La Liga - 24. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sevilla : Atlético - 11. února 2024   18:30

Sevilla
15' Is. Romero (Ocampos)
1:0
(1:0)
Sevilla
Nyland – Navas (C) (64. J. Sánchez), Badé, S. Ramos, Acuña – Ó. Torres (64. Suso), D. Sow (88. Jordán), Soumaré, Ocampos – en-Nesírí (88. Pedrosa), Is. Romero (78. Lamela).
Árbol, Dmitrović – Benavides, Hormigo, Idumbo, Januzaj, Medžbrí.
Iglesias – Bueno, Cerezo
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla)
31 528 diváků
Atlético
Oblak – Witsel (66. Mandava), Paulista, Hermoso – Llorente, de Paul, Koke (C) (60. Correa), Barrios (46. Molina), Lino (84. Riquelme) – Griezmann, Morata (46. Depay).
Gomis, Moldovan – Savić, Vermeeren.

Držení míče: 39 % : 61 %.
Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 2:7. Rohy: 2:7. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 8:5.
Sevilla získala cenný skalp, udělala důležitý krok v boji o udržení těsným vítězstvím 1:0 nad madridským Atléticem. Jediný gól utkání padl v 15. minutě, kdy Ocampos prodloužil centr od praporku a Isaac Romero potom z bezprostřední blízkosti skóroval hlavou odrazem od břevna. Hostující favorit byl ve zbytku střetnutí dle očekávání aktivnějším týmem, ale nula v kolonce vstřelených branek zůstala až do závěrečného hvizdu, v největší příležitosti zachránil domácí na brankové čáře Navas a od Depaye se potom odrazil balón těsně vedle tyče.

Svěřenci trenéra Sáncheze Florese zaznamenali druhé vítězství v řadě a v tabulce se posunuli na patnácté místo před Mallorcu a Celtu Vigo. Atlético zůstává čtvrté o třináct bodů za vedoucím Realem.
90+5'
90+4'
Dezorientovaný Rodrigo Riquelme na levé straně šestnáctky hlavičkoval pod sebe do prostoru, kde byl nejrychleji Juanlu Sánchez a před konkurentem bez váhání odkopával na útočnou polovinu.
90+3'
Centr od pravé lajny letěl to prostoru, kde kraloval Marcos Acuña, nizozemský útočník čekal na balón marně.
90+2'
Bez podpory spoluhráčů vypálil Érik Lamela zhruba dvacet metrů od brány a trefil nohu bránícího Maria Hermosa.
90+1'
Domácí celek chtěl pomýšlet na pojistku náskoku, avšak arbitr Iglesias zastavil útok, když správně odpískal útočný faul Ocamposovi.
89'
Přenesení doleva zpracoval z velké výšky Antoine Griezmann, potom pod tlakem nastřelil Susa a získal alespoň autové vhazování.
88'
Střídání v týmu Sevilla FC:
ze hřiště odchází Djibril Sow, přichází Joan Jordán.
88'
ze hřiště odchází Júsuf en-Nesírí, přichází Adria Pedrosa.
87'
Na pravé straně šestnáctky uzavíral akci Atlética Rodrigo de Paul, zakončení z velkého úhlu skončilo na Badém.
86'
Ángel Correa dostal ideální nahrávku přesně do nohy, jenže potom bez cizího zavinění ztratil stabilitu, volný balón potom získal Sergio Ramos.
85'
Sevilla se ubránila rohu a středem vystartoval do protiútoku Júsuf en-Nesírí, sám proti Paulistovi s Molinou dle očekávání neuspěl.
84'
Střídání v týmu Atlético Madrid:
ze hřiště odchází Samuel Lino, přichází Rodrigo Riquelme.
83'
Uvidíme rohový kop celku z Madridu. Střelu Lina bez přípravy dokázal na poslední chvíli levou nohou zblokovat Loïc Badé.
82'
Antoine Griezmann odvážně přihrával mezi dvojici stoperů, jenže Memphis Depay očekával nahrávku k lajně, kam také běžel. Míč pro domácí.
81'
Atlético sice získalo míč zpět do vlastní moci, jenže zatím kombinují bez myšlenky v blízkosti poloviny hřiště, domácí brání na jedničku.
80'
Útočný faul Llorenteho udělal radost většině fanoušků přítomných na stadionu. Fotbalisté Sevilly dostávají pár cenných vteřin oddechu.
