La Liga - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Sociedad : CA Osasuna - 10. února 2024   16:15

0:1
(0:0)
CA Osasuna
49' Budimir
Real Sociedad
Remiro – Aramburu (72. H. Traoré), Zubeldia, Pacheco, Galán – Zacharjan (62. Barrenetxea), Zubimendi, Merino (C) (62. Bra. Méndez), Turrientes (72. Olasagasti) – Kubo, A. Silva (62. Sadiq).
Marrero – U. González, Le Normand, Magunazelaia, P. Marín, Jon Martín, Rupérez.
Diaz de Mera – Santaúrsula Aguado, Hernández Ramos
Reale Arena (San Sebastián)
CA Osasuna
S. Herrera – Areso, U. García (81. Catena), Dav. García (C), Herrando, Mojica (74. J. Cruz I) – Moncayola (74. Ibáñez), Torró, Oroz – R. Peña (65. Ru. García), Budimir (74. Raúl García).
A. Fernández, Valencia – Barja, Mo. Gómez, I. Muñoz.

Držení míče: 69 % : 31 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 18:7. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 11:11.
Máme za sebou zápas, kde by se dalo využít základní pravidlo – nedáš, dostaneš! Osasuna prakticky celou dobu hrála druhé housle a tahala za kratší konec, nicméně celý zápas rozhodl Ante Budimir, který na začátku druhého poločasu využil roh a vyhrál tak pro hosty tento zápas. Z mojí strany je to pro dnešek vše a doufám, že se uvidíme u více zápasů, nejen z prostředí španělské nejvyšší fotbalové soutěže.
90+7'
90+6'
Poslední šance na straně Sociedadu.
90+5'
Dobrá kombinace, která začala u Kuba a šla přes Mendéze až k Sadiqovi, který ale v letu netrefil míč.
90+4'
Brais Méndez měl na kopačce další šanci, tentokrát volej v šestnáctce, ale na to se velice dobře postavil Raúl García a pokus zastavil.
90+3'
Osasuna už podruhé odkopla míč na druhou stranu hracího pole k brankáři Remirovi. Na jednu stranu dobře natahují čas, ale na tu druhou nechávají domácí víc u míče.
90+1'
Sociedad stále víc a víc tlačí, ale gólu se stále nedostat. Další střela ze strany Sadiqa skončila pouze v náruči Herrery.
89'
Další série pokusů ze strany domácích, ale hosté si nakonec poradili.
88'
Kubo kulhá za postranní čáru. Sociedadu moc času opravdu nezbývá.
86'
Rozhodčí opět nepísknul faul na Kuba, který leží na zemi. To co předvádí Osasuna je naprosto ĺidově řečeno "na kriminál". Fanoušci jsou jasně naštvaní.
85'
Ander Barrenetxea se doprošoval faulu od Torra, ale rozhodčí ukazuje na druhou stranu.
83'
Šancí měl Sociedad už nepočitatelně, ale stále se ukazuje, že obrana Osasuny je pevná jako zeď a Herrera chytá naprosto skvěle.
81'
Střídání v týmu CA Osasuna:
ze hřiště odchází Unai García, přichází Alejandro Catena.
80'
Dobrá šance ze strany domácího celku, ale pokus Mendéze skončil pouze na boční tyči.
79'
Hamari Traoré zkusil vystřelit z voleje mimo šestnáctku, ale jeho střela mu dobře nesedla a u míče jsou hostí.
78'
Nigerijský útočník ve službách domácího celku je zpátky na hrací ploše.
77'
Sadiq byl odveden za postranní čáru, ale nevypadá úplně v pořádku. To může Sociedadu úplně zhatit plány, protože už nemají střídání.
76'
Tohle nevypadá vůbec hezky. Umar Sadiq leží po střetu z jedním hostujících hráčů na zemi.
75'
Osasuna už se zdá, že se snaží natahovat čas a zkouší hrát na nákopy. Ty zatím Sociedad docela rychle vrací. Uvidíme, jak se bude hra odehrávat i nadále.
74'
ze hřiště odchází Johan Mojica, přichází Juan Cruz,
ze hřiště odchází Jon Moncayola, přichází Pablo Ibáñez,
ze hřiště odchází Ante Budimir, přichází Raúl García.
73'
Sociedad se po střele Mendéze dostal k rohu, ale žádná velká akce z toho nakonec nebyla.
72'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian:
ze hřiště odchází Jon Aramburu, přichází Hamari Traoré,
ze hřiště odchází Beñat Turrientes, přichází Jon Ander Olasagasti.
71'
Budimir rozjel další útočnou akci Osasuny, ale jeho spoluhráč při přijímání přihrávky dost nešikovně uklouznul a míč mají tak opět domácí.
70'
Do konce utkání nám zbývá dvacet minut. Fanoušci se i nadále dožadují alespoň vyrovnávajícího gólu, ale ten stále nepřichází, nicméně šance na to jsou.
68'
Takefusa Kubo měl na kopačce takřka stoprocentní šanci. Dostal na nohu excelentní přihrávku od Zubeldia, ale skvěle se vyznamenal David García a míč japonskému útočníkovi vykopl z nohy.
