La Liga - 32. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sevilla : Mallorca - 22. dubna 2024   21:00

Sevilla
61' en-Nesírí (Suso) • 75' Is. Romero (en-Nesírí)
2:1
(0:0)
Mallorca
90+5' Prats  (Darder)
Sevilla
Nyland – Navas (C) (90+4. J. Sánchez), Badé, S. Ramos, Gudelj (81. Acuña), Ocampos – Soumaré, Agoumé (46. Suso), Ó. Torres – Is. Romero (81. Lukebakio), en-Nesírí (90. Lamela).
Dmitrović, Flores – Marcão, Nianzou, Jordán, Medžbrí, Véliz.
A. Hernández – Naranjo, D. Sánchez.
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla)
35 203 diváků
Mallorca
Rajković – Maffeo, Valjent (71. Ant. Sánchez), Raíllo (C), Copete, J. Costa – Dan. Rodríguez (71. Darder), Mascarell (71. Morlanes), S. Costa – Radonjić (60. Larin), Muriqi (83. Prats).
Greif – Vidal, Nastasić, Van der Heyden, G. González, Lato, Llabrés.

To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Napočtenou někdy příště!
Dnešní utkání sledovalo 35 203 diváků.
Svěřenci kouče Sáncheze Florese se v dalším kole pokusí na dnešní výkon navázat v pikantním městském derby s Betisem, zatímco mallorský boj o záchranu bude pokračovat zápasem na hřišti Cádizu.
Máme hotovo, všechny body dnes zůstávají doma! Poslední duel 32. kola španělské nejvyšší soutěže zvládla lépe Sevilla, která se nenechala položit na lopatky nepříliš povedeným prvním poločasem, po pauze převzala iniciativu a aktivitu přetavila v trefy en-Nesírího a Romera. V samotném závěru pak sice snížil střídající Prats, jeho gól ale přišel příliš pozdě.
Držení míče: 54 % : 46 %.
Střely na branku: 4:6. Střely mimo: 6:0. Rohy: 4:4. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 10:8.
90+6'
90+6'
Mallorca se ještě snaží zázračně vyrovnat, na další gól už jí ale takřka určitě nezbývá čas.
90+5'
Mallorca právě vstřelila branku!
Ostrované v posledních sekundách připravují Nylanda o čisté konto, čestný zásah je na světě! Darder balón vzduchem poslal přímo do ohně, přičemž ve vápně si na něj skvěle naskočil ABDÓN PRATS a hlavičkou se osamostatnil na čele tabulky hostujících střelců – 2:1!
90+5'
Dnešní utkání nejspíš uzavře standardka Mallorcy, kterou bude z křídla zahrávat Sergi Darder.
90+4'
Střídání v týmu Sevilla FC:
ze hřiště odchází Jesús Navas, přichází Juanlu Sánchez.
90+3'
Rychlou akci Sevilly zhatila nepovedená přihrávka, přetažený míč zajel až za Rajkovićovu svatyni.
90+2'
Rajković měl ještě v samotném závěru utkání práci a musel likvidovat nepříjemnou hlavičku Lukebakia, která mířila přesně do středu jeho svatyně.
90'
ze hřiště odchází Júsuf en-Nesírí, přichází Érik Lamela.
88'
Pomalu míříme do finiše a vše nasvědčuje tomu, že žádné drama nás v Seville nečeká. Domácí mají hru pod kontrolou, na hřiště brzy vstoupí Lamela.
87'
Dění se přelilo na druhý konec hřiště. Na Larina se na hraně šestnáctky nalepil Acuña a nedal mu pokoj až do chvíle, než byl odpískán ofsajd Mallorcy.
86'
Nabíhající Ramos vyhlížel přihrávku z pravé strany, jenže si ve vápně počínal jako parní válec a poslal protihráče k trávníku. Další domácí faul.
85'
Lukebakio si na křídle počínal až moc aktivně, sudí po jeho útočném faulu přerušuje. Rajković rozehrává.
84'
V Seville se v posledních minutách spíše nehraje než hraje, dění se hodně kouskuje. Dosud naposledy se přerušovalo kvůli ofsajdu, ve kterém se ocitl Larin.
83'
Střídání v týmu RCD Mallorca:
ze hřiště odchází Vedat Muriqi, přichází Abdón Prats.
81'
ze hřiště odchází Isaac Romero, přichází Dodi Lukebakio,
ze hřiště odchází Nemanja Gudelj, přichází Marcos Acuña.
80'
