Děkuji Vám za pozornost a přeji dobrou noc.
Odvetné utkání se bude hrát 30. dubna 2013.
Po dnešním utkání se role otočily a adeptem na postup se stala Borussia Dortmund.
Rozhodčí Kuipers dnes naposledy foukl do píšťalky, a ukončil tak utkání, ve kterém domácí Borussia Dortmund přejela Real Madrid 4:1. Hvězdou utkání se stal Lewandowski, který zaznamenal všechny čtyři branky. První poločas byl vyrovnaný a zaslouženě skončil 1:1, v prvním poločase se prosadil zmiňovaný Lewandowski a Ronaldo, který zaznamenal důležitou vyrovnávací branku. Druhý poločas už patřil domácímu celku a Lewandowski se v něm trefil v 50. minutě, 55. minutě a 67. minutě. Real Madrid to bude mít v odvetě velmi složité a pokud bude chtít postoupit, bude se muset prezentovat ofenzivnějším hrou.
Střely na branku: Borussia Dortmund 9 ─ 6 Real Madrid.
Střely celkem: Borussia Dortmund 11 ─ 8 Real Madrid.
Držení míče: Borussia Dortmund 48% ─ 52% Real Madrid.
90+4
Borussia se však pozorně brání a soupeře k ničemu nepouští.
90+4
Běží poslední vteřinky dnešního utkání a u míče jsou hosté.
90+3
Real Madrid dostal výhodu rohového kopu a ke střele se dostal Varane, avšak jeho střelecký pokus skončil těsně vedle levé tyče.
90+2
Sergio Ramos vyfasoval žlutou kartu. Nejprve zahrál rukou a poté fauloval.
90+2
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází İlkay Gündogan, přichází Julian Schieber.
90+1
V ofsajdové pasti uvízl Grosskreutz.
90
Druhý poločas bude nastaven o čtyři minuty.
90
Weidenfeller už je na nohou a může pokračovat ve hře.
89
Weidenfeller zůstal sedět na trávníku, ublížil si při střetu s Ronaldem, kterého vychytal.
89
Khedira připravil zajímavou pozici Ronaldovi, ale ten se střelecky neprosadil.
87
Vypadá to, že utkání se spíše dohrává. Nyní se na útočné polovině zmocní autového vhazování Borussia.
86
Özil se nadechl k útočné akci, ale sólo mu nevyšlo.
84
Götze odcentroval míč do pokutového území, ale hosté se ubránili.
84
Rohový kop pro domácí tým.
83
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Lukasz Piszczek, přichází Kevin Grosskreutz.
82
Střídání v týmu Borussia Dortmund: ze hřiště odchází Jakub Blaszczykowski, přichází Sebastian Kehl.
81
Hosté využili už všech změn v sestavě. Domácí mají k dispozici ještě všechna tři střídání.
80
Střídání v týmu Real Madrid: ze hřiště odchází Xabi Alonso, přichází Kaka.
80
Di María vystřelil, ale jeho pokus byl zablokován.
79
Real Madrid se sice ubránil, ale domácí tým u balonu zůstane.
78
Následuje rohový kop ve prospěch domácího celku.
78
Lewandowski zkoušel velmi chytrý obstřel, ale tentokrát si na Lópeze nepřišel. Brankář Realu Madrid vytasil ze své sbírky brilantní zákrok a zabránil jasnému gólu.
78
V ofsajdu uvízl Reus.
76
Teď už se balonu zmocní domácí celek a bude rozehrávat.
76
A máme tady další aut ve prospěch Realu Madrid.
73
Pro faul si došel Blaszczykowski a Borussia Dortmund dostane výhodu standardní situace.
70
Robert Lewandowski fauloval Ramose a vyfasoval žlutou kartu.
69
Přihrávku do ofsajdu obdržel Ronaldo, a sudí tak musel hru přerušit.
68
Střídání v týmu Real Madrid: ze hřiště odchází Gonzalo Higuaín, přichází Karim Benzema.
