Současně se hrál také zápas AS Řím – Barcelona, který skončil remízou 1:1. Leverkusen tak díky dnešní výhře vede tabulku skupiny E.
Hlavní sudí Makkelie ukončil dnešní zápas, ve kterém BATE Borisov podlehl Leverkusenu 4:1. Domácí Leverkusen začal zápas aktivněji a už ve 4. minutě se dostal do vedení, avšak Borisov se nezalekl a ve 13. minutě vyrovnal na 1:1 Milunović. Do konce prvního poločasu si domácí hráči vytvořili ještě pár šancí, ale Černik svůj tým podržel. Do druhého poločasu vstoupil aktivněji Leverkusen, který okamžitě vyvíjel na Borisov tlak a už ve 47. minutě znovu vedl, mezi střelce se zapsal Çalhanoğlu, ten stejný hráč ještě v 76. minutě proměnil pokutový kop. Na listinů střelců se zapsal také Hernández, který v 59. minutě vstřelil premiérový gól za Leverkusen. Hosté se do šancí už skoro nedostávali a gólmana Lenoa přinutili k prvnímu zákroku až v 83. minutě, Leno však obstál na jedničku.
90+3
90+2
Po krátkém přerušení se pokračuje ve hře.
90+1
Na hrací ploše zůstal sedět jeden z hostů, už je u něj lékař. Hra je v této chvíli přerušena.
90+1
Druhý poločas je nastaven o 2 minuty.
90
Zápas se blíží do svého konce. Uvidíme, kolik minutek nastaví sudí nad rámec druhého poločasu.
87
V závěru zápasu dostává žlutou kartu Signevič.
86
Kießling se prodral ke své první střele, ale branku netrefil.
83
Domácí tým se ubránil i před rohovým kopem. K odraženému balonu se pak dostal Mladenović, jenž pálil z dálky, ale Leno byl připraven a připsal si svůj dnešní první zákrok.
82
Staševič si vzal na starost volný přímý kop a vyslal načechraný centr do vápna, ale obrana Leverkusenu se ubránila. Následuje roh pro BATE.
81
V posledních minutách jsme mohli vidět řadu faulů, ale ani jeden prohřešek nebyl na žlutou kartu. Nyní jsou u míče hosté, kteří budou zahrávat volný přímý kop.
78
Střídání v týmu BATE Borisov: ze hřiště odchází Michajl Gordejčuk, přichází Maxim Volodko.
77
Çalhanoğlu může být se svým výkonem dnes spokojený, dvěma góly pomohl k vedení 4:1 a nyní opouští hrací plochu. Na trávníku ho nahrazuje mladičký Brandt.
76
Leverkusen právě vstřelil branku!
Míč na penaltovou značku si položil HAKAN ÇALHANOĞLU, jenž vsadil na střelu k levé tyči a ukázalo se, že se rozhodl správně. Brankář Černik sice vystihl směr střely, ale ta byla velmi rychlá, tím pádem Černik neměl šanci.
75
Çalhanoğlu si vzal na starost volný přímý kop a vsadil na přímou střelu. Nicméně ruce před obličej si dal Mladenović, kterému sudí okamžitě ukázal žlutou kartu a odpískal pokutový kop.
74
Před pokutovým územím byl faulovaný Bellarabi, kterého poslal k zemi A. Volodko. Následuje volný přímý kop pro Bayer Leverkusen.
72
Dohrál snaživý Hernández, kterého vystřídal Kießling.
69
Bellarabi se ocitl v ofsajdu, a tak domácí tým nemohl v útočné akci pokračovat.
66
Faulovaný byl Hernández, a tak dostal Leverkusen výhodu standardní situace. Volný přímý kop si vzal na starost Bellarabi, který našel centrovaným míčem Wendella a ten vystřelil, ale Dubra mu ránu zablokoval.
63
Domácí tým ze standardní situace vůbec nic nevytěžil, navíc si ani žádnou šanci nepřipravil.
62
Následuje roh pro Leverkusen.
61
Hernández byl blízko druhému gólu, ale tentokrát mu to nevyšlo. Útočník Leverkusenu obdržel dobrou přihrávku do velkého vápna, kde se na něj dotírali dva bránící protihráči, ale i přesto dokázal Hernández vystřelit. Nicméně Černik svůj tým podržel. Hernández se tam pak se svými protihráči ještě pošťuchoval.
60
Střídání v týmu BATE Borisov: ze hřiště odchází Dzmitryj Baga, přichází Aljaxandr Karnicki.
59
Hosté špatně rozehráli a domácí borci okamžitě vyrazili do protiútoku. Parádní přihrávkou se blýskl Kampl, který našel přesně JAVIERA HERNÁNDEZE, jenž důraznou střelou nedal Černikovi šanci a poslal Leverkusen do dvoubrankového vedení.
58
Domácí tým je ve druhém poločase aktivnější, než soupeř a vypadá hodně živě.
56
V hlavičkovém souboji fauloval D. Poljakov, a tak sudí hru přerušil. Rozehrávat bude domácí tým.
52
Çalhanoğlu toužil po své druhé brance, ale tentokrát byla jeho rána zablokována, takže se stav v 52. minutě nemění.
