La Liga - 10. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Villarreal : D. Alavés - 22. října 2023   18:30

Villarreal
65' G. Moreno
1:1
(0:0)
D. Alavés
48' Omorodion  (Guridi)
Villarreal
Jörgensen – Femenía (74. Terrats), Albiol (C), Cuenca, Mándí (54. Altimira) – Capoue, Comesaña (75. Akhomach), Parejo (86. Brereton Díaz), Pedraza (54. A. Moreno) – G. Moreno, Sörloth.
Reina – Gabbia, C. Romero, Morales, Trigueros.
Gil – Nevado, Martínez
Estadio de la Cerámica, Villarreal
17 498 diváků
D. Alavés
Sivera – Gorosabel (90+3. Alkain), Abqár, Sedlar, R. Duarte (C) – Blanco, Guevara (90+3. R. Marín) – Sola (78. Tenaglia), Guridi, Rioja (90+4. Rebbáš) – Omorodion (88. K. García).
Owono – Hagi, Maraš, Karrikaburu, Diallo Selu, Ortiz.

Utkání je u konce a my vítěze nepoznali. Vstup do druhé půle měli lepší hosté a hned ve 48. minutě dali gól. Po přihrávce za obranu se podstřelem gólmana prosadil Samuel Omorodion a Villarreal musel rázem dotahovat. Nějakou dobu vycházela snaha žlutých naprázdno, což platilo až do 65. minuty, kdy VAR odhalil Sedlarovu hru rukou v pokutovém území a Gerard Moreno nabídnutou penaltu proměnil. Poté bylo k vidění několik šancí na obou stranách, jenže bez finálního úspěchu a zápas tak skončil 1:1. Po tomto výsledku je Villarreal na 14. místě s devíti body, Alavés je na 16. místě, taktéž s devíti body.

