La Liga - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sevilla : Celta Vigo - 17. března 2024   14:00

Sevilla
18' en-Nesírí
1:2
(1:0)
Celta Vigo
71' C. Pérez  (Aspas) • 78' Strand Larsen  (Bamba)
Sevilla
Nyland – Navas, S. Ramos, Salas, Acuña (89. Lamela) – Ocampos (61. Suso), Gudelj (75. Pedrosa), Soumaré, Ó. Torres (75. Jordán) – en-Nesírí (61. Lukebakio), Is. Romero.
Árbol, Dmitrović – Marcão, Medžbrí, Nianzou, I. Sow, J. Sánchez.
Maeso
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla)
36544 diváků
Celta Vigo
Guaita – Mingueza, Manquillo (28. C. Pérez), Núñez (76. Douvikas), C. Domínguez (68. Jailson), H. Álvarez (76. Dam. Rodríguez) – Beltrán, Sotelo (68. Starfelt), Bamba – Aspas, Strand Larsen.
J. Carrillo, I. Villar – Allende, Cervi, M. Rodríguez, M. Sánchez, K. Vázquez.

Skončil nám dramatický zápas 29. kola LaLigy mezi domácí Sevillou a hostující Celtou Vigo. Domácím se první poločas nepovedl, přesto paradoxně vedli 1:0. Když pak ve druhé půli svou hru zlepšili, vypadalo to, že dokráčejí k zisku tří bodů. Jenže pak z ničeho nic hosté z Viga dvakrát skórovali a nakonec vyhráli 2:1.
90+9'
90+9'
Hlavní rozhodčí nastavuje ještě o minutku více, ale domácí se ne a ne dostat k balonu.
90+8'
Érik Lamela poslal balon na přední tyč, hlavičkující Joan Jordán ale zamířil dost mimo.
90+8'
Tak tady bude ještě jeden rohový kop pro domácí celek.
90+7'
Jailson skvěle držel balon a následně se nechal faulovat. Míč mají znovu hosté, kteří jsou něco málo přes minutku od cenného vítězství.
90+6'
Hosté závěr zápasu zvládají s míčem na kopačkách na polovině Sevilly. Domácí to budou mít již velmi složité.
90+4'
Aspas se samozřejmě nechává dlouze ošetřovat.
90+3'
Boubakary Soumaré fauloval Iaga Aspase a za svůj zákrok dostává žlutou kartu.
90+1'
Druhý poločas bude nastaven o osm minut.
90'
Již nám běží poslední minuta normální hrací doby. Je jasné, že se bude hodně nastavovat.
89'
Střídání v týmu Sevilla FC:
ze hřiště odchází Marcos Acuña, přichází Érik Lamela.
89'
Konec zápasu se rychle blíží, ale tlak domácího celku stále nijak nepřichází.
88'
Strand Larsen je zpět na hřišti. Hned byl faulovaný Kike Salasem a hosté samozřejmě nebudou nikam spěchat.
87'
Jørgen Strand Larsen má problémy se stehenním svalem a musí být ošetřovaný.
86'
Hráči Sevilly utahují ofenzivní šrouby. Hosté ale zatím drží své vedení, která si vybojovali dvěma slepenými góly.
85'
Domácí již opět získali balon a tlačí se na polovinu soupeře k jeho vápnu.
83'
Hlavní rozhodčí Maeso po shlédnutí videozáznamu pokutový kop ruší. Penalta se minimálně teď kopat nebude.
81'
Dodi Lukebakio padl ve vápně Celty Vigo k zemi a je pískaná penalta! Opakované záběry ukazují, že Dodi Lukebakio padl k zemi velmi ochotně a toto penalta být nemůže
80'
Domácí se teď tlačí samozřejmě do útoku.
78'
Celta Vigo právě vstřelila branku!
To je něco! Hosté dokázali otočit vývoj zápasu, když se po centru Bamby z levé strany parádně patičkou bokem k bráně prosadil JØRGEN STRAND LARSEN!
