La Liga - 16. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Villarreal : Real Sociedad - 9. prosince 2023   18:30

0:3
(0:3)
Real Sociedad
38' Merino  (Kubo) • 41' Zubimendi  (Zacharjan) • 45+4' Kubo  (Merino)
Villarreal
Jörgensen – Foyth, Albiol (C), Cuenca, Pedraza – Altimira (46. Akhomach), Parejo (90+1. Terrats), Capoue, Baena – G. Moreno (90+1. Brereton Díaz), Morales (73. Sörloth).
Reina – Femenía, C. Romero, Trigueros, Gabbia.
Melero – Martínez, García
Estadio de la Cerámica (Villarreal)
Remiro – Traoré, Elustondo (C), Zubeldia (59. Pacheco), Tierney – B. Méndez (30. Turrientes), Zubimendi, Merino, Zacharjan (78. C. Fernández) – Sadiq (78. A. Muñoz), Kubo.
Ayesa, Marrero – Olasagasti, Magunazelaia, U. González, A. Silva, Odriozola, Fiabema.

Statistiky zápasu:
Držení míče: 51 % : 49 %.
Střely na branku: 4:5. Střely mimo: 4:6. Rohy: 5:3. Ofsajdy: 7:2. Fauly: 10:22.
Villarreal prohrál s Realem Sociedad 0:3 a připsla si první porážku pod vedením kouče Marcelina.

O osudu utkání rozhodl už první poločas, tedy jeho závěrečná čtvrthodina. Ve 38. minutě otevřel skóre hlavičkou po Kubově rohu Mikel Merino. O chvíli později tečoval nástřel Zacharjana Martín Zubimendi a v závěru nastaveného času se prosadil také Takefusa Kubo. Po změně stran měly své příležitosti i domácí, ale střelecky jim dnes nebylo přáno.

