To je z mé strany vše. Těším se u dalších zápasů z prestižní Ligy mistrů. Na počtenou a dobrou noc.

Žluté karty: 2:1
A je dobojováno. Sledovali jsme zápas, který se rozhodl už v prvním poločase. V něm vstřelil pařížský celek tři branky a dostal se do vedení 3:0. Ve druhém poločase se sice hráči z Portugalska snažili, ale v útočné fázi se jim dnes příliš nedařilo. Nutno ale dodat, že PSG výborně bránilo a po výhře 3:0 tedy vybojovalo další cenné vítězství.
90+3
Cardozo to ještě zkusil z dálky, ale branku PSG těsně minul.
90+2
Utkání se už pouze dohrává.
90+1
Hlavní rozhodčí nastavil dvě minutky.
90
Hraje se poslední minuta řádné hrací doby.
89
Hosté jsou u míče a ženou se dopředu.
88
Cavani se dostával do vápna hostů, ale nakonec o míč přišel.
87
Domácí se nakonec vydali dopředu, ke střele se dostal Matuidi, ale jeho ránu zablokoval jeden z hostujících hráčů.
86
Pařížský celek získal míč a opět v klidu kombinuje. Do konce zápasu zbývá několik posledních minutek.
85
Stále se hraje na polovině domácího celku, který ale výborně brání a kráčí za dalším vítězstvím.
84
Jenže ani z tohoto rohu nedokázali hosté nic vytěžit a stav zápasu se tedy stále nemění.
83
A Benfica vybojovala rohový kop.
83
Po několika nepřesných přihrávek jsou u míče hosté, kteří pospíchají dopředu.
82
Hosté to stále zkouší a tlačí se dopředu, ale nevypadá to, že by se jim podařilo něco vymyslet.
81
Po dobrém napadání se k míči dostal Gomes, který to zkusil z dálky, ale s jeho slabým přízemním pokusem si Sirigu v pohodě poradil.
80
Hosté se na chvíli dostali k míči, ale nakonec o něj zase bleskově přišli.
79
Pařížský celek opět v klidu kombinuje. Druhý poločas není příliš záživný, ale není se čemu divit, rozhodnuto totiž už bylo po prvním dějství.
78
Domácí naposledy střídají. Alexe nahradil Camara.
77
PSG to nakonec zkusilo po levé straně, ale z následného centru nebylo vůbec nic, protože míč odhlavičkoval Pérez.
76
U míče jsou opět domácí hvězdy, které si v klidu přihrávají a nikam nepospíchají.
75
Aktivní Cavani se dostal k další střele, ale tentokrát trefil pouze hostujícího obránce.
74
Tak jsem to zakřikl. Po bleskové akci domácích se dostal ke střele z úhlu Lucas, ale brankář Artur míč vyrazil před sebe, kde byl Cavani, ale i toho hostující brankář skvěle vychytal!
73
Ve druhém poločase se zatím nic vážného nestalo. Neviděli jsme žádnou šanci a troufám si říct, že o vítězi tohoto duelu je už dávno rozhodnuto.
72
Domácí střídají. Dohrál Lavezzi a přišel Lucas.
71
Hosté hrají všechny útočné akce hlavně před Cardoza, ale ten je výborně bráněn a zatím se k ničemu nedostal. Navíc působí hodně otráveným dojmem.
70
PSG střídá. Odešel Verratti a zahraje si Rabiot.
69
Po bleskové akci hostů se dostal ke střele Sulejmani, ale branku francouzského celku netrefil.
68
Domácí to opět zkusili dlouhým nákopem, ale ten nebyl přesný a míč sebral hostující brankář.
67
Pařížský celek je u míče a opět pouze kombinuje.
66
Hosté opět poslali tři centry od vápna PSG, ale ani tentokrát z toho nic nebylo a domácí stále vedou o tři branky.
65
Benfica střídá. Odešel Gaitán a zahraje si Sulejmani.
64
Domácí se opět vydali dopředu, ale Cavani ztroskotal na pozorné obránce lisabonského celku.
63
Na druhé straně to zkoušel technickou střelou Cardozo, ale poslal míč pouze nad branku PSG.
62
Nakonec se domácí přeci jen vydali dopředu. Do vápna hostů se prodral Cavani, ale toho na poslední chvíli zastavil Garay, jinak by byl domácí střelec sám před brankářem.
61
Alex drží míč a uklidňuje své spoluhráče, kterým se zatím ve druhém poločase příliš nedaří.
60
Matić utekl po levé straně a přihrával na malé vápno, tam ale byl pozorný Sirigu, který míč sebral.
60
Jenže hosté z Portugalska skvěle napadali a míč vybojovali.
59
Ani z další akce Benfica nic nevytěžila a u míče jsou po delší době domácí borci.
58
Benfica tlačí a stále se hraje na polovině francouzského celku, který ale zatím skvěle brání.
57
Hosté poslali do vápna domácího celku několik centrů, ale ani jeden se neujal. Celou akci nakonec ukončil Pérez, po jehož střele skončil míč nad brankou PSG.
56
Po zásahu Zlatana je tu další roh pro hosty.
56
Rohový kop pro Benficu.
55
Hráči pařížského celku se nakonec vydali dopředu, ale tam o míč rychle přišli. Nyní sledujeme nezáživnou pasáž, ve které se téměř nic neděje.
54
Domácí nemají kam pospíchat a proto stále kombinují na své polovině.
53
Lavezzi skvěle zabojoval a získal míč, který následně dovezl až na svojí polovinu. Laurent Blanc ho za to hodně hlasitě pochválil.
52
Pařížský celek to nakonec zkusil dlouhou přihrávkou za obranu, ale Ibrahimović se k míči tentokrát nedostal.
51
Domácí se po delší době dostali k míči a v v klidu kombinují na své polovině.
50
Benfica vstoupila do druhého poločasu skvěle, je aktivnější, ale domácí výborně brání a hosté se zatím nedokázali prosadit a stále tak prohrávají o tři branky.
49
Hosté poslali do vápna PSG zajímavý centr, ale tam byl jako první Maxwell, který míč odkopl.
48
Ibrahimović si to namířil mezi tři obránci, ale nakonec o míč přišel.
47
K míči se postavil Garay, ale jeho technickou střelu Sirigu zlikvidoval a míč vyboxoval daleko od své branky.
47
A je tu navíc velmi zajímavá standardní situace pro hosty, přesně z hranice velkého vápna PSG.
47
Žlutou kartu uviděl domácí Alex.
46
Hosté v poločase střídali. Marković nahradil Djuričiće.
46
Vše je připraveno a druhé dějství tedy může začít.
Hráči obou celků se pomalu vracejí na trávník. Druhý poločas začne za malý okamžik.

