La Liga - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Las Palmas : Valencia - 10. února 2024   21:00

Las Palmas
89' Á. Suárez (M. Cardona) • 90+5' M. Cardona
2:0
(0:0)
Las Palmas
Valles – Á. Suárez, Coco, Mármol, S. Cardona – Park (90+2. Araujo), J. Muñoz (90+2. Fa. González), Perrone (80. Loiodice), K. Rodríguez (C), al-Haddádí (83. M. Cardona) – S. Ramírez (80. Moleiro).
Á. González, Killane – C. Herrera, Sinkgraven, Kaba, Pejiño, Herzog.
Cuadra – Porrasová, Romero
Estadio de Gran Canaria
20 633 diváků
Valencia
Mamardašvili – Foulquier, C. Mosquera, Özkacar, Gayà (C) – F. Pérez (74. Canós), Pepelu, Guillamón, Guerra (74. J. Vázquez) – Duro (86. Marí), Amalláh (67. P. González).
Rivero, Doménech – Gąsiorowski, Iranzo, Gozálbez, Jaremčuk, Diakhaby.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 72 % : 28 %.
Střely na branku: 3:1. Střely mimo: 3:6. Rohy: 5:0. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 9:9.
Fotbalisté Las Palmas nakonec zdolali Valencii 2:0 a posunuli se před ní v tabulce La Ligy! Dlouho to přitom vypadalo na bezgólovou remízu. Viděli jsme minimum šancí na obou stranách. V závěrečné desetiminutovce však domácí kouč posla na hřiště Marca Cardonu, který se stal hrdinou celku z Kanárských ostrovů. Nejprve po jeho centru skóroval hlavou Álex Suárez a v závěru pak sám Cardona potrestal chybu brankáře Mamardašviliho, který neudržel v rukavicích centrovaný míč.
90+6'
90+5'
Las Palmas právě vstřelilo branku!
Tohle střídání se domácímu trenérovi povedlo! MARC CARDONA nacentroval na úvodní gól zápasu a v samotném závěru avizovaného nastavení sám přidal pojistku! Přízemní centr Sergiho Cardony z levé strany brankář Mamardašvili neudržel a tuto chybu potrestal dorážkou z bezprostřední blízkosti zmíněný Marc Cardona – 2:0.
90+4'
Domácí jsou navíc u míče a vypadá to, že si to pohlídají.
90+3'
Álvaro Valles chytá centrovaný míč a vůbec nebude pospíchat se zahájením hry.
90+2'
Střídání v týmu UD Las Palmas:
ze hřiště odchází Marvin Park, přichází Julián Araujo,
ze hřiště odchází Javi Muñoz, přichází Fabio González.
89'
Tak bezgólovou remízou to dnes přeci jen neskončí! Marc Cardona vymotal na levém křídle Cánose. Poté odcentroval a letící míč si před bránou našel ÁLEX SUÁREZ, který ho hlavou nasměroval za záda brankáře Mamardašviliho.
88'
Přetažený centr Cardony si našel Marvin Park. Ten už napřahoval ze zajímavé pozice, ale ránu mu zablokoval Vázquez!
88'
Vypadá to, že vše směřuje k bezgólové remíze. Hraje se s minimem šancí.
86'
Střídání v týmu Valencia CF:
ze hřiště odchází Hugo Duro, přichází Alberto Marí.
85'
V ofsajdu se ocitl Hugo Duro.
83'
ze hřiště odchází Munír al-Haddádí, přichází Marc Cardona.
83'
Ten šanci nepřinesl, byť balón zajímavě propadl pokutovým územím.
82'
Dimitri Foulquier dokázal zablokovat centr domácích, který směřoval na zadní tyč. Bude z toho roh.
80'
ze hřiště odchází Máximo Perrone, přichází Enzo Loiodice,
ze hřiště odchází Sandro Ramírez, přichází Alberto Moleiro.
