La Liga - 12. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Valencia : Granada - 5. listopadu 2023   16:15

Valencia
45+7' Pepelu
1:0
(1:0)
Valencia
Mamardašvili – Correia, Paulista, Mosquera (89. Gasiorowski), Gayà (C) – F. Pérez, Guerra, Pepelu (89. Jaremčuk), Di. López – Duro (73. Guillamón), Amalláh (24. Canós, 73. Foulquier).
Doménech, Rivero – H. González, Gozálbez, Tárrega.
García – Méndez, Villaseñor
Estadio de Mestalla (Valencia)
44 922 diváků
Granada
Ferreira – R. Sánchez (82. Manafá), Miquel, Torrente, Neva (C) (73. Fernandez) – G. Villar, Gumbau (73. S. Ruiz), Melendo (73. Puertas) – Zaragoza, Boyé, Uzuni (82. Callejón).
A. López – Petrović, Diédhiou, V. Díaz, Bosch, Weissman, Perea.

Ode mě je to pro dnešní podvečer vše, přeji hezký zbytek dne a třeba zase někdy na počtenou!
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 2:1. Střely mimo: 6:2. Rohy: 0:4. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 20:15.
V zápase bylo uděleno hned osm žlutých karet, tři na straně vítězné Valencie a pět na straně Granady.
Je konec! Zápas mezi Valenciou a Granadou končí a po výsledku 1:0 přidávají tři body do tabulky LaLigy domácí fotbalisté.
První poločas nabídl vyrovnanou hru bez šancí, výjimkou byl pokus Guerry už v první minutě, který ale zamířil jen nad břevno. V pátém nastavené minutě tak fauloval v pokutovém území Torrente Huga Dura a nařízenou penaltu s přehledem proměnil Pepelu.
V druhé půli jako první zahrozili domácí, a to když v 53. minutě pálil po přihrávce Guerry střídající Canós, avšak jeho svižný pokus brankář Ferreira vyrazil. Závěrečné minuty se pak nesly ve snaze hostů o vyrovnání, pečlivá obrana Natopýrů však Granadu k žádnému nebezpečnému zakončení nepustila.
90+5'
90+5'
Sergio Ruiz fauluje, Valencia už je blízko třem bodům.
90+5'
Domácí se provinili faulem, rozehrávky se ujme brankář Ferreira.
90+4'
Avšak dlouho míč u svých kopaček nepodrželi, a tak můžou zase trochu zdržovat čas domácí.
90+3'
Hosté se ale ještě nevzdávají, po obranném zákroku Guillamóna budou vhazovat.
90+3'
Tohle už vypadá pro domácí dobře, neboť ve třetí nastavené minutě vhazují svěřenci trenéra Baraji v blízkosti branky soupeře.
90+2'
Diego López u postran čáry fauloval Carrerase a může být rád, že neviděl druhou žlutou.
90+1'
Nákop Mamardašviliho miří za autovou čáru, vhazování pro hosty.
90'
Za ostrý zákrok na levé straně hřiště vidí ještě žlutou kartu Bryan Zaragoza.
89'
Střídání v týmu Valencia CF:
ze hřiště odchází Pepelu, přichází Roman Jaremčuk,
ze hřiště odchází Cristhian Mosquera, přichází Yarek Gasiorowski.
89'
Thierry Correia odkopává po vyhraném souboji míč do zámezí, to teď domácím stačí.
88'
Centrovaný míč na přední typ odvrací domácí obrana.
87'
Callejón vybojoval míč pro Villara, následně před Puertasem odehrává balon na roh stoper Mosquera.
86'
Thierry Correia u postranní čáry faulován, Granadě se čas na vyrovnání rychle krátí.
85'
Po centru z pravé strany zakončoval „nůžkami“ střídající Puertas, balon však netrefil úplně čistě a branku Valencie neohrozil.
83'
Dimitri Foulquier zezadu fauloval Carrerase a vidí žlutou kartu.
83'
Hostující obrana postupujícího Guillamona zastavila.
82'
Střídání v týmu Granada CF:
ze hřiště odchází Myrto Uzuni, přichází José María Callejón,
ze hřiště odchází Ricard Sánchez, přichází Wilson Manafá.
81'
Valencia se daleko nedostala, další šanci na útok tak má hostující celek.
