La Liga - 9. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Sevilla : Vallecano - 7. října 2023   21:00

Sevilla
50' Sow (Badé) • 90+6' en-Nesírí (Rakitić)
2:2
(0:2)
Vallecano
21' Valentín   • 26' Á. García  (de Tomás)
Sevilla
Nyland – J. Sánchez (78. Navas), Badé, Gudelj, Acuña (46. Pedrosa) – Sow, Reges (C) (37. Rakitić) – Suso (81. Mir), Ó. Torres (46. Ocampos), Lukebakio – en-Nesírí.
Flores – Gattoni, S. Ramos, Marcão, Jordán, Soumaré, Januzaj.
I. Díaz de Mera – D. Santaursula, I. Hernández
Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla)
35 817 diváků
Vallecano
Dimitrievski – Balliu, Lejeune, A. Hernández, Espino – Palazón (83. Chavarría), Ciss, Valentín (C) (83. K. Pérez), Á. García (83. De Frutos) – de Tomás (69. Camello), Trejo (55. U. López).
Cárdenas – Ratiu, Pascual, J. Pozo, D. Méndez, Falcao, Bebé.

Držení míče: 63 % : 37 %.
Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 11:2. Rohy: 12:2. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 16:19.
Také druhá půle přinesla dva góly a opět do stejné brány, jako v té první, jediný rozdíl byl v tom, že se prosazoval jiný celek, a sice ten domácí. Sevilla vstoupila do druhého poločasu velmi aktivně, poměrně brzy vstřelila kontaktní gól, jenže navzdory dalším šancím se jí nedařilo srovnat. To se jí povedlo až v samém závěru po rohovém kopu. Domácí tak byli aktivnější ve druhém dějství, Vallecano pro změnu v tom prvním, remíza je tak spravedlivá.
90+7'
90+7'
Žlutá karta pro tým Sevilla FC (Joan Jordán). Hráč, který do zápasu nezasáhl, inkasoval kartu po konci duelu za nemístné poznámky. Domácím se možná nelíbilo, že nebylo nastaveno ještě víc minut.
90+6'
Sevilla právě vstřelila branku!
Neuvěřitelný závěr, domácím se z poslední akce daří vyrovnat a nejspíš zaslouženě. Dopředu se vydal i gólman Sevilly, kterého centr přeletěl, ovšem JÚSUF EN-NESÍRÍ měl už více štěstí, vyskočil nejvýš ze všech hráčů a hlavičkoval k bližší tyči brány, kam se Stole Dimitrievski jen ohlédl.
90+6'
Tak ještě jeden rohový kop pro Sevillu.
90+6'
Domácím se krátí čas, ti navíc musí zakládal útok od své brány.
90+4'
Rafa Mir byl blízko vyrovnání, když si zpracoval míč na úrovni penalty, z otočky jej ale nepřesnou střelou odehrál ze svého pohledu vedle pravé tyče. Kdyby zamířil do brány, byl by to gól, neboť Stole Dimitrievski uskakoval na opačnou stranu.
90+2'
Lucas Ocampos poslal míč hlavou do vzduchu, ten se následně snesl do náruče gólmana Vallecana.
89'
Domácí reklamovali hru rukou ve vápně, ani VAR ji však neposvětil.
88'
Stole Dimitrievski musel ven z brány, míč se mu povedlo pravačkou vyboxovat do bezpečí.
87'
Dobře postavená zeď odvedla svou práci, hosté ještě chvíli zůstali na balónu, ale už rozehrává od brány Ørjan Nyland.
86'
Rayo si vynutilo faul před vápnem Sevilly, může tak šetřit čas a navíc ohrozit soupeřovu bránu.
84'
Žlutá karta pro tým Sevilla FC (Jesús Navas).
84'
Žlutá karta pro tým Rayo Vallecano (Kike Pérez). Takový zápis do statistik si hráč Vallecana asi nepředstavoval.
83'
Střídání v týmu Rayo Vallecano:
ze hřiště odchází Álvaro García, přichází Jorge De Frutos.
83'
ze hřiště odchází Isi Palazón, přichází Josep Chavarría.
83'
ze hřiště odchází Óscar Valentín, přichází Kike Pérez.
82'
Hosté odvrací přihrávku soupeře do vápna mimo hřiště a budou střídat.
81'
Střídání v týmu Sevilla FC:
ze hřiště odchází Suso, přichází Rafa Mir.
79'
Hosté zdržují, jeden z nich zůstává na trávníku a na nohy se mu nechce. Chystá se střídání.
78'
ze hřiště odchází Juanlu Sánchez, přichází Jesús Navas.
77'
Stole Dimitrievski vyběhl z brány, sklouzl po trávníku a volný míč uklidil do náruče. S rozehrávkou spěchat nebude.
76'
Hosté vyrazili do otevřené obrany soupeře, šanci si však nevypracovali, neboť o míč během kombinace přišli.
75'
Domácí dokázali míč udržet na hrací ploše, ovšem vzápětí o něj přišli.
74'
Žlutá karta pro tým Rayo Vallecano (Aridane Hernández).
73'
Ojedinělá střela hostů ve druhé půli, Pathé Ciss střílel před hranicí vápna na vzdálenější tyč, kterou ale dalece minul.
72'
Domácí se hodně zlobí poté, co Suso dle arbitra fauloval. Je pravda, že to bylo poměrně přísné.
71'
Nemanja Gudelj míč špatně trefil a odehrál vedle vzdálenější tyče. Kdyby se mu povedla normální střela, zřejmě by skóroval.
69'
ze hřiště odchází Raúl de Tomás, přichází Sergio Camello.
67'
Žlutá karta pro tým Sevilla FC (Suso).
67'
Celkem zbytečný útočný faul domácího hráče, po kterém navíc bude udělena žlutá karta.
65'
Snad vůbec poprvé drží hosté ve druhé půli míč na útočné straně delší dobu, jejich brankář tak může vydechnout.
63'
Susova střela byla nepříjemně tečována, Stole Dimitrievski si ale dokázal poradit a schovat míč do náruče.
61'
