La Liga - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Las Palmas : Villarreal - 13. ledna 2024   14:00

Las Palmas
8' K. Rodríguez (Moleiro) • 52' Herzog (S. Ramírez) • 63' K. Rodríguez (J. Muñoz)
3:0
(1:0)
Las Palmas
Valles – Á. Suárez, Herzog, Mármol, S. Cardona – al-Haddádí (86. I. González), J. Muñoz (73. Loiodice), Perrone, K. Rodríguez (C) (86. M. Cardona), Moleiro (61. Park) – S. Ramírez (73. B. Ramírez).
Escandell, Gorrin – C. Herrera, Kaba, Pejiño.
Villanueva – Mateo, Parfenof
Estadio de Gran Canaria, Las Palmas
Villarreal
Jörgensen – Altimira (56. Femenía), Bailly, Cuenca, Pedraza (68. A. Moreno) – Akhomach, Comesaña (68. Coquelin), Parejo, Baena (75. Trigueros) – Morales (56. Sörloth), G. Moreno (C).
Reina – Capoue, Leković.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 2:10. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 0:8. Fauly: 13:11.
Las Palmas slaví první výhru od 9. prosince a v rozehraném 20. kole skáče na sedmé místo LaLigy! Pimientovi svěřenci byli o gól napřed už od osmé minuty, kdy otevřel skóre Kirian Rodríguez. Villarreal se postupně zvedal. Hrozit začal hlavně z brejků, jenže po změně stran přesto inkasoval z rohového kopu a hlavičky Herzoga. Na konečných 3:0 v 63. minutě uzavřel stav Kirian Rodríguez.
90+5'
90+5'
Málem tu byl ještě čtvrtý gól Las Palmas! Rychlonohý Marvin Park rozvinul protiútok. Přihrávku od něj obdržel Cardona a z dobré pozice poslal míč těsně vedle levé tyče.
90+4'
Gerard Moreno efektní patičkou posunul balon k Akhomachovi, jehož pokus o střelu z hranice vápna přes hráče ve žlutém k Vallesovi neprošel.
90+3'
Alberto Moreno byl na levém křídle zdvojen a s vypětím všech sil pro svůj tým získal aspoň autové vhazování.
90+2'
Marvin Park si pečlivě kryl míč před Triguerosem. Vynutil si faul a Las Palmas bude vesele ukrajovat další sekundy.
90'
Álex Suárez v situaci jeden na jednoho bránil Sörlotha tak dlouho, až si rozhozený hostující útočník ukopl balon za zadní čáru.
89'
Rychlý brejk do otevřené obrany se zásluhou Marvina Parka proměnil v kolotoč přihrávek se záměrem šetření času.
88'
Na krátko rozehraný roh finišoval centrem Alberta Morena, jenž proletěl skrz hromadu fotbalistů před brankou až do protější strany.
87'
S příchodem Sörlotha je ofenziva Villarrealu mnohem více cítit. Gól to ale nepřineslo ani teď, kdy vysoký Nor využil centru zleva k nepřesné hlavičce.
86'
Střídání v týmu UD Las Palmas:
ze hřiště odchází Munír al-Haddádí, přichází Iñaki González.
86'
ze hřiště odchází Kirian Rodríguez, přichází Marc Cardona.
85'
Nedorozumění na trase mezi Morenem a Coquelinem způsobilo odlet míče do zámezí. Las Palmas bude naposledy střídat.
84'
Mármol odhlavičkoval centr určený pro Morena k Triguerosovi. Tomu bezvadně sedl volej z dálky, ovšem Valles ho skokem ke své levé tyči vyrazil.
83'
Moreno obdržel přihrávku do vápna. Míč si v něm pečlivě narovnal na střelu a ta ztroskotala na obětavém bloku.
82'
Přenesení míče na pravou stranu hosté před Parkem vystihli a začínají další postupnou akci ve středu pole.
81'
Po dlouhé době se o slovo přihlásila i domácí ofenziva. Konkrétně to byl Park, který zprava poslal přízemní centr na kopačky obránců.
80'
Díky účinnému presinku se míče zmocnil Sörloth, jenomže v kleštích mezi dvěma obránci se až do zakončení neprobil.
79'
Hosté ztráceli čas dlouhou mezihrou na půlce. Zrychlení v podobě nákopu se jim nakonec nepodařilo. Míč skončil u Vallese.
77'
Hlídání ofsajdu dnes Villarrealu opravdu nejde. Za posledním hráčem se poněkolikáté zapomněl Sörloth, takže Valles ve finále ani nemusel vybíhat před vápno.
76'
Eric Bailly vrazil do al-Haddádího a trochu si zahrával s potenciální druhou žlutou kartou. Následuje standardka Las Palmas.
75'
Střídání v týmu Villarreal CF:
ze hřiště odchází Alejandro Baena, přichází Manu Trigueros.
74'
Krajní obránce Las Palmas pokazil ofsajdovou past, nicméně Sörloth znegoval výborný náběh hodně nepřesnou hlavičkou.
73'
ze hřiště odchází Javi Muñoz, přichází Enzo Loiodice.
73'
ze hřiště odchází Sandro Ramírez, přichází Benito Ramírez.
72'
