La Liga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Real : Villarreal - 17. prosince 2023   21:00

Real
25' Bellingham (Modrić) • 38' Rodrygo (L. Vázquez) • 64' B. Díaz (F. García) • 68' Modrić (Rodrygo)
4:1
(2:0)
Villarreal
54' Morales  (Terrats)
Real
Lunin – L. Vázquez, Rüdiger, Alaba (34. N. Fernández), Mendy (46. F. García) – Valverde, Modrić (C), Kroos (78. Tchouaméni), Bellingham (78. Ceballos) – B. Díaz (84. Joselu), Rodrygo.
Arrizabalaga, De Luis – Paz, Da Silva.
Vazquez
Estadio Santiago Bernabéu (Madrid)
70.500 diváků
Villarreal
Jörgensen – Altimira, Albiol (C) (46. Cuenca), Mándí, Pedraza – Akhomach (74. Trigueros), Capoue, Parejo, Baena (29. Terrats) – G. Moreno (46. Sörloth), Morales (79. Brereton Díaz).

14:12.
Je tu konec hezkého zápasu mezi Realem Madrid a Villarrealem. Domácí fotbalisté jen malou chvilku znejistěli, když v 54. minutě snížil na 2:1 Morales. O deset minut později ale vrátil bílému baletu dvoubrankový náskok Brahim Díaz a čtvrtý gól záhy vstřelil Luka Modrič. Real Madrid se tak vrací na první místo tabulky a zítra bude bedlivě sledovat dohrávku 17. kola mezi Gironou a Alavésem.
90+4'
90+4'
Domácí dohrávají zápas s míčem na kopačkách.
90+2'
Domácí nakonec v krátkém sledu kopali dva rohy, hosté se s problémy nakonec ubránili a míč odehráli na polovinu hřiště.
90+1'
Gólovou přihrávku Modriće si málem do vlastní brány srazil Ajsa Mándí. Nakonec je z toho roh.
90'
Rodrygo vystřelil přesně doprostřed brány a gólman Filip Jörgensen s lehkými problémy míč nadvakrát zastavil.
90'
Étienne Capoue kousek za vápnem fauloval Ceballose a bude z toho velmi zajímavý přímý kop pro domácí celek.
89'
Centr Rodryga mířil na Nacha, ten byl ale hodně natěsno bráněný a neměl šanci zakončit.
88'
Po rychlém útoku Valverdeho tady bude další roh pro domácí celek.
87'
Po rohovém kopu Modriče byl odpískaný útočný faul domácích hráčů uvnitř vápna. Rozehrávat budou hosté.
86'
Rüdiger se ocitl s míčem až u rohového praporku a vybojoval rohový kop pro Real.
85'
Étienne Capoue zbytečně zezadu trefil Daniho Ceballose a dostává žlutou kartu. Navíc je to pro něj stop pro další zápas.
85'
Alexander Sörloth zkusil padnout v pokutovém území. Po lehkém kontaktu s Franem Garcíou se penalta nepíská.
84'
Střídání v týmu Real Madrid:
ze hřiště odchází Brahim Díaz, přichází Joselu.
83'
Aurélien Tchouaméni na zemi zasáhl Étienne Capoueho a dostává trochu přísnou žlutou kartou.
82'
Hosté mají nyní balon ve své moci, avšak k bráně Realu se prakticky nedostávají.
80'
Na levé straně měl hodně prostoru Rodrygo. Aby ne, když jeho náběh byl z ofsajdu. Je pískáno a balon mají hosté.
79'
Střídání v týmu Villarreal CF:
ze hřiště odchází José Luis Morales, přichází Ben Brereton Díaz.
78'
ze hřiště odchází Toni Kroos, přichází Aurélien Tchouaméni,
ze hřiště odchází Jude Bellingham, přichází Dani Ceballos.
76'
Hosté sice prohrávají o tři góly, ale svému soupeři očividně nic nedarují. Hraje se nadále velmi důrazně.
74'
ze hřiště odchází Ilias Akhomach, přichází Manu Trigueros.
74'
Nervy na uzdě tak neudržel Ilias Akhomach, který na polovině hřiště tvrdě dohrál Bellinghama. Žlutá karta pro hostujícího fotbalistu.
72'
Domácí fotbalisté hrají v exhibičním duchu a každou přihrávku hráčů bílého baletu fanoušky hlasitě oslavují.
70'
Emoce na stadionu nyní planou naplno. Na zemi byl opět Bellingham, který chtěl penaltu, ale nepíská se a anglický útočník se hodně zlobí.
