La Liga - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Vallecano : Real Betis - 17. března 2024   18:30

Vallecano
40' Lejeune  • 78' Camello (Balliu)
2:0
(1:0)
Vallecano
Dimitrievski – Balliu, Mumin, Lejeune, Chavarría (68. Espino) – Palazón, U. López (78. Trejo), Valentín (C), De Frutos (78. Rațiu) – de Tomás (60. Camello), Á. García (60. Ciss).
Cárdenas – Bebé, Crespo, Falcao, Nteka, M. Pascual, J. Pozo.
Pulido Santana – Alonso López, Cerezo Parfenof
Estadio de Vallecas (Madrid)
Real Betis
R. Silva – Ruibal, Pezzella, Riad, Miranda – G. Rodríguez, Cardoso (54. Isco) – Fornals (82. Rodri), Fekir (C) (68. Carvalho), A. Pérez (82. Ezalzúlí) – José (68. Diao).
Bravo, Vieites – Abner, S. Altimira, Busto, Papastathopoulos.

Z tohoto zápasu je to vše, děkujeme za pozornost.
Držení míče: 38 % : 62 %.
Střely na branku: 4:1. Střely mimo: 1:3. Rohy: 4:8. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 22:16.
Vallecano skáče v tabulce před Sevillu na patnácté místo a k dobru má již sedmibodový náskok na sestupové pásmo. Sedmý Betis potřetí za sebou nebodoval a jeho ztráta na šestý Real Sociedad narostla na čtyři body.
Zazněl závěrečný hvizd a fanoušci Vallecana mohou konečně slavit domácí vítězství, na které čekali od půlky září. Betis takřka celý zápas disponoval neplodnou územní převahou. Kromě Fekirovy střely nebyl pořádně nebezpečný a v součtu obou poločasů mu nakonec byla započítána jediná střela na bránu. Rayo bylo na útočné polovině efektivnější, a to i díky Lejeuneho gólovému přímému kopu. K druhému zásahu domácí fotbalisty dovedlo autové vhazování Balliua a přesný oblouček z kopačky střídajícího Camella.
90+10'
90+9'
Aitor Ruibal spojil ztrátu balonu s faulem na Treja. Camello se po rozehrávce vydal šetřit čas k rohovému praporku.
90+8'
Vyčerpaný Isaac Palazón poslal přihrávku do autu. Přerušení hry využil hlavní rozhodčí Pulido Santana k udělení žluté karty CIssovi, jenž na půlce stáhl k zemi Diaa.
90+7'
Rodri kolem sebe neměl skoro žádnou podporu. Jeho sólová akce byla předurčena k zániku, který nastal ještě před vápnem.
90+6'
Ruibal vhodil aut mimo dosah Diaa. Několikaminutový nápor Betisu částečně vyprchal. Rayo už by si zbytek nastavení mělo pohlídat.
90+4'
William Carvalo ve skluzu podťal Valentína a jako památku si z tohoto souboje odnesl žlutou kartu.
90+2'
Diao z Rodriho přihrávky nestřílel. Míč se snažil poskytnout k zadní tyči, kde duchapřítomně zasáhl Miranda.
90'
Espinova přítomnost měla za následek, že Ezalzúlímu uletěl centrovaný míč mimo hrací plochu.
89'
Iscovu standardku z pomohl ubránit Camello. Další centr z protější strany pro změnu odvracel Lejeune.
88'
Rodri ve vápně zakombinoval s Iscem. Navrátilec z marodky neprodleně zkusil střelecké štěstí, avšak Dimitrievski si prostor u bližší tyče pohlídal.
87'
Ruibal z pravé části vápna neprocpal balon do předbrankového prostoru. Valentín ho obětavě zablokoval na roh.
86'
Diao šel zprava do otevřené obrany. Carvalho po jeho přihrávce vracel míč před vápno k Iscovi, jehož střelecký pokus neprošel přes Mumina.
85'
Žlutá karta pro tým Rayo Vallecano (Florian Lejeune).
85'
Trejův roh nenadělal v pokutovém území žádnou velkou paseku. Rayo i tak může být s aktuálním dění na hřišti nadmíru spokojeno. Betis nepůsobí dojmem, že by mělo síly na zdramatizování zápasu.
84'
Stole Dimitrievski byl už podruhé ošetřován. Ke střídání zatím nedochází, takže to možná je jen způsob, jak ušetřit co nejvíce času.
83'
Nejspíše za protesty obdržel žlutou kartu Isco.
82'
Střídání v týmu Real Betis:
ze hřiště odchází Pablo Fornals, přichází Rodri.
82'
ze hřiště odchází Ayoze Pérez, přichází Abde Ezalzúlí.
78'
Vallecano právě vstřelilo branku!
Dlouhý aut Balliua pouštěl Trejo na SERGIA CAMELLA. Ten se zasekávačkou nejprve zbavil skluzujícího Pezzelly a pak se mu z malého vápna povedlo přehodit vybíhajícího Ruie Silvu.
78'
Střídání v týmu Rayo Vallecano:
ze hřiště odchází Jorge De Frutos, přichází Andrei Rațiu.
78'
ze hřiště odchází Unai López, přichází Óscar Trejo.
