La Liga - 5. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real : Real Sociedad - 17. září 2023   21:00

Real
46' Valverde (F. García) • 60' Joselu (F. García)
2:1
(0:1)
Real Sociedad
5' Barrenetxea  (Kubo)
Real
Arrizabalaga – Carvajal /C/, Rüdiger, Alaba, F. García (74. N. Fernández) – Valverde (87. Vázquez), Tchouaméni (62. Modrić), Kroos – Joselu (62. Camavinga), Bellingham, Rodrygo (87. Díaz).
Caňizares, Lunin – García, Paz, Ceballos.
Soto – Cebrián, Álvarez
Estadio Santiago Bernabéu, Madrid
70 092 diváků
Remiro – Traoré, Zubeldia, Le Normand, Tierney (69. Muñoz) – Méndez (81. Zacharjan), Zubimendi, Merino – Kubo, Oyarzabal /C/ (81. Sadiq), Barrenetxea (81. Cho).
Fraga, Marrero – González, Pacheco, Olasagasti, Turrientes, C. Fernández, Odriozola.

Druhý poločas patřil jednoznačně Realu Madrid, který hned v první minutě vyrovnal zásluhou Valverdeho. Vítězný gól pak trefil Joselu Mato, opět po centru hrdiny večera Frana Garcíi. San Sebastian po přestávce nenavázal na výborný výkon z první půle a odjíždí poprvé v sezóně s prázdnou. Naopak vítězové po dalším úspěšném obratu vedou La Ligu po pěti kolech bez ztráty bodu. Na straně Realu Madrid nelze nezmínit výborný výkon druhého z krajních obránců Daniela Carvajala, na druhé straně zářil Takefusa Kubo či Ander Barrenetxea, jenže v obou případech hlavně do přestávky.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 8:5. Střely mimo: 5:6. Rohy: 4:3. Ofsajdy: 3:2. Fauly: 11:14.
90+5'
90+5'
Trestný kop hostů odvrací Modrić a do brejku se vydal Díaz, který o míč přišel, ale mrzet ho to zřejmě příliš nebude, protože rozhodčí Soto ukončuje tento zápas!
90+4'
David Alaba (Real Madrid) přidržel Sadiqa, jasná žlutá karta a poslední příležitost k vyrovnání pro hosty.
90+3'
Protiútok San Sebastianu po druhém domácím rohu v řadě končí v rukavicích Kepy Arrizabalagy, času už hostům zbývá jen titěrně malý úsek.
90+1'
Roh bílého baletu rozehrál Kroos a vzápětí dostane další příležitost.
90'
Díaz našel zprava Bellinghama, který z malého vápna rybičkou nepřekonal na čáře mrštného Remira. Domácí prakticky okopírovali akci hostů z první půle, kdyby ji snad někdo promeškal.
89'
Zacharjan chytře viděl na levém křídle osamoceného Choa a poslal přesný přetažený centr, který jeho spoluhráč napálil z první mimo tři tyče.
87'
Střídání v týmu Real Madrid:
ze hřiště odchází Rodrygo Silva, přichází Brahim Díaz,
ze hřiště odchází Federico Valverde, přichází Lucas Vázquez.
86'
Ani Real Madrid rohový kop nevyužil, v souboji o odražený míč padá Modrić, ale pískat se nebude a vhazují hosté.
85'
Kroos naservíroval míč zleva proti noze Valverdemu, jehož tečovaná střela proletěla decimetr či dva vedle Remirovy pravé tyče.
83'
Dobrým presinkem získali hosté roh, k jeho rozehrávce se postavil Takefusa Kubo, na malém vápně se však spíše srazili Merino se Sadiqem a míč od hlavy prvně jmenovaného směřuje vedle brány.
82'
Nacho Fernández odstrčil u postranní čáry střídajícího Sadiqa málem až na střídačku, kam rozhodně nepatří.
81'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian:
ze hřiště odchází Ander Barrenetxea, přichází Mohamed-Ali Cho,
ze hřiště odchází Brais Méndez, přichází Arsen Zacharjan,
ze hřiště odchází Mikel Oyarzabal, přichází Umar Sadiq.
