La Liga - 17. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sevilla : Getafe - 16. prosince 2023   18:30

0:3
(0:2)
Getafe
5' Mayoral   • 37' Mata  (Greenwood) • 80' Greenwood
Sevilla
Dmitrović – J. Sánchez, Gudelj, S. Ramos, Salas (46. Januzaj), Pedrosa – D. Sow (72. Mir), Soumaré, Rakitić (C) – Ocampos (65. Suso), en-Nesírí.
Flores, Romero Morilla – Gattoni, Marcão, Benavides, Ó. Torres, M. Bueno.
J. Pulido – J. Escuela, I. Alonso
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla)
30 005 diváků
Getafe
Soria – J. Iglesias, Dakonam (C), G. Álvarez, Rico – Greenwood (90. Carmona), Maksimović, Milla (90. Ó. Rodríguez), Mata – Mayoral, Latasa (90+2. Alderete).
Fuzato, Benito – Angileri, D. Suárez, Mitrović, Aleñá, J. Martín, Lozano.

Držení míče: 57 % : 43 %.
Střely na branku: 4:7. Střely mimo: 4:5. Rohy: 4:2. Ofsajdy: 6:0. Fauly: 18:18.
Druhá půle přinesla jednu branku, opět se prosadili hosté, kteří deset minut před koncem kopali druhý pokutový kop v utkání a znovu jej dokázali proměnit. Domácím se v ofenzívě dnes nedařilo, nebyl jim dopřán ani čestný úspěch a jejich početný fanouškovský tábor dnes gól v síti soupeře neviděl.
90+5'
90+4'
Žlutá karta pro tým Getafe CF (Jaime Mata).
90+2'
Střídání v týmu Getafe CF:
ze hřiště odchází Juan Latasa, přichází Omar Alderete.
90+2'
Domácí mohli vsítit aspoň čestný úspěch, Adnan Januzaj však střelou po zemi gólmana hostů nepřekonal, ten se štěstím pravou nohou balón vyrazil.
90'
ze hřiště odchází Mason Greenwood, přichází José Ángel Carmona.
90'
ze hřiště odchází Luis Milla, přichází Óscar Rodríguez.
89'
S následnou střelou si domácí gólman poradil a balón uklidil do náruče.
88'
Juan Latasa zůstává po faulu ležet na trávníku, jeho celek rozehraje přímý kop.
87'
Hosté rozehráli rohový kop, centrovaný míč doputoval přímo do náruče Dmitroviće.
86'
Žlutá karta pro tým Sevilla FC (Ivan Rakitić).
85'
Adnan Januzaj se faulu u rohového praporku nedovolal, rozehrávat bude Getafe.
82'
Hosté dál útočí, tvrdou ránu z dálky však Marko Dmitrović chytá. Někteří fanoušci už opouští arénu.
80'
Getafe právě vstřelilo branku!
MASON GREENWOOD provedl exekuci s přehledem a zamířil ze svého pohledu přesně k levé tyči, zatímco domácí brankář skočil opačným směrem.
80'
Je to tak, druhá penalta pro hostující mančaft.
79'
Možná uvidíme další pokutový kop, hlavní arbitr se radí s VAR a opět je to z důvodu hry rukou jednoho z hráčů Sevilly.
77'
Žlutá karta pro tým Sevilla FC (Nemanja Gudelj).
74'
Hodně nepříjemnou přízemní střelu Juana Iglesiase vyrazil Marko Dmitrović s obtížemi před sebe, k dorážce se už nikdo nedostal.
72'
Další faul Sevilly, Juan Latasa zůstává na trávníku a zpět na nohy se mu moc nechce.
72'
Střídání v týmu Sevilla FC:
ze hřiště odchází Djibril Sow, přichází Rafa Mir.
70'
Je tu nedovolený zákrok domácího mužstva, soupeř s rozehrávkou spěchat nebude. Poměr faulů je 8 – 10.
68'
Po chybě v domácí rozehrávce se hosté dostali do velké šance, Borja Mayoral mohl střílet sám, místo toho ještě volil přihrávku spoluhráči, jehož rána bez přípravy letí vysoko nad bránu. Tohle měl být gól.
66'
Dvakrát stříleli domácí v pokutovém území, první pokus zblokovala obrana, k odraženému míči se dostal Juanlu Sánchez, jenž bránu Getafe přestřelil.
65'
ze hřiště odchází Lucas Ocampos, přichází Suso.
65'
Jaime Mata poslal faulem k zemi Adnana Januzaje, Sevilla rozehraje standardku na útočné straně, ale ještě předtím je tu střídání.
63'
Na hřišti se nyní nic neděje, míč drží převážně hosté, kteří spíše šetří čas a nikam se nehrnou.
60'
Po faulu bude hostující tým rozehrávat ze své poloviny, hodina hry za námi a Getafe stále vede o dvě branky.
58'
Juan Latasa se dostal k hlavičce, kterou však bližší tyč minul.
58'
Nebezpečí na druhé straně, jeden z hráčů Getafe si sbíhal na malé vápno, centr k němu mířil, ale nedorazil.
56'
Málem se povedlo Seville snížit, Adnan Januzaj však tečoval v pokutovém území balón ze svého pohledu vedle pravé tyče.
53'
Nepřesná kombinace hostů posílá míč k domácímu gólmanovi.
50'
A zahrozilo na druhé straně, Jaime Mata málem skóroval podruhé, ovšem tentokrát adresoval balón mimo tři tyče.
49'
Nebezpečný centr před bránu Getafe odvrací jeho obrana do bezpečí.
47'
Mason Greenwood střílel levačkou velmi nepřesně, Marko Dmitrović zasahovat nemusel.
46'
ze hřiště odchází Kike Salas, přichází Adnan Januzaj.
46'