80'
Dnešní utkání sleduje 44 922 diváků.
80'
Diego López faulován Miguelem, hlavní sudí píská proti brance hostů.
79'
Ze standardky se domácí neprosadili, centr směřující na Puertase obránci Granady odvrátili.
78'
Gonzalo Villar zastavil pronikajícího Guerru a po zásluze vidí žlutou kartu.
77'
Centr na přední tyč dokázala domácí defenziva odvrátit, Granada ještě pokračovala v držení míče, avšak k ohrožení Mamardašviliho to nevedlo.
76'
Před Uzunim odehrává míč Correia na rohový kop.
75'
Po úspěšném zákroku od obránce Netopýrů bude vhazovat nově vystřídaný Alvaro Carreras Fernandez.
74'
Po velkém prostřídání na obou stranách kombinuje s míčem Valencia.
73'
ze hřiště odchází Óscar Melendo, přichází Antonio Puertas.
73'
ze hřiště odchází Gerard Gumbau, přichází Sergio Ruiz.
73'
ze hřiště odchází Carlos Neva, přichází Alvaro Fernandez.
73'
ze hřiště odchází Hugo Duro, přichází Hugo Guillamón.
73'
ze hřiště odchází Sergi Canós, přichází Dimitri Foulquier.
72'
Boyému míč odskakuje do autu, bude se střídat.
71'
Nákop od kapitána Valencie Gayi nenašel žádného z jeho spoluhráčů, následně je navíc pískán faul Durovi.
70'
Diego López si pomohl na půli hřiště faulem, což neušlo zraku sudího Garcíi.
69'
Na Zaragozův centr z pravé strany si počkal brankář Mamardašvili a chytá jej do svých rukavic.
68'
Torrente odkopává míč před Lópezem na další autové vhazování.
67'
Ricard Sánchez už vycestoval s míčem mimo hrací plochu, vhazují domácí.
66'
Thierry Correia se tak tak zvládl vrátit do souboje se Zaragozou a odehrát míč alespoň za pomezní lajnu.
66'
Mosquera odehrává před Uzunim balon do autu, hosté v posledních minutách zvýšili aktivitu.
65'
Vypadá to, že brankář domácího celku bude moci pokračovat.
64'
Na trávníku zůstal kromě Zaragozy sedět také brankář Valencie Mamardašvili, který se drží za sval. Hlavní sudí García mu přivolává ošetření.
63'
Centr do dobrého prostoru odvrací před brankářem Valencie Mosquera do bezpečí.
62'
Correivoa přihrávka sražená na další autové vhazování.
61'
Brankář Ferreira svým odkopem trefil nepadajícího Canóse, naštěstí pro hosty se však míč odráží od těla španělského daleko od branky Granady.
60'
Valencia míč nepřesným vhazováním ztratila, k míči se tak dostávají svěřenci Paca Lópeze.
59'
Gabriel Paulista dostává za předchozí zákrok na Boyého žlutou kartu.
58'
Hosté mohli vyrovnat, tváří v tvář brankáři Mamardašvilimu se ocitl Uzuni, avšak gruzínského brankáře nepřekonal. Nakonec je stejně pískán ofsajd.
57'
Z rohového kopu ale mířili do brejku domácí, avšak jejich akce ztroskotala na nepřesné přihrávce.
57'
Španělský křídelní Bryan Zaragoza vybojoval i přes souboj s dvěma hráči soupeře roh.
56'
Fran Pérez doslova sestřelil Zaragozu, jasný faul na ofenzivního fotbalistu hostů.
55'
Dlouhý nákop gruzínského brankáře domácích prodloužil Pérez za sebe, kde jsou ale pouze obránci „Nazaríes“.
54'
Na druhé straně bude po hlavičce Mosquery vhazovat Granada.
53'
Valencia byla blízko druhé brance, po přihrávce Guerry pálil z první Sergi Canós, brankář Ferreira však předvedl parádní zákrok a míč vyrazil!
52'
Melendo to zkusil ze standardky přímo na branku, gólman Mamardašvili však jeho pokus směřující do středu zařízení kryje.
51'
Javi Guerra až příliš zariskoval při rozehrávce, míč ztratil a následně musel rychlý brejk hasit faulem na Uzuniho. Žlutý kartonek pro záložníka Valencie.