Žluté karty: 1:1
První poločas je za námi. Nutno dodat, že byl velmi zajímavý a nabídl hned tři branky. Dvakrát se trefil hvězdný Zlatan Ibrahimovič a jednou Marquinhos, to znamená, že Paris Saint-Gernain vede 3:0. Hosté se snažili, bojovali, ale v útočné fázi se jim příliš nedařilo a vypadá to, že je rozhodnuto. Ale uvidíme, co přinese druhý poločas, který bude určitě velmi zajímavý.
45+1
Poslední akci hostů ukončil útočný faul a je jasné, že v prvním dějství se už nic nestane.
45+1
Hlavní rozhodčí nastavil jednu minutku.
45
Jenže Benfica nevymyslela vůbec nic. Opět přišla nepovedená přihrávka a míč mají na kopačkách hráči pařížského celku.
44
Alex ale chyboval a k míči se dostali hosté, tak uvidíme, zda ještě něco vymyslí.
44
Domácí v klidu kombinují a čekají na poločasovou přestávku, která přijde za nějakých šedesát sekund.
43
Z dobrých dvaceti metrů to nakonec zkusil Garay, ale branku PSG přestřelil. Byla to ale pořádná dělovka.
42
Hosté poslali do vápna dva centry, ale ani jeden se neujal. Benfica ale zůstává u kulatého nesmyslu.
42
Po bleskové akci hostů je tu první rohový kop pro Benficu.
41
Dopředu se hnal domácí Lavezzi, ale zastavil ho pomezní rozhodčí, ofsajd.
40
Do konce prvního poločas zbývá zhruba pět minutek a pařížský celek stále vede o tři branky.
39
Zadáci PSG chybovali a dopředu se hnal Cardozo, ale provinil se útočným faulem a celá akce lisabonského celku tedy velmi rychle skončila.
38
Domácí opět drží míč na své polovině a několikrát si nyní zahrál i brankář Sirigu.
37
Zlatan si zatím chodí pro míče až na svojí polovinu, což u švédského střelce není obvyklé. Dnes má ale obrovskou chuť a je to na něm vidět.
37
Hostujícím hráčům se zatím v útočné fázi vůbec, ale vůbec nedaří. Tentokrát to zkusili po levé straně, ale ani z toho nic nebylo, protože Cardozo o míč přišel.
36
Za ostrý faul na polovině hřiště uviděl žlutou kartu domácí van der Wiel.
35
Tentokrát to domácí zkusili dlouhým nákopem, ale po něm skončil kulatý nesmysl v zámezí a na tahu jsou tedy hosté z Portugalska.
34
Držení míče: 64% – 36%.
34
Nakonec to domácí zkusili prostředkem hřiště, kde se hezky uvolnil Matuidi, ale ten byl faulován.
33
Pařížský celek opět v klidu kombinuje a nikam už příliš nepospíchá.
32
Domácí jsou na koni a hraje se stále pouze na jednu branku, a to na tu, kterou střeží brankář hostujícího týmu. Po úvodních třiceti minutách vede PSG už 3:0, a to určitě nikdo nečekal.
31
Žlutou kartu uviděl hostující Nicolas Gaitán.
30
Paris Saint-Germain právě vstřelilo branku!
Tak to už zavání debaklem, protože PSG jde do vedení o tři branky. Na centrovaný míč si naskočil ZLATAN IBRAHIMOVIČ, který dnes podruhé překonal hostujícího brankáře a zvýšil vedení svého celku.
30
Domácí vybojovali druhý rohový kop.
28
A je to tak. Fejsa musel nakonec opustit hřiště a nahradil ho Gomes.
27
Hostující Fejsa je stále ošetřován a vypadá to, že nebude schopný pokračovat.
26
Po ostrém souboji zůstal jeden z hostujících hráčů ležet na trávníku a rozhodčí Rizzoli hru raději přerušil.
25
A francouzský celek vede už 2:0. Z centru sice nic nebylo, ale domácí pokračovali v náporu a po střele z úhlu se dostal k odraženému míči MARQUINHOS, který ho poslal do poloprázdné branky.
24
