La Liga - 20. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sevilla : D. Alavés - 12. ledna 2024   21:00

Sevilla
70' Mir  • 82' Ocampos
2:3
(0:2)
D. Alavés
26' Tenaglia  (Guridi) • 40' K. García  (Vicente) • 90' R. Duarte  (Omorodion)
Sevilla
Dmitrović – Navas (C) (69. J. Sánchez), S. Ramos, Marcão, Salas (42. Pedrosa) – Suso, Soumaré (55. Mir), Rakitić (56. D. Sow), Ó. Torres – Ocampos, Romero Bernal (55. M. Díaz).
Flores, Árbol – Jordán, Nianzou, Agoumé, Badé, Januzaj.
A. Hernández – D. Sánchez, Escuela.
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla)
34 225 diváků
D. Alavés
Sivera – Gorosabel, Tenaglia, R. Marín, J. López – Benavídez, Guevara (90+2. Blanco) – Vicente (90+3. Parada), Guridi (77. Sola), Rioja (C) (77. R. Duarte) – K. García (72. Omorodion).
Rodriguez – Alkain, Hagi, Simeone, Maraš, T. Mendes, Rebbáš.

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou někdy příště!
Dnešní utkání sledovalo 34 225 diváků.
Oba kluby čeká náročný týden, který bude obsahovat dva duely. Sevilla v úterý v poháru narazí na Getafe a Alavés na Bilbao, zatímco víkendové kolo LaLigy domácím postaví do cesty Gironu a hostům Cádiz.
Vím, že jsem toto přídavné jméno v tomto přenosu použil už hodněkrát, ale páteční duel mezi Sevillou a Alavésem si pro nás připravil vskutku neuvěřitelnou podívanou. Domácí se po zpackaném prvním poločase sice vrátili zpět do hry, smazali dvougólové manko a chvíli i sahali po vítězství, po neubráněném rohovém kopu ale nakonec koušou krutou porážku. Velmi brzy, respektive už na konci tohoto víkendu, se tak mohou ocitnout v sestupovém pásmu tabulky.
Držení míče: 68 % : 32 %.
Střely na branku: 4:8. Střely mimo: 13:3. Rohy: 5:4. Ofsajdy: 5:0. Fauly: 12:13.
90+9'
90+8'
Hrdinou Sevilly se nestal ani Suso, jehož rána zpoza šestnáctky proletěla kolem vzdálenější spojnice. Alavés je k cennému vítězství hodně, hodně blízko.
90+7'
Díazova hlavička se mezi tři tyče nevešla, Sivera si s následnou rozehrávkou dává načas.
90+6'
Hostující gólman se dostal k míči a obratem na něj na pár sekund padl, závěrečný hvizd se blíží.
90+5'
Vše nasvědčuje tomu, že Deportivo si dnes do Baskicka odveze klíčové tři body. Tribuny řídnou.
90+4'
Hra se nyní hodně kouskuje, což pochopitelně svědčí hlavně Alavésu. Sevilla zatím neskládá zbraně, vůbec se jí ale nedaří se vrátit k Siverově svatyni.
90+3'
Střídání v týmu Deportivo Alavés:
ze hřiště odchází Carlos Vicente, přichází Víctor Parada.
90+2'
ze hřiště odchází Ander Guevara, přichází Antonio Blanco.
90+1'
Kike García (DAL) během bouřlivých oslav gólu ze střídačky zřejmě vběhl na hřiště, a ač už je nějakou dobu ze hry venku, dostává tak žlutou kartu.
90'
Deportivo Alavés právě vstřelilo branku!
Tak to je něco neuvěřitelného, hosté se v samotném závěru základní hrací doby v Seville vrací zpět do vedení! Obrovský výbuch radosti na jejich střídačce odšpuntoval RUBÉN DUARTE, který si po standarce naskočil na tečovaný míč, který k němu nasměroval Omorodion, a hlavou umlčel zaplněný stadion – 2:3!
89'
Pozor, teď ale Sevilla bude řeišit starosti v obraně. Deportivo z výpadu vytěžilo rohový kop.
88'
Torres přihrávkou na stranu našel Ocampose, který pár sekund poté zkusil centrovat. Balón ovšem následně spadl jen do nastraženého náručí gólmana.
