La Liga - 2. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Sociedad : Celta Vigo - 19. srpna 2023   17:00

Real Sociedad
22' Barrenetxea (Kubo)
1:1
(1:0)
Celta Vigo
90+4' Mingueza
Remiro – A. Muñoz, Le Normand, Traoré (79. Sola), Zubeldia (C) – Turrientes (79. Pacheco), Zubimendi, B. Méndez – Barrenetxea (64. Oyarzabal), C. Fernández (64. Sadiq), Kubo (79. Cho).
Marrero, Fraga – U. González, Karrikaburu, P. Marín, Navarro, Rico.
Ortiz –⁠ Serrato, Gonzalez –⁠ Puerte
Reale Arena (San Sebastián)
Celta Vigo
I. Villar – Núñez, Mingueza, Starfelt, M. Sánchez (85. Cervi) – Bamba, Beltrán, Sotelo (46. Aidoo), de la Torre (85. Dotor) – Aspas (C) (90+7. Swedberg), Larsen (85. M. Rodríguez).
Carrillo, Marchesín – Domínguez, Tapia, K. Vázquez, Veiga.

Držení míče: 52 % : 48 %.
Střely na branku: 2:6. Střely mimo: 5:6. Rohy: 9:7. Ofsajdy: 0:3. Fauly: 12:12.
Je konec, sudí ukončuje zápas v deváté nastavené minutě. Celta de Vigo získala brankou Minguezy ve čtvrté minutě nastavení svůj první bod v sezóně, Real Sociedad svůj druhý. Tabulkové pozice v tuto chvíli samozřejmě mají minimální vypovídací hodnotu, jen pro formu tak dodávám, že Real je nyní devátý a Celta patnáctá.

Přílišné spoléhání se na defenzívu se tak týmu Imanola Alguacila nevyplatilo a obrovský výkonností propad ve druhé půli přináší zaslouženou ztrátu bodů. Ve druhém poločase přestříleli hosté domácí výrazně 9:3 (5:0) a ovládli poměrem 57:43 také statistiku držení míče.

