Lunin – L. Vázquez, Rüdiger, N. Fernández (C) (75. Modrić), F. Mendy – Valverde, Kroos, Tchouaméni, B. Díaz (90. Ceballos) – Rodrygo (90+4. Rodriguez), Vinícius Júnior.
Nyland – Navas (75. J. Sánchez), Badé, S. Ramos (C), Salas (90+1. Nianzou) – Ó. Torres (75. Suso), Soumaré, D. Sow, Ocampos (90+1. Januzaj) – en-Nesírí, Is. Romero (75. Véliz).
Dmitrović, Flores – Medžbrí, Idumbo, Pedrosa, Sintes.

Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 6:1. Střely mimo: 5:3. Rohy: 7:2. Ofsajdy: 1:0. Fauly: 10:13.
Real Madrid poráží Sevillu 1:0 brankou střídajícího Luky Modriće z 81. minuty a upevňuje si pozici ligového lídra, Sevilla zůstává na patnáctém místě, šest bodů nad pásmem ponoru.

Neobvyklým momentem bylo střídání rozhodčích po hodině hry, kdy původní hlavní arbitr Isidro Díaz de Mera utrpěl svalové zranění a při svém debutu v La Lize jej nahradil Carlos Fernández Buergo.
90+9'
90+8'
Djibril Sow zcela mimo hru srazil Toniho Kroose, čímž se poněkud nesmyslně vykartoval z příštího zápasu proti Realu Sociedad.
90+8'
V době, kdy se rozeběhla poslední minuta avizovaného nastavení, hraje Real s míčem na kopačkách a má závěrečné minuty pod kontrolou.
90+7'
Hosté zahrávali volný kop ve středu hřiště, ovšem Susův nákop do pokutového území mířil mimo dosah spoluhráčů a bude se kopat od branky Andreje Lunina.
90+5'
Ze standardní situace pak Sevilla nijak nezahrozilo a už se zase hraje na její polovině.
90+4'
Střídání v týmu Real Madrid:
ze hřiště odchází Rodrygo, přichází Álvaro Rodriguez.
90+3'
Po faulu Luky Modriće budou hosté zahrávat standardní situaci na útočné polovině.
90+1'
Tanguy Nianzou krátce po příchodu na trávník dostává za faul ve středu hřiště žlutou kartu.
90+1'
Vzhledem k výměně hlavního rozhodčího se bude nastavovat osm minut.
90+1'
Střídání v týmu Sevilla FC:
ze hřiště odchází Lucas Ocampos, přichází Adnan Januzaj.
90+1'
ze hřiště odchází Kike Salas, přichází Tanguy Nianzou.
90'
Po rohovém kopu Susa se k hlavičce dostal Kike Salas, nedokázal ji ale vměstnat na branku Realu.
90'
ze hřiště odchází Brahim Díaz, přichází Dani Ceballos.
89'
Ocampos na levé straně posunul míč rozběhnutému Salasovi, tomu ale vběhl do cesty Modrić a odehrál balón na rohový kop.
87'
Sevilla hraje s míčem ve středu hřiště, proti postavené obraně ale hosté prakticky ještě nic nevymysleli, zatím hrozili jen z brejků.
85'
Z nakrátko rozehraného rohu Real nijak nezahrozil, navíc při zpětné přihrávce byl Tonimu Kroosovi máván ofsajd.
85'
Vinícius Júnior se na levém křídle neprobil přes Loica Badého, vybojoval ale rohový kop.
83'
Ještě se trochu řešilo ofsajdové postavení Rodryga, to však bylo vyhodnoceno, že se brazilský fotbalista do hry nezapojil a druhá dnešní trefa Realu tak je už regulérní.
81'
Real Madrid právě vstřelil branku! Real se ujímá vedení! Nákop do pokutového území Sergio Ramos odhlavičkoval jen k LUKOVI MODRIĆOVI, jehož povedená rána ze střední vzdálenosti se otřela o tyč a skončila v síti branky bezmocného Orjana Nylanda!
81'
Z rohového kopu Real nijak nezahrozil a musí zase útočit do postavené obrany.
80'
Lucas Vázquez pronikl po zcela prázdném pravém křídle, následnou přihrávku před branku srazil Sergio Ramos na rohový kop.
80'
Kroosův centr se neujal, míč se posléze dostal za postranní čáru a domácí budou pouze vhazovat.
79'
Po faulu Velize na Kroose bude právě faulovaný hráč zahrávat standardní situaci v hloubi útočné poloviny.
77'
Vinícius Júnior neuspěl při průniku po levém křídle, Brahim Díaz ale výborným skluzem rychle vybojoval míč zpět pro Bílý balet.
75'
ze hřiště odchází Jesús Navas, přichází Juanlu Sánchez.
75'
