Manchester City za pět minut dvanáct vykřesal šance na postup mezi nejlepších 16 týmů UEFA Champions League, ačkoliv tomu od závěru prvního poločasu nic nenasvědčovalo. City sice vedlo zásluhou Sergia Agüera, jenže během závěrečných pěti minut prvního poločasu inkasovalo dva góly z kopačky Xabiho Alonsa a hlavy Roberta Lewandawskiho. Po přestávce byla k vidění taktická vyspělost Bayernu, ta ovšem padla v závěru zápasu. V 85. minutě se podruhé v zápase prosadil Sergio Agüero, aby v první minutě nastavení následně dovršil hattrick a vystřelil Manchesteru City důležitou výhru. Konečný výsledek. Manchester City 3 Bayern Mnichov 2.
90+4
90+4
Sergio Agüero si vysloužil potlesk ve stoje a v dnešním zápase se už nic nestane.
90+4
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Sergio Agüero, přichází Martín Demichelis.
90+3
City připravuje taktické střídání.
90+2
Neuvěřitelný, absolutně neuvěřitelný závěr zápasu.
90+1
Manchester City právě vstřelil branku!
SERGIO AGÜERO převažuje misky vah zpět na stranu Manchesteru City, který se ujímá v nastavení vedení 3:2!! Jerome Boateng udělal v obraně obrovskou chybu, když na hranici šestnáctky ztratil míč a Sergio Agüero ho s chladnou hlavou uklidil přesně k pravé tyči.
90+1
Nad rámec dnešního dramatického zápasu byly nastaveny 3 minuty.
90
Pablo Zabaleta sestřelil u postranní čáry Pierra-Emila Hojbjerga a mohl být rád, že během necelé minuty neviděl druhou žlutou a následně červenou kartu.
89
Žlutou kartu dostává Pablo Zabaleta (Manchester City).
88
Na Sergia Agüera směřoval dlouhý nákop, argentinský útočník byl ale pohlídán skvěle bránícím Dantem.
87
Manchester City se žene za vítězstvím.
86
Celé Etihad Stadium ožilo a chce obrat v zápase.
85
SERGIO AGÜERO vykřesává naději na výhru v dnešním zápase a vyrovnává na 2:2!! Xabi Alonso namazal míč na kopačku Stefana Jovetiče, který ho sklepl z první na Sergia Agüera a ten se řítil sám na bránu. Argentinský útočník dosprintoval až do šestnáctky a poté napřáhl levačkou k přízemní střele, která sice nebyla razantní, ale zapadla přesně k pravé tyči.
85
Robert Lewandowski zřejmě neměl střídat a jasně říkal: "Not me". Rozhodčí ale zůstal neoblomný a Lewandowski musel ze hry.
84
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Robert Lewandowski, přichází Xherdan Shaqiri.
83
Bayern připravuje poslední střídání. Do hry se chystá vstoupit Xherdan Shaqiri.
82
Sergio Agüero chtěl sklepnout míč na Franka Lamparda, jenže to mu nevyšlo, stejně jako na opačné straně přihrávka Xabimu Alonsovi.
81
Sergio Agüero prostrčil míč kolmou přihrávkou na Franka Lamparda, který se řítil sám na bránu, jeho akci ale vzápětí překazil zdvižený praporek pomezního rozhodčího.
81
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Franck Ribéry, přichází Bastian Schweinsteiger.
80
Samir Nasri stáhl ve středu hřiště k zemi Franka Ribéryho.
79
Manuel Neuer tak dlouho otálel s odkopem od brány, až uviděl žlutou kartu za zdržování.
78
Žlutou kartu dostává Manuel Neuer (Bayern Mnichov).
78
Citizens rozehráli tentokrát rohový kop a na přední tyči se dostal k odraženému míči Vincent Kompany, jeho přízemní střela ale postrádala přesnost a diagonální střela minula vzdálenější levou tyč.
77
Samir Nasri posílal do šestnáctky centr, který nedokázal Manuel Neuer zasáhnout, a k odraženému míči se dostal Pablo Zabaleta, jeho střela z hranice šestnáctky ale byla zablokována dobře postaveným Arjenem Robbenem.
76
Manchester City vybojoval na pravém křídle standardní situaci.
75
Jesus Navas nasadil na pravém křídle jesličky Arjenu Robbenovi a po dlouhém sprintu našel v šestnáctce Sergia Agüera, který se o to samé pokusil proti Jerome Boatengovi, ten se ale na rozdíl od Robbena na švestkách nachytat nenechal.
