La Liga - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mallorca : Celta Vigo - 13. ledna 2024   16:15

Mallorca
44' Larin (G. González)
1:1
(1:1)
Celta Vigo
10' Aspas  (Strand Larsen)
Mallorca
Rajković – Maffeo, G. González, Raíllo, Copete, Lato (81. Van der Heyden) – Ant. Sánchez (71. Prats), Morlanes (71. M. Fernández), S. Costa (66. Darder), Dan. Rodríguez – Larin.
Greif – Ley, Llabrés, Lopez, Ndiaye, Luna.
Celta Vigo
Guaita – Mingueza, Jailson, Núñez, C. Domínguez, M. Sánchez – C. Pérez (46. M. Rodríguez), Tapia, Dotor (82. de la Torre) – Strand Larsen, Aspas (72. Douvikas).
J. Carrillo, Ra. García – H. Álvarez, Beltrán, J. Rodríguez, Swedberg, K. Vázquez, Sotelo, Ristić.

Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 8:3. Rohy: 10:1. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 18:18.
Je konec! Mallorca nakonec uhrála s Celtou Vigo remízu 1:1. Do utkání vstoupil lépe hostující celek. Už po deseti minutách hry se dokázal prosadit Iago Aspas. Za domácí mohl vyrovnat Larin, jenže placírkou z malého vápna branku přestřelil. Až v závěru poločasu ale právě Larin z podobného místa rozvlnil síť. Po změně stran byla aktivnější Mallorca, jenže své šance nedokázala proměnit. Tu největší měl znovu Larin, ale v úniku se neprosadil.
90+4'
90+2'
Na polovině hřiště se po nedovoleném zákroku de la Torreho strhla menší potyčka. Domácí nakonec získali rozehrávku.
90'
Žlutá karta pro tým RCD Mallorca (José Manuel Copete).
90'
Abdón Prats výborně prodloužil míč do pokutového území, jenže nikdo v červeném dresu se k jeho pobídce nedostal.
89'
Po dalším rychlém nákopu málem odcentroval Maffeo, ale podle asistenta rozhodčího už míč nedohnal na trávníku.
88'
José Manuel Copete skvěle napadal rozehrávku soupeře na jeho polovině, ale obránce Viga míč odehrál do zámezí odrazem od domácího hráče.
87'
Cyle Larin se tlačil do šestnáctky, jenže právě od jeho pravé nohy se míč nakonec odrazil za čáru. Hostující brankář bude rozehrávat od branky.
86'
Maffeo si na levé straně obhodil soupeře, který jej nedovoleným zákrokem poslal k zemi. Mallorca tak může pokračovat v ofenzivním snažení.
85'
Další prudký centr z pravé strany domácí brankář Rajkovič před dobíhajícím soupeřem raději vyboxoval mimo šestnáctku.
84'
Hosté se pokusili překvapit defenzivu Mallorcy vysokým nákopem, jenže přenesení na levou stranu skončilo v moci obránců.
83'
Žlutá karta pro tým Celta de Vigo (Jørgen Strand Larsen).
82'
Střídání v týmu Celta de Vigo:
ze hřiště odchází Carlos Dotor, přichází Luca de la Torre.
81'
Střídání v týmu RCD Mallorca:
ze hřiště odchází Toni Lato, přichází Siebe Van der Heyden.
80'
Rodríguez nakopl míč do pokutového území. Pro přizvednutý centr si bez větších problémů dokráčel připravený gólman Predrag Rajković.
79'
José Manuel Copete stáhl soupeře v souboji na polovině hrací plochy zatažením za dres. Sudí ihned odpískal nedovolený zákrok.
78'
Hosté zahrávali rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na přední tyč, kde bez větších problémů zasáhla obrana Mallorcy.
77'
Celta Vigo se po delší době usadila na polovině Mallorcy, jenže nákop směřující do velkého vápna domácí obrana hravě odvrátila.
76'
Po následném rohovém kopu se domácí znovu dostali do zakončení, jenže hlavička ze záklonu skončila daleko od vzdálenější tyče.
75'
Cyle Larin mohl dokonat obrat dnešního souboje! Domácí útočník utekl svému strážci, jenže jeho pokus placírkou gólman výborně vytěsnil!
74'
Na stadionu panuje skvělá atmosféra. Domácí příznivci ženou Mallorcu za vstřelením rozhodující branky.
73'
Miguel Rodríguez táhl útok hostujícího celku po pravé straně, jenže v klíčovou chvíli nedokázal přesně odcentrovat. Nepřesnosti dnes brzdí oba týmy.
72'
ze hřiště odchází Iago Aspas, přichází Tasos Douvikas.
71'
ze hřiště odchází Antonio Sánchez, přichází Abdón Prats,
ze hřiště odchází Manu Morlanes, přichází Marcos Fernández.
70'
Do konce utkání zbývá posledních dvacet minut a vše zatím nasvědčuje tomu, že se duel chýlí k remíze. Ani jeden z týmů není zrovna nebezpečný.
69'