68'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Domácí střílí čtvrtý gól. Rodrygo vystihl špatnou rozehrávku soupeře a ustál i dva zákroky ve vápně. Především ten druhý byl jednoznačný faul a rozhodčí by patrně pískal pokutový kop, avšak míč se odrazil přesně k LUKA MODRIĆOVI, který vstřelil gól na 4:1!
67'
Žlutá karta pro tým Real Madrid (Jude Bellingham). Adrià Altimira tahal Bellinghama snad deset metrů intenzivně za dres, ale píská se až ve chvíli, kdy se Bellingham rukou ohnal po svém soupeři.
66'
Zápas se hraje před velmi bouřlivým publikem, sledujeme velmi dramatické utkání.
64'
Domácí si berou zpět dvoubrankový náskok! Fran García z vlastní poloviny přihrál BRAHIMU DÍAZOVI, který si přebral balon prakticky už na půlící čáře. Následně předvedl krásné sólo, kde obešel tři protihráče a následně zamířil přesně k tyči – 3:1!
63'
Po rohovém kopu domácí svého soupeře zamkli v jeho vápně, Filip Jörgensen ale nakonec vůbec zasahovat nemusel.
62'
Hráči Realu nyní po akci Brahima Díaze vybojovali rohový kop.
61'
Máme za sebou hodinu hry a zatím není rozhodně nic jistého. Domácí měli zápas pod kontrolou, nyní je to ale jen o gól a stát se tak může cokoliv.
59'
Modrič zkoušel dlouhým přízemním pasem vyslat do šance Rodryga, ten byl ale dobře pokrytý.
59'
Hra je nyní trochu rozháraná. Hraje se ve velkém tempu od vápna k vápnu.
57'
Lucas poslal do vápna z pravé strany dobrý pas na Rodryga, ten ale ve skluzu špičkou kopačky nedokázal Jörgensena překonat. Hostující gólman předvedl skvělý zákrok!
56'
Domácí chtějí samozřejmě rychle odpovědět a hned se tlačí do útoku.
54'
Villarreal právě vstřelil branku!
Hosté snižují po rychlém protiútoku, kdy Ramon Terrats přesným pasem vyzval ke skórování JOSÉ LUISE MORALESE a ten první střelou na bránu v podání hostů překonal gólmana Lunina – 2:1!
53'
Domácí kopali rohové kopy dva. Po tom druhém pálil z hranice vápna Brahim Díaz, míč ale poslal vysoko nad bránu.
53'
Důrazný fotbal pokračuje. Do vápna Villarrealu vnikl Bellingham, jeho pokus o přihrávku do ohně byl zblokovaný na roh.
52'
Alexander Sörloth kolenem trefil lýtkový sval Nacha a domácí kapitán s hodně bolestivou grimasou leží na trávníku.
51'
Po faulu Modriče budou u balonu hosté.
49'
Dnešní utkání sleduje 70.500 diváků.
48'
Z levé strany posílal zpětnou přihrávku do vápna Bellingham, míč doputoval jen k brankáři Filipu Jörgensenovi.
47'
Brahim Díaz vnikl do vápna soupeře a vystřelil. Jeho ránu gólman chytil a nepíská se penalta ani po následném zákroku Ajsa Mándího, který dohrál Díaze.
47'
Španělská média informují o tom, že zranění Davida Alaby je patrně vážné.
46'
ze hřiště odchází Raúl Albiol, přichází Jorge Cuenca,
ze hřiště odchází Gerard Moreno, přichází Alexander Sörloth.
46'
ze hřiště odchází Ferland Mendy, přichází Fran García.
46'
Skončil první poločas zápasu, po kterém vede domácí Real Madrid nad Villarrealem 2:0. Domácí mohou být spokojeni s průběžným stavem, avšak naopak nešťastní budou patrně ze zranění Davida Alaby, který si poranil koleno.
45+6'
45+6'
Bellingham posílal do vápna kolmý pas na Rodryga. Ten byl ale asi v ofsajdu, a tak raději nehrál. Míč má pod kontrolou Filip Jörgensen.
45+4'
První poločas spěje ke svému konci. Teď jsou u balonu hosté, hrají ale v deseti.
45+3'
Pokračuje se ve hře, avšak Moreno je zraněný a bude muset střídat.
45+2'
Na trávníku sedí pro změnu Gerard Moreno, uvidíme, zda bude v pořádku a nebo zda bude muset střídat.
