La Liga - 22. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sevilla : CA Osasuna - 28. ledna 2024   18:30

Sevilla
24' Romero Bernal (Acuña)
1:1
(1:0)
CA Osasuna
55' Budimir  (Dav. García)
Sevilla
Nyland – Badé, S. Ramos, Marcão (71. Mir) – Navas (C) (71. J. Sánchez), Suso, Agoumé (59. I. Sow, 67. Ó. Torres), Soumaré, Acuña (59. Pedrosa) – Romero Bernal, Ocampos.
Dmitrović, Árbol – Jordán, Gattoni, Medžbrí, Nianzou, Januzaj.
Cuadra – Porrasová, Estévez.
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla)
30 640 diváků
CA Osasuna
S. Herrera – Dav. García (C), Catena, J. Cruz I – R. Peña (66. Areso), Ibáñez (76. Moncayola), I. Muñoz, Mo. Gómez (76. Oroz), Mojica – Raúl García (83. Arnáiz), Budimir.
Valencia, A. Fernández – Torró, Herrando, Ru. García, U. García, Barja, Brašanac.

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou někdy příště!
Dnešní utkání sledovalo 30 640 diváků.
Sevillský boj o udržení bude příští víkend pokračovat na hřišti Vallecana, zatímco Pamplonu v příštím týdnu čekají hned dva zápasy: ve středu odcestuje do Barcelony a v neděli hostí na svém trávníku Celtu Vigo.
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán hlásí dohráno, duel mezi Sevillou a Osasunou končí vesměs zaslouženou remízou! Hosté se po promarněném prvním poločase probrali a v tom druhém vymazali domácí náskok, ale na dokončení obratu už jim síly nezbývaly. Los Nervionenses do tabulky ukořistili cenný bod navzdory faktu, že poslední minuty dohrávali v deseti po červené kartě pro Susa.
Držení míče: 44 % : 56 %.
Střely na branku: 5:4. Střely mimo: 4:5. Rohy: 2:4. Ofsajdy: 5:2. Fauly: 19:13.
90+7'
90+7'
Běží poslední desítky sekund hry. Rafa Mir nedovoleně poslal k zemi Muñoze, faul loktem pravděpodobně ukončuje domácí naděje na vítězství.
90+6'
Herrera udržel svůj tým ve hře, tak tohle byly hodně nepříjemné chvíle pro tým z Pamplony! Po Ramosově odražené střele si na dorážku nabíhal Mir, ale brankář stihl včas míč odkopnout mimo nebezpečí! Rohový kop pro Sevillu.
90+5'
V nastavení se dopředu nakonec mohou vrhnout také domácí, jejichž tažení faulem zastavil Muñoz.
90+4'
Ani Moncaylovů pokus se mezi tři tyče nevešel. Nyland rozehrává, remíza je už více než pravděpodobná.
90+3'
Osasuna stále neúspěšně dobývá domácí šestnáctku, nyní dostává šanci udeřit z rohového kopu.
90+2'
Exekuce kopu se ujal Mojica, který míč ze strany jen trestuhodně nasměroval do bránícího soka.
90+1'
Ramos si hrál s ohněm, pod kartou totiž nyní fauloval. Další kartónek sice neviděl, ale tak jako tak soupeřům nabídl standardku z poměrně slibné pozice.
89'
Seville chtěl ranou zpoza šestnáctky definitivně zlomit vaz Oroz, jehož rána ale jen proletěla nad bližší spojnicí. Strážce domácí svatyně si jistě oddechl.
88'
Místo nějakého velkého závěrečného tlaku ze strany hráčů z Pamplony sledujeme vlažnou hru, oslabeným domácím se daří hru držet daleko od Nylanda.
87'
Osasuna operuje s míčem na domácí polovině hřiště, její mírný nápor ale zatím ke střele nevedl.
86'
Vše je jinak, tak to je obrovská komplikace pro domácí! Žlutá karta pro Susa (SEV) je obratem zrušena a nahrazena přímou červenou, Sevilla tedy bude dohrávat v deseti!
84'
Padly hned dvě žluté karty v rozmezí několika sekund: Suso (SEV) byl trestán za podrážení, horkokrevný Sergio Ramos (SEV) pak za nevybíravé protesty.
83'
Střídání v týmu CA Osasuna:
ze hřiště odchází Raúl García, přichází José Arnáiz.
82'
Na druhém konci hřiště se o osudu utkání pokusil rozhodnout Ocampos, jehož střela se ale mezi tři tyče nevešla. Herrera se za míčem jen ohlédl.
80'
Po Moncaylově přihrávce protihráčům v šestnáctce zavařil Budimir, Sevilla to ale zvládla. Hostující forvard sice reklamuje ruku Ramose, ale zřejmě neuspěje.
79'
Domácí se v posledních minutách věnují hlavně defenzivním činnostem, Osasuna má více ze hry.
78'
Výrazný zvrat v zápase nepřinesl ani hostující centr z pravého křídla, Suso míč dostal pod kontrolu a bez váhání ho odehrál velmi daleko od své brány.
77'
Základní hrací doba se pomalu ale jistě chýlí ke konci. Moc toho k vidění není, vše zatím nasvědčuje tomu, že v Seville se budou body dělit rovným dílem.
76'
ze hřiště odchází Pablo Ibáñez, přichází Jon Moncayola,
ze hřiště odchází Moisés Gómez, přichází Aimar Oroz.
74'
Ocampos se dlouhým balónem neúspěšně pokusil přesunout hru na opačnou stranu k nabíhajícímu Susovi, jeho pasu totiž chyběla přesnost.
72'
Trochu kuriózní moment: Herrera nyní svůj odkop od brány namířil tak vysoko, že zasáhl kameru zavěšenou nad hřištěm. Rozehrávat tedy bude znovu.
71'
Střídání v týmu Sevilla FC:
ze hřiště odchází Jesús Navas, přichází Juanlu Sánchez,
ze hřiště odchází Marcão, přichází Rafa Mir.
70'
Hodně kouskovanou a nepříliš atraktivní podívanou chtěl dalekonosnou ranou okořenit Muñoz, jehož zakončení ale trefilo jen bránícího protihráče.
69'
Pojďme se ovšem vrátit zpět k dění na hřišti, kde byl nyní někdo z hráčů Sevilly přistižen v ofsajdu.
67'
Vynucené střídání v týmu Sevilla FC:
ze hřiště odchází Ibrahima Sow, přichází Óliver Torres.