80'
V náznaku příležitosti hostů se zjevil Barrenetxea, křížný pas Braise Méndeze k jeho smůle skočil o trávník mimo jeho dosah a Arrizabalaga míč vyboxoval. Oddechnout si mohl až poté, co skončila na tribuně nepovedená dorážka Mikela Oyarzabala.
78'
Rozhodčí ponechával Zubimendimu výhodu, další Camavingův faul o deset metrů dál již píská.
77'
Další žlutou kartu dostává Hamari Traoré (Real Sociedad) za zákrok rukama i nohama na Rodryga Silvu, který se opravdu těžko brání.
74'
ze hřiště odchází Fran García, přichází Nacho Fernández.
73'
Bochánek do vápna měl směřovat na Méndeze, který sledoval míč zády k bráně a ztratil rovnováhu.
71'
Fran García (Real Madrid) vletěl skluzem pod nohy Takefusa Kuby a dostává po zásluze žlutou kartu.
70'
Z výhodné pozice minul trestným kopem bránu hostů Toni Kroos.
69'
ze hřiště odchází Kieran Tierney, přichází Aihen Muñoz.
68'
Mikel Merino (Real Sociedad) pár kroků před velkým vápnem podrazil driblujícího Rodryga Silvu a vidí žlutou kartu.
68'
Teď jsou s útočením do plných na řadě Baskové, jenže úspěch zatím při svém počínání nemají pražádný.
66'
Rozhodčí Soto viděl hru rukou Zubimendiho, po krátkém úseku se míč vrací na kopačky madridského klubu.
64'
Rodryga Silvu hosté v šestnáctce zneutralizovali, odražený míč získal Camavinga, ale akce se dál nerozvinula a hosté se stačili zatáhnout do bloku.
62'
ze hřiště odchází Joselu Mato, přichází Eduardo Camavinga,
ze hřiště odchází Aurélien Tchouaméni, přichází Luka Modrić.
60'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Fran García je dnes nečekaně klíčovým mužem Realu, který zařídil svými přihrávkami obrat skóre. Na vynikající centr levého beka z křídla vyskočil na malém vápně JOSELU MATO a s přehledem umístil hlavičku k tyči.
57'
Hosté pěkně svižně kombinovali na jeden dotek na levé straně, Zubimendi dal finální přihrávku Barrenetxeovi, jehož střelu domácí obrana zblokovala.
55'
Valverde pronikl do pokutového území San Sebastianu zprava, jeho zpětnou přihrávku vystihl Zubimendi.
55'
Carvajal padá v šestnáctce ze souboje s Le Normandem, rozhodčího jejich střet ponechává klidným.
53'
Zubimendi s Méndezem vzali do kleští Valverdeho, píská se proti Real Sociedadu.
52'
Fotbalisté San Sebastianu už dobré dvě minuty nepůjčili domácím míč, na dostřel se však nedostávají.
50'
Matovi je ve snaze probít se k míči pískán faul na Kuba.
49'
Po vzrušujícím úvodu druhého poločasu se hra zklidnila, na míči jsou častěji hosté, ale hraje se od vápna po vápno.
48'
Dnešní utkání sleduje 70 092 diváků.
46'
Fran García hodil za hlavu nevydařený závěr poločasu, ani ne minutu po přestávce utekl po levém křídle a přihrál pod sebe za velké vápno, kam si naběhl FEDERICO VALVERDE a nekompromisním „angličanem“ vyrovnává.
46'
Statistiky první půle:
Držení míče 65% – 35%, střely na bránu 4:4, střely mimo 3:3, rohy 1:2, ofsajdy 3:2, fauly 4:7.
Letošní neporazitelnost Realu Madrid se otřásá, domácí zatím nedokázali odpovědět na brzkou trefu Andera Barrenetxey, když ve zdaleka největší šanci střílel Joselu Mato do břevna prázdné brány. Zápas je každopádně zajímavý a bílý balet rozhodně ještě neskládá zbraně.
45+3'
45+3'
Špatně kopnutá standardka však končí u prvního bránícího hráče a sudí Soto okamžitě zadul do píšťalky.
45+2'
Naopak ještě po Kroosově bodyčeku na Kuba nechá rozhodčí po vypršení avizovaného času rozehrát přímák z pravého křídla hosty.
45+2'
Už se zdálo, že si v závěru nastavení domácí vypracují šanci na vyrovnání, jenže Fran García znovu v rychlém sledu uspěchal náběh a je mu opožděně máván ofsajd.