87'
Omorodion to v útoku přehnal s důrazem, míč se po jeho faulu vrací zpět do držení Sevilly.
86'
Díaz po centru z pravého křídla hlavičkoval nepřesně, Sivera bude za malou chvíli odkopávat.
85'
Po prvním poločase to pro Alavés vypadalo velmi slibně, teď se ale borci v modrém budou bát i o remízu. Sevilla je na koni a ubránit jí není nic jednoduchého.
84'
Gorosabel postupoval přes střed hřiště, než byl poměrně rychle odzbrojen sevillskou defenzívou.
83'
Deportivo toho během tažení vpřed moc nevymyslelo, domácí se vrací k míči a míří zpět před Siveru.
82'
Sevilla právě vstřelila branku!
Máme vyrovnáno, domácí penaltou nepohrdli a nás nejspíš čekají strhující poslední minuty dnešní bitvy! LUCAS OCAMPOS se od puntíku nemýlil a poslal míč přesně do středu svatyně, zatímco Sivera spadl na stranu – 2:2!
81'
Carlos Benavídez (DAL) zpětně dostává žlutou.
80'
Je to tak, pokutový kop pro Sevillu!
79'
No tak to pozor, Benavídez dle záznamu před svou svatyní celkem okatě nakopl Díaze během souboje o míč! Sudí Hernández míří k monitoru, ve vzduchu visí potenciální penalta!
78'
Vše je zdánlivě připraveno, rozhodčí ale ještě něco řeší s muži u videa. Zřejmě se přezkoumává předcházející situace v šestnáctce Alavésu.
77'
Suso se staví k položenému míči, za pár chvil uvidíme nadějnou standardku z dílny domácího celku.
77'
ze hřiště odchází Luis Rioja, přichází Rubén Duarte,
ze hřiště odchází Jon Guridi, přichází Álex Sola.
75'
Alavés je zatlačen před svou svatyní a nedaří se mu se dostat na balón, který teď bránící Rioja jen zahrál do outu. Sevilla tak získává vhazování.
74'
Benavídez se v rohu dostal k míči a obratem ho zahrál ke středu hřiště, kde jej znovu převzali domácí.
73'
Mariano Díaz (SEV) je dalším borcem v bílém dresu, který si za ostrou hru vysloužil žlutou kartu.
73'
Mir evidentně svým spoluhráčům dodal do žil čerstvou krev, Los Nervionenses se znovu drali vpřed. Jejich akci ale zastavil útočný faul na Marína.
72'
ze hřiště odchází Kike García, přichází Samuel Omorodion.
70'
Tak pozor, tohle bude nejspíš ještě zajímavé! Ofenzivní trápení domácích trochu kuriózním zásahem ukončuje RAFA MIR, který se na zadní tyči dostal ke skákajícímu centru z dílny Susa a hrudníkem jej dopravil do svatyně. Inu, i tyto trefy se počítají, Sevilla je v kontaktu – 1:2!
69'
Střídání v týmu Sevilla FC:
ze hřiště odchází Jesús Navas, přichází Juanlu Sánchez.
68'
No, domácí brankář si teď na nedostatek práce stěžovat nemůže. Obrana mu vůbec nepomáhá, a teď tak musel nataženou rukou likvidovat další projektil.
67'
Alavés teď má více ze hry. Ke Guridiho nepříliš povedenému centru se dostal Gorosabel, Dmitrović následnou lehkou střelu bez obtíží zastavil.
65'
Rioja byl postranním rozhodčím přistižen v postavení mimo hru, Sevilla se po krátké době vrací na balón.
64'
Kýženou změnu skóre nezařídil ani Díaz, který se po pár sekundách vyhýbání se protihráčům dostal ke střele ve vápně a Siverovu bránu výrazně minul.
63'
Domácí ve druhém poločase kupí žluté karty, rozhodčí za protesty penalizuje Jesúse Navase (SEV).
62'
Vicente zachytil krátkou vzdušnou přihrávku, obehrál Torrese a své sólo uzavřel hodně nepovedenou ranou, která sotva dojela před Dmitroviće.
61'
Sevilla po delší době přesunula hru na druhý konec hřiště a snaží se se dostat do střelecké pozice.