Jorge Cuenca zastavil přechod Las Palmas faulem vedle středového kruhu. V přerušené hře nejspíše dojde na další střídání.
71'
Sörloth si nedal první dotek do běhu. Víc už předvést nestihl, neboť mu jeden ze stoperů balon odpálil.
70'
Domácí se zformovali v pevném defenzivním bloku. Žlutá ponorka musí trpělivě kombinovat v nepalebné vzdálenosti.
68'
ze hřiště odchází Santi Comesaña, přichází Francis Coquelin.
68'
ze hřiště odchází Alfonso Pedraza, přichází Alberto Moreno.
66'
Las Palmas profituje ze stoprocentní efektivity. Na tři góly vypotřebovalo pouze tři střely. Gólman Jörgensen rozhodně neprožívá příjemné chvíle, byť on sám za žádnou z branek nemůže.
65'
Další brejk Villarrealu už žádný ofsajd nepřekazil. Sörloth legálně pelášil vstříc Vallesovi a ten jeho střelu z pravé strany vyrazil na roh!
63'
Las Palmas právě vstřelilo branku!
Park se krátce po příchodu podepsal pod třetí gól svého týmu! Díky rychlému výhozu Vallese překonal střed hřiště. Muňoz ve vápně na jeho práci navázal přihrávkou do druhé vlny a rozběhnutý KIRIAN RODRÍGUEZ z jedničky zametl míč mimo dosah Filipa Jörgensena.
61'
ze hřiště odchází Alberto Moleiro, přichází Marvin Park.
60'
Držení míče: 65 % – 35 %.
58'
Sörloth nedostal včas průnikovou přihrávku do samostatného nájezdu. V ofsajdové šanci si navíc míč předkopl a z těžkého úhlu jej nepropašoval skrz vracejícího se Álexe Suáreze.
56'
ze hřiště odchází José Luis Morales, přichází Alexander Sörloth.
56'
ze hřiště odchází Adrià Altimira, přichází Kiko Femenía.
56'
Morales pronikl do rozhozené obrany a pod vlivem vybíhajícího Vallese nedokázal přesně předat balon Morenovi, na kterého už zívala prázdná kasa.
55'
Moreno si v náběhu podél pravého okraje vápna nepohlídal ofsajd. Z následné mely ve vápně beztak vzešla jen střela mimo.
54'
Marcelino už bude muset reagovat. Co nevidět pošle do hry norského střelce Sörlotha.
52'
Je to druhý gól pro Las Palmas! JUANMA HERZOG na hranici malého vápna přehlavičkoval Comesaňu a Sandrem Ramírezem zakroucený roh proměnil v nechytatelnou hlavičku.
51'
Jeden z hostů nebezpečně spadl ve vlastním vápně. Sandro Ramírez nedoručil míč na Mármola. Dvojblok odsunul balon na další roh.
50'
Nakonec měli domácí fotbalisté rohy hned dva, ale žádnou vážnější příležitost si z nich nevytvořili.
49'
Cardona obtěžoval Baillyho. Francouzský stoper si vpádu urazil míč za zadní čáru a Las Palmas bude mít rohový kop.
48'
Přenesení přes celou šířku domácím moc nepomohlo. Munír al-Haddádí se zastavil a hrál dozadu, což předcházelo malé domů na Vallese.
47'
Hosté se prezentovali aktivnějším vstupem do druhé půle. Na centr zprava reagoval nepřesnou hlavičkou Santi Comesaňa.
46'
Villarreal začal zápas pasivně a v osmé minutě za to zaplatil gólem Kiriana Rodrígueze. Žlutá ponorka se začala osmělovat až po dvaceti minutách. Nezřídka získávala standardní situace a právě z přímého kopu měla i největší šanci na vyrovnání. Parejo zasáhl břevno, a jelikož svůj brejk do gólového konce nedotáhl ani Moreno, tak se jde do šaten za stavu 1:0 pro Las Palmas.
45+1'
44'
Ze standardní situace posadil Alejandro Baena centr na hlavu Gerarda Morena, z níž se balon vznesl vysoko nad branku Las Palmas.
43'
Ilias Akhomach získával nebezpečnou rychlost na odkrytém křídle. Cardona mu vystavil stopku a nepřekvapivě za ni obdržel žlutý trest.
42'
S rohem si obrana Villarrealu poradila díky hlavičce Cuency. V re-presinku byl Sergi Cardona zasažen do ruky, takže hosté budou z klidu rozehrávat.
41'
Adrià Altimira zajistil propadlého Baillyho a ukopl nastartovanému Kirianu Rodríguezovi balon na rohový kop.
40'
Kirian Rodríguez měl v úmyslu sklepnout mimořádně přesný nákop na střed vápna. Sandro Ramírez však situaci vypouštěl a do šance se nedostal.
39'
Žlutá karta pro tým Villarreal CF (Eric Bailly).
38'
Míč rozhodčího ze středu hřiště hosté využili velmi chytře. Moreno vyrazil za nečekaným nákopem za obranu a ve sprintu obešel i Vallese. Zároveň ho jeden z obránců zezadu trochu rozhodil a střela z pravé strany se do prázdné branky nevešla.
37'
Munír al-Haddádí narazil do zpevněného soupeře a se zraněnou levou nohou zůstává ležet na hrací ploše. Podle Villanuevy se jednalo o čistý zákrok.
