La Liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Betis : Atlético - 20. srpna 2023   21:30

0:0
(0:0)
Real Betis
R. Silva – Sabaly, Pezzella (C), Felipe, Vinícius – G. Rodríguez, Isco (72. Ro. Sánchez), M. Roca – Ruibal (72. J. Cruz II), B. Iglesias (63. José), A. Pérez (84. Guardado).
Vieites – Miranda, Akouokou, Riad, Altmira.
De Burgos – De Francisco, Núñez
Estadio Benito Villamarín (Sevilla)
Atlético
Oblak (C) – Azpilicueta, Savić, Witsel, Hermoso – Llorente (46. Barrios), de Paul (79. Riquelme), Lemar (64. Morata), Carrasco (64. Lino) – Griezmann, Depay (64. Saúl).
Grbić, Gomis – Molina, Galán, Söyüncü, Kostis.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 0:1. Střely mimo: 8:2. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 10:8.
Souboj dvou předních týmů La Ligy nepřinesl gól. Oba soupeři si tedy rozdělili po bodu. Byl to takticky vedený boj. Do nějaké 60. minuty byl o něco aktivnější Betis, ovšem když už se bílozelení k nějakému zakončení dostali, v drtivé většině případů mířili nepřesně. Na straně Atletů pak stála za zmínku hlavička Hermosa po rohovém kopu, kterou vytáhl brankář Rui Silva nad břevno.