51
Gólman Černik si teď připsal výtečný zákrok! Bellarabi nádherně přihrál Hernándezovi, jenž pálil z bezprostřední blízkosti, ale Černik vyšel v souboji jeden na jednoho vítězně a zabránil stoprocentnímu gólu.
47
Vypadá to, že domácím fotbalistům poločasová přestávka prospěla. Pořádnou porci práce odvedl Bellarabi, který sprintoval středem hřiště a poté posunul míč na levé křídlo, kam si naběhl HAKAN ÇALHANOĞLU, jenž si připravil míč na střelu a vypálil. Střelu ještě tečoval jeden z obránců a gólman Černik byl bez šance. Tato branka se opravdu podařila.
46
Míč do druhého poločsu uvedl domácí tým, který se snaží proniknout přes zahuštěnou obranu.
46
Druhý poločas začne přibližně v 21:48.
Rozhodčí Makkelie ukončil první poločas za stavu 1:1. Branky padly už na začátku zápasu, kdy se nejprve ve 4. minutě trefil Mehmedi a ve 13. minutě vyrovnal N. Milunović. Zatím toho zápas příliš zajímavého nepřinesl, a tak doufejme, že druhý poločas přinese více zajímavých momentů. Mírně aktivnější byl domácí tým, který častěji držel balon a vyslal více střel na bránu, ale skóre je nerozhodné. BATE Borisov vystřelil pouze jedenkrát na bránu a z toho byl hned gól. To Černik musel zasahovat čtyřikrát proti hráčům Leverkusenu.
45+3
45+3
Çalhanoğlu zahrával rohový kop, kdy centrovaným míčem našel Hernández, jenž se prodral ke střele, ale brankář Černik svůj tým opět podržel. Vypadá to, že toto byla jedna z posledních akcí prvního poločasu.
45+1
První poločas bude nastaven o 2 minuty.
45
Baga byl potrestán žlutou kartou.
45
Papadopoulos se dostal k centrovanému balonu a poté i ke střele, ale Černik byl na místě.
44
Kramer má zdravotní potíže, a tak ho na trávníku střídá Bender.
43
O centr ve vápně si říkal Hernández, ale bránící protihráč ho k míči nepustil.
41
V závěru prvního poločasu vyfasoval žlutou kartu Papadopoulos.
40
Bayer Leverkusen teď na BATE vyvíjel tlak a hosté museli bránit v devíti hráčích. Dobrou přihrávku obdržel Kampl, jenž ze své kopačky vyslal technickou ránu, která mířila přímo do náruče Černika, který tak s tímto střeleckým pokusem neměl žádný problém.
40
U míče jsou domácí hráči, Hilbert si bere na starost autové vhazování.
37
Viděli jsme sice už dva góly, ale utkání zatím nijak atraktivní není. Od obou mužstev se očekává mnohem lepší výkon, hlavně chybí šance, těch k vidění opravdu moc není, a tak se gólmani spíše nudí.
33
Domácí tým by se rád znovu dostal do vedení, je dnes favorizován a to by před domácím publikem i rád potvrdil. Teď střílel Çalhanoğlu, ale Milunović si připsal dobrý obranný zákrok.
31
Hilbert se prezentoval jedovatou střelou, kterou mu zablokoval Mladenović. Stav skóre se ve 31. minutě nemění.
30
Střídání v týmu BATE Borisov: ze hřiště odchází Aljaxandr Hleb, přichází Aljaxandr Volodko.
29
Proti pravidlům se provinil Hernández, který poslal k zemi Milunoviće, následuje volný přímý kop pro BATE.
28
Standardní situaci si vzal na starost Çalhanoğlu, jehož centr vyrazil gólman Černik, ale přesně do míst, kde byl Tah, který okamžitě vystřelil. Nicméně Tah mířil vysoko nad branku, a tak zůstal Černik bez zákroku.
28
Jako další se do šance tlačil Hernández, jehož střelu úspěšně zablokoval Dubra. Teď bude následovat roh pro Bayer Leverkusen.
26
Domácí tým získal balon a okamžitě vyrazil do protiútoku. Přesnou přihrávku obdržel Mehmedi, který předběhl bránícího protihráče a poté zakončoval. Jeho přízemní střele chybělo opravdu maličko. Mehmedi branku těsně minul.
26
Rohový kop si vzal na starost Stasevič, ale jeho centr odvrátila obrana Leverkusenu do bezpečí.
25
Jeden z hostů se dostal do zakončení, ale jeho střela byla zablokována. Následuje roh pro BATE Borisov.
21
V blízkosti středového kruhu vybojoval balon Çalhanoğlu a domácí borci pak podnikli útočnou akci podél pravé postranní čáry. Nicméně rozeběhnutý Bellarabi se k balonu nedostal, protože nenabral dostatečně potřebnou rychlost. Následuje odkop od brány.
20
Hosté jsou sice u míče, ale pohybují se s ním pouze na vlastní polovině hřiště. Domácí tým rozehrávku aktivně napadá.
18
Signevič se ocitl v ofsajdu, a tak sudí musel hru přerušit.
