La Liga - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mallorca : Real Betis - 27. ledna 2024   21:00

0:1
(0:1)
Real Betis
45+1' S. Altimira  (Fékir)
Mallorca
Rajković – G. González, Valjent (58. Dan. Rodríguez), Raíllo (C), Nastasić, Lato (80. J. Costa) – Morlanes (80. Llabrés), S. Costa (37. Mascarell), Darder – Larin (58. Muriqi), Prats.
Cuéllar, Greif – Copete, Van der Heyden, Ndiaye, Ant. Sánchez, Vidal.
Iglesias – Bueno, Cerezo
Visit Mallorca Estadi (Palma de Mallorca)
Real Betis
R. Silva – Bellerín, Pezzella (46. Visus), Papastathopoulos, Vinícius – Cardoso, S. Altimira – Henrique (84. J. Cruz II), Isco, Diao (46. Rodri) – Fékir (C) (67. José).
Vieites – Busto, Pleguezuelo, E. Fernández, Miranda.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 1:2. Střely mimo: 10:2. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 2:0. Fauly: 14:6.
Fotbalisté Mallorky podlehli na domácí půdě Betisu 0:1. Sledovali jsme bojovné utkání s minimem šancí. První velkou měli domácí, ale Prats hlavičkoval do břevna a dorážející Darder přestřelil. V nastavení první půle tak přišel rozhodující moment duelu. Zpoza šestnáctky vystřelil Sergi Altimira a brankář Rajković si na míč sice sáhl, ale vytěsnit mimo bránu ho nedokázal. Po změně stran už to byla ze strany domácích Pirátů marná snaha. Bílozelení se dobře bránili a jedinou větší příležitost ostrovního celku měl Prats, jenž hlavou mířil tentokrát vedle tyče.

