Souboj Kodaně s Portem končí bez branek, což udržuje boj o druhé místo před posledním kolem velmi otevřený. Porto si drží před dnešním soupeřem dvoubodový náskok v tabulce, ovšem má horší bilanci ze vzájemných zápasů a pokud Kodaň zvítězí na hřišti posledních Brugg, bude Porto muset porazit Leiceister City.

Dnešní utkání na stadiónu Parken nabídlo pouze dvě zajímavější příležitosti, nejdříve ve třicáté minutě si brankář Casillas poradil s dalekonosným pokusem Ankersena a po změně stran hosté promarnili superšanci, když se dvěma skvělými zákroky proti Silvovi vyznamenal brankář Olsen.
90+3
90+2
Dalším žlutě potrestaným fotbalistou je Benjamin Verbič, ten byl pozdě v souboji s Pereirou a protihráče sestřelil k zemi.
90+1
Rozhodčí Mažić oddaluje závěrečný hvizd o tři nastavené minuty.
90+1
Po Varelově centru si odražený míč našel v pokutovém území Diogo Jota, ovšem nedokázal prostřelit bránící Dány.
90
Závěr zápasu se nijak nevymyká uplynulým devadesáti minutám, oba týmy se marně snaží dostat do nějakého závěrečného náporu.
88
Jesús Corona musel být dobrou minutu ošetřen, vzápětí je střídán Silvestre Varelou.
87
V závěru ještě srbský rozhodčí rozdává karty, tu další vidí Diogo Jota za ostrý zákrok na Verbiče.
85
Žlutou kartu dostává Jesús Manuel Corona (FC Porto).
84
Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Otávio, přichází Evandro.
83
Aktivní Diogo Jota se nejdříve probil na útočnou polovinu kolem tří soků, poté si vyměnil míč s Otáviem a pálil z dálky, ovšem zhruba metr nad břevno branky hájené Robinem Olsenem.
82
Po delší době se domácí nastěhovali do pokutového území a budou se snažit ještě zvrátit průběh zápasu ve svůj prospěch.
80
Žlutou kartu dostává Ludwig Augustinsson (FC Kodaň).
80
Čas kvapí kupředu, blíží se závěrečná desetiminutovka a nadále stav zůstává bezbrankový, což ještě otevírá zajímavou podívanou do závěrečného kola skupiny.
79
Corona hledal křižnou přihrávkou v pokutovém území Diega Jotu, ten však ve skluzu nedokázal míč zkrotit a nasměrovat jej na domácí branku, balónu se tak snadno zmocnil brankář Olsen.
77
Hosté z Porta nadále jsou aktivnějším celkem po změně stran, André Silva potáhl míč po útočné polovině, poté ale zpoza pokutového území pálil nepřesně.
75
Až patnáct minut před koncem vidíme první střídání, místo Toutouha dostane příležitost slovenský fotbalista Ján Greguš, který ještě nedávno působil v Jablonci.

Zároveň Falka nahrazuje Kusk.
75

74
Další nákop před branku letěl z kopačky Tellese, tentokrát ve svém hájemství kraloval brankář Olsen.
74
Corona si našel obrovské množství prostoru na pravém křídle, následně ale nepřesně centroval.
73
Porto následně disponovalo dvěma rohovými kopy v rychlém sledu, po tom druhém si míč před brankou našel Danilo a s jeho pokusem směřujícím k tyči si brankář Olsen dokázal poradit!
72
Další střelecký pokus si do statistik zapisuje Torres, do jeho pokusu ale vložil nohu Delaney a odrazil míč za domácí branku.
71
Hosté se vydali do velmi rychlého brejku ve třech proti dvěma protihráčům, Diogo Jota celou akci ale ukázkově "zazdil", když nejdříve prováhal ideální okamžik na přihrávku, vzal to na sebe a z osmnácti metrů střílel přímo do brankáře Olsena.
69
Na prudký přízemní centr Otávia si za hostující obranu zabíhal Diogo Jota, na míč ale nedosáhl a kope se od Olsenovy svatyně.
66
Corona si na pravé straně bojiště vyměnil míč s Pereirou, poté jej ale zakroutil metr za vzdálenější horní roh domácí branky.
65
Pavlović nekompromisně srazil Otávia u středové čáry, hosté budou rozehrávat z místa přestupku.
64
Hosté zrychlili hru, zatím jim ale chybí přesnost ve finální fázi útočných akcí.
63
Mexičan Corona se na stísněném prostoru u brankové čáry na pravém křídle srdnatě bil s dvěma protihráči, následně ale centroval do prostoru nikoho.
61
Tentokrát to jsou domácí, kteří se usadili na soupeřově polovině a snaží se prodrat do pokutového území, avšak defenziva Porta zatím působí velmi kompaktně.
59
André Silva byl příliš pozdě v souboji s Delaneym, podrazil soka zcela bez snahy hrát míč a zcela bez jakýchkoliv debat přijímá žlutou kartu.
58
Domácí jsou opět zatlačeni hluboko k vlastnímu pokutovému území, bránící Ankersen dokázal ve skluzu odehrát míč mířící na rohový kop za postranní čáru.
56
Hosté byli nesmírně blízko vedení! To když se André Silva dokázal v pokutovém území probít do zakončení zblízka kolem Zanky Jörgensena, ovšem Olsen vytáhl výborný zákrok a neméně skvělým počinem si poradil i s dorážkou Silvy!
54
Poprvé dnes musel zasahovat Olsen, se sraženou střelou Diega Joty ale neměl vážnější potíže.
52
Neúspěšná souhra Pereiry s Coronou končí na kopačkách domácí, ti mohou zahájit útočnou akci od stopera Johanssona.
49
Další útočná snaha Porta je zastavena hvizdem Mažiće, jenž viděl nedovolený prohřešek jednoho z hostujících fotbalistů ve skrumáži před Olsenem.
47
Kvist nedovoleně atakoval Andrého Silvu a poprvé se v ruce sudího Mažiće žlutí.
47
Po rychlé rozehrávce nakrátko však byl následně přistižen v postavení mimo hru André Silva.
46
Hosté se okamžitě po změně stran vrhli do ofenzivy a vybojovali svůj druhý rohový kop.

