La Liga - 26. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real Sociedad : Villarreal - 23. února 2024   21:00

Real Sociedad
86' Merino
1:3
(0:1)
Villarreal
17' Comesaña  (Albiol) • 47' Comesaña  (Baena) • 90+5' Sørloth  (Go. Guedes)
Remiro – H. Traoré (46. Aramburu), Le Normand /C/, Pacheco, Galán – Zacharjan (72. Becker), Zubimendi, Méndez (65. Merino), Barrenetxea (7. Olasagasti) – Kubo, Silva (65. Sadiq).
Marrero, Fraga – Zubeldia, González, Tierney, Magunazelaia, Marín.
Villanueva – Mateo, Parfenof
Reale Arena (San Sebastián)
30 609 diváků
Villarreal
Jørgensen – Y. Mosquera, Albiol /C/, Bailly, A. Moreno (70. Cuenca) – Akhomach (70. Parejo), Coquelin (84. Capoue), Comesaña, Baena (84. Morales) – Guedes, G. Moreno (79. Sørloth).
Reina – Trigueros, Femenía, Mándí, B. Traoré.

To je pro dnešek vše. Přeji pěkně prožitý víkend a u dalších přenosů naviděnou.
Držení míče: 70 % : 30 %.
Střely na branku: 8:4. Střely mimo: 10:2. Rohy: 13:2. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 15:14.
Utkání 26.kola LaLigy mezi Realem Sociedad a Villarrealem je u svého konce. Cenný tříbodový zisk si odváží domů Žlutá ponorka a to zcela zaslouženě. Ta šla už do vedení v 17.minutě zásluhou Comesaña, který se prosadil i zkraje druhého dějství. Sociedad od té doby tlačil a dokázal snížit v 86.minutě, když z velké blízkosti snižoval Merino. Domácí ovšem nedokázali vyrovnat a naopak v nastavení přidal definitivní tečku Sørloth. Duel tak končí výhrou hostů 3:1.
90+8'
90+7'
Rohové kopy byly k vidění na domácí straně, ale ani jeden nebyl vážněji zakončen.
90+6'
Real ještě nic nevzdává a nákopy se žene do útočného snažení.
90+5'
Villarreal právě vstřelil branku!
Je hotovo, Žlutá ponorka jde dvoubrankového vedení! Rychlý přechod do útoku skončil centrem na zadní tyč, kam si naběhl Gonçalo Guedes. Pohotově hlavou vracel pod sebe, kde byl osamocený ALEXANDER SØRLOTH. Norský forvard z jedničky nedal žádnou šanci Remirovi a potvrzuje tříbodový zisk.
90+4'
Gonçalo Guedes rychle prchal do útočného brejku hostů. Zakončovat ovšem nebude díky dobrému návratu obránců.
90+3'
Santi Comesaña to udělal chytře, když si dal tělo před protihráče, který ho musel sundat k zemi.
90+2'
Filip Jørgensen dokázal včas vyběhnout na hranici vápna, kde dokázal zachytit dlouhý pas Merina.
90+1'
Ještě dost času má Real na vyrovnání, ale útočné choutky musí být výraznější. Vhazovat teď bude Raúl Albiol.
90'
Centr na přední tyč nevyšel ideálně a končí odvrácením soupeřova mužstva do bezpečné zóny.
89'
Aktivita se domácím osvědčila, protože budou rozehrávat jeden z posledních rohů.
88'
Sociedad se usilovně tlačí za vyrovnáním, ale dlouhé míče zřejmě nepovedou k zdárnému konci.
87'
Jorge Cuenca zastavil rychlou akci domácích na vyrovnání a vidí žlutou kartu.
86'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
No a pozor, drama je na světě! Nádhernou střelu poslal z hranice pokutového území Martín Zubimendi. S jeho pokusem si poradil Filip Jørgensen a poté i s okamžitou dorážkou. Pro smůlu hostující brankáře se poslední zásah odrazil k MIKELOVI MERINOVI, který chladnokrevně pod břevno snižuje.
86'
Z velkého úhlu se odhodlal ke střele Takefusa Kubo. Slabá střela míří pouze nad břevno hostující svatyně.
85'
Umar Sadiq se snad ukličkoval k smrti a také tak dopadla jeho následná přihrávka do ofenzivy, blokem obránců.
84'
Střídání v týmu Villarreal CF:
ze hřiště odchází Francis Coquelin, přichází Étienne Capoue,
ze hřiště odchází Alejandro Baena, přichází José Luis Morales.
