Sory Kaba ovšem nezvládl úplně ideálně zpracování, potom se nechal dohnat Starfeltem a nahrával dozadu. Když bylo jasné, že z akce nic nebude, tak pomezní zvedl praporek na znamení ofsajdu.
18'
Protiútok Celty neměl dlouhého trvání. Fran Beltrán volil příliš dlouhou nahrávku za obranu, Tasos Douvikas neměl žádnou šanci ji dostihnout.
17'
Kuriózní gól se nekoná, ale moc nechybělo! Pejiño nejprve skvělou nahrávkou vyřadil ze hry dotírajícího soka, aby následně přes další dva protihráče posunul míč k levé lajně na Cardonu, po jehož centru Unai Núñez smolně trefil spoluhráče Starfelta a míč směřoval do brány Celty Vigo, brankář Villar ovšem skvěle zareagoval a balón vyškrábl levou rukou těsně před brankovou čárou.
16'
Příliš brzy vystartoval za defenzivní linii soupeře Jörgen Larsen. V momentě, kdy se balónu dotknul, tak pomezní zvedl praporek na znamení ofsajdu.
15'
Malou domů obdržel Álvaro Valles. Protože kolem sebe nikoho neměl, tak si dovolil zpracování, načež rozehrál na krátkou vzdálenost po zemi na Cardonu.
14'
Navzdory těsnému bránění Munír al-Haddádí vystřelil z pravé strany šestnáctky, nicméně jen slabý technický pokus do středu brány, s nímž Iván Villar neměl moc práce.
13'
Pod tlakem Javi Muñoz zvládl prostrčit míč přes dva protihráče na Pejiña, který posléze udělal příliš dlouhou kličku kolem Minguezy.
12'
Carl Starfelt očekával nahrávku k levé lajně na Bambu, před konkurenta bez větších problémů natlačil tělo a odkop po levé lajně udržel ve hře.
11'
Snaha hráčů ve žlutých dresech pokračuje. Kolmici za obranu vyzkoušel Javi Muñoz, dobře pracující Oscar Mingueza získal hrací předmět pro sebe.
10'
Las Palmas zahrozilo podruhé v krátkém časovém sledu. Dvacet metrů od brány si balón zpracoval Munír al-Haddádí, tvrdou střelu nártem vyslal o kousek nad břevno.
9'
Jako vítr se Pejiño prohnal po levé lajně kolem Minguezy, načež vyslal do vnitra pokutového území velmi dobrý centr, v klíčovém souboji bránící Joseph Aidoo přeskočil Loiodiceho.
8'
Hodně daleko, skoro až k polovině hřiště vystartoval brankář Álvaro Valles a odkopával těsně před sprintujícím Jonathanem Bambou.
7'
Je evidentní, že hostům se nechce příliš vysoko napadat. Javi Muñoz dostal hodně prostoru na rozehrávku, přesto posouval dozadu na stopery.
6'
První rohový kop střetnutí kopali hostující fotbalisté. Z brankové čáry proti míči vystartoval Álvaro Valles a pravou rukou ho vyboxoval mimo šestnáctku.
5'
V těžké pozici si hostující kapitán Carl Starfelt počínal na jedničku, udržel na zádech Soryho Kabu a pod tlakem raději jen odkopával do autu.
4'
Váhající Munír al-Haddádí přišel o balón, ovšem ve spolupráci s Javim Muñozem jej na úkor Carlose Dotora znovu získal zpět.
3'
Nákop k pravé lajně úspěchem neskončil. Oscar Mingueza se výborně stáhl k Javimu Muñozovi a hrací předmět hlavou sklepl pro Starfelta.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních žlutých dresech. Také hosté vsadili na klasiku, pro pondělní dohrávky oblékli dresy barvy světle modré.
1'

UD Las Palmas: Valles – Araujo, Á. Suárez, Mármol, S. Cardona – al-Haddádí, J. Muñoz, K. Rodríguez (C), Loiodice, Pejiño – Kaba.
Náhradníci: Escandell, Gorin – M. Cardona, Coco, Curbelo, C. Herrera, Lemos, Marvin, Perrone, Sinkgraven, Viera.
Trenér: Francisco Javier García Pimienta

Celta de Vigo: I. Villar – Mingueza, Aidoo, Starfelt (C), Núñez, M. Sánchez – Larsen, Beltrán, Dotor, Bamba – Douvikas.
Náhradníci: Guaita, Marchesín – Aspas, Cervi, Domínguez, C. Pérez, Ristić, M. Rodríguez, Sotelo, Swedberg, Tapia, K. Vázquez.
Trenér: Rafael Benítez

Rozhodčí: Alberola – Rodríguez, Sobrino.
Celta de Vigo

Fotbalisté Celty na tom nejsou oproti dnešnímu soupeři o moc lépe, tabulkově jsou o jednu příčku před ním jenom z důvodu mírně lepšího skóre. Benítezova družina čeká na vítězství už tři zápasy, po těsných porážkách 0:1 s Mallorcou a 2:3 s Barcelonou naposledy brala na domácí půdě v roli favorita proti Alavésu pouze bod za remízu 1:1. Střelecké produktivitě mužstva vévodí Jørgen Strand Larsen, jemuž se zatím jako jedinému podařilo rozvlnit síť alespoň dvakrát.
UD Las Palmas

Jak to tak vypadá, Las Palmas bude mít co dělat, aby se udrželo v nejvyšší španělské soutěži. Paradoxem je, že v dosavadních sedmi zápasech inkasovalo pouhých šest gólů a disponuje druhou nejlepší obranou v lize, jenže na druhé straně vstřelilo žalostné dva góly a s touto statistikou se body sbírají opravdu těžko. Svěřenci trenéra Garcíi Pimienty jich mají na kontě pět a okupují první sestupovou osmnáctou pozici, minulý víkend v roli obrovského outsidera podlehli Realu Madrid na jeho stadionu 0:2.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeji příjemný pondělní večer. Vítám vás při sledování 8. kola španělské LaLigy, u zápasu mezi Las Palmas a Celtou Vigo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná ve 21:00.