Oba celky mají po dvou zápasech na kontě čtyři body. Betis čeká v dalším kole výjezd do Bilbaa, Atlético míří na půdu Raya Vallecana.
90+7'
90+7'
Navíc byl dopísknut Moratův ofsajd, takže z toho nebude ani rohový kop.
90+6'
Álvaro Morata mohl v úplném závěru rozhodnout! Z levé strany pádil sám na Ruie Silvu. Šel do kličky, kterou však brankář domácích vystihl a Moratovo zakončení vyrazil!
90+5'
Pablo Barrios našel hezkou přihrávkou na pravém křídle nabíhajícího Samuela Lina. Ten si míč hodil na pravačku, ovšem bránící hráč ho zablokoval. Pak byl navíc dopísknut ofsajd hráče Atlética.
90+3'
Andrés Guardado zahrál malou domů z poloviny hřiště na Ruie Silvu. Hraje se na jistotu a vše spěje k dělbě bodů.
90+2'
Z levé strany centroval Samuel Lino. Před bránou byl Álvaro Morata, který však míč hlavou nedokázal dobře zasáhnout. Scházel mu možná krok.
90'
Vypadá to, že domácí levý obránce Abner Vinícius má potíže s křečemi. Už mu pomáhají spoluhráči.
88'
Také sedmý roh Los Colchoneros nepřinesl hostům vedoucí gól.
Roh zahrával střídající Rodrigo Riquelme. Obrana Andalusanů zafungovala spolehlivě.
Rohové kopy – 2:6
86'
Morata získal pro hosty šestý rohový kop...
85'
Odpískán nedovolený zákrok na Saúla. Rozehrávají hosté.
84'
Střídání v týmu Real Betis:
ze hřiště odchází Ayoze Pérez, přichází Andrés Guardado.
83'
Morata se vrátil až před své pokutové území, kde si dobře pokryl míč a byl faulován Luizem Felipem
82'
Álvaro Morata si to namířil mezi domácí obránce a zas tak moc nescházelo, aby se dostal až před brankáře Silvu. Nakonec však byl ještě včas odzbrojen.
81'
Saúl se snažil přenést hru doprava, kde však na balón nedosáhl Pablo Barrios. Vhazuje Betis.
81'
Deset minut do konce řádné hrací doby a stále čekáme na první gól. Navíc nic nenapovídá tomu, že by měl nějaký padnout.
79'
Střídání v týmu Atlético Madrid:
ze hřiště odchází Rodrigo de Paul, přichází Rodrigo Riquelme.
78'
Nákop Hermosa byl nepřesný a balón dolétl až k brankáři Betisu Ruiovi Silvovi.
76'
Juan Cruz neobešel Hermosa. Získal pro domácí alespoň aut.
75'
Morata se ocitl na zemi a ukazuje, že na trávník rozhodně nešel dobrovolně. Hra ale pokračuje.
73'
Álvaro Morata byl v ofsajdu. Atlético tak nemohlo pokračovat v akci.
72'
ze hřiště odchází Isco, přichází Rodrigo Sánchez,
ze hřiště odchází Aitor Ruibal, přichází Juan Cruz.
71'
Rozhodčí nařídil pauzu na pití.
69'
Atleti ale začínají zvyšovat aktivitu. Rodrigo De Paul hledal obloučkem do šestnáctky nabíhajícího Antoina Griezmanna. Ten míč zpracoval, ale jeho pokus o přihrávku pod sebe zablokoval Luiz Felipe. Stoper Betisu však poté špatně došlápl a zůstal ležet na zemi. Sudí raději přerušuje hru.
68'
Je to takový klasický bezgólový zápas. Případně dost pravděpodobně rozhodne jediná trefa.
67'
Samuel Lino přenášel hru doprava na Césara Azpilicuetu, který se však v pokutovém území nedostal k míči. Domácí se osvobozují.
65'
Na roh Griezmanna si naběhl Mario Hermoso. Jeho hlavička směřovala pod břevno, ale také na střed brány a brankář Rui Silva vytáhl balón nad svou bránu!
64'
ze hřiště odchází Memphis Depay, přichází Saúl,
ze hřiště odchází Thomas Lemar, přichází Álvaro Morata,
ze hřiště odchází Yannick Carrasco, přichází Samuel Lino.
63'
Od rohového praporku rozehrával Yannick Carrasco. Jeho centr odvrátila defenziva Andalusanů.
63'
ze hřiště odchází Borja Iglesias, přichází Willian José.
62'
Přízemní centr Pabla Barriose z pravé strany zablokoval Abner. Bude z toho roh.
61'
Aitor Ruibal to zkoušel z ostrého úhlu. Jan Oblak schoval míč do náručí. Uvidíme, zda tohle bude posouzeno jako střela na bránu. Byl by to vůbec první brankářský zákrok proti přímé střele v zápase.
60'
Spolupráce Ruibala a Sabalyho na pravé straně. Druhý jmenovaný posílal do šestnáctky přízemní centr, ovšem z pohledu hostí zakročil Witsel.
58'
Marc Roca fauloval. Hosté tak zahrávali standardní situaci, kterou ale vyřešili centrem do náruče Ruie Silvy.
56'
Nadále platí, že jsou domácí ofenzivně laděnějším týmem. Ke skórování ale potřebují trefovat bránu.
53'
Nyní právě Savić zůstal ležet na hrací ploše. Při výskoku a ataku od Isca zřejmě špatně došlápl.
52'
Stefan Savić šel do souboje s protihráčem vysokou nohou. Stoper Atlética už přitom má žlutou kartu.
51'
Isco reklamoval, že ho fauloval Barrios, tak vehementně, až ho rozhodčí napomenul žlutou kartou.
50'
Isco tentokrát zapojil do hry Abnera. Ten odcentroval a odražený balón se dostal k Sabalymu. Ten ho posunul k Ayozemu Pérezovi, jenž ranou z hranice šestnáctky minul pravou tyč!