Andaluský celek se v tabulce posunul na sedmé místo, Mallorka klesla po dnešním programu na patnácté.
90+6'
90+6'
Hosté dohrávají zápas na útočné polovině a s míčem na kopačkách vyčkávají na závěrečný hvizd.
90+5'
Na pravé straně domácím unikal Juan Cruz a Jaume Costa si pomohl rukama. Žlutá karta.
90+5'
Rui Silva šel daleko z brány proti dlouhému nákopu domácích. Nebyl úplně přesvědčivý a balón neudržel. Pomohli mu však spoluhráči.
90+4'
Héctor Bellerín navíc vhazuje na útočné polovině a domácím už značně dochází čas.
90+3'
Gonzálezův centr podskočil Muriqi. Podle sudího navíc fauloval bránícího Ricarda Visuse.
90+2'
Isco si došel pro faul od Mascarella a hosté tak zůstanou u míče.
89'
Po Darderově rohu hlavičkoval Abdón Prats nad bránu.
88'
Sergi Darder si na pravém křídle výborně zpracoval míč. Poté vyzval Visuse, který jeho centr zablokoval na roh.
87'
Domácí se snaží hru už hodně zjednodušovat a často centrovat do pokutového území. Betis se v tuto chvíli již pouze brání.
86'
Jaume Costa poslal z levé strany do pokutového území nepříjemný centr. Rui Silva si pro něj šel a nadvakrát ho zkrotil v rukavicích.
84'
Střídání v týmu Real Betis:
ze hřiště odchází Luiz Henrique, přichází Juan Cruz.
84'
Dani Rodríguez bojoval o míč s Johnnym Cardosem příliš usilovně a byl mu odpískán faul.
82'
Giovanni González odcentroval z pravé strany na hlavu Abdóna Pratse. Ten byl nepokrytý, ale balón usměrnil jen vedle pravé tyče!
81'
Domácí se teď usadili v blízkosti šestnáctky soupeře. Zkusili několik centrů, které jim hosté odvrátili. Publikum ale ožívá a cítí, že by mohl přicházet závěrečný tlak.
80'
Už jsem avizoval zdržování brankáře Betisu Ruie Silvy při rozehrávkách od brány. Sudí s ním definitivně ztratil trpělivost a udělil žlutou kartu.
80'
Střídání v týmu RCD Mallorca:
ze hřiště odchází Manu Morlanes, přichází Javier Llabrés,
ze hřiště odchází Toni Lato, přichází Jaume Costa.
79'
Vedat Muriqi byl na půlce faulován Visusem. Domácí chystají dvojité střídání.
79'
Tony Lato to zkusil pravačkou. Rána slabší nohou mu nesedla a skončila mimo bránu.
78'
Sergi Altimira se snažil v šestnáctce narazit míč zpátky Iscovi patou! Myšleno to bylo hezky, ale k míči měl blíže obránce Mallorky.
76'
Druhý poločas zatím nepřinesl žádnou výraznější gólovou šanci. Je to spíše bojovný zápas.
75'
Sergi Darder roztáhl hru na Toniho Lata. Ten neobešel Henriqueho a vzápětí hostujícího fotbalistu chytil za dres. Tady už musel Lato dostat žlutou kartu.
75'
Isco zahrával standardní situaci. Zkusil střílený centr, který tečovala obrana a míč chytil Rajković.
73'
Na to, jak je utkání poměrně tvrdé, tak ze zajímavé, že rozhodčí ještě neudělil ani jednu žlutou kartu.
72'
Hostující křídelník už odchází za postranní čáru i se svou botou na noze. Za chvíli se vrátí do hry.
71'
Omar Mascarell svým faulem vyzul kopačku Luisovi Henriquemu. Hostující hráč je navíc ošetřován.
70'
Brankář Rui Silva celý druhý poločas protahuje odkopy od brány. No, dá se čekat, že sudímu již brzy dojde trpělivost a ocení gólmana Betisu kartou. Zatím se tak ale ještě nestalo.
68'
Domácí zahrozili po rohu. Vedat Muriqi však mířil hlavou nad.
67'
ze hřiště odchází Nabil Fékir, přichází Willian José.
65'
Přetažený centr nezachytil Muriqi. Následně ale zabojoval Toni Lato, který ještě pro Mallorcu získal autové vhazování.
64'
Iscova střela zpoza šestnáctky byla sražena obráncem a na brankáře Rajkoviće zbylo zachytit zpomalený míč.
62'
Rodri hledal zpětnou přihrávkou Nabila Fékira. Ten byl nakonec dostoupen protihráčem a neprocpal míč na bránu.
60'
Cyle Larin se po svém vystřídání dostal do sporu s někým z členů domácího realizačního týmu. Zřejmě to byl některý z asistentů. O hlavního kouče Javiera Aguirreho se nejednalo.
58'
ze hřiště odchází Martin Valjent, přichází Dani Rodríguez,
ze hřiště odchází Cyle Larin, přichází Vedat Muriqi.
57'
Nyní se už sevillský celek dočkal rozehrávky od rohového praporku. Ta byla provedena nakrátko. Následovala zablokovaná střela Rodriho po přihrávce Isca.
55'
Rodri bojoval na levé straně s Giovannim Gonzálezem. Hostující hráč reklamoval roh a opakované záběry mu spíše daly za pravdu. Rozhodčí však nařídil odkop od brány.
54'
Ricardo Visus fauloval na polovině hřiště Cylea Larina. Byl to takový hraniční zákrok. Zatím se to obešlo bez karty.
52'
U střídačky Mallorky se už rozcvičuje Vedat Muriqi. Hrotový útočník a kvalitní hráč do pokutového území.
50'
Hostující gólman následně otálel s výkopem a podráždil tak nervy fanoušků Pirátů.
49'
Rui Silva kontroval míč, který skrz jeho šestnáctku poslal Giovanni González. Bude se kopat od brány Betisu.
46'
Střídání Germána Pezzelly bylo zřejmě vynucené. Hostující stoper byl v prvním poločase dvakrát ošetřován po úderech do hlavy a zřejmě si to vyžádalo svou daň
46'
ze hřiště odchází Germán Pezzella, přichází Ricardo Visus,
ze hřiště odchází Assane Diao, přichází Rodri.
46'