Dalšího útočného faulu se podle rozhodčího krátce za polovinou hrací plochy dopustil Sergi Darder. Rozehrávat bude Celta Vigo.
68'
Hostující celek se dostal vpřed po pravé straně. Střídající Rodríguez ale následným centrem trefil rukavice Predraga Rajkoviče.
67'
Aspas dostal přihrávku do běhu, jenže zpracováním se obral o šanci postupovat do zakončení.
66'
ze hřiště odchází Samuel Costa, přichází Sergi Darder.
65'
Toni Lato si pohlídal přihrávku směřující za obranu Mallorcy a odehrál míč do zámezí. Mallorca je v posledních minutách mnohem aktivnější.
64'
Antonio Raíllo si po dlouhém autu dokázal udělat prostor v pokutovém území, jenže jeho pokus hlavou skončil v rukavicích brankáře!
63'
Mallorca rozehrával už svůj osmý rohový kop v utkání. Nadýchaný centr přiletěl na malé vápno, kde zasáhl stoper Jailson.
62'
Další centr směřující před branku hostujícího celku připravený Guaita bez větších problémů vyboxoval mimo pokutové území.
61'
Dani Rodríguez si skvěle pokryl míč tělem, jenže podle rozhodčího si při zpracování pomohl rukou.
60'
Mallorca po hodině hry zahrávala zajímavou standardní situaci. Do zakončení hlavou se dostal Dani Rodríguez, který míč líznul mimo tři tyče!
59'
Dani Rodríguez se hnal za přihrávkou na levou stranu, jenže obránce jej poslal k zemi. Rozhodčí následně nedovolený zákrok nepískal.
58'
Guaita se musel zapojit do rozehrávky svého mužstva. Jeho nákop proskákal do zámezí.
57'
Iago Aspas v souboji na polovině hřiště trefil obránce domácího celku ostrým šlapákem a může být rád, že nevyfasoval žlutou kartu.
56'
Antonio Raíllo se stáhl s rozběhnutým soupeřem a včasným skluzem míč odehrál do bezpečí. Pokračuje boj o každý metr hřiště.
55'
José Manuel Copete byl pozdě v souboji na vlastní polovině a pomohl si přistrčením soupeře.
53'
Domácí Mallorca zahrávala rohový kop. Vysoký centr se snesl na značku pokutového kopu, kde bez problémů zasáhla defenziva soupeře.
52'
Cyle Larin dokázal z těžké pozice odcentrovat tak šikovně, že Guaita musel před Maffeem vytáhnout překvapivě náročný zákrok.
51'
Snad poprvé po změně stran se vpřed dostala také Mallorca, nicméně kombinace domácího celku skončila nepřesnou přihrávkou za obranu.
50'
Do zakončení se zpoza velkého vápna opřel Jørgen Strand Larsen, ale jeho projektil prosvištěl vysoko nad břevnem.
49'
Aspas si obhodil jednoho z domácích hráčů, ale toho výborně zastoupil José Manuel Copete, který nenechal střelce úvodní branky odcentrovat.
48'
Hosté se tlačí na polovinu Mallorcy. Za přihrávkou na pravou stranu sprintoval Pérez, ale obránce Toni Lato v pravou chvíli vystoupil.
46'
ze hřiště odchází Carles Pérez, přichází Miguel Rodríguez.
46'
První poločas končí! Po úvodní pětačtyřicetiminutovce platí na Mallorce stav 1:1. Do utkání vstoupil lépe hostující celek. Už po deseti minutách hry se dokázal prosadit Iago Aspas. Za domácí mohl vyrovnat Larin, jenže placírkou z malého vápna branku přestřelil. Až v závěru poločasu ale právě Larin z podobného místa rozvlnil síť.
45+2'
45'
Další ofenzivní snažení domácích skončilo odmávaným ofsajdem. Celta Vigo potřebuje přečkat závěr prvního poločasu.
44'
Mallorca právě vstřelila branku! Je vyrovnáno! Domácí celek udeřil v samotném závěru prvního poločasu! CYLE LARIN si naběhl na přihrávku z pravé strany a z malého vápna v pádu překonal gólmana!
43'
Na opačné straně se hosté hnali do zajímavého protiútoku, ale José Manuel Copete včasným zákrokem odehrál míč do bezpečí.
42'
Vysoký centr od rohového praporku přiletěl ke vzdálenější tyči, kde přišlo několik odrazů, ale nikdo v červeném nakonec nezakončil.
41'
Maffeo opět utekl svému strážci po pravém křídle, jenže jeho další přízemní centr hostující defenziva srazila na rohový kop.
40'
Z levé strany chtěl odcentrovat rychlonohý Lato, jenže místo pobídky do vápna si míč raději zasekl a pomohl si přihrávkou do zadních řad.
39'
Domácí pokračují v aktivitě. Maffeo si na pravé straně hledal prostor k odcentrování, ale obrana jeho pobídku srazila do zámezí.
38'
Žlutá karta pro tým RCD Mallorca (Cyle Larin).
37'
Před brankou hostů jsme sledovali pořádný závar, který nakonec ukončil faul jednoho z domácích hráčů.
