La Liga - 29. kolo -  ONLINE PŘENOS -  Villarreal : Valencia - 17. března 2024   16:15

Villarreal
55' Cuenca
1:0
(0:0)
Villarreal
Jörgensen – Femenía, Y. Mosquera, Mándí, Cuenca (68. C. Romero) – Coquelin (46. Parejo), Comesaña, Baena (85. Morales) – B. Traoré (77. Capoue), Sörloth, Go. Guedes (68. G. Moreno).
I. Álvarez – Achúmáš, Leković, Trigueros.
Valencia
Mamardašvili – Foulquier (72. J. Vázquez), C. Mosquera, Özkacar, Gayà (40. Correia) – Di. López, Guerra (83. Almeida), Pepelu, Canós (46. H. González) – Jaremčuk (72. F. Pérez), Duro.
Doménech, Rivero – Amalláh, Gąsiorowski, Marí.

Držení míče: 53 % : 47 %.
Střely na branku: 7:7. Střely mimo: 5:5. Rohy: 5:2. Ofsajdy: 1:2. Fauly: 12:12.
Je konec! Villarreal nakonec zvládl dnešní duel a poráží Valencii 1:0. Ve 20. minutě ohrozil branku domácího celku Duro, ale lobem branku přestřelil. Deset minut před přestávkou byl faulován jeden z domácích hráčů a Villarreal kopal penaltu. Tu však neproměnil Alejandro Baena. Rozhodující moment přišel deset minut po přestávce, kdy se po rohovém kopu prosadil Cuenca. Valencia se ve zbytku duelu na vyrovnání nezmohla.
90+5'
90+4'
Alexander Sörloth napřáhl ke střele zpoza velkého vápna, jenže jeho pokus levačkou prosvištěl kolem vzdálenější tyče!
90+3'
Defenziva Villarrealu ustála další útok Valencie z pravé strany. Míč se do autu navíc odrazil od hostujícího Francisca Péreze.
90+2'
Domácí se usadili na polovině soupeře, kde drží míč na kopačkách. Pokračuje boj o každý metr hrací plochy.
90'
Dani Parejo narýsoval přihrávku mezi stopery Valencie, ale Alexander Sörloth jeho úmysl nepochopil a v klíčovou chvíli se zastavil.
89'
Villarreal zahrával další rohový kop. Étienne Capoue sice hlavičkoval na malém vápně, jenže trefil jen prvního soupeře před sebou.
87'
Villarreal kombinuje na vlastní polovině a snaží se spíše šetřit cenné sekundy.
86'
Stopeři Valencie kombinují s míčem na vlastní polovině a nikam se neženou. Nikdo z domácích už rozehrávku soupeře nenapadá.
85'
Střídání v týmu Villarreal CF:
ze hřiště odchází Alejandro Baena, přichází José Luis Morales.
84'
Kiko Femenía vhazoval na pravé straně, jenže jeho pobídku vystihli hráči Valencie. V posledních minutách se hraje převážně ve středu.
83'
Střídání v týmu Valencia CF:
ze hřiště odchází Javier Guerra, přichází André Almeida.
82'
Po následném rohovém kopu se Villarreal sice dostal do zakončení, jenže hlavičce z těžké pozice scházela přesnost.
81'
Domácí celek mohl přidat druhou branku! Gerard Moreno si naběhl do vápna, ale placírkou orazítkoval jen tyč!
80'
Capoue se stáhl na vlastní polovinu, kde svým spoluhráčům poziční hrou vypomohl k zisku míče, neboť jej jeden ze soupeřů fauloval.
79'
Valencia už vrhá všechny síly do útoku, ale stále je její herní projev směrem vpřed doprovázen řadou nepřesností.
77'
ze hřiště odchází Bertrand Traoré, přichází Étienne Capoue.
76'
Jesus Vázquez chtěl najít spoluhráče na hranici velkého vápna, ale tam kraloval Alejandro Baena.
75'
Hostující brankář si dal pozor na nadýchaný centr z pravé strany a stáhl si míč do rukavic.
74'
Villarreal zahrával rohový kop. Centr se snesl k přední tyči, kde bez problémů zasáhla obrana Valencie.
