La Liga - 8. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Sociedad : Bilbao - 30. září 2023   21:00

Real Sociedad
30' Le Normand  • 48' Kubo (Sadiq) • 66' Oyarzabal (Zubimendi)
3:0
(1:0)
Remiro – Traoré, Zubeldia, Le Normand (62. Pacheco), Tierney (25. A. Muñoz) – B. Méndez, Zubimendi, Merino (C) (81. Turrientes), Barrenetxea (61. Oyarzabal) – Kubo, Sadiq (61. A. Silva).
Fraga, Marrero – Elustondo, C. Fernández, U. González, Cho, Olasagasti.
Gil – Nevado, Martínez
Reale Arena, San Sebastián
38 220 diváků
Bilbao
Simón – de Marcos, Vivian (76. Paredes), Y. Álvarez, Berchiche – D. García, A. Herrera (72. Prados) – I. Williams, Muniain (C) (71. Raúl García), N. Williams (64. Berenguer) – Guruzeta (46. Villalibre).
Agirrezabala – Ares, I. García de Albéniz II, Lekue, Vesga.

Utkání je u konce a domácí tým si v derby vybojoval jasnou výhru. Už ve 48. minutě se domácí dostali do brejku, centr z levé strany prošel vápnem až na Takefusu Kuba a ten ranou po zemi překonal Simóna. Bilbao se samozřejmě snažilo o zvrat, jenže směrem kupředu to hostům vůbec nešlo a když už vznikla šance, zakročil pozorný Remiro. V 66. minutě navíc domácí znovu udeřili, Mikel Oyarzabal využil chyby v rozehrávce Bilbaa a po kličce brankáři upravil na 3:0. To byl také poslední gól tohoto duelu, San Sebastian si připsal tři body a je nyní na čtvrtém místě s 15 body. Bilbau patří páté místo se 14 body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 38 220 diváků.
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 5:3. Střely mimo: 1:10. Rohy: 5:7. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 20:9.
90+5'
90+4'
Takefusa Kubo v další rozmíšce se soupeřem, nervózní závěr tak kazí celkový dojem utkání.
90+3'
Tak už zase hrajeme a hlavně domácí už budou hlavně čekat na závěrečný hvizd.
90+2'
Strhla se nám na trávníku menší strkanice, sudí musí krotit vášně mezi Kubem a I. Williamsem.
90+1'
Zákrok ve vápně hostů, na penaltu ale zákrok na Zubimendiho dle sudího nebyl.
90'
Domácí publikum již oslavuje vysokou výhru, stadionem se nesou chorály.
89'
Nepovedený míč za obranu San Sebastianu, míč skončil u Remira.
88'
Už je po rohu, domácí centr odvrátili, Bilbao má pouze autové vhazování.
87'
Pěknou ránu na zadní tyč vyslal Berenguer a jen teč zajistila, že to letělo nakonec vedle. Je tu rohový kop.
86'
Hosté touží po alespoň jedné brance, jenže dnes jim prostě není přáno. Vše končí ještě před šestnáctkou.
85'
Silva bude pokračovat, už vyskočil na nohy a zkouší bolest rozběhat.
84'
Pauza na ošetření, na trávníku leží domácí André Silva.
83'
Berenguer v šanci na alespoň jeden gól pro hosty, jenže rána skončila vedle Remirovy branky. Ten s následnou rozehrávkou nepospíchá.
82'
Už je po rohu a dokonce tu byl rychlý kontr Bilbaa. Před Villalibrem zakročil vyběhnutý Remiro.
81'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian:
ze hřiště odchází Mikel Merino, přichází Beñat Turrientes.
80'
Kubo si doběhl přetažený centr, poté posunul na Traorého. Jeho střelu chtěl odvracet Paredes a moc nescházelo, aby si míč srazil do vlastní branky.
79'
Ofsajd hostů, v něm až moc rychlý Villalibre.
77'
Žlutá karta na straně domácích, za faul na Villalibreho byl potrestán Igor Zubeldia.
76'
Střídání v týmu Athletic Bilbao:
ze hřiště odchází Daniel Vivian, přichází Aitor Paredes.
76'
Roh ale hostům vůbec nevyšlo a vznikl brejk, zakončený tečovanou střelou. Simón si poradil a míč zastavil.
75'
Po akci pravou stranou centroval I. Williams našel Pradose, který hned střílel a donutil Remira k pohotovému zákroku. Je z toho roh pro Bilbao.
73'
Raúl García se hned zapojil do útočení, vystřelil, ale vůbec mu to nesedlo. Rána po zemi šla o metry vedle.
