La Liga - 3. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vallecano : Atlético - 28. srpna 2023   21:30

0:7
(0:3)
Atlético
2' Griezmann  (de Paul) • 16' Depay  (Saúl) • 36' Molina  (de Paul) • 73' Morata  (Saúl) • 79' Correa   • 84' Morata  (Correa) • 86' Llorente  (Morata)
Vallecano
Dimitrievski – Balliu, A. Hernández, Lejeune, Espino (81. Chavarría) – U. López (46. Ciss), Valentín – Palazón (67. De Frutos), Trejo (C) (46. Nteka), Á. García – de Tomás (60. Camello).
Cárdenas – Bebé, Falcao, D. Méndez, Mumin, Pascual, K. Pérez.
Munuera – Prieto, Martínez
Estadio de Vallecas (Madrid)
13 966 diváků
Atlético
Oblak (C) – Molina, Savić, Witsel, Hermoso, Carrasco (68. Lino) – de Paul (68. Llorente), Barrios (76. Söyüncü), Saúl – Griezmann (76. Correa), Depay (35. Morata).
Gomis, Grbić – Azpilicueta, Galán, Félix, Kostis, Riquelme.

Držení míče: 56 % : 44 %.
Střely na branku: 3:10. Střely mimo: 7:4. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 3:1. Fauly: 19:17.
Atlético Madrid si ve třetím kole španělské LaLigy s chutí zastřílelo, Rayo Vallecano rozstřílelo na jeho vlastní půdě 7:0.

Střetnutí odstartoval brzkým gólem z druhé minuty Antoine Griezmann, na nějž ještě před odchodem do kabin navázali Memphis Depay a Nahuel Molina. Atlety neopustil střelecký apetit ani ve druhé půli, v níž přidali další čtyři trefy a prosadili se střídající hráči. Dvakrát mířil do černého Álvaro Morata, po jedné trefě zapsali Ángel Correa s Marcosem Llorentem.

Svěřenci trenéra Simeoneho po třech kolech disponují sedmi body a v tabulce jim náleží druhá příčka, lepší je pouze suverénní Real Madrid. Rayo Vallecano okupuje se ziskem šesti bodů osmou pozici.
90+4'
90+3'
Jan Oblak udrží čisté konto. Přestál i závěrečný volný přímý kop soupeře, centr jeho spoluhráči společnými silami dostali pryč z velkého vápna.
90+2'
Ještě jeden volný přímý kop pro Rayo. U pravé lajny si vytvořil prostor Randy Nteka, toho zastavil Saúl pouze za cenu faulu.
90+1'
Zpracování kousek za velkým vápnem Sergiu Camellovi vůbec nevyšla, balón doskákal až ke slovinskému brankáři Janu Oblakovi.
89'
Domácí obléhají pokutové území konkurenta, cesta do něj nicméně zůstává uzavřená. Centr z levého křídla měl pod kontrolou Çağlar Söyüncü.
88'
Za zákrok ostřejšího rázu si vysloužil žlutý kartónek také fotbalista v bílém dresu, konkrétně se jedná o Ivána Balliua.
87'
Mario Hermoso hasil nebezpečný útok středem hřiště za cenu faulu, arbitr Munuera udělil hostujícímu stoperovi žlutou kartu.
86'
Atlético právě vstřelilo branku!
Demolice Raya pokračuje. Morata znovu prchl středem, míč si píchl mezi dva konkurenty, skrze ně ve finále vrátil míč do středu k nohám MARCOSE LLORENTEHO, středopolař sám před gólmanem volil úspěšnou střelu podél jeho levé nohy.
84'
Zárodek šestého gólu byl u Correy, jenž ve středu hřiště obelstil Hernándeze, aby následně vysunul za obranu ÁLVARA MORATU, ten se nenechal dostihnout a z levé strany velkého pokutového území vypálil nechytatelně po zemi na zadní tyč.