76'
Střídání v týmu Celta de Vigo:
ze hřiště odchází Hugo Álvarez, přichází Damián Rodríguez,
ze hřiště odchází Unai Núñez, přichází Tasos Douvikas.
75'
ze hřiště odchází Nemanja Gudelj, přichází Adria Pedrosa,
ze hřiště odchází Óliver Torres, přichází Joan Jordán.
73'
Domácí budou reagovat dvojitým střídáním.
71'
A rázem je srovnáno na 1:1. Na pravé straně měl prostor a míčem na kopačce CARLES PÉREZ, který si parádně obhodil Kike Salase a následně tvrdě vypálil. Gólman Nyland určitě nemá čisté svědomí, protože střelu na střed brány měl chytat.
68'
ze hřiště odchází Hugo Sotelo, přichází Carl Starfelt,
ze hřiště odchází Carlos Domínguez, přichází Jailson.
67'
Teď se hra přesunula do středu pole. Domácí zatím drží balon a soupeři nic nedovolují.
65'
Hosté potřebují zabrat. Protože zatímco v prvním poločase byli aktivnější, po změně stran mají více ze hry domácí.
62'
Dodi Lukebakio se hned po svém příchodu na hřiště dostal do velké šance, jeho ránu ale opět velmi dobře zblokoval hostující gólman Vicente Guaita.
61'
ze hřiště odchází Lucas Ocampos, přichází Suso,
ze hřiště odchází Júsuf en-Nesírí, přichází Dodi Lukebakio.
60'
Teď měl domácí Isaac Romero již obrovskou šanci, když šel se dvěma spoluhráči sám na jediného obránce. Romero volil střelu, kterou ale Vicente Guaita vyrazil. K následné dorážce se pak dostal ještě Lucas Ocampos, ten ale zakončil hodně nad bránu.
59'
Do opravdu nebezpečné šance se dostal Romero, jenže z úhlu zamířil na vzdálenější tyč těsně mimo!
58'
O technický pokus z hranice vápna se pokusil Fran Beltrán, domácí gólman Nyland byl ale připravený a dobře zasáhl.
57'
Po dlouhém nákopu za obranu se z úhlu na bránu Sevilly řítil Jørgen Strand Larsen, dobře ho z rovnováhy vykolejil vracející se Kike Salas a Larsen vystřelil zcela mimo.
56'
Jesús Navas se pokoušel centrovat do vápna soupeře. Trefil ale jen jednoho z obránců, od kterého se balon odrazil do zámezí. Pomezní asistent ale nepochopitelně přisoudil autové vhazování Celtě Vigo a Jesús Navas za následné protesty dostal žlutou kartu.
54'
Óliver Torres se pokoušel o křížný pas přes celou šířku hřiště, myšlenka to byla dobrá, ale balon zastavila hostující defenziva.
52'
Hugo Álvarez byl volný na levé straně a jeho nabídku do vápna chtěl využít Iago Aspas. Špičkou kopačky dokonce zakončil, jenže míč poslal těsně mimo.
51'
Teď sledujeme tuhý boj ve středu pole. Domácí fotbalisté sice drží balon, proti důraznému soupeři se jim ale nedaří dostat do zakončení.
49'
Na další přihrávku z hloubi pole si nabíhal Lucas Ocampos, v tísni ale nedokázal zakončit.
49'
Dnešní utkání sleduje 36544 diváků.
47'
Na polovině soupeře byl faulovaný Lucas Ocampos, domácí budou nadále na balonu.
46'
Isaac Romero se dostával do šance. Jenže vzrušení bylo nakonec zbytečné, protože Romero byl v ofsajdu.
46'
Skončil nám první poločas zápasu mezi Sevillou a Celtou Vigo. O dost aktivnější byli hosté, jenže domácí dokázali proměnit snad svou jedinou šanci, kterou si vytvořili, a po první půli tak vedou 1:0. Je ale jasné, že Sevilla bude muset po změně stran zabrat, protože pokud by hosté byli lepší i ve druhém poločase, snadno by hráči Sevilly o své vedení mohli zase přijít.
