La Liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Mallorca : Villarreal - 18. srpna 2023   19:30

0:1
(0:0)
Villarreal
63' G. Moreno
Mallorca
Rajković – Maffeo, Valjent, Raíllo (C) (45+1. G. González), Copete, J. Costa – D. Rodríguez (64. Larin), Mascarell (72. Llabrés), Morlanes (46. S. Costa) – Muriqi, Ndiaye (46. Darder).
Greif, P. García – Quintanilla, A. Sánchez, Van der Heyden, Lato, Prats.
Alberola – Rodríguez, Sobrino
Visit Mallorca Estadi (Palma de Mallorca)
17 775 diváků
Villarreal
Jörgensen – Foyth, Gabbia (67. Albiol), Cuenca, Pedraza – Terrats (67. Capoue), Parejo, Baena (77. Comesaña) – G. Moreno (C) (77. De. Suárez), Sörloth, Brereton Díaz (77. Akhomach).
Reina – Morales, Femenía, Trigueros, Mándí, Altimira.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 4:7. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 6:1. Fauly: 12:11.
Utkání končí porážkou domácí Mallorky 0:1! Villarreal si tak připisuje do tabulky první tři body, naopak domácí zůstávají na jediném bodu, který na úvod uhráli v Las Palmas.

První poločas nepřinesl prakticky nic zajímavého. Po změně stran už to bylo o něco lepší. Gerard Moreno nejprve skóroval na nečisto. Po chybě brankáře Rajkoviće se dostal k míči a poslal ho do prázdné brány, jenže si při zpracování pomohl rukou. Platnou trefu si útočník Žluté ponorky připsal až v 63. minutě, kdy po tečované hlavičce spoluhráče Sörlotha dorazil z bezprostřední blízkosti balón za již bezmocného gólmana. Domácí Piráti se pak sice snažili, ale za celý zápas si nevytvořili větší šanci. Za zmínku snad stojí jen střela střídajícího Larina v 90. minutě, která těsně minula bránu.
90+6'
90+6'
Další domácí ofsajd. Villarreal je už hodně blízko tříbodovému zisku.
90+5'
Na začátku 5. minuty nastavení to zkoušel zpoza šestnáctky levačkou Alexander Sörloth. Ten zamířil nad domácí bránu.
90+3'
Pablo Maffeo si nabíhal za hostující defenzivu. Byl ale v ofsajdu.
90+2'
Rozhodnout mohl Étienne Capoue! Ten dostal přihrávku někam na penaltu, ovšem Rajković se proti jeho přízemní střele hodně rychle přesunul, vrhl se na zem a ještě Mallorku udržel ve hře o body!
90'
Cyle Larin přebral míč zády k bráně na hraně ofsajdu. Dokázal se otočit a zkusil to pravačkou technicky na zadní tyč hostující brány. Tu však těsně minul!
89'
Zaútočil také Villarreal. Hosté se dobrou kombinací dostali až do pokutového území. Pedraza tam hledal někoho ze spoluhráčů zpětnou přihrávkou, ovšem tu zachytila obrana Mallorky.
88'
Po nákopu Josého Manuela Copeteho hlavičkoval nad bránu Vedat Muriqi.
87'
Rohový kop Sergiho Dardera. Hosté odolali, ale nadále se musejí bránit závěrečnému náporu Mallorky.
86'
Giovanni González zastavil hostující protiútok čistým skluzem a rozjíždí útočnou snahu domácích Pirátů.
86'
Llabrés posílal z levé strany před bránu přízemní centr. Albiol byl opět dobře postaven a odkopl míč.
85'
Domácí protlačili míč do šestnáctky, na jejíž levé straně se snažil prosadit Javier Llabrés. Nebezpečí hasil velezkušený Raúl Albiol.
83'
Hostující Santi Comesaña si vysloužil žlutou kartu za šlapák na Dardera.
81'
Teď se Mallorka k balónu dostala a diváci vybízejí domácí hráče k rychlejšímu přechodu dopředu.
80'
Hosté se drží na útočné polovině a to jim za tohoto stavu rozhodně vyhovuje.
80'
Ofsajdy – 4:0
79'
Už se opět hraje. V ofsajdu se ocitl Pablo Maffeo.
