La Liga - 31. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Betis : Celta Vigo - 12. dubna 2024   21:00

Real Betis
53' Miranda (Bellerín) • 83' Fekir (Isco)
2:1
(0:0)
Celta Vigo
90+1' Strand Larsen  (Cervi)
Real Betis
R. Silva – Bellerín (70. Ruibal), Pezzella, Riad, Miranda (75. Abner) – G. Rodríguez, Cardoso – Fornals, Isco (86. Rodri), A. Pérez (46. Fekir) – José (46. Bakambu).
Bravo – S. Altimira, Diao, Ezalzúlí, Carvalho, Papastathopoulos, Sabaly.
J. Martínez – M. Martínez, Sobrino
Estadio Benito Villamarín (Sevilla)
Celta Vigo
Guaita – Mingueza, Jailson, C. Domínguez (81. Núñez) – Manquillo (65. C. Pérez), Beltrán, Sotelo (70. Dam. Rodríguez), H. Álvarez (81. Cervi) – Aspas, Strand Larsen, Bamba (70. Allende).
I. Villar – Douvikas, M. Rodríguez, Swedberg, M. Sánchez, Starfelt, K. Vázquez.

Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 12:7. Rohy: 6:5. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 7:10.
Po velmi nezáživném prvním poločase jsme v tom druhém už viděli i šance a góly. Ty padly nakonec tři, když domácí vedli 2:0 díky brankám Mirandy a Fékira, v úvodu nastaveného času už jen snížil Jörgen Strand Larsen. Pro Betis to jsou důležité body v boji o pohárovou Evropu, Celta pokračuje v těžkém boji o udržení.
90+7'
90+7'
Domácí si dokonce ještě vypracovali velkou šanci na třetí branku! Po souhře Fékira s Rodrim se v pokutovém území objevil osamocený Fornals, ovšem obě jeho střely byly zablokovány!
90+6'
Velmi nepovedený nákop Cerviho doletěl až k rohovému praporku za brankovou čáru, to už by si při odkopu od branky měl Betis pohlídat.
90+5'
Po rohu měli i hosté šanci na vyrovnání! Přetažený centr se dostal k hranici pokutového území, kde byl naprosto osamocený Carles Pérez, ten však svoji přízemní střelu nedokázal vtěsnat na branku!
90+4'
Teď už Celta mohla zaútočit, Allende pronikl podél levé postranní čáry, následná přihrávka je sražena na rohový kop.
90+3'
Betisu se zatím v nastaveném čase daří držet hru na útočné polovině.
90+1'
Rozhodčí Juan Martínez Munuera oddaluje závěrečný hvizd o šest nastavených minut.
90+1'
Celta Vigo právě vstřelila branku! Celta ještě dramatizuje nastavený čas! Allende se při individuálním průniku do zakončení nedostal, míč se ale odrazil k Cervimu, jehož střílenou přihrávku prodloužil do sítě JÖRGEN STRAND LARSEN!
90'
Nabil Fékir pálil až někam do horního patra tribuny za brankou.
90'
Unai Núñez podrazil Fornalse, domácí budou zahrávat volný kop z nějakých třiceti metrů od branky.
88'
Po Aspasově přihrávce zkoušel vystřelit Strand Larsen, ovšem dal si míč daleko od kopačky, pak už zakončoval v pádu a výrazně mimo branku.
87'
Fran Beltrán uvolnil na pravé straně pokutového území Iaga Aspase, ten z první centroval před branku, kde ale na míč nedosáhl Tadeo Allende.
86'
Střídání v týmu Real Betis:
ze hřiště odchází Isco, přichází Rodri.
85'
Abner u vlastního rohového praporku odtlačil od míče Minguezu, vybojoval odkop od branky a burcuje fanoušky.
83'
Real Betis právě vstřelil branku! Po kontrole u videa bylo rozhodnutí sudích přehodnoceno, NABIL FÉKIR v ofsajdu nebyl a jeho branka je potvrzena jako regulérní!
83'
Domácí podruhé skórovali, když Nabil Fékir dostal od Isca dlouhý pas k postranní čáře, pak si navedl míč do pokutového území, kde si jej připravil na pravačku a trefil se přímo pod břevno, rozhodčí však posoudili jeho postavení jako ofsajdové.
82'
Po rohovém kopu Fékira se k hlavičce dostal Germán Pezzella, jeho pokus však byl zablokován.
81'
Střídání v týmu Celta de Vigo:
ze hřiště odchází Hugo Álvarez, přichází Franco Emanuel Cervi.
81'
ze hřiště odchází Carlos Domínguez, přichází Unai Núñez.
81'
A další šance domácích! Ti podnikli rychlý brejk, Bakambu dostal kolmici za obranu Celty, ovšem akci příliš zpomalil, pak už byla jeho střela sražena mimo branku.
