La Liga - 13. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vallecano : Girona - 11. listopadu 2023   14:00

Vallecano
5' Á. García (Palazón)
1:2
(1:1)
Girona
42' Dovbyk  (Cygankov) • 65' Sávio
Vallecano
Dimitrievski – Rațiu (78. De Frutos), Mumin, Lejeune, Espino – Palazón, Valentín (C), U. López (67. K. Pérez), Á. García (78. Bebé) – Camello (67. Falcao), Trejo (59. Nteka).
Cárdenas – Balliu, Ciss, de Tomás, A. Hernández, Chavarría, J. Pozo.
Fuertes – Rodríguez, Rico
Estadio de Vallecas (Madrid)
Girona
Gazzaniga – A. Martínez, E. García, Blind, Gutiérrez – I. Martín (85. V. Fernández), A. García (C), Y. Herrera – Cygankov (78. Kebe), Dovbyk (78. Stuani), Sávio (85. Portu).
Fuidias – Espinosa, Couto, Juanpe, Solís, Torre.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 46 % : 54 %.
Střely na branku: 9:7. Střely mimo: 10:7. Rohy: 8:3. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 15:13.
Girona zůstane na čele LaLigy i během nadcházející reprezentační přestávky! Kataláncům v Madridu hrubě nevyšel start a jejich malátný výkon korunoval inkasovaný gól v podání Álvara Garcíi. Od dvacáté minuty už se obraz hry začal měnit. Dovbyk ještě do přestávky vyrovnal a v 65. minutě další střelou přispěl ke gólové dorážce Savia. Pro Vallecano tento moment přišel asi v nejhorší možnou dobu, protože těsně předním neproměnilo celou sérii slibných příležitostí.
90+5'
90+5'
Během Bebého centru byla ofenziva Raya v přečíslení pět na tři, jenomže De Frutosovo zakončení hlavou se mezi tyče nevešlo.
90+4'
Naivní střela Palazóna zpoza šestnáctky neprošla skrz postavený dvojblok. Po akci Nteky z podobné vzdálenosti hodně přestřelil Kike Pérez.
90+3'
Zjednodušení hry Vallecanu moc nepomáhá. Dlouhý nákop už poněkolikáté skončil u Gazzanigy.
90+2'
Bebé se jako útočník zodpovědně vrátil až do vlastního pokutového území a nenechal v něm vyniknout s růžovými vlasy hrajícího Couta.
90'
Randy Nteka nemohl nic dělat s přehnaně vysokým a dlouhým centrem z nohy Espina. Gazzaniga nebude spěchat s rozehrávkou.
89'
Mumin se zbavil zodpovědnosti za rozehrávku malou domů na Dimitrievského. Rayo pozvolna startuje jeden z posledních útoků.
87'
Dva dlouhé míče ze stran obranu Girony moc neprověřily. To samé se dalo říct o Bebého střele z obří vzdálenosti. Letěla přesně na stojícího Gazzanigu.
86'
Arnau Martínez přes sebe nepustil centr Palazóna. Rayo dostává k dispozici už osmý rohový kop. Hosté dosud měli tři.
85'
Střídání v týmu Girona FC:
ze hřiště odchází Sávio, přichází Portu.
85'
ze hřiště odchází Iván Martín, přichází Valery Fernández.
83'
Herrerův centr si na zadní tyči našel Cristhian Stuani. Zakončení hlavou do gólmanova protipohybu však postrádalo přesnost a Dimitrievski okamžitě rozjíždí protiakci Raya.
82'
Yan Couto nedoručil zásilku na spoluhráče zaparkovaného před Dimitrievského bránou. Mumin rezolutně zakopl balon na roh.
81'
Domácí trenér Francisco schoval hlavu do dlaní! Lejeune po takřka dokonalém centru od Bebého hlavičkoval za vzdálenější tyč.
80'
V hledišti to jen zahučelo po pěkné střele z dálky z dílny Kikeho Péereze. Gazzaniga musel skákat ke své levé tyči a pomoct balonu na roh, jenž zlikvidoval Eric García.
79'
Aleix García realizoval Sáviem získaný roh. Miguel Gutiérrez si po odvráceném centru dovolil rabonou vrátit míč před branku, kterou zakončení hlavou přeletělo.
78'
Střídání v týmu Rayo Vallecano:
ze hřiště odchází Andrei Rațiu, přichází Jorge De Frutos.
78'
ze hřiště odchází Álvaro García, přichází Bebé.
78'
ze hřiště odchází Artěm Dovbyk, přichází Cristhian Stuani.
78'
ze hřiště odchází Viktor Cygankov, přichází Ibrahima Kebe.
77'
Mumin po ztrátě aktivního Sávia odkopl míč jen na Aleixe Garcíu. Girona znovu drží míč okolo středové čáry.
76'
Radamel Falcao nezkoordinoval svůj pohyb a v důsledku Ntekovy přihrávky vzduchem poslal míč do vlastní ruky.
75'
Madridský tým je v útlumu a nedaří se mu navázat na pasáž před gólem Sávia, kdy hrozil z takřka každé akce.
73'
Žlutá karta pro tým Girona FC (Iván Martín).
72'
Skoro to bylo o dva góly! Rozběhnutý Sávio ustál souboj na ose a rozdal přihrávku doprava k Herrerovi. Jeho křížnou střelu Dimitrievski rukou přizvedl a míč postupně skončil na zadní tyči a na břevně!
70'
Paulo Gazzaniga si chladnokrevně došel pro další centr Álvara Garcíi. Ještě předtím nedoručil kvalitní pas do šestnáctky ani Kike Pérez.