48'
Isco postupoval dopředu na levé straně. Míč zahrál do autu o Azpilicuetu, sudí však k jeho údivu přisoudil aut Atléticu. Zřejmě viděl jemnou teč Isca.
46'
César Azpilicueta se snažil najít před bránu nabíhajícího Antoina Griezmanna. Ten však netrefil míč dobře a neohrozil domácího brankáře.
46'
Úvodní rozehrávku druhého poločasu mělo Atlético Madrid.
46'
ze hřiště odchází Marcos Llorente, přichází Pablo Barrios.
46'
První poločas gól nenabídl. Aktivnější určitě byli hráči Betisu, kteří ale zatím nedokáží trefovat zařízení. Na kontě mají hned sedm nepřesných střel, kdežto Atlético nevyprodukovalo ani jeden střelecký pokus. Největší příležitosti andaluského celku měl hned v úvodu Abner Vinícius, který střílel těsně vedle, a pak Ayoze Pérez. Ten zakončoval do boční sítě.
45+5'
45+5'
Střelecké pokusy si připisují jen domácí hráči. Nyní se do toho opřel hodně nepřesně Aitor Ruibal.
45+5'
Borja Iglesias skončil na zemi. Míč ale mají domácí a tak je sudí nechává hrát.
45+4'
Táhlá střela Isca zpoza pokutového území. Míč ale nepadal dostatečně brzy a skončil tak metr nad břevnem.
45+2'
Z hloubi pole odcentroval Isco. Našel hlavu Aitora Ruibala, který hlavičkoval nad bránu.
45+2'
Domácí ještě mají chuť útočit a momentálně kombinují blízko šestnáctky soupeře.
45'
Aitor Ruibal si chytal míč na střelu už uvnitř pokutového území. V té mu ale zabránil Axel Witsel.
44'
Držení míče – 55 % : 45 %
43'
Stefan Savić zajel do Guida Rodrígueze a dostal za to žlutou kartu. Hostující obránce marně reklamuje, že nejprve zahrál míč.
42'
Memphis Depay dobře sklepl míč pro Yannicka Carrasca. Tomu však sebral míč Sabaly.
41'
První roh hostujícímu týmu. Centroval Griezmann, obrana Betisu dostala míč do bezpečí.
40'
Youssouf Sabaly se snažil neúspěšně proniknout mezi dvěma hráči Atlética. Reklamoval, že byl přidržen za dres, sudí však nechává hru pokračovat.
38'
Levý obránce Atlética byl nějakou dobu ošetřován, bude ale moci pokračovat.
37'
Aitor Ruibal napadal Maria Hermosa, kterého fauloval. Domácí fotbalista dokonce dostal žlutou kartu.
36'
Oba celky se střídají v držení míče. Většinou se hraje mezi šestnáctkami.
34'
Přihrávka za obranu hledala Antoina Griezmanna. Francouzský ofenzivní hráč nedokázal těžký míč zpracovat.
34'
Zatím se hraje bez střel na bránu. Na střely mimo vedou domácí 4:0.
32'
Po pauze se už opět začalo hrát.
30'
Rozhodčí nařídil přestávku k občerstvení.
30'
Aitor Ruibal silou protlačil míč doprava na Borju Iglesiase. Ten střílel jen do protihráče. Poté zkoušel nůžky Isco, z velmi těžké pozice ale nezamířil na bránu celku z Madridu.
28'
Pokračuje zápas s minimem šancí. Oba celky dobře a zodpovědně brání.
27'
Yannick Carrasco pronikal z levé strany do domácí šestnáctky. Následně zkoušel nahrát na střed, ale tam vystoupil jeden z hráčů Betisu.
25'
Sabalymu naběhl do pravého křídla Borja Iglesias. Domácí útočník se pak snažil nahrát před bránu, ale trefil jen hráče Atletů Axela Witsela.
24'
Hostující obránce Hermoso se přetlačoval s Youssoufem Sabalym. Nakonec z toho byl faul hráče hostí.
22'
Ayoze Pérez si připravil míč na hranici pokutového území na levé straně a vystřelil. Nebezpečná rána skončila na boční straně sítě brány Atlética!
20'
Memphis Depay si to odvážně namířil do domácího pokutového území. Čistě ho zastavil argentinský stoper Germán Pezzella.
17'
Zatím je to takticky vedené utkání. Za zmínku stojí jen nebezpečná střela Abnera hned v úvodu.
15'
Rohový kop domácích zahrával Isco. Pro jeho centr si došel Jan Oblak.
14'
Za obranu si zabíhal Ayoze Pérez. Pod nohy mu šel Stefan Savić, který balón srazil na roh.
14'
Rodrigo de Paul podrazil Aitora Ruibala. Míč pro Betis.
13'
Úvod zápasu je zatím vyrovnaný. Dá se čekat, že to bude velký boj. Oba týmy loni patřily k tomu nejlepšímu v La Lize.
11'
Yannick Carrasco se dostal s míčem na postranní čáru. Reklamuje, že mu k tomu pomohl soupeř, sudí vak nařizuje vhazování pro Betis.
9'
Rozehrával Isco. K hlavičce se tlačil Borja Iglesias, který ale byl přeci jen uhlídán obranou Atletů.
8'
Z levé strany dokázal odcentrovat Abner a bude z toho rohový kop pro Betis.
7'
Mario Hermoso sváděl tvrdý souboj s Ayozem Pérezem. Faul pískán nebyl a vhazovat budou hosté.
5'
César Azpilicueta nacentroval jen do rukavic domácího brankáře Ruie Silvy.
2'
První nebezpečnou střelou se prezentoval domácí obránce Abner Vinícius. Zamířil kousek vedle brány.
1'
Úvodní výkop provedli hráči domácího celku.
1'