50'
Po přiklepnutí míče od Dura pálil Sergi Canós, jeho pokus ale zamířil jen vysoko nad zařízení.
49'
Fran Pérez vyhrál hlavičkový souboj pro Correiu, který se však k balonu nedostal.
48'
Po několika odrazech je pískán faul domácímu Mosquerovi.
47'
Hugo Duro si hned v úvodu pomohl faulem proti stoperovi Granady, což neprošlo bez povšimnutí hlavního rozhodčího Garcíi.
46'
Po první půli je stav ve Valencii 1:0 pro domácí fotbalisty, kteří vedou nad Granadou.
Již v první minutě se do vedení mohli dostat domácí, avšak zajímavý projektil Javiho Guerry mířil pouze nad břevno. Jinak se první poločas odehrával mezi šestnáctkami, hra byla častokrát kvůli faulům a ošetřováním přerušována. Už to vypadalo, že do kabin odejdou oba celky za remízového stavu, v tom okamžiku však ve vlastním pokutovém území udeřil stoper Torrente loktem Huga Dura a penalta byla na světě. Na značku pokutového kopu se postavil Popelu a přesnou ranou k pravé tyči z jeho pohledu otevřel skóre zápasu, brankář Ferreira byl bez šance.
45+8'
45+7'
Valencia právě vstřelila branku!
Domácí se v sedmé nastavené minutě přeci dostávají do vedení! K pokutovému kopu se postavil PEPELU a i když si brankář Ferreira vybral správnou stranu, tak zakončení španělského záložníka bylo nechytatelné!
45+6'
Raúl Torrente vidí za penaltový faul také žlutou kartu.
45+5'
Po zákroku na Huga Dura bude Valencia zahrávat pokutový kop! Viníkem penalty je stoper Torrente.
45+4'
Patička Péreze sice byla efektní, avšak k ohrožení branky hostů nevedla.
45+2'
Ještě před autem Netopýrů půjde hlavní rozhodčí zkontrolovat zdravotní stav Gonzala Villara, který skončil na trávníku po souboji s Gayou. Španělský záložník Granady však bude v pořádku.
45+1'
V první nastavené minutě kombinují na vlastní polovině hřiště domácí.
45'
Po rozehrávce standardky hlavičkoval stoper Torrent, jeho pokus však brankář Mamardašvili v pohodě kryje.
44'
V posledních minutách se více nehraje než hraje, teď totiž na trávníku skončil argentinský útočník Lucas Boyé.
43'
Po zisku míče zkusil své štěstí Fran Pérez, jeho rána zpoza pokutového území je však velmi nepřesná.
43'
Pepeluho kolmici za obranu zablokoval Villar, avšak ani hosté se v držení míče dlouho neudrželi.
42'
Zpoza šestnáctky chtěl vypálit Diego López, avšak v poslední moment mu míč od kopaček odkopl jeden z obránců.
42'
Correiův nákop končí až u gólmana Granady, ta si tak může odškrtnout další ubráněný útok soupeře.
41'
Přímo na zařízení Ferreiry to zkusil Popelu, avšak branku o kousek minul.
40'
Teď už se však Ricard Sánchez proti pravidlům provinil, a to když zatáhl za dres v posledních minutách aktivního Canóse.
39'
Ricard Sánchez vybojoval míč proti Canósovi pro svůj celek.
38'
Valencia kombinuje na vlastní polovině hřiště a nechává teď „Nazaríes“ běhat bez míče.
37'
Pepelu byl nepříjemně atakován Boyém a musí být ošetřen.
36'
Do odraženého mne se opřel za šestnáctkou Gayá, svým pokusem však vyděsil pouze fanoušky na tribuně.
35'
Melendo byl u balonu dříve než Canós a odehrává jej alespoň za pomezní lajnu.
34'
Nákop Correii ztenčován do autu, Netopýři budou vhazovat.
33'
Pepelu se sám vyhání překopnutím mimo hrací plochu, odkop tak má brankář Granady.
33'
Faul pravděpodobně neviděl ani VAR, a tak se normálně pokračuje ve hře.
32'
Avšak teď už vypadal další pád Canóse v šestnáctce vede věrohodně, avšak (zatím) se o penaltu nejedná.