67'
Osasuna i nadále hraje druhé housle a pomáhá si fauly. Jeden z nich byl i ve vápně, ale rozhodčího zákrok Johana Mojicy na Sadiqa netrápí a nechává hru hrát dál.
65'
ze hřiště odchází Rubén Peña, přichází Rubén García.
64'
Aimar Oroz byl autorem další střely Osasuny, ale tato střela skončila zblokovaná dvojici obránců domácích.
63'
Po tříčlenném střídání se hra vůbec nemění. Sociedad se opět dostal docela jednoduše do útoku, ale Kubo nedokázal zachytit nákop od Méndéze.
62'
ze hřiště odchází Arsen Zacharjan, přichází Ander Barrenetxea,
ze hřiště odchází André Silva, přichází Umar Sadiq,
ze hřiště odchází Mikel Merino, přichází Brais Méndez.
61'
Sergio Herrera teď vyskočil velice vysoko a chytil do náruče centr, který mířil na Mikela Merina. Fantastický zákrok.
60'
Sociedad i nadále ukazuje to, že je lepším a aktivnějším celkem, nicméně stále chybí ten gól na jejich straně, který by ukončil nervozitu z jejich strany.
58'
Mojica se snažil dotírat na Kuba, aby sebral míč, ale to se mu nepovedlo. K jeho štěstí tak japonský útočník poslal míč do autu.
56'
Osasuna se dostala po delší době opět do útoku, ale nákop Oroze skončil pouze v autu.
55'
Mrštný Kubo se dostal až do vápna, nicméně přenesl míč na druhou stranu, kde nedokázal Arsen Zacharjan zpracovat míč. Osasuna se zatím opravdu drží.
54'
Fanoušci se teď dožadují penalty po faulu Herranda na Silvu, ale rozhodčího to nechává naprosto klidným a hraje se dál.
53'
Domácí jsou opravdu ve varu a snaží se vyrovnat za každou cenu. První pokus měl na starosti Silva, kterého střelu dokázala Herrera vyrazit pouze před sebe. Právě z toho vznikla střela Zubeldia a napotřetí zkusil vypálit Takefusa Kubo, ale ani napotřetí to nevyšlo a Herrera drží čisté konto.
51'
Real Sociedad se snažil hned srovnat, ale pokus o nalezení Kuba v malém vápně skončil opět na kopačkách obránců Osasuny.
49'
Osasuna právě vstřelila branku!
Hostujícímu týmu se podařilo velice rychle projít do útočného pásma. První pokus Peni byl sice sražen na roh, ale právě po standartní situaci se dokázal prosadit ANTE BUDIMIR a posílá Osasunu do vedení!
49'
Zubeldia nakopl míč do šestnáctky na rozběhnutého Silvu, ale ten nedokázal míč zpracovat a Herrera podržel míč do vlastních rukou.
48'
V tom, co se nastolilo v prvním poločase, tak se volně pokračuje v tím druhém. André Silva prošel do šestnáctky, ale pozorná obrana Osasuny jej včas odstavila.
47'
Arsen Zacharjan zkusil prostřelit branku Herrery, ale tento pokus dokázal brankář hostí zachytit.
46'
Sociedad začal hned druhý poločas velice aktivně, nicméně Merino byl podle rozhodčího nedovoleně zastaven před vápnem. Nebezpečný přímý kop.
46'
Hráči už nastupují na hrací plochu.
Ochozy Reale Areny se opět zaplňují. Druhý poločas je na spadnutí.
V prvním poločase měli zřejmou převahu hráči domácího Realu Sociedad. Na držení míče přehráli hosty 68:32, ale branku ze svého tlaku vytěžit nedokázali, naopak na střely na branku je zatím bilance vyrovnaná 1:1. Hosté mohou být rádi za bezbrankový stav a zřejmě by podobný výsledek brali i po závěrečném hvizdu. Uvidíme, jestli se jim podaří udržet útočnou sílu Realu dál od vlastní branky.
45+3'
45+3'
A míč utekl v dobré pozici také Budimirovi. Tím zřejmě první poločas také skončí.
45+2'
Silva se pokoušel hrudí zpracovat míč do náběhu Galánovi, ale domácím nakonec balon utekl až do zámezí.
45'
Torró při vzdušném souboji po výkopu od branky Osasuny fauloval Merina.
44'
André Silva skončil opět na trávníku ve vápně Osasuny, tentokrát ale v nějakém souboji zcela mimo balon. Žádný faul.
43'
Pokud Osasuna tento poločas dohraje bez obdržené branky, bude to výborný výsledek vzhledem k vývoji zápasu.
42'
Nebezpečný kontr hostů nakonec zastavil zřejmě ofsajd. Rubén Peña si nepohlídal náběh na levé straně.
40'
Johan Mojica teď trefil při běhu pěstí Aramburua do obličeje. To se příliš často nevidí. Rozhodčí ale celou situaci zřejmě neviděl a po ošetření bude hra pokračovat bez trestu pro hráče Osasuny.
39'
Hosté se při dalším rohovém kopu ubránili. Areso bude vhazovat na pravé straně.
38'