Djibril Sow střílel znovu, prakticky do stejného místa, kam předtím skóroval, tentokrát však Stole Dimitrievski dokázal míč vyrazit a pokračovat se bude rohovým kopem.
58'
Júsuf en-Nesírí tečoval míč zblízka levačkou, ovšem do brány jej neadresoval, nýbrž pouze do boční sítě.
57'
Domácí vstoupili do druhé půle opravdu jako uragán, soupeř se ještě nedostal pořádně za půlící lajnu.
55'
ze hřiště odchází Óscar Trejo, přichází Unai López.
53'
Suso po přihrávce z pravé strany zakončoval levačkou na vzdálenější tyč a býval by skóroval, kdyby míči v cestě nestál jeden z protihráčů.
52'
Domácí pokračují v útočné aktivitě, na přetažený centr však nyní žádný z hráčů v bílém dresu nedosáhl.
50'
Teď už se Seville daří snížit. Domácí se napřed dožadovali faulu před hranicí vápna, hra ovšem pokračovala, ke střele se dostal DJIBRIL SOW a trefil se parádně, přesně do vzdálenějšího dolního rohu brány, kam se Stole Dimitrievski marně natahoval.
48'
Júsuf en-Nesírí zůstal volný ve vápně, po centru z pravého křídla však hlavičkoval nad břevno. Dobrá možnost.
46'
ze hřiště odchází Óliver Torres, přichází Lucas Ocampos.
46'
ze hřiště odchází Marcos Acuña, přichází Adria Pedrosa.
46'
První půle je již minulostí, zpočátku to moc pohledný fotbal nebyl, ale postupně se přeci jen kvalita zvedla, hosté se v rozmezí pěti minut prosadili dvakrát a ujali se slibného náskoku, domácím se naopak v útoku moc nedařilo, sice si také vypracovali šance a ne zrovna malé, žádnou z nich však využít nedokázali. Povede se jim to ve druhém poločase?
45+6'
45+5'
Marcos Acuña vyslal pěknou přízemní střelu k bližší tyči, Stole Dimitrievski musel hodně rychle skočit, aby se mu povedlo balón vyrazit mimo.
45+4'
Isi Palazón se po faulu Sowa hodně těžce zvedá z trávníku, karta tu byla udělena zaslouženě.
45+3'
Žlutá karta pro tým Sevilla FC (Djibril Sow).
45+2'
Marcos Acuña si v pokutovém území špatně zpracoval míč, snažil se jej ještě zpracovat za pomoci skluzu, ovšem to se mu už nepovedlo.
45'
Sevilla byla nucena vrátit hru na svoji stranu, s rozehrávkou pomáhá Ørjan Nyland.
43'
Loïc Badé byl už připraven na úrovni penalty střílet, míč k němu ovšem nedorazil, v posledním momentu byl zblokován.
42'
Domácí chtěli rychle rozehrát standardku, záměr se jim ale nezdařil a míč končí mimo hřiště.
40'
Ivan Rakitić se dožadoval dalšího rohového kopu a byl hodně rozezlen, když rozhodčí nařídil odkop do brány. Ovšem zřejmě správně.
39'
Domácí útočí, zahrávat budou další roh.
37'
ze hřiště odchází Fernando Reges, přichází Ivan Rakitić.
36'
Žlutá karta pro tým Sevilla FC (Nemanja Gudelj). Kartu dostává za úder do obličeje protihráče, kterým byl Isi Palazón,
35'
Míč doputoval po trávníku ke gólmanovi Vallecana, jenž pomáhá spoluhráčům s rozehrávkou.
33'
Nechybělo moc a bylo sníženo, Fernando Reges jen o kousek nedosáhl na míč před odkrytou částí hostující brány.
31'
Óscar Valentín zůstal ležet na trávníku a vyžádal si ošetření, nakonec odchází za postranní čáru a vypadá to, že bude v pořádku.
30'
Loïc Badé se sice dostal k hlavičce, tu však odeslal jen do náruče připraveného gólmana hostů, navíc to nebylo nijak prudké.
29'
Menší roztrška na polovině Vallecana, žlutit se ovšem nebude, domácí rozehrají standardku.
26'
Vallecano právě vstřelilo branku!
Pro domácí je situace ještě horší. ÁLVARO GARCÍA si zpracoval křižnou přihrávku na levačku a obloučkem zamířil přesně ke vzdálenější tyči. Parádně to teď při zakončení udělal hráč Vallecana.
25'
Přetažený centr domácích letí pouze za bránu Vallecana. Takto to asi nepůjde.
23'
Domácí by rádi hned odpověděli, nedaří se jim však projít skrz obranu Vallecana.
21'
Je tu první gól zápasu. ÓSCAR VALENTÍN nejprve poslal hlavou míč do bližší tyče, dostal se ovšem vzápětí k dorážce, kterou odehrál do prázdné brány Sevilly, neboť Ørjan Nyland ležel na trávníku u své levé tyče.
20'
Domácí faulovali a musí se stáhnout ke své bráně.
19'
Juanlu Sánchez střílel z ostrého úhlu pouze do boční sítě.
18'
Rána z velké dálky v podání hráče Sevilly letí vysoko nad bránu, Stole Dimitrievski nemusel zasahovat.
16'
Sražený centr Ivána Balliua přináší hostům roh.
15'
Vallecano bude vhazovat v blízkosti vápna Sevilly.
12'
Pathé Ciss se už už dostával do velké možnosti, skluzem zabránil v poslední chvíli nejhoršímu Nemanja Gudelj.
10'
Hodně špatná rozehrávka hostů dává míč zpět na kopačky domácích fotbalistů. Prvních deset minut nepřineslo moc pěkný fotbal.
8'
Stole Dimitrievski pohlídal balón v cestě za postranní lajnu a znovu bude odkopávat od své brány..
7'
Těsný ofsajd Sevilly, rozehrávat bude gólman Vallecana.
6'
Hosté se ocitli s míčem za postranní lajnou, hra se tak opět otáčí a Sevilla bude vhazovat.
5'
Domácí se provinili v útoku faulem, balón tak získává soupeř.
3'
Zatím se hraje převážně u středové lajny, daleko od obou branek.
1'

