La Liga - 1. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sevilla : Valencia - 11. srpna 2023   22:00

Sevilla
70' en-Nesírí (Suso)
1:2
(0:0)
Valencia
60' Diakhaby  (Almeida) • 88' Guerra  (Duro)
Sevilla
Búnú – Navas (C) (69. J. Sánchez), Badé, Gudelj, Acuña – Fernando (69. Sow), Rakitić – Ocampos, Suso, Lamela (56. Ó. Torres) – en-Nesírí (82. Gattoni).
Dmitrović – M. Bueno, Corona, Jordán, Mir, G. Montiel, A. Gómez, Pedrosa.
Sánchez – Prieto, López
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla)
34 184 diváků
Valencia
Mamardašvili – Correia, Paulista, Diakhaby, Özkaçar, Gayà (C) (87. J. Vázquez) – F. Pérez (61. Foulquier), Pepelu, Almeida (62. Guerra) – Di. López (65. Gozalbez), Duro.
Doménech, Rivero – Guillamón, Iranzo, Tarrega, González, Tejón.

Držení míče: 55 % : 45 %.
Střely na branku: 3:3. Střely mimo: 6:7. Rohy: 8:1. Ofsajdy: 3:0. Fauly: 15:14.
Pravou nohou do sezóny vykročila Valencia, která v těžkém prvním kole nového ročníku LaLigy zvítězila na půdě Sevilly těsně 2:1.

Bezbrankové skóre prolomil až ve druhém poločase Mouctar Diakhaby, který v 60. minutě umístil střelu o zem do pravého dolního rohu. Sevilla odpověděla o deset minut později, kdy se po perfektním centru Susa prosadil šťastným zásahem ramenem Júsuf en-Nesírí. V 81. minutě domácím pořádně zkomplikoval situaci Badé, který se nechal vyloučit za hloupý faul na Dura a soupeř přesilovku využil, rozhodující trefu zaznamenal v 88. minutě střídající Javi Guerra, když klečícímu brankáři poslal placírkou míč pod břevno.
90+13'
90+12'
Rozehrávku si vzal na starosti Suso a neprovedl ji vůbec dobře, z brankové čáry vystartoval Giorgi Mamardašvili a hrací předmět sebral do rukavic.
90+12'
Ještě jedna a s velkou pravděpodobností poslední standardka pro domácí mužstvo. Z pravé strany centroval Suso a trefil ruku bránícího Gozalbeze.
90+11'
Od praporku přiletěl centr na přední tyč, kde měl situaci pod kontrolou bránící fotbalista, následně došlo k odkopu daleko na útočnou polovinu Valencie.
90+10'
Nyní si hostující gólman vybral slabší chvilku, neudržel totiž v rukavicích nákop Marcose Acuñi. Roh pro Sevillu.
90+9'
Zpoza velkého vápna vypálil Suso. Nebezpečnou střelu ještě tečoval Diakhaby, ale naštěstí pro Mamardašviliho ne nijak zásadně, gruzínský gólman střelu směřující k levé tyči vyrazil na roh.
90+8'
Stoper Federico Gattoni si zahrával s ohněm, neboť odkopával těsně před blížícím se Durem, nakonec zvládl najít osamoceného Torrese.
90+7'
Naprosto zasloužená žlutá karta pro Marcose Acuñu. Levý obránce Sevilly moc dobře věděl, že jde Pepelu do skluzu, přesto ho ostře dohrál přes nohy.
90+6'
Útočný faul aktivního Huga Dura byl z kategorie taktických, hráči v oranžových dresech rychle spěchají na vlastní polovinu bránit těsné vedení.
90+5'
Mouctar Diakhaby se vytáhl na útočnou polovinu a hlavou našel Huga Dura, ten na svou osobu vybojoval další faul, tentokráte po zákroku Rakitiće.