83'
Zleva centroval do pokutového území Randy Nteka. Stefan Savić stál v dobrém prostoru a balón na Jorgeho De Frutose nepustil.
82'
Zápas se dohrává už jenom z povinnosti. Domácí zkoušejí vstřelit alespoň čestný gól, neúspěšně však dobývají pevnou defenzivu Atlética.
81'
Střídání v týmu Rayo Vallecano:
ze hřiště odchází Alfonso Espino, přichází Josep Chavarría.
81'
Pozdě se Alfonso Espino rozhod jít do skluzu, v němž místo míče trefil Llorenteho. Žlutou kartu přijal bez řečí, spoluhráči se i sportovně omluvil.
79'
Mizérii Vallecana právě podtrhl gólman Dimitrievski, když špatnou rozehrávkou po zemi našel protihráče ÁNGELA CORREU, Argentinec zachoval chladnou hlavu a po výborném zpracování chybujícího brankáře přeloboval.
78'
Domácí se radovali ze snížení jen chvilku. Randy Nteka zakončoval do spoluhráče Floriana Lejeunea stojícího v jasném ofsajdu, z pokračující akce, kdy si hosté vstřelili vlastní gól, tedy nic nebylo.
77'
První doteky Çağlarovi Söyüncüovi nevyšly vůbec dobře, po špatném zpracování před blížícím se Ntekou odvracel jenom na roh.
76'
Střídání v týmu Atlético Madrid:
ze hřiště odchází Pablo Barrios, přichází Çağlar Söyüncü.
76'
ze hřiště odchází Antoine Griezmann, přichází Ángel Correa.
75'
Zbytečná žlutá karta pro Antoinea Griezmanna, jenž se nacházel v těsné blízkosti Alfonsa Espina, přesto šel do skluzu a místo míče trefil pouze nohy protihráče.
73'
Je rozhodnuto. Balliu se zapomněl vytáhnout s ostatními obránci, takže přistrčení Saúla z jedničky na ÁLVARA MORATU nebylo ofsajdové, španělský ostrostřelec střílel tváří v tvář brankáři nechytatelně k pravé tyči.
72'
Samuel Lino si neporozuměl s Álvarem Moratou. První jmenovaný nahrával k lajně, jenže útočník očekával přihrávku do středu do nohy.
71'
Volnější prostor po pravé lajně viděl Randy Nteka, ovšem nevyšlo mu úplně ideálně převzetí míče, nechal se odstavit Saúlem.
70'
Antoine Griezmann si narazil s nově příchozím Marcosem Llorentem, francouzského útočník posléze faulem poslal na trávník Florian Lejeune.
69'
Útočný faul odpískán Álvaru Garcíovi. A nebylo co řešit, protože domácí fotbalista zezadu narazil do nic netušícího Hermosa, divit se nemá čemu.
68'
ze hřiště odchází Rodrigo de Paul, přichází Marcos Llorente.
68'
ze hřiště odchází Yannick Carrasco, přichází Samuel Lino.
68'
Po kontaktu Hermosa s Balliuem chtěli domácí pokutový kop. Neúspěšně, španělský stoper si totiž počínal ukázkově tělem.
67'
ze hřiště odchází Isi Palazón, přichází Jorge De Frutos.
66'
Místo očekávané Griezmannovy střely byl k vidění centr z kopačky de Paula, vzdušnému prostoru kraloval hříšník Florian Lejeune.
65'
Rozběhnutého Pabla Barriose zastavil těsně za velkým vápnem Florian Lejeune podražením soupeřovy levé nohy, ze střetu domácí stoper vyšel se žlutou kartou navrch.
64'
Tradičnímu exekutorovi rohových kopů Isimu Palazónovi se centr od praporku vůbec nepovedl, pro centr si vyběhl Jan Oblak.
63'
Na levém křídle si tvořil prostor k centru Álvaro García. Nevytvořil, balón napálil do clonícího Rodriga de Paula.