45'
Kroos hledal přihrávkou do uličky Garcíu, který vybíhal z ofsajdu a i tak byl u míče pozdě.
44'
Madridská defenzíva rohový kop přestála bez potíží, hosté vracejí míč pod tlakem až k Remirovi.
43'
Barrenetxeova střela z 20 metrů se od boku domácího Tchouaméniho odráží na roh.
42'
Hosté si přejí dohrát poločas za lichotivého stavu a snaží se podržet déle míč na svých kopačkách.
40'
Bellinghamovu přihrávku na levé křídlo nevyužil García, kterého zradil – jinde než na Santiago Bernabéu by se řeklo drn. Míč utíká do autu.
39'
Carvajal odzbrojil Barrenetxeu, který dostal dost obtížně zpracovatelnou přihrávku do madridské šestnáctky.
37'
Rodrygo Silva si prohodil míč mezi nohama Kierana Tierneyho, jakmile se ale před skotského krajního obránce dostal tělem, místo pokračování v akce zkoušel nafilmovat pád.
35'
Ze střední vzdálenosti trefil jen soupeřovy chrániče slabším pokusem Tchouaméni. Odražený míč ještě zachytává, při pokusu postoupit si vpřed do lepší palebné pozice o něj však přichází.
34'
Merino byl po rozehrávce přistižen v ofsajdu.
33'
Aurélien Tchouaméni (Real Madrid) sejmul skluzem zezadu Kuba a dostává první žlutou kartu zápasu.
32'
Z následného rohu již Real Sociedad nezahrozil, míč mají domácí.
31'
Takefusa Kubo opět kouzlil s míčem, do jeho přesně načasovaného centru skočil rybičkou Mikel Merino a výtečný postřeh Kepy Arrizabalagy na čáře teď zabránil druhému gólu v jeho síti.
30'
Bellingham si pomohl útočným faulem do obličeje Igora Zubeldii.
29'
Po nějakém čase se připomněli také hosté. Kubo si navedl míč na střelu a pořádně protáhl Arrizabalagu, vyražený míč pak Barrenetxea poslal vysoko nad břevno.
28'
Vzápětí vypálil v plné rychlosti Rodrygo Silva, střílel však jen do brankáře Remira.
28'
Fran García se snažil proskočit mezi Zubimendim a Zubeldiou, poté se hlásil o teč, ale míč zjevně opustil hrací plochu bez přičinění hráčů San Sebastianu.
27'
Krátce byl ošetřován hostující Mikel Merino.
26'
Federico Valverde uvolnil krásnou patičkou Bellinghama, pro jeho střílený centr si ale doskočil s jistotou Remiro.
24'
Po půlminutovém obléhání si seběhl na pravé křídlo Tchouameni a našel hlavu nabíhajícího Rüdigera, který nedokázal zakončení dostat mezi tyče.
24'
Trestný kop od levé lajny hosté odhlavičkovali z pokutového území, nicméně domácí zůstávají na míči.
23'
Robin Le Normand nepůsobí zrovna jistě, k míči měl blíže než Bellingham, ale při odkopu zasáhl jeho tělo a poté nejlepšího střelce Realu Madrid stáhl rukama kolem pasu.
22'
Kubův centr zpracoval Fran García a dopředu míří opět Real Madrid.
19'
Následoval první roh Madridských, Kroosův centr hosté odvracejí do bezpečí.
18'
Tentokrát si Carvajal naběhl na Bellinghamův křížný pas a ve skluzu sám zakončil na zadní tyči, trefil však v další šanci jen Remirovy nohy.
16'
Co teď domácí spálili, je naprosto neuvěřitelné. Dani Carvajal vystihl nepřesnou rozehrávku a namířil si to kolmo vpřed. Předložil míč pod sebe Joselu Matovi, který měl před sebou úplně prázdnou bránu, jenže trefil pouze břevno. Míč se vrátil ke Carvajalovi, jenž poslal další nadýchaný centr. Rodrygo Silva však ukradl míč lépe postavenému Bellinghamovi a zakončuje krkolomně přes hlavu vedle brány.
15'
Rodrygo Silva se pokusil házenkářské obléhání šestnáctky pročísnout přímočarým průnikem, který však čistě zastavuje Hamari Traoré.