Domácí útočník se cestou ze hřiště drží za hlavu a je znatelně otřesený, to nevypadá ani trochu příjemně.
67'
Pozor, k neplánované změně bude muset dojít také na straně Sevilly. Sow neodehrál ani deset minut a podle všeho bude nucen předčasně odstoupit.
66'
ze hřiště odchází Rubén Peña, přichází Jesús Areso.
65'
Znovu se nehraje, opět pro zdravotní komplikace někoho v bílém. Pamplonští mezitím chystají své první střídání v dnešním souboji, do hry půjde Areso.
64'
Ramos je v pořádku a nyní dokonce i uhlídal vysunutého Budimira, kterému nedovolil zachytit vzdušný míč v sevillském vápně. Balón získávají domácí.
63'
Pověstný domácí zadák se srazil s vlastním spoluhráčem, zřejmě to byl Sow. Nyní už je ale zpět na nohou a zdá se, že bude schopen v duelu pokračovat.
61'
Ramos si během bránění hostujícího rohu přivodil nějaký šrám v obličeji a svíjí se v bolestech na trávníku, na hřiště snad poprvé vyráží zdravotníci.
60'
Máme za sebou takřka hodinu hry. Misky pomyslných vah se nyní znovu překlopily na stranu Osasuny, která se po delší době snaží prorazit dopředu.
59'
ze hřiště odchází Lucien Agoumé, přichází Ibrahima Sow,
ze hřiště odchází Marcos Acuña, přichází Adria Pedrosa.
58'
Na tribunách to zašumělo, druhý zásah borců v bílém byl jen pár centimetrů daleko! Na hraně malého vápna se totiž uvolnil Acuña, jehož hlavička zamířila těsně nad břevno!
57'
Dotěrný Mojica Navasův centr nataženou nohou vyrazil do zámezí, Sevilla získává vhazování.
56'
Pamplonští se rychle vrací na míč. Boubakary Soumaré (SEV) přišlápl nohu soka a dostává žlutou kartu.
55'
Osasuna právě vstřelila branku!
Hosté standardku přetavili v gól, v pětapadesáté minutě tak v Seville začínáme zase od začátku! Po rohovém kopu se v šestnáctce k míči dostal David García, jehož následnou střelu pak mimo dosah nepřipraveného domácího gólmana tečoval ANTE BUDIMIR. Máme vyrovnáno – 1:1!
54'
Soumaré uchránil míč před dotěrným Peñou jen za cenu rohového kopu, Osasuna má šanci srovnat.
53'
Záblesk aktivity ze strany hostů. Peña z kraje vápna poslal míč k zadní tyči na nabíhajícího Raúla Garcíu, jehož teč hlavou zamířila do vnějšku domácí brány.
52'
Navas zachytil pas protihráčů a hlavičkou nastartoval další ofenzivní tažení Los Nervionenses, to se ovšem vesměs rychle rozpadlo. Herrera byl bez práce.
50'
Suso skončil na trávníku na středovém kruhu po souboji s Ibáñezem, který se nařízenému volnému kopu pro domácí sice hodně diví, ale odvrátit ho nedokáže.
49'
Acuña vsadil na prudkou ránu zpoza vápna, kterou ale nasměroval jen do středu svatyně. Herrera s ní tak neměl moc velkou starost a míč vyrazil.
48'
Suso si ve snaze získat ztracený míč na křídle podle rozhodčího počínal moc tvrdě, útočný faul na Mojicu tak ukončuje první sevillský výpad druhého dějství.
47'
Osasuna je v prvních sekundách aktivnějším týmem na hřišti, dosud se nicméně před Nylanda neprobojovala. Defenzivním zákrokem na straně se blýskl Ramos.
46'
Druhý poločas je v plném proudu. Ani jeden trenér během přestávky nesáhl k změnám v sestavě, a na hřišti tak jsou stejné jedenáctky jako v první půli.
46'