74
Sergio Agüero přiťukl míč v šestnáctce hlavou na Franka Lamparda, kterému sebral skvělou šanci pozorný Dante.
73
Manchester City okupuje šestnáctku Bayernu, zatím však bez náznaku nějaké šance.
72
Dante našel vpředu pouze Vincenta Kompanyho a Manchester City může pokračovat ve snaze vyrovnat stav utkání.
72
ROHOVÉ KOPY: Manchester City 5 Bayern Mnichov 0
71
City rozehrálo další rohový kop, ani tentokrát z něj ale nic nebylo.
70
Frank Lampard napřáhl po narážečce Sergia Agüera k pohotové střele zpoza šestnáctky, kterou Manuel Neuer fantastickým zákrokem vyrazil na rohový kop!
69
Na hráčích Bayernu absolutně není vidět, že hrají o desíti. Skvělí fyzický fond a odhodlanost.
68
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Bacary Sagna, přichází Pablo Zabaleta.
67
Robert Lewandovski chtěl vrátit Arjenu Robbenovi přihrávku, po které by se nizozemský reprezentant řítil sám na bránu, jejich kombinaci ale překazil Vincent Kompany.
66
Jerome Boateng skvěle ustrážil Samira Nasriho a navíc vybojoval pro svůj tým odkop od brány.
66
Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází James Milner, přichází Stevan Jovetić.
65
Na lavičce Manchesteru City už je vysvlečený Stefan Jovetič.
65
James Milner chtěl sklepnout míč z první do šestnáctky na Franka Lamparda, ten byl ale pokryt Jerome Boatengem.
64
Frank Lampard našel vysokým pasem Sergia Agüera, ten ale zpracovával jeho přihrávku v ofsajdu.
63
Jesus Navas si míč v obraně příliš předkopl a skončil s ním za postranní čarou.
62
Manchester City ze standardní situace nic nevytěžil a do útoku se mohli vydat hráči Bayernu.
61
Na opačné straně fauloval u postranní čáry Xabi Alonso s míčem se otáčejícího Jesuse Navase.
61
Gael Clichy ztratil míč a vzápětí se navíc dopustil faulu, za který uviděl žlutou kartu.
60
Žlutou kartu dostává Gaël Clichy (Manchester City).
60
Frank Lampard se provinil proti pravidlům u postranní čáry, kde fauloval Franka Ribéryho.
59
Manchester City měl před pár okamžiky dobrou pasáž, když se tlačil do útoku, Bayern ale skvěle brání.
58
City na polovině Bayernu.
57
Frank Lampard se dostal na pravém křídle k míči a ve středu hřiště našel Sergia Agüera, který se ještě snažil roztáhnou hru doleva, přihrávka na Samira Nasriho ale postrádala přesnost.
56
Xabi Alonso dokázal vybojovat míč pro své spoluhráče, z útoku hostujícího Bayernu ale nakonec nic nebylo.
55
Samir Nasri chtěl prostrčit míč do šestnáctky na Jesuse Navase, kombinaci záložníků Manchesteru City ale překazil pozorný Dante.
54
Manchester City se začíná nadechovat k náporu.
53
City moc dobře ví, jaké je to otáčet zápasy. O víkendu svěřenci Manuela Pellegriniho otočili zápas se Swansea a po gólech Stefana Jovetiče a Yaya Toureho zvítězili 2:1.
52
James Milner si hodil míč na pravačkou a poté napřáhl k nádherné technické střele, která těsně minula vzdálenější pravý horní roh Neuerovy brány!
51
Po rohovém kopu City žádné nebezpečí nepřišlo a Bayern Mnichov odolal.
50
Jesus Navas se dostal na pravé straně šestnáctky ke střele z úhlu, kterou Manuel Neuer dokázal skvělým zákrokem vyrazit na rohový kop!
50
Útočnou snahu Manchesteru City zastavil ofsajd, v němž se ocitl Jesus Navas.
49
Jesus Navas se dostal na pravém křídle k střílenému centru, ten ale do šestnáctky neprošel a z nadějné situace nebylo vůbec nic.
48
Manchester City musí nutně zabrat, pokud chce se zápasem něco udělat.
47
Fernando přišel snadno o míč v souboji s Xabi Alonsem a Bayern vyrazil do nebezpečného útoku, který zakončil Alonso po výměně míče s Frankem Ribérym nepřesnou střelou vedle pravého horního rohu.
46
Druhých pětačtyřicet minut rozehrál hostující Bayern Mnichov.