77'
Střídání v týmu Villarreal CF:
ze hřiště odchází Alejandro Baena, přichází Santi Comesaña.
77'
ze hřiště odchází Ben Brereton Díaz, přichází Ilias Akhomach,
ze hřiště odchází Gerard Moreno, přichází Denis Suárez.
77'
Rozhodčí nařídil přestávku na občerstvení.
75'
Capoue hledal přihrávkou pod sebe Juana Foytha. Ten šel do souboje s Juamem Costou ve skluzu a domácího obránce fauloval.
73'
Žlutou kartu za nedovolený zákrok vyfasoval Martin Valjent, který dohrává utkání s kapitánskou páskou.
72'
Střídání v týmu RCD Mallorca:
ze hřiště odchází Omar Mascarell, přichází Javier Llabrés.
71'
Opět Alejandro Baena, který hlavičkoval v záklonu nad.
71'
Tohle bylo od hostů hodně nebezpečné! Přihrávku na levou stranu šestnáctky dostal Alejandro Baena. Do jeho střely vložil kopačku bránící González, který balón nepříjemně tečoval. Rajković však dokázal včas změnit směr svého pohybu a podržel Mallorku výborným zákrokem!
70'
Po zablokovaném centru Maffea zahrávali domácí roh. Po centru Dardera a hlavičce Muruqiho se balón dostal k Cylemu Larinovi, který zamířil nad bránu.
69'
Hosté si vyměňovali míč a do jejich rozehrávky vlétl čerstvý Cyle Larin. Ten pak reklamoval, že nemohl postupovat dál, protože byl faulován, hra však pokračuje.
67'
ze hřiště odchází Matteo Gabbia, přichází Raúl Albiol,
ze hřiště odchází Ramon Terrats, přichází Étienne Capoue.
65'
Matteo Gabbia zakopl míč do autu a sedl si na trávník. Zdá se, že hostujícího stopera chytily křeče.
64'
ze hřiště odchází Dani Rodríguez, přichází Cyle Larin.
63'
Villarreal právě vstřelil branku!
Hosté roh dokonale využili! Po rozehrávce nakrátko odcentroval Alejandro Baena. K hlavičce se dostal Alexander Sörloth a balón byl cestou k bráně ještě tečován. Na to ještě Rajković dokázal zareagovat a jeho zákrok byl skvělý. Proti dorážce GERARDA MORENA z bezprostřední blízkosti už byl ležící ale gólman Mallorky naprosto bezmocný.
62'
Pedraza odcentroval na Sörlotha. Jeho hlavička byla nepřesná i kvůli teči obránce a Villarreal tak bude zahrávat roh.
61'
Po hodině utkání se nadále čeká na gól. Tedy alespoň ten regulérní. Hostující Gerard Moreno totiž míč do sítě poslal, před tím si však pomohl rukou.
60'
Výkop Rajkoviće si našel Dani Rodríguez. Ten pak hledal Miriqiho, ale už prvně jmenovaný byl v ofsajdu.
60'
Domácí celek ve druhé půli drží míč častěji na kopačkách, než tomu bylo v prvním poločase. Tam v této statistice jasně dominoval Villarreal.
58'
Baena vysouval jemným obloučkem Gerarda Morena .Toho ale bleskově dostoupil Copete, který mu nedovolil zakončit.
57'
Filip Jörgensen opět ukázal, že má dobrou hru nohama. Zpracoval poměrně těžkou malou domů a odehrál míč před napadajícím Muriqim.
56'
Přihrávka Gerarda Morena byla dlouhá na Alfonsa Pedrazu. Ten míč na hrací ploše nestihl.
55'
Alfonso Pedraza se zbavil Maffea a z levé strany odcentroval. Před Alexanderem Sörlothem však zasáhl Samu Costa.
53'
Chyba domácího brankáře Rajkoviće, který vyběhl mimo pokutové území a ve skluzu odehrál míč jen do Gerarda Morena. Ten s ním postupoval na prázdnou bránu a poslal ho do sítě. Gól však platit nemůže, jelikož Moreno si při zpracování balónu pomohl rukou!
53'
Dnešní utkání sleduje 17 775 diváků.
52'
Domácí centr z pravé strany odvrací hlavou stoper Jorge Cuenca. Domácí ale zůstávají v útoku.
51'
Zahrával ji sám Darder. Po hlavičce Foytha budou domácí vhazovat.