Kubo si sebral přetažený centr Galána a tvrdou ranou pořádně prověřil Herreru, ten se dostal včas ke své levé tyči a skvělým zákrokem vyráží na roh.
36'
Zacharjan a Kubo jsou teď vidět při každém útoku Realu, ale zatím tomu chybí větší kvalita kolem branky soupeře.
35'
Po dobrém centru Kuba hlavičkoval André Silva. Branku ale minul. Herrera tak bude rozehrávat.
34'
Arsen Zacharjan se opět dostával do dobré pozice ve vápně, ale špatným prvním dotekem se o ni sám připravil.
34'
Fanoušci teď dávají jasně najevo, že se jim rozhodnutí na hřišti nepozdává a při každém doteku hostujících hráčů s míčem hlasitě pískají.
33'
A rozhodnutí na hřišti zůstává. Penalta pro domácí z toho pro tentokrát skutečně nebude.
32'
Torró zasáhl Silvu při snaze o otočku uvnitř vápna, ale ten pádu trochu přidal a zatím to na penaltu nevypadá. Byť se čeká na rozhodnutí VAR.
31'
Teď to vypadalo na faul hostů na Andrého Silvu uvnitř vlastní šestnáctky, ale rozhodčí penaltu pískat nebude.
30'
Velká šance pro domácí! Kubo si výborně naběhl na dlouhý balon za obranu a z pravé strany předkládal míč před odkrytou branku na Zacharjana, ten ale nedokázal ve vyložené šanci poskládat správně nohy pod sebou a branku úplně minul.
29'
Míč se teď odrážel ve vzduchu uvnitř šestnáctky, ale hru nakonec přerušuje rozhodočí po faulu Oroze na Galána.
28'
Další sražená střela hostů a další roh. Výborným skluzem teď zamezil střele na branku Aramburu.
27'
Oroz to zkoušel přes zeď, ale obranný val domácích hráčů nepřestřelil.
26'
Přímý kop pro hosty necelý metr před šestnáctkou Realu. To bude dobrá šance na střelu.
25'
A rohový kop si hosté zopakují, tentokrát z druhé strany.
24'
Rubén Peña se dostal na dostřel k brance domácích, na nic nečekal a okamžitě vyzkoušel pozornost Remira. Balon zamířil mimo, ale zřejmě s tečí jednoho z bránících hráčů, protože bude následovat první roh pro Osasunu.
22'
Nevydařená rozehrávka na blizší tyč neznamená žádné nebezpečí pro branku Herrery.
21'
Zacharjan s Galánem teď zlobí hosty. Bude z toho další roh pro Real.
20'
Galán posílal vysoký míč na hranici šestnáctky, ale hosté odvracejí.
19'
Po faulu před pokutovým územím Herrery budou rozehrávat hosté.
18'
Skvělým skluzem teď přerušil kombinaci Realu Unai García.
17'
Domácí zvládají kombinací překonat i vysoký presink soupeře.
15'
A sotva jsem napsal poslední příspěvek, zaběhl si na centr Galána André Silva a hlavou pořádně vyděsil fanoušky Osasuny. Mířil jen těsně vedle levé tyče, Herrera by zřejmě neměl nárok, pokud by balon zapadl do branky.
15'
Máme za sebou úvodních 15 minut zápasu, které se nesly v jasné dominanci domácích. Na první větší šanci ale stále čekáme.
13'
Hostům se teď daří trochu uklidnit hru a drží míč dál od své branky.
12'
Zacharjan je na levé straně velmi aktivní a Areso s ním má plné ruce a nohy práce.
11'
Osasuna si zatím při rozehrávce neví moc rady.
10'
Arsen Zacharjan se na levé straně krásnou zasekávačkou zbavil Oroze a pravačkou zkoušel zakroutit balon na zadní tyč. Nutno podotknout, že jeho ráně k úspěchu moc nescházelo.
9'
Hra se opět přesouvá na útočnou polovinu domácího týmu.
8'
Galán si dobře zaběhl za obranu a z levé strany hledal pod sebou dobíhajícího Merina. Ten měl ale míč trochu za sebou a v těžké pozici nezamířil na branku.
7'
První útočná snaha hostů končí zablokovaným centrem. Johan Mojica navíc balon na cestě do zámezí ještě tečoval, nebude tak z toho ani rohový kop.
6'
Po faulu na Budimira teď mohli snad poprvé hrát s míčem také hráči Osasuny, ale nesmyslným nákopem se snahou překvapit Remira v brance Realu balon v podstatě jen odevzdali.
5'
Kubo s Galánem si teď při rozehrávce na krátko nerozuměli, ale hosté nedokázali nepřesnou přihrávku ukořistit.
4'
Rohový kop pro Real.
4'
Domácí zatím v úvodu zápasu kontrolují balon.
3'
První rozruch před brankou Osasuny. Střelu Galána hosté zablokovali, André Silva se pak jen se štěstím nedostal k zakončení po vráceném centru do šestnáctky.
2'
Hráči Realu se nastěhovali před vápno soupeře.
1'
Mikel Merino zachytil dlouhý balon a domácí mohou vyrazit dopředu.
1'
Hráči jsou připravení na hrací ploše. Od výkopu nás dělí už jen pár momentů.