60'
Rioja se dostal k odraženému míči na hraně šestnáctky a nehodlal tuto příležitost zahodit, do dráhy následného projektilu se ale postavil protihráč.
58'
Další žlutá karta pro tým v bílém, tentokrát je varován Marcão (SEV). Alavés čeká standardka z velmi slibné pozice, míč je umístěn jen těsně před vápnem.
58'
Deportivo se zničehonic ocitlo v obrovské šanci! Za laxní obranu pronikli Rioja a García, přičemž první jmenovaný vzal věci do svých rukou a zakončil jen kousíček vedle zadní tyče!
57'
Kop od praporku byl k vidění také na druhé straně. Krátce po něm zkusil nůžkami štěstí Ocampos, jehož pokus ale minul bránu a dobrých pár metrů.
56'
ze hřiště odchází Ivan Rakitić, přichází Djibril Sow.
55'
ze hřiště odchází Isaac Romero Bernal, přichází Mariano Díaz,
ze hřiště odchází Boubakary Soumaré, přichází Rafa Mir.
54'
Vicente se na křídle nenechal jen tak odzbrojit a svou neodbytností pro Alavés získal rohový kop.
52'
Gorosabel spadl na trávník po střetu s Ocamposem, nedovolený zákrok ale odpískán nebyl.
51'
Rioja chtěl centrem z křídla vybídnout k zakončení dva spoluhráče před Dmitrovićem, jenže jeho přetažený balón zaletěl až za sevillskou svatyni.
50'
Poprvé je udělena žlutá karta také domácímu borci, Boubakary Soumaré (SEV) jí vidí za podražení Garcíi.
49'
Presující hosté se snažili donutit protihráče chybovat a přinutit je ze ztrátě balónu, Seville se nakonec ale povedlo dění přesunout na druhou stranu hřiště.
48'
Deportivu zkomplikoval život faul a následná standardka, která ale vedla jen k ofsajdu týmu v bílém.
47'
Domácí se drží na míči a pomalu se prokousávají k Siverově brance, obrana Alavésu je drží na uzdě.
46'
Druhý poločas je v plném proudu. Ani jeden trenér během pauzy nepřikročil ke změnám v sestavě, což je minimálně v případě Sevilly velmi zajímavé.
46'
První poločas je minulostí, v Seville je zatím k vidění jen těžko uvěřitelná podívaná. Domácí v úvodních minutách na hřišti dominovali a zdálo se, že Alavés čeká hodně dlouhé utkání, jenže poté hostům vyšla jedna standardní situace a vše se od základu změnilo. Deportivo mělo převahu a vytěžilo z ní další gól, zatímco hráči v bílém působili opařeným a bezzubým dojmem. Inu, uvidíme, jak se zajímavý duel bude vyvíjet po přestávce.
Držení míče: 71 % : 29 %.
Střely na branku: 2:5. Střely mimo: 5:1. Rohy: 3:2. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 4:7.
Druhý poločas začne přibližně ve 22:07.
45+4'
45+3'
Sevilla si po faulu sama vyzkouší standardku, exekuce se ujme Rakitić. To bude z první části asi vše.
45+2'
Domácí se ani tentokrát neprodrali dopředu, Romero toho na křídle moc nevymyslel. Míč získává Alavés.
45+1'
Deportivo bylo jen kousíček od třetího zásahu, tak to je něco neuvěřitelného! Vincente nařízenou standardku Alavésu nasměroval krásně na Garcíu, jehož povedenou hlavičku ale natažený Dmitrović vyrazil mimo nebezpečí!
44'
Úvodní dějství se chýlí ke konci. Dění se nyní drží na středu hřiště, míč bude do hry vhazovat López.
43'
Vracející se Tenaglia si pohlídal vysunutého Ocampose a zatlačil ho na stranu, čímž zpomalil vznikající bleskový výpad Sevilly. Skvělá práce zadáka.
42'
Vynucené střídání v týmu Sevilla FC:
ze hřiště odchází Kike Salas, přichází Adria Pedrosa.