90+4'
Při střetu dvou hráčů s číslem 5 na dresu uspěl Gabriel Paulista, když předskočil Lucase Ocampose a pokryl míč, od Argentince za „odměnu“ inkasoval nepříjemný koňar na levé stehno.
90+3'
Fotbalisté v oranžových dresech kontrolují míč na útočné polovině. V krátkém časovém sledu vybojovali tři auty, přičemž se postupnými krůčky blíží soupeřově bráně.
90+2'
Šikovně si na malém prostoru počínal Hugo Duro, tělem si pokryl míč a zezadu se nechal nedovoleně atakovat frustrovaným Gattonim.
90+1'
Je jasné, že hosté už nebudou nikam spěchat. Mohou si ponechat zbytky sil do plnění defenzivních povinností, navíc musíme brát v potaz, že stále hrají proti oslabenému soupeři.
89'
Arbitr Sánchez ještě řešil s videorozhodčím možný faul Gozalbeze na Gattoniho. Debata byla rychlá, gólová akce proběhla v rámci pravidel.
88'
Valencia právě vstřelila branku!
Barajova družina dělá velký krok k zahájení nového ligového ročníku tříbodovým ziskem! Gattoni přišel o míč v souboji s Gozalbezem, volný balón získal Duro a nezištně ho přihrál do středu vápna k nohám JAVIHO GUERRY, žolík z lavičky periferně viděl postavení Búnúa, klečícímu brankáři poslal míč nechytatelně pod břevno.
87'
Střídání v týmu Valencia CF:
ze hřiště odchází José Gayà, přichází Jesus Vázquez.
86'
Valencii se nedaří oslabeného soupeře zatlačit do defenzivy. Nepřesnou nahrávku Thierryho Correii přečetl Lucas Ocampos.
85'
Z velké vzdálenosti vypálil Ivan Rakitić. Giorgi Mamardašvili mohl zůstat v klidu, kulatý nesmysl se vynesl vysoko nad břevno.
84'
Ofenzivu zase podpořil stoper Mouctar Diakhaby, který naznačil střelu, ale ještě posunul na střed balón do lepšího postavení Pepeluovi, tvrdá rána nártem proletěla o kus vedle pravé tyče.
83'
José Gayà využil volného prostoru kolem sebe k centru z levého křídla, Nemanja Gudelj přehlavičkoval Huga Dura.
82'
Střídání v týmu Sevilla FC:
ze hřiště odchází Júsuf en-Nesírí, přichází Federico Gattoni.
81'
Obrovská komplikace pro Sevillu, domácí míří do deseti! Důvodem je zkrat stopera Loïca Badého, jenž nejprve vyslal pomalou malou domů brankáři, nicméně Búnú by k míči doběhl určitě první, o čemž ale podle všeho nebyl přesvědčený právě francouzský obránce, který podrazil Dura, a protože se nacházel v pozici posledního obránce, následovala rovnou červená karta.
80'
Bez podpory spoluhráčů neměl Júsuf en-Nesírí moc šancí na úspěch, kličkou po pravé ruce těsně za vápnem ztroskotal na Paulistovi.
79'
José Gayà vystoupil proti Susovi a cíl splnil, zastavil protiútok, byť za cenu faulu. Z klidné pozice rozehrává Loïc Badé.
78'
Argentinský reprezentant Marcos Acuña obelstil Correiu a adresoval střílený centr do malého vápna, kde byl u míče brankář Giorgi Mamardašvili těsně před en-Nesírím, od nějž navíc schytal nepříjemný úder kolenem do hlavy.
77'
Cenk Özkaçar vyzkoušel oblouček za obranu, s čímž Nemanja Gudelj počítal a hlavou hrací předmět sklepl k Ocamposovi.
76'
Není bez překvapení, že znovu slyšíme hlavně oba trenéry, kteří využívají skutečnosti, že mají hráče blízko u sebe.
75'
Stejně jako v prvním poločase, tak i ve druhém arbitr Sánchez dal oběma týmům krátkou přestávku na osvěžení.
