La Liga - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Betis : Granada - 13. ledna 2024   21:00

Real Betis
76' Isco (M. Roca)
1:0
(0:0)
Real Betis
R. Silva – Ruibal (50. Busto), Pezzella, Papastathopoulos, Vinícius – M. Roca, Guardado (C) – Henrique, Isco, A. Pérez (19. Diao) – José (68. Fékir).
Vieites – J. Cruz II, Altmira, Visus Contreras, Rodri, B. Iglesias, Cardoso, Pleguezuelo.
Cuadra – Porrasová, Estéves
Estadio Benito Villamarín (Sevilla)
50 197 diváků
Granada
Batalla – Bru. Méndez (90. Melendo), Piątkowski, Miquel, Neva (C) – Zaragoza, S. Ruiz (68. Gumbau), G. Villar (86. Hongla), Callejón (68. Arezo) – Uzuni (86. Puertas), Boyé.
Ferreira, A. López – J. Vallejo, Rubio, Petrović, Torrente.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 6:2. Střely mimo: 6:1. Rohy: 13:1. Ofsajdy: 1:4. Fauly: 11:17.
Betis nakonec proti Granadě vydřel výhru 1:0 a připsal si první vítězství v La Lize od 26. listopadu, kdy doma přehrál stejným výsledkem Las Palmas!

Domácí se na to hodně nadřeli. Dlouho hledali klíč na hostující defenzivu, případně na brankáře Balattu. Rozhodnutí přišlo až čtvrthodinu před koncem řádné hrací doby, kdy střelu Isca nešťastně tečoval bránící Arezo tak, že balón propadl mezi nohama Batally. Hosté ještě mohli srovnat, ovšem Arezova trefa byla odvolána pro těsný ofsajd. K bodovému zisku už pak Granadě nepomohlo ani osmiminutové nastavení.
90+9'
90+8'
Bylo tomu tak a Batalla se dokonce dostal k hlavičce! Zamířil však do některého z protihráčů a možnost na dorážku pak přeběhl!
90+7'
Centr Zaragozy byl sražen na roh. Teď už asi půjde do šestnáctky i brankář Batalla...
90+6'
Až nyní se dostali k míči hráči Granady. Pro ně čas hodně rychle ubíhá.
90+5'
Prudký střílený centr Nabila Fékira musel boxovat Batalla. K míči se pak dostal Diao, který vybojoval roh pro bílozelené.
90+4'
Assane Diao se nechal faulovat Antoniem Puertasem, který dostal žlutou kartu. Domácí navíc sbírají cenné sekundy.
90+3'
Isco zajel do Carlose Nevy. Hosté dostali výhodu. Po skončení akce se rozhodčí k zákroku vrátil a udělil záložníkovi Betisu žlutou kartu.
90+2'
Míč měl na pravé straně Luiz Henrique. Ten otočil hru přes Isca doleva na Assaneho Diaa, který ale zvolil špatné řešení. Místo zpětné přihrávky zkusil průnikovku a pro balón si došel Batalla.
90'
Střídání v týmu Granada CF:
ze hřiště odchází Bruno Méndez, přichází Óscar Melendo.
90'
Domácí rozehrávají standardku na útočné polovině. Za malou chvíli se dozvíme, kolik času sudí nastaví.
89'
Už to vypadalo, že se Isco zahnal s míčem za brankovou čáru. Sudí ho však nechal pokračovat. Domácí hráč nakonec nevymyslel finální přihrávku.
88'
Pro nedovolený zákrok si došel u levé postranní čáry Nabil Fékir. Provinil se Bruno Méndez, který už má žlutou kartu, ale druhou rozhodčí tahat nebude.
86'
ze hřiště odchází Myrto Uzuni, přichází Antonio Puertas,
ze hřiště odchází Gonzalo Villar, přichází Martin Hongla.
85'
Domácí tak nadále drží vedení. Musejí být ale pozorní v defenzivě.