45+4'
45+4'
Carles Pérez se srazil s Marcosem Acuñou. Hosté se dožadovali odpískání faulu, to se ale neděje.
45+3'
A další roh Celty Vigo kopal teď opět Iago Aspas. Volil hodně přetažený centr skoro až na protější roh velkého vápna, znovu to ale k ničemu nevedlo.
45+1'
Rohový kop zahrával Carles Pérez, to byl ale snad nejhůře kopnutý roh hostů. Míč mířil opět jen na přední tyč, kde nikdo z hráčů Celty Vigo nebyl.
45'
A další šance hostů! Bamba přiťukl uvnitř vápna balon Larsenovi, ten ale i díky zásahu brankáře Nylanda poslal balon mimo.
44'
Blíží se konec první půle a i když domácí vedou 1:0, určitě se na pouze již těší, protože otěže zápasu tedy očividně ve svých rukou vůbec nemají.
43'
Z ničeho nic velká šance hostů! Iago Aspas kousek za vápnem poslal kolmý pas na Larsena, který byl zcela sám před domácím gólmanem. Své lehké zakončení ale poslal právě jen do Nylanda.
42'
Iago Aspas poslal znovu centr jen na přední tyč, kde zaúřadovala domácí defenziva.
41'
Hosté budou mít nyní možnost kopat další rohový kop. Již šestý v dnešním zápase.
39'
Jørgen Strand Larsen se dokázal probít přes protihráče až do zakončení. Byl ale ve velkém úhlu a Ørjan Nyland dobře vykryl prostor a balon vyrazil.
37'
Teď po jednom ze soubojů řešil Iago Aspas nějaký lehký zdravotní problém. Bude ale očividně v pohodě.
35'
Tempo hry se začíná v závěru poločasu zvyšovat. Hosté se stále více snaží.
33'
Teď je ale tady pasáž, kdy více balon drží hosté.
32'
Hosté kopali Aspasem v krátkém sledu dva rohové kopy. Po tom druhém byl ale odpískaný útočný faul, kterého se dopustil Isaac Romero.
29'
Za následné protesty pak dostal kartu také další domácí obránce Marcos Acuña.
29'
Sergio Ramos ostře zajel do Javiera Manquilly a dostává žlutou kartu.
28'
ze hřiště odchází Javier Manquillo, přichází Carles Pérez.
28'
Hosté se ale určitě nevzdají a budou dále kousat.
26'
Domácí ale již opět drží balon a tlačí se na polovinu soupeře.
24'
Marcos Acuña poslal dlouhým nákopem na polovinu soupeře do úniku Júsufa en-Nesírího, toho ale zákrokem na hranici pravidel zastavil Unai Núñez. Penalta z toho ale nakonec nebude.
22'
Domácí jsou teď lepší, vstřelená branka jim očividně hodně pomohla.
20'
Hosté samozřejmě chtějí rychle odpovědět, ale teď se jim nedaří dostat se k vápnu Sevilly.
18'
Sevilla právě vstřelila branku!
JÚSUF EN-NESÍRÍ po pasu od obránců vyhrál klíčový souboj na polovině soupeře a následně se řítil sám na brankáře Vicente Guaitu. Celou situaci zvládl velmi dobře a poslal domácí do vedení.
16'
Domácí se jen velmi složitě dostávají k vápnu soupeře. Sledujeme boj ve středu pole.
14'
První roh v zápase kopali také hosté. Míč do pohybu uvedl Iago Aspas, domácí defenziva ale balon odehrála mimo vápno.
12'
Centr do vápna mířil na Júsufa en-Nesírího, ten ale nezakončil přesně.
12'
Teď tady bude rohový kop, k míči jde Marcos Acuña.
10'
Domácí se přeci jen trocho tlačí na polovinu soupeře. Zatím ale hrají dost nervózně.