Real Betis: R. Silva – Sabaly, Pezzella (C), Felipe, Vinícius – G. Rodríguez, Isco, M. Roca – Ruibal, B. Iglesias, A. Pérez.
Náhradníci: Vieites – Ro. Sánchez, Miranda, Akouokou, José, J. Cruz II, Guardado, Riad, Altmira.
Trenér: Manuel Pellegrini

Atlético Madrid: Oblak (C) – Azpilicueta, Savić, Witsel, Hermoso – Llorente, de Paul, Lemar, Carrasco – Griezmann, Depay.
Náhradníci: Grbić, Gomis – Lino, Riquelme, Molina, Galán, Barrios, Söyüncü, Kostis, Saúl, Morata.
Trenér: Diego Simeone

Rozhodčí: De Burgos – De Francisco, Núñez.
Atlético Madrid

Atlético loni zažilo sezónu, která nevyšla Los Colchoneros podle představ, zároveň to ale rozhodně nebyl žádný propadák. Ve výsledku z toho bylo třetí místo se ztrátou jedenácti bodů na mistrovskou Barcelonu a jediného bodu na městského rivala Real Madrid.

Do této sezóny Atlético vstoupilo výhrou 3:1 nad Granadou, kterou svými trefami vystřelili Morata, Depay a Llorente.

Také Atlético se nadále musí obejít bez trojice hráčů, jimiž jsou José Giménez, Nahuel Molina a Reinildo, v úvodu zápasu s Granadou se k nim ale přidal i Koke, místo nějž by se v základní sestavě mohl objevit Pablo Barrios.
Real Betis

Sevillský celek navazuje na mimořádně těžký úvod sezóny, když po úvodním zápase ve Villarrealu, kde dokázal vyhrát 2:1 brankou Williana Josého z poslední minuty nastaveného času, odehraje další velmi náročný duel.

V loňské sezóně se Betisu v domácím prostředí úplně nevedlo podle představ, neboť na stadiónu Benita Villamarína získal 32 bodů z 19 kol, což jej v tabulce domácích zápasů řadilo až na desátou pozici.

V úvodním kole se Betis musel obejít bez trojice hráčů Claudio Bravo, William Carvalho a Nabil Fékir, všichni tři budou kvůli různým zdravotním patáliím chybět i dnes. Ve Villarrealu si z lavičky řekli o účast v základní sestavě Isco a střelec klíčové branky Willian José. Nejistý je start Guida Rodrígueze, u nějž sese výrazně spekuluje o přestupu do Lyonu.
Hezký večer při sledování přenosu jednoho ze šlágrů druhého kola španělské La Ligy, v souboji pohárových účastníků se utká šestý tým se třetím v loňské tabulce, Real Betis hostí Atlético Madrid.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.