Na trávník zamířili zdravotníci, k avizované změně v domácí sestavě nejspíš dojde velmi brzy.
79'
Nějakou dobu se teď zřejmě v Seville hrát nebude, Gudelj totiž podle všeho nemůže pokračovat ve hře a usedá na trávník. Tady to vypadá na další střídání.
78'
Dotěrný Ocampos trochu zkomplikoval mallorskou akci a pressem donutil protihráče se stáhnout zpět na středovou čáru, odzbrojit je nicméně nedokázal.
77'
Borci v bílém nyní mají hru plně pod kontrolou, opařeným hostům se nedaří se vrátit do hry.
75'
Sevilla právě vstřelila branku!
Dovolím si říct, že na Sánchez Pizjuán máme rozhodnuto! Vzdorující Mallorcu svou čtvrtou ranou v tomto ročníku nejspíš definitivně zlomil ISAAC ROMERO, který si narazil míč s en-Nesírím, protáhl se do vápna a jeho následná rána se od sklouzávajícího Maffea odrazila přesně za brankovou čáru – 2:0!
74'
Ostrované to stále nevzdávají a krátkými přihrávkami pomalu utahují smyčku kolem domácího vápna, jenže ve finálové fázi jim to teď hodně skřípe.
73'
Bránící José Copete (MLR) srazil k zemi Romera, který se na trávníku svíjí v bolestech a drží se za nohu. Host trochu se zpožděním vidí žlutou kartu.
71'
ze hřiště odchází Dani Rodríguez, přichází Sergi Darder,
ze hřiště odchází Omar Mascarell, přichází Manu Morlanes,
ze hřiště odchází Martin Valjent, přichází Antonio Sánchez.
69'
Postavení mimo hru si do statistik zapisuje tentokrát Sevilla, konkrétně se za obranou ocitl Suso.
68'
Larin chtěl pasem do vápna připravit ránu pro Muriqiho, kterého ovšem bleskově doběhl Badé a nekompromisně jej odstavil od balónu. Nyland bez práce.
67'
V zámezí se rýsují další dvě střídání, kouč Aguirre hodlá v reakci na gól trochu zamíchat kartami.
66'
Mallorca ovšem stále není ze hry. Larin se neúspěšně natahoval po tečovaném míči na zadní tyči, než do vzduchu vystřelil ofsajdový praporek.
65'
Rajković to teď nemá jednoduché. Navas mu život nicméně moc neztížil, jeho střela z voleje zpoza šestnáctky byla opravdu hodně, hodně slabá.
64'
Pokud by se aktuální stav udržel až do závěrečného hvizdu, Sevilla by poslední trojici odskočila na dvanáct bodů a byla by jistotě záchrany už opravdu blízko.
63'
Hosté si tentokrát na Susa dali pozor, Samu Costa se na něj na rohu nalepil a zbavil ho balónu.
61'
Nedáš? Dostaneš! Čekání na úvodní trefu utkání je u konce, domácí se po hodině hry dostávají do vedení! Na pravém křídle se po Navasově přihrávce uvolnil žolík Suso, který poslal pěkný centr do vápna na dosud nepříliš výrazného JÚSUFA EN-NESÍRÍHO a jeho hlavička zaplula přesně za bezmocného Rajkoviće – 1:0!
60'
ze hřiště odchází Nemanja Radonjić, přichází Cyle Larin.
59'
Mallorský nápor končí. Obrana v bílém to neměla jednoduché, ale nakonec situaci dostala pod kontrolu včas a po dvou ubráněných rozích si bere balón.
58'
Hodně stojaté vody v Seville rozvířil prudkou dělovkou z voleje Radonjić, který krásnou ranou orazítkoval přední tyč domácí svatyně! Nyland teď měl obrovské štěstí, to bylo těsné!
57'
Kvalitně narýsovaný pas před Rajkoviće pro změnu doběhl Raíllo. Ani jednomu týmů to teď dopředu nevychází, obě obrany odvádí dobrou práci.
56'
Maffeovi se nabízel nabíhající Rodríguez, hostující obránce pak ale míč takřka odevzdal soupeřům hodně špatnou přihrávkou. Škoda pro Mallorcu.
55'
Rodríguez na křídle rychlého Navase stíhal jen marně, následný centr před hostující svatyni nicméně vyhořel na připravené defenzívě ostrovanů.
54'
Sevilla rychle vrátila hru k Rajkovićovi. Ocamposovu dalekonosnou střelu nataženou nohou zblokoval Maffeo, čímž domácím nadělil další rohový kop.