To už je za mě pro dnešní podvečer vše, přeji top den všem fanouškům španělské kopané!
90+9'
90+8'
Příliš intenzivně se tlačil k balónu Álex Sola, sudí musel tento faul odpískat.
90+7'
Střídání v týmu Celta de Vigo:
ze hřiště odchází Iago Aspas, přichází Williot Swedberg.
90+4'
Celta de Vigo právě vstřelilo branku!
Nyní už se OSCAR MINGUEZA prosazuje a srovnává na 1:1! Po ráně Aidoa se dostal k odraženému míči, který z blízkosti s přehledem poslal za záda Álexe Remira.
90+4'
A další výborný zákrok Remira po hlavičce Starfelta! Je tu rohový kop a jedna z posledních šancí pro hosty.
90+3'
Jednu z posledních šancí domácího týmu měl Oscar Mingueza, Remiro ho však dokázal vychytat.
90+2'
Rána Bamby zpoza vápna je zblokovaná.
90+1'
Po určitém šetření sil ve druhém poločasu jsou nyní nečekaně aktivnější hráči Realu Sociedad, kteří svým presinkem zastavují branku potřebující Celtu hned při rozehrávce.
90'
Cho svůj náběh nedokázal dotáhnout do zakončení, obrana Celty ho vyhnala až za brankovou čáru.
89'
Na obou týmech se začíná projevovat únava, vidíme zvýšené množství nepřesností na obou stranách.
88'
Následuje útočný faul domácích na chudáka Bambu.
88'
Standardka pro Real Sociedad žádné nebezpečí nepřinesla, centr do vápna defenzíva Celty likviduje.
86'
Álex Sola se málem prosadil do vlastní branky, jeho neúmyslné zakončení naštěstí domácí golman dokázal zlikvidovat.
85'
ze hřiště odchází Luca de la Torre, přichází Carlos Dotor,
ze hřiště odchází Jörgen Larsen, přichází Miguel Rodríguez,
ze hřiště odchází Manu Sánchez, přichází Franco Emanuel Cervi.
84'
Sadiq svým kopem branku ohrozit nemohl.
83'
Je tu standardka pro domácí, nebezpečně blízko vápna se provinil Sánchez.
83'
Hosté zvyšují intenzitu presinku, Cho vybojoval aut náběhem na Sáncheze.
82'
Výsledkem je po centru Muñoze pouze nepřesná hlavička, kterou vyslal Brais Méndez.
81'
Útočný aut se podařilo vybojovat domácímu týmu.
80'
Jak již i toto střídání napovídá, domácí se nikam dopředu hnát neplánují, cílem je takřka za každou cenu udržet těsné vedení.
79'
Střídání v týmu Real Sociedad de Fútbol:
ze hřiště odchází Beñat Turrientes, přichází Jon Pacheco,
ze hřiště odchází Takefusa Kubo, přichází Mohamed-Ali Cho,
ze hřiště odchází Hamari Traoré, přichází Álex Sola.
76'
Je čas na pauzu na pití.
75'
Zpoza vápna zkoušel technické zakončení Joseph Aidoo, branku přestřelil o pořádný kus.
74'
A zase faul, teď to skluzem na Starfelta přehnal Traoré.
73'
Další nedovolený zákrok páchá ve středu pole Brais Méndez.
72'
Hodně tvrdý útočný faul spáchal Aspas, který se ramenem napřed rozeběhl tvrdě do Le Normanda, pokud bude v tomto stylu pokračovat i nadále, těžko se vyhne druhé žluté.
70'
Střela jde přímo do rukavic Remira.
69'
Le Normand získává za ono přitažení za dres také žlutou kartu.
69'
Iago Aspas se poroučí k zemi, za přidržení Le Normanda je po zásluze nařízen přímý kop. Vzdálenost je něco mezi 20 a 25 metry, z tohohle lze určitě vyslat i přímou střelu.
68'
K brejku se dostal Kubo, ke střele už nikoliv.
68'
Výsledkem je pouze útočný faul.
67'
Rohový kop je odpískán poté, co nakopávaný míč tečoval Traoré.
65'
Tempo hry nám trochu upadlo, silnějším týmem jsou nyní hosté, ale obrana Sociedadu je poměrně nepropustná.
64'
ze hřiště odchází Carlos Fernández, přichází Umar Sadiq,
ze hřiště odchází Ander Barrenetxea, přichází Mikel Oyarzabal.
63'
Hlavička Aspase druhý gól nepřinese, poměrně výrazně minula tyč.
63'
Ztráta Carlose Fernandéze byla málem potrestána Bambou a Larsenem, hosté je však nakonec dokázali zastavit.
61'
Traoré se vrací do hry, zápas může pokračovat.
59'
Sudí neodpískal zákrok, který zranil Traorého, z uvolněné obrany tak mohl směrem dopředu těžit Bamba, ale jeho snažení úspěch nepřinesl. Následuje zásah domácích mediků.
58'
Další domácí centr končí také bez kontaktu s hlavou některého z jejich hráčů.
57'
A po rohu číslo devět pro domácí tým opět panuje ve vzduchu posila ze Skotska Švéd Carl Starfelt.
56'
K hlavičce se po centru Traorého dostal pouze Starfelt, je tu roh pro Real Sociedad.
55'
Unai Núñez si z centrovaným míčem nedokázal dobře poradit, jeho podivná hlavička pouze vrací míč domácím fotbalistům.
54'
Aspasův centr je odvrácen, následným odraženým míčem se do hry dostal Manu Sánchez a ten potvrzuje ofenzivní zkvalitnění hry Celty ziskem rohu.
53'
Aihen Muñoz znemožňuje svou potenciální ofenzivní šanci útočným faulem.
52'
Robin Le Normand chvíli nemohl hrát, trápí ho drobné zdravotní obtíže.
51'
Spornou žlutou kartu dostává za kontakt jeho nohy s hlavou soupeře Iago Aspas.
49'
Rohový kop žádné další vzrušení nepřináší.
48'
Velkou šanci měl po svém uvolnění se Bamba, Remiro ho dokázal výborně vychytat! Je z toho roh pro hosty.
47'
Soupeře podrazil Aihen Muñoz, sudímu jeho zákrok neutekl.
46'
ze hřiště odchází Hugo Sotelo, přichází Joseph Aidoo.
46'
První poločas zápasu druhého kola španělské La Ligy zvládl výrazně lépe favorizovaný Real Sociedad, který po zásluze sklízí aplaus svých příznivců. Vedení domácím zajistil svou brankou ve 22. minutě Ander Barrenetxea, který trefil také tyč v poslední minutě nastaveného času. Jedinou opravdu velkou šancí Celty byla tyčka Sotela v 10. minutě.