79'
Po dlouhé době jsme viděli šanci! Fékir vnikl do pokutového území rychlou narážečkou s Iscem a přihrál před branku Bakambuovi, ten ale měl míč na dlouhou nohu a nedokázal jej zasáhnout!
78'
Po Fornalsově akci se z plného běhu pokusil zakončit Aitor Ruibal, mířil ale vysoko nad branku.
76'
Hosté se pokusili přenést hru na levé křídlo, kde se ale Hugu Álvarezovi nepovedlo udržet míč ve hřišti a bude se kopat od branky Betisu.
75'
ze hřiště odchází Juan Miranda, přichází Abner.
74'
Isco byl při přechodu středu hřiště připraven o míč jen pomocí nedovoleného zákroku.
72'
Celta se pokusila o rychlou akci po levé straně, centr Carlese Péreze ale stačil odhlavičkovat střelec branky Miranda.
70'
ze hřiště odchází Jonathan Bamba, přichází Tadeo Allende.
70'
ze hřiště odchází Hugo Sotelo, přichází Damián Rodríguez.
70'
ze hřiště odchází Héctor Bellerín, přichází Aitor Ruibal.
70'
Johnny Cardoso fauloval Stranda Larsena, hosté budou rozehrávat volný kop na útočné polovině.
68'
Hosté ve středu hřiště vybojovali míč a pokusili se o rychlý protiútok, ten však rychle vedl k neúspěšnému konci, Stranda Larsena obral o míč Germán Pezzella.
66'
Zdravotní potíže trápí domácího brankáře Ruie Silvu, jenž musí být ošetřen.
65'
ze hřiště odchází Javier Manquillo, přichází Carles Pérez.
64'
Betis rozjel rychlý brejk ve čtyřech proti třem, souhra Fornalse s Bakambum ale nevyšla, domácí se nedostali do zakončení.
62'
Minguezův centr doletěl přímo do rukavic Ruie Silvy.
60'
Po přihrávce Álvareze se pokusil vystřelit z první Iago Aspas, slabá střela po zemi ale míří jen k Vicentemu Guaitovi.
60'
Z rohového kopu Celta nijak nezahrozila.
59'
Iago Aspas po souhře s Franem Beltránem vybojoval rohový kop pro Celtu.
57'
Oscar Mingueza si našel pozici k centru, ten však nedokázal adresovat na žádného ze spoluhráčů.
55'
Jailson byl faulován ve středu hřiště Fékirem, hosté ale brzy přišli o míč a musí se zase stáhnout do defenzivy.
53'
Real Betis právě vstřelil branku! Domácí se prosazují díky povedené souhře krajních obránců! Fornals na pravé straně prostrčil míč do běhu Bellerínovi, jehož přihrávku do pokutového území usměrnil do sítě JUAN MIRANDA!
52'
Utkání na stadiónu Benita Villamarína sleduje 47 344 diváků.
50'
Betis se dostal k rohovému kopu, po němž se do obrovské šance dostal Guido Rodríguez, zblízka ale nepřekonal Guaitu, ten míč neudržel a vznikl obrovský závar, domácím se ale na několik pokusů nepovedlo procedit míč do branky!
49'
Chadi Riad v pádu podrazil Iaga Aspase, k jeho nevoli se ale nepíská faul.
48'
Domácí se dostali k první střele na bránu, Fornals ale zpoza pokutového území pálil přímo do středu branky a připraveného Guaity.
48'
Isco byl faulován ve středovém kruhu, domácí už rozehráli volný kop.
46'
Celta po změně stran pokračuje v zahajovací sestavě.
46'
ze hřiště odchází Willian José, přichází Cédric Bakambu.
46'
ze hřiště odchází Ayoze Pérez, přichází Nabil Fekir.
46'
Z útrob stadiónu už se na trávník nevrátí Ayoze Pérez a Willian José.
Velmi nevýrazný výkon Betisu donutil trenéra Pellegriniho ke změnám v sestavě, na trávník přijdou Nabil Fékir a Cédric Bakambu.
Prvnímu poločasu souboje Betisu se Celtou chyběla prakticky veškerá fotbalová kvalita, do šaten se tak jde za bezbrankového stavu.
45+2'
45+2'
První žlutou kartu dostává Germán Pezzella. Ten před pár desítkami sekund fauloval Bambu, rozhodčí Martínez ponechal výhodu a k situaci se vrátil při nejbližším přerušení.
45+1'
Rozhodčí Martínez k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává dvě nastavené.
45'
Jonathan Bamba si před pokutovým územím vypracoval střeleckou pozici, ovšem jeho pokus levačkou se sotva dokutálel k brankáři Silvovi.
44'