74'
Zápas pokračuje. Valencia na balónu příliš dlouho nezůstala, Javi Guerra neuspěl jeden na jednoho proti Loïcovi Badému.
73'
Po souboji s protihráčem zůstal na trávníku ležet hostující kapitán José Gayà, španělský bek si vyžádal ošetření přím na trávníku.
72'
Začínáme prakticky od nuly. Nicméně psychickou výhodu má určitě domácí celek, jemuž se právě podařilo srovnat stav střetnutí.
70'
Sevilla právě vstřelila branku!
Stadión bouří radostí, je vyrovnáno! Suso si u pravé lajny udělal prostor přes Gozalbeze, aby následně nasměroval dokonalý centr do prostoru, kam nabíhal JÚSUF EN-NESÍRÍ a marocký útočník šťastně levým ramenem poslal míč pod břevno, Mamardašvili byl v roli diváka.
69'
ze hřiště odchází Jesús Navas, přichází Juanlu Sánchez.
69'
ze hřiště odchází Fernando, přichází Djibril Sow.
68'
Do protiútoku mířil Hugo Duro, ovšem přihrávku dostal do přehuštěného prostoru, v souboji tělo na tělo prohrál s Nemanjou Gudeljem.
67'
Ani teď se Seville nezdařilo. Nepovedený centr zleva měl pod kontrolou pozičně dobře stojící Gabriel Paulista.
66'
Júsuf en-Nesírí se stáhl na pravé křídlo, odkud centroval, Gabriel Paulista ve skluzu zblokoval hrací předmět na rohový kop.
65'
ze hřiště odchází Diego López, přichází Pablo Gozalbez.
64'
Hodně čitelnou narážečku přečetl ve středu hřiště Javi Guerra a vystihl zpětnou přihrávku směřující k nohám Ocampose.
63'
Bude zajímavé sledovat, jak domácí celek na inkasovaný gól zareaguje. Středem vyzkoušel průnik Ivan Rakitić, narazil na hrdinu předchozích minut Diakhabyho.
62'
ze hřiště odchází André Almeida, přichází Javi Guerra.
61'
ze hřiště odchází Francisco Pérez, přichází Dimitri Foulquier.
60'
Bezbrankové skóre prolomeno, vedení na svou stranu strhávají hosté! Pérez prostrčil míč do vápna na Almeidu, jenž nezaváhal a počkal na ideální okamžik k nahrávce, kterou adresoval do středu pod sebe na ofenzivu podpořivšího MOUCTARA DIAKHABYHO, za střelou o zem k pravé tyči Búnú natahoval ruku neúspěšně.
59'
Útok na druhé polovině hřiště tak povedený nebyl, protože Júsuf en-Nesírí neuspěl jeden na jednoho proti Cenku Özkaçarovi.
58'
„Netopýři“ spálili velkou šanci. Diego López posunul míč už ve vápně po levé ruce na Huga Dura, jenž šikovně mířil na přední tyč, avšak Jásín Búnú za sebou nechal nohy a jimi zasáhl! Každopádně útočníka neproměněná šance tolik mrzet nemusí, zakončoval totiž z ofsajdu.
57'
Ofenzivní složku mužstva podpořil Marcos Acuña, střílený centr do druhé vlny odklidil mimo velké vápno Mouctar Diakhaby.
56'
ze hřiště odchází Érik Lamela, přichází Óliver Torres.
55'
Po nepovedeném centru zprava si odražený balón našel za velkým vápnem Hugo Duro, nepovedenou ránu nasměroval o kus vedle pravé tyče.
54'
Hosté zaútočili po levé lajně. Francisco Pérez centroval levačkou, vzdušnému souboji kraloval Nemanja Gudelj.
53'
Faul i na druhé straně. André Almeida tedy dával gesty jasně najevo, že v souboji s Rakitićem hrál první balón, leč rozhodčí byl jiného názoru.
52'
A další nedovolený zákrok, jímž se provinil Érik Lamela, nataženou pravou nohou místo trefené míče šlápl na levou nohu Andrému Almeidovi.