46
Vracíme se zpět na Etihad Stadium, kde už se připravuje k výkopu druhého poločasu, do kterého vstupují hráči Manchesteru City po kolapsu v závěru prvního poločasu s jednobrankovým mankem.
Hráči Manchesteru City odcházejí do šaten jako opaření poté, co Robert Lewandowski a Xabi Alonso dokázali odpovědět na úvodní gól Sergio Agüera z penalty. Na tom by nebylo možná nic divného, jenže Bayern dohrává zápas od 20. minuty bez vyloučeného Mehdiho Benatii a dva góly vstřelil během posledních 5 minut prvního poločasu. Skóre po 45 minutách. Manchester City 1 Bayern Mnichov 2.
45+2
45+2
Domácí rozehráli rohový kop nakrátko, v prvním poločase už se však nic nestane.
45+1
Manuel Neuer skončil s míčem v zámezí a City bude zahrávat rohový kop.
45
Bayern právě vstřelil branku!
ROBERT LEWANDOWSKI otáčí vývoj zápasu a posílá Bayern Mnichov gólem do šatny do vedení!! Jerome Boateng dostal na pravé straně prostor k centru, kterým našel na bližší tyči nikým neatakovaného Roberta Lewandowskiho a ten ho přesnou hlavičkou uklidil k pravé tyči. Joe Hart se opět jen ohlédl a podruhé v zápase lovil míč ze své sítě.
44
Rafinha si mohl zpětnou přihrávkou na Manuela Neuera, který rozehrál na Danteho.
43
Sergio Agüero se snažil snad přes pět protihráčů středem hřiště proniknout do šestnáctky, tam ale nebyla šance na úspěch a Bayern se ubránil.
42
Bayern se usadil na polovině Manchesteru City a obléhá jeho šestnáctku.
41
Bayern po vyloučení Mehdiho Benatii působil jako opařený, nyní ale dokázal z ničeho nic vyrovnat.
40
XABI ALONSO vyrovnává krásnou střelou z volného přímého kopu na 1:1 a 2500 fanoušků Bayernu přítomných na Etihad Stadium okamžitě ožilo!! Xabi Alonso obstřelil přízemní střelou zeď a zamířil přesně k pravé tyči. Joe Hart zůstal jako přikovaný k zemi a jen se ohlédl, jak míč mizí za jeho zády.
39
Joe Hart je v pozoru a čeká, odkud na něj míč vyletí.
38
Eliaquim Mangala fauloval v blízkosti šestnáctky Roberta Lewandowskiho a Bayern Mnichov bude rozehrávat volný přímý kop z velmi nebezpečné pozice.
37
Gael Clichy byl na levé straně pozorný a ve středu hřiště hlavou odvrátil míč před Arjenem Robbenem za postranní čáru.
36
Útočnou snahu Manchesteru City zastavil další ofsajd, v němž se ocitl podruhé v zápase Samir Nasri.
35
Manchester City předvedl povedený signál, když domácí rozehráli standardní situaci nakrátko a Jesus Navas na hranici šestnáctky sklepl míč na střelu Franku Lampardovi a ta nebyla vůbec špatná! Lampardova střela těsně minula levý horní roh Neuerovy brány.
34
Frank Ribéry fauloval Jesuse Navase a Manchester City bude mít k dispozici standardní situaci.
34
Sergio Agüero dostal na levé křídlo dobrou přihrávku a poté míč zatáhl až k hranici šestnáctky, kde o něj ale v souboji s dvěma obránci Bayernu následně přišel.
33
Gael Clichy skvěle vystihl rozehrávku Bayernu a poté se snažil najít dlouhou kolmou přihrávkou Sergia Agüera, ten se však ocitl v ofsajdu.
32
Rafinha zasprintoval na pravém křídle k rohovému praporku a poté hledal na přední tyči Arjena Robbena, jeho centr byl ale nepřesný.
31
Za námi je 30 minut hry. Manchester City vede nad Bayernem Mnichov zásluhou proměněné penalty Sergia Agüera 1:0.
30
Dante se dopustil u postranní čáry faulu, který neunikl zraku českého sudího Pavla Královce.
29
Jesus Navas zpracoval u postranní čáry přetažený centr a našel Fernanda, který hledal v šestnáctce lobem Franka Lamparda, jeho pas byl ale nepřesný a skončil v zámezí.
28
Rafinha ustrážil v šestnáctce Samira Nasriho a odvrátil míč na rohový kop.