68
Střídání v týmu Real Madrid: ze hřiště odchází Luka Modrić, přichází Ángel Di María.
67
Dortmund právě vstřelil branku!
ROBERT LEWANDOWSKI bezpečně proměňuje pokutový kop a jednoznačně se stává hvězdou dnešního utkání. Díky této trefě si připisuje také desátou trefu v letošním ročníku Ligy mistrů.
66
Borussia Dortmund bude zahrávat pokutový kop.
65
Real Madrid z této standardní situace vůbec nic nevytěžil. Ronaldo se sice dostal ke střele hlavou, ale mířil nepřesně.
65
Hosté vybojovali rohový kop.
64
Mesut Özil se dožadoval žluté karty pro soupeře, ale za protesty ji vyfasoval on sám.
64
Faulovaný byl Özil a hosté dostanou výhodu standardní situace.
63
Gól na hlavě měl Ramos, ale Weidenfeller si s jeho střelou poradil a míč uklidil do rukavic. Navíc sudí odpískal ofsajd, a tak byla veškerá snaha zbytečná.
63
Real Madrid bude zahrávat volný přímý kop.
62
Hosté se před rohovým kopem ubránili a vyrazili do protiútoku.
62
Gündogan se ocitl v obrovské šanci a jeho střela měla gólové parametry, ale López si připsal výtečný zákrok a střelu vytěsnil na rohový kop.
61
Pokud chtějí hosté dosáhnout lepšího výsledku, chtělo by to změnu v sestavě.
61
Útočnou akci Realu Madrid zastavil ofsajd, ve kterém se zapomněl Higuaín.
60
Teď přišla nepřesná přihrávka a bude následovat autové vhazování pro Dortmund.
60
Ronaldo odcentroval míč do pokutového území, ale domácí hráči se ubránili bez potíží.
60
Real se přesunul na útočnou polovinu, ale Borussia se brání pozorně.
59
Real Madrid kombinuje na vlastní polovině a pomalu se přesouvá do středu hřiště.
57
Na druhé straně se v šanci ocitl Modrić, ale Weidenfeller byl včas na správném místě a střelecký pokus lehce zneškodnil.
55
ROBERT LEWANDOWSKI zaznamenává hattrick a Borussia odskakuje na dvoubrankové vedení. Schmelzer přihrával do vápna, kde si LEWANDOWSKI balon zpracoval a vystřelil. López opět neměl šanci této brance zabránit a na své spoluhráče se právem zlobí.
55
Vypadá to, že Borussia Dortmund získala po vedoucí brance klid a hraje s větší lehkostí.
54
Žlutou kartu vyfasoval Sami Khedira.
53
Ke střele se dostal Blaszczykowski, ale mířil velmi nepřesně.
51
Přihrávku obdržel Alonso, ale balon si zpracovat nedokázal a přišel o něj.
50
ROBERT LEWANDOWSKI dává z ničeho nic dnešní druhou branku a posílá domácí tým opět do vedení. Také druhou branku usměrnil LEWANDOWSKI přesně k tyči a López byl bez šance. Na gól přihrával Reus.
49
Borussia u balonu zůstává a Real se stále pozorně brání.
49
Po pravé straně zakládá útočnou akci Blaszczykowski a Real Madrid se musí pozorně bránit.
48
Reus odcentroval míč do pokutového území, kde si pro něj vyskočil pozorný López a uklidil jej do rukavic.
48
Borussia Dortmund bude zahrávat rohový kop.
48
Hosté oblékli tradiční bílé komplety.
47
Domácí fotbalisté dnes hrají v tradičních pruhovaných černo-žlutých dresech a v černých trenýrkách.
47
Ramos se provinil šlapákem a Borussia bude rozehrávat.
46
V ofsajdové pasti uvízl Lewandowski.
46
Götze se s míčem vydal do velkého vápna, ale protihráči ho o balon obrali.
46
Hráči se vrací zpět na hrací plochu, a druhý poločas tak za malou chvíli může začít.