Real Sociedad San Sebastian: Marrero – Barrenetxea, U. González, Le Normand, Magunazelaia, P. Marín, Jon Martín, Bra. Méndez, Olasagasti, Rupérez, Sadiq, H. Traoré.

CA Osasuna: A. Fernández, Valencia – Barja, Catena, J. Cruz I, Ru. García, Raúl García, Mo. Gómez, Ibáñez, I. Muñoz.
Základní sestavy:

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Aramburu, Zubeldia, Pacheco, Galán – Zacharjan, Zubimendi, Merino (C), Turrientes – Kubo, A. Silva.
Trenér: Imanol Alguacil

CA Osasuna: S. Herrera – Areso, U. García, Dav. García (C), Herrando, Mojica – Moncayola, Torró, Oroz – R. Peña, Budimir.
Trenér: Jagoba Arrasate

Rozhodčí: Diaz de Mera – Santaúrsula Aguado, Hernández Ramos.
CA Osasuna

I přes dvanáctou pozici v tabulce La Ligy není Osasuna žádným otloukánkem. V této sezóně dokázala potrápit velké týmy jako Barcelonu, nebo třeba Villareal a dokázala obrat týmy Sevilla, nebo právě jejich dnešní soupeř ze San Sebastianu. Určitě je ale v silách tohoto týmu vzdorovat favoritovi a ukázat mu, že umí být velice nebezpeční. Sami to ukázali třeba v zápase s Barcelonou, kde se favorizovaný tým s outsiderem trápil a rozhodl pouze jediný gól Vitora Roqua.
Real Sociedad San Sebastian

Domácí tým zapsal v tomto roce pouze jedinou prohru z osmi odehraných utkání a to proti Bilbau. Nicméně tato dosti pozitivní šňůra vítězství je katapultovala na 7. místo a na šestý Real Betis ztrácí pouze jeden bod. Právě šesté místo v tomto případě garantuje předkolo Evropské konferenční ligy. Když se vrátíme k té velice úspěšné sérií, tak mezi nimi byly i dvě pohárová utkání, a to právě i s Osasunou, kterou dokázali na jejich půdě porazit 0:2. Uvidíme, jak se naladí na středeční utkání v rámci Ligy Mistrů se slavným Paris Saint-Germain.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.