77'
Tohle byla velká šance Netopýrů! Ti získali míč u levé postranní čáry a prokombinovali se k pokutovému území. Střelu Huga Dura nepříjemně tečoval Mármol, ovšem Álvaro Valles dokázal balón směřující k bližší tyči vyrazit!
76'
Hosté přidávají. Dimitri Foulquier posílal z hloubi pole míč do šestnáctky. Duro ho pustil na Jesuse Vázqueze, který z první střílel vedle bližší tyče.
76'
Na levém křídle zatáhl míč dopředu José Gayà. Ten zkoušel přihrávku pod sebe, kterou ale pokryla obrana domácích.
75'
Hugo Duro se snažil naskočit na centr Josého Gayi. Na zadní tyči nedosáhl.
74'
ze hřiště odchází Francisco Pérez, přichází Sergi Canós,
ze hřiště odchází Javier Guerra, přichází Jesus Vázquez.
72'
Sandro Ramírez předvedl hezkou individuální akci. Tu zakončil střelou vysoko nad hostující bránu.
71'
Máme tu už závěrečných dvacet minut řádné hrací doby. Tenhle zápas může rozhodnout jediný gól.
68'
Munír al-Haddádí dostal přihrávku za obranu a ocitl se před Mamardašvilim. Hostující gólman předvedl skvělý zákrok a vytěsnil míč vedle vzdálenější tyče. Nakonec se však jednalo o ofsajd a tenhle zákrok se tak nebude počítat do statistik.
67'
Marvin Park centroval z pravé strany. Hosté balón odvrátili a dopředu už se řítí Peter González.
67'
ze hřiště odchází Selím Amalláh, přichází Peter González.
66'
Unikajícího Sandra Remíreze dobře zastavil Cristhian Mosquera. Mladý stoper Valencie hraje s přehledem.
65'
Hosté chystají střídání. Do hry by měl jít Peter González.
64'
Ve druhém poločase se obraz hry příliš nezměnil. Domácí mají převahu v držení míče, k šancím to ale nevede.
62'
Střely na bránu – 1:1
60'
Domácí zahrávali rohový kop. Sandro Ramírez centroval na bližší tyč. Tam balón prodlužoval Saúl Coco, ovšem balón pak jen propadl předbrankovým prostorem, aniž by ho někdo zasáhl.
60'
Nachýlila se nám hodila zápasu. Gól stále nepadl a ani moc nebylo z čeho ho vstřelit.
58'
Kirian Rodríguez pokazil centr a tak se bude rozehrávat od brány hostí.
57'
Z levé strany odcentroval José Gayà. Situaci vyřešila obrana domácích.
56'
Pokutový kop z toho nebude. Sudí se ani nešel podívat na monitor.
55'
Máximo Perrone ve vlastním pokutovém území spadl na míč a dotkl se ho rukou! Rozhodčí je v komunikaci s kolegy u VAR a ve hře je penalta pro Valencii!
54'
Dnešní utkání sleduje 20 633 diváků.
53'
Standardní situaci zahrával sám Sandro Ramírez. Ten zřejmě zkoušel překvapit Mamardašviliho, ale míč se snesl vedle vzdálenější tyče.
52'
Sandro Ramírez byl faulován Franem Pérezem. Ten pak ještě vztekle zakopl balón. Obešlo se to ale bez karty.
51'
Hosté trošku snižují rozdíl v držení míče, když ho teď sami mají na svých kopačkách.
49'
Také úvod druhé půle napovídá, že to ani v dalším průběhu utkání nebude nějaká ofenzivní podívaná.
48'
Hugo Duro byl zezadu zastaven Mikou Mármolem. Domácí obránce dostal žlutou kartu.
46'
Druhý poločas začal beze změn v sestavách obou týmů.
46'
První poločas nenabídl mnoho fotbalové krásy. Hráči Las Palmas měli velkou převahu, co se týče držení míče, ale to bylo také vše. Za zmínku stojí snad jen hlavička hostujícího Mosquery krátce před přestávkou, která skončila těsně vedle brány.