8'
Z tribun se začíná ozývat nesmělý pískot domácích fanoušků. Ti nejsou spokojeni s hrou svého týmu.
7'
Iago Aspas teď zkoušel patičkou přistrčit balon spoluhráči, ten ale vystřelit nedokázal.
6'
Javier Manquillo byl přistrčený Óliverem Torresem. Je pískaný faul a rozehrávat budou hosté.
6'
Zatím sledujeme hodně důraznou fotbalovou podívanou. Domácí fotbalisté se stále spíše jen brání, hraje se hlavně mezi půlící čarou a jejich velkým vápnem.
4'
Kdo by to byl čekal, hosté začali velmi aktivně a domácí se v úvodní pětiminutovce zatím jen brání.
3'
Oscar Mingueza poslal do vápna domácího celku nebezpečný centr. Balon se odrazil ke kanonýrovi Aspasovi, ten ale v poměrně složité pozici přes obránce vystřelil mimo.
2'
Přímý kop domácího celku zas tak nebezpečný nebyl. Míče do vápna budou patrně velmi často mířit na Sergia Ramose, ten byl ale nyní pokrytý.
1'
Hned po pětadvaceti vteřinách byl faulovaný Lucas Ocampos. Míč pro domácí.
1'
Zápas začal s lehkým zpožděním, již se ale hraje. Výkop měli hosté.
1'
Stadionem zní hymna Sevilly v podání domácích fanoušků. Bude se hrát před skvělou diváckou kulisou.
Oba týmy nastupují na hrací plochu. Jak hráči Sevilly, tak hráči Celty Vigo mají na sobě stejné trika. LaLiga toto kolo věnuje boji proti rasizmu.
Dobře naladěný stadion v Seville čeká na příchod fotbalistů na hrací plochu. Čeká nás důležitý souboj o důležité ligové body.

Sevilla FC: Nyland – Navas, S. Ramos, Salas, Acuña – Ocampos, Gudelj, Soumaré, Ó. Torres – en-Nesírí, Is. Romero.
Náhradníci: Árbol, Dmitrović – Jordán, Lukebakio, Lamela, Marcão, Medžbrí, Nianzou, Pedrosa, I. Sow, J. Sánchez, Suso.
Trenér: Quique Sanchez Flores

Celta de Vigo: Guaita – Mingueza, Manquillo, Núñez, C. Domínguez, H. Álvarez – Beltrán, Sotelo, Bamba – Aspas, Strand Larsen.
Náhradníci: J. Carrillo, I. Villar – Allende, Cervi, Douvikas, Jailson, C. Pérez, Dam. Rodríguez, M. Rodríguez, M. Sánchez, Starfelt, K. Vázquez.
Trenér: Claudio Giraldez

Rozhodčí: Maeso.
Sevilla se mohla sestupovým příčkám vzdálit v minulém kole, kdy hrála na hřišti beznadějně poslední Almeríe, jenže domácí dokázali v páté minutě srovnat na konečných 2:2 a body se nakonec dělily. Celta Vigo v minulém kole hrála na hřišti nejsilnějšího možného soupeře, když nastoupila na Estadio Santiago Bernabeu proti Realu Madrid. Domácí favorit neponechal nic náhodě a zcela po zásluze vyhrál jednoznačně 4:0.
Hezké nedělní odpoledne všem fanouškům španělského fotbalu při sledování online reportáže ze zápasu 29. kola LaLigy mezi domácí Sevillou a hostující Celtou Vigo. Letos velice utrápená Sevilla bude chtít v téměř záchranářském souboji získat tři body. Domácí jsou totiž po osmadvaceti zápasech až patnáctá a na sestupové příčky má náskok šest bodů. V cestě jí bude stát soupeř, který je v tabulce pod ní, protože Celta Vigo je aktuálně až sedmnáctá a je tak úplně těsně nad sestupovou osmnáctou příčkou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.