76'
Iván Balliu rozvinul rychlou akci na pravé straně. Přihrávka směřující před Ruie Silvu však nebyla kompatibilní s pohybem žádného ze dvou dostupných spoluhráčů.
75'
Od Cisse zamířil míč na rohový kop. Fornals z něj nic nevymyslel a nezajištěný Isco pak kvůli podklouznutí nebyl daleko od propadnutí ve středovém kruhu.
73'
Stole Dimitrievski při odkopu od branky zranil na pravé noze. Hra je zastavena, aby mohlo dojít k ošetření.
71'
Madridský tým zbytečně nezalézá a v posledních minutách je naopak aktivnější směrem do ofenzivy. Betis se pořádně nemůže dostat do tlaku.
69'
Strašidelný první příspěvek od Carvalha. Nepochopitelnou zpětnou přihrávku mu domácí stopili a vše musel napravovat Rui Silva, na kterého letěl projektil Camella.
68'
ze hřiště odchází Josep Chavarría, přichází Alfonso Espino.
68'
ze hřiště odchází Nabil Fekir, přichází William Carvalho.
68'
ze hřiště odchází Willian José, přichází Assane Diao.
67'
Guido Rodríguez hlavičkoval z rohového kopu do nohy bránícího hráče. Standardku téhož druhu si z rychlého protiútoku vybojovali i domácí fotbalisté.
66'
Jorge De Frutos přebíhal zprava k ose hřiště. Miranda ho celou dobu naháněl a ve finále ho od balonu čistým způsobem oddělil.
65'
Držení míče: 40 % – 60 %.
64'
Fekir na ose neprošel přes dvojblok. Domácí vyrukovali s rychlým protiútokem, jenže Camello v předfinální fázi přihrál za paty svých spoluhráčů.
63'
Domácí aktivita na levém křídle skončila předčasně v důsledku Palazónovy přihrávky do ofsajdu.
62'
Po hodině hry se urodila první domácí střela ze hry. Ismaila Ciss k ní napřáhl z dobrých šestadvaceti metrů a Silvovi stačilo odpovědět rutinním zákrokem.
61'
Lejeune prodlužoval hostující centr na zadní tyč. Ayoze Pérez měl na přípravu voleje minimum času a zleva nakonec branku netrefil.
60'
ze hřiště odchází Raúl de Tomás, přichází Sergio Camello.
60'
ze hřiště odchází Álvaro García, přichází Ismaila Ciss.
58'
Chadi Riad na poslední chvíli stáhl nohu před Palazónem. Domácí záložník padal samovolně a o pokutovém kopu nemůže být ani řeč.
57'
Pakliže Vallecano svůj náskok udrží, tak se v tabulce posune před Sevillu na patnácté místo. Sedmému Betisu by se naopak šestý Real Sociedad vzdálil na čtyři body.
55'
Isco se hned uvedl líbivým roztažením hry na levý kraj, odkud se Mirandovi nepovedlo kvalitněji naservírovat balon před bránu.
54'
ze hřiště odchází Johnny Cardoso, přichází Isco.
53'
Stala se z ní jednoduchá práce pro Dimitrievského. Severomakedonský gólman si pohodlně vystoupal za přehnaně vysokým nákopem.
52'
Pablo Fornals byl dohrán Unaiem Lópezem a na světě je další standardní situace ve prospěch Realu Betis.
50'
Hra je v těchto okamžicích často kouskována. Nejprve Fekir fauloval Mumina. Po domácím přenesení na levou stranu udělal to samé Unai López s Guidem Rodríguezem.
49'
I v dalším případě to domácí ve vzduchu zvládli. Palazón pak zase skončil na zemi, když do něj zezadu nešetrně naskočil Miranda.
48'
Lejeune v hlavičkovém souboji nepustil k balon Pezzellu. Bude z toho další rohový kop.
47'
Fekir se na křídle zbavil Chavarríi a posunul míč před vápno k Fornalsovi, jemuž byl střelecký pokus odkloněn na rohový kop.
46'
Rayo Vallecano se v prvním poločase dobře bránilo územní převaze Betisu. Andalusané si vypracovali víceméně jedinou šanci, při které Mumin vychýlil Fekirovu střelu do tyče. Ve čtyřicáté minutě se tak skóre změnilo na druhé straně, kde Rui Silva nestačil na Lejeuneho přímý kop.
45+3'
45+3'
Dimitrievski si našel cestu za nákopem z hloubi pole a s míčem v rukou ukrajuje zbývající sekundy z prvního poločasu.
45+2'
Žlutá karta pro tým Rayo Vallecano (Abdul Mumin).
45'
Přechodová fáze Vallecana byla zastavena v úplném zárodku. Fekir si rovněž koledoval o kartu, když vystavil stopku Palazónovi.
44'
Willian José byl atakován na ose hřiště. Teď už z toho standardka byla, jenže Fekirův centr byl jednoduše odhlavičkován do bezpečí.
42'