83'
Takefusa Kubo se omlouvá svým spoluhráčům, protože kvůli němu je zastavena akce ofsajdem.
82'
Martín Zubimendi je dobrý v odebírání míče, což potvrdil v tento moment a jeho celek míří dopředu.
81'
Sociedad se rozhodl o rozehrávku rohu na zadní tyč. Zakončovat nakonec nebude kvůli útočnému faulu.
80'
V defenzivní činnosti zabral také Jorge Cuenca, když zablokoval přihrávku do pokutového území.
79'
ze hřiště odchází Gerard Moreno, přichází Alexander Sörloth.
78'
Cenné vteřinky na stranu Žluté ponorky, která díky Morenovi rozehrává rohový kop.
77'
Hostující Alejandro Baena zůstal v útoku ležet na trávníku a to nepříjemném střetu s Le Normandem.
76'
Hru výrazně oživil střídající Sheraldo Becker. Další jeho snaha o centr končí na prvním obránci.
75'
Několikrát Real naháněl balón před brankovou lajnou. Naposledy uspěl Becker a ta dokonce i zakončoval pouze do rukavic brankáře soupeře.
74'
Sheraldo Becker dokázal udělat kličku dvěma obráncům a prudce centrovat. Jeho snahu přečetl Filip Jørgensen, který v klidu kryje do náručí.
73'
Real Sociedad měl na své straně rozehrávku rohového kopu. Ten nebyl kopnut špatně, jenže Sadiq v souboji s obráncem neuspěl.
72'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian:
ze hřiště odchází Arsen Zacharjan, přichází Sheraldo Becker.
71'
Krásný centr mohl zakončit z jedničky Arsen Zacharjan, jenže k jeho smůle byl rychlejší s obranným zákrokem Mosquera.
70'
ze hřiště odchází Ilias Akhomach, přichází Dani Parejo,
ze hřiště odchází Alberto Moreno, přichází Jorge Cuenca.
69'
Fauly se to jenom hemží, další podnikl zezadu Arsen Zacharjan a vidí také žlutou kartu.
68'
Martín Zubimendi dlouho váhal s průnikovou přihrávku a je za to potrestán ztrátou.
67'
Takefusa Kubo byl zřejmě přemotivovaný, když zcela zbytečně v útoku fauluje a nabízí hostům standardní situaci.
66'
Na velkém vápně si našel osamocený míč Arsen Zacharjan. Neváhal s okamžitým pokusem z první, který letí na tribuny stadionu.
65'
ze hřiště odchází Brais Méndez, přichází Mikel Merino,
ze hřiště odchází André Silva, přichází Umar Sadiq.
64'
Z přímého kopu to zkoušel z velké dálky André Silva. Nadějný pokus letí o pár metrů nad břevno.
63'
V rychlém sledu další žlutá karta. Za ostrý skluz ji vidí oprávněně Raúl Albiol.
62'
Za vzájemnou potyčku vidí žlutou kartu André Silva a Yerson Mosquera.
61'
Stále takovými nenápadnými útoky hrozí Villarreal, prozatím se domácí brání.
60'
Filip Jørgensen to přehnal se zdržováním hry a vykoledoval si žlutou kartu.
59'
Na hrací ploše zůstal ležet po šlapáku Arsen Zacharjan. Vše se odehrálo už ve vápně, ale penalta se nepíská.
58'
Na stadionu to jen zahučelo. Francis Coquelin se po šťastném odrazu dostal ke střele z velkého úhlu, ta nakonec končí jen vedle tyče Remira.
57'
Yerson Mosquera si dal chytře tělo před protihráče a po odevzdaném míči je sestřelen k zem.
56'
Ke střele z nadějné pozice se dostal Brais Méndez. Tvrdá dělovka levou nohou končí vysoko nad břevnem.
55'
Na centr k zadní tyči si rychle naběhl Javi Galán. Zakončení na dlouhou nohu je zablokováno k rohovému praporku.
54'
Real Sociedad se k zakončení nedostane, protože Martín Zubimendi poslal velice dlouhý míč do pokutového území. Filip Jørgensen si vše pohlídal a pohotově chytá do rukavic.
53'
Dnešní utkání sleduje 30 609 diváků.
52'
Villarreal ovšem přímého kopu nevyužil a poměrně snadno nabízí míč domácím.
51'
První žlutá karta v tomto střetnutí. Za zastavení brejku ji vidí Robin Le Normand.
51'