79'
Hermosův oblouček domácí defenziva perfektně přečetla a Ramos ve spolupráci s Badém nepustili do příležitosti Depaye.
78'
ze hřiště odchází Isaac Romero, přichází Érik Lamela.
77'
Další žlutá karta pro domácího hráče za protesty. Jmenovitě si ji pěkně zblízka prohlédl Júsuf en-Nesírí, na nějž nebyl odpískán faul a marocký útočník potom zlostně hodil míčem o zem.
76'
Fotbalisté Sevilly kontrolují balón na vlastní polovině a dle očekávání nikam nespěchají. Soupeř jim ale vysunutým presinkem nic neulehčuje.
75'
Střílený centr Antoinea Griezmanna směrem do brány měl dobré parametry. Ørjan Nyland poděkoval Djibrilu Sowovi za výborný blok.
74'
Pokračuje aktivní hra hostujícího mužstva, které kombinuje na útočné polovině. Mario Hermoso vyslal střílený centr, Juanlu Sánchez blokoval na roh.
73'
Dobrou práci odvedl směrem dozadu Reinildo Mandava, když natlačil tělo před Lucase Ocampose a hlavou sklepl míč pro Llorenteho.
72'
Za obranou se sevillským obráncům schoval Samuel Lino, po nepovedeném prvním doteku střílel přímo do Nylanda.
71'
Alespoň rohový kop získal naplno sprintující Nahuel Molina, jemuž se povedlo nastřelit blokujícího Boubakary Soumarého.
70'
Za zbytečné oplácení si kartu žluté barvy po právu vysloužil Suso, který je přitom na trávníku jen pár minut. Protesty byly zbytečné.
69'
Na levou stranu šestnáctky dostal nahrávku Antoine Griezmann a prvním dotekem centroval silnější levačkou do bránícího Acuni.
68'
Samuel Lino si narazil s Memphisem Depayem, načež vyzkoušel polovysoký balón do šestnáctky, ten skončil v rukou gólmana.
67'
Domácí mužstvo ubránilo i další útočnou akci soupeře, vysoký nákop do pokutového území kontroloval Ørjan Nyland.
66'
Individuálně si věřil Rodrigo de Paul, ale příliš daleko se nedostal, nataženou pravou nohou mu stopku vystavil Sergio Ramos.
66'
ze hřiště odchází Axel Witsel, přichází Reinildo Mandava.
65'
Correu v náběhu zastavil Ramos. Proto přišla přihrávka pod sebe, odkud Ángel Correa vystřelil doprostřed brány, kde situaci kontroloval Ørjan Nyland.
64'
ze hřiště odchází Óliver Torres, přichází Suso.
64'
ze hřiště odchází Jesús Navas, přichází Juanlu Sánchez.
63'
Pozdě vystartoval za nahrávkou za obranu Júsuf en-Nesírí, rychlejší byl Gabriel Paulista a pod tlakem si pomohl s Oblakem.
62'
S těžkou malou domů si Jan Oblak nedělal těžkou hlavu a těsně před Ocamposem hrál vzduchem doprava na volného Hermosa.
61'
Po centru od pravé lajny se do míče rybičkou opřel Memphis Depay, hrací předmět namířil o pár čísel vedle levé části brankové konstrukce.
60'
ze hřiště odchází Koke, přichází Ángel Correa.
59'
Tentokráte znovu musel do akce Jan Oblak a poradil si brilantně, když tvrdou levačku ztlumil levou rukou a míč potom zalehl před blížícím se Romerem.
58'
Lucas Ocampos vystartoval do úniku a nadvakrát se mu povedlo propálit Oblaka, následně ale pomezní Argentinci správně odpískal ofsajd.
57'
Měkoučký centr poslal do pokutového území Rodrigo de Paul a našel Maria Hermosa, stoper zakončoval hlavou nepřesně.
56'
Opět na sebe upozornil Sergio Ramos, který šel do odvážného skluzu proti Molinovi a dokázal zabránit nebezpečí za cenu rohového kopu.
55'
Kolem tří pasivně stojících protihráčů se Lino prosmýkl až do vápna a po pravé ruce nahrával Depaye, toho v poslední chvíli tělem odstavil Sergio Ramos.
54'
Nahuel Molina u pravé lajny přetlačil Marcose Acuñu a naslepo odcentroval do vápna, odtud Antoine Griezmann z voleje vypálil akrobaticky příliš vysoko.