51'
Unikajícího Sergiho Dardera stáhl Alejandro Baena. Hostující hráč dostal žlutou kartu. Navíc standardka pro Mallorku.
48'
Samu Costa byl ve středu hřiště faulován a domácí tak budou rozehrávat.
46'
Rohový kop domácích. Centroval jeden z noviců Sergi Darder, ovšem Villarreal se ubránil.
46'
Domácí trenér o přestávce hned dvakrát vystřídal. Oba nově příchozí hráči by mohli pomoci rozhýbat ofenzivu.
46'
ze hřiště odchází Manu Morlanes, přichází Samuel Costa,
ze hřiště odchází Amath Ndiaye, přichází Sergi Darder.
46'
První poločas nenabídl příliš atraktivní fotbal. Viděli jsme minimum šancí a jedinou střelu mezi tyče. Tu vyslal hlavou domácí kapitán Raíllo, ovšem jeho hlavička nenadělala brankáři Jörgensenovi problémy. Balón drží mnohem častěji na kopačkách Villarreal, ve finální třetině hřiště tomu se ale ani hosté neprosazují.
V závěru prvního poločasu jsme ještě viděli, jak kapitán Mallorky Antonio Raíllo míří do útrob stadionu na nosítkách. Vypadá to na zraněný kotník.
45+6'
45+5'
Hostující Ramon Terrats dohrál při napadání Copeteho. Možná tam byly i nějaké řeči a rozhodčí udělil hostujícímu záložníkovi žlutou kartu.
45+4'
Gerard Moreno zabojoval na vlastní polovině a byl faulován Mascarellem. Míč pro Villarreal.
45+3'
Po zákroku Juana Foytha v šestnáctce spadl Juame Costa. Penalta proti hostům z toho nebude.
45+1'
Manu Morlanes si našel centrovaný míč a jeho ránu srazil na roh Gerard Moreno.
45+1'
A máme tu avizované střídání. Giovanni González nahradil zraněného kapitána Mallorky Antonia Raílla.
45'
Unikajícího Pabla Maffea fauloval Ben Brereton Díaz. Hostující hráč dostal žlutou kartu.
44'
Raíllo se došoural za postranní čáru s pomocí zdravotnického týmu a signalizace je jasná. Musíme střídat. Mallorca zatím pokračuje v početní nevýhodě.
43'
S Raíllem to nevypadá úplně dobře. Domácí obránce se zatím nezvedá z hrací plochy a možná bude muset střídat.
42'
Antonio Raíllo špatně došlápl v souboji s Alexanderem Sörlothem. Domácí kapitán musí být ošetřen.
41'
Do útoku se pustil domácí stoper Antonio Raíllo. Ten před bránou skákal na centrovaný míč, ale strčil u toho do brankáře Jörgensena. Pískán útočný faul.
41'
Vedat Muriqi se zády k bráně neprosadil. Jeho snahu otočit se s míčem utnul Alfonso Pedraza.
40'
Rohový kop Villarrealu nepřinesl nic velkého.
39'
Na druhé straně vypálil ze střední vzdálenosti Alejandro Baena. Jeho střela směřovala těsně vedle pravé tyče, ovšem Predrag Rajković situaci jistil a raději balón ještě vyrážel. Je z toho roh pro hosty.
39'
Ten rozehrával Dani Rodríguez. Hlavou zakončoval opět Raíllo, Filip Jörgensen ale předvedl snadný zákrok. Jednalo se o vůbec první střelecký pokus v tomto zápase, který směřoval mezi tyče.
38'
Odražený míč napálil z velké dálky domácí kapitán Antonio Raíllo. Bránu netrefil, ale byla tam nějaká teč, takže Mallorca bude zahrávat roh.
36'
Přišla ale ztráta a brejk Mallorky. Ten táhl Dani Rodríguez. Do akce zapojil ještě Vedata Muriqiho, jehož centr nenašel Amatha Ndiayeho. Balón pak u levé postranní čáry ještě doběhl Juame Costa, takže domácí ještě mohou útočit.
36'
A u míče zase hosté, kteří si vyměňují krátké přihrávky a vylepšují své procento držení míče.