Přihrávku aktivního Huga Álvareze se v pokutovém území Betisu nepovedlo převzít Jonathanu Bambovi.
43'
Po pátém rohu Celty se míč v pokutovém území odrazil k volnému Álvarezovi, tomu se ale vystřelti nepovedlo.
42'
Přihrávka Huga Álvareze po levé straně byla sražena za brankovou čáru, následovat bude rohový kop Celty.
42'
Byť vidíme obrovské množství soubojů, tak na nedovolené zákroky je to teprve 2:4.
41'
Minguezu při zpracování míče až příliš důrazně atakoval Miranda, rozehrávat mohou hosté.
40'
Na opačné straně nevyšla individuální akce Iscovi, toho pozorně ubránil Carlos Domínguez.
40'
Hugo Álvarez se šikovně prokličkoval až do pokutového území, do střeleckého zakončení už se ale nedostal.
39'
Hosté rozehráli od praporku znovu nakrátko, znovu jim to ale vůbec nevyšlo.
38'
Hostující kapitán Iago Aspas na pravém křídle vybojoval rohový kop.
37'
Riadovi je pískán faul u postranní čáry na Iaga Aspase, hosté rychle rozehráli z místa přestupku.
35'
Pablo Fornals byl u postranní čáry zahnán do zámezí, vhazovat může Hugo Álvarez.
33'
Hugo Álvarez byl faulován Fornalsem u postranní čáry, hosté rozehrávají na své polovině.
32'
Po Bellerínově přihrávce se do zakončení marně tlačil Pablo Fornals, ke střele jej nepustil Carlos Domínguez.
31'
Betis už nějakou dobu hraje s míčem ve středu hřiště, dopředu se ale domácí moc neženou.
29'
Po rohovém kopu se do vzduchu zavěsil Germán Pezzella, mířil však nepřesně.
28'
Bellerín si naběhl do pokutového území na šikovnou lobovanou přihrávku Isca, do zakončení se neprobojoval, získal alespoň rohový kop.
27'
Bellerín se na pravém křídle dostal k centru, před brankou však Willian José v obtížené pozici nedokázal hlavičkovat přesně.
25'
Oscar Mingueza pronikl po pravé straně, pak přesným centrem našel před brankou Stranda Larsena, ten hlavičkoval zhruba metr nad břevno.
24'
Nakrátko rozehraný roh hostům totálně nevyšel, Bamba byl navíc přistižen v obrovském ofsajdu.
23'
Střílený centr Jonathana Bamby je sražen na rohový kop, druhý pro Celtu.
22'
Po střetu Jailsona s Riadem ve středu hřiště se domácí marně dožadovali odpískání faulu, brzy se ale k míči dostali.
20'
Bellerín se při neúspěšném průniku po pravé straně vyhnal až za brankovou čáru, bude se rozehrávat od branky Celty.
18'
Hosté se rohovému kopu bezpečně ubránili a už dostali hru do středu hřiště.
17'
Betis bude zahrávat svůj druhý rohový kop v zápase.
16'
Ze svého premiérového rohu Celta nijak nezahrozila.
15'
Při další útočné akci Celty Jonathan Bamba na levé straně pokutového území vybojoval rohový kop.
14'
První větší šanci zápasu měli hosté! Jonathan Bamba šikovnou průnikovou přihrávkou uvolnil v pokutovém území Jörgena Stranda Larsena, jenž prudkou ránou mířil přímo do brankáře Ruie Silvy, jenž vyrazil míč k rohovému praporku!
12'
Jailson se provinil nedovoleným zákrokem v souboji s Ayozem Pérezem, Betis rozehrává na útočné polovině.
11'
Po rohu se domácí do zakončení nedostali.
11'
Po velmi nepovedené malé domů Jailsona brankář Guaita už nestihl zachránit míč ve hřišti, domácí se snadno dostávají k rohovému kopu.
10'
V úvodu zápasu vidíme na trávníku řadu nepřesností na obou stranách, po odrazu míče do zámezí teď mohou vhazovat hosté.
8'
Hector Bellerín potáhl míč po pravé straně, pak centroval přímo do náruče Vicenteho Guaity.
6'
Po centru z levé strany e se před brankou dostal k hlavičce Isco, jeho pokus ale mířil vedle branky. Domácí záložník se pak marně dožadoval rohového kopu za údajnou teč.
4'
Beltrán kulhá za postranní čáru a jeho pokračování v zápase je výrazně ohroženo.
3'
Po jednom ze soubojů zůstal v bolestivé pozici klečet Fran Beltrán, hostující středopolař musí být ošetřen.
1'
Úvodního výkopu se ujali v červených dresech hrající hosté a je rozehráno!
1'
Fotbalisté už jsou na trávníku, utkání bude brzy zahájeno.