První poločas je minulostí, Sevilla se těší z těsného náskoku díky trefě Romera. Nutno podotknout, že domácí jsou ve vedení zaslouženě: Osasuna toho zatím na půdě soupeřů moc nepředvedla a zejména v útoku si počínala hodně bídně. Nyland byl takřka bez práce. Inu, uvidíme, jak se utkání bude vyvíjet po přestávce.
Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 3:2. Střely mimo: 2:0. Rohy: 1:1. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 7:5.
Druhý poločas začne přibližně v 19:34.
45+1'
45+1'
Balón nyní pomalu doklouzal až k Nylandovi, jenž jej obratem rozehrál nakrátko na Marcãa. V prvním poločase toho už nejspíš moc neuvidíme.
44'
Hraje se dál, domácí zadák se zdá být v pořádku. Za pár momentů v Seville začne krátké nastavení.
43'
Rozhodčí na chvíli zastavuje hru, Marcão po souboji s protihráčem nepříjemně dopadl a nechce se zvednout z trávníku. Doufejme, že nejde o nic vážného.
42'
Romero o pár sekund později fauloval Muñoze, domácí působení v útoku tak minimálně na chvíli končí.
41'
Na druhém konci hřiště se uvolnil Romero, který ze slibné pozice přestřelil. I kdyby se prosadil, jeho zásah by nicméně neplatil – byl totiž v ofsajdu.
39'
První část se pomalu ale jistě chýlí ke konci. Pamplonští mají už delší dobu více ze hry a stále se snaží rozbít výbornou obranu pasivních soupeřů.
38'
Badé zachytil přihrávku určenou pro Budimira, Osasuně se ani teď nepovedlo si vytvořit šanci.
37'
Hostující výpad nyní vypadal celkem slibně. Peña se dostal k odraženému míči na kraji vápna a zkusil centr, který si ale protihráči pohlídali a zlikvidovali ho.
36'
Domácím tentokrát práci usnadnil asistent rozhodčího, který si všiml ofsajdu Moisese Gómeze.
35'
Balón mají v posledních minutách pod kontrolou hráči z Pamplony, kteří ale opakovaně naráží na zatím takřka neprostupnou defenzívu Sevilly.
34'
Osasuna se snaží něco vymyslet před Nylandovou brankou, domácí jí ale nepouští do zakončení.
33'
První šance hostů! Nyland nyní musel zasahovat proti Gómezově střele a míč jen nebezpečně vyrazil před sebe! Na dorážku nabíhal Budimir, ale gólman nakonec balón včas zkrotil!
32'
Marcão skvělým skluzem ukončil Peñův vápad na levém křídle a vytěsnil míč do zámezí. Hra tak za chvíli bude pokračovat vhazováním hostujícího celku.
30'
Pamplonští si později vyzkoušeli další standardku. Exekuce se ujal Gómez, jehož balón jen proskákal kolem zadní tyče a zapadl za Nylandovu bránu.
29'
Ocampos se jako blesk z čistého nebe ocitl v obrovské šanci! Romero na něj zvládl procedit míč skrz dva vracející se protihráče a následovala střela jen do vyběhnutého Herrery, který tak udržel svůj tým ve hře! Skvělý zákrok!
28'
Nyland si pohlídal letící balón a schoval ho do svých rukavic, hosté ani tentokrát nic nepředvedli.
27'
Ale pozor, domácí obrana teď ukázala trhliny. Agoumé nezvládl souboj na straně a náběh soka tak musel řešit až Badé, jenž ve vápně zakopl míč za bránu.
26'
Los Nervionenses nedovolili svým soupeřům rychle odpovědět a bleskově se vrátili zpět na míč. Osasuna dnes působí hodně bezzubým dojmem.
24'
Sevilla právě vstřelila branku!
Domácí se po nenápadné akci zničehonic ujímají vedení, svůj druhý kariérní gól v LaLize si připisuje ISAAC ROMERO! Sevillský útočník si na hraně vápna zpracoval krátkou přihrávku, protáhl se za laxního protihráče a následně zaskončil Herreru střelou na zadní tyč – 1:0!
23'
