La Liga - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mallorca : Cádiz - 29. listopadu 2023   21:00

Mallorca
45+1' Prats (Maffeo)
1:1
(1:1)
Cádiz
12' Alcaraz
Mallorca
Rajković – Maffeo (59. G. González), Valjent, Raíllo (C) (83. Nastasić), Copete (69. Llabrés), J. Costa (69. Lato) – Dan. Rodríguez (83. Ndiaye), S. Costa, Darder – Larin, Prats.
Greif, Cuéllar – Luna, Morlanes, Van der Heyden, Ant. Sánchez, Mascarell.
Iglesias – Bueno, Cerezo
Estadi Mallorca Son Moix, Palma de Mallorca
13 821 diváků
Cádiz
Gil – Carcelén (C) (54. Zaldúa), Mbaye, Jiménez, J. Hernández – Alejo (75. Ocampo), Alcaraz, Á. Fernández, Machís (64. C. Ramos) – Martí (75. Guardiola), Ma. Gómez (64. Sobrino).
Aznar – Chust, Negredo, Mari, Meré, Pires, Diakité.

Utkání je u konce a vítěze jsme nepoznali. Ve druhé půli pokračoval tvrdě vedený zápas, bylo v něm i plno nepřesností a s postupujícím časem se hra začala stále více kouskovat. Šancí bylo málo a prakticky ta největší přišla až v nastaveném čase, kdy z dálky vystřelil domácí Javier Llabrés. Jeho ránu ale Gil vyrazil a zápas tak skončil výsledkem 1:1. Mallorca je po této remíze na 17. místě s deseti body, Cádiz je na 16. místě s 11 body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 13 821 diváků.
Držení míče: 68 % : 32 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 7:3. Rohy: 7:0. Ofsajdy: 4:0. Fauly: 14:18.
90+8'
90+7'
Na poslední chvíli tu byla ještě jedna šance domácích, zpoza vápna vystřelil Llabrés, mířil k tyči, ale Gil se zvládl vymrštit a rukou míč vyrazit.
90+6'
Cádiz už brání remízu, pokud se hosté dostanou k míči, následuje odkop.
90+5'
Centr k zadní tyči hosté uhlídali a to tak, že z toho není ani roh. Domácí sice protestovali, nebylo jim to ale nic platné.
90+4'
Mbaye tvrdě trefil Larina, Mallorca má další přímý kop.
90+3'
Nevyšly ani dva centry před Gila, tohle Cádiz bez problémů ubránil.
90+2'
Costa na zemi, fauloval jej Alcaraz. Následovat bude přímý kop a centr k šestnáctce.
90+1'
Rychle rozehraný centr byl hosty odvrácen, Lato se ale snaží hru opět dostat před Gila.
90'
Roh pro Mallorku.
89'
Hostující Ocampo pospíchal za míčem, těsně mu ale utekl za pomezní čáru.
88'
Z dálky vystřelil domácí Toni Lato, jeho prudká rána prosvištěla kus nad břevnem Davida Gila.
87'
Nyní Ndiaye předvedl velice povedený manévr, kterým se obtočil kolem obránce, pak ale nedokázal zpracovat prudký pas. Míč skončil v zámezí.
86'
Už je ale po všem, neboť se pískal útočný faul Amatha Ndiayeho.
85'
Přenesení hry z pravé strany na levou znamená autové vhazování pro Mallorku.
84'
Z lavičky Mallorky byl vykázán jeden z členů realizačního týmu a to za řeči směrem k sudímu.
83'
Střídání v týmu RCD Mallorca:
ze hřiště odchází Dani Rodríguez, přichází Amath Ndiaye.
83'
ze hřiště odchází Antonio Raíllo, přichází Matija Nastasić.
83'
A zase karta, teď pro domácího Martina Valjenta.
82'
Rozkouskovaný zápas přinese další zdržení, domácí budou zase střídat.
81'
Další nedovolený zákrok hostů a opět za kartu. Nyní pro Mamadou Mbayeho.
80'
Další žlutá na straně Cádizu, za úder loktem do obličeje soupeře si ji prohlédl Brian Ocampo.
78'
Domácí tým má velkou převahu v držení míče, není jim to ale nic platné. Šance prostě chybí.
76'
Zase se přitvrzuje, nyní svůj důraz v útoku přehnal domácí Prats.
75'
Střídání v týmu Cádiz CF:
ze hřiště odchází Iván Alejo, přichází Brian Ocampo.
75'
ze hřiště odchází Roger Martí, přichází Sergi Guardiola.
73'
Zase se bude za malou chvíli střídat, hosté už chystají další čerstvou sílu.
72'
Po rozehrání se míč ve vápně odrazil k Vajlentovi, ten ale zblízka střílel vedle.
71'
Gil vyškrábl nepříjemný centr z levé strany nad břevno, Mallorca má k dispozici rohový kop.
69'
ze hřiště odchází José Manuel Copete, přichází Javier Llabrés.
69'
ze hřiště odchází Jaume Costa, přichází Toni Lato.
69'
Na trávníku zůstal Costa, ten si doslova naběhl do dvou protivníků a schytal nepříjemný bodyček.
68'
Míč je u Rajkoviće, ten si v poklidu prohlíží situaci a hledá, komu rozehraje.
66'
Karta i na straně Mallorky, sudím byl za skluz potrestán Dani Rodríguez.
64'
Žluta karta na straně Cádizu, za faul loktem si ji prohlédl Roger Martí.
64'
ze hřiště odchází Maxi Gómez, přichází Rubén Sobrino.
64'
ze hřiště odchází Darwin Machís, přichází Christopher Ramos.
63'
Na lavičce Cádizu se chystá hned dvojnásobná změna, čeká se na přerušení hry.
62'
Za hosty vystřelil Machís, jeho rána po zemi ale Rajkoviće nevystrašila.
61'
Prostrčení na Rodrígueze, míč se dokutálel ke Gilovi a ten jej skryl pod sebe.
60'
Hosté reklamovali zákrok ve vápně, dle sudího se ale Copete ničeho nedopustil.
59'
ze hřiště odchází Pablo Maffeo, přichází Giovanni González.
58'
Ostrý centr našel Raílla, ten zblízka hlavičkoval nad branku.
57'
Samotný roh se sice domácím nevyvedl, ale po faulu na Maffea tu bude přímý kop.
56'
Mallorca v útoku, je z toho rohový kop.
54'
Velká malá domů na Rajkoviće od Costy, ten pak rozehrál na levou stranu.
54'
ze hřiště odchází Isaac Carcelén, přichází Joseba Zaldúa.