Na domácích je vidět opět větší aktivita. Tu šperkoval střelou na hranici vápna Takefusa Kubo, jenže trefuje pouze prostor, kde je nachystán Filip Jørgensen.
50'
Po dalším centrem došel ke střele z odraženého míče. Jon Ander Olasagasti ovšem míří pouze do bloku obránců.
49'
San Sebastian nezahrál rohový kop ideálně, jenže bude ho po dobrém tlaku opakovat.
48'
Sociedad se hned tlačí do útočné akci, která končí rohovým kopem.
47'
Na začátku druhé půle chybnou rozehrávku domácích skvěle přečetl Alejandro Baena, který si rychle připravil míč k centru z levé strany. V náběhu našel obloučkem osamoceného SANTIHO COMESAÑU, jenž dokázal ve skluzu z malého vápna podruhé překonat bezmocného Remira.
46'
ze hřiště odchází Hamari Traoré, přichází Jon Aramburu.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 22:08.
Úvodní dějství zápasu mezi Real Sociedad a Villarrealem je u svého konce. Do kabin jde spokojenější hostující mužstvo, které vede o jednu branku. O tu se po rohovém kopu postaral v 17.minutě z malého vápna Comesaña. Jinak lepším týmem jsou určitě domácí, ale své šance nedokážou dotáhnout do zdárného konce. Proto se poločas ponese za výsledku 0:1.
45+5'
45+4'
Robin Le Normand zvládl rychlý souboj do defenzivní činnosti a s jistotou odvrací do autu.
45+3'
Tak nakonec mohl být záložník domácích hrdinou! Arsen Zacharjan kroutil z velké dálky míč do prostoru branky. Balón přeletěl přihlížející Filipa Jørgensena, jenže ten nakonec zůstává v klidu, protože ho zachraňuje břevno.
45+2'
Arsen Zacharjan opravdu dnes nehraje dobrý zápas, když nadějnou útočnou akci kazí špatným dotekem.
45+1'
Na stadioně se ozývá pískot a to v kombinaci domácích hráčů. Ti se zatím výrazně do ofenzivy nedostávají.
45'
Oba hráči se zvedli a my ve hře pokračujeme. Konkrétně rozehrávkou Remira.
44'
Na trávníku stále probíhají ošetření, ani s jedním borcem to nevypadá vůbec dobře.
43'
K nepříjemnému střetu došlo v rohu hřiště, Na hrací ploše s bolestivou grimasou leží Traoré a Coquelin.
42'
Gonçalo Guedes odvedl skvělou práci směrem do defenzivy a důrazem vybojovat míč.
41'
Rohový kop se domácím vůbec nezdařil, když na zadní tyči nikoho nenachází. Od branky bude vykopávat Filip Jørgensen.
40'
Tenhle centr byl obrovsky nebezpečný. Proháčkoval se k němu Javi Galán a a zadní tyči hledal šajtlí Traorého. Ten se nedostane k zakončení díky perfektnímu obránci.
39'
Několikátý neúspěšný průnik ze strany Zacharjana, tentokrát si to namířil přímo na dva obránce.
38'
Na malý moment se do hry dostanou borci v žlutých dresech. Nedovolený zákrok si vybojoval Gerard Moreno.
37'
K dalekonosnému zakončení se dostal Hamari Traoré. Balón mu sjel zřejmě z kopačky a letí úplně mimo.
36'
Sociedad si vzal do moci kulatý nesmysl a zatím úspěšně kombinuje směrem dopředu.
35'
Do těžké pozice se ve vápně dostal Takefusa Kubo. V tísni několik protihráčů nestačil vypálit.
34'
Dobrý centr si na zadní tyči našel Raúl Albiol. Tentokrát zkoušel rovnou ohrozit branku, ale míří vedle.
33'
Gerard Moreno se mohl dostat ke zajímavé střele za hranicí vápna. Místo ní zvolil přihrávku a celou akci výrazně zpomalil.
32'
Nejaktivnější domácí Kubo se dostal k dobré pozici k centru. Jemný dloubáček ovšem našel pouze defenzivu.
31'
Neúspěšná kombinace na levé straně končí nepřesným posunutím Zacharjana.
30'
Filip Jørgensen přízemní převahu ukončil velice nepřesným výkopem na Morena. Začne z klidu Le Normand.
29'
Do delší kombinace se také dostávají hráči v žlutých dresech. Sociedad si zatím pomáhá fauly.