Na sebe to nakonec vzal Ibrahimović, který obešel dva protihráče, dostal se do vápna, ale tam na poslední chvíli zasáhl Siqueira, který míč odkopl na rohový kop.
23
Hráči PSG si stále pouze přihrávají, ale daleko od branky lisabonského celku.
22
Domácí kombinují na své polovině a snaží se hru malinko uklidnit, protože v posledních vteřinách bylo k vidění několik nepřesných přihrávek a zbytečných ztrát.
21
Do velké šance se nyní hnal Djuričić, ale proti němu skvěle vyběhl Sirigu a míč sebral.
20
Kapitán Ibrahimović napřáhl z obrovské dálky, ale po jeh přízemní střele skončil kulatý nesmysl vedle hostující svatyně.
19
Domácí zatím diktují tempo hry a je vidět, že brzká branka jim hodně pomohla. Uvidíme, co předvedou hosté, přeci jen jim zbývá ještě nějakých 70 minutek.
18
Po povedeném útoku se dostal ke střele z vápna Siqueira, ale při pokusu podklouzl a míč nakonec poslal vysoko nad branku PSG.
17
Jenže hosté výborně napadali a nakonec míč získali. Nyní hráči z Portugalska v klidu kombinují na své polovině.
16
Domácí se po výborné kombinaci usadili na polovině lisabonského celku.
15
A van der Wiel to hned z další akce zkusil z velké dálky, ale s jeho přízemním pokusem si Artur v pohodě poradil a stav zápasu se tedy nemění.
14
Aktivní van der Wiel to opět zkoušel po pravé straně, ale tentokrát do vápna hostů neprošel a navíc přišel o kulatý nesmysl.
13
I tentokrát Benfica o míč lacině přišla a domácí rozjeli přihrávkový kolotoč.
12
Hosté drží míč na polovině PSG a snaží se něco vymyslet, zatím se jim ale v útočné fázi vůbec nedaří.
11
Hosté chybovali a dopředu se hnal Ibrahimović společně s Lavezzim, ale švédský útočník pokazil finální přihrávku a z této akce tedy tentokrát nic nebylo.
10
Na druhé straně zastavil bleskový útok hostů Matuidi, ale pouze za cenu faulu a u míče je tedy portugalský celek.
9
Celek z Paříže to zkusil po pravé straně, ale Cavani o kulatý nesmysl přišel.
8
Nyní jsou u míče domácí fotbalisté, kteří v klidu kombinují a nikam příliš nepospíchají, což je po skvělém začátku pochopitelné.
7
Centrovaný míč sebral pozornu Sirigu, který nyní hodně pomohl svým zadákům.
6
Hosté se ale snaží s nepříznivým výsledkem něco udělat a okamžitě se tlačí před branku PSG.
5
A po dalším útoku jdou domácí do vedení. Po krásné kombinační akci se dostal do vápna Gregory van der Wiel, který přihrál před branku, kde byl nehlídaný ZLATAN IBRAHIMOVIČ, který neměl problém uklidit míč do poloprázdné branky.
4
O chvíli později to vzal na sebe Siqueira, který se hezky uvolnil na levé straně, ale odcentrovat nedokázal, protože mu míč utekl mimo hrací plochu.
3
Postupný útok Portugalců ukončila nepřesná přihrávka, po které míč také skončil v zámezí.
2
Ibrahimović hledal parádní přihrávkou za obranu Lavezziho, ale tomu kulatý nesmysl utekl do zámezí.
1
Portugalský celek to hned zkusil dlouhým nákopem, ale jeden z hostujících hráčů si pomohl faulem a u míče jsou domácí hvězdy.
1
Úvodní výkop obstarali hostující fotbalisté.
1
Trenérem domácího celku je legendární Laurent Blanc. Hosty koučuje Jorge Jesus.
Rozhodčí právě přivedl hráče obou celků na trávník. Domácím kapitánem je hvězdný Ibrahimovič, u hostů zadák Luisão.
Hráči jsou už v tunelu před hřištěm. Za malý okamžik vejdou na trávník, který je perfektně připravený.