Červené karty: 0 – 0
Jelikož se úvodní dějství hrálo takřka bez prodlev, sudí Milorad Mažić nepotřeboval žádné nastavení. Bohužel se hrálo také zcela bez šancí a tak vyjma jednoho Casillasova ostrého zákroku z třicáté minuty jsou brankáři bez práce.
45
44
Falk Jensen dokázal vybojovat míč na hranici soupeřova pokutového území, než s ním však stačil cokoliv vymyslet, opět o něj přišel a balón se odrazil za hostující branku právě od jeho těla.
43
Diogo Jota se opřel do balónu z pořádné dálky, pálil však výrazně mimo domácí branku.
42
Emoce v hledišti místo šancí zatím budí spíše nedovolené zákroky, ten Coronův na Augustinssona si říkal o žlutou kartu, srbský arbitr Mažić ale zatím ponechává své kartónky v kapse.
40
Po něm domácí ohrozit Casillase nedokázali, ale za několik sekund se na levém křídle uvolnil Toutouh, přetaženým centrem posadil míč na hlavu Johanssona, ovšem ke zklamání třiceti tisícovek fandů nedokázal svoji hlavičku usměrnit na hostující branku.
39
Po Augustinssonově centru se do zajímavé pozice prodral Johansson, jenž se pustil do souboje s brankářem Casillasem, od nichž se míč odrazil nad hostující branku a bude se kopat další rohový kop.
38
Domácí rozehráli nakrátko a to jim vůbec nevyšlo, ale i s trochou štěstí nakonec vybojovali alespoň rohový kop.
37
Domácí vybojovali standardní situaci u rohu pokutového území, nabízí se jim tak zajímavá pozice. U míče nejaktivněji působí levý obránce Augustinsson.
35
Domácí se dokázali ubránit, po chvíli ale Silva pronikl kolem Jörgensena do pokutového území, následně ale křižnou střelou branku netrefil.
34
Hosté se opět nastěhovali na útočnou polovinu a Pereira vybojoval rohový kop pro fotbalisty z Portugalska.
32
Telles na levém křídle nedokázal odcentrovat přes Ankersena, ten navíc zasáhl natolik výborně, že se míč za brankovou čáru odrazil od útočícího fotbalisty a rozehrávat může brankář Olsen.
30
Po Verbićově průniku do pokutového území Pavlović nedokázal prostřelit bránící soupeře, poté ještě z dálky zkoušel štěstí Ankersen, jeho rána ale nepronikla za Casillasova záda!
28
André Silva se u pokutového území Kodaně neprosadil do zakončení a byť se po odrazu míče hlásil o rohový kop, tak míč ještě před proniknutím za brankovou čáru stačil dostihnout Ankersen a rozehrál jej do pole.
26
Na hře obou týmů je znát výrazná důležitost zápasu a oba týmy preferují nechybovat před nějakou nápaditou hrou.
24
V těchto momentech je to Kodaň, která převzala iniciativu nad průběhem hry, centr Toutouha po souhře na levém křídle se ale neujal.
22
Marcano zaváhal ve vlastním pokutovém území a byť zprvu dokázal obrat o míč Verbiće, tak poté při snaze mu míč odskočil od kopačky a při snaze o odkop trefil pouze jednoho z protihráčů, od něj se ale míč odrazil do území nikoho vedle portugalské branky.
20
První rohový kop měli k dispozici domácí, do odraženého míče se opřel Ankersen, z dálky ale pálil velmi nepřesně.
18
Kodaňští se usadili na útočné polovině, snahu fotbalistů v bílém ale Toutouh zakončil stříleným centrem do velezkušeného brankáře Casillase.
16
Telles využil nedůrazného zásahu Ankersena u postranní čáry, po následném průniku a centru před branku střílel zpoza pokutového území Torres, jeho rána je však sražena mimo branku a míče se zmocnil brankář Olsen.
14
V souběžně hraném utkání skupiny G Leicester City už vede nad Bruggami brankou Okazakiho 1:0 a nadále kraluje celé skupině, což jen potvrzuje důležitost tohoto duelu v boji o druhé postupové místo.
13
To byla šance! Pereira parádním centrem nalezl před brankou zcela osamoceného Diega Jotu, ten se však nedokázal dobře zorientovat a nasměroval míč mimo hostující branku!
12
Pavlović vybojoval nedovolený zákrok na útočné polovině, domácí už opět vyrovnali hru a oproti předchozím minutám se jim daří držet míč.
10
Na pravém křídle se pokusil prosadit Ankersen, ovšem nedokázal obejít Tellese a navíc byl vytlačen za postranní čáru, vhazovat tak může hostující obránce.
8
Domácí příznivci doprovází každou útočnou akci Porta hromadným pískotem, v ochozech to tak pořádně vře už od úvodního hvizdu srbského arbitra.
6
Po úvodních dvou minutách hosté převzali iniciativu na své kopačky a prakticky nepouští Kodaň k míči.
5
Hosté znovu zaútočili po levé straně, Tellesův dlouhý pas byl ale skutečně až příliš dlouhý pro rozběhnutého Jotu, ten už neměl šanci dostihnout míč ve vymezeném prostoru.
4
Diego Jota se uvolnil na levém křídle, poté ale nepřesně centroval na Andrého Silvu a míč zapadl za vzdálenější tyč do zámezí.
3
Na Otáviův pas si za kodaňskou obranu zabíhal André Silva, včas se však stačil do přihrávky vložit pozorný stoper Jörgensen a míč ve skluzu odehrát k brankáři Olsenovi.
2
Dánský celek rozehrál bitvu, v níž rozhodně není favoritem, nebojácně a od úvodních desítek sekund zatlačil Porto k jeho brance, avšak ve skrumáži na hranici pokutového území se nikdo v bílém nedokázal probít ke střeleckému zakončení.
1
Domácí Kodaň nastoupí tradičně v bílém, hosté se představí celí ve žlutém.
Srbští rozhodčí už přivádějí fotbalisty na zcela zaplněný stadión Parken, který bude dějištěm dnešní ostře sledované bitvy.