62'
Stoper Aridane Hernández dlouho otálel s rozehrávkou, aby nakonec zvolil malou domů, Stole Dimitrievski rozehrával kolem Griezmanna k levé lajně na Espina.
61'
Nahuel Molina podpořil ofenzivní složku a dostal přihrávku na pravou stranu šestnáctky, prvním dotekem vyslal střílený centr do rukavic brankáře.
60'
ze hřiště odchází Raúl de Tomás, přichází Sergio Camello.
59'
Óscar Valentín si prvním dotekem parádně hodil míč přes Savié, za kterého však skvěle zastoupil Nahuel Molina. Odražený míč si našel Nteka, na střelu z úhlu si netroufl.
58'
Pod tlakem Antoine Griezmann vyzkoušel patičku naslepo za sebe, míč poslal do prostoru, v němž dominoval Aridane Hernández.
57'
Na druhý pokus už si Pathé Ciss vedl o poznání lépe, když skvěle přenesl míč doleva na Garcíu, v pokračující akci pálil Espino slabě po zemi doprostřed brány, Oblak zakročil bez problémů.
56'
Souhra střídajících fotbalistů nezafungovala. Pathé Ciss sklepával z jedničky Randymu Ntekovi, ten na míč těsně nedosáhl.
55'
Randy Nteka na levém křídle dokázal propasírovat nahrávku mezi dvěma konkurenty do středu kousek za vápno na Palazóna, jehož střela prosvištěla nad břevnem.
54'
Jako poslední Florian Lejeune moc dlouho nerozmýšlel a před Griezmannem nakopával naslepo do vápna, kde Stefan Savić kontroloval situaci.
53'
Rodrigo de Paul posadil centr z pravého křídla na hlavu Álvaro Morata, který ze stojné pozice hlavičkoval z bezprostřední blízkosti k zemi, Stole Dimitrievski i s notnou dávkou štěstí kulatý nesmysl zaklekl.
52'
S těžkým zpracováním si kousek za velkým vápnem Pathé Ciss neporadil, nataženou pravou nohou následně stoupl na dolní končetinu de Paulovi. Jasný faul.
51'
Zajímavý signál, kdy Antoine Griezmann od praporku centroval k hranici velkého vápna na Yannicka Carrasca, jenž ránu z voleje vyslal nad břevno.
50'
Stole Dimitrievski si proti centru zprava evidentně nezakřičel dostatečně hlasitě, stoper Aridane Hernández odkopával za cenu rohového kopu.
49'
Středem pronikajícího Pathého Cisse zastavil Pablo Barrios pouze za cenu faulu oceněného kartónkem žluté barvy.
48'
Příliš okatě šel uvnitř pokutového území k zemi Óscar Valentín, arbitr Munuera dal domácímu hráči jasně najevo, aby se zvednul.
47'
Není bez překvapení, že domácí kouč udělal o poločasové přestávce dvě změny v sestavě, výkon jeho mužstva opravdu nebyl dobrý. Hostující kouč do sestavy nesáhl, jedinou změnou tedy zůstává střídání zraněného Depaye za Moratu ještě z první půle.
46'
ze hřiště odchází Unai López, přichází Pathé Ciss.
46'
ze hřiště odchází Óscar Trejo, přichází Randy Nteka.
46'
Druhý poločas začne přibližně ve 22:38.
První poločas zápasu mezi Rayem Vallecanem a Atléticem Madrid patřil hostujícímu favoritovi, který si vytvořil tříbrankový náskok a suverénně míří za ziskem tří bodů. Úvodní trefu obstaral už ve 2. minutě Antoine Griezmann povedenou střelou z voleje po perfektním centru de Paula, načež o čtvrt hodiny později skóroval po chybě Hernándeze nizozemský útočník Memphis Depay a současnou podobu dal výsledku ve 36. minutě Nahuel Molina, který si naběhl za obranu, dostal skvěle načasovaný pas od de Paula a brankáři poslal míč mezi nohama.