15
Vedení Leverkusenu příliš dlouho nevydrželo a zápas už je opět nerozhodný. Jde vidět, že BATE Borisov má vnitřní sílu a jen tak lehce se nezalekne.
13
BATE Borisov právě vstřelil branku!
Stasevič si vzal na starost rohový kop a prezentoval se nadýchaným centrem před bránu, kde se k balonu dostal hlavičkující NEMANJA MILUNOVIĆ, jenž přesnou trefou vyrovnal na 1:1.
12
Hosté se přesunuli na útočnou polovinu, kde vybojovali rohový kop.
10
Gólman Černik si připsal první zákrok zápasu, proti němu pálil Kampl.
10
Ke vzdálenější tyči mířila parádní přihrávka, pro kterou se natahoval Hernández, ale jen o kousek balon netrefil. Pokud by útočník Leverkusenu balon zasáhl, tak by otevřenou bránu jistě neminul.
8
Leverkusen získal do hry pohodu a drží míč na svých kopačkách. Hosté však rozehrávku napadají a rádi by se ujali balonu, ale domácí tým je proti.
4
Kombinační hrou se domácí tým dostal do pokutového území soupeře, kde obrana totálně vyhořela. Z levé strany přihrával Hernández, jehož přihrávku zastihl zhruba na penaltové značce bránící protihráč, ale balon nedokázal odkopnout do bezpečí, místo toho přihrál na gól. ADMIR MEHMEDI se dostal k balonu a nádhernou trefou nedal Černikovi šanci.
3
Bellarabi se zapomněl v ofsajdu, a tak sudí musel hru přerušit. Rozehrávat budou hosté.
1
Hosté vsadili na nakopnutý míč na soupeřovu polovinu, ale toto rozhodnutí se ukázalo špatným. Balonu se zmocnil domácí Leverkusen, který dnes hraje v pruhovaných černočervených dresech.
1
O úvodní výkop se postaral BATE Borisov, který k dnešnímu zápasu nastoupil ve žlutých kompletech.
1
-3
Stadionem zní hymna Ligy mistrů.
-3
Hlavní sudí Makkelie přivádí dnešní aktéry na zelený pažit.
-4
Obě základní jedenáctky jsou nastoupeny v tunelu.

Bayer Leverkusen: Leno – Hilbert, Papadopoulos, Tah, Wendell – Bellarabi, Kampl, L. Bender (C), Mehmedi – Çalhanoğlu – J. Hernández.
Náhradníci: Krešić – Ramalho, Boenisch, Donati, Brandt, Kramer, Kießling.

BATE Borisov: Černik – D. Poljakov, Dubra, N. Milunović, Mladenović – Baga, Alexijevič – Stasevič (C), Hleb, Gordejčuk – Signevič.
Náhradníci: Soroko – Karnicki, A. Volodko, Nikolić, Ryas, M. Volodko, Jevtić.

Rozhodčí: Makkelie – Diks, Steegstra.
Bayer Leverkusen v Bundeslize prohrál už dvě utkání v řadě za sebou a dnes si bude chtít spravit chuť. Uvidíme, zda se mu to před domácím publikem povede. To BATE Borisov vede v Bělorusku 1. ligu, na 1. příčce je s náskokem 8 bodů. Nicméně v posledním ligovém zápase Borisov remizoval 1:1 se Soligorskem. Ani jeden tým o víkendu v ligových soutěžích nezvítězil a o to větší chuť na výhru bude mít dnes.
Německý Bayer Leverkusen si zahrál poslední předkolo, ve kterém mu stálo v cestě italské Lazio. Lazio nejprve doma zvítězilo 1:0, ale Leverkusen se nenechal zastrašit a v domácím utkání přestřílel Lazio 3:0 a díky této výhře postoupilo. V utkání s Borisovem je Leverkusen favoritem.
Běloruský BATE Borisov narazil v předkolech na Dundalk (2:1, 0:0), Videoton (1:1, 1:0) a Partizan (1:0, 2:1). V žádném utkání Borisov úplně nepřesvědčil a postoupil i s dávkou štěstí. Dnes proti Borisovu bude stát silný Leverkusen, který nebude chtít zaváhat. Uvidíme, jak si tým z Běloruska povede.
Dnešní utkání bude řídit hlavní sudí Danny Makkelie, na čarách mu budou asistovat Mario Diks a Hessel Steegstra. Jako čtvrtý rozhodčí bude vypomáhat Bas van Dongen. Máme tu také brankové rozhodčí, kterými jsou Kevin Blom a Kamphuis Jochem.
Bayer Leverkusen a BATE Borisov jsou členy skupiny E. Do této skupiny byla vylosována také Barcelona a spolu s ní AS Řím.
Příjemný večer všem fanouškům Ligy mistrů. Milionářská soutěž konečně přináší skupinovou část, která se tradičně bude hrát celý podzim a do dalších fází postoupí jen ti nejlepší. V rámci 1. kola na sebe mimo jiné narazí i Bayer Leverkusen a BATE Borisov. Textovým přenosem Vás bude doprovázet Lucie Rapantová.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.