69'
Girona byla v deseti lidech nasáčkována ve vlastním pokutovém území. Nteka si přesto našel prostor na střelu a přiměl dobře postaveného gólmana k jednoduchému zákroku.
68'
V reakci na centr Álvara Garcíii nizozemský obránce Daley Blind suverénně vyčistil prostor před hostující brankou.
67'
ze hřiště odchází Unai López, přichází Kike Pérez.
67'
ze hřiště odchází Sergio Camello, přichází Radamel Falcao.
65'
Girona právě vstřelila branku!
Rayo neproměnilo šance a kvůli zbytečné chybě v rozehrávce naopak ztrácí remízový stav! Iván Martín přiběhl s míčem do vápna. Cygankov ho neprodleně posunul Dovbykovi a SÁVIO jeho střelu do nohou Dimitrievského pohodlně dorazil do odkryté sítě.
64'
Artěm Dovbyk přiběhl do malého vápna až ve chvíli, kdy prudká přihrávka Sávia byla v Dimitrievského náruči.
62'
Blind vytáhl balon až k domácímu vápnu. Sávio zleva hledal Gutiérreze. Toho zradil první dotek a ve finále zfauloval Valentina.
60'
Držení míče: 42 % – 58 %.
59'
ze hřiště odchází Óscar Trejo, přichází Randy Nteka.
59'
Daley Blind prodal své zkušenosti a čistě vypoklonkoval z hrací plochy Camella. Domácí marně orodují za faul. Na penaltu to v žádném případě nebylo.
58'
Sávio si naváděl míč na střed. Místo střely se pokusil o kolmici, nicméně stopeři Raya měli Dovbyka pokrytého.
57'
Girona trochu uklidnila hru ve středu pole. Přispěl k tomu i drobný nedovolený zákrok na Yangela Herreru.
55'
Oba brankáři si poradili se střílenými přihrávkami do předbrankového prostoru. Za domácí se takto snažil hrozit Rațiu, odpověď Girony si přichystal Herrera.
54'
A další šance Vallecana! Hostující obrana teď rozhodně nestojí na pevných zákledech. Trejova tečovaná střela přistála na břevně.
53'
Gazzaniga znovu v akci! V tomto případě musel spěchat do spodního rohu branky za dobře umístěnou střelou Palazóna.
52'
Rayo málem bylo zpátky ve vedení! Espinova hlavička z rohového kopu se odrazila do rukou Dimitrievského až po zásahu boční brankové konstrukce! Své defenzivní povinnosti v tomto případě nezvládl Arnau Martínez.
51'
Trejo z jedničky posunul míč před Alfonsa Espina. Ten se zhotovil k ráně z ostrého úhlu, ale Gazzaniga byl na přední tyči připraven zasáhnout.
49'
Paulo Gazzaniga stáhl do levé rukavice neadresný centr Álvara Garcíi. Na druhé straně Cygankov získal roh tečovanou střelou zpoza vápna.
48'
Álvaro García napadal rozehrávku Girony. Na celou plochu byl vesměs sám, ale i tak několika hostujícím fotbalistům dokázal zatopit.
47'
Florian Lejeune se pokoušel o vstřelení gólu sezony. Z nepřipravené pozice mu dalekonosná rána ale nesedla a Gazzaniga zůstal celou dobu v naprostém klidu.
46'
Sotva deset sekund stačilo Gironě k provedení útoku po levé straně. V důsledku Gutiérrezova centru však Herrera nehlavičkoval přesně. Navíc bylo porušeno pravidlo o ofsajdu.
46'
Vallecano nastoupilo s velkým elánem a přes patnáct minut Gironu nepouštělo na svou polovinu. Lídr tabulky opakovaně zmatkoval a kromě toho v páté minutě inkasoval ód Álvara Garcíi. Kataláci se probrali až kolem osmnácté minuty. První šanci na vyrovnání zhatil na brankové čáře Lejeune. Ivana Martína pak Dimitrievski vychytal, ale zanedlouho už neměl nárok na zakončení Dovbyka, jehož zásluhou platí stav 1:1.
45+4'
45+4'
Artěm Dovbyk doběhl volný míč a z téměř nulového úhlu ho prudce poslal na Dimitrievského. Ten nepříjemný projektil vyrazil a obránce ho definitivně vysvobodil odkopem do autu.
45+3'
Stole Dimitrievski podstoupil ošetření. Další prostor na zotavení bude mít o přestávce, která bude na řadě krátce po jeho výkopu.
45+2'
Stole Dimitrievski lapil Gutiérrezův přízemní pas do malého vápna. Yangel Herrera už nestihl zastavit svůj náběh a ležícího gólmana trefil nohou do hlavy.
45'
Cygankov opět tlačil míč před branku. Tam zasáhl Mumin, ale vzhledem k odmávanému ofsajdu se rohový kop konat nebude.
44'
Álvaro García uprostřed hřiště nakopl do nohy Arnaua Martíneze a srovnal statistiku žlutých karet na 1:1.
42'
Kataláncům se povedlo smazat manko ještě před přestávkou! Velmi plynule se míč přesouval z půlky hřiště k Cygankovovi. ARTĚM DOVBYK si kvůli jeho přihrávce odskočil od Mumina a s přehledem zaregistroval svůj sedmý gól v sezoně.
41'
Hned za půlící čarou skončil na zemi Espino. Přes Palazóna a Ratiua se Rayo pokouší dostat do souvislé kombinace.