72'
ze hřiště odchází Dimitri Foulquier, přichází Jesus Vázquez,
ze hřiště odchází Roman Jaremčuk, přichází Francisco Pérez.
71'
Žlutá karta pro tým Villarreal CF (Ajsa Mándí).
70'
Do konce utkání zbývá posledních dvacet minut a domácí Villarreal pokračuje ve výborných výkonech z posledního období. I dnes domácí sahají po vítězství.
68'
ze hřiště odchází Gonçalo Guedes, přichází Gerard Moreno,
ze hřiště odchází Jorge Cuenca, přichází Carlos Romero.
67'
O akrobatické zakončení nůžkami se v pokutovém území pokusil Duro, jenže míči nedal dostatečnou razanci. Domácí brankář si připsal rutinní zákrok.
66'
Domácí si všimli vysokého postavení Mamardašviliho, jemuž chtěli poslat pozdrav z velké vzdálenosti, ale gólman Valencie mohl zůstat klidný.
65'
Po rohovém kopu se Valencia dostala do zakončení. Rána zpoza clonícího obránce skončila v rukavicích domácího brankáře.
64'
Thierry Correia se snažil vypálit bez přípravy v pokutovém území, ale důrazný zadák jeho ránu srazil na rohový kop.
63'
Villarreal se dostal na polovinu Valencie, nicméně domácí se u míče dlouho neohřáli. Jejich akci zastavil nedovolený zákrok.
62'
Valencia zahrávala standardní situaci na polovině Villarrealu. Hosté se rozhodli pro rozehrávku do kombinace a hledají si prostor.
61'
Diego López si naběhl na výbornou přihrávku za obranu Villarrealu, vypálil bez přípravy, jenže si neseřídil mířidla a minul branku.
60'
Je za námi hodina hry a domácí Villarreal zatím drží nejtěsnější možné vedení. Valencia navíc po změně stran příliš nehrozí.
59'
Hosté přečetli nepovedenou rozehrávku Villarrealu, jenže se nepřesnou přihrávkou na pravé křídlo připravili o možný protiútok.
58'
Valencia se vydala vpřed po pravé straně, ale centr z pravého křídla skončil jen na hlavě dobře postaveného obránce domácího mužstva.
57'
Na stadionu rázem panuje fantastická atmosféra. Domácí příznivci ženou Villarreal vpřed hlasitým skandováním.
55'
Villarreal právě vstřelil branku! Villarreal se dostává do vedení! Domácí celek se prosadil po rohovém kopu! Alexander Sörloth sice nechal vyniknout brankáře, ale k dorážce se dostal JORGE CUENCA, který už míč dostal za čáru!
54'
Domácí celek se dral do otevřené obrany Valencie. Skvěle se uvolnil Guedes, jenže pokusem o dloubák brankáře nepřekonal.
53'
Žlutá karta pro tým Villarreal CF (Jorge Cuenca).
52'
Duro si navedl míč na levou nohu, ale jeho přízemní projektil dokázal brankář vynikajícím zákrokem vytěsnit mimo tři tyče!
51'
Javier Guerra střílel placírkou z hranice velkého vápna, jenže jeho projektil skončil v rukavicích pozorného brankáře.
50'
Valencia podnikla zajímavý výpad po pravém křídle, jenže nikdo v tmavém dresu se k centru ve vápně neprobil.
49'
Domácí kombinují v zadních řadách a nikam se neženou. Villarreal spíše vyčkává na skulinky v obraně soupeře.
48'
Valencia se drala vpřed středem hrací plochy, jenže nikdo v tmavém dresu nedokázal najít rozběhnutého Pepelua.
47'
Villarreal se dostal vpřed po pravé straně, ale nikdo ve žlutém dresu neprocedil míč do vápna.
46'
ze hřiště odchází Francis Coquelin, přichází Dani Parejo.