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek večera a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou.
Utkání sledovalo 17 498 diváků.
Držení míče: 69 % : 31 %.
Střely na branku: 3:7. Střely mimo: 4:5. Rohy: 9:3. Ofsajdy: 2:1. Fauly: 15:10.
90+8'
90+7'
Ještě jeden roh, ten už hosté odhlavičkovali mimo šestnáctku.
90+7'
Po trochu krkolomné rozehře zakončoval z úhlu Díaz, jeho pokus byl sražen.
90+6'
Tak ještě jeden rohový kop pro Villarreal, tohle bude zřejmě poslední akce zápasu.
90+5'
Podobně to dopadlo i u domácích, Sörlothovi byl dokonce odpískán útočný faul na Abqára.
90+4'
Hosté u míče, akce středem však jde do plných.
90+4'
Střídání v týmu Deportivo Alavés:
ze hřiště odchází Luis Rioja, přichází Abdelrahman Rebbáš.
90+3'
ze hřiště odchází Ander Guevara, přichází Rafa Marín.
90+3'
ze hřiště odchází Andoni Gorosabel, přichází Xeber Alkain.
90+2'
Vypadá to, že závěr zápasu bude mít drajv, protože i hosté zkouší ještě nějaký výpad.
90+1'
Domácí tlačí, na centr z levé strany si naskakoval Gerard Moreno, hlavičkoval ovšem kousek vedle.
89'
Sörloth teď sice trefil tyč Siverovy branky, ale i kdyby to byl gól, tak by neplatil pro předcházející těsný ofsajd.
89'
Tenaglia zastavil čistým způsobem výpad domácích, Villarreal se v závěru snaží o dokonání obratu ve skóre.
88'
ze hřiště odchází Samuel Omorodion, přichází Kike García.
87'
Odkop od Siverovy branky, ten s tím rozhodně nikam nepospíchá.
86'
Střídání v týmu Villarreal CF:
ze hřiště odchází Dani Parejo, přichází Ben Brereton Díaz.
86'
Ten moc povedený nebyl, dokonce z toho byl náznak brejku Villarrealu.
85'
Z pravé strany to tak trochu na náhodu zkusil Gorosabel a málem překvapil Jörgensena. Ten musel vyškrábnout na roh!
84'
Nervozita stoupá, nyní se už hostující Omorodion chystal rychle vhazovat, sudí mu ale ukázal, že míč patří Villarrealu.
83'
Zase se hlavně bojuje, zápasu chybí větší spád.
82'
Platilo to ale i na opačné straně, kdy se neúspěšně pokoušel o průnik Andoni Gorosabel.
81'
Alavés je v posledních minutách pod mírným tlakem, hráči v modrobílém ale zvládají vše hlídat. Alespoň prozatím.
80'
Po akci pravou stranou se míč dostal na střed a kousek za šestnáctkou se do něj opřel Parejo. Skákavá střela skončila u připraveného Sivery.
79'
Táhlý centr skončil ve středu vápna v nejhustěji obsazeném prostoru, vítězně z toho vyšli hosté.
79'
Rohový kop pro Villarreal.
78'
ze hřiště odchází Álex Sola, přichází Nahuel Tenaglia.
75'
Hned dva rohy pro domácí, po druhém centru zakončoval Gerard Moreno, ale jeho hlavička šla přesně doprostřed branky.
75'
ze hřiště odchází Santi Comesaña, přichází Ilias Akhomach.
74'
ze hřiště odchází Kiko Femenía, přichází Ramon Terrats.
73'
Vše se přesunulo na opačnou stranu a střela Comesañi byla sražena.
73'
Jörgensen nyní vyrážel střelu z levé strany, poté se ještě ve vápně odehrál těsný souboj, který ovšem dle sudího na penaltu nebyl.
71'
Ten rozehrál Rioja, jeho ránu tečovala zeď do boční sítě Jörgensenovy branky, ale sudí poté ukázal na odkop od branky. Hosté reklamovali roh, nebylo jim to ale nic platné.
70'
Jeden takový předvedl domácí Cuenca a Alavés bude rozehrávat přímý kop z nebezpečné vzdálenosti.
69'
Sledujeme teď zase bojovně vedené utkání, přibylo faulů.
67'
Alavés chce samozřejmě hned reagovat, první akce skončila neúspěchem.
65'
Villarreal právě vstřelil branku!
Míč si na penaltový puntík postavil GERARD MORENO, dal si krátký rozběh a vyslal prudkou ránu na levou Siverovu ruku. Ten sice trefil směr, ale na střelu nedosáhl – 1:1.
64'
Celá situace se ale ještě kontrolovala na videu a došlo ke změně. Sedlar hrál rukou těsně ve vápně a je z toho pokutový kop!
62'
Hostující Sedlar zahrál u vápna rukou, tohle bude poměrně nebezpečná standardka!
61'
Centr se stáčel od branky a skončil u hráčů v modrobílé kombinaci. Následovala snadné odvrácení.
60'
Roh pro Villarreal.
58'
Po nějaké době tu máme žlutou kartu, za faul byl potrestán domácí Santi Comesaña.
56'
Hra nám teď po akčnějších minutách opět upadla do průměru a hraje se hlavně ve středu.
54'
ze hřiště odchází Alfonso Pedraza, přichází Alberto Moreno.
54'
ze hřiště odchází Ajsa Mándí, přichází Adrià Altimira.
53'
Neuznaný gól i na straně Villarrealu, tady to ale bylo zcela jasné, Comesaña si totiž ve vápně pomohl výrazným faulem.
52'
Po rozehrání střílel Pedraza, rána po zemi se ale zastavila o nohy hráčů v šestnáctce.
51'
Byl tu náznak šance, ale nakonec z toho byl jen roh pro hráče ve žlutém.
50'
Villarreal teď bude muset přidat, zatím je to ale tak trochu na náhodu.
48'
Deportivo Alavés právě vstřelilo branku!
Nedáš, dostaneš! Hosté se vydali do protiútoku, Guridi vysunul rozběhnutého SAMUELA OMORODIONA do brejku a ten nezaváhal. Podstřelil vyběhnutého gólmana Jörgensena a je to 0:1!
47'
Zatím největší šance domácích v tomto utkání. Po akci levou stranou se míč odrazil k Sörlothovi, ten ale levačkou vystřelil těsně nad!
46'
Druhý poločas začne přibližně v 19:34.
Je za námi první poločas, který přinesl hodně bojovný fotbal s minimem šancí. Čeho bylo dost, to byly žluté karty, sudí rozdal po třech na každé straně. Hosté z Alavésu sice dali gól a chviličku se radovali z vedení, jenže Samuel Omorodion si v zakončení pomohl faulem. Na regulérní gól si tak musíme počkat, do šaten se odešlo za stavu 0:0.
45+3'
45+2'
Nakonec to zkoušel Pedraza, jeho rána byla sražena a gólman Sivera si musel dát velký pozor, aby mu míč nepropadl do sítě.
45+2'
V úplném závěru se domácí celek snaží o jakýsi tlak před pokutovým územím, na střelu to ale přes obranný blok není.
43'
Poslal do vápna kroucený centr, což ale gólman Sivera dobře přečetl a míč vyboxoval.
43'
Přímý kop pro domácí tým, tohle bude na centr z pravého křídla. U míče je nachystán Dani Parejo.
41'
Alavés v útoku pravou stranou, centr hledal Omorodiona, ten byl ovšem dobře pokrytý.
40'
Zatím to opravdu nevypadá na fotbalovou hitparádu. Nyní se o něco snažili domácí, Albiol s Cuencou se ale dostali jen kousek za půlku.
38'
Vypadá to, že si zase trochu užijeme fotbalu, Alavés se tlačí před pokutové území.
36'
Sudí má dnes opravdu těžký podvečer, už pošesté vytáhl z kapsy žlutou kartu. Nyní ji obdržel hostující Abdelkabír Abqár.
35'
A zase karta... Domácí Kiko Femenía přehnal důraz v osobním souboji a už je také mezi potrestanými.
33'
Máme tu opět žlutou kartu, za protesty byl potrestán hostující gólman Antonio Sivera.
32'
Centr z pravého křídla, gólman Jörgensen s tímto míčem neměl problém a pak hned rozehrál.
31'
Alavés začíná lehce přebírat iniciativu, směrem kupředu jsou hosté rozhodně nebezpečnější. Ale finální fáze skřípe.
29'
Další výpad hostů, nyní letěl do šestnáctky nízký centr, který však nebyl pro obranu Villarrealu problémem.
27'
Cuenca byl ošetřován a dokonce to vypadá, že bude muset střídat. Na střídačce se bleskově chystá Gabbia.
26'
Teď jsme se konečně dočkali kvalitního fotbalového momentu, hosté dali gól, když se po rychlém kontru trefil Omorodion, jenže si u toho pomohl faulem na Cuencu.
24'
Nervózní zápas zase pokračuje, zatím jsme toho mnoho neviděli. A taková podivná atmosféra panuje i na tribunách.
23'
Další karta, tentokrát na straně Villarrealu, i přes protesty ji obdržel Alexander Sörloth.
21'
Roh se hostům nevyvedl a dokonce tu byl rychlý kontr Villarrealu. Pedraza ale v rozhodujícím okamžiku podklouzl a míč mu utekl.
20'
Hostující Omorodion se nacpal před obránce a dokonce se mu povedlo i vystřelit. Jörgensen vykopl na rohový kop.
18'
Dlouhý aut do pokutového území Villarrealu, nejlépe vše přečetl gólman Jörgensen a po výskoku si stáhl míč do rukavic.
16'
Rohový kop pro hosty. Ten byl rozehrán nakrátko a zcela bez ohrožení Jörgensenovy branky.
14'
Další karta, nyní na straně hostujícího Alavése. Za zákrok na Femeníu si ji prohlédl Ander Guevara.
13'
Střet dvou šestek na středu hřiště byl sudím posouzen jako nedovolený ze strany domácího Étienne Capoueho.
12'
Domácí hráči u míče, ale stále na své polovině. Vhazovat bude Kiko Femenía.
10'
Není to zatím zrovna strhující fotbal, stále platí, že oba celky hlavně vyčkávají.
9'
Je tu první žluté varování zápasu, za stažení soupeře byl potrestán Alfonso Pedraza.
8'
Teď to hosté zkusili na levou stranu na Rioju, ten ale příhru přijímal v těsném ofsajdu.
7'
Pas na Guevaru postrádal přesnost, míč skončil na pravé straně v zámezí. Domácí vhazují.
6'
Velká malá domů na Siveru, hostující gólman měl dost času na poklidnou rozehru k půlce.
5'
Hostující Luis Rioja dostal docela dost prostoru na posun k vápnu, střela mu ale byla zablokována.
4'
Sledujeme opatrný úvod, ani jeden z týmů se zatím nikam nežene a hlavně se vyčkává.
3'
Villarreal se dokázal uvolnit od svých soupeřů, na střelu to ale zatím nebylo. Jen to pomohlo kombinaci.
2'
Hosté v prvním útočném výpadu, těsně před střelou kousek za vápnem se ale pískal útočný faul.
1'