Sledujeme hodně dravou a bojovnou podívanou, úplně pohledný fotbal to není. Dění se drží daleko od obou branek, gólmani zatím moc práce nemají.
22'
Tentokrát už Osasuně hraniční hra neprošla, Gómez je napomínán za zákrok na Romera.
21'
Herrera od své svatyně zahrál míč na střed hřiště, kde se o něj nyní bojuje. Balón často střídá majitele.
20'
Tribuny se znovu zlobí, Ocampos byl tentokrát údajně faulován na středovém kruhu. Ani teď ale hvizd sudího nezazněl, bitva v Seville zuří dál.
19'
Ocampos naběhl do vápna a těsně za jeho hranicí padl na trávník po kontaktu s Mojicou. Rozhodčího ale situace ponechala chladným, penaltu neuvidíme.
18'
Gómez se nyní blýskl v obraně a zastavil výpad Sevilly po pravé straně, dopředu mohou znovu hosté.
17'
Osasuna poprvé po dlouhé době protáhla hru na druhý konec bitevního pole. Gómez se u zadní tyče snažil se dostat k letícímu míči, jenže při tom fauloval.
16'
O pár desítek sekund později Acuña vsadil na centr do šestnáctky. Na ten naskakoval střežený Romero, přičemž protihráč balón odhlavičkoval do zámezí.
15'
Acuña byl dobré tři metry za posledním obráncem, tohle jinak než odpískaným postavením mimo hru skončit nemohlo. Seville to zatím v útoku nelepí.
14'
Badé odzbrojil Raúla Garcíu na středovém kruhu, hosté se ani tentokrát moc daleko nedostali.
13'
David García si na straně pohlídal Acuñu a vytlačil ho ven ze hřiště, Herrera bude odkopávat.
12'
Velmi klidná pasáž utkání zrovna dvakrát atraktivní podívanou nenabízí. Míč má ve své moci domácí obrana, která opatrně hledá skuliny v rozestavení Osasuny.
10'
Pamplonští nyní dostali balón pod kontrolu, sledujeme dlouhou sérii krátkých přihrávek na středu pole.
9'
Sevilla má v úvodních minutách jednoznačně více ze hry, což se odráží i na aktuální statistice držení míče. Ta zatím zní poměrně jasně: 65 % – 35 %.
8'
Acuña chtěl dlouhým nákopem z křídla poslat do brejku vysunutého Romera, svůj pas ale nenamířil úplně přesně. Jako první se k míči dostal Herrera.
7'
Další ofenzivní tažení Sevilly zastavil postranní sudí, k míči se po ofsajdu dostávají hosté.
6'
Už v šesté minutě poprvé vyletěla do vzduchu žlutá karta, kterou po svém neohrabaném souboji s Ibáñezem vidí záložník Lucien Agoumé (SEV).
5'
Los Nervionenses si tak poprvé vyzkoušeli roh, který Osasuna bez větších obtíží zlikvidovala.
4'
O první výbornou šanci duelu se postaral domácí Romero, který si ve vápně zpracoval dlouhý pas, zbavil se Cateny a jeho nepříjemné zakončení na zadní tyč pak Herrera vytěsnil za branku!
3'
Peña vhodil míč do hry těsně vedle sevillského vápna, hostům se nicméně ani tentokrát nepodařilo ofenzivní snahy přetavit ve střelu. Nyland bez práce.
2'
Ocampos si nyní na středu hřiště nerozuměl s Romerem, k míči se následně dostal bránící Muñoz.
1'
Tým z Pamplony neztrácel čas a hned zkraje duelu se probojoval dopředu, domácí obrana nicméně jeho první útok odvrátila a dostala balón pod kontrolu.
1'
Úvodní výkop obstará Osasuna, jdeme na věc!
Oba týmy nastupují nah hrací plochu, domácí ve svých tradičních bílých a hosté v červených dresech.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemný nedělní večer, utkání začíná za pár minut. Níže si v mezičase můžete prohlédnout dnešní kompletní sestavy.