45+7'
45+7'
Ještě jedna práce pro Jana Oblaka, který při střele Isiho Palazóna ne úplně dobře viděl přes Hermosa, přesto balón zvládl ztlumit v rukavicích.
45+6'
Axel Witsel měl co dělat, aby na zádech udržel sprintujícího Raúla de Tomáse, což se mu podařilo, vzápětí si pomohl z pod tlaku malou domů.
45+5'
Z velké vzdálenosti natáhl ke střele Florian Lejeune a Jana Oblaka nevystrašil, od začátku bylo zřejmé, že míč zamíří vedle levé tyče.
45+4'
Aridanemu Hernándezovi vůbec nevyšla rozehrávka a vystihl ji Antoine Griezmann, sám pak ovšem nepřesně hledal Álvara Moratu.
45+3'
Tvrdou ránu do obličeje dostal Rodrigo de Paul a došlo i k ošetření. Argentinský středopolař naštěstí vypadá býti v pořádku.
45+2'
Hostující fotbalisté nikam nespěchají, to je vzhledem k fázi zápasu a skóre pochopitelné. Hráči Vallecana běhají bez míče a presink jim vůbec nevychází.
45+1'
Marně se Óscar Valentín dožadoval odpískání faulu na svou osobu, střetu mezi ním a Molinou totiž předcházel faul Lópeze na Witsela.
44'
Váhajícího Floriana Lejeunea obral Álvaro Morata, avšak sám proti třem neměl moc šancí na úspěch, čistě forvarda zpacifikoval Aridane Hernández.
43'
Hodně nepovedený centr vymyslel Antoine Griezmann přímo do prostoru, který měl pevně pod kontrolou pozorný Stole Dimitrievski.
42'
V momentě, kdy se Rodrigo de Paul chystal odcentrovat, tak do něj zezadu tvrdě vrazil Unai López a způsobil standardku v neprospěch svého týmu.
41'
Vyběhnuvšího brankář si všiml Saúl, ovšem pokus o přelobování z poloviny hřiště nevyšlo, Stole Dimitrievski si odvážně zpracoval balón pravou nohou, přestože mohl hrát rukama.
40'
Mario Hermoso si vyžádal ošetření a viditelně neprožívá nejšťastnější chvilky v životě. Na střídačce se pro jistotu začal intenzivněji rozcvičovat Çağlar Söyüncü.
39'
První žlutou kartu střetnutí obdržel Isi Palazón, jenž došlápl na pravou nohu Mariu Hermosovi dávno poté, co odehrál míč.
38'
Rozehrát Pablo Barrios nestihl, protože k němu zezadu přispěchal Isi Palazón a zezadu protihráče trefil přes kotníky, což rozhodčí samozřejmě musel odpískat.
36'
Simeoneho družina míří za ziskem tří bodů, neboť disponuje již třígólovým náskokem. Parádní kolmici za obranu vyslal de Paul, kam si naběhl pravý bek NAHUEL MOLINA a vyběhnuvšího brankáře propálil sebevědomě střelou mezi nohy.
35'
Zdravotní problémy nedovolí nadále pokračovat autorovi druhého gólu Memphisovi Depayovi, na jeho místo nastupuje Álvaro Morata.
34'
Otevřenějším středem hřiště se Yannick Carrasco prohnal kolem dvou protihráčů, načež prováhal ideální moment ke střele a trefil jenom vracejícího se Espina.
33'
Isi Palazón vymyslel od pravého rohového praporku výborný centr, na nějž si naskakoval Óscar Valentín, v krkolomné pozici ale míč úplně minul.
32'
Proti vysokému centru z přímého kopu vystartoval Jan Oblak a poradil si, byť kulatý nesmysl zpacifikoval až nadvakrát.
31'
Standardka pro domácí mužstvo. Vybojoval ji Iván Balliu, který tělem přetlačil Saúla, ten protihráče následně stáhl k zemi.