31'
Canós na hraně pokutového území padá po kontaktu s Torrentem, hlavní arbitr García však zůstal ledově klidný.
30'
Nástřel Guerry naslepo odvrací mimo pokutové území stopeři Granady.
29'
K míči se postavil sám faulovaný, avšak branku Mamardašviliho vysoce přestřelil.
28'
Thierry Correia nejprve dostal nepopulární „jesličky“ a následně fauluje na hraně šestnáctky Zaragozu, tohle vypadá na zajímavou standardku.
27'
Po nádherné přihrávce za obranu se před brankářem Mamardašvilim zjevil sám Myrto Uzuni, albánský forvard si ale míč nedokázal zpracovat. Škoda pro Granadu.
26'
Nově příchozí Sergi Canós prodloužil míč za sebe, tam však stála pouze obrana soupeře.
25'
Zajímavý průnik aktivního Péreze ovoce pro Netopýry nepřinesl, následně se navíc pískán faul Correiovi.
24'
ze hřiště odchází Selím Amalláh, přichází Sergi Canós.
23'
Na trávníku zůstal sedět Selim Amalláh a velmi pravděpodobně bude muset ze hřiště.
22'
Guerra zahrává do aut, vhazovat budou „Nazaríes“.
21'
Kolmá přihrávka na Péreze k adresátovi nedoputovala, míč končí v náručí brankáře Ferreiry.
20'
Gumbau v hlavičkovém souboji udeřil jednoho z fotbalistů soupeře a může být rád, že to hlavní sudí neviděl. Od 12. minuty totiž hraje se žlutou kartou.
19'
Po ostrém zákroků Boyeho zůstal na trávníku ležet José Gayá, rozhodčí píská jasný prohřešek proti pravidlům.
18'
Centr směřoval na vzdálenější tyč, kde mír do ohně vracel Uzuni, k ohrožení branky domácích však nedošlo.
18'
Gabriel Paulista odvrací míč na první rohový kop v zápase.
17'
Zaragozův centr vnějším nártem směřuje pouze do náručí gólmana Mamardašviliho.
16'
Po přihrávce Zaragozy mířil k brance Netopýrů Boye, kapitán Gayá však před ním odkopává do autu.
15'
Po souboji mezi Gumbauem a Durem zůstal ležet na trávníku španělský útočník Valencie a jeho spoluhráči raději zakopávají balon do zámezí. Snajpr domácích však bude v pořádku.
14'
Lucas Boye se před vápnem Valencie neotočil, k míči se dostávají domácí.
13'
Po ošetření Gabriela Paulisty, který tam schytal jednu ze střel soupeře, pokračuje v kombinaci Valencia.
12'
Gerard Gumbau přerušil nadějně rozvíjející se akci faulem na unikajícího Frana Péreze a v ruce hlavního sudího vidí žlutou kartu.
12'
Na druhé straně dvě střely nastavila s vlastním nasazením domácí obrana.
11'
Do dalšího zakončení se dostal Fran Pérez, tentokrát však míří mimo tři tyče.
10'
Chyby v rozehrávce se snažil využít Hugo Duro, obránce Torrente před ním raději odkopl balon do autu.
9'
Avšak Fran Pérez vycestoval s míčem mimo hrací plochu, odkopávat tedy bude hostující gólman.
8'
Akce domácích bude pokračovat autem v blízkosti branky Granady.
7'
Naštěstí vypadá portugalský brankář Ferreira v pořádku, a tak může hra pokračovat.
6'
Zajímavou skákavou pobídku zpoza vápna se snažil zakončovat Hugo Duro, místo míče však pouze naletěl do brankáře Ferreiry, který musí být ošetřen. Domácí útočník také schytal sérii nadávek od obrany Granady za zákrok na gólmana.
5'
Avšak Ricard Sanchéz se dostal u pravé lajny pod velký tlak a balon ztrácí. Vhazují domácí.
4'
Po rozehrání se Valencia daleko nedostala, další akci tak může založit obrana soupeře.
3'
Po několika ostřejších soubojích u půlící čáry píská hlavní rozhodčí nedovolený zákrok na záložníka Netopýrů Guerru.
2'
Pepelu ve středu hřiště fauloval hráče Granady, hlavní sudí Victor García píská faul.
1'
Hned v první minutě se v šanci zjevil Javi Guerra, jeho pokus zpoza šestnáctky však letí pouze těsně nad břevno!