ze hřiště odchází Óliver Torres, přichází Suso.
75'
ze hřiště odchází Isaac Romero, přichází Alejo Véliz.
75'
ze hřiště odchází Nacho Fernández, přichází Luka Modrić.
74'
Brahim Díaz se na pravé straně pokutového území zmocnil odraženého míče a přihrával před branku, kde na míč nedosáhl Ferland Mendy. Ten má čím dál více prostoru podporovat ofenzivu.
73'
Ocampos sice vystihl nepřesnou domácí rozehrávku, ovšem nepovedlo se mu založit rychlý brejk a hosté se musí znovu stáhnout do defenzivy.
72'
Sevilla se stáhla do hluboké defenzivy, po většinu času je všech jedenáct hráčů na třiceti metrech od vlastní branky.
71'
Do střely Toniho Kroose z volného kopu se stačil vložit Sergio Ramos a odhlavičkoval ji do bezpečí.
70'
Lucas Ocampos před vlastním pokutovým územím podkopl Lucase Vázqueze a prohlíží si žlutou kartu, která pro něj znamená stopku pro příští kolo.
70'
Rodrygo z levé strany vnikl do pokuttového území, pak ale rovněž pálil jen do brankáře Nylanda.
69'
K dalšímu střeleckému pokusu se dostal Vinícius Júnior, s jeho přízemní střelou ale brankář Nyland neměl nejmenší potíže.
68'
Ferland Mendy se pokusil vystřelit zpoza pokutového území, jeho rána je zablokována.
66'
Ve hře už se může pokračovat s novým arbitrem. Pro něj to je úplná premiéra v La Lize.
65'
Stále se čeká, než Carlos Fernández bude plně schopen nastoupit do zápasu.
63'
Nxní už je to jisté, hlavní arbitr Isidro Díaz de Mera není schopen pokračovat v zápase a nahradí jej čtvrtý rozhodčí Carlos Fernández.
62'
Do akce asi bude muset čtvrtý rozhodčí Carlos Fernández.
61'
Rozhodčí Díaz de Mera přerušil hru a zamířil ke střídačkám, potřebuje ošetření zřejmě lýtkového svalu.
60'
Za pískotu obecenstva se Sevilla usadila na útočné polovině, Real brání v pasivním bloku.
58'
Real se snaží hrát v obrovském tempu, po rychlé rozehrávce rohu nakrátko si Vinícius Júnior posunul míč k rohu pokutového území, následnou ránou mířil za vzdálenější tyč hostující branky.
57'
Ferland Mendy si z postu levého beka naběhl až před branku, kde jej hledal Vinícius Júnior, finální přihrávka ale byla sražena na rohový kop.
56'
Brahim Díaz za nezájmu hostujících zadáků na pravé straně pokutového území posunul míč Viníciusovi Júniorovi, jehož ránu ke vzdálenější tyči skvělým zákrokem vyrazil Orjan Nylund!
54'
Do větší příležitosti se teď prodral Rodrygo, jenž individuálně pronikl po útočné polovině a před pokutovým územím se mu otevřel obrovský prostor, brazilský útočník ale vypálil těsně vedle horního rohu hostující branky!
53'
Rohovému kopu soupeře se pak Real v klidu ubránil.
53'
Sevilla zaútočila do otevřené obrany Realu, Lucas Ocampos připravil skvělou pozici pro Isaaca Romera, jeho střelu z voleje ale skvělým zákrokem kolenem vyrazil Andrej Lunin!
52'
Rodrygo napřáhl ze střední vzdálenosti, mířil ale přímo do připraveného brankáře Sevilly.
51'
Brahimu Díazovi se z pravého křídla nepovedlo proniknout před branku přes Kikeho Salase, Díaz navíc soka povalil a je mu pískán nedovolený zákrok.
50'
Na opačné straně si s centrem Lucase Ocampose poradil Andrej Lunin.
49'
Po následném rohovém kopu se odraženého míče zmocnil Orjan Nylund.
49'
Velká možnost domácích! Výborná přihrávka Brahima Díaze z pravé strany našla před brankou volného Valverdeho, jehož rána končí na tyči hostující branky!
47'
Utkání na stadiónu Santiaga Bernabeua sleduje 74 969 diváků.
46'
Po změně stran se pokračuje v zahajovacích sestavách.
46'
Real Madrid hraje se Sevillou po prvním poločase bez branek, když tu jedinou Lucase Vázqueze odvolal rozhodčí Díaz de Mera kvůli faulu Nacha na en-Nesírího, který předcházel gólové akci.