Máme se za sebou první poločas, domácí fanoušci jsou právem rozladěni, zatímco ti hostující mají dobrou náladu. Navzdory stavu se hraje poměrně vyrovnaný fotbal, avšak Getafe na rozdíl od svého protivníka dokáže vytvořit si šance a ty proměnit. Povede se Sevilly ve druhém dějství odpovědět?
45+6'
45+5'
Další ofsajd, kterým se provinili hráči Sevilly.
45+4'
Jeden z hostujících fotbalistů upadl v pokutovém území, avšak v tomto případě bylo jasné, že se penalta pískat určitě nebude.
45+3'
Hosté si hodně špatně přihráli u půlící čáry, čímž prakticky darovali balón protivníkovi. Ten bude pokračovat autem.
45'
Dlouhý aut Sevilly také žádnou šanci nepřinesl a balón putuje k brankáři hostů.
44'
Letící balón skončil přímo v rukách gólmana Getafe, který neměl prakticky žádnou práci.
44'
Zblokovaný centr domácích přináší další roh.
43'
Domácí obránci si dávali mezi sebou přednost, což bylo trochu riskantní, nakonec ale přeci jen jeden z nich dokázal volný balón odkopnout do bezpečí.
41'
Mason Greenwood byl faulován na útočné polovině, je z toho standardka pro jeho barvy.
38'
Marko Dmitrović se při své snaze zasáhnout srazil se spoluhráčem a byl poté ošetřován, střídat však nemusí.
37'
Teď už se hosté radují. Mason Greenwood našel parádní křižnou přihrávkou svého spoluhráče, tím byl JAIME MATA, jenž si balón zpracoval a nabíhal sám na gólmana. Jeho následnou střelu ještě lehce tečoval dobíhající hráč Sevilly, avšak gólu už zabránit nestihl.
36'
Hlavní kouč Getafe Bordalás inkasuje žlutou kartu.
35'
Hosté byli velmi blízko navýšení svého náskoku. Juan Latasa poslal svou střelu po zemi o centimetry vedle vzdálenější tyče. Marko Dmitrović by na míč nedosáhl.
34'
Jasný ofsajd domácího týmu, ve kterém se ocitli hned dva jeho hráči.
34'
David Soria vyběhl ven z vápna, volný míč se mu povedlo odehrát za postranní čáru.
33'
Střílený centr na z levé strany na bližší tyč hostující svatyně byla práce pro jejího strážce, jenž schoval balón do náruče.
32'
Domácí jsou zahnáni u svého vápna, kde kombinují a hledají cestu k bráně soupeře.
30'
Dobrý centr do pokutového území v podání hostujícího celku, jeden z hráčů se dostal k hlavičce, kterou však adresoval pouze do rukou připraveného Dmitroviće.
28'
Přetažený centr Sevilly proletěl skrz vápna a skončil za postranní lajnou.
27'
Lucas Ocampos se hnal za nakopnutým míčem, u něj byl ale jako první hostující obránce, který jej rychle odehrál do autu.
24'
Žlutá karta pro tým Getafe CF (Gastón Álvarez).
23'
Gastón Álvarez poslal malou domů brankáři, následně se dočkal zpětné přihrávky a vyrazil vpřed, po faulu může jeho tým v klidu rozehrát.
22'
O chvíli později přichází druhý rohový kop Sevilly.
21'
Nebezpečná přihrávka domácích do vápna Getafe byla včas zastavena jeho obranou.
20'
Hra se otočila, hosté vyrazili dopředu a následoval centr na vzdálenější tyč, který měl být snadnou prací pro Dmitroviće, jenže tomu vypadl míč z rukou, naštěstí pro něj nebyl poblíž nikdo z protihráčů.
18'
Rohový kop rozehraje domácí tým, podaří se mu smazat manko?
16'
Hra pokračuje dál, zatím beze změn v sestavě.
15'
Brankář Getafe je ošetřován, připravuje se náhradník, ale zda to bude až tak vážné se teprve uvidí.
14'
David Soria vyběhl ven z pokutového území, kde se srazil se svým spoluhráčem a zůstal ležet na trávníku. Hlavní arbitr hru přerušil až po nějaké chvíli, domácí se však nepokoušeli střílet z dálky na prázdnou bránu.
13'
Těsný ofsajd domácích, ale správně posouzený.
12'
Žlutá karta pro tým Getafe CF (Luis Milla). Hráč hostů hodně tvrdě u půlící lajny fauloval Ivana Rakitiće. Hned první faul hostí je tak potrestán žlutou kartou.
11'
Hosté kombinují u středové lajny, nyní budou vhazovat aut.
10'
Poměr faulů zatím 3:0.
9'
Útočným faulem se provinil domácí celek, jmenovitě Djibril Sow, který poslal k zemi Diega Rica.
8'
Jaime Mata měl před sebou dost volného prostoru a byl připravený střílet, avšak ještě předtím je pískán zřejmě faul jeho týmu.
7'
Volný míč doputoval do náruče Davida Sorie, který ještě nemusel zasahovat.
5'
BORJA MAYORAL penaltu i s dávkou štěstěny proměnil. Svou střelu adresoval do spodní části brány a přímo na střed. Díky tomu, že Marko Dmitrović uskočil stranou, se hosté radují z gólu.
4'
Žlutá karta pro tým Sevilla FC (Marko Dmitrović). Zřejmě za nemístné poznámky.
3'
Rukou se měl provinit Juanlu Sánchez a zřejmě je to tak.
3'
Je pískán pokutový kop ve prospěch Getafe, domácí se zlobí a hlavní arbitr ještě situaci konzultuje s VAR.
1'
Jaime Mata posílal centr do pokutového území, tam ale nenašel žádného spoluhráče.
1'