83'
K obrovské radosti domácích fanoušků je gól odvolán! Arezo převzal míč v těsném ofsajdu.
82'
Hostující Matías Arezo zakončil únik gólem. Na hřišti byla jeho trefa uznána, ale jednalo se o dost hraniční situaci z pohledu ofsajdu... Situaci prověří VAR.
82'
Lucas Boyé poslal do úniku Matíase Areza, který zakončil kolem nohou padajícího Ruie Silvy do sítě. Z gólu se však hosté příliš dlouho neradovali. VAR odhalil ofsajd!
81'
Držení míče – 56 % : 44 %
80'
Nákop Marca Roci hledal Luize Henriqueho. Před ním míč přizvedl bránící hráč do autu.
78'
A v pozici týmu, který teď bude pospíchat, jsou rázem fotbalisté Granady.
76'
Real Betis právě vstřelil branku!
ISCO se však dočkal jen o chvíli později! Nejprve rozehrál rohový kop nakrátko s Fékirem. Poté odvedl skvělou práci Marc Roca, jenž míč podržel v pokutovém území, než mu naběhl právě Isco. Tomu Roca předložil balón proti noze a do střely domácího záložníka se nešťastně vložil jedne z bránících hráčů. Ten balón tečoval do protipohybu Ballaty, jemuž hrací předmět propadl do brány mezi nohama.
75'
Argentinec Batalla rozhodně chytat umí a pro Granadu asi bude velkým přínosem! Nyní vychytal Isca, který na něho pálil z poměrně velké blízkosti z pravé strany!
75'
Rohový kop Isca. Granada se ubránila.
73'
Zakončení Assaneho Diaa se nevešlo mezi tyče. Augusto Batalla zase nepospíchá s výkopem. Se žlutou kartou, kterou za to viděl už na konci první půle, si docela koleduje.
72'
Nacházíme se už v poslední dvacetiminutovce tohoto duelu. Zatím se potvrzuje, že Betis není v poslední době v ideálním rozpoložení. Zelenobílí totiž dosud nevyzráli na obranu předposledního týmu tabulky.
70'
Myrto Uzuni si přebral míč na pravé straně a dostal se s ním do pokutového území. Pak se ho snažil předat jednomu z dvojice Boyé – Arezo, kteří si ale navzájem překáželi.
68'
Střídání v týmu Real Betis:
ze hřiště odchází Willian José, přichází Nabil Fékir.
68'
ze hřiště odchází José María Callejón, přichází Matías Arezo,
ze hřiště odchází Sergio Ruiz, přichází Gerard Gumbau.
65'
José María Callejón dostal v hlavičkovém souboji úder a zůstal ležet na hrací ploše. Sudí raději přerušil hru.
64'
Domácí Assane Diao padl v pokutovém území. Hráči Betisu se následně sesypali na sudího Cuadru, který uděluje Diaovi žlutou kartu za řeči.
63'
Do střely Gonzala Villara zpoza šestnáctky vstoupil domácí kapitán Guardado. Rui Silva tak zasahovat nemusel.
62'
Centr Carlose Nevy propadl až na druhou stranu. Odsud vracel balón zpátky do domácí šestnáctky Bryan Zaragoza. Lucas Boyé se dostal k hlavičce, ale po ní sebral balón Rui Silva.
61'
Domácí fanoušci pískotem upozorňovali, že brankář Balatta zase protahoval svůj výkop. Už za to přitom má žlutou kartu a tak by neměl rozhodčího provokovat.
60'
Domácí otočili hru doleva, kde byl Abner Vinícius. Jeho centr hledal Assaneho Diaa, který se dopustil nedovoleného zákroku.
59'
Po rohovém kopu si našel odražený míč Pablo Busto. Tomu střela nesedla ideálně.
58'
Nyní vypustil Marc Roca z 20 metrů parádní pumelici, která letěla téměř do šibenice. Famózní zákrok levou rukou vytáhl Augusto Batalla!