Po prvním poločase prohrává Mallorca s Betisem 0:1. Sledovali jsme bojovný fotbal s množstvím ostřejších střetů, které rezultovaly v několik pauz k ošetřování hráčů. Jako první mohli udeřit domácí, Prats však hlavičkoval do břevna a dorážející Darder přestřelil. Skóre se tak měnilo až na začátku nastavení a to na druhé straně. Rána Sergiho Altimiry zpoza šestnáctky zapadla k pravé tyči z pohledu brankáře Rajkoviće.
45+8'
45+7'
Mascarell trefil kopačkou pravou holeň Isca. Ten se těžce zvedá z trávníku.
45+5'
Utkání je také bojovné a plné tvrdších zákroků. Zatím se to ale obešlo bez karet.
45+3'
Domácí stále mají ještě nějakých pět minut na odpověď. Nastavení je poměrně dlouhé.
45+1'
Real Betis právě vstřelil branku!
Hosté se ujímají vedení! Nabil Fékir posunul před pokutovým územím míč proti noze SERGIHO ALTIMIRY. Ten z nějakých 19 metrů vystřelil a na balón letící ke své pravé tyči si sice Rajković sáhnul, ale gólu nezabránil.
45'
Informace, kolik času sudí nastaví, bude velmi zajímavá. Bylo tam několik delších ošetřovacích pauz.
44'
Z větší vzdálenosti to zkusil Antonio Raíllo, jehož rána prosvištěla nad břevnem Silvovy brány.
43'
Proti přihrávce do šestnáctky dobře vystoupil Germán Pezzella, který odkopl míč do autu.
41'
Faulem ve středu hřiště se provinil hostující Sergi Altimira.
40'
Pezzella by snad měl ve hře pokračovat. Každopádně to vypadá na dlouhé nastavení.
38'
Zdravotní problémy také na straně hostí! Druhou ránu do hlavy dnes schytal Germán Pezzella, který se srazil s Raíllem. Stoper bílozelených je ošetřován.
37'
Náznak šance domácích! Larin napravo zapojil do hry Giovanniho Gonzáleze. Ten naše přihrávkou pod sebe Sergiho Dardera, jemuž stačil do zakončení skočit Papastathopoulos, který balón srazil na roh.
37'
ze hřiště odchází Samuel Costa, přichází Omar Mascarell.
35'
Samuel Costa opět v problémech! Domácí fotbalista leží na hřišti a na levé noze má dokonce krev. Zřejmě se jedná o dozvuk souboje s Cardosem. Tady se už bude muset střídat.
35'
Assane Diao udržel na levé straně míč pro Isca. Ten odcentroval jen do rukavic Rajkoviće.
34'
Za hostující obranu si nabíhal Abdón Prats, kterému míč špičkou kopačky vypíchl Héctor Bellerín. Od zadáka Betisu to byl předpisový čistý zákrok.
33'
Samuel Costa se vrátil zpátky na hrací plochu, byť na jeho obličeji jsou ještě patrné bolestivé grimasy.
31'
Zatím se nehraje. Costa je v péči lékařského týmu.
30'
Další nepříjemný střet! Hůře to odnesl Samuel Costa, jehož koleno Johnnyho Cardosa zasáhlo do pro muže asi nejcitlivější části těla.
27'
Už se tak také stalo.
27'
Oba fotbalisté jsou na nohách. Musejí ještě zamířit za postranní čáru, odkud se zřejmě za malý moment zase vrátí na trávník.
25'
Nepříjemný moment pro Cylea Larina a Germána Pezzellu. Oba šli do hlavičkového souboje a srazili se hlavami. Rozhodčí okamžitě přerušil hru a bude se muset ošetřovat.
23'
Po standardní situaci Dardera prodloužil jeden z hráčů míč do pokutového území. Tam se stal snadnou kořistí brankáře Betisu Ruie Silvy.
22'
Z pravé strany odcentroval Giovanni González. Cyle Larin hlavičkoval v záklonu a nepřesně.
21'
Zrychlit musel hostující stoper Sokratis Papastathopoulos, který stačil zabránit rohovému kopu domácích.
19'
V ofsajdu se ocitl kanadský útočník domácích Cyle Larin.
18'
Abner Vinícius vysouval Assaneho Diaa, kterého však zastavil stoper domácích Antonio Raíllo.
17'
Domácí, kteří jsou povzbuzeni postupem do semifinále Coppy del Rey, hrají proti Betisu aktivně. Mají více ze hry.
15'
Toni Lato obehrál Bellerína a svým centrem našel Abdóna Pratse, který zamířil hlavou do břevna hostující brány! Dorážející Sergi Darder pak přestřelil!
13'
Nástřel Sergiho Altimiry srazil na roh Toni Lato. Zahrával ho Isco, jehož centr spoluhráči nevyužili.
11'
Isca fauloval na půlce Samuel Costa. Balón pro Betis.
9'
Právě Luiz Henrique se uvolnil na pravé straně pokutového území a zkoušel to na bližší tyč. Rajković dokázal přízemní střelu vyrazit na rohový kop.
8'
Zaútočili také hosté. Ti kombinovali na pravé straně. Pak přišel centr Luize Henriqueho, který skončil v náručí brankáře Predraga Rajkoviće
7'
Ten hosté přežili. Tempo zatím každopádně diktuje Mallorca.
6'
Sergi Darder nyní vysouval Cylea Larina, kterému skočil pod nohy Papastathopoulos. Bude z toho roh pro domácí.
5'
Hosté se ubránili, ale Piráti už zase útočí. Cyle Larin posílal z pravé strany míč do ohně. Na zadní tyč si nabíhal Abdón Prats, ale před ním balón zřejmě škrtl konečky prstů Rui Silva a hrot Mallorky na něj nedosáhl.
4'
Už v pokutovém území se dostal ke střele domácí Manu Morlanes. Do rány mu vstoupil jeden z protihráčů a tak z toho bude roh pro Mallorcu.
3'
Hostující brankář Rui Silva si počkal na nabídku spoluhráčů. Pak si vybral defenzivního záložníka Sergiho Altimiru.
1'
Na pravé straně rozběhnutého Cylea Larina zakřižoval Germán Pezzella. Argentinský stoper odkopl míč do autu.
1'