Torres zůstává na hřišti, místo něj ale po nepříjemné srážce s reklamním bannerem míří ven Salas.
40'
Zaplněné ochozy stadionu v Seville jsou v šoku, hosté pár minut před koncem úvodní půle odskakují do dvougólového trháku! Rozháraná defenzíva celku v bílém vůbec nezvládla situaci ve svém vápně, kde se k míči dostal KIKE GARCÍA a jeho odražená střela trochu se štěstím propadla za padajícího Dmitroviće – 0:2!
39'
Deportivo se prezentuje hodně tvrdou hrou, Torresovi protihráč přišlápl nohu a domácí borec se z trávníku zvedá jen hodně těžko. Dost možná se bude střídat.
37'
Vincenteho obranný zákrok na Susa vedle rohového praporku byl podle rozhodčího čistý, místo domácí standardky tak uvidíme jen vhazování Alavésu.
36'
Hraje se nahoru dolu, ani jednomu týmu se teď nedaří pořádně zatlačit na svatyni soupeřů. Aktivnější jsou nicméně stále hosté, útok Sevilly je značně otupen.
35'
Dlouhý míč nenadělal žádnou paseku ani na druhé straně, kde rovněž přistál až za brankou.
34'
Ramosův nepovedený balón jen proskákal kolem Sivery, který tak bude za malou chvíli odkopávat.
32'
Salasovi se nepovedlo neposedný míč udržet v mezích hřiště, Deportivo bude vhazovat u svého vápna.
31'
Dmitrović si nyní poradil i s centrem, který k němu vyslal sám Vincente. Sevilla působí hodně nervózním dojmem, inkasovaný gól jí evidentně vzal vítr z plachet.
30'
Hosté mají více ze hry. Guridi rychlým centrem připravil zakončení pro Vicenteho, jehož hlavička ale šla přímo do připraveného strážce domácí klece.
29'
Inu, hraje se dál, zřejmě nakonec o nic vážného nešlo. Seville se nyní nedaří se dostat zpět dopředu.
28'
Z pro mne neznámých důvodů se nyní dění na moment zastavilo, kamery zabírají malý sektor fanoušků Alavésu. Na místě je i policie, to nevypadá moc dobře.
27'
Tribuny Estadio Ramón Sánchez Pizjuán se zlobí, Torres nicméně v postavení mimo hru opravdu byl.
26'
Tak tohle je pro dominantní Sevillu hodně ostrý direkt: Deportivo má sice zatím jednoznačně méně ze hry, ale nakonec se prosazuje jako první! Guridi po rohovém kopu míč tečoval hlavou na kopačku nedostatečně střeženého NAHUELA TENAGLII, jehož jednoduché zakončení zaplulo za Dmitroviće. Hosté jdou do čela – 0:1!
25'
Los Nervionenses ze slibné standardky nic nevykřesali, na balón se dostávají borci v modrých dresech.
23'
Máme tu první žlutou kartu. Rafa Marín (DAL) zatáhl za záchranou brzdu a kousek před vápnem stáhl k zemi Romera, k penaltě teď chyběly jen centimetry.
22'
Sevilla rozebrala další akci Deportiva, Navas obratem rozehrává míč daleko od svého pokutového území.
21'
Hosté z výpadu vybojovali rohový kop. Chvilku to trvalo, ale zdá se, že se Alavés dostává do zápasu.
20'
Ramos dlouhým míčem našel na straně Navase. Souhra hráčů v bílém pak vyvrcholila jen nepřesvědčivým zakončením Rakitiće, Sivera hravě chytá.