40'
Miguel Gutiérrez stoprocentně nedosáhl na Cygankovův centr z pravé strany. Nataženou nohou pouze ztečoval míč do autu. Současně se zranil o Dimitrievského.
39'
Lejeuneho nevynucenou chybu v přípravné fázi Rayo rychle odčinilo, když ulovilo míč bezprostředně po autu Miguela Gutiérreze.
38'
Iván Martín si narazil s Dovbykem a povedenou střelou z dálky protáhl Dimitrievského, jenž ve výskoku ke své pravé tyči balon líbivým způsobem vyrazil.
37'
Álvaro García v rámci nacvičeného signálu posouval krátkou rozehrávku Palazóna pod sebe. Tam však byli hráči v tmavém a nyní už zase vymýšlí postupný posun vstříc Dimitrievskému.
36'
Andrei Rațiu si v běžeckém souboji s Aleixem Garcíou dal moc dlouhý dotek. Souboj o balon ale nevzdal a díky zaváhání Sávia přispěl k zisku rohového kopu.
34'
Už dobrou čtvrthodinu se hraje pouze na jednu branku. Vallecano už přestalo investovat síly do napadání a brání teprve od půlící čáry.
33'
Óscar Valentín si řekl o faul ve středu pole. Ještě dříve Rațiu spolehlivě zastavoval diagonálu od Erica Garcíi.
32'
Arnau Martínez na pravé lajně nedostal míč pod kontrolu a daroval Rayu vhazování.
31'
Sávio kvůli nárazu do Palazóna nestihl převzít narážečku od Gutiérreze. Na programu bude odkop od domácí branky.
30'
Držení míče: 36 % – 64 %.
29'
Arnau Martínez inkasoval od Treja úder do obličeje. Míč je navrácen do držení katalánského mužstva.
28'
Sávio si přehodil míč na levačku. Dovbyk šel za jeho centrem do vzduchu, ale těsně před Dimitrievským hlavičku na branku neposlal.
27'
Valentín ukopl míč Dovbykovi a založil rychlý protiútok. Ten skončil kousek za půlkou, kde byl zakřižován rozběhnutý Espino.
26'
Gutiérrez se jako levý bek ocitl v soupeřově šestnáctce. Poplach v obraně Raya stopnul už několikátý obětavý blok.
24'
Hosté začínají kousat. Dimitrievski se potýkal se stříleným centrem a teď zblízka sleduje další tlak kolem pokutového území.
22'
Herrerův přetažený centr byl Sáviem sklepnut před branku. Poslední dotek patičkou měl na svědomí Dovbyk a Lejeune zachránil Dimitrievského zákrokem na brankové čáře.
21'
Vallecano se nádherně vykombinovalo z hostujícího presinku a přeneslo hru k Espinovi, který má volněji na levé straně.
20'
Martínezovo roztažení do křídla Cygankovovi ujelo za pomezní čáru. Hostující tým zatím není ve své kůži.
18'
Dovbyk si pomohl útočným faulem, když se k němu snášel centr Miguela Gutiérreze. I bez hvizdu by ukrajinský útočník Dimietrevského neohrozil.
17'
Camello si naběhl na centr z levé strany. Přes Blinda se tentokrát propracoval ke střele, ovšem Gazzanigova branka mu byla malá.
16'
Álvaro García si nezpracoval Palazónovu elegantní přihrávku. Hostům na pár sekund ulevil odkop Blinda.
15'
Eric García odkopl centr Álvara Garcíi a tím nepustil míč ke Camellovi s Trejem.
15'
Gutiérrez svůj faul částečně odčinil. Palazónovu standardku odhlavičkoval mimo vápno a Rayo pokračuje pouze autovým vhazováním Ratiua.
14'
Miguel Gutiérrez u pomezní čáry rozhodil rozběhnutého Palazóna a na přelomu 13. a 14. minuty obdržel první žlutou kartu utkání.
12'
Cygankov pomohl Gironě v posunu do pokutového území. Spolu s Dovbykem a Herrerou se hned třikrát pokusili o zakončení, jenže ta ve všech případech zablokoval Mumin.
10'
Óscar Valentin neutekl Herrerovi. Souboj s hostujícím záložníkem neustál, přičemž rozhodčí Fuertes faul neviděl.
9'
V reakci na odvrácený centr z levé strany zkoušel Trejo těžkou střelu z half-voleje, jež putovala vysoko nad Gazzanigovu branku.
8'
Álvaro García čistě získal balon na Ericu Garcíovi a vytvořil tím šanci pro Trefa, jehož křížnou střelu Gazzaniga u pravé tyče vytáhl na roh.
7'
Pod vlivem vysokého presinku se hosté opět nemohou dostat na polovinu soupeře. Začátek zápasu se rozhodně neodvíjí podle jejich představ.
5'
Vallecano právě vstřelilo branku!
Lídr tabulky v Madridu prohrává! Isi Palazón narušil kostrbatou rozehrávku a s trochou štěstí vybojoval balon pro ÁLVARA GARCÍU, který ho odrazem o pravou tyč umístil do Gazzanigovy branky.
4'
Ze souboje o střed hřiště vzešel faul na Yangela Herreru. Girona se po rozehrávce opět nedostala ani za půlku a opět brání.
3'
Isi Palazón byl Unaiem Lópezem zahnán až za úroveň brankové čáry. Kope se od branky Paula Gazzanigy.
2'
Zahajovací výkop měli domácí, kteří nastupují v bílých dresech. Girona je v černém.
1'

