La Liga - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sevilla : Real - 21. října 2023   18:30

75' Alaba(vl.)
1:1
(0:0)
Real
78' Carvajal  (Kroos)
Sevilla
Nyland – Navas (C), Gudelj (77. Badé), S. Ramos, Acuña – Rakitić, Soumaré, Sow (88. Lamela) – Ocampos, en-Nesírí (88. Mir), Lukebakio (67. Suso).
Dmitrović – Reges, Januzaj, Jordán, Nianzou, Pedrosa, J. Sánchez, Ó. Torres.
Bengoetxea
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla)
Real
Arrizabalaga – Carvajal (C), Rüdiger, Alaba, Mendy (88. F. García) – Kroos, Tchouaméni (67. Camavinga), Valverde (67. Modrić) – Vinícius Júnior (88. B. Díaz), Bellingham, Rodrygo (79. Joselu).
Lunin, Piňeiro – L. Vázquez.

Držení míče: 48 % : 52 %.
Střely na branku: 7:5. Střely mimo: 8:5. Rohy: 4:6. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 13:6.
Je tu konec. Máme za sebou rozhodně velmi pěkné utkání, které vedle dvou branek okořenily i velké emoce. Sledovali jsme opravdovou fotbalovou bitvu a po remíze 1:1 budou nakonec asi spokojeni všichni. Domácí se dostali do vedení v 75. minutě, když si míč do vlastní brány srazil ve složité situaci David Alaba. Hosté dokázali srovnat hned o tři minuty později, když se po přímém kopu Kroose prosadil hlavou Dani Carvajal.
90+8'
90+8'
Poslední přímý kop zápasu kopal Toni Kroos. Dokázal sice obstřelit zeď, avšak míč poslal doprostřed brány, kde byl připravený Arrizabalaga.
90+7'
Lamela skluzem zastavil rozběhnutého Bellinghama a je pískaný poslední faul. A navíc žlutá karta pro domácího hráče.
90+4'
Ve vápně si našel prostor k hlavičce Ramos, byl ale velmi blízko bráně a zakončil nad břevno.
90+3'
Camavinga fauloval na hranici vápna Ocampose a dostává žlutou kartu. Navíc je tu velmi zajímavá standardka pro domácí.
90+2'
Bellingham na zemi kopačkou zasáhl Rakitiče a muselo se jednat o velmi bolestivý střet. Hra je přerušena.
90+1'
Po rohovém kopu se hosté k zakončení nedostali.
90'
Po centru do vápna Sevilly musel zasahovat Badé, který odvrátil balon na rohový kop.
88'
Střídání v týmu Real Madrid:
ze hřiště odchází Vinícius Júnior, přichází Brahim Díaz,
ze hřiště odchází Ferland Mendy, přichází Fran García.
88'
Střídání v týmu Sevilla FC:
ze hřiště odchází Djibril Sow, přichází Érik Lamela,
ze hřiště odchází Júsuf en-Nesírí, přichází Rafa Mir.
87'
Soumaré fauloval Bellinghama a dostává žlutou kartu.
86'
Žlutá karta pro tým Sevilla FC (Lucas Ocampos).

Žlutá karta pro tým Real Madrid (Vinícius Júnior).
85'
Velká strkanice ve vápně Sevilly! Domácí nechtěli dát balon soupeři, aby se zahrával rohový kop. A tak se pustil do šarvátky Vinícius a nakonec z toho byla velká šarvátka, do které se zapojily téměř obě jedenáctky.
83'
Do odraženého balonu se opřel Ocampos a míč z jeho kopačky prolétl těsně nad bránou.
82'
Domácí rozhodně nehrají na remízu a snaží se hrát ofenzivně.
80'
Velká šance domácích. K hlavičce se nyní dostal Sergio Ramos a gólman Kepa předvedl výstavní zákrok!
79'
ze hřiště odchází Rodrygo, přichází Joselu.
78'
Real Madrid právě vstřelil branku!
Bílý balet srovnává na 1:1! Toni Kroos poslal centr na přední tyč a hlavičkující DANI CARVAJAL překonal Arrizabalagu – 1:1!
78'
Žlutá karta pro tým Sevilla FC (Jesús Navas).
77'
ze hřiště odchází Nemanja Gudelj, přichází Loïc Badé.