Máme za sebou první poločas, který byl velmi vyrovnaný a skončil zaslouženým stavem 1:1. Dortmund poslal do vedení už v osmé minutě Lewandowski a hosté na vyrovnávací branku čekali velmi dlouho. Nicméně ve 43. minutě se dopustil obrovské hrubky Hummels a Real Madrid ji dokázal potrestat. Higuaín našel Ronalda a ten přesnou trefou do prázdné brány vyrovnal na 1:1.
Střely na branku: Borussia Dortmund 3 ─ 4 Real Madrid.
Střely celkem: Borussia Dortmund 4 ─ 4 Real Madrid.
Držení míče: Borussia Dortmund 49% ─ 51% Real Madrid.
Druhý poločas začne přibližně v 21:46.
45
Rozhodčí přidal jednu minutu nad rámec prvního poločasu.
44
Lewandowski fauloval a hosté budou rozehrávat.
43
Real právě vstřelil branku!
Obrovskou hrubku udělal Hummels a svému soupeři nabídl gól. Higuaín se zmocnil míče a na levé straně našel přihrávkou CRISTIANA RONALDA, jenž přesnou trefou dopravil balon do prázdné brány.
42
Dortmund se přesunul na útočnou polovinu.
41
Ronaldo založil protiútok, ale domácí tým se ubránil a svému soupeři nic vážného nedovolil.
41
Na útočné polovině se autového vhazování zmocní Borussia.
40
V pokutovém území se zamotal Coentrão a svého soupeře vůbec neohrozil.
40
Hummels vyvezl míč a centrem hledal na pravém křídle Bendera, ale našel pouze Ronaldovu hlavu.
39
Nicméně z tohoto protiútoku žádné nebezpečí nehrozilo.
38
Do protiútoku vyráží domácí celek.
38
Následuje autové vhazování pro hosty.
37
Na druhé straně přihrával nepřesně Schmelzer, a tak se míč přestěhoval na kopačky fotbalistů Realu Madrid.
36
Higuaín hledal centrem Ronalda, ale tento centr byl přetažený a skončil v zámezí. Rozehrávat bude Borussia.
36
Ramos odcentroval míč do pokutového území, ale domácí tým se ubránil.
35
Ronaldo přihrával nepřesně, ale jeho protihráči získali míč zpět na své kopačky.
34
Domácí tým se drží na útočné polovině, ale Real se brání pozorně. Khedira teď balon odkopl do bezpečí.
33
Autové vhazování pro domácí tým.
32
Blaszczykowski však branku hostí neohrozil, protože Higuaín se stihl vrátit a svému protihráči střelu na branku nedovolil.
32
Higuaín přišel o míč a do protiútoku vyráží Blaszczykowski.
31
U míče jsou fotbalisté Realu, kteří se teď pohybují v blízkosti středového kruhu a jejich soupeř rozehrávku napadá.
31
Autové vhazování pro hosty.
29
Alonso odcentroval míč do pokutového území, ale tam byl připravený Weidenfeller, jenž balon vyboxoval do bezpečí.
29
Faulovaný byl Coentrão a Real bude zahrávat další standardní situaci.
27
Opět si ji na starost vzal Alonso, ale tentokrát se mu centr vůbec nepovedl a skončil v zámezí.
27
Další standardka ve prospěch Realu.
26
Alonso nádherně zakroutil balon do pokutového území, ale Subotić jej odhlavičkoval do bezpečí, a hosté se tak k ohrožení branky nedostali.
26
Faulovaný byl Ronaldo, provinil se Piszczek a hosté dostanou výhodu standardní situace, kterou si na starost bere Alonso.
26
Khedira sice vystřelil, ale Schmelzer jeho pokus zablokoval bez potíží.
25
Nepřesnou střelu ze své kopačky vyslal Gündogan, a López tak zasahovat nemusel.
24
Ronaldo ze své pravačky vyslal velmi jedovatou střelu, ale Weidenfeller byl ve střehu a balon vyrazil do bezpečí.