34'
Po standardní situaci prodlužoval míč před bránu Pablo Maffeo. Naskakující Vedat Muriqi zboural brankáře Jörgensena, který se snažil balón boxovat. Jistě se dal pískat faul na gólmana, ale pomezní mával ofsajd.
32'
Už se opět hraje.
31'
Nařízena přestávka na občerstvení aktérů zápasu.
30'
Zatím největší šance zápasu. Tedy spíše pološance, ale alespoň to už bylo zakončení. Na pěknou přihrávku Bena Breretona za obranu si naběhl Alejandro Baena. Ten se dostal ke střele z levé strany šestnáctky, kterou poslal vedle bližší tyče.
30'
Ten zahrával Baena. Míč poslal do bezpečí Muriqi.
29'
K němu nedošlo ani teď. Na centr Juana Foytha nedoskočil Sörloth. Byla tam ale teč bránícího hráče, takže roh pro hosty.
29'
Hosté nadále mají poměrně výraznou převahu v držení míče. Schází ale zakončení akcí.
28'
Standardní situace Villarrealu po faulu na Baenu. Jeho centr dokázali domácí hráči odvrátit.
27'
Další centr Josého Manuela Copeteho si stáhl ze vzduchu Jörgensen.
27'
Nalevo vyrazil dopředu domácí Jaume Costa. Jeho centr odvrátil do autu Gabbia.
26'
Rozehrávka po zemi. Následně dostal balón zpátky exekutor Alejandro Baena, jehož centr byl odvrácen a Terrats pak zahrál rukou.
25'
S Pedrazou se vrátil Valjent, který míč srazil na rohový kop pro Villarreal.
24'
Pablo Maffeo vyvezl míč dopředu na pravé straně. Zkusil to sám, ovšem jeho centr se moc nepovedl a míč skončil za bránou, kterou hájí Filip Jörgensen.
23'
Držení míče – 30 % : 70 %
22'
Centr Daniho Pareja směřoval na bližší tyč. Tam byl Gerard Moreno, který balón prodlužoval za sebe, ovšem situaci vyřešil jeden z bránících hráčů odkopem.
22'
Po sraženém centru Alfonsa Pedrazy bude Villarreal zahrávat první rohový kop.
21'
Nyní hosté velmi rozvážně kombinují ve středu hřiště.
20'
Dosavadní průběh utkání zatím nenabídl jediný střelecký pokus. Doufejme, že se hra postupně rozjede.
18'
Pokus o přenesení hry doleva na Jaumeho Costu. Ten ale neudržel balón na hrací ploše a hosté tedy vhazují.
17'
Brankář Mallorky však bude v pořádku a hra může pokračovat. Akce domácích byla zastavena kvůli ofsajdu, v němž byl Ndiaye.
16'
Hostující Dani Parejo zahrával standardní situaci. Pro jeho centr si došel brankář Rajković, který vzápětí spadl po lehkém kontaktu s hostujícím Juanem Foythem. Možná tam byl špatný došlap, protože samotný kontakt nebyl nijak intenzivní.
14'
Villarrealu ale schází finále. Hosté zase skončili před pokutovým územím soupeře.
14'
Nyní zase sledujeme postupnou kombinaci hostí. Ti se snaží hrát hlavně na krátké přihrávky.
13'
Nepřesnost v hostující kombinaci darovala míč domácím obráncům.
12'
Alfonso Pedraza zastavil šlapákem Pabla Maffea. Píská se proti Villarrealu.
10'
Dobré čtení hry od Jörgensena, který vyrazil proti pasu na Amatha Ndiayeho. Balón vyboxoval před domácím hráčem na hranici šestnáctky. Diváci reklamují, že už to bylo těsně za, sudí ale neviděl provinění proti pravidlům.
9'
Hostující brankář Filip Jörgensen si velmi odvážně poradil s napadajícím Vedatem Muriqim. Domácího útočníka obešel a rozehrál.
9'
Hosté to zkoušeli sérií krátkých přihrávek. Až do pokutového území soupeře se ale neprokombinovali. Scházelo nějaké finále.
7'
Rodríguez zkoušel kolmici na Amatha Ndiayeho, kterého si pohlídal Matteo Gabbia. Italský stoper hostuje ve Žluté ponorce z AC Milan.