53'
Červeno-bílí zkusili uspět na malém prostoru. Ale zůstává nula v kolonce vstřelených branek, Antoine Griezmann se neodpoutal od Ólivera Torrese.
52'
Za obranou domácího mužstva se schoval Memphis Depay, poté, co tělem odstavil Badého, tak z levé strany šestnáctky zakončoval technicky vedle brány.
51'
Úvod druhé půle patří hostům. Polovysoký centr poslal do pokutového území Samuel Lino, Jesús Navas udržel na uzdě Griezmanna.
50'
O pozornost si řekl Antoine Griezmann, který s pomocí paty zkoušel vyzrát na Sergia Ramose, zkušený španělský stoper získal míč pro sebe.
49'
Ohromně šťastný moment pro Sevillu, jež zůstává v těsném vedení! Po stříleném centru Moliny zakončoval Griezmann mimo dosah Nylanda, načež domácí na brankové čáře skvěle zasáhl Navas a s notnou dávkou štěstí napálil Depaye, od nějž se míč odrazil o kousek vedle pravé tyče.
48'
Jan Oblak si zakřičel na Gabriela Paulistu a dočkal se malé domů od jeho osoby, následoval odkop na útočnou polovinu.
47'
Zatímco domácí trenér o poločasové přestávce do sestavy nesáhl, zatímco hostující kouč dvě změny udělal, stáhl zraněného Moratu a nevýrazného Barriose.
46'
ze hřiště odchází Pablo Barrios, přichází Nahuel Molina.
46'
ze hřiště odchází Álvaro Morata, přichází Memphis Depay.
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:37.
První poločas zápasu mezi Sevillou a Atléticem Madrid přinesl jediný gól, o který se poněkud překvapivě postaralo domácí mužstvo. Skóre střetnutí a současnou podobu výsledku stanovil v 15. minutě Isaac Romero, jenž využil Ocamposem prodlouženého centru od praporku a z bezprostřední blízkosti hlavou zakončil o břevno mimo dosah Oblaka. Hosté následně byli dle očekávání aktivnějším týmem, ale kýženého srovnání se zatím nedočkali, v největší příležitosti Morata neuspěl sám proti Nylandovi.
45+4'
45+4'
Antoine Griezmann vyslal centr na zadní tyč, odkud Gabriel Paulista sklepával míč pod sebe a Samuel Lino napálil jenom clonícího soka.
45+3'
Hosté ještě podnikli jednu poslední akci v rámci prvního poločasu. A uvidíme standardku po faulu stopera Loïca Badého na Lina těsně před šestnáctkou.
45+2'
Lucas Ocampos zamíchal hlavu Marcosi Llorentemu a bránící Mario Hermoso, jenž měl situaci pod kontrolou, nechal balón doputovat mimo hrací plochu.
45+1'
Álvaro Morata bolestivě narazil do zapřeného Boubakary Soumarého a vypadá to na problém s pravým kolenem. Hostující útočník potřebuje ošetření.
44'
Ofenzivní složku mužstva podpořil Boubakary Soumaré, jenže při převzetí balónu podklouzl, potom po pravé lajně rozvinul akci na Ocampose, jehož střílený centr pod sebe odkopl Koke.
43'
Júsuf en-Nesírí bez podpory spoluhráčů zkusil štěstí individuálně. Chtěl si po levé lajně obhodit Gabriela Paulistu, brazilský stoper se nenachytal.
42'
Po vyrovnání sahal Álvaro Morata, neúspěšně! Nelepší střelec Atlética v sezóně dostal výbornou nahrávku mezi dva rozestoupivší se obránce, ovšem napálil míč přímo do vyběhnuvšího Nylanda.
41'
Přetažený centr mířil do prostoru, kde se pohyboval Samuel Lino, avšak sklepával pod sebe, kde neměl žádného ze spoluhráčů.
40'
Tělem si pokryl balón Antoine Griezmann a příliš ostře ho potom tělem dohrál Sergio Ramos, takže budeme sledovat standardku Atlética.
39'
Do centr na hranici malého vápna plnou rychlostí vletěl Júsuf en-Nesírí, v nekomfortním postavení hlavičkoval vysoko nad bránu.
38'
Gabriel Paulista po dobrém obranném zákroku ještě zabojoval, leč míč ve hře nestihl, takže uvidíme rohový kop domácího celku.