Co se statistik týče, přestříleli domácí soupeře poměrem 4:3 (2:1), míč drží v 61 % hry a jejich dominanci ukazuje například také rozdíl v počtu rohových kopů (7:2).

Druhý poločas začne přibližně v 18:07.
45+5'
45+5'
V samotném závěru první půle zvoní tyčka také u branky hostí, k odraženému míči se totiž dostal Ander Barrenetxea, který ze střední vzdálenosti orazítkoval levou tyč. Tady by byl Villar bez šance.
45+3'
Hlavička Zubimendiho jde mimo levou tyč, zajímavější by situaci byla, pokud by dokázal zrychlit Kubo, který potenciálně mohl nohou dorážet za záda golmana.
45+3'
Brais Méndez ve virtuálním souboji hráčů s číslem 23 nedokázal svým centrem překonat Manu Sáncheze a výsledkem je jen další z mnohých rohů.
45+2'
Martín Zubimendi a Takefusa Kubo svým dobrým presinkem získali rohový kop, Iván Villar nedokázal včas odkopnout balón do hřiště.
45'
Brais Mendez centroval příliš vysoko, nikdo na jeho míč nedosáhl.
45'
Nyní se už k zakončení dostal, to mu však zblokoval Carl Starfelt.
44'
Beñat Turrientes neúspěšně čekal na centr, který na cestě k adresátovi zastavila obrana Celty.
43'
Míč rychle měnil majitele, situaci uklidňuje rozhodčí Ortiz, který píská držení dresu, jehož se dopustil Sotelo.
42'
Celta kombinuje v blízkosti půlící čáry.
40'
Žlutou kartu, nejspíše za protesty pro pozdě odpískaný ofsajd, dostává Martín Zubimendi.
39'
Je tu ztráta, kterou ke svému náběhu využil Luca de la Torre, je ale výrazně v ofsajdu.
38'
Domácí hráči opět zvyšují své procento držení balónu a dostávají se k šedesáti procentům.
36'
Traoré fauluje ve středu pole Sotela.
35'
Nyní na rozdíl od rozdílové situace dokázal Sánchez Kubeho ubránit a centr směřovaný na japonského rychlíka odrazil.
34'
Lehké zdravotní potíže má po svém nevydařeném centru Hamari Traoré.
33'
Teprve nyní štědrá pauza končí, oba kouči se ji rozhodli pojmout jako timeout a předávali svým hráčům co možná největší množství informací.
30'
Následuje pauza na pití.
30'
V ofsajdu se ocitl Bamba, je to už druhý ofsajd hostí v tomto zápase.
28'
Příliš agresivní byl v presinku Larsen, tohle byl jasný faul.
28'
Tenhle centr Celtě také mnoho radosti nepřinese.
26'
Těžko říct o co se teď snažil Kubo, jeho nákop před končí odkopem od branky Villara.
25'
Kros Traorého obrana hostí v poklidu likviduje.
24'
Fran Beltrán zakončoval z dálky, jeho pokus jde vysoko nad.
22'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Autorem branky je ANDER BARRENETXEA, který poté, co Manu Sánchez nedokázal ubránit centrujícího Kubu parádní hlavičkou na zadní tyči otevírá skóre zápasu.
Asistence: Takefusa Kubo.
21'
Hra rukou, které se dopustil Ander Barrenetxea zastavuje domácí akci.
19'
Nyní v útočné třetině kroužili zase domácí, ani jim pšenka nekvetla.
18'
Lehké zdravotní potíže měl po hlavičkovém střetu hostující forvard Jörgen Larsen, již je ale v pořádku.
17'
Celta kombinuje na útočné třetině velmi sympaticky, přetavit supí kroužení v gól se však nedaří. Výsledkem je pouze rána z dálky, která je vůbec první ranou Celty na branku v této sezóně, mnoho nebezpečnosti však neměla, šla přímo do rukavic Remira.
17'
Roh byl rozehrán nakrátko, následný centr Aspase domácí defenzíva odvrací.
16'
Celta se dostává do šancí pomocí brejků, nyní je z toho rohový kop.
15'
V první čtvrthodině měl s výjimkou Sotelovi vlaštovky Real jasnou převahu, co se držení míče týče, téměř jistě se pohybuje nad 70 %.
14'
Gólovku měl Kuba, Unai Núñez však jeho ránu dokázal zblokovat ještě před tím, než s ní mohl válčit Villar.
14'
Výsledkem je po zákroku Núñeze roh číslo pět.
13'
Zajímavý centr na zadní tyč odvrací Manu Sánchez na čtvrtý roh Realu.
13'
Kličkování Traorého k úspěchu nevedlo, obrana Celty vyhání Real Sociedad na vlastní polovinu.
11'
Vpřed se snažil dostat Kubo, úspěšný nebyl.
10'
Hugo Sotelo trefuje dalekonosnou ranou tyč! Obrovská šance hostujícího týmu!
9'
Dlouhý pas na Fernándeze zastavuje Starfelt.
8'
Cetr Andera Barrenetxei prošel vápnem Celty, nikdo ho však nedokázal využít k zakončení.
7'
Následný rohový kop rozehrával Aspas, domácí v poklidu odvrací a balón musí rozehrávat Iván Villar.
6'
Extrémně důležitý defenzivní zákrok předvedl po úniku Bamby Traoré, který famózním skluzem zastavil útok čistě.
5'
Výsledkem dvou centrovaných míčů díky standardce je roh.
4'
Manu Sánchez fauluje Kubu, je to první ostrý zákrok a negativní emoce na obou stranách.
3'
Výsledkem byl pouze perspektivní kontr hostí, který svou ranou zakončoval Larsen. Střela se mu ale nevydařila, navíc byl odpískán ofsajd.
2'
Tentokráte už si hosté poradili lépe a je z toho pouze útočný aut.
2'
Hlavička Fernandéze přinesla těžký zákrok Villara a další roh!
2'
Tento dlouhý balón na Fernándeze přináší rohový kop pro dotek debutujícího Starfelta.
1'
Domácí favorité v modrobílém kombinují na polovině hřiště, outsideři v rudých dresech se snaží o intenzivní presink.
1'
Hráči obou celků právě nastupují na hrací plochu.
Debut dnes čeká obránce hostujícího týmu Švéda Carla Starfelta, který do Celty přestoupil ze skotského Celticu.