V dalším průběhu jsme sledovali velmi vypjatý poločas, v němž spousta pádů na obou stranách vyvolala řadu emocí na hřišti i v hledišti, skóre nadále zůstává bezbrankové.
45+4'
45+3'
Z rohového kopu pak už domácí nijak nezahrozili.
45+2'
Fede Valverde napřáhl z pořádné dálky, jeho projektil sice mířil do středu branky, ovšem měl takovou rotaci, že brankář Orjan Nyland musel vytáhnout skutečně skvělý zákrok, aby ránu vyrazil nad břevno!
45+2'
Jesús Navas přišel o míč v souboji s Viníciusem Júniorem, pak jen rozhazoval rukama, že se nepískal faul.
45+1'
Rozhodčí Isidro Díaz de Mera k úvodním pětačtyřiceti minutám přidává čtyři nastavené, prakticky jen tuto dobu se nehrálo po dobu kontroly odvolané branky Realu.
45'
Júsuf en-Nesírí se pokusil o individuální průnik po útočné polovině, Nachovi ale vypomohl Toni Kroos, jenž hostujícího fotbalistu obral o míč a dopředu může Real Madrid.
43'
Navasův nákop do pokutového území se en-Nesírí snažil sklepnout k Romerovi, v záklonu ale nasměroval míč jen k domácímu brankáři Luninovi.
42'
Vinícius Júnior se prosmýkl po levé straně pokutového území, pak jeho centr skončil na horní síti hostující branky.
40'
Rohový kop rozehrál Toni Kroos, míč se k němu rychle vrátil, ovšem ani opětovný centr německého středopolaře postrádal přesnost.
39'
Po Díazově přihrávce střílel z otočky Rodrygo, jeho tečovaná rána končí v boční síti.
39'
Vinícius Júnior pronikl do pokutového území, tam se skácel k zemi, o penaltový zákrok se ale rozhodně nejednalo.
38'
Vázquezův centr mířil do prostoru, kde nebyl vůbec nikdo v bílém, Jesús Navas trochu dezorientovaně odkopl míč za postranní čáru.
37'
V hledišti to vře po mnoha soubojích, teď se domácímu publiku nelíbil neodpískaný zákrok Sergia Ramose na Brahima Díaze.
37'
Hosté se pokusili zaútočit po pravé straně, ovšem jejich souhra ztroskotala ještě před pokutovým územím.
35'
Tonimu Kroosovi je pískán faul na Loica Badého přímo před očima hlavního arbitra, jehož verdikt Kroose tak rozzlobil, že za následnou nepřiměřenou reakci dostává žlutou kartu.
34'
Na Navasův centr nejdříve nedoskočil Óliver Torres, pak po kontaktu s Vázquezem padl k zemi Isaac Romero, znovu ale bylo volání po penaltě marné.
33'
Real trochu vyklidil střed pole, díky čemuž se Sevilla snadno dostala na soupeřovu polovinu, ovšem akci výrazně zpomalila a už útočí do plné obrany.
31'
Vinícius Júnior se pokusil o technickou střelu ke vzdálenější tyči, mířil ale zhruba metr a půl za ni.
30'
Rodrygovi nevyšel sebevědomý průnik do pokutového území, proti početní přesile si naložil přeci jen příliš velké sousto.
28'
Real je usazen na útočné polovině a snaží se najít cestu k pokutovému území, před ním je ale prostor velmi zahuštěný.
27'
Lucas Ocampos z levé strany hledal před brankou Isaaca Romera, ten se ale do zakončení nedostal.
26'
Lucas Ocampos byl ve středu hřiště atakován nejdříve Kroosem, pak Tchouaménim, píská se faul Realu.
24'
Vinícius Júnior na levém křídle nedokázal proniknout kolem Ólivera Torrese, ten si velmi dobře splnil obranné povinnosti.
23'
Domácí se usadili na útočné polovině, zatím ale kombinují daleko od pokutového území soupeře.
21'
Po hostujícím centru z pravé strany en-Nesírí neustál souboj s Rüdigerem, ani tady se ale o penaltu rozhodně jednat nemohlo, odraženého míče se ujal Andrej Lunin, do nějž doslova vletěl Djibril Sow a píská se faul sevillského fotbalisty.
19'
Po rohu rozehraném nakrátko byl následný centr prodloužen k Nylandovi, jenž míč ze vzduchu zachytil.