51'
Od levé lajny centroval Ivan Rakitić a rybičkou zakončoval Júsuf en-Nesírí do obránce, od nějž se míč odrazil vedle pravé tyče.
50'
Navzdory velké snaze Cenk Özkaçar dostihl míč až těsně za postranní čárou, takže domácí mužstvo čeká autové vhazování.
49'
O žlutou kartu si hlasitě řekl Érik Lamela, jenž po ztrátě míče zpomalil Dura zatažením za rameno, arbitr Sánchez se překvapivě spokojil pouze s odpískáním faulu.
48'
S ohněm si zahrával Thierry Correia, který se nechal dostihnout u vlastního vápna Érikem Lamelou a měl štěstí, že jej zezadu zfauloval.
47'
Ani jeden z trenérů neudělal o poločasové přestávce žádnou změnu v sestavě, oba celky tak pokračují v původním rozložení.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 23:07.
První poločas zápasu mezi Sevillou a Valencií branku nenabídl a nutno podotknout, že ani moc zajímavých příležitostí k vidění nebylo. Tu největší neproměnil Diego López, který po stříleném centru zprava střílel patičkou do boční sítě. Párkrát zahrozili i domácí, za zmínku stojí především ostrá rána Marcose Acuni těsně nad břevno.
45+5'
45+4'
Sevilla kontroluje poslední vteřiny úvodního dějství na obranné polovině, v prvním poločase už se nic zajímavého nestane.
45+3'
Velkou vzdálenost absolvoval s míčem u kopaček po pravé lajně Thierry Correia, nakonec při centru napálil clonícího Ocampose.
45+2'
Ve snaze o udržení míče ve hře Érik Lamela si doslova došlápl na Gabrielu Paulistovi, Brazilec se ztěžka sbírá z trávníku.
45+1'
Gabriel Paulista nakopával balón na levou lajnu, kde stál Hugo Duro, útočník se nechal nachytat v ofsajdovém postavení.
45'
Žlutému trestu neunikl Nemanja Gudelj. Srbský stoper výrazně přehlavičkoval Huga Dura, kterého však ve výskoku zezadu levou rukou bolestivě zasáhl do hlavy.
44'
Přehuštěnou levou stranou se Sevilla do vnitra pokutového území neprobila, nakonec arbitr Sánchez odpískal útočný faul Susovi.
43'
Brazilský stoper Gabriel Paulista si musel dávat velký pozor na blížícího se Susa, nevymýšlel složitosti a odkopával na útočnou polovinu.
42'
Taktický faul udělal v blízkosti poloviny hřiště Érik Lamela, nedovoleným způsobem si počínal proti Thierrymu Correiovi.
41'
Adresátem centru na zadní tyč byl Hugo Duro, ve velkém záklonu hlavičkoval o velký kus vedle cílového zařízení.
40'
Po levém křídle zaútočil André Almeida, v plném sprintu centroval a nastřelil Rakitiće, pro Valencii tak vybojoval rohový kop.
39'
Suso odvážně sklepával hlavou míč do přehuštěného středu, kde úřadoval Mouctar Diakhaby, kličkujícího Ocampose zpacifikoval čistým způsobem.
38'
Stříleným centrem od pravé lajny se prezentoval Hugo Duro, dobře mířený balón doskákal až k Búnúovi.
37'
Velkou hrubku váhajícího Cenka Özkaçara nepotrestal Lucas Ocampos, který nabral velkou rychlost, z hranice velkého vápna však pálil nad břevno.
36'
Přenesení doprava nakonec vyšlo, protože José Gayà přetlačil Susa, aby následně zklidnil akci zpětnou nahrávkou na Paulistu.
35'
Zprava centroval Francisco Pérez, Nemanja Gudelj nekompromisně zapojil do hry tělo a Thierrymu Correiovi nedal žádnou šanci.