52'
Bránící Navas si počíhal na vysoký centr z pravého křídla a hlavou jej vytěsnil ven ze šestnáctky.
51'
Domácí reklamují údajnou hru rukou, které se měl při plnění defenzivních povinností dopustit Costa. Sudího ale situace nechala chladným, penalta to nebude.
50'
Mallorca je pod mírným tlakem, který se teď nejspíš zintenzivní po volném kopu soupeřů.
49'
Právě Suso se chtěl rychle stát hrdinou Sevilly a vsadil na střelu z hranice šestnáctky, kterou ale nasměroval pouze nad břevno Rajkovićovy svatyně.
48'
Hosté byli přistižení v postavení mimo hru. Balónu se tak ujímá Sevilla, během ospalého startu druhé půle nyní táhne dění dopředu střídající Suso.
47'
Mallorca se nyní pomalu propracovává vpřed, Radonjić krátkou přihrávkou vysunul na křídle Costu.
46'
ze hřiště odchází Lucien Agoumé, přichází Suso.
46'
První poločas je minulostí, branku jsme zatím v Seville neviděli. Po většinu dějství byla nebezpečnějším týmem na ploše Mallorca, přičemž domácí se pořádně dostali do dění až v samotném závěru. Ani jedna strana ale nenašla recept na gólmana soupeře, a stav je tak stále vyrovnaný. Uvidíme, co nám nabídne část číslo dvě.
Střely na branku: 1:3. Střely mimo: 3:0. Rohy: 1:2. Ofsajdy: 0:1. Fauly: 5:4.
Druhý poločas začne přibližně ve 22:03.
45'
45'
Tohle byl hororový moment pro hostující fanoušky: zdálo se totiž, že Samu Costa ve vápně lokem trefil protihráče do obličeje. Z toho mohla být i druhá žlutá karta a současně penalta, ale sudí věc nechal být.
44'
Hra je nyní zastavena po souboji na domácí polovině, hráči v bílém mohou v klidu rozehrát.
42'
První hezčí šance Sevilly! Po dlouhé rozehrávce Nylanda se až k Rajkovićovi dostal Romero, jehož zakončení ovšem výborný hostující gólman zneškodnil nataženou nohou!
41'
Ostrované dostali míč pod kontrolu a snaží se přejít dopředu, Radonjić překročil středovou lajnu.
40'
Ovoce nepřinesla ani dlouhá kombinace na křídle, balón totiž nakonec zachytil bránící Mascarell.
39'
V posledních minutách kontrolují míč převážně domácí, jejichž ofenzivní trápení ovšem stále nebere konce. Gólman Mallorcy stále čeká na první zákrok.
38'
Romero se pomalu zvedá z trávníku, Copeteho zákrok se dle sudího vešel do mezí pravidel. Balón po rozložené souhře Sevilly spadl až k Rajkovićovi.
37'
Dění by nyní mohl rozvířit vůbec první domácí roh, který protihráčům zblokovaným míčem daroval Raíllo.
36'
Obranný val Mallorcy zakládá další ofenzivní tažení, prozatím jsou k vidění jen opatrné krátké přihrávky.
35'
První poločas se pomalu chýlí ke konci. Oběma celkům to teď vázne v ofenzívě, zrovna dvakrát atraktivní pasáž hry tak v Seville nyní nesledujeme.
33'
Nepovedený pas na Costu zhatil další hostující akci. Borci v bílém se pak rychle pokusili vyrazit do protiútoku, ale jejich rozehrávku zastavil Raíllo.
32'
Přetažený míč z křídla Rajkoviće nijak nepotrápil. Z kvalitně zaplněných ochozů se ozývá tichý pískot, fanoušci dnes dosud moc důvodů k radosti neměli.
31'
Napodruhé už to Copete nezvládl, aniž by si při tom nepomohl faulem. Domácí čeká standardka.
30'
Copete si na levé straně pohlídal Romera a nepustil ho ke skákajícímu míči, který spadl až za svatyni. Rajković tak bude za malou chvíli odkopávat.
28'
Sevilla se snaží rychle zareagovat, pořád si ale láme zuby na zatím výborné hostující obraně. Rajković prožívá poměrně klidný první poločas.
27'
Pozor! Ostrované mohli jít do vedení, tohle byla obrovská šance! Muriqi zachytil kratičký pas Radonjiće ve vápně a přetavil ho v nebezpečnou střelu za vysunutého Nylanda, jenže míč pak na brankové čáře zblokoval legendární Ramos!