Trochu vzruchu přinesl pád Rüdigera na trávník, německý obránce byl držen, ale nebylo to v takové míře, aby se na tu situaci Isidro Díaz de Mera výrazněji zaměřil.
18'
Domácí vybojovali rohový kop a dění se stěhuje před hostujícího brankáře Orjana Nylanda.
16'
Lucas Vázquez už je na nohou a ve hře se bude moci pokračovat. Každopádně souboje Lucasů Vázqueze a Ocampose ještě budou velmi výživné.
15'
Zatímco Vázquez ještě leží na zemi, tak hlavní arbitr diskutuje situaci s domácími stopery Nachem a Rüdigerem.
15'
U pokutového území Realu se svíjí na zemi Lucas Vázquez po dalším souboji s Ocamposem, ten soupeře trefil loktem do obličeje.
14'
Isidro Díaz de Mera po zhlédnutí videozáznamu odvolává branku Lucase Vázqueze!
13'
Cestou ještě Díaz de Mera ukázal žlutou kartu Carlu Ancelottimu.
13'
Hlavní rozhodčí Isidro Díaz de Mera se sám běží podívat na monitor.
11'
Souboj Nacha s en-Nesírím se ještě prověřuje u videa.
10'
Real Madrid právě vstřelil branku! Real se ujímá vedení! Nacho na hraně pravidel odzbrojil od míče en-Nesírího, Real pak sehrál rychlou akci, Vinícius Júnior pasem podél pokutového území našel rozběhnutého LUCASE VÁZQUEZE, jenž si míč trochu komplikovaně zpracovával, ovšem byl naprosto osamocen a prostřelil brankáře Nylanda!
8'
První velkou šanci měli hosté! Isaac Romero se prohnal s míčem po levé straně, pak adresoval skvělou přihrávku před branku, kde ale Júsuf en-Nesírí prudkou ránu namířil vedle domácí branky!
7'
Rodrygo potáhl míč po hranici pokutového území, mezi třemi protihráči se mu ale nepovedlo vystřelit, neudržel stabilitu a přišel o míč.
6'
Velmi nepovedená snaha Sevilly o založení akce na vlastní polovině, byl z toho jen odkop k brankáři Luninovi.
4'
Brahim Díaz se neúspěšně snažil proniknout po pravé straně, do pokutového území jej nepustil Sergio Ramos.
2'
Lucas Ocampos šel do souboje se svým jmenovcem Vázquezem v hlubokém předklonu, Vázquez jej v ten moment nešťastně trefil kopačkou do obličeje, Ocampos ale bude v pořádku.
1'
Úvodního výkopu se v tradičních bílých dresech ujali fotbalisté Realu, Sevilla oblékla tmavě modrou sadu.
1'
Přítomní minutou ticha uctili památku obětí požáru ve Valencii.
Trojice rozhodčích v čele s Isidrem Díazem de Merou přivedla fotbalisty na trávník, utkání bude brzy zahájeno.