28
Hráči Manchesteru City dobře napadají rozehrávku Bayernu, který to neměl vůbec snadné a vzápětí o míč přišel.
27
Jesus Navas dotíral na nového muže na hřiště Danteho a obránce Bayernu si musel pomoci zpětnou přihrávkou na Manuela Neuera.
26
Bacary Sagna hledal v šestnáctce přízemním centrem Sergia Agüera, ten se však zásluhou dobrého čtení hry v podání Xabiho Alonsa do zakončení nedostal.
25
Manuel Neuer musel vyběhnout daleko z brány, aby míč uklidil před Sergio Agüerem do bezpečí.
25
Střídání v týmu Bayern Mnichov: ze hřiště odchází Sebastian Rode, přichází Dante.
24
Robert Lewandowski utrpěl nějaký úder a hra byla přerušena.
23
Manchester City se málem dopustil chyby v obraně, tu ale napravil zkušený střední obránce Vincent Kompany.
22
Bayern Mnichov reaguje okamžitě střídáním, do hry už se chystá vstoupit Dante.
22
SERGIO AGÜERO proměňuje penaltu a na Etihad Stadium propukla obrovská radost!! Manuel Neuer sice vystihl stranu, Sergio Agüero ale zamířil přesně k pravé tyči a navíc jeho střela byla velmi prudká.
20
Sergio Agüero přesprintoval po parádní kolmé přihrávce Franka Lamparda obránce Mehdiho Benatiu, který ho v šestnáctce poslal k zemi, a Manchester City bude kopat penaltu!
20
Červenou kartu dostává Mehdi Benatia (Bayern Mnichov).
19
Bayern Mnichov dominuje držení míče, zatím si však vytvořil pouze jednu dobrou příležitost.
18
DRŽENÍ MÍČE: Manchester City 33% Bayern Mnichov 67%
17
Arjen Robben se pokusil opět prostrčit míč obloučkem do šestnáctky, tentokrát na Pierra-Emila Hojbjerga, nyní z toho ale žádné nebezpečí nevzniklo.
16
Svěřenci Manuela Pellegriniho obstarali první rohový kop dnešního zápasu, žádné vzrušení však na Etihad Stadium nevzniklo. Bayern se ubránil.
15
Jesus Navas přenechal po autovém vhazování Bacaryho Sagni míč patičkou na Jamese Milnera, který posílal před bránu střílený centr, ten ale odvrátil na rohový kop pozorný Xabi Alonso.
15
Jesus Navas odcentroval z pravého křídla, jeho centr ale trefil pouze záda Juana Bernata, od kterých se míč odrazil za postranní čáru.
14
Manchester City se opět dokázal ubránit a Bacary Sagna mohl navíc vhazovat.
13
Jesus Navas hledal na pravé straně pokutového území, tomu ale nevyšlo ideálně zpracování, čehož využil Mehdi Benatia.
13
Frank Lampard skvěle vystihl rozehrávku Bayernu a vybojoval míč pro své spoluhráče.
12
Útok City měl jepičí život a Arjen Robben se snažil po pravém křídle přejít přes Vincenta Kompanyho, přes belgického urostlého obránce však cesta nevedla.
11
Bayern si vytvořil menší tlak, ten ale nyní přešel a Manchester City mohl přejít do útoku.
10
Manchester City má dnes jasný cíl, pokud chce pomýšlet na postup mezi nejlepších 16 týmů, musí vyhrát nebo alespoň remizovat.
9
Arjen Robben uvolnil v šestnáctce chytrým a velice jemným lobem Sebastiana Rodeho, který se ocitl v tváří v tvář Joe Hartovi, anglického brankáře ale prostřelit nedokázal! Hart vytáhl skvělý zákrok.
8
Sebastian Rode mohl střílet nebo přihrát, nakonec ale neudělal ani jedno a Joe Hart mohl odkopávat od své brány.
7
Na opačné straně se prezentoval na vlastní polovině nepřesnou přihrávkou James Milner a míč skončil za postranní čarou.
6
Arjen Robben se k ničemu nedostal na pravém křídle a Manchester City mohl vhazovat.
5
Frank Lampard se dostal po centru Gaela Clichyho na levé straně šestnáctky k hlavičce, která zamířila těsně vedle!
5
Hráči Bayernu se ale sami vytlačili až na vlastní polovinu a do rozehrávky se opět zapojil Jerome Boateng, který strávil v Manchesteru City jednu sezónu.
4
Jerome Boateng se vydal středem hřiště a poté roztáhl hru doprava na Rafinhu.