Paris Saint-Germain: Sirigu – van der Wiel, Alex, Marquinhos, Maxwell – Verratti, Motta, Matuidi – Cavani, Ibrahimović (C), Lavezzi.

Náhradníci: Douchez – Camara, Digne, Jallet, Rabiot, Lucas, Ménez.

Benfica Lisabon: Artur – Almeida, Luisão (C), Garay, Siqueira – Pérez, Fejsa, Djuričić, Matić, Gaitán – Cardozo.

Náhradníci: Lopes – Pereira, Jardel, Sulejmani, Gomes, Lima, Marković.

Rozhodčí: Rizzoli – Faverani, Stefani.
Vzájemné zápasy

Naposledy na sebe oba celky narazily v roce 2011, kdy v přátelském utkání vyhrála Benfica 3:1. Ve stejný rok spolu hrály také v Evropské lize a tehdy první zápas v Portugalsku vyhrála Benfica 2:1 a odveta skončila nerozhodně 1:1.
Benfica Lisabon

I celek z Portugalska je pasován na postupujícího z této skupiny a potvrdil hned v prvním kole, ve kterém porazil 2:0 belgický Anderlecht a získal velmi cenné a důležité tři body.
Benfica hraje evropské poháry pravidelně a je tedy zkušeným týmem, který jen tak nic nepřekvapí. Dnes ale narazí na velmi silný celek, který má obrovské ambice. Uvidíme, jak si s tímto zápasem celek z Lisabonu dokáže poradit a zda si na svém konto připíše překvapení.
Paris Saint-Germain

Pařížský celek je největším favoritem na první místo v této skupině. A svoji roli potvrdil hned v prvním kole, ve kterém vyhrál v Řecku, kde porazil místní Olympiakos vysoko 4:1.
Dnes nečeká francouzský celek vůbec lehké utkání, ale hvězdný tým nemůže jít do zápasu s ničím jiným, než s cílem získat tři bodíky. Podle mnoha odborníků je PSG černým koněm Ligy mistrů, tak uvidíme, zda dnes naváže na dobré výkony a vybojuje další cenné tři body.
V dresu domácího celku by dnes neměl chybět Zlatan Ibrahimovič, ale ani Cavani, Lavezzi či záložník Pastore. Máme se tedy na co těšit.
Skupina C

Tabulka po prvním kole:

PSG 3 body
Benfica 3 body
Anderlecht 0 bodů
Olympiakos 0 bodů

Do další fáze Ligy mistrů postupují první dva celky. Tým na třetím místě poputuje do Evropské ligy.
Zdravím všechny fotbalové fanoušky. Prestižní Liga mistrů má na programu další zápasy a my budeme sledovat duel mezi Paris Saint-Germain a Benficou Lisabon. Jasným favoritem tohoto duelu je francouzský celek.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.