34'
První neproměněnou velkou příležitost si může odškrtnout i Valencia! Nahrávku do vápna si našel Diego López a střílel v těžké pozici šikovně patičkou. Jásín Búnú měl velké štěstí, že balón zamířil do boční sítě.
33'
Po zaváhání Jesúse Navase postupovala Valencia do protiútoku, ale nic z něj nebylo, protože André Almeida dostal pas za paty.
32'
Utkání pokračuje. Thierry Correia vhazoval aut, po narážečce na jeho osobu získal míč dobře reagující Ivan Rakitić.
31'
Hlasitý je především kouč Valencie Rubén Baraja, jenž snad nevynechal jediného hráče ze základu, každému měl co říct.
30'
Protože v Seville panuje velké teplo, tak rozhodčí nařídil oběma týmům menší pauzu na občerstvení, oba trenéři této pauzy využívají k udílení nových taktických pokynů.
29'
André Almeida prodlužoval hrací předmět za sebe do země nikoho. Gabriel Paulista hlavou posouval kulatý nesmysl do rukavic gólmana.
28'
O pozornost si řekl Júsuf en-Nesírí, který si píchl míč do vnitra pokutového území, načež proti němu skvěle vystartoval Giorgi Mamardašvili a pravou rukou odrazil balón mimo bezprostřední nebezpečí.
27'
Proti dvojici konkurentů Érik Lamela bojoval srdnatě, aby po obranném zákroku Mouctara Diakhabyho získal alespoň autové vhazování.
26'
Suso prováhal ideální okamžik k centru. Nakonec přeci jen levačkou odcentroval, ale pouze do clonícího Paulisty.
25'
Další standardka pro Sevillu. Jesús Navas si dal před balón tělo, zmatkující Francisco Pérez jej zezadu podrazil.
24'
Pochvalu si zaslouží Cenk Özkaçar, v osobním souboji přetlačil Júsufa en-Nesírího a hlavičkoval na jistotu do autu.
23'
Pohybem si řekl o přihrávku za obranu André Almeida, jenže dostal ji příliš dlouhou, výsledkem je odkop od brány.
22'
Na centr zprava naskakoval Júsuf en-Nesírí, leč hlavička byla slabá, navíc do středu brány, gólman zakročil bez problémů.
21'
S malou domů si Giorgi Mamardašvili rozhodně neporadil dle představ, levačkou napálil kulatý nesmysl do zámezí.
20'
Levou stranou nabral vysokou rychlost Suso, ovšem zaskočilo ho zakřižování Thierrym Correiou a s míčem odběhl za postranní čáru.
19'
Brejk Valencie neměl dlouhého trvání. Diego López přecenil rychlostní schopnosti Pepelua, míč dal daleko před něj.
18'
Nebezpečnějším týmem je v posledních minutách Sevilla. Suso si věřil jeden na jednoho, avšak André Almeida ho za sebe nepustil.
17'
Zajímavý signál úspěchem neskončil. Ivan Rakitić prodlužoval za sebe, před Susem odklízel do bezpečí Thierry Correia.
16'
Cenk Özkaçar může být ještě rád za žlutou kartu. U levé lajny si nechal nasadit jesličky od Jesúse Navase, toho vzápětí zastavil úderem levým loktem do obličeje.
15'
Střed hřiště se otevřel před Hugem Durem, ten ale nenabral dostatečně vysokou rychlost a nakonec se nechal odstavit Gabrielem Paulistou.
15'
Na žluté karty je vyrovnáno. Ivan Rakitić přiběhl pozdě do souboje s Almeidou, jehož trefil přes kotníky.
13'
Hosté v poklidu kontrolují míč na útočné polovině. Presuje pouze Júsuf en-Nesírí, který přichází o fyzické síly bez míče.
12'
Defenzivní povinnosti si Nemanja Gudelj poradil na jedničku, vložil tělo před Huga Dura a zezadu se jím nechal nedovoleně povalit na trávník.