28'
V rychlostním souboji si pomohl Arsen Zacharjan okatě rukama, a tak je mu odpískán nedovolený zákrok.
27'
Kombinace Realu se dostala také k brankáři Remirovi, jenž je klidným a s ochotou se zapojuje.
26'
Do nadějné šance se mohl hnát Brais Méndez, jenomže do ní nepůjde, jelikož jeho náběhu předcházel ofsajd.
25'
Sociedad si nakonec vybojoval dva rohové kopy. Ty končí neúspěchem, protože druhý z nich končí přesně v rukavic pohotového Jørgensena.
24'
Rohový kop čeká na domácí hráče, když nepříjemný Kubo donutil obránce odehrát do zámezí.
23'
Villarreal se pomocí dlouhého nákopu tlačil do ofenzivní práce. Zastavil je pozorný Pacheco.
22'
Míč si ke střele připravil produktivní Takefusa Kubo. Ostrý skákavý balón dokázal do svého koše zachytit Filip Jørgensen.
21'
Aktivnějším v zápase je domácí celek, který se dostal na útočnou polovinu a vybojoval zde autové vhazování.
20'
Dobrým průnikem se prezentoval Takefusa Kubo. Ostrá pobídka do pokutového území skončila na noze obránců.
19'
Robin Le Normand odvážně vyvážel balón na útočnou polovinu, kde s nim utekl až do zámezí.
18'
Celou akci ještě prověřoval videorozhodčí, ale přestupek v situaci nenašel.
17'
Žlutá ponorka se dostává po rohovém kopu do vedení! Kroucený centr na zadní tyč vracel Raúl Albiol do ohně. Tam si ho na malém vápně našel v chumlu hráčů SANTI COMESAÑA, který měl jednoduchou práci před prázdnou bránou.
16'
Žlutá ponorka se dalšímu útoku dokázala ubránit a zamířila do rychlého brejku. Z otočky nakonec pálil v pokutovém území Gonçalo Guedes, jenže přízemní střelu dokázal nohou vyrazit Remiro.
15'
San Sebastian se dostává do menšího tlaku, který šperkoval nepřesným centrem Arsen Zacharjan.
14'
Hned z toho byla první velká šance! Na první tyč si úspěšně naběhl Brais Méndez a prodlužoval hlavou do zadních prostorů. Míč najednou letěl do branky, ale pozorný obránce Albiol zachraňuje své mužstvo hlavou.
13'
K zakončení budeme blízko, jelikož Hamari Traoré prošel do pokutového území. Konečný centr mu byl zablokován.
12'
Zatím jsme neměli možnost vidět nějakou střelu, ta zatím nepřijde dál, protože Le Normand drží kombinaci na obranné polovině.
11'
Rozehraná standardka skončila neúspěchem, když míč na první tyč našel pouze domácí obránce.
10'
Na druhé straně se na lajně uvolnil Yerson Mosquera. Více vymyslet nemohl, protože byl faulován.
9'
Do hlavičkového souboje skákal před brankou Arsen Zacharjan. Přes pozorného obránce zakončuje pouze mimo tři tyče.
8'
Začátek duelu je velice opatrný, což potvrzuje pomalejší kombinace Sociedadu.
7'
ze hřiště odchází Ander Barrenetxea, přichází Jon Ander Olasagasti.
6'
Hostující záloha zvládla souboje na polovině hřiště. Následně hráči v žlutém bude rozehrávat přímý kop po faulu na Morena.
5'
Villarreal se po průniku dožadoval rohového kopu. Pomezní sudí byl bez kompromisní a ukazuje na odkop od branky.
4'
Domácí obléhání velkého vápna je neúspěšné, proto do akce směrem dopředu míří Alberto Moreno.
3'
K centru se z levé strany tlačil Barrenetxea, jenže přes pozorného obránce nevedla cesta.
2'
Hosté se dlouho v kombinaci neudrželi, proto na opačnou stranu velí k akci Takefusa Kubo.
1'
O úvodní výkop tohoto střetnutí se postarali hostující hráči v žlutých dresech. Ti začínají duel nákopem na útočnou polovinu.
1'
Všichni aktéři dnešního střetnutí právě nastupují na hrací plochu. Za pár chvilek jdeme do akce.
Hráči obou mužstev mají za sebou předzápasové rozcvičení. Momentálně míří do kabin k posledním přípravám.