Real Madrid: Lunin – L. Vázquez, Rüdiger, N. Fernández (C), F. Mendy – Valverde, Kroos, Tchouaméni, B. Díaz – Rodrygo, Vinícius Júnior.
Náhradníci: Arrizabalaga, Piňeiro – Ceballos, F. García, Güler, Modrić, Ramón, A. Rodríguez.
Trenér: Carlo Ancelotti

Sevilla FC: Nyland – Navas, Badé, S. Ramos (C), Salas – Ó. Torres, Soumaré, D. Sow, Ocampos – en-Nesírí, Is. Romero.
Náhradníci: Dmitrović, Flores – Januzaj, Medžbrí, Idumbo, Nianzou, Pedrosa, J. Sánchez, Suso, Véliz, Sintes.
Trenér: Quique Sánchez Flores

Rozhodčí: Díaz de Mera – Santaursula, Hernández.
Sevilla FC

Sevilla si v posledních týdnech trochu zlepšila velmi bídnou pozici, když ještě na přelomu ledna a února byla takřka zralá na boj o udržení, ovšem série čtyř zápasů bez prohry (2-2-0) ji posunula na patnácté místo a především už přeci jen pohodlnější sedmibodový náskok na zónu sestupu.

Obě výhry v tomto období Sevilla uhrála proti již zmíněným madridským celkům, které uhrály remízu s Realem. Na trávníku Raya Vallecana zvítězila 2:1, doma nad Atléticem Madrid 1:0, naposledy pak remizovala 0:0 ve Valencii.

Hosté mají obrovské potíže s kádrem, neboť mimo hru jsou zranění Erik Lamela, Lucas Ocampos, Lucien Agoume a Marcao, navíc značně nejistý je účast Marcose Acuni, Lucase Ocampose, Mariana Diaze, Nemanjy Gudelje a Dodiho Lukebakia.
Real Madrid

Real Madrid v posledních třech kolech dvakrát nevyhrál, když nezvládl madridská derby doma s Atléticem a na trávníku Raya Vallecana, oba zápasy skončily shodně 1:1. Mezitím ale vyhrál naprosto klíčový duel s Gironou 4:0, Girona navíc zažívá nejhorší období v sezóně, když z těch tří kol uhrála jediný bod, náskok Realu tak nadále roste. Aktuálně je pětibodový na druhou Barcelonu, ta však má už svůj zápas 26. kola za sebou, Girona pak ztrácí ještě o bod více.

Trenér Ancelotti může počítat s Antoniem Rüdigerem, jenž se vrátil po zranění stehna. Mimo hru ale zůstávají Jude Bellingham, David Alaba, Eder Militao, Thibaut Courtois a nově také Joselu, jenž utrpěl zranění kotníku. Po karetním trestu je zpět Ferland Mendy, jenž by neměl chybět na postu levého beka.
Hezký večer při sledování přenosu závěrečného utkání dnešního programu La Ligy, v němž Real Madrid vyzve Sevillu a může ukrojit další díl v cestě za svým 36. španělským titulem, neboť jeho převaha v čele tabulky je stále výraznější.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.