37'
Naopak domácí nikam přehnaně nespěchají. Lucas Ocampos mohl hrát směrem dopředu, promyslel situaci a vybral si malou domů na Nylanda.
36'
Hostující fotbalisté jsou dle očekávání aktivnějším týmem, ale efektivita zůstává nulová i po snaze Griezmanna, jehož nepustil za sebe Marcos Acuña.
35'
Nepřesná nahrávka na Moratu, ale štěstí pro Atlético, že za útočníkem byl ještě Samuel Lino, nicméně klička proti Navasovi se s úspěchem nesetkala.
34'
Na paty dostal nahrávku Lucas Ocampos a Argentinec měl co dělat, aby před číhajícím Griezmannem odkopl míč do zámezí.
33'
Po ofsajdu soupeře rozehrával od vlastní brány Jan Oblak. Rozmyslel si dlouhou rozehrávku, na krátkou vzdálenost posunul míč k Llorentemu.
32'
Sevilla zaútočila pravou stranou. Nakonec centroval Jesús Navas, nicméně napálil prvního clonícího soka, tím byl Gabriel Paulista.
31'
Po pravé lajně nabral rychlost Samuel Lino, jenže při prvním doteku nechal míč za sebou, tělem jej navíc odzbrojil Marcos Acuña.
30'
Střílený centr od levé lajny Mario Hermoso smolně tečoval do vlastní brány, naštěstí pro něj do prostoru, kde se pohyboval Oblak.
29'
Lucas Ocampos v nečekaný okamžik zastavil a rozhodl se přenést hru do středu hřiště, kde si Djibril Sow neporadil se zdánlivě snadným zpracováním.
28'
A mohlo to být o dva góly! Do vnitra šestnáctky dostal přihrávku Isaac Romero, nenechal se rozhodit Paulistou a pravačkou vypálil do břevna.
27'
Oblouček za obranu vyzkoušel Antoine Griezmann, jenže Álvaro Morata zareagoval příliš pozdě a nepřetlačil tělem Sergia Ramose.
26'
První žlutou kartu v zápase obdržel hostující stoper Axel Witsel, jenž pozdě přistoupil k Júsufu en-Nesírího a soka tvrdě dohrál zezadu do ramene.
25'
Júsuf en-Nesírí sice v hlavičkovém souboji nedal žádnou šanci Gabrielu Paulistovi, jenže snahy byly zbytečné, domácí útočník byl nachytán v ofsajdu.
24'
Na druhé straně si o pozornost řekl Samuel Lino. A stadionem to jenom zahučelo, když vyslal přízemní jedovku těsně vedle pravé tyče.
23'
Na druhý vstřelený gól v utkání měl políčeno Isaac Romero! Od Torrese dostal do vápna parádní nadýchaný centr, jenže z blízkosti trefil přímo Oblaka.
22'
Sevilla podnikla rychlý protiútok, ale s neúspěšným koncem, jeden na jednoho Gabriel Paulista zpacifikoval Júsufa en-Nesírího.
21'
Po levém křídle se pokoušel do vnitra pokutového území prokličkovat Samuel Lino, stopku mu čistým způsobem vystavil Sergio Ramos.
20'
Álvaro Morata je zatím hodně vidět. Nyní byl blízko ke skórování, když orazítkoval brankovou konstrukci, ale zase zakončoval z ofsajdu.
19'
Z poloviny hřiště zkusil brankáře překvapit Mario Hermoso. Ørjana Nylanda určitě vystrašil a brankář měl štěstí, že míč prosvištěl těsně nad břevnem.
18'
Hráči Sevilly jsou při chuti. Djibril Sow vyzkoušel středem hřiště kolmici za obranu, konkurenta bez problémů zastavil Gabriel Paulista.
17'
Arbitr Iglesias si ještě celou situaci raději nechal posvětit od videorozhodčího, ovšem sám moc dobře tušil, že k porušení pravidel nedošlo.
15'
Sevilla právě vstřelila branku!
Domácí stadion bouří, Sevilla se dostává do vedení! Standardku v podobě rohového kopu rozehrál Acuña na Ocampose, jenž šikovně prodlužoval za sebe, kde ISAAC ROMERO přetlačil konkurenta a z bezprostřední blízkosti hlavou prostřelil Oblaka odrazem míče od břevna.
14'
Prudký centr Marcose Acuni přizvedl Djibril Sow a Jan Oblak měl co dělat, aby hrací předmět vyboxoval mimo velké vápno.