14'
Ander Barrenetxea přiťukl míč Mikelu Merinovi, který zpoza šestnáctky střílel jen do chráničů madridského beka.
13'
Opatrné výměny míčů mezi obránci Realu Madrid k cíli povedou jen těžko, domácí proto zrychlili hru dalekonosným nákopem, jenže ten směřuje do zámezí.
11'
Takefusa Kubo nádhernou střelou z 20 metrů napnul síť, jenže gól neplatí pro ofsajdové postavení uhýbajícího Oyarzabala.
8'
Kubo napadal madridskou rozehrávku, míč od jeho nohy odskakuje za postranní čáru.
6'
Na druhé straně Jude Bellingham uvolnil na levé křídlo Rodryga Silvu, jehož křížnou střelu lapil Álex Remiro bez větších potíží.
5'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Takefusa Kubo skvěle našel přesnou placírkou v kapse uprostřed šestnáctky ANDERA BARRENETXEU, který nadvakrát protlačil míč za záda Kepy Arrizabalagy a pořádně zmrazil madridský fotbalový svatostánek.
3'
Alaba nastřelil po pěkné narážečce brankáře Remira, ale vzrušení bylo zbytečné, akce měla prvopočátek v ofsajdu.
3'
Na půlící čáře se svíjí Rodrygo Silva, kterému dal nohu do cesty Igor Zubeldia.
2'
Hosté nadělali napadáním potíže Arrizabalagovi, který zakopává míč pod tlakem do autu.
1'
Bílý balet ctí tradiční barvu dresů, hosté ze San Sebastianu nastupují v tmavomodrých. Oba celky nastoupeny ve středovém kruhu drží minutu ticha za oběti zemětřesení a záplav v severní Africe.

Real Madrid: Arrizabalaga – Carvajal (C), Rüdiger, Alaba, García – Valverde, Tchouaméni, Kroos – Mato, Bellingham, Silva.
Náhradníci: Caňizares, Lunin – N. Fernández, Camavinga, Modrić, Vázquez, Garcia, Paz, Ceballos, Díaz.
Trenér: Ancelotti

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Traoré, Zubeldia, Le Normand, Tierney – Méndez, Zubimendi, Merino – Kubo, Oyarzabal (C), A. Barrenetxea.
Náhradníci: Fraga, Marrero – González, Muñoz, Pacheco, Olasagasti, Turrientes, Zacharjan, Cho, C. Fernández, Sadiq, Odriozola.
Trenér: I. Barrenetxea

Rozhodčí: Soto – Cebrián, Álvarez.
Letos v květnu Real Sociedad slavnějšího soupeře doma přemohl 2:0, na stadiónu Santiaga Bernabéua uspěli fotbalisté San Sebastianu naposledy v atraktivním čtvrtfinále poháru na jaře 2020, kdy favorizovaný Real vyřadili 4:3. Celkově mají s madridským velkoklubem za poslední pětiletku prakticky vyrovnanou bilanci 4-3-4 při skóre15:16, což dokazuje, že to na bílý balet umějí.
Real Sociedad San Sebastian
Stejně jako domácí čeká i Real Sociedad v týdnu úvodní zápas Ligy mistrů. Do San Sebastianu zavítá s Interem Milán nejvyšší evropská soutěž po devítileté přestávce. Před reprezentační přestávkou se Baskové po třech hubených remízách s Gironou, Vigou a Las Palmas naladili v přestřelce 5:3 proti Granadě a polepšili si na osmou příčku. Formu má zejména japonské křídlo Takefusa Kubo, autor tří branek.
Real Madrid
Vicemistr vede po čtyřech kolech tabulku bez ztráty bodu, přestože úvodní tři zápasy odehrál na hřištích soupeřů. Po výhrách v Bilbau, Almeríi a Vigu doma vydřel v madridském derby tři body i proti Getafe poměrem 2:1, když vítězný gól dal až v 95. minutě Jude Bellingham.
Více než stomilionová posila z Dortmundu se zatím stará takřka exkluzivně o branky Realu, zatím nastřílel pět z osmi.
Real trápí marodka, mimo hru jsou dlouhodobě zranění Vinícius, Militão, brankář Courtois i turecký talent Güler.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.