35'
Pareja dělily centimetry od vyrovnání! Takřka dokonale kopnutý trestňák z osy hřiště se zastavil o břevno Vallesovy branky.
34'
Comesaňa si chtěl narazit s Baenou. V tu dobu přepadl přes Herzoga a Las Palmas tak opět bude čelit přímému kopu.
33'
Za šlapák Muníra al-Haddádího dostal Villarreal přímý kop. Míč ležel kousek před rohem vápna a Alejandro Baena ho pravačkou poslal vysoko nad břevno.
32'
Morenův technický obstřel proletěl těsně vedle Vallesovy branky. V opačném případě by stejně neslavil, protože byl opět přistižen v ofsajdu.
31'
Jörgensen se trochu ukvapil s dlouhým nákopem. V ofsajdovém postavení měl v daný okamžik hned pět spoluhráčů.
30'
Držení míče: 68 % – 32 %.
29'
Alfonso Pedraza na levém křídle dvakrát za sebou nezkompletoval přihrávku před bránu. Ve druhém případě získal aspoň roh, při kterém Valles letící centr suverénně vyboxoval.
28'
V návaznosti na přihrávku Kiriana Rodrígueze se Cardona v pokutovém území nepropletl mezi dvěma protihráči.
27'
Jörgensen přihrál Baillymu „do špeku“ k rohovému praporku. Las Palmas se úplně zadarmo dostalo k vhazování.
26'
Zase Valles stál nad míčem dobrých deset metrů před vápnem, aniž by ho Moreno zkoušel vylekat. S takovýmto přístupem Marcelinova družina těžko uspěje.
25'
Eric Bailly odkopl přízemní pas z předbrankového prostoru a potom sledoval neúspěšný pokus Villarrealu o rychlý přechod.
23'
Las Palmas trpělivě obehrává nízký blok hostujícího týmu. Za příznivého stavu samozřejmě nemá kam spěchat.
21'
Ze souboje mezi al-Haddádím a Baenou se míč odrazil do běhu Moralese. Ten s ním doběhl až do vápna a zleva proti vybíhajícímu Vallesovi branku netrefil.
20'
Centr z levé strany nabíhajícího Morena přeletěl. Na protější straně vyzvedl míč Cardona a došel si tam pro faul Akhomacha.
19'
V devatenácté minutě je to na žluté karty už 2:2. Za kopnutí do al-Haddádího byl ve středovém kruhu napomínán Alejandro Baena.
18'
Morenovi se otevřel střed hřiště. Kolmicí se snažil vysunout Akhomacha a ten skončil v kotrmelcích kvůli hraničnímu zákroku Cardony. Faul se v tomto případě nepískal.
16'
Přesně za šedesát sekund vytáhl rozhodčí Villanueva žlutou kartu znovu. Pedraza byl dohrán skluzem Muñoze.
15'
Za ostřejší faul u půlící čáry viděl žlutou kartu Álex Suárez.
14'
V době přihrávky na číhajícího Sandra Ramíreze už byl balon za zadní lajnou, takže se kope od branky Villarrealu.
13'
Santi Comesaña v přečíslení dvou na jednoho nezvládl procedit finální přihrávku přes Herzoga. Celé situaci navíc předcházel ofsajd, takže vzrušení bylo zbytečné.
12'
Ani za nepříznivého stavu to hosté s presinkem nepřehání. Gólman Valles si mohl dovolit stát nad míčem několik metrů před vápnem.
11'
Akhomachem získaný balon hosté neprodleně vrátili zbrklou přihrávkou na nepřipravené duo útočníků.
8'
Pasivita Villarrealu je v osmé minutě potrestána! KIRIAN RODRÍGUEZ uvolnil v levé části vápna Moleira a po jeho zpětné přihrávce precizně uklidil střelu do bližšího horního rohu branky.
8'
Villarreal je hodně zalezlý a ani se nesnaží napadat, když se míč pohybuje kolem půlící čáry.
7'
José Luis Morales pozdě reagoval na kolmici za obranu, takže se balon dokoulel až ke kopačkám Álvara Vallese.
6'
Lehkovážnou rozehrávku Baillyho vystihl Moleiro. Vzniklý zámek okolo šestnáctky znegoval nepřesný centr Álexe Suáreze.
5'
Hosté se v prvních minutách prezentují hrou ze zabezpečné obrany. Konkrétně to byl Cuenca, který odvrátil první z centrů před branku Jörgensena.
4'
Ofsajdová past Las Palmas sklapla na poslední chvíli. Altimira si za domácí obranou navíc neporadil s prvním dotekem.
3'
Mármol dal nepřesnou přihrávku Moleirovi. Nařízeného autového vhazování se ujme Altimira.
2'
Altimira byl pozdě v souboji s Moleirem a již na přelomu první a druhé minuty vyfasoval od sudího žlutou kartu.
1'
Zahajovací výkop obstaral Villarreal, který nastupuje v červených dresech. Las Palmas bude hrát ve žlutomodré kombinaci.
1'
Utkání začne s nepatrným zpožděním. Teprve s úderem čtrnácté hodiny se oba týmy vypravují z tunelu na hřiště.