26'
Teď moc nevím, o co se hosté pokoušeli, nicméně balón končí za Nylandem. Ten bude rozehrávat.
25'
Ocampos po urputném boji poslal k zemi Maffea, Mallorca získává volný kop za středovou čarou.
24'
Sevilla má stále problém se prokousat k Rajkovićovi. Její ofenzivní trápení se odráží i na statistice očekávaných gólu (xG), ta aktuálně zní 0,12 : 0,29.
22'
Ocampos se pokusil zaútočit přes křídlo, kde ale čelil až příliš velkému odporu, a pro jistotu se tak rozhodl po chvíli míč poslat zpátky dozadu na stopery.
21'
Samu Costa (MLR) se úspěšně prohádal až ke žluté kartě poté, co nedokázal překousnout, že zákrok na něj nebyl posouzen jako faul. Vzteky bez sebe je i kouč Aguirre, možná brzy padne další kartónek...
20'
Mallorca zaznamenala další ránu na zařízení, Nyland ovšem tentokrát neměl zrovna dvakrát těžkou práci.
19'
Sledujeme zatím vesměs vyrovnanou podívanou. Sevilla vede ve statistice držení míče, 58 % : 42 %, dosud jedinou přesnou střelu ale mají na kontě hosté.
18'
Hraje se nahoru dolu. Valjent vzduchem poslal balón do domácí šestnáctky na vysunutého Muriqiho, místo něj se ale k míči jako první dostal pozorný Nyland.
17'
Stagnující ofenzívu Sevilly se nyní pokusil povzbudit Ocampos, jehož ukvapená rána zpoza vápna ale šla výrazně vedle. Rajković se za míčem jen ohlédl.
16'
Mallorská standardka ovšem přinesla jen odpískaný ofsajd, tohle šlo určitě vymyslet mnohem lépe.
15'
Radonjić zachytil přihrávku protihráče a bleskově vytáhl hru na opačnou stranu hřiště, kde jej podrazil Agoumé. Sudí si souboje všiml, volný kop pro hosty.
14'
Domácí se vrátili zpět na míč a hledají cestu dopředu, obrana Mallorcy je ale teď neprostupná.
12'
Ve vápně se k zdánlivě nebezpečné hlavičce dostal Muriqi, jehož pokus ovšem zamířil jen do připraveného strážce brány Sevilly! Nyland si tak připisuje první zákrok v zápase.
11'
Své ofenzivní schopnosti dali na odiv pro změnu hosté, krátký pas na přední tyč na Rodrígueze byl sražen za Nylanda. Ostrované tak získávají další roh.
10'
Navas po rychlém výpadu po křídle vsadil na centr, jeho spoluhráči pak ale před Rajkovićem moc nevymysleli. Celá akce vedla jen k hodně nepřesné střele.
9'
Sevillští stopeři ubránili míč před Muriqim a Radonjićem. Následně ho poslali dozadu, přičemž Nylandův dlouhý nákop vpřed pak zastavila obrana Mallorcy.
8'
Sledujeme opatrnou a dlouhou domácí kombinaci, do které se občas zapojuje i gólman Nyland.
7'
Zpevněné obrany stále plní úkoly na sto procent, hra se výrazně uklidnila. Častěji je na míči Sevilla.
5'
Dění se zastavilo na středu, kde balón často střídá majitele. Ani jednomu týmu se nedaří ho zkrotit.
4'
Domácí se vzápětí dostali do poměrně slibného brejku, který Mascarell zastavil okatou rukou. Přerušuje se, zpozornět tak nyní bude muset zase Rajković.
3'
Rodríguezův centr byl vracejícím se protihráčem sražen za klec, z volného kopu se stává roh.
2'
Bouřlivák Ramos si během souboje s Muriqim na křídle počínal nedovoleně, standardka pro hosty. Sevilla do dnešního duelu opravdu nevstoupila ideálně.
1'
Domácí obrana v úvodu zaspala a po pouhých několika sekundách pustila do vápna Muriqiho, jehož zakončení ovšem bylo zblokováno. Nyland si jistě oddechl.
1'
Úvodní výkop obstará Mallorca, jdeme na věc!
Oba týmy nastupují na hrací plochu, domácí v bílém a hosté v červeném. Start se rychle blíží.
Ještě jednou vás zdravím a přeji vám příjemný pondělní večer, utkání začíná za pár minut. Níže si v mezičase můžete prohlédnout dnešní kompletní sestavy.