3
Útočná snaha Bayernu skončila po nepřesné finální přihrávce u Joe Harta, který rozehrál na Eliaquima Mangalu.
3
Mehdi Benatia získal u postranní čáry míč, poté ho ale rychle ztratil. Frank Lampard však nedokázal jeho zaváhání využít.
2
Dnešní duel řídí hlavní rozhodčí Pavel Královec.
1
Manchester City vrhl po pár sekundách od výkopu do útoku. Frank Lampard hledal dlouhou přihrávkou Sergia Agüera, domácí se ale k ničemu nedostali.
1
Aktéři dnešního souboje už jsou připraveni v tunelu Etihad Stadium, odkud právě nyní přicházejí na hrací plochu. Co bude následovat dál je více než jasné, tradiční a nádherná znělka UEFA Champions League!
Bayern Mnichov má na hřištích soupeřů skvělou bilanci. Bavorský klub prohrál z 13 venkovních zápasů UEFA Champions League pouze jednou.

Manchester City: Hart – Sagna, Kompany (C), Mangala, Clichy – Fernando, Milner – Navas, Lampard, Nasri – Agüero.
Náhradníci: Caballero – Zabaleta, Demichelis, Boyata, Jovetić, Glendon, Pozo.

Bayern Mnichov: Neuer (C) – Rafinha, Benatia, J. Boateng, Bernat – Højbjerg, Alonso, Rode – Robben, Lewandowski, Ribéry.
Náhradníci: Zingerle – Dante, Shaqiri, Gaudino, Götze, T. Müller, Schweinsteiger.

Rozhodčí: Pavel Královec (CZE). Asistenti: Roman Slyško (SVK), Martin Wilczek (CZE). Čtvrtý rozhodčí: Antonín Kordula (CZE). Brankoví rozhodčí: Radek Příhoda (CZE), Michal Paták (CZE).
Bayern Mnichov

Pětinásobný držitel slavné trofeje Bayern Mnichov je suverénní a po úvodních čtyřech zápasech má na svém kontě plný počet 12 bodů, které mu s předstihem zajistili postup mezi nejlepších 16 týmů. Německý klub sice vstoupil do soutěže dvěma těsnými výhrami 1:0 nad Manchesterem City a CSKA Moskva, vše si ale dokonale vynahradil na hřišti AS Řím. Svěřenci Pepa Guardioly vyhráli v hlavním městě Itálie vysoko 7:1 a zaznamenali nejvyšší venkovní vítězství na evropské scéně. Svou dominanci Bayern potvrdil i v odvetném zápase, když v Allianz Aréně zvítězil nad AS Řím s přehledem 2:0. Bayern Mnichov prohrál pouze jeden z posledních třinácti venkovních zápasů UEFA Champions League a 329 minut neinkasoval gól. Nejlepším střelcem klubu je na evropské scéně s 6 góly Mario Götze, kterému dýchají na záda dva pětigoloví střelci Arjen Robben a Thomas Müller.
Manchester City

Manchester City prožívá letos zřejmě nejslabší ročník v UEFA Champions League, když ani v jednom ze čtyř duelů skupiny E nedokázal ani jednou zvítězit. Nejblíže výhře byli hráči City v Moskvě, kde vedli už 2:0, nakonec ale remizovali 2:2 a v posledním zápase evropské soutěže navíc CSKA Moskva doma podlehli 2:1. City má na svém kontě dva body, jeden po remíze s avizovaným CSKA a druhý po nerozhodném výsledku 1:1 s AS Řím. Svěřenci Manuela Pellegriniho vyhráli na Etihad Stadium pouze dva z posledních devíti zápasů UEFA Champions League a v prvním střetnutí s Bayernem Mnichov drželi dlouho nerozhodný výsledek, nakonec ale v poslední minutě zápasu rozhodl o vítězství německého klubu Jerome Boateng, který mimochodem působil v dresu Manchesteru City v sezóně 2010/11.
Manchester City čeká v úterý večer velmi důležité a náročné střetnutí s Bayernem Mnichov, proti němuž sice bude mít výhodu domácího prostředí, svěřenci Manuela Pellegriniho jsou ale pod velkým tlakem a pokud prohrají, bude to s největší pravděpodobností jejich konec v UEFA Champions League a budou mít co dělat, aby skončili alespoň třetí. Zajímavým a ostře sledovaným duelem z Etihad Stadium Vás provede s velkým potěšením Tomáš Reiner.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.