Balliu na hranici pravidel držel Williana Josého. Brazilský útočník si kvůli tomu nemohl převzít Mirandův aut, nicméně píšťalka Pulida Santany zůstala v tomto případě němá.
40'
Rayo otevírá skóre povedenou trefou z přímého kopu. Stoper FLORIAN LEJEUNE tvrdě vystřelil kolem zdi do pravé části branky. Rui Silva si na míč rukou sáhl, ale vyrazit ho nedokázal.
39'
Přímému kopu bude Betis vzdorovat v oslabení. Johnny Cardoso musel kvůli potřebě ošetření odkráčet do zámezí.
38'
Nyní už se žlutí. Germán Pezzella podruhé v zápase fauloval těsně před vápnem. V tomto případě to schytal Palazón.
37'
Iván Balliu šel do souboje zvednutou nohou napřed. Fekira zasáhl do ruky a může být hodně rád, že unikl žlutému napomínání.
36'
Opět se Rayu podařilo ucpat prostory ve vápně. Hostující souhra na jeden dotek skončila u Fekira, který byl obklíčen ze všech stran.
34'
Ayoze Pérez dával z křídla přízemní pas k malému vápnu. Adresátem měl být příkladně pokrytý Willian José, načež byl vedle šestnáctky faulován De Frutos.
33'
Miranda uspěl v tvrdém boji u rohového praporku. Cardoso navazoval přihrávkou do šestnáctky, ovšem Fekir se k zakončení neuvolnil.
32'
Aktivnější Betis byl vytlačen z okolí pokutového území. Balonu se po delší odmlce dotkl i portugalský gólman Rui Silva.
30'
Držení míče: 39 % – 61 %.
29'
Hodně podobná situace i na opačné straně. Perézovi utekl míč z přihrávky Fekira a pak špatně načasovaným zákrokem tvrdě srovnal se zemí Valentína.
28'
Za faul vedle středového kruhu se poprvé zažlutilo. Raúl de Tomás v důsledku svého špatného zpracování sestřelil ve skluzu Fekira.
27'
Do vřavy před Dimitrievského bránou centr od rohového praporku ani nedoletěl. U bližší tyče se o něj postaral ghanský stoper Mumin.
26'
Cardosovou zásluhou si Real vypracoval další rohový kop.
24'
Palazónovi se standardní situace moc nepovedla. Prudký nákop ztroskotal na hlavě Johnnyho Cardosa.
23'
S ochrannou maskou hrající Fékir poslal na zem Palazóna. Většina hlavičkářů se tentokráte stěhuje před Ruie Silvu.
22'
První velká šance! Po tečované přihrávce Fornalse si Unai López ve vápně zadělával na problémy tak dlouho, až mu balon odebrán. Ke střele rychle napřáhl Nabil Fekir a s přispěním Muminovy teče zasáhl ze svého pohledu levou tyč.
21'
Rayo proniklo do obrany kolmicí do křídla, jenomže Álvaro García následnou zadovkou nalezl jen Guida Rodrígueze.
18'
Domácí roh s jistotou ubránili a ve slušném počtu vyrazili do protiútoku, o který se připravili vlastní nepřesností.
17'
Standardku měli i hosté. A budou mít další, poněvadž Óscar Valentín odvrátil Fekirův centr na roh.
16'
De Tomásův přímý kop se od zdi odrazil k Unai Lópezovi, jehož dorážka k brance Silvy rovněž nedoletěla.
15'
Madridský tým si vyzkouší realizaci přímého kopu z osmnácti metrů. Neopatrným zákrokem na de Tomáse ho zavinil Germán Pezzella.
13'
Zahuštěný střed hřiště chtěli domácí překonat nákopem do prostoru za obranu. Žádný z útočníků na něj ale nereagoval a balon skončil v moci Andalusanů.
12'
Willian José prostrčil míč do vápna. Ayoze Pérez chtěl dát kombinovat s kolegou napravo, nicméně tuto přihrávku už defenziva Raya překazila.
10'
Álvaro García udělal u středového kruhu taktický faul na Péreze. Pulido Santana přivřel oči a žlutou kartu zatím nechal v kapse.
9'
Rayo chce rozehrávat konstruktivně i ve chvíli, kdy je Betis ve vysokém počtu nasáčkován poblíž Dimitrievského branky.
7'
Palazón udržel míč ve hřišti pro Chavarríu, jenž byl u postranní čáry terčem Mirandova faulu. Rayo bude v akci pokračovat.
6'
Centr zprava Mirandu přeletěl. Kousek vedle ještě byl Ayoze Pérez, jehož akrobatické zakončení nůžkami skončilo vedle branky.
5'
Praporek vylétl do vzduchu i na protějším konci hřiště. Své postavení si při nákopu ze středu hřiště nepohlídal Raúl de Tomás.
3'
Ayoze Pérez byl podle pomezního rozhodčího v ofsajdu, když startoval za průnikovou přihrávkou z půlící čáry. Nepřesná křížná střela se tak počítat nebude.
2'
Výkop měl v tmavém hrající Betis. Rayo je v bílých dresech s červeně zbarveným diagonálním pruhem.
1'