Rayo Vallecano: Dimitrievski – Rațiu, Mumin, Lejeune, Espino – Palazón, Valentín (C), U. López, Á. García – Camello, Trejo.
Náhradníci: Cárdenas – Balliu, Bebé, Ciss, De Frutos, de Tomás, Falcao, A. Hernández, Chavarría, Nteka, K. Pérez, J. Pozo.
Trenér: Francisco

Girona FC: Gazzaniga – A. Martínez, E. García, Blind, Gutiérrez – I. Martín, A. García (C), Y. Herrera – Cygankov, Dovbyk, Sávio.
Náhradníci: Fuidias – Espinosa, Couto, Juanpe, Kebe, Portu, Solís, Stuani, Torre, V. Fernández.
Trenér: Míchel

Rozhodčí: Fuertes – Rodríguez, Rico.
Vzájemné zápasy 2022/23

29.12.2022 Girona – Vallecano 2:2
18.03.2023 Vallecano – Girona 2:2.
Rayo Vallecano

Madridský tým má na kontě jen o jednu prohru více než mají tři nejlepší celky LaLigy. Tabulkově na tom Rayo tak dobře není. Ke čtyř výhrám totiž přidalo šest remízových výsledků a s osmnácti body je v tabulce deváté se ztrátou dvou bodů na šestý Betis. Právě s tímto sevillským soupeřem Vallecano druhého září naposledy prohrálo. Od té doby minimálně zremizovalo devět zápasů v řadě. Naposledy uhrálo cenný výsledek 0:0 na hřišti Realu Madrid. S nikterak oslnivou bilancí tří branek a jedné asistence je nejproduktivnějším hráčem Álvaro García. Na marodce „Los Franjirrojos“ momentálně není žádné jméno.
Girona FC

Katalánci ukazují záda všem španělským gigantům. S Realem Madrid ve vzájemném zápase padli, celkově ale vyhráli deset z dvanácti kol a s 31 body senzačně vystoupali na čelo LaLigy, kde mají na Real dvoubodový náskok. Girona před týdnem zvítězila v Osasuně 4:2 a upevnila si pozici nejgólovějšího týmu v lize. S šesti góly a čtyřmi asistencemi týmové produktivitě vévodí ukrajinský útočník Artěm Dovbyk, který ještě na začátku sezony kopal evropské poháry za Dnipro. Kromě vícero dlouhodobých absentérů je ze stabilnějších článků sestavy mimo hru jen zraněný obránce David López.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu třináctého kola španělské LaLigy. Od čtrnácti hodin se můžeme těšit na konfrontaci mezi Vallecanem a Gironou!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.