35'
Za přihrávkou na pravé křídlo sprintoval Pérez, jenže míč se po trávníku svezl mimo hrací plochu. Vhazovat bude domácí Mallorca.
34'
Hosté v posledních minutách lehce srovnali obraz hry. Mallorca se delší dobu nedostala k ohrožení hostující svatyně.
32'
Pablo Maffeo byl ostře dohrán Carlesem Pérezem, nicméně sudí ani v tomto případě poprvé v utkání nevytáhl žlutou kartu.
31'
Domácí zahrávali další rohový kop, jenže Raillo musel zakončovat ze záklonu a poslal míč vysoko nad břevno hostující branky.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a tlak domácí Mallorcy nadále sílí. Také fanoušci domácího celku skandují stále aktivněji.
29'
Manu Morlanes se zpoza velkého vápna z voleje položil do padajícího míče, jenže jeho projektil skončil blokem obětavého obránce.
28'
Costa si na hranici velkého vápna zkoušel obhodit obránce, jenže si míč předkopl příliš daleko před sebe a už nedokázal zakončit.
26'
Hosté se chtěli prokombinovat pryč z vlastní poloviny, jenže se zahnali do zámezí. Příliš pozdě byl u míč Dotor.
25'
Samuel Costa si přivodil kuriózní zranění. Při náběhu do vápna podkopl a pohmoždil si nohu. Podle všeho ale bude schopen pokračovat.
24'
Stopeři Mallorcy se vysunuli na polovinu soupeře, kde kombinují s míčem na kopačkách. Domácí čekají na skulinku v obraně.
23'
Larin se prodral z levé strany do vápna, kde zakončoval placírkou, jenže ve vyložené šanci míč poslal těsně nad břevno!
22'
Na stadionu i přes nepříznivý stav panuje vynikající atmosféra. Mallorca se snaží hrát aktivně, nicméně defenziva soupeře zatím odolává.
21'
Samuel Costa si na vlastní polovině předkopl míč příliš daleko před sebe a vlastní chybu musel hasit nedovoleným zákrokem. Sudí nařídil přímý kop pro hosty.
20'
Antonio Raíllo vystihl nepřesnou přihrávku a pomohl si rozehrávkou na střed hrací plochy. Celta Vigo se od vstřelení branky prakticky nedostala do vápna.
19'
Na výborný centr z levé strany si naskočil Cyle Larin, jenže hlavičkoval ze stoje a jeho nepříliš razantní pokus Guaita udržel v rukavicích.
18'
Výbornou práci v defenzivě odvedl domácí Manu Morlanes, který obral o míč Aspase a uklidnil hru rozehrávkou na domácí stopery.
17'
Mallorca zahrávala rohový kop. Centrovaný míč přiletěl na přední tyč, odkud jej do bezpečí odehrál pozorný Mingueza.
16'
Domácí celek zamkl soupeře kolem jeho velkého vápna a přenáší hru z jedné strany na druhou. Do vápna zatím směřuje málo centrů.
15'
Po další akci už se domácí celek dostal do zakončení. Samuel Costa si navedl míč na levou nohu, jenže příliš slabou střelou vůbec netrefil branku.
14'
Larin dostal přihrávku na hranici velkého vápna, jenže si nepotykal se zpracování a ukopl si míč k prvnímu obránci v modrém dresu.
13'
Maffeo si obhodil soupeře, který jej poslal k zemi, nicméně hlavní rozhodčí nechává pokračovat ve hře.
12'
Mallorca se ihned tlačí vpřed se snahou o rychlou odpověď. Defenziva Celty Vigo drží pevný blok a zachytává náběhy domácích hráčů.
10'
Celta Vigo právě vstřelila branku! Hostující celek se dostává do vedení. Pablo Maffeo prohrál souboj na vlastní polovině. Hosté se ihned dostali do přečíslení, Jørgen Strand Larsen přihrál na střed a IAGO ASPAS bez přípravy rozvlnil síť!
8'
Na polovině Mallorcy se nyní usadili hosté, kteří se snaží o rychlou kombinaci. Domácí defenziva však drží dobrý blok.
7'
Mallorca je zatím častěji na míči, jenže domácí celek se nedostává do blízkosti velkého vápna. Ofenzivním hráčům schází aktivnější pohyb.
5'
Maffeo dloubl míč do pokutového území, jenže tam nenašel nikoho v červeném dresu domácí Mallorcy.
4'
Sánchez dohrál soupeře v souboji u postranní čáry a poslal jej k zemi přímo před očima hlavního rozhodčího.
3'
Hostující celek se usadil na polovině Mallorcy, jenže zatím z kombinace vytěžil jen několik vhazování v krátkém časovém sledu.
2'
Costa dostal přihrávku do běhu, jenže míč mu pod kopačkou utekl do zámezí. Úvod je zatím hodně opatrný z obou stran.
1'
Hostující Celta Vigo obstarala výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Pro oba týmy je duel velmi důležitý vzhledem k záchraně.
1'