57'
Hosté velmi dobře blokují střely soupeře. Na bránu neprošel ani pokus Williana Josého.
56'
Z levé strany centroval Abner Vinícius. Svůj kop přetáhl a Luiz Henrique nestihl míč na hrací ploše.
56'
Zaragoza zahrával standardní situaci. Na jeho centr si naběhl Bruno Méndez, jeho hlavička však skončila v rukavicích Ruie Silvy.
55'
Žlutá karta pro tým Real Betis (Sokratis Papastathopoulos).
55'
Myrto Uzuni si nabíhal za obranu domácích. Před vybíhajícím Silvou si ale ukopl balón a navíc se jednalo o ofsajd.
54'
Dnešní utkání sleduje 50 197 diváků.
53'
Po rohu Isca se dostal k míči Papastathopoulos. Ten ho předložil proti noze Abnera Viníciuse, jehož ránu tečoval bránící Boyé tak, že balón zhruba o metr minul bližší tyč hostující brány!
52'
Ze střední vzdálenosti to zkusil Andrés Guardado. Mířil vedle, ale byla tam teč, takže rohový kop pro Betis.
50'
Nosítka třeba nebyla. Ruibal odešel po svých, nicméně hrát s tím nepůjde. Nahradil jej 18letý Pablo Busto.
49'
Ruibal je zatím ošetřován přímo na hrací ploše. V jeho blízkosti zůstává i Carlos Neva, který se evidentně zajímá o stav svého protihráče.
48'
Hostující Carlos Neva v běžeckém souboji nezaviněně přišlápl Aitora Ruibala. Domácí hráč skončil na trávníku a hned signalizuje rukou k lavičce, že je to špatné. Zřejmě to odneslo koleno.
47'
Bryan Zaragoza si naběhl do šestnáctky a chytře sklepl míč pro Lucase Boyého, jehož ránu na bližší tyč vytěsnil mimo Rui Silva. Zaragozovi byl však následně domávnut ofsajd.
46'
První poločas gól nepřinesl. Blízko k němu byli v úvodu hosté, když po chybě brankáře Silvy dokonce poslal míč do sítě Uzuni, jenž byl ale v ofsajdu. Betis si pak vytvořil tlak s koncem úvodní půlhodiny. Příležitosti Diaa však vyčapal brankář Batalla a další střely či pokusy domácích blokovala obrana Granady. Uvidíme, s čím oba celky vyrukují do druhého dějství.
45+4'
45+4'
Nyní Roca ukázal svůj přehled v blízkosti vlastního pokutového území. Napadajícího soupeře se zbavil Zidanovkou a rozehrál.
45+3'
Hosté přestáli rohový kop Isca.
45+2'
Marc Roca si seběhl do blízkosti pokutového území Granady. Pak chtěl zřejmě posílat oblouček za obranu, ale v daném prostoru nebyli spoluhráči.
44'
Hostující brankář Augusto Batalla začal zdržovat hodně brzy. Žlutou kartu dostává už v závěru první půle a bude si muset dávat pozor, aby ve zbytku utkání sudího příliš nepodráždil.
43'
Aitor Ruibal to nyní zkoušel z velké dálky, ale netrefil bránu hostí.
42'
Za obranu si zabíhal Myrto Uzuni. Výborně se ale vrátil Aitor Ruibal, který protihráče odstavil čistým zákrokem tělem.
41'
Pomalu se blížíme k závěru úvodního dějství. Na gól zatím čekáme.
39'
Propagační střela Bryana Zaragozy byla snadnou kořistí pro Ruie Silvu v bráně Betisu.
38'
Hosté se teď drží u míče. Vrátili se ale až ke své bráně a do kombinace se zapojil mi brankář Augusto Batalla.
37'
Isco zasáhl ve skluzu Sergia Ruize. Obešlo se to bez žluté karty, byť to byl ostrý zákrok.