72'
ze hřiště odchází Ander Herrera, přichází Beňat Prados.
71'
ze hřiště odchází Iker Muniain, přichází Raúl García.
69'
Na hostující straně naopak panuje zasmušilá nálada, tenhle zápas nejde podle představ Bilbaa.
68'
San Sebastian teď hraje ve velké pohodě, diváci jsou ve varu a opět ženou domácí do útoku.
66'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
A už máme asi rozhodnuto. Simónovi nevyšel odkop, na půlce si domácí vybojovali míč, následovala Zubimendiho příhra na MIKELA OYARZABALA za obranu, ten udělal kličku brankáři a zakončil do odkryté branky – 3:0!
65'
Slabá hlavička hostujícího celku z vápna, Remiro si připsal snadný zákrok.
64'
ze hřiště odchází Nico Williams, přichází Álex Berenguer.
62'
ze hřiště odchází Robin Le Normand, přichází Jon Pacheco.
61'
ze hřiště odchází Ander Barrenetxea, přichází Mikel Oyarzabal.
61'
ze hřiště odchází Umar Sadiq, přichází André Silva.
61'
No a změny v domácí sestavě budou hned tři!
59'
Slušnou pozici prováhal hostující Dani García, hlavička prolétla vedle Remirovy branky.
59'
Výpad domácích, u míče byl Sadiq, jeho klička byla ale čitelná a soupeř neměl problém míč vybojovat.
57'
Bilbao začíná lehce přebírat iniciativu, domácí se to budou snažit tlak soupeře přibrzdit dvojnásobnou změnou.
55'
Zpoza vápna vystřelil Óscar de Marcos a jeho prudká rána byla tečována Vilalibrem jen kousíček vedle levé tyče!
54'
Pěkný pas na Muniaina do vápna, ten zakončoval po zemi, ale Remiro zvládl vytěsnit pokus na rohový kop.
52'
Kubo si teď povodil soupeře na pravém křídle a za několik kliček si vysloužil potlesk tribun.
50'
Bilbao bude muset přidat, zatím totiž domácí zvládají těžit z minima maximum.
48'
A na druhé straně udeřilo! Po dlouhém nákopu na útočnou polovinu centroval z levé strany Méndez, jeho pas prošel přes několik plejerů, včetně Sadiqa, na pravé straně vápna byl zcela volný TAKEFUSA KUBO a ten ranou po zemi nedal Simónovi šanci na zákrok – 2:0!
47'
I. Williams vybojoval míč, příhrou našel svého bratra a jeho křížná střela po zemi šla jen těsně vedle! Byla tečována, to však sudím uniklo...
46'
ze hřiště odchází Gorka Guruzeta, přichází Asier Villalibre.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:05.
Je za námi první poločas derby, který přinesl hlavně urputný fotbal. Na šance se čekalo dlouho a prakticky z první opravdu vážné padl gól. Domácí rozehráli ve 30. minutě přímý kop, centr se poodrážel až na nohu Robina Le Normanda a ten zblízka překonal Simóna. Srovnat pak mohl Iñaki Williams, jenže mu scházel kousíček, aby sklepl centr svého bratra Nica. To bylo víceméně vše a do šaten se tak odešlo za stavu 1:0.
45+4'
45+3'
V pokutovém území domácích leží Guruzeta a nutno říci, že Zubeldia do souboje vlétl docela tvrdě. Dle sudího to ale na penaltu nebylo.
45+2'
Závěr půle se odehrává na polovině San Sebastianu, domácí ale dobře brání.
44'
Žlutá karta i na opačné straně, neboť po rozehrání přímého kopu trefil Mikel Merino místo míče soupeře. Tohle byla karta hlavně za nešikovnost.
44'
Sadiq na zemi a ne vlastní vinou. Za faul na něj byl žlutou kartou potrestán Daniel Vivian.
42'
Méndez se Simóna snažil překvapit střelou okolo zdi, bylo to ale málo důrazné a gólman Bilbaa to měl snadné.
41'
San Sebastian bude pokračovat se standardní situací, tentokrát to bude přímý kop z levé strany.
39'
Rohový kop domácích. Kubo kroutil centr na branku, hosté se s vypětím sil ubránili ráznou hlavičkou.
38'
Zase se nám přitvrzuje, pískal se poměrně ostrý a tak trochu zbytečný zákrok domácího Sadiqa.
36'
Bilbao je teď aktivnější, stále se snaží se dostat k šancím na případné srovnání skóre.
35'
V další šanci bylo bratrské duo Williamsů. Nico nacentroval na Iñakiho, tomu ale v běhu scházel možná půlkrok.