77'
Sergio Ramos tvrdě trefil Bellinghama a dostává žlutou kartu.
75'
Sevilla právě vstřelila branku!
Nepříjemnost pro Real. Z levé strany přilétl do vápna nebezpečný centr a DAVID ALABA pod tlakem en-Nesírího si srazil míč do vlastní brány. Rakousky reprezentant musel zasahovat, protože en-Nesírí byl v gólové pozici.
74'
Další Navasův centr byl tentokrát hodně přetažený a nic z toho.
73'
Zpoza vápna to zkusil levačkou Rodrygo, míč ale poslal podobně jako Modrič před chvilkou nad bránu.
72'
Po centru Acuñi se k hlavičce dostal Ocampos, gólman Kepa byl ale na svém místě a míč lapil.
70'
Po přihrávce od Bellinghama pálil levačkou Modrič, míč ale poslal jen hodně vysoko nad bránu.
69'
Po centru Navase se snažil hlavičkovat en-Nesírí, míč ale poslal mimo.
68'
U balonu jsou teď dlouhé vteřiny domácí. Hostům se nedaří získat balon.
67'
ze hřiště odchází Dodi Lukebakio, přichází Suso.
67'
ze hřiště odchází Aurélien Tchouaméni, přichází Eduardo Camavinga,
ze hřiště odchází Federico Valverde, přichází Luka Modrić.
66'
Vinícius se pokoušel vniknout do vápna soupeře, proti dvěma obráncům a brankáři to měl ale těžké.
64'
Rakitič prudkou přihrávkou hledal en-Nesírího, ten ale neměl šanci dlouhou přihrávku stihnout.
63'
Na druhé straně nyní Carvajal doslova složil protihráče, faul se ale nepíská a následuje odkop.
62'
Utočného faulu se dopustil Vinícius, který ve sprinterském souboji poslal k zemi Navase. Ten si před Viníciuse velmi zkušeně strčil tělo a nechal se faulovat.
61'
Hosté mají balon již zpět a hledají cestu, jak se dostat k bráně soupeře.
59'
Až nyní se fotbalistům Sevilly podařilo získat balon na delší dobu do své moci. Hraje se ale na polovině hřiště.
58'
Hosté teď mají velký tlak a domácí defenziva je pod tlakem.
56'
Valverde poslal do vápna ideální pas na Rodryga, kterého ale skvělým zákrokem vychytal domácí brankář.
55'
Kroosův centr mířil na přední tyč, kam si naběhl Alaba. Míč ale bokem k bráně poslal jen nad bránu a Arrizabalaga zasahovat nemusel.
55'
Po akci Bellinghama tu bude rohový kop pro hostující celek.
53'
Soumaré si při zákroku Kroose navíc poranil loket a musí být ošetřovaný.
52'
Hosté vytvořili tlak na Soumarého, který byl faulovaný. Je pískáno a balon tak opět dostanou domácí.
52'
Rodrygo plácl do Ramose a je pískaný faul. Míč budou mít domácí fotbalisté.
51'
Zpoza vápna vypálil tvrdě Kroos, míč ale poslal mimo. Hosté by chtěli roh, ale zdá se, že pokus Kroose tečovaný nijak nebyl.
50'
Rakitič poslal balon na přední tyč, kde zasáhla hostující defenziva.
49'
Mendy zasáhl ramenem u lajny Navase a je pískáno. Domácí fanoušci se zlobí, že z toho není karta.
49'
Domácí začali hodně aktivně a hráči Realu se musí teď bránit.
47'
Po centru do vápna se pokoušel nečekaně hlavou zakončovat Rakitič, míč ale poslal jen do míst, kde byl připravený gólman Kepa.
46'
Skončil nám první poločas zápasu mezi Sevillou a Realem Madrid. I když jsme branku neviděli, sledujeme hodně zajímavé utkání. Oba týmy si vytvořily několik dobrých šancí a ke gólům chybělo málo. Navíc se hraje hodně od podlahy a byly k vidění i lehké strkanice a další emoce. Uvidíme, co nám přinese druhý poločas.
45+3'
45+3'
První poločas dohrávají s míčem na kopačkách domácí.
45+2'
Valverde okopával Acuñu tak dlouho, až byl odpískaný faul. Míč pro domácí.