35'
Hostující brankář Batalla hledal dlouhým nákopem Boyého. Ten byl ale v ofsajdu.
33'
Myrto Uzuni chytil za dres Isca. Rozhodčí to vyřešil žlutou kartou pro útočníka hostí.
32'
Další dva rohy Betisu. Ty byly dobře kopnuté, ovšem hráči z Granady se dokázali ubránit. Domácí se však nadechují k náporu.
30'
Poté byl ještě ošetřován brankář Batalla, který vrazil nohou do tyče. Následně přišly dvě příležitosti Betisu. Nejprve po rohu hrál hlavou na bližší tyči Luiz Henrique, ale nemířil přesně. Po dalším závaru se balón dostal k Andrésovi Guardadovi. Ten pálil nad i s přispěním teče protihráče.
28'
K odraženému míči se dostal na hranici šestnáctky Isco. Jeho rána trefila bránícího Piątkowského a míč padal vedle levé tyče. U ní se ještě snažil hrát ve skluzu Willian José, který to těsně nestihl. Bude z toho roh!
27'
Z dálky to nyní zkoušel Marc Roca. Hosté jeho střelu nepustili na bránu.
24'
Nyní to udělal velmi hezky Luiz Henrique. Ten se zbavil Carlose Nevy a teprve pak zkusil nástřel na zadní tyč. Míč vyrazil do bezpečí opět Batalla.
23'
První šance Betisu! Abner Vinícius zatáhl zleva míč do šestnáctky. Zpětnou přihrávkou pak oslovil Assaneho Diaa, jehož střelu vyrazil Augusto Batalla. Čerstvá posila Granady mezi tyčemi předvedla jednak dobrý zákrok, ale také měla štěstí, že domácí křídelním neumístil balón více k tyči.
22'
Lucas Boyé nahrál doprava Bryanovi Zaragozovi. Ten se snažil obejít Sokratise Papastathopoulose, který mu míč čistě sebral a oslavil to zaťatou pěstí.
21'
Centr ze standardní situace hostům nevynesl gólovou příležitost. Kope se od brány bílozelených.
20'
Hostující brankář Batalla našel nákopem Lucase Boyého. Toho podkopl Aitor Ruibal a Granada bude zahrávat standardní situaci.
19'
ze hřiště odchází Ayoze Pérez, přichází Assane Diao.
18'
Ayoze Pérez se po ošetření vrátil na hřiště, ale už zase sedí na trávníku a zřejmě to tedy dál nepůjde.
16'
Bryan Zaragoza vedl akci Granady na pravé straně. Jeho centr nepustil do pokutového území Abner Vinícius.
14'
Nadále probíhá ošetřování Ayozeho Péreze a u lavičky se již rozcvičuje Assane Diao. Domácí zatím pokračují o deseti.
13'
Hostující Bruno Méndez sestřelil Ayozeho Péreze a dostává za to žlutou kartu. Fotbalista Betisu se těžce zvedá ze země.
12'
Luiz Henrique se z pravé strany prokličkoval až do pokutového území. Jeho nahrávka před hostující bránu však nenašla spoluhráče.
10'
O míč se bojovalo u postranní čáry. Hrací předmět nakonec unikl do autu od hostujícího hráče.
8'
Pokračuje se zatím v opatrnějším duchu.
6'
Předchozí situace opět ukázala, že Betis momentálně není úplně v pohodě a Granada, která dosud uhrála venku jediný bod, cítí šanci na dobrý výsledek.
4'
Hosté dali gól, ale ten nebude platit kvůli ofsajdu! Po centru Bryana Zaragozy chyboval brankář Rui Silva, kterému vypadl míč z rukou k Lucasovi Boyému. Ten po poslal na Myrta Uzuniho, který to měl už snadné. Pomezní rozhodčí Porrasová však okamžitě mávala postavení mimo hru a měla pravdu. Uzuni se k ní sice v první chvíli rozběhl, ovšem situaci uklidnilo krátké vysvětlení a úsměv ženy s praporkem. Uzuni pravděpodobně reklamoval, že byl před ním ještě obránce. Ofsajd se však počítá podle předposledního hráče v obranné linii, což si Uzuni po vysvětlení od asistentky zřejmě uvědomil.