23
Volný přímý kop si na starost bere Ronaldo.
23
Bender zahrál rukou a Real dostane výhodu standardní situace.
23
Faulovaný byl Ronaldo a hosté budou rozehrávat.
22
Autové vhazování pro Dortmund.
21
Higuaín uvízl v ofsajdové pasti, a hosté tak o míč přišli.
20
Ramos odcentroval míč do velkého vápna, ale Ronaldo na něj nedoskočil a balon skončil v zámezí.
19
Real Madrid vyrazil do protiútoku, ale soupeřovu branku neohrozil. Hosté zůstávají na útočné polovině.
19
Götze poslal ke vzdálenější tyči zajímavý centr, ale Ramos byl včas na místě a balon odhlavičkoval do bezpečí.
18
Schmelzer se provinil útočným faulem na Ramose a Real bude rozehrávat.
18
Borussia Dortmund je v úvodních minutách aktivnějším týmem a zaslouženě vede.
17
Ronaldo fauloval Piszczeka a rozehrávat budou opět domácí hráči.
16
Khedira fauloval a domácí tým bude rozehrávat.
15
Autové vhazování ve prospěch Realu Madrid.
14
Hosté kombinují na vlastní polovině.
14
Real byl opět na útočné polovině, ale domácí fotbalisté se ubránili a svého soupeře do ničeho nepustili.
13
Útočnou akci Realu překazil praporek sudího, jenž signalizoval ofsajdové postavení, ve kterém uvízl Higuaín.
11
Özil přihrával Ronaldovi, ale přihrávka byla příliš dlouhá, a tak ji portugalský hráč nestihl.
11
Teď už však následuje autové vhazování ve prospěch Realu.
11
Real Madrid se před touto standardní situací ubránil bez potíží, ale domácí fotbalisté u balonu zůstali.
10
Ramos se prezentoval nedovoleným zákrokem a Dortmund dostane výhodu standardní situace.
10
Na vlastní polovině kombinuje Real Madrid a postupně se přesouvá do středu hřiště.
8
Götze odcentroval z levé strany míč do pokutového území, kde se skvěle uvolnil ROBERT LEWANDOWSKI a přesnou trefou poslal Dortmund do brzkého vedení.
7
Do prázdné branky mohl dorážet Lewandowski, ale u balonu nebyl včas. Pak se k míči dostal, ale trefil pouze bránícího protihráče.
7
Reflexivním zákrokem likviduje López stoprocentní gólovou šanci. Reus si střihl sólo přes půlku hřiště a pak ze své kopačky vyslal nepříjemnou střelu, kterou López výtečně vyrazil.
6
Bender si připsal obranný zákrok a útočnou akci Realu zastavil.
6
Útočnou akci podniká Modrić a na pravé straně hledá Özila.
5
Real se ubránil a mohl vyrazit do protiútoku, ale Ramos přihrával nepřesně na obsazeného Özila, a hosté tak o míč přišli.
5
Khedira fauloval a Dortmund bude rozehrávat.
4
Prozatím se hraje hlavně mezi pokutovými územími. Žádná šance ještě nepřišla. Nicméně domácí se teď pohybují na útočné polovině, a tak se nějaká šance třeba urodí.
3
Schmelzer odcentroval míč do pokutového území, ale připravený Varane jej odvrátil do bezpečí.
3
Teď už domácí hráči o míč přišli, ale okamžitě ho vybojovali zpět. Real rozehrávku opět napadá.
2
Borussia drží míč na svých kopačkách a pohybuje se s ním na vlastní polovině.
1
Přišla však nepřesná přihrávka a následuje další autové vhazování pro domácí tým.
1
Domácí tým dostal výhodu autového vhazování, ale Real pak míč vybojoval zpět na své kopačky.
1
Po levé straně pelášil s míčem Ronaldo, ale balon opustil hrací plochu, a tak útočná akce skončila.
1
-1
Dortmund povede s kapitánskou páskou Weidenfeller a Real Madrid zase Ramos.