52'
Na straně Cádizu se bude střídat, do hry se pomalu chystá Joseba Zaldúa.
50'
Faulující Alejo ještě diskutuje se sudím, může být rád, že to neměl za žlutou kartu.
50'
Pokračuje tvrdě vedený zápas, nyní tu byl zákrok na domácího Costu. Mallorca bude centrovat z levé strany.
48'
Hostující Machís nacentroval z levé strany, ale jeho pas pouze prolétl prostorem, aniž by nadělal nějaké škody.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:08.
Je za námi první poločas, který mnoho fotbalové krásy nepobral, spíše se bojovalo a k vidění bylo i mnoho nepřesností. Přesto jsme se dočkali hned dvou branek. Už ve 12. minutě se k přímému kopu postavil hostující Rubén Alcaraz a trefil se přesně pod břevno. Poté hra upadla do těžkého průměru a až k závěru jsme viděli tlak domácích. A Mallorca se dočkala i srovnání, když v první minutě nastaveného času skóroval Abdón Prats a stanovil tak současný výsledek 1:1.
45+6'
45+6'
V závěru měli ještě jednu šanci hosté, střela Fernándeze ale skončila těsně vedle Rajkovićovy tyče.
45+5'
Larin se nemůže prosadit a pokud se dostane k brance, sahá často k nedovoleným zákrokům.
45+3'
Před pauzou je tu ještě jeden faul ze strany hostů a Mallorca tak může nacentrovat před Gila.
45+1'
Mallorca právě vstřelila branku!
No vida, je srovnáno! Mallorca vydržela v tlaku, do vápna přilétl Maffeův centr z pravé strany, na který si naskočil ABDÓN PRATS a svou hlavičku umístil přesně k pravé Gilově tyči. Ten se natahoval marně a je to 1:1!
44'
Fali Jiménez dobře ubránil Larina, udržel jej na zádech a nechal míč dokutálet mimo hrací plochu.
42'
Cádiz se snaží uklidnit závěr první půle, cítí, že domácí tým se dostává do tlaku.
40'
Další možnost Mallorky. Po průniku do vápna vystřelil Darder, jeho ránu Gil vykopl a hlavčková dorážka od Larina šla nad břevno!
38'
Při pokusu o rozehrávku podklouzl gólman Gil, k němu přispěchal Larin a snažil se brankáře o míč obrat. Jenže si u toho pomohl faulem...
37'
Další zranění, nyní na straně domácích. Za obličej se drží Abdón Prats a ukazuje sudímu, že dostal do nosu. Ten je ale jiného názoru.
36'
Rohový kop Mallorky, centr, stáčející se na branku byl hosty celkem hravě odvrácen.
35'
Další přerušení hry. Na trávníku po střetu s Larinem a vlastním gólmanem leží hostující Carcelén a probíhá ošetření.
33'
Dlouhý pas před Gila, po odvrácení se z dálky opřel do míče Darder, odvážný pokus ale letěl nad branku.
32'
Dlouhý křížný pas na pravou stranou našel domácího Rodrígueze, ten se ale neúspěšně snažil o centr.
30'
Na trávníku narůstá i nervozita po tvrdších soubojích o míč. Rozhodčí musí krotit vášně.
28'
Tak minimálně pro tuto chvíli ne, Jiménez si mávl, že to ještě minimálně zkusí. Zpět do hry jej vítá pískající publikum.
27'
Jiménez kulhá mimo hrací plochu a dokonce to vypadá, že hosté budou muset nuceně střídat.
26'
Na trávníku leží hostující Fali Jiménez, který se dostal do střetu s Larinem a je potřeba jeho ošetření.
25'
Konečně lepší moment, kdy domácí Costa s Copetem předvedli několik kliček a uvolnili se k centru. Ten od druhého jmenovaného hosté jen tak tak odvrátili z šestnáctky.
23'
Není to zrovna nejlepší fotbal, který bychom si mohli přát, hodně se bojuje a akce končí kus před vápny.
21'
Obrana Cádizu kriticky moment přečkala bez úhony, zeď míč zastavila. A Cádiz jde do protiútoku.
20'
Na chytře rozehraný roh si naběhl Rodríguez, ale nevyšlo mu to do kroku. Následně hosté faulovali a bude tu přímý kop.
19'
Ta přišla na opačné straně, rána Jaumeho Costy byla ale tečována. Mallorca bude pokračovat rohem.
18'
Hosté se zase po nějaké době dostali před branku Rajkoviće, ke střele se ale nedostali.
16'
Ten se ale vůbec nepovedl, obrana Cádizu neměla problém dostat hru pryč z vápna.
15'
Domácí se po rozehraném přímém kopu od půlky dostali blíže k vápnu a je tu roh.
13'
Rázem mají domácí fotbalisté o čem přemýšlet, rozhodně budou muset přidat směrem kupředu.
12'
Cádiz právě vstřelil branku!
Hosté se dostávají do vedení! Po faulu před vápnem si přímý kop nachystal RUBÉN ALCARAZ, parádně překonal zeď, mířil pod břevno a gólman Rajković se marně natahoval! Od břevna se míč odrazil za brankovou čáru a je to 0:1!
10'
Za obranu Cádizu se dostával Cyle Larin, zprava i vystřelil, vzrušení ale bylo zbytečné, pískal se totiž ofsajd.
9'
Je tu lehké zpomalení tempa na trávníku a také ospalá atmosféra na tribunách.
8'
Krátká pauza, kdy hosté reklamovali držení míče, už se ale zase hraje, Mallorca vhazuje.
7'
Faul Martího na domácího Samuela Costu ve výskoku, Mallorca rozehrává od půlky.
6'
Mallorca začíná zlehka přidávat na tempu, Cádiz se dobře brání před svým gólmanem.
5'
Rychlý kontr byl zakončen střelou Larina zpoza šestnáctky, míč ale skončil vysoko nad Gilovou brankou.
4'
Cádiz v protiútoku, nicméně cesta hostů skončila už kousek za půlkou a dopředu jde zase Mallorca.
3'
Domácí se dostali do prvního závaru před Gilem, po několika odrazech se ale střely nedočkali.
2'
Úvod je dle očekávání opatrný, nikdo se nikam nežene, oba celky vyčkávají u středu.
1'