Villarreal zůstává třináctý, Real Sociedad se minimálně pro dnešek posunul na pátou pozici.
90+4'
90+4'
Před hostující bránou teď hodně nebezpečně poletoval míč. Od nikoho z hráčů ve žlutém však nepřišlo povedené zakončení!
90+3'
Centroval Baena, hosté ale dostávají míč do bezpečí.
90+3'
Centr Pedrazy byl tečován a domácí tak ještě získávají rohový kop.
90+1'
Střídání v týmu Villarreal CF:
ze hřiště odchází Gerard Moreno, přichází Ben Brereton Díaz,
ze hřiště odchází Dani Parejo, přichází Ramon Terrats.
90+1'
Z levé strany odcentroval Pedraza. Alexander Sörloth pak hlavičkoval jen do obránce.
89'
Teď to ale nebylo špatné. Alexander Sörloth u pokutového území posunul míč doprava na Álexe Baenu. Jeho technickou střelu zneškodnil Remiro, který se dostal ke své levé tyči včas.
88'
Utkání se už spíše dohrává. Také aktivita Villarrealu už trochu uvadá.
86'
Už se blíží konec utkání. Zdá se, že kouč Marcelino si připíše svou první porážku od nástupu na lavičku Žluté ponorky.
84'
Ne! Domácím není přáno. Hostující gólman Álex Remiro vyplácl balón těsně před Álexem Baenou. Hrací předmět se ale dostal ke Gerardovi Morenovi, který brankáře soupeře přehazoval, minul však také bránu!
82'
Étienne Capoue v souboji s Mikelem Merinem. Z oboustranně ostřejší konfrontaci si sudí vybral jakou faulujícího hráče záložníka hostí.
81'
Střely na bránu – 3:5
80'
Domácí hrají s míčem na své útočné polovině. Real Sociedad už nemá kam pospíchat.
78'
Střídání v týmu Real Sociedad San Sebastian:
ze hřiště odchází Arsen Zacharjan, přichází Carlos Fernández,
ze hřiště odchází Umar Sadiq, přichází Aihen Muñoz.
77'
Obrana hostí byla trošku otevřenější. Středem do ni postupoval Baena, který pak hledal Gerarda Morena. Toho ale včas zastavil Turrientes.
76'
Standardní situaci Álexe Baeny hosté přestáli.
74'
Nyní se nehrálo. Ošetřován byl hostující obránce Hamari Traoré.
73'
ze hřiště odchází José Luis Morales, přichází Alexander Sörloth.
71'
Posledních dvacet minut řádné hrací doby. Hráči Villarrealu se alespoň sympaticky snaží se zápasem ještě něco udělat.
69'
Tohle nebyl náznak. To byla tutovka! Pedraza poslal Álexe Baenu proti Remirovi, který domácího záložníka vychytal nohama! Baena poté ještě nahrával do další příležitosti Gerardovi Morenovi, který pro změnu přestřelil.
68'
Domácí se dostávají alespoň do náznaků šancí, ale stále je to málo na zdramatizování zápasu.
66'
Střídající domácí hráč Ilias Akhomach měl velkou šanci! José Luis Morales ho poslal v podstatě do situace proti brankáři Remirovi, který ale ani nemusel zasahovat. Příležitost Villarrealu totiž zneškodnil obětavým skluzem do střely Hamari Traoré!
65'
Z dálky to zkoušel nepřesně Arsen Zacharjan.
64'
Po chybě Albiola utíkal sám na domácího brankáře Umar Sadiq. Ten chtěl Jörgensena ukličkovat, ale to se mu nepodařilo. Gólman Villarrealu se nenechal přešlapovačkou Nigerijce vyhecovat a situaci vyřešil!
62'
Kubo si došel pro faul od Álexe Baeny. Obešlo se to bez karty.
60'
Domácí si po standardní situaci opět nepohlídali ofsajdové postavení. Konkrétně Gerard Moreno.
60'
Hosté ztratili míč a toho mohl využít Baena. Toho raději zastavil faulem Martín Zubimendi, který inkasoval žlutou kartu.
59'
ze hřiště odchází Igor Zubeldia, přichází Jon Pacheco.
58'
Alfonso Pedraza měl nalevo trochu prostoru a tak udělal pár rychlých kroků. Pak odcentroval, ale vše skončilo ofsajdem, v němž se nacházel José Luis Morales.
57'
Alejandro Baena zahrával roh. Skákal Étienne Capoue, který se ale neprosadil přes Mikela Merina.
55'
Útočné duo Realu Sociedad Takefusa Kubo a Umar Sadiq je opravdu hodně nebezpečné. Prvně jmenovaný předal míč Japoncovi na pravé křídlo. Kubo vyvezl míč k šestnáctce, kde ho vracel Sadiqovi. Ten se zkusil vtipnou otočkou zbavit Raúla Albiola, který ale situaci dokázal zkušeně ustát. Jinak už by byl v cestě jen brankář Jörgensen.
54'
Nic z toho. Hosté se v pohodě ubránili.
53'
Nedovoleným zákrokem se provinil Zacharjan, který zastavil Daniho Pareja. Standardka pro Villarreal.
52'
Hostující gólman ale bud emoci pokračovat. Už se staví k výkopu.
51'
Álex Remiro je po kontaktu s Pedrazou ošetřován. Zdá se, že to odnesla jeho ruka.
49'
Tohle nejprve vypadalo docela nadějně. Alfonso Pedraza si v šestnáctce narazil míč se spoluhráčem, ale byl u něho o trošku později než brankář Álex Remiro. Navíc do něj nešetrně zajel a dostává žlutou kartu.
48'
Hráči Realu Sociedad zatím mají zápas rozjetý skvělým způsobem. Villarreal by se musel výrazně zlepšit, aby to ještě zdramatizoval.
46'
ze hřiště odchází Adrià Altimira, přichází Ilias Akhomach.
46'
První poločas patřil jasně Realu Sociedad. Hosté byli od začátku lepším týmem, ale gólově prosazovat se začali v závěru. Ve 38. minutě otevřel skóre hlavičkou po rohu Mikel Merino. O chvíli později pak Martín Zubimendi šikovně vložil kopačku do nástřelu Zacharjana a bylo to 0:2. Domácí pak mohli snížit, ale brankář Álex Remiro vyrazil střelu Pareja i dorážku Morena. V závěru nastavení se pak naopak ještě zapsal mezi střelce také Takefusa Kubo.