Rayo Vallecano: Dimitrievski – Balliu, Mumin, Lejeune, Chavarría – Palazón, U. López, Valentín (C), De Frutos – de Tomás, Á. García.
Náhradníci: Cárdenas – Bebé, Camello, Ciss, Crespo, Espino, Falcao, Nteka, M. Pascual, J. Pozo, Rațiu, Trejo.
Trenér: Iñigo Pérez

Real Betis: R. Silva – Ruibal, Pezzella, Riad, Miranda – G. Rodríguez, Cardoso – Fornals, Fekir (C), A. Pérez – José.
Náhradníci: Bravo, Vieites – Abner, S. Altimira, Busto, Carvalho, Diao, Ezalzúlí, Isco, Papastathopoulos, Rodri.
Trenér: Manuel Pellegrini

Rozhodčí: Pulido Santana – Alonso López, Cerezo Parfenof.
1. vzájemný zápas

02.09.2023 (4. kolo)
Betis – Vallecano 1:0
Branka:
53. Willian José.
Rayo Vallecano

Domácím za posledních pět měsíců přibyla na kontě jediná ligová výhra, přičemž na svém madridském stadionu neslavili tříbodový zisk od poloviny září. Díky výbornému začátku sezony je Rayo stále před sestupovými příčkami, konkrétně je šestnácté s náskokem čtyř bodů na 18. Cádiz. V minulém kole mužstvo s nejhorším útokem v lize (23 branek v 28 zápasech) podlehlo 0:1 Alavésu. Kvůli zranění u toho nebyl nejlepší střelec v osobě šestigólového Álvara Garcíi.
Real Betis

V zelenobílé části Sevilly nepanuje dobrá nálada. Andalusané vyhráli jediný z posledních šesti zápasů, což zapříčinilo vypadnutí z Evropské konferenční ligy a pád na sedmé místo nejvyšší španělské soutěže. V rámci ní Betis na začátku března podlehl 1:2 Atléticu Madrid. Minulý týden zase dvakrát přišel o vedení nad Villarrealem a na svém hřišti si připsal porážku 2:3. Týmovou produktivitu vede osmigólový Willian José. Mimo hru je vykartovaný útočník Chimy Ávila, zranění jsou Bartra, Bellerín, Roca, Sabaly a Bakambu.
Všem fotbalovým příznivcům přeji příjemné chvíle u sledování textového přenosu ze zápasu devětadvacátého kola španělské LaLigy. Od osmnácti hodin a třiceti minut se můžeme těšit na konfrontaci mezi Vallecanem a Realem Betis!
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.