RCD Mallorca: Rajković – Maffeo, Valjent, Raíllo (C), Copete, J. Costa – Dan. Rodríguez, S. Costa, Darder – Larin, Prats.
Náhradníci: Greif, Cuéllar – Luna, Morlanes, Lato, G. González, Van der Heyden, Ndiaye, Ant. Sánchez, Nastasić, Mascarell, Llabrés.
Trenér: Javier Aguirre

Cádiz CF: Gil – Carcelén (C), Mbaye, Jiménez, J. Hernández – Alejo, Alcaraz, Á. Fernández, Machís – Martí, Ma. Gómez.
Náhradníci: Aznar – Zaldúa, C. Ramos, Ocampo, Guardiola, Chust, Negredo, Mari, Meré, Sobrino, Pires, Diakité.
Trenér: Sergio González Soriano

Rozhodčí: Iglesias – Bueno, Cerezo.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Estadi Mallorca Son Moix začne ve 21:00, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Javier Iglesias, kterému budou na pomezí asistovat Jorge Bueno a Antonio Cerezo.
RCD Mallorca

Domácí tým je v tuto chvíli na 17. místě s devíti body a v rámci ligové soutěže čeká už osm zápasů na výhru. V tomto období klub pouze čtyřikrát remizoval a čtyřikrát prohrál. Jedna z těchto porážek přišla i v posledním odehraném duelu, kdy Mallorca padla na trávníku Atlétika Madrid 0:1. Další nelichotivou bilancí je i to, že už čtyři zápasy Mallorca neskórovala!

Cádiz CF

Hosté jsou na tom v tabulce malinko lépe, na 16. místě mají deset bodů, nicméně série bez výhry je ještě o zápas delší, než u dnešního soupeře. Z těchto devíti utkání klub jen třikrát remizoval a hned šestkrát prohrál. Cádiz se naposledy představil doma proti Realu Madrid a padl výrazných 0:3. Dnes to tak bude zápas, který může jeden z týmů nakopnout k lepším zítřkům a druhý srazit ještě více do hlubin.
Dobrý večer u odloženého utkání 13. kola La Ligy. Společně se podíváme na duel mezi týmy RCD Mallorca a Cádiz CF.
Utkání je odloženo z důvodu, že ve stejný den se bude hrát odložené mezistátní utkání Kosovo – Izrael, do kterého by měl nastoupit útočník Mallorky Vedat Muriqi.

Nový termín zápasu je 29. listopadu od 21:00.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.