45+5'
45+4'
Real Sociedad právě vstřelil branku!
Baskové ještě skórují těsně před přestávkou a vedou už 3:0! Brankář Jörgensen rozehrál na Raúla Albiola, který se ale záhy ocitl pod tlakem. O balón přišel, ten se dostal k Umarovi Sadiqovi, jenž ho předal Mikelovi Merinovi. Ten si ke gólu připisuje i asistenci, když míč ještě posunul doprava na TAKEFUSU KUBA, který byl už sám před Jörgensenem a v koncovce nezaváhal.
45+2'
Rohový kop hostí, který vyřešila obrana Villarrealu.
45'
Teď ale mohlo být sníženo! Dani Parejo vypálil zpoza pokutového území. Álex Remiro se dostal na zem včas, ale jedovatou střelu vyrazil jen ke Gerardovi Morenovi. Hostující brankář však dokázal zlikvidovat i dorážku útočníka Žluté ponorky!
44'
Zápas se zatím vyvíjí jasně pro Real Sociedad. Ukazuje se, že Villarreal je v této sezóně prostě horším týmem.
41'
Hosté navyšují svůj náskok! Prosadili se krátce po dalším rohu. Arsen Zacharjan z pravé strany zřejmě střílel nebo nastřeloval míč do ohně. Před bránou pohotově zareagoval MARTÍN ZUBIMENDI, který proti balónu vysunul kopačku a tečoval ho do protipohybu Jörgensena.
39'
Hosté a hlavně Mikel Meriho jsou při chuti! Další hlavička záložníka San Sebastianu skončila vedle pravé tyče.
38'
Hosté rohový kop využívají! Centr Kuba od praporku směřoval na přední tyč. Kromě obrany zaváhal i brankář Jörgensen, který se vrhl do prázdna a nechal se přehlavičkovat MIKELEM MERINEM, který poslal míč do sítě.
37'
Nyní Baskové získali rohový kop po akci střídajícího Turrientese.
36'
Hosté jsou zatím rozhodně nebezpečnějším týmem směrem dopředu. Opět drží míč a snaží se něco vymyslet.
35'
Arsen Zacharjan se dostal na levém křídle k míči poté, co mu ho pustil za obranu spoluhráč. Zacharjan pak pronikl do šestnáctky, ovšem po zemi zakončil vedle vzdálenější tyče.
33'
Z dálky to vyzkoušel Hamari Traoré a vůbec ne špatně! Pravý obránce Realu Sociedad minul o centimetry vzdálenější tyč!
31'
Hosté nyní přestáli rohový kop Žluté ponorky.
30'
ze hřiště odchází Brais Méndez, přichází Beñat Turrientes.
30'
Méndez je už odváděn mimo hrací plochu a signalizace je jasná. Méndez se stále drží za ruku a nevypadá moc dobře. No, to zavání zlomeninou.
29'
Na trávník se posadil Brais Méndez. Poté vstal a ujali se ho týmoví lékaři. Méndez ukazuje na pravou ruku, což je zřejmě pozůstatek souboje s Capouem.
28'
Po centru z pravé strany se nedostal na zadní tyči k hlavičce Sadiq. Zleva pak centroval Arsen Zacharjan, ale ani z toho zakončení nerezultovalo.
27'
Centr Braise Méndeze propadl prostorem u zadní tyče. Míč doběhl Umar Sadiq, jenž se s ním snažil prokličkovat zpátky do nebezpečného prostoru. Dopustil se však útočného faulu.
26'
Jorge Cuenca odkopl Umara Sadiqa a proti domácím se tak bude kopat standardní situace.
26'
Držení míče – 43 % : 57 %
25'
Méndez byl ještě ošetřován, ale bude v pořádku. Už se zase hraje.
23'
První žlutá karta zápasu. Vidí ji domácí Étienne Capoue, který nejprve poslal na zem Braise Méndeze a ze setrvačnosti ho ještě nakopl.
22'
Domácí zahrávali standardní situaci. Álex Baena však nacentroval jen do rukavic Álexe Remira.
21'
Umar Sadiq si zaběhl za obranu domácích. Byl ale také v ofsajdu.
19'
Domácí Grerard Moreno si dělal prostor za pomoci útočného faulu, který je pískán.
17'
Hosté to zkusili přímočarou akcí. Hamari Traoré posouval míč za obranu Braisovi Méndezovi, který to měl ale dále než vybíhající Jörgensen. Ten tak z pohledu Villarrealu vše vyřešil.
15'
Gerard Moreno hrál balón v momentě, kdy byl v postavení mimo hru. Pískáno tedy proti Žluté ponorce.
13'
O chvíli později si dělal Sadiq prostor před bránou. Ve snaze dostat se k centrovanému míči však fauloval.
13'
Umar Sadiq si na levé straně házel míč na pravačku. Svou střelou ale zasáhl jen spoluhráče, kterým byl tuším Takefusa Kubo.
12'
Takefusa Kubo centroval z pravé strany. Ten pak reklamoval ruku Jorgeho Cuenci, který ji měl ale u těla. Bude se hrát dál.
10'
Nyní byl Villarrealu odmáván ofsajd. Konkrétně se zapomněl José Luis Morales.
10'
Domácí se poprvé přiblížili k šestnáctce soupeře. Na pravém křídle přebral míč rozběhnutý Adrià Altimira. Ten zkoušel nahrávat před bránu, hosté však odkopávají do autu.
9'
Gerard Moreno začal kličkovat na pravém křídle, kde si došel pro faul. Domácí budou rozehrávat.
8'
Z pravé strany pokutového území vystřelil Umar Sadiq a Jörgensen si připsal druhý zákrok. Tentokrát ale přeci jen snadnější.
7'
La Real začal zápas aktivněji. Domácí se rozjíždějí v opatrnějším duchu.
5'
První šance zápasu! Měli ji hosté. Centr Braise Méndeze z pravé strany si našel Mikel Merino, jehož hlavičku reflexivně vyráží Filip Jörgensen.
3'
Takefusa Kubo se prezentoval příliš vysokým centrem, který spoluhráč nezachytil. Kope se od brány, kterou hájí Filip Jörgensen.
1'
Úvodní výkop zápasu měli hosté. Oba týmy nastoupily v tradičních dresech. Villarreal tedy ve žlutém, Real Sociedad v bílomodrém.
1'