6'
Nyní ale zamířil dopředu domácí pravý obránce Pablo Maffeo. Jeho přihrávku pouštěl Dani Rodríguez na nabíhajícího Amatha Ndiayeho, kterého si ale pohlídali hostující stopeři.
5'
Mallorca hraje svůj tradiční systém s pěti obránci a zdá se, že v úvodu bude vyčkávat na to, co předvede Villarreal.
4'
Přihrávka do šestnáctky nenašla Gerarda Morena. Míč pohlídal Valjent a přenechal ho brankáři Predragovi Rajkovićovi.
3'
Zatím poměrně ostrý začátek zápasu. Gerard Moreno skončil na zemi po zákroku Josého Manuela Copeteho.
2'
Omar Mascarell fauloval Ramona Terratse, který už byl před tím rozhozen soubojem s Manuem Morlanesem. Žlutá karta pro domácího záložníka.
1'
Prvním záznamem do statistik je faul domácího obránce Martina Valjenta na Bena Breretona Díaze ve středu hřiště.
1'
Před zápasem proběhla minuta ticha za všechny zasloužilé fanoušky Mallorky a dlouholeté držitele permanentních vstupenek, kteří se již nedožili této sezony.
Aktéři zápasu už nastupují na hřiště. Mallorca v červených dresech, Villarreal v klasických žlutých.

RCD Mallorca: Rajković – Maffeo, Valjent, Raíllo (C), Copete, J. Costa – D. Rodríguez, Mascarell, Morlanes – Muriqi, Ndiaye.
Náhradníci: Greif, P. García – Quintanilla, Llabrés, S. Costa, A. Sánchez, G. González, Van der Heyden, Darder, Larin, Lato, Prats.
Trenér: Javier Aguirre

Villarreal CF: Jörgensen – Foyth, Gabbia, Cuenca, Pedraza – Terrats, Parejo, Baena – G. Moreno (C), Sörloth, Brereton Díaz.
Náhradníci: Reina – Albiol, Akhomach, Morales, Femenía, Trigueros, Capoue, Mándí, De. Suárez, Comesaña, Altimira.
Trenér: Quique Setién

Rozhodčí: Alberola – Rodríguez, Sobrino.
Ve vzájemných zápasech se loni podstatně více dařilo Mallorce. Ta nejprve vyhrála 2:0 na hřišti Villarrealu a pak také 4:2 na domácí půdě.
RCD Mallorca:
Mallorca v loňské sezóně La Ligy překvapila devátým místem. I letos by si chtěli svěřenci mexického kouče Javiera Aguirreho postavení v klidném středu tabulky udržet. V létě sice odešel I Kang-Ina do PSG, ale jinak se spíše posilovalo. Novými tvářemi jsou třeba Manu Morlanes z Villarrealu, obránce Toni Lato z Valencie, Sergio Darder z Espanyolu nebo kanadský forvard Cyle Larin.

V úvodním kole Piráti remizovali 1:1 na půdě Las Palmas. Nováček soutěže v úvodním dějství otevřel skóre, Mallorka se však po změně stran zlepšila a v 70. minutě srovnala, když se po Darderově rohu prosadil hlavou kapitán Antonio Raíllo.
Villarreal CF:
Villarreal skončil v loňské sezóně La Ligy na pátém místě a kvalifikoval se tak do Evropské ligy. V létě ale klub spíše prodával opory, když odešli třeba Arnaut Danjuma, Samuel Chukwueze, Boulaye Dia nebo Pau Torrés. První tři ofenzivní opory by měl nahradit především Nor Alexander Sörloth, jenž byl za 10 milionů Eur koupen z Lipska. Do obrany pak přišel na hostování z AC Milan italský stoper Matteo Gabbia.

Úvodní kolo ukázalo, že udržet si postavení na pohárových pozicích nebude jednoduché. Svěřenci kouče Quiqueho Setiéna totiž doma podlehli 1:2 Betisu. Jediný gól Žluté ponorky vstřelil obránce Jorge Cuenca, který v té chvíli srovnával na 1:1.
Vítám tu všechny fotbalové příznivce! V pátek bude rozehráno 2. kolo španělské La Ligy. Prvním zápasem bude souboj Mallorky a Villarrealu. Zatímco domácí celek v úvodním kole remizoval na půdě nováčka Las Palmas, tak Žlutá ponorka doma podlehla 1:2 Betisu.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.