-3
Stadionem zní hymna Ligy mistrů.
-3
Na stadionu panuje výborná atmosféra.
-4
Hlavní sudí Kuipers přivádí dnešní aktéry na zelený pažit.
-5
Obě základní jedenáctky jsou připraveny v tunelu.

Borussia Dortmund: Weidenfeller ─ Piszczek, Subotić, Hummels, Schmelzer ─ Bender, Gündogan ─ Blaszczykowski, Götze, Reus ─ Lewandowski.

Real Madrid: López ─ Ramos, Varane, Pepe, Coentrão ─ Khedira, Alonso ─ Özil, Modrić, Ronaldo ─ Higuaín.

Rozhodčí: Kuipers ─ van Roekel, Zeinstra.
Tyto dva celky se v letošní sezoně střetly už dvakrát a bylo to právě v Lize mistrů, kde bojovaly o postup ze skupiny D. V úvodním utkání zvítězila Borussia, která na domácí půdě porazila Real 2:1. Za Dortmund se prosadili Lewandowski a Schmelzer, za Real snižoval Ronaldo. V odvetném utkání skončilo utkání nerozhodně 2:2. Za Real se prosadili Pepe a Özil a za Dortmund se trefili Reus a Götze.
Pravděpodobné sestavy:

Borussia Dortmund: Weidenfeller ─ Piszczek, Subotić, Hummels, Schmelzer ─ Bender, Gündogan ─ Błaszczykowski, Götze, Reus ─ Lewandowski.

Real Madrid: López ─ Ramos, Pepe, Varane, Coentrão ─ Alonso, Khedira ─ Di María, Özil, Ronaldo ─ Higuaín.
Real Madrid se do semifinále dostal přes Galatasaray Istanbul, který nejprve porazil 3:0, ale v odvetě mu podlehl 3:2. První zápas byl jednoznačný, ale odvetný už tolik ne. Ronaldo poslal Real sice do vedení, ale Galatasaray Istanbul dokázal nepříznivé skóre otočit na 3:1, o branky se postarali Eboué, Sneijder a Drogba. Druhý poločas byl ze strany tureckého týmu velmi sympatický, ale na postup to nestačilo. Navíc těsně před konečným hvizdem přidal branku opět Ronaldo a utkání skončilo 3:2. Real sice prohrál, ale díky prvnímu vítězství 3:0 postoupil mezi nejlepší čtyřku.
Borussia Dortmund do semifinále postoupila přes španělskou Málagu, se kterou na venkovní půdě remizovala 0:0. Ovšem odveta byla velmi zajímavá a musela bavit i nezaujatého diváka. Ve 25. minutě šla do vedení Málaga, ale ve 40. minutě Borussia vyrovnala. Osm minut před koncem řádné hrací doby poslal Málagu do vedení Eliseu a fanoušci tohoto celku už věřili v semifinále. Rozhodčí Thomson však nastavil čtyři minuty nad rámec řádné hrací doby a v těchto minutách se stalo něco neuvěřitelného, protože Borussia dokázala během dvou minut vstřelit dvě branky, a otočila tak nepříznivé skóre 1:2 na 3:2. O tyto důležité branky se postarali Reus a Santana.
Místem, kde se veškeré dění bude odehrávat je Signal Iduna Park v Dortmundu.
Dnešní utkání bude řídit hlavní sudí Björn Kuipers, na čarách mu budou asistovat Sander van Roekel a Erwin Zeinstra. Jako čtvrtý rozhodčí bude pomáhat Berry Simons. Vypomáhat budou také brankoví rozhodčí, kterými jsou Pol van Boekel a Richard Liesveld. Všichni pánové jsou z Nizozemska.
Dobrý večer, vítejte u komentovaného přenosu Ligy mistrů, která je nejprestižnější klubovou soutěží na světě. Dnes máme na programu semifinále, ve kterém domácí Borussia Dortmund bude hostit Real Madrid. Komentářem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.