Villarreal CF: Jörgensen – Foyth, Albiol (C), Cuenca, Pedraza – Altimira, Parejo, Capoue, Baena – G. Moreno, Morales.
Náhradníci: Reina – Femenía, Akhomach, C. Romero, Trigueros, Terrats, Sörloth, Gabbia, Brereton Díaz.
Trenér: Marcelino

Real Sociedad San Sebastian: Remiro – Traoré, Elustondo (C), Zubeldia, Tierney – B. Méndez, Zubimendi, Merino, Zacharjan – Sadiq, Kubo.
Náhradníci: Ayesa, Marrero – C. Fernández, Olasagasti, Pacheco, Magunazelaia, Turrientes, U. González, A. Silva, Odriozola, A. Muñoz, Fiabema.
Trenér: Imanol Alguacil

Rozhodčí: Melero – Martínez, García.
V loňských vzájemných zápasech si oba celky udržely své stadiony. Real Sociedad zvítězil doma 1:0, Villarreal pak na vlastním hřišti triumfoval 2:0. Zajímavé je, že v předloňském ročníku vítězily naopak hostující týmy.
Villarreal CF (12. místo, 4 – 3 – 8, skóre 17:25, 15 bodů)
Villarreal nezačal sezónu dobře a pokud nepočítáme dočasného kouče Tenu, měnilo vedení klubu už dvakrát hlavního trenéra. Nejprve byl na začátku září odvolán Quique Setién, jehož nahradil Pacheta. Ten ale vydržel ve funkci jen měsíc. Kormidla se nakonec ujal Marcelino, jenž už v klubu v minulosti úspěšně působil. Ten zatím odkoučoval pět soutěžních zápasů, z toho dva ligové a Žlutá ponorka pod ním dosud nepoznala hořkost porážky. Před týdnem Villarreal remizoval 1:1 na půdě Sevilly. Ve středu pak hrál dohrávku zápasu Evropské ligy proti Maccabi Haifa a duel skončil bez gólů.

Posledních 5 zápasů Villarrealu:
Zamora – Villarreal 1:2 po prodl. (Copa del Rey)
Villarreal – Osasuna 3:1
Villarreal – Panathinaikos 3:2 (EL)
Sevilla – Villarreal 1:1
Villarreal – M. Haifa 0:0 (EL)
Real Sociedad (6. místo, 7 – 5 – 3, skóre 26:18, 26 bodů)
Baskický celek už má jistou účast v jarním play-off Ligy mistrů a může se tak soustředit na své výkony v La Lize. Tam patří Realu Sociedad aktuálně šestá příčka s dvoubodovou ztrátou na regionálního rivala z Bilbaa. Ve středu tým absolvoval utkání 2. kola Copa del Rey na půdě celku z páté ligy CD Andratx, kde zvítězil těsně 1:0. V La Lize získali hráči ze San Sebastianu z posledních tří utkání sedm bodů. Ztratili jen naposledy remízou 1:1 na půdě Osasuny.

Posledních 5 zápasů Realu Sociedad:
Almería – Real Sociedad 1:3
Real Sociedad – Sevilla 2:1
Real Sociedad – Salzburg 0:0 (LM)
Osasuna – Real Sociedad 1:1
Andratx – Real Sociedad 0:1 (Cola del Rey)
Vítám tu všechny milovníky fotbalu! V sobotním podvečerním zápase 16. kola španělské La Ligy se střetnou Villarreal a Real Sociedad. Domácí Žlutá ponorka je v tabulce dvanáctá. Celek ze San Sebastianu se nachází na šesté pozici.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.