45'
Už se hraje poslední minuta normální hrací doby prvního poločasu.
44'
Ve vápně Sevilly po lehkém kontaktu s protihráčem padl Vanícius. Na penaltu to bylo ale málo.
43'
Při rohu Ramos zasáhl loktem do obličeje Bellinghama, což se samozřejmě nelíbilo hostům. Antonio Rüdiger se dokonce dostal s Ramosem do strkanice a vše museli uklidňovat spoluhráči obou fotbalistů.
42'
Po rohovém kopu Rakitiče střílel zpoza vápna Gudelj. Jeho střelu se snažil do protipohybu brankáře tečovat Ocampos, míč ale poslal mimo.
41'
David Alaba musel nyní odehrát balon před Júsufem en-Nesírím. Následuje rohový kop.
40'
Na druhé straně byl blízko k zakončení také Vinícius. I jemu ale něco chybělo a nakonec z šance nic není.
40'
Júsuf en-Nesírí se už už dostával za obranu Realu, avšak Antonio Rüdiger byl pozorný a k balonu měl blíže.
38'
Do vlastních kliček se nyní zamotal hostující Vinícius. Balon budou mít hráči domácího celku.
37'
Na polovině hřiště po souboji s Gudeljem padl k zemi Bellingham. Faul se ale nepíská.
36'
Hosté se opět hodně zlobili, protože rozhodčí neviděli klíčový defenzivní zákrok Ramose a místo rohu nařídili kop od brány.
35'
Střílený centr Kroose mířil do brány, avšak právě na brankové čáře zasáhl Sergio Ramos, který tak zabránil jistému gólu!
34'
Po faulu na Viníciuse je tu zajímavá standardka pro hosty.
33'
Teď musel Kepa i hodně mimo velké vápno, aby odehrál balon před dotírajícím protihráčem.
31'
Hosté se nechali vytlačit až na vlastní polovinu a zahrál si i brankář Kepa.
29'
Tchouaméni zkoušel posílat pas za obranu na Carvajala, ten ale míč neměl šanci stihnout.
28'
Carvajal nyní zkoušel centrovat do vápna, ale trefil jen ruku vyskakujícího protihráče. Není pískáno, a to se hostujícímu kapitánovi nelíbí.
27'
Už se zdálo, že se do šance dostane Bellingham, na levé straně hřiště mu ale balon od nohou odpálil Gudelj.
25'
A další velká šance domácích! Ocampos dobře pustil balon na Sowa a ten zamířil jen těsně mimo.
23'
Snad o deset vteřin později pálil výtečně Ocampos a ještě lepší zákrok předvedl Kepa!
23'
Carvajal ztratil balon a byla z toho obrovská šance domácích. K míči se dostal ve vápně Rakitič, který mířil na zadní tyč do míst, kam neměl šance Kepa dosáhnout. Jenže právě Carvajal na brankové čáře vyhlavičkoval míč mířící do brány!
21'
Tečovaná střela Ocampos zamířila přímo do rukavic Kepy, ten v pohodě lapil míč a rychle rozehrál.
20'
Vůbec asi poprvé v zápase nyní domácí drží delší dobu balon na svých kopačkách. Vše vyústilo v centr Navase, který ale defenziva Realu odvrátila.
18'
Ramos nyní zastavil rozběhnutého Bellighama a pokud by byl rozhodčí jen trochu úzkostlivý, mohl i teď Ramosovi dát žlutou kartu.
17'
Domácí se musí zatím soustředit hlavně na defenzivu. Real má velmi vysoké držení balonu.
15'
Po rohovém kopu ale hosté bránu soupeře neohrozili.
14'
Alaba si vysunul přesným pasem za obranu Viníciuse. Ten byl hodně důrazně střežený a nedokázal ve vápně zakončit. Nakonec je z toho roh pro Real.
13'
Fotbalisté Sevilly hodně vysoko napadali rozehrávku soupeře. Teď z toho byl ale nakonec jen aut pro hostující celek.
12'
Nepřesnosti v rozehrávce Realu chtěl využít Rakitič, svou střelu ale poslal vysoko nad bránu.
10'
Další střelecký pokus zaznamenal Bellingham. Jeho střela ale byla tentokrát nepovedená a vysoký oblouček v pohodě lapil brankář Arrizabalaga.