30'
Výborné krytí balónu ukázal Pablo Barrios, když si před něj stihl dát pravou nohu, vzápětí ho Álvaro García nedovoleně podrazil.
29'
Zatím utkání pokračuje i s Axelem Witselem. Vallecano podniklo útok středem hřiště, jenže Isi Palazón přihrál Unaiovi Lópezovi za paty.
28'
Belgičan má evidentně problémy s pravým ramenem. Pro Simeoneho by byla velká komplikace, pokud by stoper musel pro zranění střídat.
27'
Po střetu s konkurentem zůstal na trávníku ležet Axel Witsel. Arbitr Munuera chvíli váhal, nakonec na hřiště pustil zdravotníky.
26'
Atlético Madrid se ubránilo a vystartovalo do rychlého protiútoku. Rodrigo de Paul se rozhodl sobecky a zakončil, trefil dobře postaveného obránce Espina.
25'
Rohový kop Vallecana obstaral Isi Palazón, těsně před Florianem Lejeunem zažehnával nebezpečí vysoko vyskočivší Stefan Savić.
24'
Fotbalisté Vallecana vyzkoušeli štěstí středem hřiště. Óscar Trejo přihrával do přehuštěného středu, Isiho Palazóna pokryl Nahuel Molina.
23'
Taktický faul udělal na polovině hřiště Unai López, drobným potažením za dres vyvedl z rovnováhy Rodriga de Paula.
22'
Španělský reprezentant Mario Hermoso zkusil zaskočit domácí defenzivu rychlým nákopem na Memphise Depaye, který na míč těsně nedosáhl, získal jej brankář.
21'
Aridane Hernández si nevěřil na rozehrávku směrem dopředu, proto se otočil a do kombinace zapojil i gólmana Dimitrievského.
20'
Za velkým vápnem si zpracoval balón Óscar Trejo a bez váhání vypálil z dvaceti metrů. Jan Oblak mohl zůstat v klidu, míč letěl o kus vedle pravé tyče.
19'
Přetažený centr si hledal Axel Witsel, ve velkém záklonu ovšem hrací předmět pouze prodlužoval do země nikoho.
18'
Standardku v podobě rohového kopu vybojoval Antoine Griezmann, střílený centr francouzského reprezentanta zblokoval Alfonso Espino.
16'
Atleti odskakují na rozdíl dvou branek! Po levé straně dostal pas do běhu Saúl, jenž vyslal střílený centr do vápna a ten smolně propadl pod pravou nohou Hernándeze přímo k MEMPHISU DEPAYOVI, jemuž nedělalo žádné problémy nasměrovat míč za zády Dimitrievského.
15'
Individuálně si věřil Óscar Trejo, avšak sám proti třem neměl moc šancí na úspěch, Stefan Savić jej zastavil čistým obranným zákrokem.
14'
Taktický faul Pabla Barriose ve středovém kruhu zastavil slibně se rozvíjející brejk soupeře, Španěl zezadu podrazil Álvara Garcíu.
13'
S malou domů si Stole Dimitrievski poradil na jedničku, kolem dotírajícího Memphise Depaye bez problémů odkopával na útočnou polovinu.
12'
Pablo Barrios nejprve v rychlostním souboji nedal žádnou šanci Isimu Palzónovi, načež na poslední chvíli odvrátil hrozbu rohu, míč zakopl do zámezí na aut.
11'
Domácí kopali druhý rohový kop v krátkém časovém sledu. Odražený balón si našel Óscar Valentín, akrobatickými nůžkami vysoko přestřelil.
10'
Z rohu nebezpečí nevzniklo. Centr na přední tyč pohlídal Stefan Savić, černohorský stoper kulatý nesmysl v klidu odvrátil mimo velké vápno.
9'
Standardka pro Rayo. Óscar Valentín kličkoval u pravé lajny, načež šikovně nastřelil ruku Maria Hermosa od těla, arbitr Munuera situaci velmi dobře viděl a odpískal.