45'
Bellingam poslal balon ideálně do vápna na Rodryga, tomu ale pod nohy v rozhodující chvíli skočil jeden z bránících hráčů.
44'
První poločas rychle spěje ke svému konci. Teď se hraje hlavně ve středu pole.
42'
Domácí mají míč pod kontrolou, ale závěr je plný emocí a ostřejších soubojů.
40'
A další zajímavá situace. Uvnitř vápna narazil Bellingham do Albiola a domácí chtěli penaltu. Pokračuje se ale ve hře.
38'
Pomezní asistent se s verdiktem unáhlil! Gól totiž platí! Po rohu Modriče se ve skrumáži od Rüdigera dostal míč k Lucasovi, který ho lehce posunul k RODRYGOVI a ten nezaváhal – 2:0!
38'
Domácí dopravili Rodrygem míč do brány, jenže rozhodčí rychle signalizoval ofsajd.. Čeká se na verdikt videorozhodčího.
37'
Teď to byl Lucas, kdo se dostal na pravé straně k míči. Po jeho zblokovaném centru následuje roh.
36'
Domácí fotbalisté vypadají, jako by je zranění Alaby poznamenalo. Zatím kombinují na polovině hřiště a nikam se neženou.
34'
Nacho dostal při vstupu na hrací plochu kapitánskou pásku od Luky Modriče.
34'
ze hřiště odchází David Alaba, přichází Nacho Fernández.
33'
Nyní ale pozor. Ve středu pole si při nevinném souboji podvrtl kolenu David Alaba. Má očividně, dost možná vážně, poraněné koleno a bude muset střídat.
32'
Brahim Díaz to přehnal s důrazem při napadání. Po jeho faulu budou u míče hosté.
30'
Hosté jsou nyní na balonu. Jejich kombinace na polovině hřiště jsou ale velmi opatrné a nikam moc nevedou.
29'
ze hřiště odchází Alejandro Baena, přichází Ramon Terrats.
28'
Baena po delším ošetření nemůže pokračovat ve hře. Se slzami v očích opouští trávník a hosté chystají rychlé střídání.
26'
Lucas Vázquez teď podruhé trefil ošklivě kotník Alejandra Baeny a zdá se, že pro hostujícího hráče zápas skončil.
25'
Domácí se dostávají do vedení! Lucas od pravé strany přihrál zpětně na hranici vápna Modričovi a jeho následný centr našel přesně hlavu JUDE BELLINGHAMA – 1:0!
25'
Bílý balet stále hodně drží balon a neustále se snaží hledat skulinku v soupeřově defenzivě.
23'
Z hranice vápna teď střílel Luka Modrič a jeho povedená rána se otřela o břevno hostující brány!
21'
Hráči Realu se tlačí na polovinu soupeře. Stále tomu ale něco chybí.
19'
Na trávníku zůstal sedět s bolestivou grimasou Gerard Moreno. Drží se za kotník po srážce s Alabou.
18'
Valverde poslal do vápna ideální pas na Rodryga, který byl v gólové šanci. Skvěle ho vychytal Jörgensen, následně byl ale odmávaný a odpískaný ofsajd.
17'
Centr Kroose odhlavičkoval mimo vápno Gerard Moreno.
16'
Domácí na druhé straně vybojovali rohový kop. U míče samozřejmě Toni Kroos.
15'
Ilias Akhomach se hezky uvolnil a levačkou zakončil. Jeho povedená rána šla těsně vedle levé tyče Luninovy brány.
15'
Po rohu se domácí již k dalšímu ohrožení brány soupeře nedostali.
14'
Do dobré pozice se dostal Brahim Díaz, jeho ránu vyrazil gólman Filip Jörgensen na rohový kop.
13'
Hosté se nyní přeci jen na delší čas nastěhovali na polovinu Realu, domácí se dobře brání.
12'
Alejandro Baena inkasoval tvrdý šlapák od Lucase Vázqueze. Je pískáno, ale bez karty pro domácího obránce.
11'
Fotbalisté Realu hrají nadále ve velmi vysokém tempu a hosté se jen velmi těžko dostávají s míčem na polovinu soupeře.
9'
Domácí fotbalisté napadají rozehrávku soupeře hodně vysoko, a to dělá hráčům žluté ponorky velké problémy.
8'
Ilias Akhomach se dostal k rychlému protiútoku po pravé straně. Jeho pokus byl ale zblokovaný a i když byli hosté ještě jednou u balonu, k dalšímu zakončení se již nedostali.
