La Liga - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Las Palmas : Real - 27. ledna 2024   16:15

Las Palmas
53' J. Muñoz (S. Ramírez)
1:2
(0:0)
Real
65' Vinícius Júnior  (Camavinga) • 84' Tchouaméni  (Kroos)
Las Palmas
Valles – Park (69. Herzog), Á. Suárez, Mármol, S. Cardona – al-Haddádí (78. Pejiño), J. Muñoz (89. Kaba), Perrone, K. Rodríguez (C), Moleiro (69. Loiodice) – S. Ramírez (78. M. Cardona).
Escandell, Gorrin – Fa. González, I. González, C. Herrera, Sinkgraven.
Grado – Devis, Hernandez
Estadio de Gran Canaria
32037 diváků
Real
Lunin – Carvajal, N. Fernández (C), Rüdiger, F. García – Ceballos (60. Valverde), Camavinga (81. Tchouaméni), Kroos – B. Díaz (60. Joselu), Rodrygo (81. Güler), Vinícius Júnior (90. F. Mendy).
Arrizabalaga, Caňizares – Modrić, L. Vázquez.

Anui dnes si to Real Madrid neudělal úplně jednoduché. V zápase na hřišti Las Palmas totiž v 53. minutě inkasoval gól na 1:0 a musel otáčet vývoj souboje. Svěřenci Carla Ancelottiho to stejně jako minulý víkend ale zvládli a po gólech Viníciuse a Tchouaméniho nakonec vyhráli 2:1!
90+10'
90+10'
Přímý kop do vápna posílal Álvaro Valles, atakovaný Lunin byl faulovaný a to bylo to poslední, co se v dnešním zápase stalo.
90+9'
Aurélien Tchouaméni ostrým skluzem trefil soupeře a je z toho další žlutá karta.
90+8'
Fauloval nyní také Aurélien Tchouaméni, ale to hostům úplně nevadí. Faul to byl ještě na polovině Las Palmas.
90+7'
Na polovině hřiště za žlutou kartu fauloval také Ferland Mendy.
90+6'
Máximo Perrone prošlápl Frana Garcíu a dostává žlutou kartu.
90+5'
Hosté drží balon na polovině soupeře a zdá se, že to asi dnes již zvládnou.
90+3'
Juanma Herzog byl na polovině hřiště faulovaný Ardou Gülerem. Míč pro domácí.
90+1'
Domácí samozřejmě teď svého soupeře tlačí a snaží se o vyrovnání.
90'
Střídání v týmu Real Madrid:
ze hřiště odchází Vinícius Júnior, přichází Ferland Mendy.
89'
Střídání v týmu UD Las Palmas:
ze hřiště odchází Javi Muñoz, přichází Sory Kaba.
87'
Hosté se nyní zlobí, že nebyl odpískaný faul na Viníciuse. Hra je přesto přerušena.
86'
Domácí jsou nyní tedy na tahu a potřebují vstřelit gól. Budou to mít ale již velmi složité.
84'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Hosté střílí osmý gól po rohovém kopu v letošní sezoně. Od rohovéo praporku centroval Toni Kroos a hlavičkující AURÉLIEN TCHOUAMÉNI zamířil přesně – 1:2!
83'
Vinícius se prokličkoval až do vápna. Dokonce vystřelil a Mika Mármol jeho pokus zblokoval na roh.
82'
Javi Muñoz fauloval Viníciuse a dostává žlutou kartu.
82'
Talentovaný Arda Güler si dnes v dresu Realu Madrid připisuje první v minuty v zápase LaLigy.
81'
ze hřiště odchází Eduardo Camavinga, přichází Aurélien Tchouaméni,
ze hřiště odchází Rodrygo, přichází Arda Güler.
80'
Elegantní kličku s patičkou předvedl Vinícius, jeho spoluhráč Rodrygo ale úmysl nepochopil.