45+1'
45+1'
Po standardce Ramíreze prodloužil Cardona míč k Javimu Muñozovi, jehož zakončení zablokoval Mosquera! Důležitý obranný zákrok.
45'
Domácí al-Haddádí se pomaleji zvedal z hrací plochy po nedovoleném zákroku Pepelua. Standardka pro Las Palmas.
43'
Mármol se dopustil faulu a standardku hosté zahrával Javier Guerra. Na jeho centr si naběhl Cristhian Mosquera, který v dobré šanci hlavičkoval mimo!
42'
Domácí zatím nedokázali nijak zužitkovat značnou převahu v držení míče. Ani přímočaré akce Valencie ale nic nepřinesly.
41'
Držení míče – 74 % : 26 %
40'
Nyní vhazují domácí na vlastní polovině. Zatím sledujeme nezajímavý duel.
39'
Cristhian Mosquera možná lehce strčil do Sandra Ramíreze, který ze souboje odpadl. Je z toho autové vhazování pro domácí.
37'
Kirian Rodríguez byl v souboji dohrán Hugem Durem. Hostující útočník se omlouvá, protože kapitána Las Palmas nechtěně trefil také rukou do obličeje.
36'
Utkání nadále plyne bez zajímavějších momentů. Spíše se hraje ve středu hřiště.
34'
Fanoušci Las Palmas se snaží svůj tým vybudit k větší aktivitě svými chorály. Atmosféra je dobrá.
33'
Hlavní rozhodčí si nyní něco vysvětloval s domácím Álexem Suárezem. Obešlo se to bez karty.
32'
Domácí se kombinací dostali na okraj pokutového území. Centr Marvina Parka však neprošel před bránu.
30'
Pokračuje vyrovnaný fotbal bez výraznějších příležitostí.
28'
Ofsajd, ve kterém se ocitl hostující útočník Hugo Duro.
28'
Munír al-Haddádí to zkusil z větší vzdálenosti. Bránu netrefil.
26'
Francisco Pérez dostal míč na pravé křídlo. Jeho zpětnou přihrávku spoluhráči přeběhli a akci Valencie pak definitivně ukončil Selím Amalláh útočným faulem.
24'
Hugo Duro vyvážel míč z vlastní poloviny a byl faulován Perronem. Netopýři tak budou rozehrávat.
24'
Sandro Ramírez zkusil přihrávku po zemi na bližší tyč. Hosté si poradili.
23'
Na pravé straně to zkoušel Marvin Park. Nahrávka do šestnáctky byla zablokována a bude z toho roh.
21'
Fotbalisté Los Amarillos pro změnu kontrují vyšším držením míče.
20'
Hosté to zkoušejí zatím častěji. Všechno to jsou ale střely z dálky.
19'
Z velké dálky to zkusil Pepelu, který těžil z toho, že balón pro hosty udržel Javier Guerra. Mířil ale nad.
17'
Hugo Guillamón posílal dopředu příliš prudkou přihrávku, kterou útočníci Valencie nedoběhli. Odkop od brány Las Palmas.
16'
Pepelu zkusil přelobovat domácího brankáře z vlastní poloviny. Pokus zajímavý, Valles ale kontroloval míč, který směřoval vedle jeho brány.
15'
Před utkáním pršelo a trávník je tedy mokrý. Míč se po něm klouže rychleji a i to možná způsobuje občasné nepřesnosti na obou stranách.
13'
Zajímavá akce hostí! Hugo Guillamón se protlačil napravo dopředu. Míč dostal na Selíma Amalláha, který oslovil Huga Dura. Jeho přízemní střela postrádala razanci a brankář Álvaro Valles si tak připsal relativně snadný zákrok.
12'
Zápas je zatím spíše opatrnější. Uvidíme, jak se to postupně rozjede.
10'
Rozehrávka hostí ale soupeře nijak neohrozila. Míč se dostává na hostující polovinu.
10'
Hugo Duro byl faulován Mikou Mármolem. Standardní situace pro Valencii.
8'
Hráči Las Palmas vypadají velmi silní na míči. Dokáží přesně kombinovat. Schází tomu ale hra ve finální třetině hřiště.