Real Betis: R. Silva – Bellerín, Pezzella, Riad, Miranda – G. Rodríguez, Cardoso – Fornals, Isco, D. Pérez – José.
Náhradníci: Bravo – Bakambu, S. Altimira, Abner, Diao, Ezalzúlí, Carvalho, Fekir, Rodri, Papastathopoulos, Ruibal, Sabaly.
Trenér: Manuel Pellegrini

Celta de Vigo: Guaita – Mingueza, Jailson, C. Domínguez – Manquillo, Beltrán, Sotelo, H. Álvarez – Aspas, Strand Larsen, Bamba.
Náhradníci: I. Villar – Douvikas, Allende, Cervi, C. Pérez, M. Rodríguez, Núñez, Dam. Rodríguez, Swedberg, M. Sánchez, Starfelt, K. Vázquez.
Trenér: Claudio Giraldez

Rozhodčí: J. Martínez – M. Martínez, Sobrino.
Celta de Vigo

Zatímco Betisu se vůbec nedaří, přesto zůstává ve hře o evropské poháry, tak Celta je na tom zcela opačně. V posledních týdnech hraje lépe než její dnešní soupeř, přesto je sedmnáctá a má jen tříbodový náskok na pásmo sestupu. Ten tříbodový náskok na osmnáctý Cádiz je shodný se situací před pěti koly, neboť oba celky měly v tomto období stejnou bilanci 2-2-1.

Jedinou prohru v těch posledních pěti kolech Celta utrpěla 0:4 na Realu Madrid, jinak zdolala 1:0 Almeríi a 2:1 vyhrála v Seville, zatím naposledy uhrála doma ve velmi důležitém souboji s Rayem Vallecanem bezbrankovou remízu.
Real Betis

Fotbalisté Betisu vstupují do utkání z osmé pozice v tabulce, když už čtyři zápasy v řadě čekají na jakýkoliv bod. Posledního bodového zisku se dočkali ještě v únoru výhrou 3:1 nad Bilbaem, od začátku března pak prohráli postupně na Atléticu 1:2, doma s Villarrealem 2:3, ve Vallecanu 0:2 a zatím naposledy 2:3 v Gironě.

Z osmé pozice Betis aktuálně ztrácí dva body na sedmou Valencii a pět bodů na šestý Real Sociedad. Vzhledem k triumfu aktuálně pátého Bilbaa ve španělském poháru bude hrát evropské poháry i sedmý celek tabulky, Betis tak stále zůstává reálně v boji minimálně o Evropskou konferenční ligu, stále však může pomýšlet i na nejlepší šestici a tudíž i Evropskou ligu.
Hezký večer při sledování přenosu zahajovacího utkání 31. kola španělské La Ligy, v němž Betis přivítá Celtu Vigo a v důležitém střetnutí se bude hrát o poháry i o udržení.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.