Sevilla FC: Nyland – J. Sánchez, Badé, Gudelj, Acuña – Sow, Reges (C) – Suso, Ó. Torres, Lukebakio – en-Nesírí.
Náhradníci: Flores – Gattoni, Pedrosa, S. Ramos, Navas, Marcão, Jordán, Rakitić, Soumaré, Ocampos, Mir, Januzaj.
Trenér: J. Luis Mendilibar.

Rayo Vallecano: Dimitrievski – Balliu, Lejeune, A. Hernández, Espino – Palazón, Ciss, Valentín (C), Á. García – de Tomás, Trejo.
Náhradníci: Cárdenas – Ratiu, Chavarría, Pascual, J. Pozo, K. Pérez, U. López, D. Méndez, Falcao, Bebé, De Frutos, Camello.
Trenér: Francisco.

Rozhodčí: I. Díaz de Mera – D. Santaursula, I. Hernández.
Vzájemné zápasy

Sevilla poslední domácí duel s Vallecanem prohrála těsně 0:1, předtím jej však porazila před svými fanoušky osmkrát za sebou, když počítáme i pohárový mač.
Rayo Vallecano

Hosté jsou v lepším postavení, díky dvanácti bodům drží osmé místo, vybojovali tři výhry, tři remízy a dvakrát odcházeli bez bodu. Malou zajímavostí je, že tři nerozhodné stavy se zrodily v jejich posledních třech zápasech a vždy jiným poměrem – 2:2, 0:0 a 1:1. Střelecky se jim ovšem zatím moc nedaří, do sítí soupeřů poslali míč devětkrát, o dva góly více inkasovali.
Sevilla

Domácímu celku patří až patnáctá pozice, vstup do sezóny mu vůbec nevyšel. Je pravda, že oproti ostatním celkům odehrála Sevilla sedm utkání, ze kterých si odnesla stejný počet bodů za dvě výhry a jednu remízu, vstřelila jedenáct gólů a o jeden méně inkasovala. Na svém trávníku se jí ovšem poměrně daří, vyhrála na něm poslední dva zápasy, přidá dnes třetí výhru?
Dobrý den, čtyřmi zápasy dnes pokračuje 9. kolo nejvyšší španělské fotbalové ligy. Jako poslední přijde na řadu duel týmů ze spodní a střední části tabulky, jsou to Sevilla a Rayo Vallecano. Favoritem je prvně jmenovaný tým.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.