Villarreal CF: Jörgensen – Femenía, Albiol (C), Cuenca, Mándí – Capoue, Comesaña, Parejo, Pedraza – G. Moreno, Sörloth.
Náhradníci: Reina – Terrats, Gabbia, Brereton Díaz, C. Romero, Morales, Akhomach, A. Moreno, Trigueros, Altimira.
Trenér: Pacheta

Deportivo Alavés: Sivera – Gorosabel, Abqár, Sedlar, R. Duarte (C) – Blanco, Guevara – Sola, Guridi, Rioja – Omorodion.
Náhradníci: Owono – K. García, Hagi, Maraš, Tenaglia, Karrikaburu, Rebbáš, Diallo Selu, Alkain, R. Marín, Ortiz.
Trenér: Luis García

Rozhodčí: Gil – Nevado, Martínez.
Oba celky jsou již na hrací ploše, zápas za pár okamžiků začne.
Zápas na Estadio de la Cerámica začne v 18:30, takže si na tento čas nic neplánujte a buďte u našeho přenosu. Jste k němu všichni zváni.
Villarreal CF

Domácí tým je v současné době na 16. místě tabulky s osmi body. Klubu se v domácí soutěži zrovna nedaří, v Evropské lize je to zatím půl na půl. Podívejme se ale na LaLigu, kde klub vyhrál naposledy v půlce září doma proti Almeríi. Poté dvakrát remizoval a dvakrát prohrál. Úplně poslední zápas před repre pauzou skončil domácí prohrou 1:2 s Las Palmas.

Deportivo Alavés

Hosté mají také osm bodů a jsou na 17. místě. Alavés naposledy vyhrál na začátku září nad Valencií a od té doby pouze dvakrát remizoval. Stalo se tak i v posledním kole, kdy na svém trávníku přivítal Real Betis po dvou gólech hostů, z nichž jeden byl vlastní, skončil duel výsledkem 1:1.
Dobrý podvečer u španělské LaLigy. Společně se podíváme na utkání 10. kola mezi týmy Villarreal CF a Deportivo Alavés.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.