La Liga - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mallorca : Granada - 16. března 2024   14:00

Mallorca
85' Raíllo (Darder)
1:0
(0:0)
Mallorca
Rajković – G. González, Nastasić, Raíllo, Copete (46. Morlanes), Lato (82. J. Costa) – Ant. Sánchez (59. Radonjić), Mascarell, Dan. Rodríguez (82. Darder) – Larin (69. Prats), Muriqi.
Greif, Cuéllar – Llabrés, Maffeo, Van der Heyden, Vidal.
De Burgos – De Francisci, Nuñez
Visit Mallorca Estadi (Palma de Mallorca)
16477 diváků
Granada
Batalla – Bru. Méndez (84. R. Sánchez), Piątkowski, Miquel, Neva – G. Villar (72. Hongla), Gumbau, Jóźwiak (84. Puertas) – Pellistri, Boyé, Uzuni (72. Arezo).
R. Fernández, M. Martínez – Callejón, Corbeanu, Maouassa, Melendo, Rubio, Torrente.

90+5'
90+4'
Domácí fanoušci již slaví výhru, která Mallorcu posune na 14.místo před slavnou Sevillu.
90'
Granadě se zatím skórovat nepodařilo. Nezměnil to ani centr z pravé strany hřiště.
85'
Mallorca právě vstřelila branku!
Domácí dokázali konečně využít rohového kopu a trefují se za záda Batalli. Hlavičkou se dokázal prosadit ANTONIO RAÍLLO, který tak posouvá domácí blíž ke třem bodům. Asistence: Sergi Darder.
84'
Střídání v týmu Granada CF:
ze hřiště odchází Bruno Méndez, přichází Ricard Sánchez,
ze hřiště odchází Kamil Jóźwiak, přichází Antonio Puertas.
83'
O tyč se teď otřel skvělý pokus Radonjiće, který vypálil dělovku, jenž se stočila kolem obránce Granady.
82'
Domácí tým posílá na hřiště čerstvého Dardera s Costou, kteří tak nahrazují Rodrígueze a Latu.
81'
Batalla svůj tým opravdu drží. Nyní vychytal dvě obrovské šance Mallorcy, když jej prověřili hráči z obou stran.
79'
González se dostal k hlavičce po rohu. Opět jeho pokus však nad bráu vyškrábl Batalla.
75'
Ani teď se jim však skórovat nepodařilo. Prats totiž poslal svou střelu vedle brány.
74'
Po centru Mascarella zahrál rukou Mendez. Domácí tak budou mít možnost přímého kopu ze zajímavého místa.
72'
První střídání na straně hostujícího celku. Trenér Granady se rozhodl vyměnit hned dvojici hráčů. Hřiště opustili Villar s Uzunim a nahradili je Hongla s Arezem.
71'
Po srážce evou hráčů zůstává na hřišti ležet domácí Nastasić, který dostal loktem do obličeje.
69'
Další změna na straně Mallorcy, která posílá na trávník svého dloholetého hráče Pratse. Hřiště naopak opouští kanaďan Larin.
68'
Útočný faul Rodrígueze znamená míč pro Granadu.
65'
Velkou šanci si dokázali vytvořit také hosté, když z bezprostřední blízkosti hlavičkoval Uzuni. Jeho pokus ale dokázal Predrag Rajković vyrazit mimo bránu.
64'
Následně se však k hlavičce dostal opět Larin. Jeho pokus ale chytl hostující brankář.
64'
Ani z dnes šestého rohu se Mallorce nepodařilo skórovat.
59'
Domácí trenér si vybral další hráče na výměnu. Na hřiště zamířil čerstvý Nemanja Radonjić, hřiště naopak opustil Sánchez.
57'
Larinův pokus z voleje zamířil opět nad bránu.
54'
Další velká šance, ve které se ocitl Muriqi, kterému do vápna poslal centr Larin. Muriqi ale svým pokusem přestřelil bránu soupeře.
53'
Mallorca má teď jednu šanci za druhou. Míč šel od kopačky Rodrígueze přímo do vápna, kde před prázdnou bránou čekal Larin. Brankář hostí se však skvěle natáhl a míč zblokoval.
51'
Z přímáku se sice podařilo hlavičkou skórovat Raíllovi, avšak gól zcela pochopitelně nemůže platit. Pří náběhu byl totiž rychlejší než přihrávající hráč a musel se tak pískat ofsajd.
51'
Muriqi se snažil projít mezi dvěma hráči Granady, avšak byl faulován Miquelem.
49'
Neuběhlo však dlouho a Mallorca byla v další příležitosti. Larin se řítil do vápna následně ještě posouval míč na Muriqiho. Rychlejší však byl branář Batalla, který shrábnul míč.
48'
Domácí se chtěli dostat do šance, avšak Larin byl příliš rychlý a vystavil se tak ofsajdu.
46'
Domácí posílají po poločasové přestávce na hřiště čerstvého Morlanese, který nahradil Copeteho.
46'
45'
45'
Domácí by se rádi dostali do vedení. Skórovat se málem povedlo Rodríguezovi, který svou střelou jen těsně minul bránu Granady.
44'
Mallora si tvořila šanci a vypadalo to, že se její hráči dokážou dostat do vápna. Nakonec však skvěle zasáhl Boyé, který odebral míč a utekl s ním trochu kupředu.
41'
Žlutá karta i pro dalšího hráče Mallorcy. Nastasić si tak bude muset dávat pozor na své zákroky.
40'
První zákrok si připsal také Rajković, který musel chytit míč mířící k levé tyči.
39'
Ve středu hřiště fauloval Muriqi. Po tom, co obdržl ránu rukou do obličeje Gumbau, zůstal ležet na zemi.
31'
Centr Joźwiaka dokázali domácí obránci odvrátit na roh.
28'
Z rohu se domácím opět skórovat nepodařilo.
25'
Nádhernou střelu zpoza vápna vyslal Muriqi. Jeho pokus byl ještě ztečován hostujícím hráčem, ale i tak míč nebezpečně ohrozil bránu a Batalla měl co dělat, aby jej vytěsnil nad bránu.
24'
Přímák Granadě úplně nevyšel a míč se tak dostal až jejímu brankáři.
23'
Larin obdržel žlutou kartu, když tvrdě sjel hostujícího Nevu.
11'
První střelecký pokus přišel v 11.minutě z kopačky Larina. Jeho pokus ale zamířil nad bránu.
10'
Dani Rodríguez byl při snaze se prodrat mezi hráči Granady faulován.
6'
Centr Copeteho nenašel nikoho z Mallorčanů a míč tak mohli odkopnout hosté.
4'
Roh Mallorcy skončil pouze u bránících hostů.
2'
Vilar se snažil dostat se do útoku, avšak při tom fauloval a o míč tak přišel.
1'
Pár vteřin po startu zůstal na zemi ležet domácí Muriqi, který se dostal do souboje s bránicím hráčem.
1'