1'
Úvodní výkop provedli hosté.
1'
Oba týmy za doprovodu rozhodcohvského tria přichází na hrací plochu Estadia de Mestalla, kde se dnešní duel odehraje. Ve Valencii je i na začátku listopadu slunečné počasí, což slibuje zajímavou a kvalitní podívanou.

Valencia CF: Mamardašvili – Correia, Paulista, Mosquera, Gayà (C) – F. Pérez, Guerra, Pepelu, Di. López – Duro, Amalláh.
Náhradníci: Doménech, Rivero – Canós, Foulquier, Gasiorowski, H. González, Gozálbez, Guillamón, Tárrega, Jaremčuk.
Trenér: Rubén Baraja

Granada CF: Ferreira – R. Sánchez, Miquel, Torrente, Neva (C) – G. Villar, Gumbau, Melendo – Zaragoza, Boyé, Uzuni.
Náhradníci: A. López – Callejón, S. Ruiz, Petrović, Diédhiou, V. Díaz, Bosch, Puertas, Weissman, Manafá, Perea, Fernandez.
Trenér: Paco López

Rozhodčí: García – Méndez, Villaseñor.
Vzájemné střetnutí
V posledním zápase těchto dvou celků se radovala Valencia, která porazila na jaře minulého roku Granadu 3:1. I tato prohra pak podpořila sestup „Nazaríes“.
Granada CF (19. místo, 6 bodů, 1 – 3 – 7, skóre 17:28)
Fotbalový klub z jižního Španělska si, stejně jako Valencia, ještě v nedávných sezonách zahrál evropské poháry, avšak od té doby „Nazaríes“ na dobré výsledku navázat. Jejich krize dokonce vypramenila až v sestup do druhé ligy, kde však Granada strávila pouze jeden ročník. Po roce tak je tento klub zase zpátky v LaLize.
Ze začátku nové sezony prozatím zažívá staronový nováček španělské ligy těžký přechod mezi elitu. Po jedenácti odehraných kolech se totiž nachází na předposledním místě s pouhými šesti body. Horší než svěřenci trenéra Paca Lopéze už je jen Almería se třemi body.
V posledním kole odehráli „Nazaríes“ domácí duel s Villarrealem. „Žlutá ponorka“ si do Granady přivezla dobrou formu, což demonstrovala vstřelením tří branek do 28. minuty. O minutu později však snížil obránce Ricard Sánchez a o dalších pět minut skóroval domácí Myrto Uzuni. Granada se však už na víc nezmohla a všechny body si tak odvezl Villarreal.
Valencia CF (9. místo, 15 bodů, 4 – 3 – 4, skóre 14:13)
Klub z východního pobřeží Španělska ještě pět sezon zpátky hrával pravidelně základní skupinu Ligy mistrů, v posledních letech však přišel výkonnostní propad Netopýrů. V posledním ročníku pak Valencia obsadila 16. místo, to navíc s pouhým dvoubodovým náskokem na sestupovou osmnáctou příčku.
Do letošní sezony však vstoupili svěřenci Rubéna Baraji ve vcelku slušné formě. Po jedenácti kolech se totiž nacházejí na solidní deváté příčce se ziskem 15 bodů za čtyři výhry a tři remízy. Čtyři střetnutí pak Netopýři prohráli.
V posledním ligovém kole zajížděla Valencia na půdu Athletica Bilbaa. Domácí se dostali jako první do vedení, avšak hostům se podařilo vývoj brankami Péreze a Dura. Už to vypadalo, že si Netopýři odvezou z půdy soupeře výhru, vtom se však prosadil v sedmé nastavené minutě Berenguer a oba celky se rozešly s remízou. V týdnu pak Valencia odehrála ještě utkání Copa dle Rey s čtvrtiligovým týmem Logroñés, ze kterého odcházeli po výhře 2:0 šťastnější prvoligoví fotbalisté.
Příjemné fotbalové odpoledne všem fanouškům španělské LaLigy. O prvním listopadovém víkendu pokračuje tato nejvyšší soutěž 12. kolem, ve kterém dojde mimochodem také k duelu Valencie a Granady. Zápas začíná v neděli v 16:15, a tak si ho určitě nenechte ujít!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.