7'
Selím Amalláh zajel při napadání do protihráče hodně ostře. Obešlo se to zatím bez karty.
6'
Dopředu startoval Sandro Ramírez, který se však nedostal k balónu. Hostující obránci byli rychlejší.
5'
Zpoza šestnáctky to zkoušel Javi Muñoz. Mamardašvili v pohodě chytá míč.
4'
Zaútočili také hosté. Na pravém křídle se rozběhl Francisco Pérez. Jeho přízemní centr však neprošel až na Amalláha.
3'
Na nákop za hostující obranu reagoval Sandro Ramírez příliš pozdě. Pro míč si doběhl Mamardašvili.
2'
Munír al-Haddádí se dostal k balónu na levém křídle. Jeho přízemní centr však pokryl hostující brankář Giorgi Mamardašvili.
1'
Hosté rozehráli tento zápas. K míči se už ale dostali hráči Las Palmas.
1'

UD Las Palmas: Valles – Á. Suárez, Coco, Mármol, S. Cardona – Park, J. Muñoz, Perrone, K. Rodríguez (C), al-Haddádí – S. Ramírez.
Náhradníci: Á. González, Killane – Moleiro, C. Herrera, Fa. González, Loiodice, Sinkgraven, Kaba, M. Cardona, Pejiño, Herzog, Araujo.
Trenér: García Pimienta

Valencia CF: Mamardašvili – Foulquier, C. Mosquera, Özkacar, Gayà (C) – F. Pérez, Pepelu, Guillamón, Guerra – Duro, Amalláh.
Náhradníci: Rivero, Doménech – Marí, Gąsiorowski, J. Vázquez, Canós, P. González, Iranzo, Gozálbez, Jaremčuk, Diakhaby.
Trenér: Rubén Baraja

Rozhodčí: Cuadra – Porrasová, Romero.
UD Las Palmas (9. místo, 9 – 5 – 9, skóre 23:20, 32 bodů)
Nováček soutěže si zatím vede mezi elitou velmi zdatně. Pohybuje se v lepším středu tabulky daleko za pásmem sestupu. Celek z Kanárských ostrovů se může opřít o druhou nejlepší defenzivu v soutěži. Naposledy Las Palmas remizovalo 1:1 v Granadě, před tím doma podlehlo 1:2 vedoucímu Realu Madrid. Žlutomodrým schází výraznější střelec. Kirian Rodríguez skóroval pětkrát, ostatní spoluhráči se zatím nedostali přes dva góly.

Posledních 5 zápasů Las Palmas:
Tenerife – Las Palmas 2:0 (Copa del Rey)
Las Palmas – Villarreal 3:0
R. Vallecano – Las Palmas 0:2
Las Palmas – Real Madrid 1:2
Granada – Las Palmas 1:1
Valencia CF (7. místo, 10 – 5 – 8, skóre 29:27, 35 bodů)
Úspěšný klub, který v posledních sezónách tápal, neprožívá úplně špatný ročník. Účast v příštím ročníku alespoň Konferenční ligy je tak reálná. Na šestý Real Sociedad ztrácí Valencia jen dva body. Netopýři navíc mají velmi slušnou formu. Z posledních šesti ligových zápasů vyhrály hned pět. Naposledy doma zdolaly 2:1 poslední Almeríi. Dobrý pocit možná trochu kazí domácí porážka 1:3 s Celtou ve čtvrtfinále Copa del Rey.

Posledních 5 zápasů Valencie:
Cádiz – Valencia 1:4
Valencia – Celta 1:3 (Copa del Rey)
Valencia – Bilbao 1:0
Atlético M. – Valencia 2:0
Valencia – Almería 2:1
Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu! Sobotní večer bude patřit také zápasu 24. kola španělské La Ligy mezi Las Palmas a Valencií. Oba celky dělí v tabulce jen tři body. Lépe jsou na tom sedmí hostující Netopýři. Nováček z Las Palmas je devátý.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.