34'
O srovnání se pokoušel Gorka Guruzeta, vůbec mu to však nesedlo a z dobré pozice přestřelil.
32'
Další výpad San Sebastianu skončil u Traorého, jeho prudký pokus ale letěl na tribunu.
31'
Na stadionu rázem panuje ohnivá atmosféra, všichni domácí fanoušci stojí a zpívají.
30'
Domácí tým jde do vedení! Centr z přímého kopu přilétl do vápna, kde se míč odrazil hned od několika hráčů soupeře, až se dostal na nohu ROBINA LE NORMANDA, který jej z první uklidil prudkou ranou zblízka za Simóna – 1:0!
29'
Je tu první žlutá karta utkání, za ostrý zákrok na Merina byl potrestán Ander Herrera.
28'
Po krátké výměně přihrávek u šestnáctky vystřelil po Kubově přihrávce Méndez, ale jeho technická rána byla zastavena ještě před Simónem.
27'
Muñoz se hned zapojuje do rozehry domácích, ta je ale vedena hodně daleko od branky.
25'
ze hřiště odchází Kieran Tierney, přichází Aihen Muñoz.
24'
Domácí budou muset střídat, neboť na trávníku leží Kieran Tierney a drží se za zadní stehenní sval. N lavičce se chystá rychlá změna.
24'
Tento centr propadl do pokutového území, kde se ale nenašel nikdo, kdo by sklepával.
23'
A bude tu i roh číslo tři, byť domácí tým silně protestuje, že poslední se dotkl míče někdo z hráčů v červenobílé kombinaci.
22'
Centr nebyl vůbec špatný a Merino musel na malém vápně odhlavičkovat na další roh.
21'
Akci Bilbaa potáhl hlavně Nico Williams, mohl přihrávat na volnější spoluhráče, ale rozhodl se vystřelit. Jeho pokus byl sražen na roh.
21'
Dlouhý a nepřesný nákop domácích za obranu Bilbaa, míč skončil až u Simóna.
19'
Byl tu rohový kop pro San Sebastian, centr mířil na první tyč, tam se ale hry vysokou nohou dopustil Brais Méndez.
18'
Zprava se o průnik snažil domácí Traoré, chtěl odcentrovat, ale u toho fauloval Berchicheho.
17'
Zatím je to hodně bojovné derby, ani jeden z celků nechce udělat zásadní chybu a tak si na šance musíme počkat.
15'
Dani García na zemi, na trávník jej stáhl Sadiq. Hosté rozehrávají od půlícího kruhu.
14'
Iñaki Williams a Nico Williams v tlaku, po jejich akci ale Remiro zasahovat nemusel, pořešila to za něj obrana.
12'
Hra se přesunula na opačnou stranu, Kubo hledal rozběhnutého Sadiqa, ten se ale dostal do kleští obránců a celou akci definitivně ukončil vyběhlý gólman Simón.
10'
Teď už se pískal vážnější faul a hostující Berchiche žádal pro protivníka za stažení za dres žlutou kartu. Sudí ale zůstal v klidu a vystačil si s přímým kopem.
9'
Umar Sadiq to zkusil středem, dokázal projít přes několik hráčů, ale u vápna byl zastaven.
8'
Nakonec z toho San Sebastian vybojoval rohový kop, k zakončení se pak dostal Kubo, jenže z toho byl jen oblouček zcela mimo.
8'
Zleva centroval z plného běhu Ander Barrenetxea, spoluhráče ale pasem po zemi nenašel.
7'
Zatím sledujeme spíše bojovný zápas plný osobních soubojů, ale zároveň čistý.
6'
Unai Simón si stáhl do rukavic centr z levého křídla, neúspěšně se jej snažil překvapit Merino.
5'
V útoku i domácí, ale i zde platí, že je to zatím takové spíše oťukávací a bez ohrožení branky.
4'
Remiro musel ven z branky ve spolupráci s Le Normandem nakonec zvládl výpad Bilbaa zastavit.
3'
Bilbao u míče, ale zatím je to velký kus před pokutovým územím San Sebastianu.
2'
Máme za sebou první útoky z obou stran, domácí se při tom svém dopustili faulu, hosté skončili ještě před centrem z křídla.
1'
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Traoré, Zubeldia, Le Normand, Tierney – B. Méndez, Zubimendi, Merino (C), Barrenetxea – Kubo, Sadiq.
Náhradníci: Fraga, Marrero – A. Silva, Elustondo, C. Fernández, U. González, Cho, A. Muñoz, Olasagasti, Oyarzabal, Pacheco, Turrientes.
Trenér: Imanol Alguacil