78'
ze hřiště odchází Munír al-Haddádí, přichází Pejiño,
ze hřiště odchází Sandro Ramírez, přichází Marc Cardona.
77'
Domácí se dostali k rychlému protiútoku. Jenže Sandro Ramírez ve vápně při snaze udělat kličku podklouzl a zasáhl míč rukou. Balon tedy snadno získávají hosté.
75'
Vinícius na levé straně hřiště u rohového praporku nezpracoval balon. Bude tedy následovat odkop od brány.
74'
Fotbalisté Los Blancos ale balon získali rychle zpět. Opět se hraje na polovině domácího celku.
73'
Fran García posílal z levé strany do vápna Las Palmas hodně nebezpečný centr, avšak faulu se dopustil Rodrygo a balon mají domácí.
72'
Sandro Ramírez fauloval dobře se vracejícího Camavingu. Míč pro hosty.
71'
Centr do vápna posílal Vinícius, z ofsajdové pozice nad bránu zakončoval Joselu.
71'
Hosté jsou opět u balonu, teď budou ale svou útočnou akci rozehrávat od vlastního brankáře.
69'
ze hřiště odchází Marvin Park, přichází Juanma Herzog,
ze hřiště odchází Alberto Moleiro, přichází Enzo Loiodice.
68'
Na trávníku zůstal sedět Marvin, který má očividně křeče v levé noze. Musí být ošetřovaný.
67'
Rodrygo nyní loktem zasáhl protihráče a může být rád, že nedostal svou druhou žlutou kartu v zápase.
65'
Hosté se přeci jen prosazují a srovnávají skóre zápasu. Camavinga krásným obloučkem do vápna vyzval ke skórování VINÍCIUSE JÚNIORA, který tentokrát nic nevymýšlel a tvrdou ranou překonal Álvara Vallese.
65'
Hosté teď obléhají bránu soupeře. Domácí se jen brání.
64'
Balon do vápna dostal nyní dobře Vinícius. Opět se pokoušel o přelobování gólmana, jenže přeloboval i celou bránu.
63'
Fran García nyní vybojoval rohový kop pro Real Madrid.
62'
Balon do vápna dostal Vinícius, avšak byl dobře pokrytý a neměl šanci cokoliv s míčem udělat.
61'
Tak již se hra opět obnovila.
61'
Zápas zatím stále nepokračuje. Fanoušek je již mimo ochozy, ale stále se čeká.
60'
ze hřiště odchází Dani Ceballos, přichází Federico Valverde,
ze hřiště odchází Brahim Díaz, přichází Joselu.
59'
V ochozech se zranil jeden z domácích fanoušků. Má krvavou ránu v obličeji a hra je na chvilku přerušena.
57'
Po přímém kopu Kroose došlo ve vápně Las Palmas k závaru a byl to Dani Carvajal, kdo se dostal k zakončení. Míč poslal do brány, ale je pískaný ofsajd.
55'
Kirian Rodríguez dostal žlutou kartu za nesportovní chování, když se hodně vehementně dožadoval odpískání faulu.
54'
A znovu to byl Ramírez, kdo byl hodně vidět. Obhodil si Rüdigera a následně tvrdě vypálil. Trefil ale jen boční síť.
53'
Las Palmas právě vstřelilo branku!
Velká euforie domácích! Po rychlé akci po pravé straně se k míči dostal Ramírez, jehož přízemní střílenou přihrávku poslal za záda Lunina JAVI MUÑOZ – 1:0!
51'
Pokus o útočný výpad hostů skončil tentokrát ofsajdem.
50'
Dnešní utkání sleduje 32037 diváků.
49'
A znovu musel zasahovat Lunin, který si došel pro míč po stříleném centru z pravé strany.
47'
Munír al-Haddádí měl nyní na kopačce první gól zápasu. Ve vápně se dostal ke střele, avšak k tyči mířící ránu skvělým zákrokem zneškodnil Lunin!