19'
Kouč García Plaza nechápavě rozhazuje rukama, akci Deportiva na hraně domácí šestnáctky sudí zastavil pro faul na Rakitiće. K míči se vrací Sevilla.
18'
Rakitić se položil do dráhy hostující přihrávky a skluzem jí poslal za postranní čáru, vhazování pro Alavés.
17'
Míč nyní po souboji za středovým kruhem spadl až k Dmitrovićovi, jenž jej obratem rozehrál vpřed.
16'
Guevara nyní plnil defenzivní povinnosti, když na straně odzbrojil Ocampose. Tažení domácích ovšem zastavil jen za cenu dalšího rohového kopu.
15'
Deportivo se poprvé v zápase dostalo před sevillské vápno. O jeho první střelu se postaral Guevara, jenž nicméně zasáhl pouze bránícího Marcãa.
14'
Dění nyní zastavila srážka dvou protihráčů u postranní čáry, asistence zdravotníků ale třeba nebude.
13'
Alavés je stále pod obrovským tlakem, hra se takřka od první minuty drží výhradně na jeho polovině. Hostující obrana dostává v úvodu pořádně zabrat.
11'
Suso padajícím balónem před Siveru připravil hlavičku pro nabíhajícího Ocampose, který ale míč nasměroval pouze do středu brány. Gólman ho vyrazil.
10'
Rakitićova krátká rozehrávka nakonec další domácí výpad nenastartovala, jeho spoluhráči na křídle narazili na odpor a pro jistotu mu míč poslali zpátky.
9'
Benavídez jen kousek za půlící čárou fauloval Torrese, borci v bílém tak získávají volný kop.
8'
Dominanci Sevilly, která nyní operuje na středu hřiště, potvrzuje i statistika držení míče: 82 % – 18 %.
7'
Salasova hlavička poté zamířila pár čísel nad břevno, Sivera si mohl oddechnout. Alavés stále hraje druhé housle a vůbec se mu nedaří se soky srovnat krok.
6'
Suso prokličkoval až do šestnáctky a křižným pasem chtěl vybídnout k zakončení Romera, jenže jeden z protihráčů míč srazil za bránu. Další roh pro domácí.
5'
Sledujeme sérii krátkých přihrávek Sevilly, kterými se domácí snaží se prodrat zpět dopředu.
4'
Sivera si pohlídal balón ze strany a lapil ho do svého náručí, hosté mají šanci trochu zklidnit divokou hru a poprvé v zápase přesunout dění ke Dmitrovićovi.
3'
Los Nervionenses mají stále hru plně pod kontrolou, Deportivo si dosud na míč pořádně nesáhlo.
2'
Sevilla si vybojovala první roh a jen krátce po něm přišla dalekonosná rána z dílny Navase, která orazítkovala břevno hostující svatyně! Alavés prožívá hodně těžký vstup do utkání!
1'
Domácí začali hodně aktivně. Torres se rychle přesunul dopředu po křídle a centrem našel debutujícího Romera, jehož hlavička ve vápně šla mimo tři tyče.
1'
Úvodní výkop obstará Sevilla, jdeme na věc!
Oba týmy vyráží na plochu, oba ve svých tradičních barvách: domácí v bílém, hosté v modrém.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemný páteční večer, utkání začíná za pár minut. Níže si v mezičase můžete prohlédnout dnešní kompletní sestavy.