13'
Hrou rukou se provinil Antoine Griezmann, jenž při plnění defenzivních povinností dal levou horní končetinu od těla a zastavil jí nahrávku.
12'
Po rozehrávce rohu na krátkou vzdálenost zleva odcentroval do vnitra pokutového území Samuel Lino, našel pouze Nylandovy rukavice.
11'
Na malém prostoru si Antoine Griezmann udělal prostor přes tři protihráče, načež centroval na Moratu, bránící Sergio Ramos srazil míč na roh.
10'
Hosté vysunuli kombinaci na útočnou polovinu. Skončila u Marcose Llorenteho, ten poslal příliš prudký pas na Maria Hermosa.
9'
Proti prudkému polovysokému centru zleva vystartoval z brankové čáry Oblak a dobře udělal, protože sebral míč těsně před en-Nesírím.
8'
Pohybem si o balón za obranu řekl Marcos Llorente. Dostal ho, jenže první dotek nebyl povedený, výsledkem je odkop od brány Sevilly.
7'
Těžkou nahrávku k levé lajně Lucas Ocampos udržel ve hře, ovšem dal si hrací předmět daleko od nohy, čehož dokonale využil pozorný Axel Witsel.
6'
Ze střední vzdálenosti zajímavě vypálil domácí kapitán Jesús Navas. Pohotová rána z první zamířila přímo doprostřed brány, kde byl připravený Jan Oblak.
5'
Znovu zahrozil Álvaro Morata, ovšem pomezní mu správně odmával jasný ofsajd, přízemní zakončení pravačkou se mezi tři tyče nevešlo.
4'
S malou domů si slovinský reprezentační gólman Jan Oblak poradil bez problémů, nelámal si hlavu se zpracováním a přihrával doprava Witselovi.
3'
Za obranu dostával nahrávku Álvaro Morata. Pod tlakem si neporadil úplně ideálně se zpracováním a ze záklonu pálil levačkou vysoko nad bránu.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních bílých dresech. Fotbalisté Atlética pro dnešní ligové střetnutí oblékli dresy barvy červeno-bílé.
1'

Sevilla FC: Nyland – Navas (C), Badé, S. Ramos, Acuña – Ó. Torres, D. Sow, Soumaré, Ocampos – en-Nesírí, Is. Romero.
Náhradníci: Árbol, Dmitrović – Benavides, Hormigo, Idumbo, Januzaj, Jordán, Lamela, Medžbrí, Pedrosa, J. Sánchez, Suso.
Trenér: Quique Sánchez Flores

Atlético Madrid: Oblak – Witsel, Paulista, Hermoso – Llorente, de Paul, Koke (C), Barrios, Lino – Griezmann, Morata.
Náhradníci: Gomis, Moldovan – Correa, Depay, Molina, Mandava, Riquelme, Savić, Vermeeren.
Trenér: Diego Simeone

Rozhodčí: Iglesias – Bueno, Cerezo.
Atlético Madrid

Fotbalisté madridského Atlética pochopitelně řeší úplně jiné starosti, a sice ty titulové. Každopádně příliš dobře to s nimi nevypadá, protože ze čtvrtého místa vzhlíží na vedoucí Real s odstupem třinácti bodů, dále je před nimi druhá Girona o osm bodů a třetí Barcelona o dva. Atleti v lize neprohráli čtyři zápasy za sebou, ovšem do dnešního klání půjdou po porážce, kterou utrpěli v rámci prvního zápasu semifinále poháru, doma prohráli těsně 0:1 s Athleticem Bilbao. Střelecké produktivitě mužstva vévodí devatenáctigólový Álvaro Morata.
Sevilla FC

Letošní sezona není pro Sevillu povedenou. V dosavadních třiadvaceti kolech nasbírala dvacet bodů, s nimiž se nachází na patnáctém místě s pouhým tříbodovým náskokem na sestupem ohrožený Cádiz. Svěřenci trenéra Florese v předešlých dvou ligových kláních neprohráli, po domácí remíze 1:1 s Osasunou těsným výsledkem 2:1 zvítězili na půdě Vallecana. Nejlepším střelcem týmu je desetigólový Násirí.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný nedělní podvečer. Vítám vás při sledování 24. španělské LaLigy, u zápasu mezi Sevillou a Atléticem Madrid.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.