Real Sociedad de Fútbol: Remiro – A. Muñoz, Le Normand, Traoré, Zubeldia (C) – Turrientes, Zubimendi, B. Méndez – Barrenetxea, C. Fernández, Kubo.
Náhradníci: Marrero, Fraga – U. González, Cho, Karrikaburu, P. Marín, Navarro, Oyarzabal, Pacheco, Rico, Sadiq, Sola.
Trenér: Imanol Alguacil

Celta de Vigo: I. Villar – Núñez, Mingueza, Starfelt, M. Sánchez – Bamba, Beltrán, Sotelo, de la Torre – Aspas (C), Larsen.
Náhradníci: Carrillo, Marchesín – Aidoo, Cervi, Dotor, Domínguez, M. Rodríguez, Swedberg, Tapia, K. Vázquez, Veiga.
Trenér: Rafael Benitez

Rozhodčí: Ortiz –⁠ Serrato, Gonzalez –⁠ Puerte.
Koho sledovat?

Mikel Merino – španělský reprezentant a vítěz poháru Německa a Španělska
Mikel Oyarzabal – celokariérní hráč Realu a španělský reprezentant
Takefusa Kubo – japonský křídelník nastřílel loni 9 branek, letos už v jediném utkání přidal další

X

Carles Perez – za 5.2 miliónu eur přišel z AS Řím tento mládežnický španelský reprezentant
Iago Aspas – 10. místo v loňské tabulce střelců La Ligy
Jonathan Bamba – nová posila z Lille má titul z francouzské ligy i superpohár této země
Španělská La Liga je už zase naplno rozjetá, její druhé kolo přináší mimo jiné bitvu týmu Real Sociedad de Fútbol s Celtou de Vigo. Favoritem je jednoznačně domácí celek, který si letos zahraje i Ligu mistrů, hosté budou muset pořádně zabojovat, chtějí-li bodovat.

Real Sociedad skončil v loňské sezóně na čtvrtém místě, získal skalpy Sevilly, Manchesteru United, Villarrealu či Barcelony. V rámci přípravy na letošní ročník dokázal porazit Leverkusen a uhrát bezbrankovou remízu s Atléticem Madrid.

Celta loni skončila třináctá, šedý střed tabulky je jí souzen již dlouhá léta. Nejcennějším skalpem minulé sezóny byl skalp Barcelony ve vůbec posledním kole ročníku. Ve velmi optimistické přípravě si dokázala poradit s Wolfsburgem, Lyonem a výsledkem 5:0 deklasovat Ronaldův Al Nassr.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.