Sevilla FC: Nyland – Navas (C), Badé, S. Ramos, Gudelj, Ocampos – Soumaré, Agoumé, Ó. Torres – Is. Romero, en-Nesírí.
Náhradníci: Dmitrović, Flores – Marcão, Nianzou, J. Sánchez, Acuña, Suso, Jordán, Medžbrí, Lamela, Lukebakio, Véliz.
Trenér: Quique Sánchez Flores.

RCD Mallorca: Rajković – Maffeo, Valjent, Raíllo (C), Copete, J. Costa – Dan. Rodríguez, Mascarell, S. Costa – Radonjić, Muriqi.
Náhradníci: Greif – Vidal, Nastasić, Van der Heyden, G. González, Lato, Darder, Morlanes, Ant. Sánchez, Llabrés, Prats, Larin.
Trenér: Javier Aguirre.

Rozhodčí: A. Hernández – Naranjo, D. Sánchez.
DNEŠNÍ DELEGACE

Hlavním rozhodčím dnešního utkání bude zkušený Alejandro Hernández, pro kterého to bude už 215. odpískaný duel ve španělské nejvyšší soutěži. Jeho asistenty budou José Naranjo a Diego Sánchez.
PRVNÍ VZÁJEMNÝ ZÁPAS

První vzájemný zápas dnešních soupeřů v této sezóně skončil vítězstvím ostrovanů, kteří ovšem paradoxně po většinu utkání tahali za kratší konec pomyslného lana. Sevilla na Baleárách nicméně doplatila na bídnou koncovku a po Larinově gólu kousala prohru 0:1.

9. 12. 2023: Mallorca – Sevilla 1:0 (1:0)

Branky: 11. Larin (S. Costa).

Žluté karty: 68. J. Costa (MLR), 90+3. Prats (MLR) – 45+2. en-Nesírí (SEV), 74. Soumaré (SEV).

Držení míče: 34 % : 66 %.
Střely na branku: 3:5. Střely mimo: 1:10. Rohy: 4:12. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 15:6.

RCD Mallorca: Rajković – Valjent (69. G. González), Raíllo (C), Nastasić – Maffeo, D. Rodríguez (81. A. Sánchez), Mascarell, S. Costa, J. Costa (69. Lato) – Darder (81. Morlanes) – Larin (64. Prats).
Připraveni: Greif, Cuéllar – van der Heyden, Copete, Luna, Llabrés, Ndiaye.
Hlavní trenér: Javier Aguirre.

Sevilla FC: Dmitrović – J. Sánchez, Gudelj, Ramos, Pedrosa (88. Salas) – Sow (84. Ó. Torres), Soumaré, Rakitić (C) – Ocampos, en-Nesírí, Lukébakio (33. Januzaj).
Připraveni: Romero, Flores – Benavides, Marcão, Gattoni, Bueno, Jordán, Mir.
Hlavní trenér: Diego Alonso.
RCD MALLORCA (16. místo)
31 Z, 6–13–12, 25:36 (-11), 31 bodů

Mallorca má za sebou velmi náročné dva týdny. Ve finále španělského poháru nejprve podlehla papírově silnějšímu Bilbau v penaltách a než stačila pořádně vstřebat, že její sen o první účasti v pohárové Evropě po dvaceti letech se rozplynul, hostila Real Madrid.

Těsná porážka po devadesáti minutách odhodlaného vzdoru znamenala, že od posledních tří míst v tabulce zůstala na šest bodů. Pokud si tak nechce zkomplikovat závěr sezóny, nesmí si dovolit nic vypustit. Uspěje dnes na půdě Sevilly a připíše si na konto cenné vítězství?

Poslední výsledky Mallorcy
13. 4. (liga): Mallorca – Real Madrid 0:1
6. 4. (pohár): Bilbao – Mallorca 1:1 (4:2 pen.)

31 Z, 8–10–13, 39:44 (-5), 34 bodů

Sevilla se pyšní jednou z nejlepších fazón v LaLize – v posledních deseti kolech více bodů nasbíraly jen Real, Barcelona a Villarreal. Svěřenci kouče Florese díky kvalitním výkonům už asi definitivně zahnali strašáka sestupu, který je v této sezóně dlouho provázel.

Do duelu s ostrovany půjdou s devítibodovým náskokem na poslední trojici a zároveň ve snaze prodloužit svou sérii výher na tři utkání. Getafe na konci března přetlačili 1:0 brankou Ramose, zatímco výsledek 2:0 proti Las Palmas zařídili en-Nesírí a Lukébakio.

Dodi LUKÉBAKIO – 16 Z, 4 branky
Příjemné pondělí u sledování LaLigy! Nabytý program 33. kola španělské nejvyšší soutěže dnes večer uzavře dohrávka mezi Sevillou a Mallorcou.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.