8'
Belgičan Yannick Carrasco ukázal, že umí zabojovat směrem dozadu, zakřižoval Óscara Treja a z pod kopaček mu míč píchl do zámezí.
7'
Na druhé straně centroval zprava do vápna Yannick Carrasco a Aridane Hernández bez výraznějších problémů přeskočil Griezmanna.
6'
Konečně zahrozili i domácí. Óscar Trejo vyslal zajímavý oblouček na útočníka Raúla de Tomáse, tomu nevyšlo zpracování.
5'
V pravý čas Rodrigo de Paul přihrál středem na zabíhajícího Memphise Depaye, který vypálil z levé strany šestnáctky na přední tyč, Stole Dimitrievski zakročil nohou.
4'
Svěřenci trenéra Simeoneho pokračují v aktivním pojetí hry. Saúl zkoušel průnikový pas na Griezmanna, toho pokryl Aridane Hernández.
2'
Fantastický úvod hostujícího favorita! Zdálo se, že Depay zazdil slibný protiútok, když nevystřelil zpoza velkého vápna a jen přihrával po pravé ruce de Paulovi, ovšem ten vymyslel parádní centr do vápna na ANTOINEA GRIEZMANNA, proti jehož křižnému zakončení z voleje na zadní, levou tyč byl Dimitrievski bezmocný.
2'
Pohybem si řekl o balón za obranu Óscar Trejo, ale nedočkal se míče, protože Isi Palazón vyslal příliš dlouhý pas.
1'
Domácí fotbalisté vstoupili do utkání v tradičních bílých dresech, hráči Atlética Madrid pro pondělní dohrávku zvolili dresy barvy červené.
1'

Rayo Vallecano: Dimitrievski – Balliu, A. Hernández, Lejeune, Espino – Palazón, Valentín, U. López, Á. García – de Tomás, Trejo (C).
Náhradníci: Cárdenas – Bebé, Camello, Ciss, De Frutos, Falcao, Chavarría, D. Méndez, Mumin, Nteka, Pascual, K. Pérez.
Trenér: Francisco Rodríguez

Atlético Madrid: Oblak (C) – Molina, Savić, Witsel, Hermoso – Saúl, de Paul, Barrios, Carrasco – Griezmann, Depay.
Náhradníci: Gomis, Grbić – Azpilicueta, Correa, Galán, Félix, Kostis, Lino, Llorente, Morata, Riquelme, Söyüncü.
Trenér: Diego Simeone

Rozhodčí: Munuera – Prieto, Martínez.
Atlético Madrid

Atleti si určitě přáli mít po dvou bodech plný počet šesti bodů, mají čtyři, což také není špatný počin. V úvodním kole ligového ročníku na domácím stadiónu porazili 3:1 Granadu, načež uhráli bezbrankovou remízu v Seville na půdě Betisu. V týdnu si Simeoneho družina zpestřila program přátelským zápasem s Numancií, kterou podle očekávání zdolala 2:0. Atlético obhajuje třetí místo, loni nestačilo pouze na velikány Barcelonu a Real Madrid.
Rayo Vallecano

Vallecano vstoupilo do sezóny perfektně, když v obou ligových zápasech brali plný počet tří bodů, nejprve zvítězilo 2:0 na půdě Almerií, aby následně na domácí půdě stejným výsledkem přehrálo Granadu. Svěřenci trenéra Rodrígueze tak navázali na kvalitní přípravu, v níž zapsali k jedné výhře a jedné porážce ještě tři remízové výsledky. Loňská sezóna nebyla od Raya vůbec špatná, otevíralo druhou polovinu tabulky s komfortním devítibodovým náskokem na sestupové pozice.
Všem fanynkám a fanouškům fotbalu přeju krásný pondělní večer. Vítám vás při sledování 3. kola španělské LaLigy, u zápasu mezi Vallecanem a Atléticem Madrid.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.