7'
Pas z hloubi pole se odrazil k Bellingamovi, ten ale místo zpracování volil slabou hlavičku, která nenadělala Filipu Jörgensenovi problémy.
6'
Kroos poslal míč na hranici vápna na Modriče, jeho centr ale mířil jen do ofsajdu. Míč pro hosty.
6'
Po rozehrávce nakrátko se míč dostal k Rodrygovi, ten ale při snaze centrovat trefil obránce a následuje roh.
5'
Alejandro Baena rukou poslal k zemi Lucase a balon budou mít nadále domácí fotbalisté. Přímý kop od postranní čáry.
5'
Domácí napadali rozehrávku až uvnitř vápna soupeře a málem se jim podařilo balon vybojovat.
4'
Luka Modrič zasáhl ve středu pole balon svou pravou rukou. Je pískáno a balon mají hosté.
3'
Kroos poslal míč na Valverdeho, ten vypálil bez přípravy tvrdě, avšak také vysoko nad.
2'
Z pravé strany posílal střílenou přihrávku do vápna Lucas Vázquez, hosté se ale ubránili.
1'
Hosté měli malou chvilku balon pod svou kontrolou, nyní jsou ale u míče již domácí. Ti se k vápnu soupeře blíží postupným útokem.
1'
Domácí jsou samozřejmě celí v bílém, hosté naopak také tradičně ve žlutém. Souboj bílého baletu proti žluté ponorce může za pár chvil začít.
Oba týmy jsou na hrací ploše. Po tradičních předzápasových oficialitách budeme čekat na úvodní výkop.

Real Madrid: Lunin – L. Vázquez, Rüdiger, Alaba, Mendy – Valverde, Modrić (C), Kroos, Bellingham – B. Díaz, Rodrygo.
Náhradníci: Arrizabalaga, De Luis – Ceballos, N. Fernández, F. García, Joselu, Paz, Tchouaméni, Da Silva.
Trenér: Carlo Ancelotti

Villarreal CF: Jörgensen – Altimira, Albiol (C), Mándí, Pedraza – Akhomach, Capoue, Parejo, Baena – G. Moreno, Morales.
Náhradníci: Reina – Brereton Díaz, Cuenca, Femenía, A. Moreno, Sörloth, Terrats, Trigueros.
Trenér: Marcelino

Rozhodčí: Vazquez.
Real Madrid má svému soupeři dnes rozhodně co vracet. Los Blancos nevyhráli nad Villarrealem poslední čtyři ligové zápasy a dva poslední dokonce prohráli. Oba celky se v ligové soutěži potkaly naposledy 8. dubna letošního roku. Zápas stejně jako dnes hraní na Estadio Santiago Bernabeu překvapivě vyhrál Villarreal 3:2. Domácí sice vedli 1:0 a 2:1, avšak hosté dokázali dvakrát vyrovnat a poté v 80. minutě rozhodl Samuel Chukwueze, který letos již hraje ze AC Milán.
Villarreal sice v týdnu oslavil postup v Evropské lize, když dokázal svou skupinu vyhrát se ziskem třinácti bodů. Ve španělské lize ale hraje hodně za očekáváním a především poslední týdny fotbalistům žluté ponorky nevycházejí. Z posledních pěti zápasů uhrál Villarreal jen čtyři body, ve vůbec posledním ligovém kole prohrál doma s Realem Sociedad jednoznačně 0:3.
Real Madrid se dnes potřebuje vrátit na vítěznou vlnu. Tým trenéra Carla Ancelottiho letos prohrál pouze jediný zápas (ligový duel 24. září proti Atléticu Madrid), ale přesto je po remíze s Betisem z minulého víkendu až na druhém místě tabulky, když celé španělské lize aktuálně vládne klub z Girony. Pokud chce před Vánoci bílý balet nadále usilovat o první příčku tabulky, potřebuje dnes vyhrát a čekat na zaváhání Girony, která hraje v pondělí zápas proti Alavésu.
Hezký nedělní večer všem fotbalovým fanouškům při sledování online reportáže ze zápasu 17. kola španělské LaLigy mezi domácím Realem Madrid a hostujícím Villarrealem. Velkým favoritem zápasu budou domácí, kteří mají na svém kontě 39 bodů a v tabulce jim patří druhá příčka za nečekaně vedoucí Gironou. Villarrealu se naopak letos příliš nedaří a po šestnácti zápasech je až na čtrnáctém místě se ziskem šestnácti bodů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.