46'
Skončil nám první poločas zápasu mezi UD Las Palmas a Realem Madrid. Hosté sice hodně drželi balon a měli územní převahu, avšak do nějakého významného počtu zajímavých šancí se nedostali. Ani jeden z týmů gól nevstřelil a do kabin se odchází za stavu 0:0.
45+1'
45'
Hraje se poslední minuta normální hrací doby prvního poločasu. Hraje se stále v okolí půlící čáry.
44'
První poločas pomalu spěje ke svému konci a vypadá to, že hosté nechávají soupeře chvilku hrát.
43'
Marvinův centr z pravé strany se nakonec změnil v nebezpečnou střelu na bránu, která skončila jen těsně nad břevnem.
42'
K další střele se dostal opět Vinícius, jeho pokus byl ale tentokrát hodně nepovedený a míč skončil vysoko nad bránou.
41'
Z uctivé vzdálenosti vystřelil Vinícius. Jeho utěšená přízemní rána skončila těsně vedle pravé tyče Vallesovy brány.
40'
Mika Mármol u postranní čáry postrčil Rodryga, bude z toho ale autové vhazování pro domácí.
38'
Po faulu na Camavingu ale budou u míče teď hosté.
38'
Balon nyní opět kontrolují domácí hráči. Zatím jen na polovině hřiště.
36'
Míč do vápna dostal nyní Vinícius. Byl sám před domácím gólmanem a zkoušel ho přelobovat, avšak vysoký domácí brankář jeho úmysl přečetl a balon zastavil.
35'
Mika Mármol nyní z bezprostřední blízkosti trefil míčem do obličeje Carvajala. Ten se na chvíli skácel k zemi, pak se ale bez ošetřování zvedl zpět na nohy a pokračuje ve hře.
34'
Ve vápně se na levé straně k míči dostal Sergi Cardona, jeho rána levačkou byla ale nepřesná a Lunin zasahovat nemusel.
33'
Domácí fotbalisté jsou nyní u míče a kombinují ve středu pole. To jsme dnes zatím mockrát neviděli.
31'
Sergi Cardona se po souboji s Dani Ceballosem ve vápně Realu poroučel k zemi. I když to byl souboj hodně na hraně, penalta z toho není.
29'
Máximo Perrone rukou ve sprintu zasáhl do obličeje Viníciuse a je pískáno. Hosté zůstanou u balonu.
28'
Alberto Moleiro fauloval Camavingu. Míč pro Real Madrid.
28'
Hosté hodně drží balon, až k zakončení se ale zatím nedostávají.
26'
K exekuci rohového kopu se postavil jako tradičně Kroos. Jeho centr mířil na přední tyč, kde byla pouze dvojice domácích hráčů.
25'
Hosté soupeře zatlačili a vybojovali roh.
23'
Teď jsou to ale již opět hosté, kdo je na balonu a kdo se postupným útokem blíží k bráně soupeře.
21'
Domácí znovu po nějakém čase na polovině soupeře. Teď z toho bude autové vhazování na pravé straně hřiště.
19'
Kroos poslal balon sice dobře přes zeď, avšak přesně do míst, kam si v pohodě došel gólman Álvaro Valles.
17'
Jen kousek za rohem velkého vápna byl nyní faulovaný Ceballos. Bude z toho další standardka pro hosty.
15'
Domácí se dostali po delší době k míče a hned z toho byl rychlý protiútok. Centr z pravé strany od Marvina v pohodě do rukavic schoval Lunin.
14'
Fotbalisté Los Blancos kopali ještě přímý kop skoro až od brankové čáry. Antonia Rüdigera dobře na malém vápna zablokoval Álex Suárez.
13'
Také třetí centr od Kroose měl směřovat na Rüdigera. Tentokrát se domácí již bezpečně ubránili.
12'
Kroosův centr mířil znovu na Rüdigera, před ním na poslední chvíli míč na roh odvrátil Marvin.