RCD Mallorca: Rajković – G. González, Nastasić, Raíllo, Copete, Lato – Ant. Sánchez, Mascarell, Dan. Rodríguez – Larin, Muriqi.
Náhradníci: Greif, Cuéllar – J. Costa, Darder, Llabrés, Maffeo, Morlanes, Prats, Radonjić, Van der Heyden, Vidal.
Trenér: Javier Aguirre

Granada CF: Batalla – Bru. Méndez, Piątkowski, Miquel, Neva – G. Villar, Gumbau, Jóźwiak – Pellistri, Boyé, Uzuni.
Náhradníci: R. Fernández, M. Martínez – Arezo, Callejón, Corbeanu, Hongla, Maouassa, Melendo, Puertas, Rubio, R. Sánchez, Torrente.
Trenér: Alexander Medina

Rozhodčí: De Burgos – De Francisci, Nuñez.
V rámci 29.kola španělské La Ligy budeme mít možnost sledovat již druhý letošní zápas mezi Mallorcou a Granadou. Tento souboj bude v podstatě bojem o udržení či odskočení sestupujícím příčkám. Domácí Mallorce totiž patří 15.příčka s 27 body, což je 5 bodů od sestupu. Kdo však obývá sestupovou pozici je Granada, která se se 14 body nachází až na předposledním místě a bude pro ní těžké se vyšplhat nahoru.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.