RCD Mallorca: Rajković – G. González, Valjent, Raíllo (C), Nastasić, Lato – Morlanes, S. Costa, Darder – Larin, Prats.
Náhradníci: Cuéllar, Greif – Copete, Van der Heyden, Mascarell, Ndiaye, Ant. Sánchez, J. Costa, Dan. Rodríguez, Muriqi, Llabrés, Vidal.
Trenér: Javier Aguirre

Real Betis: R. Silva – Bellerín, Pezzella, Papastathopoulos, Vinícius – Cardoso, S. Altimira – Henrique, Isco, Diao – Fékir (C).
Náhradníci: Vieites – Rodri, Busto, Visus Contreras, Pleguezuelo, J. Cruz II, E. Fernández, Miranda.
Trenér: Manuel Pellegrini

Rozhodčí: Iglesias – Bueno, Cerezo.
RCD Mallorca (14. místo, 3 – 11 – 7, skóre 19:25, 20 bodů)
Fotbalisté Mallorky nasbírali ještě o remízu více než Betis. Navíc dosud nastříleli jen 19 gólů, což je třetí nejhorší ofenzivní bilance v soutěži. V La Lize ostrovní celek v roce 2024 ještě nevyhrál. Připsal si porážku a dvě remízy. Slavit však může postup do semifinále Copa del Rey. Ve středu totiž hráči královského klubu doma zdolali 3:2 Gironu. Poslední ligový duel sehráli minulý víkend ve Villarrealu, kde remizovali 1:1.

Posledních 5 zápasů Mallorky:
Burgos – Mallorca 0:3 (Coppa del Rey)
Mallorca – Celta 1:1
Tenerife – Mallorca 0:1 po prodl. (Coppa del Rey)
Villarreal – Mallorca 1:1
Mallorca – Girona 3:2 (Coppa del Rey)
Real Betis (9. místo, 7 – 10 – 4, skóre 24:24, 31 bodů)
Betis se v tabulce La Ligy nachází na deváté pozici, byť dosud prohrál jen čtyřikrát. Sráží ho ale neschopnost dotahovat zápasy do vítězného konce. S deseti plichtami nicméně není remízovým králem soutěže. V tomto ohledu je ještě o remízu lepší právě Mallorca. V posledních třech ligových zápasech to nicméně neplatilo. Sevillský celek totiž jednou zvítězil a dvakrát prohrál. Naposledy podehl na domácím hřišti 2:4 Barceloně.

Posledních 5 zápasů Betisu:
Betis – Girona 1:1
Celta – Betis 2:1
Alavés – Betis 1:0 (Coppa del Rey)
Betis – Granada 1:0
Betis – Barcelona 2:4
Vítám tu všechny milovníky fotbalu! Ve 22. kole španělské La Ligy se utkají také Mallorca s Realem Betis. Domácí ostrované se nacházejí v tabulce na čtrnáctém místě. Betis je devátý a určitě chce výše. Oba celky nasbíraly nejvíce remíz v soutěži, tak uvidíme zda to ve vzájemném souboji potvrdí.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.