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – H. Traoré, Le Normand (C), Pacheco, Galán – Zacharjan, Zubimendi, Bra. Méndez, Barrenetxea – Kubo, A. Silva.
Náhradníci: Marrero, Fraga – Zubeldia, Merino, Becker, U. González, Olasagasti, Tierney, Sadiq, Magunazelaia, P. Marín, Aramburu.
Trenér: Imanol Alguacil

Villarreal CF: Jørgensen – Y. Mosquera, Albiol (C), Bailly, A. Moreno – Akhomach, Coquelin, Comesaña, Baena – Go. Guedes, G. Moreno.
Náhradníci: Reina – Cuenca, Capoue, Parejo, Sörloth, Trigueros, Morales, Femenía, Mándí, B. Traoré.
Trenér: Marcelino

Rozhodčí: Villanueva – Mateo, Parfenof.

REAL SOCIEDAD SAN SEBASTIAN

Účastník jarní fáze Ligy mistrů prožívá také velice povedený ročník v lize. Po 25 duelech se nachází na šesté pozici s 40 body a pozitivním skóre 34:23. Vypadá to, že bude bojovat o tuhle příčku, protože na pátou ztrácí už devět bodíků.

San Sebastian neprožívá v posledních dnech úplně šťastné období, jelikož z posledních šesti soutěžních střetnutí vyhrál pouze jednou. Jinak přišly tři bezbrankové remízy, prohra v LaLize nebo také v minulém týdnu v Lize mistrů prohra 0:2 s PSG. Naposledy se zadařilo, když tříbodový zisk vznikl na place Mallorcy.

Sociedad letos nezvládá obstojně domácí duely v soutěži. Je desátý nejlepší, když získal 20 bodů a inkasoval pouze 12 tref. Jejich špatnou bilanci potvrzují čtyři nevyhrané zápasy v řadě za sebou. Zmar se potvrdil i v posledním utkání před svými fanoušky, jelikož prohrál s Osasunou těsně 0:1.

Důležitou osobou tohoto kádru je forvard Takefusa Kubo. Dvaadvacetiletý Japonec je nejproduktivnějším hráčem týmu v LaLize, když se trefil sedmkrát a třikrát asistoval. Gólově se naposledy prosadil na hřišti Mallorcy, kde vyrovnával skóre a poté Real vše otočil.

Vylepší Real Sociedad svou domácí bilanci?

VILLARREAL CF

Svěřenci kouče Marcelina neprožívají úplně nejpovedenější sezónu, když se pohybují ve spodních patrech tabulky. Po 25 odehraných duelech se nachází na 13.pozici s 26 body a negativním skóre 35:47. Na sestupové příčky moc velký náskok nemá, protože ten je devítibodový.

Žlutá ponorka ovšem v posledních pěti duelech má docela zajímavou formu. Z těchto duelů totiž získala sedm bodů za čtyři remízy a jednu výhru. Zejména výhra byla zajímavá, jelikož se vyhrálo vysoko 5:3 na Barceloně. Naposledy se představila v domácím zápase proti Getafe, se kterým remizovala 1:1.

Villarreal si letos docela dost pomáhá na venkovních stadionech, když zde získal 13 bodů, což je shodné i s domácím prostředí. Minimálně poslední dvě utkání dopadla dle očekávání. Vysoká výhra 5:3 na půdě Barcelony a následná ubojovaná remíza 1:1 s Alavésem.

Klíčovým mužem tohoto kádru je útočník Alexander Sorloth. Osmadvacetiletý rodák z Norska v LaLize nastřílel osm branek a k tomu přidal čtyři asistence, proto je společně s Morenem nejproduktivnější hráč týmu. Střelecky se naposledy podílel na výhře 5:3 proti Barceloně.

Dokáže Villarreal potřetí za sebou bodovat na venkovním hřišti?
Krásný páteční večer ze San Sebastiánu! Od 21:00 zde začne první střetnutí 26.kola LaLigy. O pohárovou Evropu hrající Real Sociedad na svém trávníku vyzve Villarreal CF.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.