12'
Po nakrátko rozehraném rohu byl faulovaný Ceballos. Přímý kop pro hosty.
11'
Kroosův centr mířil na Rüdigera, před ním ale domácí defenziva odvrátila balon na roh.
10'
Sandro Ramírez poslal k zemi rozběhnutého Camavingu. Je z toho standardka pro Real. Na střelu je to poměrně daleko.
8'
Vinícius se ve snaze napadat rozehrávku ve vápně soupeře střetl s jedním z domácích hráčů, ten opět padl na zem. Očividně ale bude v pořádku.
7'
Hosté teď hodně vysunul presink a domácí mají na vlastní polovině problémy s rozehrávkou.
5'
Rodrygo se dostal do šance, kterou mu ale zneškodnil gólman Valles. Navíc Rodrygo byl v ofsajdu, a tak bylo vzrušení zbytečné. Jenže mladý Brazilec se ve vápně ohnal po brankáři, který se teatrálně skácel k zemi. Rodrygo může být ale rád, že dostal jen žlutou kartu.
4'
Po následném rohovém kopu měli hráči Realu Madrid i štěstí, míč opět skončil jen vedle Luninovy brány.
3'
Po pravé straně prchl hostující defenzivě Marvin, následný centr do vápna prolétl přes Carvajala až k Alberto Moleirovi, jehož technický pokus ale zblokoval mimo Rüdiger.
2'
Po faulu Toniho Kroose budou u balonu domácí.
1'
Hned po výkopu si na balon sáhl domácí gólman Álvaro Valles. V pohodě vzal míč do rukavic.
1'
Stadion s kapacitou přesahující 32 tisíc diváků je z větší části nezastřešený. O to lépe vypadá sluncem rozzářená žlutá lavina domácích fanoušků.
Domácí klub vyznává žlutou barvu a prakticky všichni fanoušci domácího klubu jsou ve žlutém. Hrací plocha je obklopena doslova žlutým mořem.
Hráči nastupují na hrací plochu. Na ostrově Gran Canaria ve městě Las Palmas se bude hrát před úžasnou atmosférou.

UD Las Palmas: Valles – Park, Á. Suárez, Mármol, S. Cardona – al-Haddádí, J. Muñoz, Perrone, K. Rodríguez (C), Moleiro – S. Ramírez.
Náhradníci: Escandell, Gorrin – M. Cardona, Fa. González, I. González, Herzog, C. Herrera, Kaba, Loiodice, Pejiño, Sinkgraven.
Trenér: Francisco Pimienta

Real Madrid: Lunin – Carvajal, N. Fernández (C), Rüdiger, F. García – Ceballos, Camavinga, Kroos – B. Díaz, Rodrygo, Vinícius Júnior.
Náhradníci: Arrizabalaga, Caňizares – Güler, Joselu, F. Mendy, Modrić, Tchouaméni, Valverde, L. Vázquez.
Trenér: Carlo Ancelotti

Rozhodčí: Grado.
Domácí fotbalisté z Kanárských ostrovů prožívají ale také velmi slušnou sezonu a do zápasu s Realem půjdou rozhodně sebevědomě. Las Palmas je aktuálně na osmém místě tabulky se ziskem 31 bodů. Také domácí jsou na vítězné vlně – vyhráli dva poslední ligové zápasy s Villarealem (3:0) a na půdě Vallecana (2:0).
Hosté z Madridu odehráli v neděli bláznivé utkání proti Almeríi, se kterou po poločase v domácím prostředí prohrávali 0:2. Tým Carla Ancelottiho ale ve druhém poločase svého soupeře přehrál a v deváté minutě nastavení dokonal obrat a vyhrál 3:2. Pro Los Blancos to byla již čtvrtá ligová výhra v řadě.
Hezké sobotní odpoledne všem fanouškům španělského fotbalu při sledování online reportáže ze zápasu 22. kola LaLigy mezi domácím celkem UD Las Palmas a hostujícím Realem Madrid.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.