9'
Už se opět pokračuje ve hře. Zatím sledujeme hodně podivné utkání.
7'
Další trochu zvláštní moment. Bellingham se radoval z gólu na 0:1, ale dlouhou, ale opravdu dlouhou dobu před jeho zakončením byla hra přerušena až u brankové čáry Realu. Bellingham ale se svými spoluhráči hvizd neslyšel a druhá radost Realu v zápasu je opět předčasná.
5'
Pro Sergia Ramose by to byla velmi smutná chvilka, protože právě Ramos si do vlastní brány srazil nepřesné zakončení Valverdeho a byl by to vlastní gól. Právě ale Ramos byl naopak hrdinou okamžiku, když právě Bellinghama vystavil do ofsajdu.
4'
Hosté dostali po rohivém kopu balon do brány a radovali se již z gólu. Branka ale nakonec neplatí, protože po rohu zůstal v milimetrovém ofsajdu Bellingham.
3'
Bellingham poslal ve vápna balon na Viníciuse a jeho zblokovaná střela znamená roh.
3'
Rakitič poslal velmi zajímavý pas na rozběhnutého en-Nesírí. Alaba byl ale rychlejší a k míči se dostal dříve.
2'
Hned v úvodu Ramos tvrdě poslal k zemi Rodryga a může být rád, že nedostal žlutou kartu.
1'
Míč do pohybu uvedli domácí. Ti jsou v bílém s černými štulpnami, hosté jsou dnes naopak v černém s bílými štulpnami.
1'
Hráči nastupují na trávník a fanoušci Sevilly zpívají jako jeden muž klubovou hynu. Úžasná atmosféra!
Dnes bude mimo jiné k vidění i jedna mimořádnost. Proti Realu totiž dnes v dresu Sevilly nastoupí dlouholetý kapitán bílého baletu Sergio Ramos. Jeho srdce vždy bilo pro Real a nebude to tak pro něj úplně lehké utkání.

Sevilla FC: Nyland – Navas (C), Gudelj, S. Ramos, Acuña – Rakitić, Soumaré, Sow – Ocampos, en-Nesírí, Lukebakio.
Náhradníci: Dmitrović – Badé, Reges, Januzaj, Jordán, Lamela, Mir, Nianzou, Pedrosa, J. Sánchez, Suso, Ó. Torres.
Trenér: Diego Alonso

Real Madrid: Arrizabalaga – Carvajal (C), Rüdiger, Alaba, Mendy – Kroos, Tchouaméni, Valverde – Vinícius Júnior, Bellingham, Rodrygo.
Náhradníci: Lunin, Piňeiro – Camavinga, B. Díaz, F. García, Joselu, Modrić, L. Vázquez.
Trenér: Carlo Ancelotti

Rozhodčí: Bengoetxea.
Sevilla hraje v letošní sezoně hodně za očekáváním. Oproti Realu má sice k dobru jeden zápas, avšak bilance z osmi odehraných zápasů 2-2-4 jí řadí až do dolní poloviny tabulky. Před reprezentační pauzou uhrála Sevilla v domácím utkání pouze remízu s Vallecanem 2:2 a týden před tím prohrála na hřišti Barcelony 0:1. Poslední výhru zaznamenala Sevilla na konci září, kdy vyhrála nad Almérií jednoznačně 5:1.
Real Madrid prožívá velmi povedený vstup do sezony. Jedinou kaňkou v osmi úvodních zápasech sezony byla ztráta ve velkém madridském derby, které fotbalisté Los Blancos prohráli s Atléticem Madrid na jeho hřišti 1:3. Ve všech ostatních zápasech svěřenci trenéra Carla Ancelottiho vyhráli a se ziskem 24 bodů jim patří první příčka tabulky.
Hezký sobotní podvečer všem fotbalovým fanouškům při sledování online reportáže ze zápasu 10. kola španělské LaLigy mezi domácí Sevillou a hostujícím Realem Madrid. Čeká nás souboj dvou týmů, které v posledních sezónách patřily k tomu nejlepšímu, co španělská liga mohla nabídnout. Letos je situace ale trochu jiná. Zatímco Real Madrid vládne španělské lize, dnes domácí fotbalisté Sevilly jsou aktuálně až na čtrnáctém místě, když v osmi odehraných zápasech získali pouhých osm bodů.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.