Sevilla FC: Dmitrović – Navas (C), S. Ramos, Marcão, Salas – Suso, Soumaré, Rakitić, Ó. Torres – Ocampos, I. Romero.
Náhradníci: Flores, Árbol – M. Díaz, D. Sow, Jordán, Mir, Pedrosa, Nianzou, Agoumé, Badé, Januzaj, J. Sánchez.
Trenér: Quique Sánchez Flores.

Deportivo Alavés: Sivera – Gorosabel, Tenaglia, R. Marín, J. López – Benavídez, Guevara – Vicente, Guridi, Rioja (C) – K. García.
Náhradníci: Rodriguez – Alkain, Hagi, Sola, Simeone, Parada, Maraš, Omorodion, T. Mendes, R. Duarte, Rebbáš, Blanco.
Trenér: Luis García Plaza.

Rozhodčí: A. Hernández – D. Sánchez, Escuela.
DNEŠNÍ DELEGACE

Hlavním rozhodčím dnešního utkání byl jmenován velezkušený Alejandro Hernández, pro kterého to bude už 208. odpískané utkání v LaLize. Na stranách bude mít k dispozici Diega Sáncheze a Josého Escuelu.
PRVNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

Nestranný divák by se určitě nezlobil, kdyby dnešní duel mezi Alavésem a Sevillou skončil stejně jako ten první. Srpnové klání totiž nabídlo hned sedm branek, přičemž z vítězství se po litém boji radovalo Deportivo. Bude tomu tak i tentokrát, nebo mu domácí prohru vrátí?

21. 8. 2023: Alavés – Sevilla 4:3 (2:2)

Branky: 7. Rioja (Guridi), 44. Duarte (Rioja), 54. K. García (Guridi), 59. K. García (Rioja) – 15. Abqár (vl.), 41. Lamela (Ocampos), 90+7. Mir.

Žluté karty: 90+1. Gorosabel (DAL) – 62. Gudelj (SEV), 90+9. Ó. Torres (SEV).

Držení míče: 33 % : 67 %.
Střely na branku: 7:2. Střely mimo: 7:4. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 14:13.

Deportivo Alavés: Sivera – Gorosabel, Abqár, Sedlar, Duarte (C) (87. Marín) – Alkain (67. J. López), Benavídez (79. Blanco), Guevara, Rioja (87. de la Fuente) – Guridi, K. García (79. Sylla). Trenér: Luis García Plaza.

Sevilla FC: Dmitrović – Navas (C), Gudelj, Salas, Acuña (46. Pedrosa) – Jordán (75. Corona), Rakitić (46. Fernando) – Ocampos (60. Ó. Torres), Suso (75. Mir), Lamela – en-Nesírí. Trenér: José Luis Mendilibar.
DEPORTIVO ALAVÉS (15. místo)
19 Z, 4–5–10, 15:25 (-10), 17 bodů

Las Palmas se usadilo na středu pelotonu, Granada zase vypadá odsouzena k sestupu. Z trojlístku nováčků si tedy Alavés vede tak nějak středně – mohlo by být lépe, ale i daleko hůř. Baskický klub v tabulce najdeme o jednu pozici výš než domácí, přičemž jeho náskok činí jen jeden jediný bod, a ani on tedy nemá nic jistého.

Svěřenci kouče Garcíi Plazy se dnes večer pokusí ukončit čekání na ligové vítězství, které naposledy zaznamenali na konci listopadu. Od té doby jen dvakrát remizovali a třikrát prohráli. Nutno ale podoktnout, že podceňovat je není moudré: své o tom ví Betis, jehož cesta skrz Copa del Rey minulý víkend skončila po porážce 0:1.

19 Z, 3–7–9, 23:27 (-4), 16 bodů

Sevilla prožívá zdaleka nejhorší sezónu za posledních dvacet let a trápícímu se týmu nedodal ten patřičný impulz ani nový trenér Diego Alonso, který byl v prosinci odvolán po pouhých pár týdnech u kormidla. Jeho náhrada? Volba tentokrát padla na zkušeného Quiqueho Sáncheze Florese, jenž do dubna vedl Getafe.

Los Nervionenses pod jeho vedením nejprve v důležitém střetnutí vynulovali Granadu 3:0 a následně potrápili Atlético i Bilbao, ač z těchto duelů body nevytěžili. Na dnešní duel se pak minulou neděli naladili výhrou nad druholigovým Ferrolem v poháru. Přetlačí i Alavés a potvrdí, že si věci v jejích táboře začínají sedat?

Poslední zápasy Sevilly
7. 1. 2024 (pohár): Ferrol – Sevilla 1:2
4. 1. 2024 (liga): Sevilla – Bilbao 0:2
23. 12. 2023 (liga): Atl. Madrid – Sevilla 1:0

Nejlepší střelci Sevilly
Júsuf EN-NESÍRÍ – 17 Z, 5 branek
Pět hráčů (L. Ocampos, I. Rakitić, K. Salas, D. Lukébakio, E. Lamela) – 2 branky
Příjemný pátek u sledování španělského fotbalu! V pořádí již 20. kolo LaLigy dnes odstartuje záchranářský souboj mezi domácí Sevillou a Alavésem.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.