2'
José Callejón si přidržel Isca a opět je tak pískáno proti Granadě.
1'
Úvodní přerušení hry přinesl nedovolený zákrok Gonzala Villara na domácího kapitána Andrés Guardado.
1'
Vše se už chystá k úvodnímu výkopu tohoto střetnutí.

Real Betis: R. Silva – Ruibal, Pezzella, Papastathopoulos, Vinícius – M. Roca, Guardado (C) – Henrique, Isco, A. Pérez – José.
Náhradníci: Vieites – J. Cruz II, Fékir, Altmira, Visus Contreras, Rodri, Busto, B. Iglesias, Diao, Cardoso, Pleguezuelo.
Trenér: Manuel Pellegrini

Granada CF: Batalla – Bru. Méndez, Piątkowski, Miquel, Neva (C) – Zaragoza, S. Ruiz, G. Villar, Callejón – Uzuni, Boyé.
Náhradníci: Ferreira, A. López – Gumbau, Arezo, Melendo, J. Vallejo, Hongla, Rubio, Puertas, Petrović, Torrente.
Trenér: Alexander Medina

Rozhodčí: Cuadra – Porrasová, Estéves.
Real Betis (7. místo, 6 – 10 – 3, skóre 21:20, 28 bodů)
Betis má samozřejmě pohárové ambice. V tabulce je momentálně sedmý se čtyřbodovou ztrátou na šestý Real Sociedad. Celek ze Sevilly dosud prohrál jen tři zápasy, hned desetkrát ale remizoval. Nerozhodně skončily hned čtyři z posledních pěti ligových duelů. Ten poslední pak Betis prohrál 1:2 na půdě Celty. Nepovedený vstup do roku 2024 navíc podtrhlo vyřazení z Copy del Rey, v jejímž třetím kole zelenobílí podlehli 0:1 na stadionu Alavésu. V lednu tým posílil americký reprezentant Johnny Cardoso, který přišel z brazilského Internacionalu.

Posledních 5 zápasů Betisu:
Betis – Rangers 2:3 (EL)
R. Sociedad – Betis 0:0
Betis – Girona 1:1
Celta – Betis 2:1
Alavés – Betis 1:0 (Copa del Rey)
Granada CF (19. místo, 2 – 5 – 12, skóre 22:40, 11 bodů)
Fotbalisté Granady se nacházejí v obtížné pozici. Na předposledním místě tabulky ztrácejí pět bodů na záchranu. Nutno říci, že v posledním kole si alespoň zvedli náladu, když doma přehráli 2:0 Cádiz a připsali si teprve druhé vítězství v sezóně – první od srpna. Celku z Andalusie by mělo pomoci i několik posil, které v lednu dorazily. Z River Plate přišel na hostování argentinský brankář Augusto Batalla, ze Salzburgu obránce Kamil Piątkowski a z brazilského Corintians dorazil jako volný hráč další zadák Bruno Méndez. Na přestup z italského Hellasu pak do Graná přišel kamerunský záložník Martin Hongla.

Posledních 5 zápasů Granady:
Real Madrid – Granada 2:0
Granada – Bilbao 1:1
Celta – Granada 1:0
Granada – Sevilla 0:3
Granada – Cádiz 2:0
Vítám tu všechny milovníky dobrého fotbalu! 20. kolo La Ligy je okleštěné, jelikož vrcholí také španělský Superpohár. I tak ale v programu nalezneme zajímavé zápasy. V sobotu večer se utkají andaluské celky Real Betis a Granada. Jedná se tedy o menší komunitní derby. Zatímco domácí se nacházejí na sedmém místě tabulky, fotbalisté Graná jsou předposlední.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.