FC Kodaň: Olsen – P. Ankersen, M. Jørgensen, E. Johansson, Augustinsson – Falk, Delaney (C), Kvist, Toutouh – Pavlović, Verbič.
Náhradníci: Andersen – Antonsson, Greguš, Høgli, Abou Keita, Okore, Kusk.

FC Porto: Casillas – Pereira, Felipe, Marcano (C), Telles – D. Pereira, J. M. Corona, Ó. Torres, Otávio – Diogo Jota, André Silva.
Náhradníci: Sá – Depoitre, André, Boly, Varela, H Herrera, Goebel Evandro.

Rozhodčí: Mažić – Ristić, Djurdjević (vš. Srbsko).
Příjemný večer při sledování jednoho ze šlágrů dnešních zápasů Ligy mistrů, tedy alespoň co se postupového náboje týče.

V pátý hrací den skupiny G Kodaň přivítá Porto a můžeme se těšit skutečně možná na klíčový souboj celé skupiny, neboť druhé Porto přijíždí do dánské metropole s dvoubodovým náskokem na svého dnešního soupeře.

FC KODAŇ

Fotbalisté Kodaně letos s přehledem kralují domácí soutěži, když v dosavadních sedmnácti kolech ještě nenašli přemožitele, vyhráli všech pět posledních zápasů a mohou se pyšnit výstavním skóre 39:8.

Dnes ale norskému trenéru budou chybět dva důležití útočníci, Andrease Corneliuse i Federica Santandera shodně trápí zranění stehenního svalu, Stale Solbakken tak bude muset nahradit nahradit jedenáct ligových gólů.

FC PORTO

Hosté z Porta vůbec nepřijíždí v ideální náladě. V ligové soutěži na úhlavního rivala Benficu Lisabon ztrácí už pět bodů, přitom tu ztrátu mohli výrazně snížit v posledním ligovém kole před reprezentační přestávkou, ovšem v domácím souboji právě s Benficou inkasovali branku na 1:1 až ve třetí minutě nastaveného času.

Po návratu z reprezentační pauzy pak Porto v pátek odehrálo utkání portugalského poháru na hřišti ligového nováčka z Chavesu a senzačně se muselo s domácí pohárovou soutěží rozloučit, když po bezbrankovém průběhu nezvládlo penaltový rozstřel.

VZÁJEMNÉ UTKÁNÍ

Oba dnešní soupeři rozehráli skupinu G vzájemným soubojem na severu Portugalska a s remízou 1:1 mohli být výrazně spokojenější Dánové. Ti totiž po prvním poločase sice prohrávali 0:1 (po pohledné souhře s André Silvou skóroval Otávio), ovšem při místy až dominantní převaze Porta byl pro Kodaň aktuální výsledek ještě velmi milosrdný.

Po přestávce se navíc dokázal střelecky prosadit Andreas Cornelius a byť hosté dohrávali od 67. minuty oslabeni bez vyloučeného Jána Greguše, už dokázali cennou remízu udržet. A právě ta remíza by mohla v konečném účtování mít pro Kodaň hodnotu zlata.
Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.