11'
Dlouhý balón směřoval do pokutového území, které měl pod kontrolou Giorgi Mamardašvili, ve vzduchu kulatý nesmysl s přehledem sebral do rukavic.
10'
První žlutou kartu zápasu obdržel hostující stoper Mouctar Diakhaby, když přihrávajícího Ocampose ve skluzu zezadu ostře vzal přes nohy.
9'
Odražený balón si za velkým vápnem našel Marcos Acuña a nemířil vůbec zle, tvrdá rána levačkou prosvištěla těsně nad břevnem!
8'
Tlak Sevilly pokračoval, dokud Ivan Rakitić nepřesným nákopem doleva poslal míč mimo hrací plochu. Aut pro Valencii.
7'
Velká příležitost Sevilly gólem neskončila! Za stříleným centrem Érika Lamely sprintoval Júsuf en-Nesírí, těsně před ním míč ve skluzu odpálil Cenk Özkaçar.
6'
Znovu si zahrál Giorgi Mamardašvili, jenž volil nákop k levé lajně, Nemanja Gudelj nedal ve vzdušném souboji Durovi šanci.
5'
Pod tlakem si Thierry Correia nekomplikoval situaci, před presujícím Júsufem en-Nesírím zapojil do hry nohama i Mamardašviliho.
4'
Exekuci obstaral kapitán José Gayà. Levačkou mířil podle očekávání přes zeď na přední tyč, cílové zařízení o kousek přestřelil.
3'
Zajímavá standardka pro hostující mužstvo. Kousek za vlastním vápnem viditelně potáhl protihráče za dres Marcos Acuña.
2'
Domácí vstoupili do utkání v tradičních bílých dresech. Fotbalisté Valencie pro úvodní ligový zápas sezóny oblékli dresy barvy oranžové.
1'

Sevilla FC: Búnú – Navas (C), Badé, Gudelj, Acuña – Fernando, Rakitić – Ocampos, Suso, Lamela – en-Nesírí.
Náhradníci: Dmitrović – M. Bueno, Corona, Gattoni, Jordán, Mir, G. Montiel, A. Gómez, Pedrosa, J. Sánchez, Sow, Ó. Torres.
Trenér: José Luis Mendilibar

Valencia CF: Mamardašvili – Correia, Paulista, Diakhaby, Özkaçar, Gayà (C) – F. Pérez, Pepelu, Almeida – Di. López, Duro.
Náhradníci: Doménech, Rivero – Foulquier, Guerra, Guillamón, Iranzo, J. Vázquez, Tarrega, González, Tejón, Gozalbez.
Trenér: Rubén Baraja

Rozhodčí: Sánchez – Prieto, López.
Valencia CF

Také Valencii jsme byli zvyklí v předešlých sezónách vídat v popředí LaLigy, ale minulá sezóna byla katastrofální, „netopýři“ v nejvyšší španělské soutěži obsadili šestnáctou příčku s odstupem dvou bodů na osmnáctý Valladolid, který sestoupil o úroveň níže. Barajova družina dala v přípravě najevo, že letošní sezóna by snad mohla být lepší, v pěti přípravných utkáních zapsala ke čtyřem vítězstvím jednu porážku.
Sevilla FC

Co se týče domácí scény, tak Sevilla neprožila povedenou sezónu, když dokonce skončila až ve druhé polovině tabulky na dvanáctém místě s náskokem pouhých devíti bodů na první sestupovou příčku. Na druhou stranu ovšem Mendilibarova družina zazářila v Evropské lize, kterou ovládla po finálovém vítězství nad římským AS 2:1 po penaltách a letos si tak zahraje skupinovou fázi Ligy mistrů. Před sezónou Sevilla odehrála pět přípravných zápasů s bilancí dvou výher, jedné remízy a dvou proher.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný páteční večer. Vítám vás při sledování nového ročníku španělské LaLigy, v rámci jejího prvního kola změří síly týmy Sevilly a Valencie.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná ve 22:00.