RCD Mallorca: Rajković – Maffeo, G. González, Raíllo, Copete, Lato – Ant. Sánchez, Morlanes, S. Costa, Dan. Rodríguez – Larin.
Náhradníci: Greif – Darder, M. Fernández, Ley, Llabrés, Lopez, Ndiaye, Prats, Luna, Van der Heyden.

Celta de Vigo: Guaita – Mingueza, Jailson, Núñez, C. Domínguez, M. Sánchez – C. Pérez, Tapia, Dotor – Strand Larsen, Aspas.
Náhradníci: J. Carrillo, Ra. García – H. Álvarez, Beltrán, de la Torre, Douvikas, J. Rodríguez, M. Rodríguez, Swedberg, K. Vázquez, Sotelo, Ristić.
Vzájemný zápas

Dnešní soupeři na sebe narazili v polovině září. Mallorca na hřišti Celty Vigo zvítězila 1:0 brankou Muriqiho.
RCD Mallorca

Domácí Mallorca je na tom o něco lépe. Po devatenácti kolech má na kontě osmnáct bodů a zatím drží čtrnáctou pozici. Také Mallorca v průběhu prosince dokázala sbírat body. Remizovala s Deportivem Alavés i Almerií a přehrála Sevillu a Osasunu. V úvodním utkání v roce 2024 pak Mallorca srdnatě bojovala na hřišti Realu Madrid, jenže nakonec prohrála 0:1.
Celta de Vigo

Hostující celek letos neprožívá povedenou sezónu. Po devatenácti duelech má na kontě šestnáct bodů a patří mu sedmnáctá pozice ligové tabulky. Na záchranu má aktuálně k dobru jediný bod. Svou pozici si hostující celek výrazně vylepšil v prosinci. Doma totiž dokázal porazit Granadu a překvapivě i Real Betis. Jedinou prosincovou porážku si pak Celta připsala na hřišti Villarrealu.
Dobrý den všem fanynkám a fanouškům fotbalu! Vítejte u sledování textového přenosu z utkání LaLigy mezi RCD Mallorca a Celta de Vigo.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.