Athletic Bilbao: Simón – de Marcos, Vivian, Y. Álvarez, Berchiche – D. García, A. Herrera – I. Williams, Muniain (C), N. Williams – Guruzeta.
Náhradníci: Agirrezabala – Ares, Berenguer, I. García de Albéniz II, Raúl García, Lekue, Paredes, Prados, Vesga, Villalibre.
Trenér: Ernesto Valverde

Rozhodčí: Gil – Nevado, Martínez
Zápas v Reale Areně začne ve 21:00, takže si na večer nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.

Hlavním sudím tohoto utkání bude Jesús Gil, kterému budou na pomezí asistovat Ángel Nevado a Javier Martínez.
Real Sociedad San Sebastian

Domácí tým je v tuto chvíli na šestém místě s 12 body a vyhrál poslední dva ligové zápasy. Nejprve na svém trávníku San Sebastian přestřílel Getafe po gólech Kuba, dvou trefách Oyarzabala a jedné Méndeze 4:3 a naposledy si přivezl tři body i z Valencie po výsledku 1:0. O rozhodující gól se postaral Carlos Fernández.

Athletic Bilbao

Hosté jsou na tom o něco lépe, na čtvrtém místě vybojovali už 14 bodů. V prvním kole sice Bilbao prohrálo, ale od té doby táhne bodovou sérii v podobě čtyř výher a dvou remíz. Jedna taková plichta přišla v minulém kole, kdy na svém stadionu Athletic remizoval 2:2 s Getafe. Góly dali Yuri a I. WIlliams.
Dobrý večer u španělské LaLigy. Společně se podíváme na utkání 8. kola mezi týmy Real Sociedad San Sebastian a Athletic Bilbao.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.