ze hřiště odchází Sergi Canós, přichází Hugo González.
46'
První poločas končí! V úvodní pětačtyřicetiminutovce jsme se branky nedočkali. Ve 20. minutě ohrozil branku domácího celku Duro, ale lobem branku přestřelil. Deset minut před přestávkou byl faulován jeden z domácích hráčů a Villarreal kopal penaltu. Tu však neproměnil Alejandro Baena.
45+4'
45+3'
Alexander Sörloth se před brankou soupeře protlačil k centru z pravé strany, jenže jeho pokus hlavou obránce srazil na rohový kop.
45+2'
Thierry Correia se opřel do míče z ostrého úhlu, ale trefil blokujícího obránce.
45'
Domácí brankář se zapojil do rozehrávky Villarrealu na hranici velkého vápna. Jeho pobídka ale skončila u soupeře.
44'
Jorge Cuenca dostal přihrávku na levou stranu, odkud odcentroval na hranici velkého vápna, kde však hlídkovala obrana.
42'
Žlutá karta pro tým Villarreal CF (Alejandro Baena).
41'
Alejandro Baena se hnal za další přihrávkou na polovinu soupeře, jenže trefil rivala vysokou nohou.
40'
ze hřiště odchází José Gayà, přichází Thierry Correia.
39'
Villarreal po neproměněné penaltě nadále pokračuje v ofenzivním snažení. Průnik z levé strany ale nebezpečí nepřinesl.
38'
Exekuce pokutového kopu se ujal Baena, ale Mamardašvili jeho ránu zalepil!
36'
Žlutá karta pro tým Valencia CF (Cristhian Mosquera).
36'
Pokutový kop pro domácí celek!
35'
Kiko Femenía podpořil ofenzivu domácího celku náběhem po pravé straně, ale jeho pobídka skončila sražená v zámezí.
33'
Domácí se natlačili na polovinu soupeře, jenže sudí nakonec přisoudil vhazování Valencii. Fanouškům Villarrealu se verdikt nelíbí.
32'
Alexander Sörloth se sice dostal k míči na polovině hřiště, jenže pod tlakem dvou soupeřů se nechal zahnat do zámezí.
31'
Jaremčuk prošel s míčem u nohy na hranici velkého vápna, ale jeho pokus srazil obránce ve žlutém dresu na rohový kop.
30'
Je za námi úvodní půlhodina dnešního souboje a zatím sledujeme dramatické utkání. Ani jeden z týmů se zatím nedostává do tlaku.
29'
Alexander Sörloth se dral za přihrávkou do pokutového území, jenže pobídka byla o krůček delší než bylo potřeba.
28'
Mandi výborně obral o míč jednoho ze soupeřů, otočil se a rozehrál na brankáře. Následný nákop ale opět získala Valencia.
27'
Další hráč Valencie zůstává po souboji ležet na trávníku v nefotbalové pozici. Zatím sledujeme duel plný nedovolených zákroků.
26'
Duro se hnal do další zajímavé akce, ale tu zastavil odmávaný ofsajd.
25'
Dimitri Foulquier u postranní čáry přišlápl jednoho z domácích hráčů a může být rád, že nedostal žlutou kartu.
24'
Giorgi Mamardašvili se musel zapojit do rozehrávky Valencie. Jeho přenesení hry skončilo na levé straně u Canóse.
22'
Alejandro Baena utekl soupeři po levém křídle, ale následný průnik do vápna se mu nepovedl.
21'
Jeden z domácích hráčů zůstává po souboji ležet na trávníku a drží se za kotník. Uvidíme, zda bude schopen nadále pokračovat.
20'
Tak jsem to zakřikl! Duro dostal výbornou přihrávku, chtěl přelobovat brankáře, jenže svůj pokus poslal až nad břevno!
19'
Valencia kombinuje na polovině hřiště. Zatím v úvodu sledujeme spíše opatrné utkání.
18'
Francis Coquelin sklepl míč pod sebe, kde byl Jorge Cuenca, jenže ten míč do pokutového území neprocedil.
17'
Yerson Mosquera diriguje rozehrávku domácího celku na vlastní polovině. Nikdo z napadajících hráčů jej o míč nepřipravil.
15'
Další přímý kop domácího celku našel u vzdálenější tyče Comesaňu, jehož hlavička těsně minula branku.
13'
Villarreal zahrával přímý kop na polovině soupeře. Centr z pravé strany se snesl ke vzdálenější tyči, kde nebyl nikdo ve žlutém dresu.
12'
Žlutá karta pro tým Villarreal CF (Kiko Femenía).
11'
Hosté si museli pomoci malou domů. Brankář Valencie pod tlakem dobíhajícího soupeře odkopl míč do zámezí.
10'
Po delší době se domácí zjevili v pokutovém území soupeře, ale Alexander Sörloth z rohu velkého vápna nedokázal vypálit.
9'
Villarreal má problémy s aktivním napadáním ze strany Valencie. Domácí si zatím často pomáhají nákopy na polovinu hřiště.
8'
Jeden z domácích hráčů po souboji na pravé straně upadl a hlasitě zakřičel. Sudí ale neodpískal nedovolený zákrok.
7'
Valencia se snaží útočit po křídlech, ale domácí zatím skvěle zavírají kraje hrací plochy.
6'
Hostující brankář rozehrával vysoko nad hranicí velkého vápna. Dvojice napadajících hráčů Villarrealu jej ale od míče neodstavila.
5'
Sergi Canós u postranní čáry zbytečně nakopl míč mezi diváky, kterým se okamžitě omlouvá.
4'
Zadáci Villarrealu kombinují v zadních řadách. Ofenzivní hráči domácího celku zatím nejsou příliš aktivní.
3'
Valencia ukázala zajímavý přechod do útoku. K ohrožení domácí branky scházela jen přesnější průniková přihrávka na Dura.
2'
Domácí se drali vpřed po levé straně, ale stopeři Valencie se dokázali skvěle vrátit a nenechali Guedese projít do zakončení.
1'
Villarreal obstaral výkop do prvního poločasu dnešního souboje. Domácí se ihned vydali vpřed, ale zakončení z toho nebylo.
1'