Sevilla FC: Dmitrović – J. Sánchez, Gudelj, S. Ramos, Salas, Pedrosa – D. Sow, Soumaré, Rakitić (C) – Ocampos, en-Nesírí.
Náhradníci: Flores, Romero Morilla – Gattoni, Marcão, Benavides, Ó. Torres, M. Bueno, Suso, Mir, Januzaj.
Trenér: D. Alonso.

Getafe CF: Soria – J. Iglesias, Dakonam (C), G. Álvarez, Rico – Greenwood, Maksimović, Milla, Mata – Mayoral, Latasa.
Náhradníci: Fuzato, Benito – Angileri, Alderete, Carmona, D. Suárez, Mitrović, Ó. Rodríguez, Aleñá, J. Martín, Lozano.
Trenér: J. Bordalás.

Rozhodčí: J. Pulido – J. Escuela, I. Alonso.
Vzájemné zápasy

Sevilla porazila Getafe v posledních čtyřech duelech, které se hrály na jejím hřišti. Getafe si výhru odvezlo naposledy 16. září 2018, kdy zvítězilo 2:0.
Getafe

Hosté jsou na deváté příčce, na kontě mají dvaadvacet bodů. Mimo svůj trávník se jim však vůbec nedaří, z osmi mačů si přivezli pouhé čtyři body za čtyři remízy, skórovali v devíti případech a o sedm branek více dostali. V posledním venkovním duelu skončila jejich šňůra čtyř remíz za sebou, když prohráli v Las Palmas 0:2.
Tabulce střelců vévodí s devíti zásahy Španěl Borja Mayoral, jenž patří i k nejlepším snajprům celé ligy.
Sevilla

Domácí tým zatím zůstává za očekáváním, patří mu až šestnácté místo a před sestupovými příčkami má náskok pouhých tří bodů. Na svém hřišti odehrál osm klání a vybojoval deset bodů za dvě výhry a čtyři remízy, vstřelil třináct gólů a deset inkasoval. Nyní drží zajímavou šňůru čtyř remíz za sebou na svém trávníku, ve třech případech poměrem 1:1.
Nejlepším střelcem je s pěti góly Maročan Joussef en-Nesírí.
Dobrý den, čtyřmi zápasy pokračuje 17. kolo nejvyšší španělské fotbalové ligy. Jako třetí přijde na řadu souboj týmu ze spodní a střední části tabulky, jsou to Sevilla a Getafe. Favoritem je prvně jmenovaný celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.