Sevilla FC: Nyland – Badé, S. Ramos, Marcão – Navas (C), Suso, Agoumé, Soumaré, Acuña – Romero Bernal, Ocampos.
Náhradníci: Dmitrović, Árbol – I. Sow, Jordán, Mir, Pedrosa, Gattoni, Medžbrí, Nianzou, J. Sánchez, Ó. Torres, Januzaj.
Trenér: Quique Sánchez Flores.

CA Osasuna: S. Herrera – Dav. García (C), Catena, J. Cruz I – R. Peña, Ibáñez, I. Muñoz, Mo. Gómez, Mojica – Raúl García, Budimir.
Náhradníci: Valencia, A. Fernández – Moncayola, Torró, Herrando, Oroz, Ru. García, Arnáiz, U. García, Barja, Areso, Brašanac.
Trenér: Jagoba Arrasate.

Rozhodčí: Cuadra – Porrasová, Estévez.
PRVNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

Hlavním rozhodčím utkání bude zkušený Guillermo Cuadra, pro kterého to bude již 104. odpískaný zápas ve španělské nejvyšší soutěži. Na stranách uvidíme Guadalupe Porrasovou a Alejandra Estéveze.

29. 9. 2023: Osasuna – Sevilla 0:0

Žluté karty: 68. Budimir (OSS), 74. Torró (OSS) – 57. Salas (SEV), 64. Rakitić (SEV), 81. Pedrosa (SEV).

Střely na branku: 2:3. Střely mimo: 7:10. Rohy: 7:4. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 11:7.

CA Osasuna: Herrera – Peña (85. Areso), Catena, D. García (C), Cruz – Muñoz (68. M. Gómez), Torró, Oroz – Ávila (85. Raúl García), Budimir (85. Rubén García), Mojica (68. Barja).
Hlavní trenér: Jagoba Arrasate.

Sevilla FC: Nyland – Sánchez, Badé, Gudelj, Salas (77. Pedrosa) – Jordán, Rakitić (C) – Ocampos, Torres (85. Sow), Lukebakio – Mir (70. en-Nesírí).
Hlavní trenér: Jose Luis Mendilibar.
CA OSASUNA (12. místo)
20 Z, 7–4–9, 25:31 (-6), 25 bodů

Zatímco loni se Osasuna probojovala do Evropy a ve španělském poháru se prokousala až do finále, aktuální sezóna je pro ní podstatně méně akční. Tým z Pamplony už je z Copa del Rey venku a co se LaLigy týče, tam se pohybuje v klidném středu tabulky. Pozitivem je, že sestupové pásmo je pro ní bezpečně daleko.

Nutno podoktnout, že výběr lodivoda Arrasateho do andaluské metropole přicestuje v poměrně slušné formě. Minulý víkend totiž zvládl napínavou přestřelku s Getafe v poměru 3:2, což pro ně byla hned třetí výhra v posledních pěti ligových utkáních. Naplní dnes roli favorita v Seville a připíše si na konto další tři body?

21 Z, 3–7–11, 26:35 (-9), 16 bodů

Vše nasvědčuje tomu, že Sevilla bude letos až do poslední chvíle bojovat o setrvání v nejvyšší soutěži. Život do trápícího se klubu nevdechl ani nový kouč Sánchez Flores, pod jehož vedením sice tým zvládl důležitý souboj v Granadě, ale od té doby jen čtyřikrát prohrál – naposledy v Gironě, kde schytal debakl 1:5.

Los Nervionenses si v posledních týdnech ligové strasti aspoň částečně kompenzovali v poháru, kde se probojovali až do čtvrtfinále. Los jim nicméně postavil do cesty Atlético, na jehož půdě v týdnu po tuhé bitvě padli 0:1, a jejich pouť tak skončila před branami poslední čtyřky. Spraví si dnes proti Osasuně chuť?

Pět hráčů – 2 branky
Příjemnou neděli u sledování LaLigy! Předposledním duelem dnešního programu španělské nejvyšší soutěže bude střetnutí mezi Sevillou a Osasunou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.