Villarreal CF: Jörgensen – Femenía, Y. Mosquera, Mándí, Cuenca – Coquelin, Comesaña, Baena – B. Traoré, Sörloth, Go. Guedes.
Náhradníci: I. Álvarez – Achúmáš, Capoue, Leković, Morales, G. Moreno, C. Romero, Parejo, Trigueros.

Valencia CF: Mamardašvili – Foulquier, C. Mosquera, Özkacar, Gayà – Di. López, Guerra, Pepelu, Canós – Jaremčuk, Duro.
Náhradníci: Doménech, Rivero – Almeida, Amalláh, Correia, Gąsiorowski, H. González, Marí, F. Pérez, J. Vázquez.
Villarreal CF

Domácí Villarreal je na tom o něco hůře. Po dvaceti osmi kolech má Villarreal na kontě třicet pět bodů a patří mu jedenáctá pozice. Dá se tedy předpokládat, že v letošní sezóně už do boje o pohárové příčky nezasáhne. Body soupeřům rozdává převážně na domácí půdě. Z posledních pěti odehraných duelů ale Villarreal čtyřikrát zvítězil. Porážka 0:4 na hřišti Marseille jej ale stále místo v Evropské lize. V lize pak naposledy zvítězil 3:2 na hřišti Realu Betis.
Valencia CF

Hostující Valencia v letošním ročníku odehrála dvacet sedm zápasů a zatím vybojovala čtyřicet bodů. S tímto ziskem patří celku z pobřežního města osmá pozice. Valencia tak stále může pomýšlet na útok na pohárové příčky, na které aktuálně ztrácí jen šest bodů. V březnu navíc Valencia na domácí půdě uhrála remízu s Realem Madrid a dokázala přehrát Getafe. Hostující kouč má navíc k dispozici takřka kompletní kádr. Schází jen vykartovaný Guillamon a zraněný Diakhaby.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.