UD Las Palmas: Valles – Á. Suárez, Herzog, Mármol, S. Cardona – al-Haddádí, J. Muñoz, Perrone, K. Rodríguez (C), Moleiro – S. Ramírez.
Náhradníci: Escandell, Gorrin – M. Cardona, I. González, C. Herrera, Kaba, Loiodice, Park, Pejiño, B. Ramírez.
Trenér: García Pimienta

Villarreal CF: Jörgensen – Altimira, Bailly, Cuenca, Pedraza – Akhomach, Comesaña, Parejo, Baena – Morales, G. Moreno (C).
Náhradníci: Reina – Capoue, Coquelin, Femenía, A. Moreno, Sörloth, Trigueros, Leković.
Trenér: Marcelino

Rozhodčí: Villanueva – Mateo, Parfenof.
1. vzájemný zápas

8.10.2023
Villarreal – Las Palmas 1:2
Branky:
90+2. Moreno – 45+2. Coco, 51. Cardona (pen.).
Villarreal CF

Žlutá ponorka se oproti minulé sezóně (konečné 5. místo) potopila do hlubin LaLigy. S bilancí pěti výher, čtyř remíz a deseti porážek figuruje až na třináctém místě, tedy šest bodů za svým dnešním hostitelem. V prvním utkání po krátké vánoční pauze Villarreal nestačil 1:3 na Valencii. Ještě větší poprask ale způsobil v Copa del Rey, když po penaltovém rozstřelu vypadl s třetiligovým týmem Unionistas. Nejlepším střelcem Villarrealu je s devíti góly Gerard Moreno. Kvůli reprezentačním povinostem je mimo hru alžírský obránce Mándí. Mezi zraněnými jsou Foyth, Pino, Terrats a Denis Suárez.
UD Las Palmas

Druholigový vicemistr se mezi španělskou elitu uchytil, a ačkoliv si z posledních tří kol připsal jediný bod, tak mu v tabulce patří desáté místo, kde má desetibodový náskok na sestupové pásmo. V prvním zápase roku 2024 Las Palmas sahalo po bodech proti Barceloně a o remízu 1:1 přišlo až kvůli Gündoganově penaltě z nastavení druhé půle. Další nezdar přišel jen o tři dny později. V šestnáctifinále španělského poháru Las Palmas nečekaně podlehlo druholigovému Tenerife 0:2. Kvůli karetním trestům dnes nemohou hrát Daley Sinkgraven a Julián Araujo.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu dvacátého kola španělské LaLigy. Od čtrnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Las Palmas a Villarrealem!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.